Op.Dr. Jale Gürlüler'in hastalarının paylaşım alanı...

karamuk04
9-12-09, 15:12
kaderim
eşim sorun biraz, çok detaycıı her anne baba öyledir tabiki ama bizimki direk tartışmaya da giriyor dr. la busefer arada kalıyorum
tabiki hayatım her anne baba bu konuda çok hassas oluyor sizde böyle davranmakda haklsınız sonuçta çocukalrımızı emanet ediyoruz onlara detaycı olmak lazım bu konularda a.s bize de orhan beyi ayberk ilk doğduğunda jale hn tavsiye etmişti kartını ondan almıştık

hayat7681
karamuk04
canım ohan bey akşam 7 ye kadar ssk lı bakıyor 7 den sonra ve hafatsonları özel oluyor valla bir gidin deneyin dediğim gibi biz çok memnunuz çok ilgili her sorduğuna sakince rahat rahat cevap veriyor.pedmer hastane güzelim çocuk dala merkezi sadece çocuk doktorları var acile de gitsek gece falan çocuk dotoru oluyor yani. biz gerçi pedmer için değil doktorumuz oraya geçtiği için oraya gidiyoruz daha öncesi şevket yılmazdaydı sonra doruk çekirgeye geldi şimdi de burda yani o nereye biz oraya onun peşindenkaydirigubbakcemile valla eşinin adını bilmiyorum birkere görmüştüm şişmanca bir bayandı a.s
hastane olması güzel tabii bu soru işareti vardı hep kafamızda birde meark ettiğim bir konu var aşıları dr.unuzmu yapıyor yoksa hemşiresimi bu arada netten tl, adresi aldım dr.u bakalım değerlendirelim sağol canım

karamuk04
kaderim
hastane olması güzel tabii bu soru işareti vardı hep kafamızda birde meark ettiğim bir konu var aşıları dr.unuzmu yapıyor yoksa hemşiresimi bu arada netten tl, adresi aldım dr.u bakalım değerlendirelim sağol canım
canım bizim bütün aşılarımızı doktoru yaptı mesela dünde ayberk orda ilk defa aşı oldu özellikle eşime sordum kim yaptı diye doktor yapmış
bebekkende aşılarını vurdruruken sekreteri telefon açıyodu cebimize ayberkin bu hafta şu aşısı var diye biz takip etmiyorduk kendisi takip ediyodu aşıları. ama şimdi burdaki sistem nasıl yine öyle tel açıyolarmı onu bilmiyorum canıma.s

hayat7681
hımm dr. un vurması iyi tabi dr. orda oturup hemşiresi iğne vuruyorsa saçma tabi sonuçta minicik bir bebek o dr. un bu konuda deneyimi daha fazla olduğu için dr. yapması gerkli bence sonuçta 1 yıllık hemşire ile 10 yıllık dr.arasındaki fark muakkak vardır deneyim konusunda sonuçta bebeğimiz deneme tahtası değil neyse dertliyim birazz bu konuda

gokkusak
bende konuya gireyim merhaba bende bebek bekliyorum 18 haftalık.ayrıca 5 yaşın da bir kızım .kızım doğduğunda bende çocuk sağlığı merkezine başladık dr muz arif canan dı çok memnunuz hastanede güzel.ilgililer...ama doktor çok önemli..arif bey şimdi medical parka geçti.orada çalışıyor yine aynı hassasiyetle......

hayat7681
9-12-09, 22:12
ayy nihayet benim velet uyudu hiç uyumayacak sandım.2 saattir sallıyorum pes etti artık sonunda, bende pili bitmiş biri olarak halimden bezdimm ölü gibi etrafta gezniyorum,papatya verdim bizimkine aman allahım ilk defa biberondan içiyor o yüzden nasıl içmesi gerektiğinide bilmiyordu bugün beni baya bir güldürdü 5 dakika aradan sonra çözdü olayı ve yapıştı biberona şaplata şaplata içti çok beğendi yani artık her gün veririm, :ecrin_bebek:

Revolucion
9-12-09, 22:12
offff bu iş bi türlü çözüme ulaşmıcak sanırım bu arada selam kızlar şu papatya olayına bu gün giriyorum inş. çabuk uyur yoksa çıldırıcam artık. bende yarın selçuk beye gidicem aşılar için ayrıca kalça ultrasonografinide istiycem. çocuk sağlığı merkezi iyi iyi olmasına ve urcan hanımın yakaşımından da çok memnun kaldım ama ordada aşılar vs. gibi şeyler sorun.aşıya jimere tetkiklere jimere idip sonra öbür tarafa dönmekte istemyoru napcamı bilmiyorum şu an bakalım herşey yarınki duruma ağlı selçuk beyin yaklaşımına.

karamuk04
10-12-09, 06:12
GÜNAYDIN HANIMLARRRŞeniz

karamuk04
10-12-09, 07:12
antika 13
offff bu iş bi türlü çözüme ulaşmıcak sanırım bu arada selam kızlar şu papatya olayına bu gün giriyorum inş. çabuk uyur yoksa çıldırıcam artık. bende yarın selçuk beye gidicem aşılar için ayrıca kalça ultrasonografinide istiycem. çocuk sağlığı merkezi iyi iyi olmasına ve urcan hanımın yakaşımından da çok memnun kaldım ama ordada aşılar vs. gibi şeyler sorun.aşıya jimere tetkiklere jimere idip sonra öbür tarafa dönmekte istemyoru napcamı bilmiyorum şu an bakalım herşey yarınki duruma ağlı selçuk beyin yaklaşımına.
işalah antikacım şu papatya çayı iyi gelir senin velete de sende biraz rahat edersin bebeişin de bari. a.s
canım merak ettim çocuk sağlığı merkezinde neden aşılar sorun :uhm: nurcan hn da bence iyi bir doktor duyduğum kadarıyla hayatım.a.s

seherim
10-12-09, 11:12
guanydın karamuk v dıger bacılar :)
kaderim ne guzel ıcmış papatyayı ınsallah işe yararda sakınleşir bıraz tatlım
antıka sende dene bacım belkı işe yarar benımkılerde hıc işe yararamıştı halade yaramıyor ama rezene daha cok rahatlatıyor gaz olayındada

leadangel
10-12-09, 11:12
günaydın kıslar keyifler iyidir umarım benim tospikte uyumuşken bir bakayımd edim

hayat7681
10-12-09, 12:12
evet canım bende aynı şekilde uyutup bir bakayım dedim ne var ne yok diye, evet seherim sorma canım ya akşam 3 saat aralıksız uyudu aman nazar değmesin papatya işe yaradı anlayacağanız birde rezenede versemmi acaba odahada sakinleştiriyorkaydirigubbakcemile3 çözümü bulduk artık bende biraz keyif yaparım, adam yanımda yatıyor adamın yüzünü göremiyorum,bu veletler bizi kocalardan ayırdı vay halimize, bu arada akşam iyice çıldırrttı beni emzik tutmuyor bir alıştıramdım gitti.arkadaşın tafsiyesi üzerine emziğe bal sürüp verdim emzik istemeyen çocuk bir yapştı emziğe ve öyle uyudu sanırım hata yaptım ama çileden çıakrttı beni şimdi su vermesem papatya idare edermi acaba emziğe böyel şekrli gıdalar sürüp veren varmı aranızda kafamçokkarıştı

karamuk04
10-12-09, 12:12
kızlar selamm Şeniz

kaderim canım emziğe öyle bal şeker gibi şeyler sürersen alır bebekler ama tabiki yanlış bişey bu ki sende anlamışsın zaten hayatım Şeniz o şekilde alışırsa boş verdiğin zaman emziği yine almaz canım. ben hiç bir zaman öyle bişeyler sürüp vermedim kendiğinden alıştı yani zaten sen de biliyosun 1 yaşına kadar bebeklere bal,pekmez,süt gibi gıdalar verilmiyor. bir de hayatım o şekilde şekerli gıdalar sürülüp verilen bebeklerin süt dişleri de sağlıklı çıkmıyormuş a.s

melis16
10-12-09, 13:12
kaderim
evet canım bende aynı şekilde uyutup bir bakayım dedim ne var ne yok diye, evet seherim sorma canım ya akşam 3 saat aralıksız uyudu aman nazar değmesin papatya işe yaradı anlayacağanız birde rezenede versemmi acaba odahada sakinleştiriyorkaydirigubbakcemile3 çözümü bulduk artık bende biraz keyif yaparım, adam yanımda yatıyor adamın yüzünü göremiyorum,bu veletler bizi kocalardan ayırdı vay halimize, bu arada akşam iyice çıldırrttı beni emzik tutmuyor bir alıştıramdım gitti.arkadaşın tafsiyesi üzerine emziğe bal sürüp verdim emzik istemeyen çocuk bir yapştı emziğe ve öyle uyudu sanırım hata yaptım ama çileden çıakrttı beni şimdi su vermesem papatya idare edermi acaba emziğe böyel şekrli gıdalar sürüp veren varmı aranızda kafamçokkarıştı
bende reçelle alıştırmıstım oğlumu zamanında ama su ver canm yakar cocugu tatlı.

hayat7681
karamuk04
kızlar selamm Şeniz

kaderim canım emziğe öyle bal şeker gibi şeyler sürersen alır bebekler ama tabiki yanlış bişey bu ki sende anlamışsın zaten hayatım Şeniz o şekilde alışırsa boş verdiğin zaman emziği yine almaz canım. ben hiç bir zaman öyle bişeyler sürüp vermedim kendiğinden alıştı yani zaten sen de biliyosun 1 yaşına kadar bebeklere bal,pekmez,süt gibi gıdalar verilmiyor. bir de hayatım o şekilde şekerli gıdalar sürülüp verilen bebeklerin süt dişleri de sağlıklı çıkmıyormuş a.s
işte canım diyorum ya bile bile verdim ama vallah çıldırıdım gece bir daha vermem tabii ama inan bu seferde beni emerek uyuyor her ağladığında sadece emzirirsem susuyor ve bu sefer kusmalar başladı süt dersen zaten az sütüm, sürekli emmek istiyor aslında tok gazını çıkarıyor ama ille kokumu alacak ve emecek sütümü ziyan ediyor o da ne yaptığını bilmiyorki zavallımkafamçokkarıştı çekiyor süt gelince ağlıyor bıraktırıyorum bu seferde çektim diye ağlıyor yani bize emzik şart ama alışamdı gitti, ilk nuk aldık damaklı sonra avent alıdk yine tutmadı 1 haftadır da kauçuklu chiccoyu veriyorum aslında en güzeli de o ama yine inat ediyor bende yılmıyorum elmi yaman beymi bakalım diyorum ama sanırım bizim yiğit bana şimdiden kök söktürüyor.

fatmazehraa
arkadaşlar herkese merhaba bende allah nasip ederse ocak annesi olacagım .dikkatimi çekti genelde bursa lı herkes ben bursaya yeni geldim siz hangi hastanede hangi doktorda doğum yaptınız bana tavsiye edebileceginiz doktor ve hastane varmı?

hayat7681
melis16
bende reçelle alıştırmıstım oğlumu zamanında ama su ver canm yakar cocugu tatlı.
papatya verdiğim için ben gerek yok diye düşündüm ama bir kereden bişey olurmu acaba su verilmesine karşıyım aslında, 8 yıl önce nasıl yapıyordum vallahi unutmuşum ikinci çocuk ama ozaman annem başımdaydı 20 yaşında anne olunca insan tabi bilinçsiz cahil oluyor3 ay beraberdik herşeyime annem koşuyordu şimdi yanlızız o yüzden her konuyu öğrenmek istiyorum sositososito

karamuk04
kaderim
işte canım diyorum ya bile bile verdim ama vallah çıldırıdım gece bir daha vermem tabii ama inan bu seferde beni emerek uyuyor her ağladığında sadece emzirirsem susuyor ve bu sefer kusmalar başladı süt dersen zaten az sütüm, sürekli emmek istiyor aslında tok gazını çıkarıyor ama ille kokumu alacak ve emecek sütümü ziyan ediyor o da ne yaptığını bilmiyorki zavallımkafamçokkarıştı çekiyor süt gelince ağlıyor bıraktırıyorum bu seferde çektim diye ağlıyor yani bize emzik şart ama alışamdı gitti, ilk nuk aldık damaklı sonra avent alıdk yine tutmadı 1 haftadır da kauçuklu chiccoyu veriyorum aslında en güzeli de o ama yine inat ediyor bende yılmıyorum elmi yaman beymi bakalım diyorum ama sanırım bizim yiğit bana şimdiden kök söktürüyor.
canım bakkal memesi dene çoğu çocuk o memelri almıyor bakkal memesine alışıyor biz de oğlumda bir sürü marka ,çeşit meme denedik hiçbirisini almadı sadece bakkal memsini emdi. ama tabi sık sık değiştir canım emziği bir de onu dene bakalıma.s

karamuk04
fatmazehraa
arkadaşlar herkese merhaba bende allah nasip ederse ocak annesi olacagım .dikkatimi çekti genelde bursa lı herkes ben bursaya yeni geldim siz hangi hastanede hangi doktorda doğum yaptınız bana tavsiye edebileceginiz doktor ve hastane varmı?
canım öncelikle şehrimize ve topiğimize hoşgeldin diyor hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum:Saruboceq:
zaten bu topikde de gördüğün gibi jale hanımın hasalrıyız biz hepimiz onda doğum yaptık a.s

hayat7681
fatmazehraa
hoş geldin canım aramıza evet hepimiz bursalıyız ve çoğumuzda jimer kadın doğum hastanesinde doğum yaptık,ben jale gürlülere gittim benim doğum çok kötü ve olumsuzluklarla karşılaştım doğumum ciddi anlamda tehlikeliydi ve bebğimi 5 saniye farkla kucağıma aldım jale hanım resmen saniyelerle yarıştık ve bebeğini 5 saniye farkla kurtardık dedi yani okadar olumsuzluklara karşı bebeiğimi kucağıma aldığım için çok mutluydum tabi jale hanım dr.um olduğu için, inan bence gözün kapalı jale hanıma gitmeni tafsiye ediyorum çok tez canlı çok aceleci bir dr. olumlu yönde aceleci başka bir dr.a gitseydim belkide bebeğimi kaybedecektim çünki dedğim gibi çok riskli bir doğumum olmasına rahmen mutlu sona kavuştuk ben kesinlikle jale hanımı tafsiye ediyorum ısrarla, bu arada sorunsuz hamilelik diliyorum sana hamileliğinin tadını çıkar canım ben o günlerimi özlüyorum,hihoyyyt

fatmazehraa
çok teşekkür ederim saolun...jale hn. ı duydum nasıl memnunmusunuz dr.unuzdan doğumunuzu kolay yaptırdımı? bi aksilik çıktımı mera ediyorum .. birde hastane fiyatları nasıl?

hayat7681
karamuk04
canım bakkal memesi dene çoğu çocuk o memelri almıyor bakkal memesine alışıyor biz de oğlumda bir sürü marka ,çeşit meme denedik hiçbirisini almadı sadece bakkal memsini emdi. ama tabi sık sık değiştir canım emziği bir de onu dene bakalıma.s
onuda duydum fakat sağlıklı olmadığını bebekte salya yaptığını öğrendim o yüzden düşünmedim hiç eğer böyle bir durum yoksa denerim tabi neden olmasın:dance:

hayat7681
fatmazehraa
çok teşekkür ederim saolun...jale hn. ı duydum nasıl memnunmusunuz dr.unuzdan doğumunuzu kolay yaptırdımı? bi aksilik çıktımı mera ediyorum .. birde hastane fiyatları nasıl?
canım ssk fiatını inan bilmiyorum benim acil sorunalrım olduğu için özelden gitmiştim ssk 1 kere gittim onuda eşim verdi sormadım ama özel 100 tl canım

fatmazehraa
hepiniz çok iyisiniz bilgi için çok teşekkür ederim hepinize...

karamuk04
kaderim
onuda duydum fakat sağlıklı olmadığını bebekte salya yaptığını öğrendim o yüzden düşünmedim hiç eğer böyle bir durum yoksa denerim tabi neden olmasın:dance:
valla canım ben öyle bişeyle karşılaşmadım o yüzden o konuda bişey diyemiycema.s