Tanita Tikaram Sarı (Yeşil) Lenslerim

Pufpuf
4-09-09, 14:09
Bunlar da benim Tanita Tikaram lenslerim. Sarı olarak geçiyor ama gözde yeşil duruyor, yeşil olanı ise hiç belli olmuyor. Benim gözlerim çok koyu kahverengi, sarı lensle yeşile bakan ela gibi oluyorlar, resimde ışık çok geldiği için gözbebeklerim küçülmüş aslında kendi göz rengim hiç gözükmüyor. Lens de damarlı bir lens olmadığı için çok doğal duruyor. Kendi göz rengimi çok iyi bilenler bile farketmediler, senin gözün hep yeşil değil miydi diyorlar:) Şu ana kadar hiç gözlerin lens mi diyen olmadı. Mavi rengi de var hepsi çok doğal herkese tavsiye ediyorum.Daha önce B&L hareli mavi kullanmıştım o da çok doğaldı ama Tanitanın doğallığıyla kıyaslanamaz

Eki Görüntüle 23720

gamze159
4-09-09, 15:09
gerçekten çok doğal duruyo.
benim de gerçek göz rengim bu renk :))

b&l nasıl bi mrka?bende numaralı lens almayı düşünüyorum da.

kivilcim
4-09-09, 15:09
adore bi tone yellowa nekadar çok benziyor

Pufpuf
4-09-09, 19:09
b&l çok güzel balık gibi bakmıyosun güzel duruyo ama lens taktığın belli oluyo mutlaka. Tanitada öyle bir durum olmuyor, bilmeyen anlamaz lens taktığını.Senin gözün bu renkse tanitanın sarısıyla gözünü daha da yeşil yapabilrisin, ya da mavi alıp değişiklik yapabilirisn, çünkü tanita asıl olarak renkli gözlüler için:)

gamze159
5-09-09, 08:09
Pufpuf
b&l çok güzel balık gibi bakmıyosun güzel duruyo ama lens taktığın belli oluyo mutlaka. Tanitada öyle bir durum olmuyor, bilmeyen anlamaz lens taktığını.Senin gözün bu renkse tanitanın sarısıyla gözünü daha da yeşil yapabilrisin, ya da mavi alıp değişiklik yapabilirisn, çünkü tanita asıl olarak renkli gözlüler için:)

ben ilk defa lens kullanacağım da ilk önce şeffafla başlayayım diyorum.
sonra renkli olarak gri almayı düşünüyorum.gri nasıl durur bende.

gerçek göz rengim ela :))

Ndakota
9-09-09, 02:09
evet ben de denemiştim, gerçekten çok güzel duruyor..

decemBer
9-09-09, 03:09
ay ben renkli lens hiç sevmem ama bu çok güzel durmuuuşşş

bu arada kaça aldın canım??

Pufpuf
9-09-09, 10:09
Gamze 159, canım göz rengin elaysa tanitanın grisi sende mükemmel durur, sarı da gözünü daha da yeşil yapar bi dene istersen, gerçi denetmiyorlar artık, deneten bi yer bulman gerekicek.
December tam hatırlamıyorum ama sanırım 170 TL'ye almıştımi o civardaydı.Süresi bir senelik. Aslında nette daha ucuza da bulabiliyorsun ama ben görerek almak istemiştim.Netten alacak olan varsa ve gözleri koyu renk ise sarı ya da gri alsın, tanita tikaram yeşil lens koyu renk göz de hiç belli olmuyor.

ezoy
11-09-09, 19:09
Canım ben de Ankaradayım bu markayı hiç duymadım,nereden aldın,gidip deniim ben de yerimseniben

Pufpuf
12-09-09, 22:09
Canım Karanfil pasajının üstünde gözde optikten aldım

kahvekolik
12-09-09, 22:09
bende seneler önce tanita kullanmıştım gerçekten çok doğaldı kimse lens olduğunu anlamıyordu :jeyyar:

ezoy
13-09-09, 18:09
tesekkurler Pufpufcum gidip deniim ben dee saol canımm Şeniz

ezoy
13-09-09, 18:09
Pufpufcum peki hiç rainbow kullandın mı ben giallo kullanıorum o da sarı,gozde yesıl oluo onunla bunun kıyaslamasını yapabilir misin diye soracaktımm zemuszemus

Pufpuf
15-09-09, 22:09
hiç kullanmadım cnmcım ama ben de merak ediyorum gallioyu

cemre-fck
17-09-09, 18:09
benimde göz rengim kahverengi.takınca beren saatin ki gibi yeşil gözüksün istiorum.hangi ton iyi oluR?
bide bu markanın numaralı lensleri varmı?

Pufpuf
18-09-09, 20:09
Numaralı bilmiyorum cnm ama tanita tikaram sarı almalısın yeşili belli olmaz

betulzumut
13-10-09, 10:10
:eek:arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım size ufak bir sorum olacaktı.bu Tanita tikaram lenslerini koyu renk gözler için sarıyı tavsiye etmişsiniz,ben istanbulda oturuyorum istanbulda bu rengi deneyerek alabileceğim bir yer bilen var mı acaba?Ya da hiç olmadı netten sarı rengini ısmarlayabileceğim şöyle bir baktım da malesef bulamadım sarı rengini net ten ya da optikten.Şimdiden teşekkürler..

Akitra
16-10-09, 15:10
cok dogal durmus gercekten yerimseniben

deno88
21-10-09, 04:10
bende kullaniyorum 5 yildir lens kullaniyorum ve ilk kez bir lens bu kadar dogal durdu , ela oldu gozlerim cok memnunum:)

Akitra
22-10-09, 17:10
güzel durmus ama bu renk lensler 2 metre öteden kahverengi görünüor fisfisfis

sedefbyo
12-12-09, 21:12
bende çapı küçük olduğu için deneme istedim mavi ve sarı güzeldi ama yeşil hiç belli olmuyordu

sedefbyo
13-12-09, 08:12
size rsim de kayayım barikaydirigubbakcemile3

sedefbyo
13-12-09, 10:12
Ama açık söylemek gerekirse ne solotika kadar doğal nede onun kadar ince .biraz kalın bir lens sanki.ama benim gibi küçük göz yapısına sahipler için iyi.Kızın yanında denerken 2 foto çekeyim dedim eşime göstermek için:)oda tamam dedi.ama asıl size fikir olsun diye çektim

kivilcim
13-12-09, 16:12
sarısı güzel görünüyor ama mavisi çok çiğ canım ya hiç sevmedim mavisini ben :KK43:

sedefbyo
13-12-09, 20:12
tanita tikaram hiç yabancı sitelerde yok

Akitra
14-12-09, 20:12
tanita tikaramı optiklerde rahatlıkla bulabilirsiniz satılıyor..
yanlız şu yellow olan evet doğal durmus damar yok gibi bişey görünüyor
fakat koyu gözlerde pekte belirgin olmaz sanırım
CADIARZU

sedefbyo
15-12-09, 12:12
Nasıl rahat mısınız?

mernem
24-12-09, 09:12
iyi günler kızlar ben bu lensin sarı olanı ile adore bi yellow lensin arasında ki farkı merak ediyorum. Daha önce hiç renkli lens kullanmadım ama şimdilerde kullanmak istiyorum gözüm koyu kahve ve çok değişik bir renk olmasını da istemiyorum özellikle doğal olsun benim için yeter. Amacım yeşile bakan ela gibi yada daha açık bir kahve rengi tonu yakalamak. Uzun süredir adore yellow, solotica nc mel ve tanita sarı lens üzerinde düşünüyorum acaba hangisi istediğim sonucu verir diye. Açıkçası her görenin aaa gözlerin lens mi demesini istemiyorum kararsız kaldım nc meller çok güzel renk değişikliği yapıyor ama hiç kullanan birini yakından görmediğimden sanki bana ben lensim dermiş gibi bağırıyorlar gibi geliyor en aklıma yatan ise adoreler ama onlarda ışık olmayan ortamlarda sanki hiçbir farklılık yaratamayacakmış gibi geliyor tabii bunların hepsi birer varsayım şimdi aklım tanitalarda kaldı bene yardımcı olursanız sevinirim.....:)

daizie
27-12-09, 18:12
Tanita nın 3 tonu var mavi,yeşil,gri....yeşili renk vermiyo demişsiniz,onu anladım,sarısı güzel demişsiniz de,,e sarısı yok kiiiiiiifisfisfis

rohy
8-01-10, 22:01
evet arkadaşlar sarısı yokkk seçeneklerde??? her yerde bulunur mu çünkü benm de gözüm koyu kahve ve bayıldım sarının duruşuna.Çok belirgin olmamsi iyi . istediğim gibi. lütfen bunun koyu gözde deneyeni varsa yazsın ve fiyatı nedir acaba?

sedefbyo
9-01-10, 00:01
150 lira

rohy
9-01-10, 19:01
arkadaşlar bu lens her yerde bulunuyr mu? ve sarısı dışında da diğer renklerin gözde denenmişini göremedim. ???

rohy
13-01-10, 11:01
rainbow dark green bulamazsamm tanita tikaram sarı lensi alabilirim demek ki.Çünkü çok doğal bir yeşil gibi durmuş.İnşallah aldığım lens öyle durur.

daizie
17-03-10, 20:03
yarın sarı olanını alıyorum ben,bakalım görücez nasıl durcak...

daizie
19-03-10, 22:03
arkadaşlar gerçi merak eden yok ama bilgi veriyim,ben tanita tikaram yellow lens aldım,gözlerim orta kahve ne çok açık,ne de çok koyu...benim gözlerim elamsı yeşilimsi bi göz oldu.aldığım yerdeki satış görevlisi çok şaşırdı tanita pek satmadım ama bu kadar güzel olduğunu bilmiyodum,müşterilerime önericem dedi..yanlız şu var 2 m.den filan gözleriniz kahverengi durur,ancak 1 metre mesafeden rengi belli oluyor yani ben gözlerimi açık yeşil istiyorum,uzaktan da parıl parıl parlasın diyorsanız almayın hayal kırıklığı olur.bu arada bunun lens olduğunu kimse anlayamaz acayip doğal çünkü tavsiye edenlere cok teşekkür ederim..(fiyatı da 140 lira)a.s.

nidasuu
22-03-10, 15:03
benim gözlerim açık kahve sizce hangi renk Tanita Tikaram kullanmalıyım sarı mı yeşil mi?

morrison
22-03-10, 19:03
Tanita tikaram'ın sarısı ve yeşili iki ayrı renk mi? Gri,mavi ve sarı olmak üzere üç renk diye biliyordum ben. Ne fark oluyor aralarında acaba bilen var mı arkadaşlar?

daizie
22-03-10, 22:03
sarı ve yeşil diye iki tonu yok...sarısını takınca yeşil oluyor mavi ve gri var benim bildiğim toplam 3 renk...

LatEtiCin
24-03-10, 12:03
çok beğendim doğalmıs..

samantha
4-04-10, 21:04
hayır arkadaşlar benim bildiğim asıl yeşili mavisi ve grisi var. 3 renk. bende yeşili var. kendi gözlerim koyu kahve. resim paylaşacağım birazdan.

samantha

samantha
güneşte de böle çağla yeşili gibi duruyor. acaba sarı dediğiniz de öyle bişey mi yani acaba aynı renkten mi bahsediyoruz :S

morrison
Samantha çok çok doğal duruyor söylememiş olsan hayatta anlamazdım lens olduğunu güle güle kullan. Ama baya koyu bir renk tanitanın yeşili heralde flashlı olduğu halde çok koyu çıkmış. Nasıl tepki alıyorsun çevrenden bakınca gözlerinin renkli olduğu anlaşılıyor mu?

daizie
4-04-10, 22:04
ben en sonunda vsy lensi aradım ve görevli bayana sordum...sarı ve yeşili varmış ayrı ayrı arkadaşlar.yani dört renk var sarı,yeşil,mavi ve gri.yalnız çok ilginç yeşili sarıdan daha koyu durur dedi...samantha bende nasıl tepkiler aldığını merak ediyorum doğrusu çünkü sarısı çok çok belli değil açıkçası yeşil değil de ela gibi duruyor daha cok alacaklara söyliyim ben yeni arayışlara girdim biraz daha belli olsaydı keşke

SacDuzlestirici
5-04-10, 00:04
bal rengı ıstemiştım bunu demişlerdı ıyıkı almamışım bıldıgın yeşil..ama dogal

samantha
5-04-10, 18:04
kendi gözümü de gördükleri için tabi biliyorlar lens olduğunu ama çok doğal durduğunu söylüyorlar. aydınlık bir yerde duruşunu daha çok beğeniyorum çünkü dediğiniz gibi koyu bir yeşil ama yeni bir ortama girseniz anlamaz kimse lens olduğunu o derece. gözünüz açık kahveyse süper durur bence benimki koyu kahve çünkü. ben sarısını bilmiyordum söylediğiniz süper oldu kızlar bir de onu deniyim bakalım o nasıl olcak daha açık durcağını düşünüyorum.

samantha
5-04-10, 18:04
daizie
yalnız çok ilginç yeşili sarıdan daha koyu durur dedi...
öyle olması daha normal değil mi. yoksa kadın tersini mi söyledi. sarısı daha açık duruyor dediyse alıyım ben :)

daizie
6-04-10, 10:04
samantha sarısı daha açık durur dedi...hatta dedi ki biz önce yeşilini çıkardık,baktık çok fazla değişim yapmadı,sonra sarısını çıkardık o daha cok acıyor dedi.ben de sasırdım.çünkü yeşil daha belirgin daha acık bi renk değil midir?? ilginç geldi bana
o zaman ben yeşile hiç bakmıyım diye karar verdim

samantha
6-04-10, 17:04
daizie
samantha sarısı daha açık durur dedi...hatta dedi ki biz önce yeşilini çıkardık,baktık çok fazla değişim yapmadı,sonra sarısını çıkardık o daha cok acıyor dedi.ben de sasırdım.çünkü yeşil daha belirgin daha acık bi renk değil midir?? ilginç geldi bana
o zaman ben yeşile hiç bakmıyım diye karar verdim
doğru düşünmüşsün yeşil koyu duruyor sarı daha da iyidir o zaman heralde. ben de artık doğallığından sıkıldım çünkü "ben burdayım" desin istiyorum :)

sserra
6-04-10, 20:04
Gialloya benziyor rengi ama doğal güzel yani.