Op.Dr. Jale Gürlüler'in hastalarının paylaşım alanı...

leadangel
14-01-10, 12:01
aynen yeşime katılıyıyoum jale hanımın hastası değilim ama sen istemediğin müddetçe herşey yolunda gittiği sürece kimse seni sezeryana almaz bende de öyle bir durum oldu doğum çok ağır ilerliyırdu sezeryana alalım istersen dendi ben hsyır 1 saat daha bekliyelim dedim ve herkes saygıyla karşıladı ama bebekle ilgili sıkıntılı bir durum olsa bana sormalarına gerek bile yok direk alıcaklardı sezeyana
allahım göstermesin tabi kimselere

hsbsnd
kaderim
sağol canım amin,heyecan olmazmı hiç tatlı telaşlar ayy çok güzeldi o günler özledim hamileliğimi,canım sakın tecrübesizim deme olurmu hiç sende çok ilgili bir anne adayısın eminim herşeyin üstesinden geleceksin, alışveriş için erken ben 7. aydan itibaren başladım, benim eşim çocuk giyim üzerine büyük bir fimanın alım satımını yapıyor o yüzden ben şanslıyıdm yani hiç gezmeden çarşı pazar alışveriş mağazaları dolaşmadan alışverişimi yaptım bu arada bol bol zıbın takımı almanı tafsiye ediyorum en çok kullanılan zıbın takımı ve alttan çıtçıtlı bady daha erken zaten, biz hep burdayız canım sorularını keyifle cevaplarım sakın ha sıktığını düşünme bende senin gibiyken başladım sterse sorulara yani seni anlıyorum.
benim ikinci evet 9 yaşında bir tane oğlum var yiğit ardam da68 günlük oldu
Maşallah canım. gördüm hepinizin bebişlerini çok güzeller.Ben de dediğin gibi geç başlarım alışverişe Hem benim annelerde gelir sanırım 7-8 aylıkken.Ozamn tadını çıkara çıkara alışveriş yapılır.Eşimde alışveriş veriş için çok erken dıyo.Bende sizin gibi düşünüyodum ama bazı annelere bakıyorum şimdiden odasını bıle alanlar var.Ben 2hafta önce hatta burda başka bı topiği okuyunca acaba ilgisiz bi annemıyım dıye akşam eve gıdınce ağlamıştımmafoldumben.Eşimede tuhaf geldi hareketim üzüldü hatta.Tamam dedi istersen erken başlayalım.Ama şimdi sizinle konuşunca hak verıyorum.Ama ben hiçbişey almadım daha çorap bıle almadım.Korkudan bıraz sanırım.Neyse canım böyle işte.

hsbsnd
HAYAT8
merhaba arkadaşlar ben de yeni geldim aranıza bende jale hanımın hastasıyım 22 haftalık.aslında bişey sormak istiyorum sizlere acaba jale hanımla normal doğum yapan var mı???ben normal doğum istiyorum ama jale hanımla ilgili pek normal doğuma yanaşmıyor şeklinde bi duyum aldım sizlerin düşüncelerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum....mafoldumben çok kararsızım lütfen yardımcı olun bana...fisfisfisfisfisfis
Hoşgeldin canım.Jale hanımdan çok memnunum acayip ilgili saolsun.Herşeyi soruyorum panik halinde.anltıyo saolsun oda.Bende sormuştum ılk başlarda normalmi sezeryanmı yapılcak dıye.o da daha dur bakalım dedı.o ilerleyen zamnlarda belli olcak.Şimdi düşünüyorum ne komık bı soru sormuşum daha taş catlasın10haftalıktımkaydirigubbakcemile3.Bence ben o nerse onu uygulayacağım sezeryansa ssezeryan olucam.Yani çokda dıretmenın manası yok bence.Tamam her ikisininde artı ve eksılerı var.herikisindede dikişler falan fılan.Neyse herkes için hayırlı olsun.Ben sezaryan olcam sanırım buyuk ıhtımalle zatenkaydirigubbakcemile3

Revolucion
14-01-10, 13:01
köşe yazıları he tamam konuşmuyorum bundan sonra :))) desemde inanmayın çünkü duramam :)))
HAYAT8 'cim canım o söze kendimden sonra hiç inanasım gelmiyor doğrusu çünkü yapsaydı bende yapardı yapardı hele son hafta nerdeyse her sabah 4 lerde 5 lerde uyandırdım kadıncağızı. aman alimde kurtulayım şundan demedi yinede.nst ilk acı acı bağırmaya başladığında bile kordon dolanmasıdır bekleyelim belki kendini kurtarır diyerek gitti geldi başıma.ve kaç kez dakikalarca nst yi gözledi kim bilir aşada bekleyen hastalarından neler duydu bu arada.ve son ana kadar nst durmaksızın sinyal verene kadar yinede sezeryan demedi.

karamuk04
yeşimpat
bende evlilik çizelgemi ekleyecektim ama beceremedim olmadı henüzgebelik yok ne yaparsınız :))
ay canım benim işallah birlikte gebelik çizelgelerimizi ekleriz:Saruboceq:

leadangel
tünaydınnnn
ben geldim bağğğyanlarrr aışarı atlatmanın verdiği mutlulukla
akşamki saat başı kalkmanın verdiği yorgunlukla gelmiş bulunuyorum
ateşlenmedi şükürler olsun vallah ben okadar aşı olsam körkütük yatardım muhtemelen maşallah kuzularımıza
dün bidünyada misafirim vardı hatta yatıya bile kaldılar sbh geçirdim yorucu bir gündü dün
hadi canım gözünüz aydın çok geçmiş olsun atlatmışsınız hayırlısıyla aşılarınızı ama bayağıda yorulmuşsun baksana anlattığına göree napıcaksın onların keyfi yerinde olsun da insan yorgunluğuda uykusuzluğuda razı vallahi canımm:1hug:

kaderim
aman çok şükür atlatmışsınız aşınız ne zaman oldu canım bizdede çok şükür ateş olmadı ama kk teyzelerinin gördüğü gibi aşırı ağrı ve huysuzluk vardı biizm kötü geçti sizin umarım olmaz 3 gün sürüyor deniyor çünkü bizim 2.günde bitti ama gece hiç uyku uyumadan tabi

hsb... canım vallah annelik böyle bişey bebeği hastayken 24 saat uykusuz bile kalmaya razı oluyor insan senin ilkmiydi canım hamilelikk
evet kaderim yaa kıyamam o gün bütüngün uyud yavrum ama şimdi iyidir işallah artık değilmi canımmopuyorumnanaktan

leadangel
çok sağolun kızlar
dün olduk cnm ama akşam iyiydi maşallah ama kimbilir nasıl ağrıları oluyor vallh tetanozu vurulunca ben 2 gün kolumu kaldıramıyorum
uykusuzluk amca kızım vardı akşam onunla tuğkanın yanında yattık eşimew sbh diyor sen nasıl işe gidiyorsun o uykusuzlukla ben vallh hiç uyuyamadım diyor işte insan anne baba olunca hiç farkına bile varmıyor o uykusuzlukların allahım kolayını veriyor
ama ilk bebişte anneane kalınca yada babanne yanınızdan gidince biraz zorlanma oluyor kendi doğum ağrınız oluyor sonra acemilik lohusalık psikolojisi gelen giden ama 1 hafta sonra alışıyor insan daha önce bikaç tane büyütmüş gibi benden hamişlere tavsiye kimseleri takmayın bunlar gelip geçici şeyler en iyisini siz bilirsiniz eşinizin desteği çok mühim birde yıptarmayın kendinizi bırakın olduğu kadar olsun herşey tam olmasın eksik kalsın bazı şeyler
evet canım aynen katılıyorum sana o dönemde gerçekten hiçbirşeyi takmamak lazım gerçekten lohosoluk psikolojisini iyi atlatmak lazım tabi buda dedeğin gibi eşlerin deseteği mutlaka olmalı a.s sen huzurklu ol bebeiş huzurlu olsun yeter gerisi boş valla eksik kalan kalsın olmayıversin değilmiia.s

HAYAT8
merhaba arkadaşlar ben de yeni geldim aranıza bende jale hanımın hastasıyım 22 haftalık.aslında bişey sormak istiyorum sizlere acaba jale hanımla normal doğum yapan var mı???ben normal doğum istiyorum ama jale hanımla ilgili pek normal doğuma yanaşmıyor şeklinde bi duyum aldım sizlerin düşüncelerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum....mafoldumben çok kararsızım lütfen yardımcı olun bana...fisfisfisfisfisfis
canım benimde son ana kadar normal doğum olsun diye bekeldik hatta ben istedim diye bir hafta daha bekeldi jale hanım ama son kontrolde baktıki artık bebeğin hareketlleri azalmaya başladı yeri daraldı ve bende de hiç açılma ve aşağıya dönme olmadığı için artık mecburen sezeryana almak zorunda kaldı yani yoksa hiç bana teklif bile etemedi sezeryan yapalım diye tamamen bana bıraktı ama bizim velet geçikince riske sokmak istemedi ve sezeryan oldu canım a.s ama kesinlikle doğru doktordasın işallah sende bizim gibi memnun kalırsın canım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın :Saruboceq:

hsbsnd
Maşallah canım. gördüm hepinizin bebişlerini çok güzeller.Ben de dediğin gibi geç başlarım alışverişe Hem benim annelerde gelir sanırım 7-8 aylıkken.Ozamn tadını çıkara çıkara alışveriş yapılır.Eşimde alışveriş veriş için çok erken dıyo.Bende sizin gibi düşünüyodum ama bazı annelere bakıyorum şimdiden odasını bıle alanlar var.Ben 2hafta önce hatta burda başka bı topiği okuyunca acaba ilgisiz bi annemıyım dıye akşam eve gıdınce ağlamıştımmafoldumben.Eşimede tuhaf geldi hareketim üzüldü hatta.Tamam dedi istersen erken başlayalım.Ama şimdi sizinle konuşunca hak verıyorum.Ama ben hiçbişey almadım daha çorap bıle almadım.Korkudan bıraz sanırım.Neyse canım böyle işte.
canım hiç acele etme şuan inan herşey sırası gelince yavaş yavaş oluyor bir bakmışsın herşeyin hazır hereşeyini almışsın ama şuanda da mesela biyere gittin çok hoşuna gititi ialabilirisn illaki alışveriş zamanını beklemene gerek yok tatlımm a.s

Revolucion
hsbsnd
Hoşgeldin canım.Jale hanımdan çok memnunum acayip ilgili saolsun.Herşeyi soruyorum panik halinde.anltıyo saolsun oda.Bende sormuştum ılk başlarda normalmi sezeryanmı yapılcak dıye.o da daha dur bakalım dedı.o ilerleyen zamnlarda belli olcak.Şimdi düşünüyorum ne komık bı soru sormuşum daha taş catlasın10haftalıktımkaydirigubbakcemile3.Bence ben o nerse onu uygulayacağım sezeryansa ssezeryan olucam.Yani çokda dıretmenın manası yok bence.Tamam her ikisininde artı ve eksılerı var.herikisindede dikişler falan fılan.Neyse herkes için hayırlı olsun.Ben sezaryan olcam sanırım buyuk ıhtımalle zatenkaydirigubbakcemile3
ohhooo sen bu soruna gülüyosan ben hastahanedeki jenaratörlerin hangi şirket tarafından bağlanıp hangi marka olduğunu nasıl bir yangın sistemi kullanıldığını bile sormuştum kaydirigubbakcemile3 boşuna demiyorum benden kurtulmak istemediyse kimseden istemez diye :roflol: hele Yeşim hemşirem topiklerde sorular ayrı özelden sorduklarım ayrı. Allah bilir parmaklarıma bant yapıştırmak bile istemiştir sölemesede kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
bu arada ben alışverişimi 6 ayın sonuna kadar bitirmiştim. sancılarım erken başlayıp açılmada olunca erken doğum riski ortaya çıkmıştı o yüzden Jale anım 7 den itibaren hazırlıklı ol demişti.zaten o yüzden sürekli uyarıyorum hamişleri hiçbir garipliği sancıyı önemsememezlik yapmayın diye.ben bu sayede 2 kez doğumdan döndüm.ve 4 ayda 2 cm. açıklıkla gezdim.ama çok şükür herşeye rağmen kuzum kuveze gerek kalmadan sağlıkla geldi.

hsbsnd
antika 13
köşe yazıları he tamam konuşmuyorum bundan sonra :))) desemde inanmayın çünkü duramam :)))
HAYAT8 'cim canım o söze kendimden sonra hiç inanasım gelmiyor doğrusu çünkü yapsaydı bende yapardı yapardı hele son hafta nerdeyse her sabah 4 lerde 5 lerde uyandırdım kadıncağızı. aman alimde kurtulayım şundan demedi yinede.nst ilk acı acı bağırmaya başladığında bile kordon dolanmasıdır bekleyelim belki kendini kurtarır diyerek gitti geldi başıma.ve kaç kez dakikalarca nst yi gözledi kim bilir aşada bekleyen hastalarından neler duydu bu arada.ve son ana kadar nst durmaksızın sinyal verene kadar yinede sezeryan demedi.
Canım benim antıkacım aşk olsun.Valla yazılarını çok beğenerek okuyorum çok ciddiyim.Üye olmadanda senın yazdıklarını okuyodum ben.Rahatlatıyosun ınsanları ve sıkıntılarını çok guzel bı dılle acıklıyosun.Çok cıddıyım.Bu çok guzel bı ozellık bence.Bencede yazmalısın sürekli hatta sen yazmasan ne oluyo bugun fılan derım heralde.opuyorumnanaktan

deniz_gunes
Hsbsnd senin cinsiyeti kaçıncı haftada söyledi jale hanım..?

deniz_gunes
Antika 13 desene Jale hanım sana dayandıysa her hastaya dayanır..

Yangın sistemini soran hastayı da ilk defa duydum:)))))))))

yeşimpat
ya daha neler sordu bir bilsen kaydirigubbakcemile3

hsbsnd
deniz_güneş
Hsbsnd senin cinsiyeti kaçıncı haftada söyledi jale hanım..?
Canım benım 15 ya da 16. haftaydı canım.Bizim kız göstermedi bi turlu. hep ayaklarını kapatıyordu.Ama bu aylarda %105 kız dedi jale hocakaydirigubbakcemile3Seninde belli olmadı demi.Ama benım gıbı zor gosteren 3 bebek olmuş.Öyle demişti.Bunun 2si kız biri erkek çıkmıştı dedi

leadangel
alışverişleri bende 8. ayında herşey tmm gibiydi almasamda beğenmiş karar vermiştim oyun parkına filan
korkma cnm ya her beyendiğini al her hoşuna gideni olumlu düşün akına kötü şeyler gelmesin al beyendiğini koy köşene ama büyük şeyler için erken tabiki ama çoraptı badiydi vallh beyen dimi kaçırma son aylar ağırlaşıyor insan ben son güne kadar gezdim ama ağırlaşılıyor yani haretetle kısıtlanıyor 9. ayda o aya bırakma yinede benimde doğum çantam 7. ayda hazırdı bende pimpirikliliğimden tabi bende hiç anormal bişey yoktu

deniz_gunes
hsbsnd
Canım benım 15 ya da 16. haftaydı canım.Bizim kız göstermedi bi turlu. hep ayaklarını kapatıyordu.Ama bu aylarda %105 kız dedi jale hocakaydirigubbakcemile3Seninde belli olmadı demi.Ama benım gıbı zor gosteren 3 bebek olmuş.Öyle demişti.Bunun 2si kız biri erkek çıkmıştı dedi
Salı günü gittiğimizde benimki de bacaklar çaprazdı..:)
Jale hanım bekledi açmadı aradan dereden baktı inceledi ben meraklandım diye,açar belki diye ama açmadı..

Sonra da kıza benziyor ama kesin değil, bir dahaki sefere netleşir merak etme dedi de ondan sordum..

ınş kızdır:):Saruboceq:

Revolucion
hsbsnd
Canım benim antıkacım aşk olsun.Valla yazılarını çok beğenerek okuyorum çok ciddiyim.Üye olmadanda senın yazdıklarını okuyodum ben.Rahatlatıyosun ınsanları ve sıkıntılarını çok guzel bı dılle acıklıyosun.Çok cıddıyım.Bu çok guzel bı ozellık bence.Bencede yazmalısın sürekli hatta sen yazmasan ne oluyo bugun fılan derım heralde.opuyorumnanaktan
opuyorumnanaktan ben habersz bir gün ortlıkta yoksam bilinki akannehir canım beim çok teşşekkür ederim.hoş aslında psikloji üzerine okumayı ve çalışmayı çok istedimde baktım bakırköyün kadrosu dolu iyisimi ben daha az deli olanların arasında olayım deyip konservatuara giriş yaptım :teytey:

hsbsnd
deniz_güneş
Salı günü gittiğimizde benimki de bacaklar çaprazdı..:)
Jale hanım bekledi açmadı aradan dereden baktı inceledi ben meraklandım diye,açar belki diye ama açmadı..

Sonra da kıza benziyor ama kesin değil, bir dahaki sefere netleşir merak etme dedi de ondan sordum..

İnş kızdır:):Saruboceq:
Anladım hayırlısı olsun canım.Sağlıklı sıhatli olsun hepsi ınş.

Revolucion
yeşimpat
ya daha neler sordu bir bilsen kaydirigubbakcemile3
bak yeşim alttan alttan sırıtıyo napim dünyanın bin bir türlü hali var :kedi:

deniz_gunes
hsbsnd
Anladım hayırlısı olsun canım.Sağlıklı sıhatli olsun hepsi ınş.
Sağol..Sağlıklı olması en önemlisi tabii...26 ocakta tekrar randevum var..

karamuk04
antika 13
opuyorumnanaktan ben habersz bir gün ortlıkta yoksam bilinki akannehir canım beim çok teşşekkür ederim.hoş aslında psikloji üzerine okumayı ve çalışmayı çok istedimde baktım bakırköyün kadrosu dolu iyisimi ben daha az deli olanların arasında olayım deyip konservatuara giriş yaptım :teytey:
antika 13
ohhooo sen bu soruna gülüyosan ben hastahanedeki jenaratörlerin hangi şirket tarafından bağlanıp hangi marka olduğunu nasıl bir yangın sistemi kullanıldığını bile sormuştum kaydirigubbakcemile3 boşuna demiyorum benden kurtulmak istemediyse kimseden istemez diye :roflol: hele Yeşim hemşirem topiklerde sorular ayrı özelden sorduklarım ayrı. Allah bilir parmaklarıma bant yapıştırmak bile istemiştir sölemesede kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
bu arada ben alışverişimi 6 ayın sonuna kadar bitirmiştim. sancılarım erken başlayıp açılmada olunca erken doğum riski ortaya çıkmıştı o yüzden Jale anım 7 den itibaren hazırlıklı ol demişti.zaten o yüzden sürekli uyarıyorum hamişleri hiçbir garipliği sancıyı önemsememezlik yapmayın diye.ben bu sayede 2 kez doğumdan döndüm.ve 4 ayda 2 cm. açıklıkla gezdim.ama çok şükür herşeye rağmen kuzum kuveze gerek kalmadan sağlıkla geldi.
ayy antikacım varya öldürürüsn sen insanı yaaa:roflol: koptum resmen okurken kız hastanede yangın çıkabilme lektrik kesilebilme ihtimalini bile sormuşsun kırk yıl düşünsem böyle bişey sormak aklıma gelmez yanii tamam bende sorularımı liste yapıp gidiyodum jale hanımın yanına ama hastane tesisatı hakkında hiç soru hazırlamamıştım :roflol:

nilimsi
antika 13
dilekcm cok hossun yaaa merak ettm jeneratörü sormak nereden geldi aklınakaydirigubbakcemileopuyorumnanaktan

yeşimpat
antika 13
bak yeşim alttan alttan sırıtıyo napim dünyanın bin bir türlü hali var :kedi:
canım sen ve ben kesin 46 yız zaten aklinialirimsmilelülülülülülüdelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

hayat7681
14-01-10, 14:01
eee karamukçum antikadan bahsediyoruz antika akla gelemeyecek şeyleri sorar öğrenir, bende kırk yıl düşünsem aklıma gelmez sanki aklıma gelse ne olcak o anda yangın çıktığında markasını hangi servisin bağladığını öğrensem ne olacak öğrenmsem ne olacak

sağol karamukçum artık iyi bizimki şimdi uyuyor, akşam çocuğu fırlattımmafoldumben oto koltuğuna koydum salonda oturuyorduk oda bakınıyordu sonra eşim lavobaya kadar gitti bende aldım koltukla beraber yiğidi odaya götürüyordum birden aşağı doğru kayıverdi derken koltuktan ayrıldı havada yakaladım koltuk pat diye yere, aman alahım nasıl titreme korku bende anlatamam yiğitte dudaklarını büke büke ağladı kahroldum, eşim geldi ne bu çığlık ne oldu dedi bende aman merdivene çöpü bırakırken ayağım kaydı yere düşüyordum diye salladım,ah be hayatım önüne baksana dedi nasılda hemen yalan geldi aklıma o anda vallah anlamadım, ama korkum bütün gece sürdü çok şükür yavruma bişey olmadı..buda bana ders olsun kemerini bağlamadım ne gerek var dedim eşime kırk yılda birde olsa koca lafı dinlemek gerek kulağıma küpe olsun, bizim maceralar bitmiyorr.
adam onkere bağla dedi bana

leadangel
sizin gibi 46 ya kurban olsunlar kaydirigubbakcemile3
gamyoncuiremsu

karamuk04
kaderim
eee karamukçum antikadan bahsediyoruz antika akla gelemeyecek şeyleri sorar öğrenir, bende kırk yıl düşünsem aklıma gelmez sanki aklıma gelse ne olcak o anda yangın çıktığında markasını hangi servisin bağladığını öğrensem ne olacak öğrenmsem ne olacak

sağol karamukçum artık iyi bizimki şimdi uyuyor, akşam çocuğu fırlattımmafoldumben oto koltuğuna koydum salonda oturuyorduk oda bakınıyordu sonra eşim lavobaya kadar gitti bende aldım koltukla beraber yiğidi odaya götürüyordum birden aşağı doğru kayıverdi derken koltuktan ayrıldı havada yakaladım koltuk pat diye yere, aman alahım nasıl titreme korku bende anlatamam yiğitte dudaklarını büke büke ağladı kahroldum, eşim geldi ne bu çığlık ne oldu dedi bende aman merdivene çöpü bırakırken ayağım kaydı yere düşüyordum diye salladım,ah be hayatım önüne baksana dedi nasılda hemen yalan geldi aklıma o anda vallah anlamadım, ama korkum bütün gece sürdü çok şükür yavruma bişey olmadı..buda bana ders olsun kemerini bağlamadım ne gerek var dedim eşime kırk yılda birde olsa koca lafı dinlemek gerek kulağıma küpe olsun, bizim maceralar bitmiyorr.
ayyyy ayyyy ohaoldumsmile kadercimmm çok geçmiş olsun canım yaaa :sinifsinif:eek:ff valla sen anlatırken benim elim ayağım titredi canım allah korumuş valla nasılda tutuvermişisn kuzucuğuu çok şükür canımm:Saruboceq: e yani dinlesen sen adamı ee bir de duysaydı ordan düşeceğine artık kurtul kurtulabilirsen çenesidenneyvahedigeldismile

dezy
antikacım gerçekten çok hoşsun.akla gelmeycek sorular sormuşsun.sınavdan geçtimi peki jimer jenaratör konusunda kaydirigubbakcemile3 ya bayanlar bişi sormak istiyorum geçen hafta kontrolüm vardı jale hanım dediki 15 gün sonra gel vajinal muayane yapıcam erken doğum riskin varmı ona bakıcaz dedi.bunu hepinize yaptımı bide vajinal usg ilemi bakıyo.biraz stres oldumda eyvahedigeldismile

hsbsnd
kaderim

Canım benım ya okurken bıle tuhaf oldum.Çok geçmiş olsun.Allahım korumuş ikinizide.Bencede eşin haklı bağla canım sen sureklı dunyanın bınbırturlu halı var.Bebişde ne olduğunu şaşırmıştır.Neoluyoz ya diye:ecrin_bebek:Tekrar geçmiş olsun.Allahım korun butun bebek ve annelerini:Saruboceq::Saruboceq:

hsbsnd
dezy
antikacım gerçekten çok hoşsun.akla gelmeycek sorular sormuşsun.sınavdan geçtimi peki jimer jenaratör konusunda kaydirigubbakcemile3 ya bayanlar bişi sormak istiyorum geçen hafta kontrolüm vardı jale hanım dediki 15 gün sonra gel vajinal muayane yapıcam erken doğum riskin varmı ona bakıcaz dedi.bunu hepinize yaptımı bide vajinal usg ilemi bakıyo.biraz stres oldumda eyvahedigeldismile
Tatlım 20 haftalıkken rutın yapılması gereklı bı muayne.Banada yapılcak.Evet vajinal usg ile bakılcak canım.Stres olcak bişey yok bence.Daha önce smear testı fılan yaptırdınmı?Aynı şekılde.Bence buyutulecek bişey yok.Hiç canını sıkma boşyereyerimseniben

hayat7681
karamuk04
ayyyy ayyyy ohaoldumsmile kadercimmm çok geçmiş olsun canım yaaa :sinifsinif:eek:ff valla sen anlatırken benim elim ayağım titredi canım allah korumuş valla nasılda tutuvermişisn kuzucuğuu çok şükür canımm:Saruboceq: e yani dinlesen sen adamı ee bir de duysaydı ordan düşeceğine artık kurtul kurtulabilirsen çenesidenneyvahedigeldismile
tabii bir başlayacaktı ben sana demedimmi diye dinle ondan sonra 2 saat adamı ne koltuk klaırdı evde ne bişey atardı oto koltuğunu yada parçalardı yemin ediyorum bizimkinin siniri berbattt koç erkeğiyle evli olan varsa anlar beni tabi iyiliğinede iyimi iyi melekmi melek yani gerçi herkez bu durumda çıldırırdı herhalde, anneme anlattım yalan makinesimi var içinde kız deyip güldü bana :tomato:

dezy
hsbsnd
Tatlım 20 haftalıkken rutın yapılması gereklı bı muayne.Banada yapılcak.Evet vajinal usg ile bakılcak canım.Stres olcak bişey yok bence.Daha önce smear testı fılan yaptırdınmı?Aynı şekılde.Bence buyutulecek bişey yok.Hiç canını sıkma boşyereyerimseniben
saol canım daha öncede vajinal usg oldum yine aynımı bakacak die merak ettim.bide bebişlere oda baktınızmı yada alnlar nerden aldınız.biz karar aşamasındayız ama doğrumu değilmi bilemedim.inci tuncelde beğendik.ordan alan varmı memnun kaldınızmı?

hayat7681
hsbsnd haklsın canım aman ne gerek var demeye gelmiyor bundan sonra bağlayacım,gerçi bugün elime bile almadamım koltuğu yavrumun dudağını kıvırıp kıvırıp ağlaması mahvetti beni, çocuğum demiştir allahım bu benim annem olmamalı o ne çığlıktı öyleee ses tellerim açıldı vallah yiğitte nerden geldiğini anlamadı yavrumm korktu oda ama ben daha fazla korktum elim ayağım salındı vallah

hsbsnd
dezy
saol canım daha öncede vajinal usg oldum yine aynımı bakacak die merak ettim.bide bebişlere oda baktınızmı yada alnlar nerden aldınız.biz karar aşamasındayız ama doğrumu değilmi bilemedim.inci tuncelde beğendik.ordan alan varmı memnun kaldınızmı?
İnci tuncel neresı.Bende bıkaç yere baktım ama aklımda bı tane var o hiç çıkmıyo_Onu alcam alırsam.Senınkı kızmı erkekmi canım bebiş.

deniz_gunes
kaderim
hsbsnd haklsın canım aman ne gerek var demeye gelmiyor bundan sonra bağlayacım,gerçi bugün elime bile almadamım koltuğu yavrumun dudağını kıvırıp kıvırıp ağlaması mahvetti beni, çocuğum demiştir allahım bu benim annem olmamalı o ne çığlıktı öyleee ses tellerim açıldı vallah yiğitte nerden geldiğini anlamadı yavrumm korktu oda ama ben daha fazla korktum elim ayağım salındı vallah
Geçmiş olsun..

Ufak tefek kazalar oluyor istemeden de olsa..neleeer oluyor büyürlerken...

Allah beterinden saklasın.olumunekankayizsmile.

dezy
hsbsnd
İnci tuncel neresı.Bende bıkaç yere baktım ama aklımda bı tane var o hiç çıkmıyo_Onu alcam alırsam.Senınkı kızmı erkekmi canım bebiş.
inci tuncel fsm bulvarında canım.oğlum olacak kısmetse.....

hsbsnd
kaderim
Bulvardaymış canı bursadaki baktım şimdi.Benim evede yakın.Bi bakayım orayada.benım başka yerden beğendiğim manolya adındakı takıma benzıyo ama taşlarla suslenmiş benimkinin üzeri.Ama tabı bi iki değişiklik yaptırmayı düşünüyorum almaya karar verırsem.Burdan fıkırlerı paylaşım kızlar.Bence çok yardımı olur fikirlerin.

karamuk04
kaderim
tabii bir başlayacaktı ben sana demedimmi diye dinle ondan sonra 2 saat adamı ne koltuk klaırdı evde ne bişey atardı oto koltuğunu yada parçalardı yemin ediyorum bizimkinin siniri berbattt koç erkeğiyle evli olan varsa anlar beni tabi iyiliğinede iyimi iyi melekmi melek yani gerçi herkez bu durumda çıldırırdı herhalde, anneme anlattım yalan makinesimi var içinde kız deyip güldü bana :tomato:
vallahi başlarlar canım bizimkiside çocuk birkere beşikten düştü diyee toparladı kaldırdı beşiği valla a.s

dezy
hsbsnd
Bulvardaymış canı bursadaki baktım şimdi.Benim evede yakın.Bi bakayım orayada.benım başka yerden beğendiğim manolya adındakı takıma benzıyo ama taşlarla suslenmiş benimkinin üzeri.Ama tabı bi iki değişiklik yaptırmayı düşünüyorum almaya karar verırsem.Burdan fıkırlerı paylaşım kızlar.Bence çok yardımı olur fikirlerin.
bizde bulutlu takımı beğendik canım.çok araştırma yaptık bu konuda aslında.mobilyada en önemli şey tabiki kanserojen madde olayı.bunların herşeyi tse belgeli solvent asla içermiyor.kızlar aklınızda bulunsun mobilya alırken eğer mobilya boya kokuyosa aman uzak durun bebişlerin cildi çok hassas olacak çünkü.görsellikten öte malzeme çok önemli...

hsbsnd
dezy
bizde bulutlu takımı beğendik canım.çok araştırma yaptık bu konuda aslında.mobilyada en önemli şey tabiki kanserojen madde olayı.bunların herşeyi tse belgeli solvent asla içermiyor.kızlar aklınızda bulunsun mobilya alırken eğer mobilya boya kokuyosa aman uzak durun bebişlerin cildi çok hassas olacak çünkü.görsellikten öte malzeme çok önemli...
Evet benım baktığım yerde de kız bırsuru ozellık saydı.hatta anlamadım ama eşim de behendi.Suntalem değil filan dedı.Zaten acayıp fıyat farkı oynuyo bu urunler arasında.Ben ayşen bebeden baktım.Internet sıtesıne bakmıştım.Pek umutlu değildim hatta gıderken ama mağzaya gıttığimde hayal gibiydi çok guzel şeyler vardı.Bayıldım ben.Ben şimdilik model bakıyorum eşim özelliklerine bakıyo.Sonra hepsinı gozden gecırcez.Çorap bıle almadım oda bakıyom bende ne yapayımkaydirigubbakcemile3

Revolucion
dezy geçti tabi hem marka hem bakımları hemde işleyişi bakımından elektrik kesildikten 3 sn. sonra işleme giriyo.hem nasıl sormam az duymadık ameliyat masasında kalanları.elektrik tesisatı hazırlanırken kullanılan malzemeler hastahane alet edavıtına uymadığı için çıkan yangınları burası Türkiye nede olsa.ama öğrendiklerimden sonra şunu söyleyebilirimki en azından hastahane yönetiminin hatası yüzünden yoğun bakımdaki hastanıza bişey olursa (olmayan sigaradan yangın çıkarsa) yüzsüzlük edip morgtaki yakınınız için yoğun bakım faturası yollamıyorlar bari. anlayan anladı.
kaderim bununla geçmiş olsun canım kaza işte geliyorum demiyor.

hayat7681
karamuk04
vallahi başlarlar canım bizimkiside çocuk birkere beşikten düştü diyee toparladı kaldırdı beşiği valla a.s
ay karamuk çok güldüm vallah bizmkide hep toplar hem yapar bir kere bilgisayarı yerden yere vurdu sonra sabaha kadar toplamaya uğraştıkaydirigubbakcemile3

dezy
hsbsnd
Evet benım baktığım yerde de kız bırsuru ozellık saydı.hatta anlamadım ama eşim de behendi.Suntalem değil filan dedı.Zaten acayıp fıyat farkı oynuyo bu urunler arasında.Ben ayşen bebeden baktım.Internet sıtesıne bakmıştım.Pek umutlu değildim hatta gıderken ama mağzaya gıttığimde hayal gibiydi çok guzel şeyler vardı.Bayıldım ben.Ben şimdilik model bakıyorum eşim özelliklerine bakıyo.Sonra hepsinı gozden gecırcez.Çorap bıle almadım oda bakıyom bende ne yapayımkaydirigubbakcemile3
ben biraz tez canlıyım sanırım cinsiyeti öğrendiğimizden beri habire bişiler alıyorum arabası,kıyafteleri..... ama başında da başlasan sonada bıraksan mutlaka herşey yetişiyo.o yüzden boşver içinden nasıl geliyosa öyle yap canım.benim mesai bitti görüşürüz kızlar.iyiakşamlar opuyorumnanaktan

Revolucion
kızlar bir tavsiyde benden ilk zamanlar ince battaniye yetişmiyor acemilikte siz bezi bağlayana kadar her yer göl oluyor.ince battaniyeleri 2-3 alın.ayrıca annemin daha benden sakladığı benimse amann ne işe yarıcak dediğim şimdi yanımdan ayırmadığım muşamba altını değiştirirken çok işe yarıyor silinebiliyor kurumasını bekleme derdi yok.eski bebe mağazlarında bulabilirsiniz.

hayat7681
nasıl düştü seninki ya kötümü düştüü aman allah korusun canım yaa beşikten kesin inmeye çalışırken düşmüştür biizm böyle çok vukuatımız var ama ciddi değildi hiç biri resmen atlıyodu oynuyodu sonra patt yere

deniz_gunes
14-01-10, 15:01
evt ince pamuklu battaniye..
ilk zamanlar evin içinde falan gevşek vaziyette ona sararak dolaştırırımdım ben...kucağa daha iyi alınıyor ince battaniyeye sarınca ilk zamanlar tabii..

Alttan çıt çıtlı badiler kurtarıcıdır, ayaklı alt penye pijama çok kullandım, zıbın vs..

Ağız mendilleri almıştı annem bir sürü emzirirken ağzının kenarından akar filan..emzirirken ,onları çok kullandım..gerçi peçete falan da kullanılıyor ama...

Aklıma ilk gelenler bunlar.

hsbsnd
antika 13
dezy geçti tabi hem marka hem bakımları hemde işleyişi bakımından elektrik kesildikten 3 sn. sonra işleme giriyo.hem nasıl sormam az duymadık ameliyat masasında kalanları.elektrik tesisatı hazırlanırken kullanılan malzemeler hastahane alet edavıtına uymadığı için çıkan yangınları burası Türkiye nede olsa.ama öğrendiklerimden sonra şunu söyleyebilirimki en azından hastahane yönetiminin hatası yüzünden yoğun bakımdaki hastanıza bişey olursa (olmayan sigaradan yangın çıkarsa) yüzsüzlük edip morgtaki yakınınız için yoğun bakım faturası yollamıyorlar bari. anlayan anladı.
kaderim bununla geçmiş olsun canım kaza işte geliyorum demiyor.
Valla sana sonuna kadar katılıyorum.Benımde aklıma gelmezdı bu soru ama super fıkır doğru yani.Sende gecer not aldıysa bu sorularla jimer gözüm kapalı gıdebılırım demektır.Çünkü yeşim hemşire neler neler sordu dıyo.Demekki almışın cevapları ki orda doğum yapmışsın.İçim bikere daha rahatladı.

yeşimpat
Kaderim canım benim çook geçmiş olsun .Ama sen dikkatli bir annesin ve bak olaydan bile nasıl etkilenmişssin Allah korusun bebeklerimizi canlarım benim :Saruboceq:

hayat7681
14-01-10, 18:01
sağol yeşimciğim:Saruboceq:

semami
14-01-10, 19:01
benim doktorum da Recep Bey. hamile kalmadan önce de onunla görüşüyorduk, hamile kaldım hala kontrollerimi o yapıyor. ayrıntılı ultrasonistedi doktorum. jimerde yaptırmayı düşünüyorum ayrıntılı ultrasonu; ama birkaç hastanede daha arştırdım. çoğu hastenede sgk bir kısmını karşılıyor, jimerde karşılamıyor, hepsini ödüyoruz. bizim hastanede niye böyle ya? 120 tl miş.
siz ayrıntılı ultrasonu nerede yaptırdınız arkadaşlar. gerçi çoğunuz bebişlerinizi kucağınıza almışsınız, üstünden bayağ geçmiştir. hatırlayanlar yardımcı olursa sevinirim.
allah bana da nasip etsin bebişimi kucağıma almayı.

leadangel
14-01-10, 21:01
aaa benimde drum recep bey çok memnun kaldım inş. hayırlısıyla kucağına alırsın bebişini bende jimerde yaptırmıştım

karamuk04
15-01-10, 06:01
günaydın hanımlarrrrrrrrrrrrŞeniz

hsbsnd
15-01-10, 06:01
Günaydın hanımlar.Ya ben jale hocanın yanında tek ultrasona gırıyoruz.Ayrıntılı denınce benımde kafam karıştı.Bence bizim her ay gırdığımız ayrıntılı ultrason sanırım.Çunku 2li ve 3lü test içinde aynı ultrasona gırdım ben.Jale hocaya gidenler söyleyebilermi arkadaşlar....

gokkusak
15-01-10, 07:01
günaydınlar herkese.........hsbnd ben geçen hafta girdim ayrıntılıya..aynı ultrasonda yalnızca radyalog gelip bakıyor 15 dk falan sürdü.aslında dediğin gibi kullanılan ultrason son teknoloji zaten ben jale hn ma sordum farklı bir göz daha görsün daha iyi dedi.jale hn istemese ben yaptırmayacaktım jale hn ma çok güveniyorum ve usg zaten 4 boyutlu.....