PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

simge_wxyz
5-10-09, 05:10
anjelic
simgecim hayırlı olsun, anlaşılan antagonist protokol uygulanıyor sana hadi bakalım.
evet canım ama ben nasıl uygulanacğını bilmiyorum kısa protokol diye biliyorum ama farklı galiba... kafamçokkarıştı

simge_wxyz
6-10-09, 05:10
kızlar nerdesiniz kimsecikler yok... ben ilk iğnemi dün oldum... ballı çörek otu karışımına da başladım...

hituci
6-10-09, 05:10
günaydın herkese.simge tedavin hayırlı olsun güzel sonuçlansın inşaallah.kısa protokol seninki herhalde.negüzel hemen bitecek.güzel güzel haberler ver burdan inşaallah.

simge_wxyz
6-10-09, 06:10
günaydın canım... hayırlı olur inşallah hepimizin... sen ne zaman başlamayı düşünüyorsun bu ay olacakmı

nrcnözbk
6-10-09, 08:10
günaydın kızlarrr

simgecim hadi hayırlısı olsun başlamışsın iğnelere güzel haberlerini de alırız inşş

hituci
benimki ünümüzdeki aya kaldı canım.en son ben alacam sonucu galiba.sen nezaman gideceksin kontrole.iğnelere başlamadan yumurta saymışlarmıydı?kaç yumiş olacak acaba?heyecanla ve sabırsızlıkla sonucu bekliyoruz.Allah yar ve yardımcın olsun sevgiler...
kızlar başka başlayan yokmu???

simge_wxyz
canım cuma günü gidicem kontrole... geçen sefer 15 yumurta toplanmıştı... nasıl sayılıyor anlamadım canım öyle birşey olmadı... inşallah canım bende heyecanlıyım aslında ama yenmeye çalışıyorum... hepiniz saolun... sizlerde başlarsanız daha iyi olacak

hituci
6-10-09, 11:10
kontrole gittiğinde ultrasonla yumurtların hem çapına hem sayısına bakıyorlar.ona göre doz ayarlaması yapıyorlar.cuma günü sayısını sorarsan söylerler tanminim.

simge_wxyz
6-10-09, 11:10
evet o zaman söylüyorlar ona görede doz ayarlaması yapıyorlar... inşallah fazla ve kaliteli olur birde o dert var... biz 2 türlü tüp bebek stresi yaşıyoruz yaaa

simge_wxyz
7-10-09, 08:10
günaydın arkadaşlar... sabah kan pıhtılaşması ve daha birçok şeyi öğrenmek için kan verdim... aslında biraz geç oldu ama olsun en azından içim rahat edecek... sonuç 1-2 ayda çıkıyormuş... o biraz sorun olacak... ama benim korkum bizde bu şanssızlık varken inşallah kötü bir sonuç çıkmaz... dışarıda yapılması bayağı pahalı oluyormuş bende devlet hastanesinde verdim... eğer yaptırmadıysanız bir an önce sizde yaptırın

nrcnözbk
günaydın kızlarrrr nasılsınız

bugün bende adet oldum akşama nasipse istanbul yolcusuyum kontrole gideceğim inşş herşey yolunda gider

simgecim evt canım ya geç kaldın onu yaptırmaya olsun bakalım inşş temiz çıkar ben yaptırdım ve bende çıktı kan pıhtılaşması ama sen sonucu baya bekliyosun ben okadar beklememiştim bende fakültede yaptırdım en fazla iki hafta bekledim sanırm

nrcnözbk
hituci canım seninki neden gelecek aya kaldı olsun bundada bir hayır vardır

Zümmin
7-10-09, 09:10
canim benim yolun acik olsun....Allah yardimcin olsun....Rabbim yüzünü güldürsün...

nrcnözbk
zümmin canım benim allah razı olsun inşş hayırlısı olur bakalım fertijinin kapısından tekrar geçeçem nasipse neler gösterecek zaman bize rabbim hayırlısıysa versin bizlere dua et canım hamişsin ya kabul olur duaların

hituci
nrcnözbk
hituci canım seninki neden gelecek aya kaldı olsun bundada bir hayır vardır

canım tayinimiz çıktı.bu ay tüp yapıp sonra taşıncaktık ama planlar değişti.haftaya ev taşıyoruz Allah nasip ederse.sonraki ay da tüp yapcaz inş.umarım sizinkiler güzel sonuçlanırda bende iyi bi moralle, daha çok umutla başlarım tedavime.

nrcnözbk
hayırlısı olsun canım sanırım eşin memur
bizimde yaza nasipse tayin olayımız var çıkarsa tabiki

Zümmin
7-10-09, 10:10
insallah canim insallah merak etme....Rabbim bidefa olsun hamile oldugunu nasip etti ya...bu da olur merak...etme....eger sende tutarsa....2-3 sene bidaha orda denemek istiyorum...bu bebis hayirli saglikli dogduktan sonra....

simge_wxyz
nrcnözbk
günaydın kızlarrrr nasılsınız

bugün bende adet oldum akşama nasipse istanbul yolcusuyum kontrole gideceğim inşş herşey yolunda gider

simgecim evt canım ya geç kaldın onu yaptırmaya olsun bakalım inşş temiz çıkar ben yaptırdım ve bende çıktı kan pıhtılaşması ama sen sonucu baya bekliyosun ben okadar beklememiştim bende fakültede yaptırdım en fazla iki hafta bekledim sanırm
hadi bakalım hayırlısı canım beraber başlıcaz desene tedaviye... inşallah allah hepimize yardım etsin ve nasip olsun annelik... anlamadım canım bende böyle uzun sürmesini nedeni kan pıhtılaşmasının haricinde daha birçok testte yapılacak o yüzden herhalde... CADIARZU

nrcnözbk
simge_wxyz
hadi bakalım hayırlısı canım beraber başlıcaz desene tedaviye... inşallah allah hepimize yardım etsin ve nasip olsun annelik... anlamadım canım bende böyle uzun sürmesini nedeni kan pıhtılaşmasının haricinde daha birçok testte yapılacak o yüzden herhalde... CADIARZU
simgecim yok tatlım benimki kontorl daha bakacak benimki uzun protokol benim sonuç bayramı bulur sanırm ama inşş rabbim nasip eder arkadaşım
doğru belki diğer testler daha uzun sürüyodur

simge_wxyz
7-10-09, 11:10
anladım canım hayırlısı olsun... desenize ilk benim tedaviye başlayan... inşallah hepimizin pozitif olur yaa... dularınızı eksik etmeyin...

nrcnözbk
Zümmin
insallah canim insallah merak etme....Rabbim bidefa olsun hamile oldugunu nasip etti ya...bu da olur merak...etme....eger sende tutarsa....2-3 sene bidaha orda denemek istiyorum...bu bebis hayirli saglikli dogduktan sonra....
canım inşş arkadaşım bakalım hayat neler gösterecek bize

nrcnözbk
simge_wxyz
anladım canım hayırlısı olsun... desenize ilk benim tedaviye başlayan... inşallah hepimizin pozitif olur yaa... dularınızı eksik etmeyin...
evt canım ilk seninki belli olack hadi inşş hayırlısıyla olur arkadaşım

nrcnözbk
9-10-09, 08:10
anammmmmmmm kızlar nerdesiniz yaaaaaaaaaa ben istanbula gittim geldim sizler yoksunuz hala yaaaa
benim tedavim gelecek aya adetle başlıyoruz kızlar kısa protokolle bakalım hayırlısı bu arada haftaya tekrar istanbula gidip histereskopi yaptıracam kendi doktoruma rahim içinde bişeyler varmı diye inşş temiz çıkar bakalım

simge_wxyz
9-10-09, 09:10
inşallah canım hadi bakalım hayırlısı histereskopi kolay bir işlemmi ki yaptırıyorsun? bana hiç söylemedi çünkü doktor...

benimde bugün kontrolüm vardı... pazartesiye kadar aynı dozda devam edicem şu an fazla bir gelişme yok sanırım... sabahta ballı çörek otu karışımını yemeyi unutmuşum... sorun olurmu acaba

nrcnözbk
9-10-09, 12:10
simgecim canım inşş hayırlı olur

canım çok zor bi işlem değil yumurta toplamadaki gibi az narkozla yapıyorlar nasipse cumaya olacam bir aksilik çıkmazsa ben yıllar önce yaptırmıştım temiz çıkmıştı dr önerdi içerde kürtajdan yapışıklık varmı diye bakalım dedi inşş temiz çıkar

ya kızlar bişey soracam size ben geçen ay doğum kontrol hapı bullandım bu ayda kullanacam drum dedi ama diğer başaka sayfaya bir arkadaş doğum kontrol hapının fshyi yükselttiğini söyledi korkmaya başladım napasam acaba

zümmincim okursan cevap yazarsan inan çok sevinirim kullanmışmıydın kafayı yicem kafamda kura kura

Zümmin
canim banada dogum kontrol hapi verdiler....öyle kafani takma....insallah hayirlisi olur...sen doktorun dedigini yap yeter...

hituci
nurcancım böyle bi etkisi varsa dr un da biliyordur stres yapma bence.sürekli kan veriyoruz tedavi sırasında bi yükselme olursa onunda çaresine bakarlar eminim.
simge canım bende seni merak ediyordum kontrolun nasıl geçti diye.yumişleri saydılarmı cnaım.kaç tane acaba.inşaallah ihtiyacımız olduğu kadar yumurtamız ve sağlıklı embriyomuz olur sıkı sıkı tutunurlar hayırlısıyla.sevgiler....

nrcnözbk
Zümmin
canim banada dogum kontrol hapi verdiler....öyle kafani takma....insallah hayirlisi olur...sen doktorun dedigini yap yeter...
inan canım içimi rahatlattın içimden kocaman bir ohhhhhhhhhh çektim allah razı olsun canım benim rabbim bebeğini sağlıkla kucağınaa almayı nasip etsin

hituci
zümmin sen nasıl oldun cnıam rahatsızdın biraz yanlılş hatırlamıyorsam.umarım herşey yolundadır.Allaha emanet ol canım sevgiler...

nrcnözbk
hituci
nurcancım böyle bi etkisi varsa dr un da biliyordur stres yapma bence.sürekli kan veriyoruz tedavi sırasında bi yükselme olursa onunda çaresine bakarlar eminim.
simge canım bende seni merak ediyordum kontrolun nasıl geçti diye.yumişleri saydılarmı cnaım.kaç tane acaba.inşaallah ihtiyacımız olduğu kadar yumurtamız ve sağlıklı embriyomuz olur sıkı sıkı tutunurlar hayırlısıyla.sevgiler....
canım iyiki varsınız vallahi içim rahatladı doğru diyosun ama biz e2 baktırmıyoruz ultrasondan takip ediyo dr ama olsun bir bildiği vardır eminim
zümminde kullağını öğrendim ya rahatladım

Zümmin
Allah razi olsun hituci...iyim hamd olsun...pazar gününden beri minik bebegimin pit pitlarini duyiyorum....ablasi kucagimdaydi...oda birden tekmeledi....kiskandi galiba....insallah sizde o güzler günleri görürsünüz...3haftal sonra doktora gitcem....bakalim o zaman cinsiyetide belli olur dedi doktor...hayirlisi...3 hafta sonra insallah sizlerden birinin hamile oldugu haberi alirim.....Allah insallah nasip eder.....

sakin kafana bisey takma..nurcan...Allah yolunu acik etsin....

hituci
Zümmin
Allah razi olsun hituci...iyim hamd olsun...pazar gününden beri minik bebegimin pit pitlarini duyiyorum....ablasi kucagimdaydi...oda birden tekmeledi....kiskandi galiba....insallah sizde o güzler günleri görürsünüz...3haftal sonra doktora gitcem....bakalim o zaman cinsiyetide belli olur dedi doktor...hayirlisi...3 hafta sonra insallah sizlerden birinin hamile oldugu haberi alirim.....Allah insallah nasip eder.....

sakin kafana bisey takma..nurcan...Allah yolunu acik etsin....

Allah hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin cnaım.bence kızın olacak:)sevgiler...

Zümmin
9-10-09, 15:10
ah canim....hayirlisi neyse o olsun....minik kizimda görmediklerimi insallah bu bebekte görürüm...insan istiyor...cocugun emeklemesini kosmasini...anne demesini....insallah bu bebis bana bu güzel duygulari hisettirir....ama olsun yanimda ya benim minik kizim...gitikce iyilesiyor...insallah devami da olur....ben insallah elimden gelidigi kadar yasim elverdigi kadar ne kadar bebisim olursa okadar pgt denemek istiyorum....insallah bidaki denememdede fertijinden böyle mutlu ayrilirim....

simge_wxyz
9-10-09, 18:10
selam kızlar... benim bugünkü kontrolümde yumurta sayısını söylemedi doktor... bende sormadım açıkçası... ama iyi dedi pazartesiye kadar devam dedi işte... inşallah hayırlı sonuçlar alırız

hituci
9-10-09, 20:10
bugün kaçıncı iğneni yaptın simge?kısa protokoldu değilmi seninki?az kaldı yani yumişlerin toplanmasına...

arzum86
9-10-09, 20:10
slm kızlar 1kaçgündür sizi takip ediyorum bütün yazdıklarınızı okudum benim 3.denemem olucak 10gün önce busaatte melegimi 36.haftalıkken dogurdum suni sancılarla 1gün önce kalbi durmuştu güzel kızımın acım çok yeni ama toparlanmam lazım tekrardan ogüzel duyguyu tatmak istiyorum çünkü 3.denememizde pgt yapılıcak bize eşimde kromozon bozuklugu çıktı yeni ögrendik belki melegim dogsaydı sağlıksız olacaktı diyerek teselli etmeye çalışıyorum kendimi biz herhalde 3-4 ay sonra tedavi için başlıcaz dr. uygun görürse tabi bu sefer biraz zor olucak ama sizin yazdıklarını okuyunca güç buluyorum inş. hepimiz olumlu sonuçlar alırız ogüzel duyguyu tadarız

nrcnözbk
10-10-09, 06:10
arzum canım benim başın sağolsun geçmiş olsun evt acın çok yeni ama inşş cennetteki meleğin sana kardeşini gönderecektir kıyamm bitanem
benimde eşimde kromozom bozukluk var bir önceki denememde hamile kaldım ama kaybettim bebeğimi pgdli olmuştu denemm ansip değilmiş seninki kadar büyük değildi ama inan sana yakın duygular yaşadm tabi seninki daha zor rabbim sana sabrını versin inşşş bu sefer sağlıklı şekilde bebeklerimizi kucağımıza alırız hepiz birden

simge_wxyz
10-10-09, 07:10
hituci
bugün kaçıncı iğneni yaptın simge?kısa protokoldu değilmi seninki?az kaldı yani yumişlerin toplanmasına...
canım 5 ekimde yapmaya başladım işte... evet kısa protokol haftaya falan olur herhalde... hayırlısı inşallah... sağlıklı embriyo oluşsun diye dua ediyorum hep...

arzum86
slm kızlar 1kaçgündür sizi takip ediyorum bütün yazdıklarınızı okudum benim 3.denemem olucak 10gün önce busaatte melegimi 36.haftalıkken dogurdum suni sancılarla 1gün önce kalbi durmuştu güzel kızımın acım çok yeni ama toparlanmam lazım tekrardan ogüzel duyguyu tatmak istiyorum çünkü 3.denememizde pgt yapılıcak bize eşimde kromozon bozuklugu çıktı yeni ögrendik belki melegim dogsaydı sağlıksız olacaktı diyerek teselli etmeye çalışıyorum kendimi biz herhalde 3-4 ay sonra tedavi için başlıcaz dr. uygun görürse tabi bu sefer biraz zor olucak ama sizin yazdıklarını okuyunca güç buluyorum inş. hepimiz olumlu sonuçlar alırız ogüzel duyguyu tadarız
canım ne söylenir bilemiyorum ama gerçekten çok üzüldüm... umarım bu yaşadıklarını bir an önce unutur ve yeni bebeğin için mutlu olursun... çok zor bende 8 haftalıkken kaybettim... bir bulup bir kaybettim yani... ama sana allah sabır versin demekki kısmeti yokmuş öyle düşün... canım bir an önce kendini toparla çünkü hayat devam ediyor... inşallah yaşadığın son acı olur... buda bir sınanma şekli işte... alllah bize güç kuvvet versin ne yapalım herşeye katlanıyoruz... ama birgün mutlu olucaz bizde ben buna inanaıyorum...

legend82
10-10-09, 12:10
kızlar bende bugün ilk mikro denememin sonucunu aldım negatif.bizim de embriyolara pgt yapıldı.16 yumurta toplandı 9 embriyo oluştu 1 tanesi sağlam çıktı tranfer oldu ama negatif..eşimde resiprokal translokasyon war.:1closedeyes:

simge_wxyz
10-10-09, 17:10
legend82
kızlar bende bugün ilk mikro denememin sonucunu aldım negatif.bizim de embriyolara pgt yapıldı.16 yumurta toplandı 9 embriyo oluştu 1 tanesi sağlam çıktı tranfer oldu ama negatif..eşimde resiprokal translokasyon war.:1closedeyes:
canım geçmiş olsun hepimizin başına gelebilir bu durum maalesef... üzme kendini demekki vakti zamanı gelmemiş... hayırlısı olsun hakkında... demekki sağlıklı embriyo bulmakta yetmiyor....birde tutunma sorunu var işte... sen herşeye rağmen ümidini kaybetme... olumlu sonuç alanlarda var... inşallah bir dahaki sefere olur...bu arada nerde tedavi oldun? :teselli:

morgenrot
11-10-09, 05:10
merhaba kızlar ben merkezleri araştırmaya başladım.. geçen hafta yeditepeye gittim bana en yakın yeri görmek ve bilgi almak için.. cem hoca çok güven veriyor ama emin değilim.. biraz moralimi de düzeltti.. daha önce hamile kaldığın (iki düşüğüm var normal yolla) sende sorun yok dedi.. sadece sağlıklı embriyo bulacağız dedi.. ayrıdca heyet rapurunu da çıkarıyorlar kendileri..
bir de güzel haber aldık genetikste bizim prob bulundu, bir ay bekleme ve ekstra ücret ödeme derdinden de kurtulduk.. ama ben yine de ücretleri raporla biraz düşürmek için evliliğin üç yıl olmasını bekliyorum (şubatta doluyor).. umut ve memorialle görüşecektim ama memorial gerçekten çok çok pahalı ve emekli sandığı ile anlaşması yok.. ben anadolu yaksından avrupa yakasına da gitmek istemiyorum anadolu yakasında tek alternatif umut kalıyor geriye
ya da belki de en iyisi ankara gen-art da yaptırmak
zümminin başarılı olduğu fertijin de karşıda, bana bir yakınımın önerdiği alman da
çok kararsızım bakalım bu dört ayda hangi merkezde yaptıracağız belli olacak
:sinifsinif:

simge_wxyz
11-10-09, 09:10
canım çok güzel inşallah sonuçlarında güzel olur... ama benim bildiğim kadarıyla umutunda emekli sandığı ile anlaşması yok... diğerlerine göre fiyatı çok çok iyi tabi... ama ben enver kurt hakkında hep güzel şeyler duyuyorum... sadece çok yoğun olduğunu söylüyorlar... onun dışında herşeyi mükemmelmiş... memorial dediğin gibi çok pahalı ben orayı düşünmüştüm ama ilk muayeneden bile 300 TL gibi bir ücret istediler vazgeçtim resmen para tuzağı... şubat ayına çok var ama bir an önce kafanda netleştir ki stres yapma... bizde kalamış jinemedde yaptırıcaz... zaten pgd genetiks yapacakmış

simge_wxyz
12-10-09, 07:10
günaydın kızlar... bugün kontrolüm vardı.... sağdaki yumurtalar 15 mm.olmu ve çok iyi dedi doktor ama solda en büyük 10,5.....öğlende cetroferm diye verilen iğne yapılacak... E2 ve Progesteron ölçümü için kanda verdim..... sonuca göre gonal f in dozu ayarlanacak........ doktora göre cumaya opu yapılacakmış

hituci
12-10-09, 07:10
hayırlısı olsun canım.Allah yar ve yardımcın olsun sonucu bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.küçük yumurtalar için sıkıntı yapma dr lar bu işin kurdu olmuş artık.bi çaresine bakarlar mutlaka.sağlıcakla kal canım sevgiler...

daglarr
12-10-09, 09:10
Allah yardımcın olsun canım. Tedavin ilerliyor güzel bir şekilde. Darısı başımıza artık.

simge_wxyz
12-10-09, 10:10
inşallah çok saolun arkadaşlar hayırlısı artık bol bol dua edin bana...

simge_wxyz
.....

Zümmin
canim hayirli olsun..masallah 15mm olmuslar....cok güzel bisey bu....cumaya kadarda öbürleri yetisir...sen merak etme...o zaman haftaya insallah transfer olur....varya icimde cok güzel hissler var....

simge_wxyz
12-10-09, 11:10
canım benim inşallah güzel hislerin gerçeğe dönüşür ... sağ taraf iyi ama sol taraf küçük dedi doktor ama ben biliyorum sol hep öyle zaten... önemli olan kaliteli ve sağlam embriyo çıksında aralarında sayısı çokta önemli değil.... sağlam olsun 1 tane olsun........ biraz öncede cetrotide iğnesini oldum....... E2 sonucum 900 çıkmış çok iyi dediler......... aynı dozda gonal f devam

arzum86
12-10-09, 14:10
nrcnözbk
arzum canım benim başın sağolsun geçmiş olsun evt acın çok yeni ama inşş cennetteki meleğin sana kardeşini gönderecektir kıyamm bitanem
benimde eşimde kromozom bozukluk var bir önceki denememde hamile kaldım ama kaybettim bebeğimi pgdli olmuştu denemm ansip değilmiş seninki kadar büyük değildi ama inan sana yakın duygular yaşadm tabi seninki daha zor rabbim sana sabrını versin inşşş bu sefer sağlıklı şekilde bebeklerimizi kucağımıza alırız hepiz birden
**canım çok sağol inş. meleğim bana kardeşini yollayacak buna inanarak daha güçlü oluyorum 1.denememdede hamile oldugumu ögrendiğim günün gecesi kaybettim çok üzüldüm pes etmedim melegimi kaybettim ama tekrardan yeni melegim gelecek umudu vardı geldide melegim naz can kızım ogüzel duyguları taddırdı bana ama kısa sürdü 36hafta inanıyorum sağlıklı uzun ömürlü hayırlı kardeşleri olacak güzel kızımın allah hepimize nasip edecek inş. zamanı gelince