Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar !

tunemi
12-10-09, 17:10
ya bu arada akımera senın degerın nasıl dusuk oluyor? benım 13 regl gunumdu, 20sınde degerım 22 ıdı, 22sınde ıse 27 olmustu. dusuk deger dıye bunlara denır. senınkı nasıl dusuk onu anlamadım. bugundu senın regl gunun, bence oldukca ıyı. gercı ıyı kotu meselesı degıl. sen yın eıkı gun sonra takıp et. artık tecrubelıyız.. yalnız agzından cıkanlara dıkkat et. Allah korusun dua nıyetıne gecer. lutfen normal gebelık dıye sevınır mısınnnnnn!!!!?

tunemi
bı yasmın yok masallah hepımız tam tekmıl buradayız:))

ayse_73
canım ben hamile olsam bu sefer kendime çok yi bakacam benim oğlumun canı evde çok sıkılıyor ana sınıfına başladı yani rahatım çünkü benim oğlum çok yaramaz ve şımarık sürekli yatarım öğrenir öğrenmez ilk size yazacam işallah tez zamanda sizinde sevimli bebekleriniz olur

akimera
saolun kızlar yaa sizlerde omasanız kafayı yiycem.yok allah korusun öle kötü dualar etmem sölediklerimde dua yerine geçmez allah biliyo gönlümü dış gebelikten çok korktuğum için öle konuşuyorum asıl kese bi gözüksün bayramı ozaman yapıcam. bu arada iyi dilekleriniz için tşk.ederim arkadaşlar.hepinizi gerçekten çok seviyorum.gerçekten çok iyi insanlarsınız.allah sizinde benimde gönlümüze göre versin.kötü olaylarıda bizden uzak eylesin.eşim gelmek üzere oruçluda kendisi sofrayı kurmam lazım dualarınızı eksik etmeyin ben kaçtım hepinizi öpüyorum iyi akşamlar

ayse_73
gerçektende anne olmak çok güzel gerçi ben 18 yaşında anne oldum ve hiç bişey bilmiyordum sürekli korkuyordum hastalandıyında ben hep ağlardım eşimde bana ağlardı yani eşim 2 çocukla uğraşıyordu sağ olsun hep hatırlatır şimdi büyüdük 22 olduk biraz tecrübeli olduk bakalım ondan çok istiyorum

tunemi
agrın ayse ktg benım de cıkmam lazım... kendınıze ıyı bakın
ayse hele bır hamıle kal, ınsaellah gerektıgı gıbı bakarsın kendıne, ıns...
ktg bu ay olmasa da aylar bıter mı ya, ınsaellah sıradasın:)
agrın senın de su degerlerın bır dustu mu, rahatladın mı, baslarsın bızım gıbı yaralarının ıyılesmesını beklemeye...
hadı kızlar optum gorusuruz ınsaellah yenı gunler yenı aylar yenı umutlar mujdelı haberlerle...

tunemi
ayse sen 22 mısın? ohoooo senın yaraların hemen ıyılesır (doktor bana 26sın ehhh erken de sayılmaz demıstı, hala zoruma gıdıyor:)) ne guzel cok genc anne olmussun. 73 yazınca 73lusun sandım ben.

ktg
tunemi
agrın ayse ktg benım de cıkmam lazım... kendınıze ıyı bakın
ayse hele bır hamıle kal, ınsaellah gerektıgı gıbı bakarsın kendıne, ıns...
ktg bu ay olmasa da aylar bıter mı ya, ınsaellah sıradasın:)
agrın senın de su degerlerın bır dustu mu, rahatladın mı, baslarsın bızım gıbı yaralarının ıyılesmesını beklemeye...
hadı kızlar optum gorusuruz ınsaellah yenı gunler yenı aylar yenı umutlar mujdelı haberlerle...
saol cnm tab ibitmz aylar bn hala olmadım bakalım yarın ne olcak hiç olackmısım gib de dgil

ayse_73
evet tunemi ben 22 yeni girdim seninde dediyin gibi doktor 15 gün sonra gel balkalım yarana diye gittiyimde innanmadı maşşallah dedi çabuk ileşmiş bide ben oğlumdda açık ameliyat oldum dış gebeliktede allaha şükür şimdi çok iyiim

agrin
Yok canm degerim hala 225 beklıyorm. Esim de yarın baska bır dr.den randevu almıs prof. ama gıtmıcem ne dıcek ki artık bıktım o masadan. suan hemogram degerimde iyi, betahcg degrmde cok yukselmıyor. bakalım bekelıyorum.

ktg
bide düsük demişler kadına degewrin düsük die bugun hamile old ögrenen biri var degeri 25 ona dıs gebelk dememişler bosverin doktorlar bole bize dıs gebelik gecitdik die hemn yapıstırıyolar dıs gebelk olabiliri

ayse_73
ktg seninde bir tüpün var deyilmi açık ameliyatmı oldun yoksa kapalımı

ktg
12-10-09, 18:10
tek tüpüm yok alesef acık ame oldum iç kanama gecirdm bn

yasmin_07
12-10-09, 18:10
yettim garii.bir ben kalmışım akimeracım seni tebrik etmeyen.ben tebrik edyorum çünkü bence dış gebelik değil.canım benim yaa inan ben çok sevindim bak ilk umudumuz sen oldun.hatta erkek olursa adını umut koy :)))))))))) allah gönlüne göre versin canım sakın moralini bozma.hemşirenin dış gebelik olabilir demesi senin değerinle alakalı değilkisadece bizim riskimiz diğerlerne göre yüksek olduu için dış gebelik olabilir demiştir.bu riski biz biliyoruz zaten.üstelik sen tam adet olman gereken günde yaptırdın değilm kan testini.gayet normal tabi daha çok yenidir.hamileyim topiğinde baksana değerler hep bu civarda.sen aklına kötü şeyler getirme.ben bugün namaza başladım ve biraz önce namazımı kılıp önce sana hayırlı haberlerin için sonra hepimize dua ettim.allah dularamızı kabul edecek inşallah.hemen koştum bilgisayara naptı acaba diye.bak 10 gün sonra alahın izniyle hepiiz senn güzel haberlerinle dahada mutlu olcaz.o zamanak kadar içini ferah tut.rahat uyu.hepiizin duaları seninle canım benim.inşallah ktg ve ayşedende güzel haber alırsak ooohhhh değmeyn keyfimize.

ktg
12-10-09, 19:10
yasmin_07
yettim garii.bir ben kalmışım akimeracım seni tebrik etmeyen.ben tebrik edyorum çünkü bence dış gebelik değil.canım benim yaa inan ben çok sevindim bak ilk umudumuz sen oldun.hatta erkek olursa adını umut koy :)))))))))) allah gönlüne göre versin canım sakın moralini bozma.hemşirenin dış gebelik olabilir demesi senin değerinle alakalı değilkisadece bizim riskimiz diğerlerne göre yüksek olduu için dış gebelik olabilir demiştir.bu riski biz biliyoruz zaten.üstelik sen tam adet olman gereken günde yaptırdın değilm kan testini.gayet normal tabi daha çok yenidir.hamileyim topiğinde baksana değerler hep bu civarda.sen aklına kötü şeyler getirme.ben bugün namaza başladım ve biraz önce namazımı kılıp önce sana hayırlı haberlerin için sonra hepimize dua ettim.allah dularamızı kabul edecek inşallah.hemen koştum bilgisayara naptı acaba diye.bak 10 gün sonra alahın izniyle hepiiz senn güzel haberlerinle dahada mutlu olcaz.o zamanak kadar içini ferah tut.rahat uyu.hepiizin duaları seninle canım benim.inşallah ktg ve ayşedende güzel haber alırsak ooohhhh değmeyn keyfimize.
insallah ya insalalh allah yasadıgımız kötü günleri yasatmasın bir daaha bize minik mleleklerimizi versn unutalım o gnleri

angelhope
12-10-09, 22:10
hamile kalan arkadaşları tebrik ediyorum..tek tüplü biri olarak :KK43:

ktg seninde hayırlı haberlerini bekliorum inşallah.

yasmin_07
13-10-09, 06:10
günaydın kızlar.
akimeracım nasılsın bugün.inşallah moralin biraz düzelmiştir.çünkü üzülecek bişey yok canım ya.ne güzel hamilesin.elbetteki bu korku hamile olduğumuzu öğrendiğimizde hepimizde olacak.ama azıcık sabret keseyi görünce inşallah rahatlayacaksın.ben göreceğine inanıyorum.kanaman yok leke yok.değerin düşük değil.dış gebelik tarafının ağrımasıda normal bak ben hamile değilim benimkide ağrıyo.tunemide birkaçgündür ağrıdan şikayetçi.yani demekki ağrı olacak bi süre.yarın yine kan testi yaptır.inşallah iki katına çıkmış olacak.sende içini ferah tut canım.

tunemi
yarın buyuk gun akımera bakalım ne olacak... meraklı heyecanlı bırsey oldum yaaa...
gunaydın yasmın nasılsın?
ayse sen nıye acık amelıyat oldun? yanı yasadıklarından sebep mı yoksa doktor oyle mı tercıh ettı? acık amelıyatın ıyılesmesurecı yorucuymus.. elbette oyledır.
akımera nerdesınnn?

tunemi
angelhope tek tuplıuyum dedın gıttın nedır senın hıkayen? tekrar bır hamılelıgın var mı, yanı bıze umut musun?

tunemi
yasmın es gectım sanma! namaz (hayırlıdır elbet) senın ıcın guzellıkler getırır ınsaellah.. devamlı olur ınsaellah... bıze de dua etmeyı unutma sakın... bak karıstırma benım sagdan senın soldan hamıle kalman gerekıyor... ben dua ederken bazen tuplerımızı karıstırıyorum sonra 'Allah'ım yasmın de ktg de agrın de akımera da ayse de hayırlısı nerdense ordan hamıle kalsın' dıyorum:))

yasmin_07
13-10-09, 07:10
tunemi
yasmın es gectım sanma! namaz (hayırlıdır elbet) senın ıcın guzellıkler getırır ınsaellah.. devamlı olur ınsaellah... bıze de dua etmeyı unutma sakın... bak karıstırma benım sagdan senın soldan hamıle kalman gerekıyor... ben dua ederken bazen tuplerımızı karıstırıyorum sonra 'Allah'ım yasmın de ktg de agrın de akımera da ayse de hayırlısı nerdense ordan hamıle kalsın' dıyorum:))

:roflol: canım ya sabah sabah güldürdün yine beni.tabiki hepimize tek tek isimlerimizle (gerçi nicklerle çok komik oluyoda ) dua ediyorum.ya bence akimera başardı bunu inşallah sıra bizde.ben inanıyorum akimeracımmm normal bir gebelik bu.ama bizi merakta koyma nerelerdesin bakimm.

ktg
tunemi
allah senden razı olsun allahım sanada en kısa sürede saglıklı bir hamilelik nasip etsin cnm bnm de dualrımdasınız dıs gebeligi yasayan bilir

akimera
gnydın kızlar.dayanamadım gittim bugun sabah başka bi hastanede kan testi yaptırdım onun sonucuda akşam 5 te falan çıkacakmış evimede çok yakın biyer doğumumuda orda yapmıştım.takibimi aynı yerde devam ettirmek amacıyla yeniden yaptırdım o yüzden.yani bugünkü değeri baz alarak devam edicem takibe.2 gün snr tekrar yaptırırım bakalım ne çıkacak.bu arada yasmincim ne güzel namaza başlamışsın allah kabul etsin.bende ara vermiştim ama bende bugun yeniden başlıcam.allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah.haftasonu oğlumun doğumgününü kutladık biliyosunuz pazar günüde görümcemler bende yatıya kaldı dünde malum evde yoktum annemdeydim kan testi idrar tersti bütün gün aglamak derken pek giremedim nete.bikaç gün böle yoğun olabilirim kızlar yani ara ara girebilirim ksr bkmyın.her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıyım evimi çantamı falan hazırlamam lazım belki dış gebe çıkarsam ameliyat falan der doktor hazırlığımı yapmam lazım umarım çıkmaz.çok dua ediyorum normal gebelik çıksın diye bu korku beni öldürecek valla.inşallah hayırlısını veriri allah dua edinbenim için.tunemicim benim içinde soldan hamile kalsın diye dua et tatlım olurmu sakın karıştırma haa gümbürtüye gitmeyelim snr :))

yasmin_07
ktg cim sen naptın bugün varmı bişey

tunemi
13-10-09, 08:10
ya herkesın soldan mı hamıle kalması lazım? ben mıyım bır sag ısteyen...

akimera
13-10-09, 08:10
öle gibi gözüküyo tunemicim.bende heycanla akşam 5 i bekliyorum sonuç ne çıkacak bakalım.gerçi her hastanenin kan sonucu birbirinden farklı çıkıyo ama burdada böle 200 lerde bişey çıkarsa bu benim değerimin hiç artmadığını gösterirki buda bariz dış gebe olduğumu ıspatlar heralde.çok heycanlıyım ya keşke biran önce kese görünsede bende rahatlasam

ayse_73
13-10-09, 09:10
günaydın kızlar nasılsınız

ayse_73
akimera bende senin giibydim daha önce keseyi gördümmü tamamm diye doktorun dediyine göre keseyide görmüştük aam mdış gebelikten kaçamadık

ayse_73
akimera canım san iyi düşün iyi olsun biliyorum şimdi nasıl hayecanlısın inaanki yüce rabbin ne istese o olur kaderden kaçınılmaz yeterki değerlrin 2 ye katlasın sorun yoktur çok araştırdım dış gebeliyi dış gebelik yaşayanlar sonradan hep normal gebelik yaşamışlar ve doğurmuşlar bende test yaptım bu sabak idrrarda biri açık biri koyudu ama ben bekliyecem allah kaderimde ne yazmışsa o olur am ağrım var r4ahimde bakalım hayırlısı

akimera
gnydın cnm.ya aslına bakarsan dediğinde çok doğru.hem iç hem dış gebelikte yaşayabiliriz.napıcaz biz yaa.heralde bebeklerimizi tam anlamıyla kucağımıza alana kadar bu korku devam edecek.valla ben panik atak oldum resmen.herşeyden korkar oldum.kötü haber alıcam diye doktora bişle gitmeye korkuyorum.allah sabır versin bana valla.sanki zaman geçmek bilmiyo.bu arada neden acaba içerdeki bebeği yaşatamıyolar.tamam tüptekini alsınlar ama içerdekini niye sonlandırıyolarki

akimera
ayse_73
akimera canım san iyi düşün iyi olsun biliyorum şimdi nasıl hayecanlısın inaanki yüce rabbin ne istese o olur kaderden kaçınılmaz yeterki değerlrin 2 ye katlasın sorun yoktur çok araştırdım dış gebeliyi dış gebelik yaşayanlar sonradan hep normal gebelik yaşamışlar ve doğurmuşlar bende test yaptım bu sabak idrrarda biri açık biri koyudu ama ben bekliyecem allah kaderimde ne yazmışsa o olur am ağrım var r4ahimde bakalım hayırlısı
cnm yaa inanmıyorum sendemi hamilesin.yaa ikimizde aynı zamanda hamile kaldık ne kadar güzel.umarım seninkide sorunsuz bi hamileliktir ve allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder bebeğini

ayse_73
gerçi ben idrra testlerine inanmıyorum am yinede belirti var bilemiyorum ben diğerindede nisanda gebeydim sanırım yine aynıydı değilmi

akimera
ayse_73
gerçi ben idrra testlerine inanmıyorum am yinede belirti var bilemiyorum ben diğerindede nisanda gebeydim sanırım yine aynıydı değilmi
evet cnm bende mart sonuna doğru öğrenmiştim hamileliğimi.inşallah bu sefer hüsrana uğraamayız.senin ilk çocuğunmu olacak cnm

tunemi
yo aysenın oglu var senın gıbı. ya akımera deger yukselse de yukselmese de kesın dıs gebesın ya da degılsın dıye bır durum yok bılıyorsun. sen normal hamılesın ok!!!! ayse yanı hamıle mısın? ya nıye haykırmıyorsunuz anlamadım gıttı.. ben dıs gebelıkten hıcccc korkmuyorum hıh o benden korksun... fazla mı oldu ne:p ya cok yazıyorsunuz okuya okuya etı tasırdımmm ocak battı... bı sn

akimera
hamarat kızsın valla.benim evi gel gör.daha akşamdan kalma.hiç toplayacak gücümde yok.sürekli uyku halindeyim ve kendimi çok uyuşmuş gibi hissediyorum vallahi.hiç kolum kalkmıyo.daha ev toplıycam çocuğa yemek yapıcam yığınla ütüm var.ohh bi yardımcım olsada yapsa keske.bende şöle bacaklarımı uzatıp yatsam ne güzel olurdu valla bee.hayali bile güzel.:)) bu arada tunemicim sende hamile kalda görelim bakalım tatlım bebişi görene kadar bu korkulrı yaşıyomusun yaşamıyomusun allah böle korku yaşatmasın bidaha hiç birimize..

yasmin_07
yaaa ayşedemi hamile.ne kadar sakinsin ayşe.kızlar ya inşallah bakın bence güzel haberlerimiz ard arda gelecek.inşallah allahım.hadi bakalım kızlar allhın izniyle siz ikiliyosunuz çocukları darısı bizeeee.akimera üzme kendini ya benim içimde hiç kötü hisler yok.bence normal bi gebelik bu.