Grmce, Gelin - Gelin, Grmce..

tuttifuritti
16-09-09, 12:09
merhaba arkadaşalar kafama takılan bir sorun var görümcemle ilgili sizinlede paylaşmak istedim.
1 ay sonra düğünüm var. Bir yandan hazırlıklarla uğraşırken diğer yandanda görümcemin bana söylediği şey kafama takılıyor . Bana söylediği şu bende düğünde beyaz bir elbise giyeceğim elbisemi aldım bile bende dedimki iyi bakalım gelin görümce polemiğine sokma bizide dedim konu kapandı çokda önemsemedim sonra kime söylesem herkes ayıpladı bu ne görgüsüzlük görümcenin yaptığı çok ayıp kendisi evlenmiş herşeyi tam anlamıyla yaşamış sana neden böyle bir saygısızlık yapıyor bu ne kıskançlık içindemi kaldı gelinlik giymek duvakta taksın bütün tanıdıklarım bu şekilde yorum yaptı ben ilk başlarda çok takmamıştım böyle söylelince açıkcası takmaya başladım huzursuzlanıyorum bu durum karşısında. şimdi düşünüyorumda neden böyle bişey yaptıgörümcem siz olsanız görümcemin bu yaptığını nasıl karşılardınız? görümcemmi hatalı burda? yoksa ailemin söyledikleri doğrumu gerçekten?

DERin83
a.s
tuttifuritti
merhaba arkadaşalar kafama takılan bir sorun var görümcemle ilgili sizinlede paylaşmak istedim.
1 ay sonra düğünüm var. Bir yandan hazırlıklarla uğraşırken diğer yandanda görümcemin bana söylediği şey kafama takılıyor . Bana söylediği şu bende düğünde beyaz bir elbise giyeceğim elbisemi aldım bile bende dedimki iyi bakalım gelin görümce polemiğine sokma bizide dedim konu kapandı çokda önemsemedim sonra kime söylesem herkes ayıpladı bu ne görgüsüzlük görümcenin yaptığı çok ayıp kendisi evlenmiş herşeyi tam anlamıyla yaşamış sana neden böyle bir saygısızlık yapıyor bu ne kıskançlık içindemi kaldı gelinlik giymek duvakta taksın bütün tanıdıklarım bu şekilde yorum yaptı ben ilk başlarda çok takmamıştım böyle söylelince açıkcası takmaya başladım huzursuzlanıyorum bu durum karşısında. şimdi düşünüyorumda neden böyle bişey yaptıgörümcem siz olsanız görümcemin bu yaptığını nasıl karşılardınız? görümcemmi hatalı burda? yoksa ailemin söyledikleri doğrumu gerçekten?
SEN NİYE DÜŞÜNÜYORSUNKİ KENDİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ KENDİ REZİL OLACAK SONUÇTA O SENİN GECEN OLACAK VE GÖZLER SENİN ÜZERİNDE OLACAK GÖRÜMCENDE AYIPLANDIĞIYLA KALIR OTURUR AŞAĞIYA. BOŞVERRRRR SEN KENDİNLE İLGİLEN

tuttifuritti
DERin83
a.s
SEN NİYE DÜŞÜNÜYORSUNKİ KENDİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ KENDİ REZİL OLACAK SONUÇTA O SENİN GECEN OLACAK VE GÖZLER SENİN ÜZERİNDE OLACAK GÖRÜMCENDE AYIPLANDIĞIYLA KALIR OTURUR AŞAĞIYA. BOŞVERRRRR SEN KENDİNLE İLGİLEN
yaa nebilim bütün çevrem öyle söyleyince takmaya başladım bende ister istemez

inar80
bence hoş bişey değil tabi,
ama çok da takılma,her düğünde gelinin kim olduğu zaten bellidir.
Boş ver o da gönlünü eğlesin,gamyoncuiremsu

tuttifuritti
inar80
bence hoş bişey değil tabi,
ama çok da takılma,her düğünde gelinin kim olduğu zaten bellidir.
Boş ver o da gönlünü eğlesin,gamyoncuiremsu
ilk başlarda hiç takmadım çevremden gelen yorumlar sayesinde kafama takmaya başladım görümcemde bilmiyor sanırım ne yaptığını

Gullusen
cnm bencede takma bu olay çok oluyo genelde çok duydum
bu senin düğünün beyaz giycek olan kişi sensin eğer da giyerse o yadıganır,
hiç takma için rahat olsun

MeLoDi
ya anlamıyorum insanları. neden beyaz giyme gereği duyarlarki. hiç hoş değil. zaten gözler gelinin üzerinde olacak. en güzel gelindir düğünde kimse yarışamaz. görümcen beyaz giyip sırıtacak ve herkes ayıplayacak. şöyle düşün bırak hiç takma onu ayıplasınlar. sen bol bol göbek at oyna. sakın yüzünü asma o gün senin günün prensesler gibi olacaksın. sakın kendini üzüp görümcenin giydiği için moralini bozma.

mazot
16-09-09, 13:09
bu ne görgüsüzlük yaa bide görümce üstelik bırakta kızcağız anlının akıyla taşısın beyaz gelinliğini sen niye gölge edip kızı üzüyosun kendinide rezil ediyosun hiç takma canım sen o gece çok güzel olucaksın görümcende eleştirilir ancak rezil olmuş bir şekilde döner evine sen mutluluğunun tadını çıkar

deniz_gunes
Ne yaparsa yapsın, ister kasıtlı ister değil, ne giyerse giysin, beyaz ya da siyah, o gecenin yıldızı sen olacaksın..

Çünkü sen gelinsin..

Sakın takılma..

Ama herkes de onun kasıtlı giydiğini düşünecek, bırak o düşünsün..

frambuaz
Benim görümcem de beyaz giymişti..
Valla hiç öyle düşünmek de gelmedi aklıma...
Biraz da çevrenizden duyduklarınızla gaza gelmişsiniz.Boşverin herkesin her dediğini duymayın. Zaten bu gelin görümce ilişkisi çok hassastır. Daha evlenmeden aranızı bozmayın. Nasıl olsa evlendikten sonra birbirinize güceneceğiniz daha çççoooookkk şeyler yaşayacaksınız..
Elbisenin rengine çok da takılmayın..

cimcime eses
Bu kadar takılmayın lütfen bunlar basit konular...
Sonuçta sen görümceni tanıyorsun, ii niyetli olup olmadığınıda tahmin edebilirsin...
Belki kötü niyetli değildir, sadece düşünememiş olabilir....

ema1
tuttifuritti
zavallı evlenesi varmış ondan

sahtesini yaşayacak o gün beyaz giyerek

:roflol:

HeartLess
Konunuz içerik nedeniyle;
Eşi ve Eşinin Ailesi - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU
bölümüne taşınacaktır..
sevgiler...

MutlulukRecetem
Salla gitsin, millet seni degil görümceni ayiplar..

hem ben olsam böyle seyleri hic kafama takmam, o günün tadini cikaririm..

Sonucta sen yanlis bir sey yapmiyorsun..

mazot
görümcesi basbaya kasıtlı yapıyor işte rekabet içinde kıskançlık göstergesi başka renk yok sanki kötükedihüso

DERin83
taktığın şeye bak ben sna başımdan geçeni anlatayımda gül biraz benim görümcem nişanımda benim elbisemin aynısından almış giymek için allah bana bunu bir şekilde gösterdi yeni bir kıyafet diktirdim kendime nişanda suratını görmen lazımdı çok eğlenceliydi ben görümceleri hiç dikkate almıyorum onlar zurnanın son deliği çünkü kaydirigubbakcemile3

sidelya79
Öyle basit bir konu ki. Kafana takmaya değmez bile güzelim. Başka sorun olmasın yeter. Ne giyerse giysen boşverrrr. Yıldız sen olacaksın bu bir gerçek :)) Şimdiden mutluluklar dilerim.

mazot
DERin83
taktığın şeye bak ben sna başımdan geçeni anlatayımda gül biraz benim görümcem nişanımda benim elbisemin aynısından almış giymek için allah bana bunu bir şekilde gösterdi yeni bir kıyafet diktirdim kendime nişanda suratını görmen lazımdı çok eğlenceliydi ben görümceleri hiç dikkate almıyorum onlar zurnanın son deliği çünkü kaydirigubbakcemile3
hahaha zurnanın son deliği ama gelinimizle rekabet içinde ayy nasıl sinirlendim görümcene tuttifuritti çok görgüsüz kızz

DERin83
:sm_cool: kendi çapında rekabette kimse onu takmayacakki sen mutluluk kahkahaları att

tuttifuritti
teşekkürler arkadaşlar çok takmayın diyosunuz ama görümcemde ayıplanıcak bu durumda kötü yaa

inar80
tuttifuritti
teşekkürler arkadaşlar çok takmayın diyosunuz ama görümcemde ayıplanıcak bu durumda kötü yaa
kendi de ayıplanacağının farkındadır zaten,
eğer ayıplanmayı önemsese idi zaten giymezdi.
Ona da mı sen üzülcen,boşver ya

er_ca
16-09-09, 14:09
düğünümde tüm kuzanlerim yeğenlerim bembeyaz yada kırık beyaz tüllü elbiseler giymişti.. çok da şahaneydi.. niye sorun olsun ki...
elalemin gazına gelip sakın ilişkinizi zedelemeyin kıskanç pozisyonuuna düşersiniz.

laz_kızı
Zaten ne olursa olsun o günün yıldızı gelindir. Kim ne giyerse giysin ben takılmam öyle şeylere hiç..zemuszemus

lirik guzel
Benim düğünümde de beyaz giyen bir sürü insan vardı.Hatta kuzenimle birlikte gidip almıştık ona beyaz bir elbise.Gelinlik başka ,o başka.Hatta almayayım gelin beyaz giyer sadece demişti.Ben de bu düşüncenin çok saçma olduğu kanısındayım.Ben kendime güveniyorsam isterse düğüne katılan tüm davetli bayanlar beyaz giysin.kaydirigubbakcemile3 Hiç umrumda olmazdı.kaydirigubbakcemile3 Varsın giysin madem özenmiş ne zararı var ki ? :hulya:

er_ca
birinin davetiyesinde düğüne tüm davetliler beyaz giyirek gelsin diye not vardı. siyah giyinmeeyin mi yazıyordu yoksa ohaberi bulursam eklerim yeni geldi aklıma..

sakın sorun etme...

MargaRin
şu insanlar çenesini tutamaz hiç..

altlı üstlü oturcam benim için problem değil dersin çevre senden önce ayaklanır seni kışkırtır eş adayına karşı..

ben 2 parça eşyayla da evlenirim bana yeter dersin hoop çevre yetişir aa hiç olur mu onu da aldır bunu da aldır n taktılar nişanında ne taktılar düğününde..

şimdi senin de aynı durum canım...beyaz da bir renk ve giymek isteyen giyr.sonuçta kim gelin kim değil ortada..ha senin annen giymek istese biraz abes kaçar gelinin annesi için ama o senin görümcen bence art niyet arama çok güzel beyaz elbiseler var beğenip almış olabilr hoş art niyette olsa ayıplanacak olan o..

çevrenin gazına gelme o çevrenin söyleyecekleri hiç bitmez hep seni dolduruşa getiricek konu bulurlar..onları dinleyip kendini mutsuz etme..

mutluluklar cnm..

minikkedicik
o gece herkesin herkesin gözü sende olacak.
boşver gerisini kim ne giyerse giysin

nnisanyagmuruu
nişanlımın kuzeninin düğünü olmuştu 2ay önce. kayınvalidemde bana abiye elbise aldı ve beyaz çoğunlukta olmak üzere siyahla karışıktı. görümcem ve gelinin görümceside beyaz ve krem renk karışık şekilde abiye giydiler ve kimsede şikayetçi değildi. çokta güsel bi düğün oldu. bence kimsenin dolduruşuna gelme canım..

kamilisss
16-09-09, 19:09
cok takılıcak bısey degıl...
sonucta siz gelınlıkle olucaksıniz o beyaz bı elbıseyle..
belkıde sizinle aynı renk gıymek hosuna gıdıcek yada sizin hosunuza gıtsın dıyede yapmıs olabılır...
hemen zıt anlamayın bence...
hıc aılenızede kulak asmayın...kaldıkı sızı kıskanıpta yapmıs bıle olsa sınır yapmanız cok gereksız ...
uc gunluk dunyada bukadar kucuk olaylar ıcın canınızı sıkmayın..
degmez....

burbuk
Bir düğünde neden beyaz kıyafet giymek bu kadar ayıplanır oldu anlamadım. Yasak mı var, yoksa bir başkası beyaz giyince düğünde gelin farkedilmiyor mu? Ne bileyim belki de misafirler beyaz görünce gelinin kim olduğunu mu şaşırıyorlar?
Yok yok ben anlamıyorum böyle ince detayları.

chess
valla düğünümde nikah şahidim olan en yakın arkadaşım beyaz giydi, öncedende bana elbisesi göstermişti, hiç aklıma gelmedi kasıtlı olduğu, ayrıca herkes beyaz giyse ne olur, düğünün tek yıldınızı her zaman gelindir, endişeye gerek yok, bence kızın sıfatı "görümce" olduğu için bunlar söylenmiş yakınların tarafından, en yakın arkadaşın olsada aynı şeyler söylenirmiydi acep

BEYZUS
tuttifuritti
Canım;
Düğün gecende ennnnnnnn güzel sen olacaksın nasıl olsa.....Herkesin gözü sende olacak.
Herkes seni seyredecek.Hiç bir şeyi kafana takma ve güzelliğini mutluluğunla taçlandır.Güzelliğin bin kat artsın....

Bir çok arkadaşımızın dediği gibi görümcende yaptığınla kalsın....O nu ayıplasınlar...
İster beyaz giysin,ister mor.......O gece beyaz sana yakıştığı kadar kimseye yakışmayacak.
Sonsuz mutluluklar diliyorum......

Gülsüm Sultan
Evet öyle derler hep...o gün birtek gelin beyaz giyinir diye....:nazar:

Tabiki görümcenle aran nasil bilmiyorum...samimi bir iliskiniz varsa belki güzellikle tatli dil ile uyarabilirsin...bak elalem böyle diyor....sonra ayiplandim arkamdan konusuldu falan deme diye.....:kahve:

Yok yine giyinmek isterse kendi bilir canim....ayipsa o ayiplanacak sen degil.:hulya::hulya:

batuhanim
evet hic hos bisey degil
ama bukadar kizmanada gerek yok bence su en güzel günlerinin keyfini cikar
hic biseyi takma kafana
o senin gecen bunuda herkes biliyor
o ise ayiplanacak kisi bosverde o düsünsün
simdiden mutluluklar

glsh85
ya amma moda oldu bu da ..

o gecenın yıldızı sensın

takılma ...

uzumbugusu
Bende abimin düğününde krem bi takım giydim ama hiç aklıma gelmemişti böyle bi durum..

Acaba bizim gelinde ayıplamışmıdır beni??? :uhm:

candan07
boşver sen kimseyi kafana takma kim ne giyerse giysin kimse seni bastıramaz o gün geldiği zaman sende bunu görüp çok mutlu olacaksın ayrıca mutluluklar dierim

chess
16-09-09, 20:09
asimai
Bende abimin düğününde krem bi takım giydim ama hiç aklıma gelmemişti böyle bi durum..

Acaba bizim gelinde ayıplamışmıdır beni??? :uhm:
seni kötü görümce seni, çok ayıp çok:mymeka:
:roflol::roflol:

tuttifuritti
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar sağolun

TatLiGaci
Canım bu KK daki kaçıncı görümce ve beyaz kostüm konusu?
2009 Düğün kostümleri kreasyonunda görümceler gelinle aşık atmalı ,mutlaka beyaz giymeli diye bir kural var galiba...
Takma napıcaksın anam.. bu kaçıncı beyazlı görümce.Daha önce de söyledim yine söylüyorum..Doymamışlar mı beyaz giymeye?

uzumbugusu
chess
seni kötü görümce seni, çok ayıp çok:mymeka:
:roflol::roflol:
Cidden ayıp etmişim yani..Şimdi düşündümde kötü bi durum yaa mafoldumben

mazot
laz_kızı
Zaten ne olursa olsun o günün yıldızı gelindir. Kim ne giyerse giysin ben takılmam öyle şeylere hiç..zemuszemus
beyaz elbiseyi görümce giyince takılıyor bu duruma insan eleştiriliyor yanii bence olmaması gereken bir durum her nekadar gelin bu durumu sorun etmesede çevreyide unutmamak gerek pekde hoş karşılanmayan bir durum sonuçta

Sumak
hehe benım görümcem de düğünümde beyaz gıyınmıstı ,üstü bile aynı modeldi

tek farkı kı onun elbısesı kısaydı benım kı uzun :))

hatta düğünüm de cicek taktım ,o çiçekten ıkı tane almıştım,el çiçeğimle aynıydı bi de..

bir cicek taktım ,ikinciyi de aldı o taktı :)))

aynı modeldık resmen ,-tatlicadiarzu-

ama hıc bırsey demedım,tepki de göstemedım ..:1closedeyes:

çünkü o bekardı ve bır gun evlenecektı ,delikafadulden

onun düğününde de ben giyicem bembeyaaz bır elbıse :1ninca:

hiç bir kötü niyet düşünmeden laelaelaelaelae

intikam soğuk yene bir yemektir :kahve:

pinkystar
arkadaşım yalnız değilsin bunu bil.elti görümce kaynana versiyonları oldu bunun daha önce burada...düğünde gelin belli...boşver sen ne giyerse giysin millet.yaptığı çok büyük ayıp o ayrı..değiştirebileceksen uğraş..ama nato mermer nato kafaysa koyver gitsin ne uğraşcan ya en güzel gününde sinek küçük mide bulandırır durumda kalmandan iyidir....

tuttifuritti
2006model
Canım bu KK daki kaçıncı görümce ve beyaz kostüm konusu?
2009 Düğün kostümleri kreasyonunda görümceler gelinle aşık atmalı ,mutlaka beyaz giymeli diye bir kural var galiba...
Takma napıcaksın anam.. bu kaçıncı beyazlı görümce.Daha önce de söyledim yine söylüyorum..Doymamışlar mı beyaz giymeye?
canım ben yeni üye oldum daha önceki konuları bilmiyorumopuyorumnanaktan

chess
Sumak

hatta düğünüm de cicek taktım ,o çiçekten ıkı tane almıştım,el çiçeğimle aynıydı bi de..

bide duvak tak sumakçım elbisemin modeli buydu napıyım dersin:roflol::roflol:

tuttifuritti
Sumak

benim görümcem evli sen yine şanslısınkaydirigubbakcemile5

chess
asimai
Cidden ayıp etmişim yani..Şimdi düşündümde kötü bi durum yaa mafoldumben

yok be güzelim ya, niye kötü bi durum olsun, duvağın yoksa, çiçeğin yoksa eteğin kabarık değilse beyaz giyebilirsin bence
kaydirigubbakcemile3

gönülyarası
düşüncesizlik yapıyo bırak giysin,o düşünmüyorsa sen hiç düşünme ..

Desibel
sorun etme cnm...bir kez daha söyle istersen beyaz gelinin rengidir diye...umursamıyorsa da naparsa yapsın...bi de evli kadınmış...:eek:klava:senin yerin herkesin gözünde farklı olacak o gece elbette..:smiley-cool:kimsenin ona bakacağı yok...kendi ayıbı...o düşünsün...:nazar: