Temizlik ipucları verelim mi?

bizsizegeldikbitlendik
6-10-09, 09:10
bana şöyle misss gibi kokan eve gelenin bu ne çok güzel kokuyor diyebileceği bi yüzey temizleyici adı veririmsnz markasıyla birlikte.
portakallı ahşap temizleyicisini duymuştm markette aradm ama portakallı bulamadm sadece kipanın ürettiği portakallı ahşap temizleyiciyi buldm aldm onunda hiç kokusunu alamadm :KK43: adi bişey heralde
hadi bayanlar kullanıpta çokk memnun kaldığınız isimleri bekliyorum

Lillyum
dmtdmt
:roflol: ben gösterdm kocişe bak dedim dökersen temizlersin kaydirigubbakcemile3 zaten bardaklara azıcık doldrdm 1 parmak kadarcık dökülmüo yani.

benimkide döker valla :roflol:
hatta bende 3 tane koca var eşim kızım oğlum :roflol:

bence işi garantiye al geerçekten sabunla daha basit sorununun çözümü a.syerimseniben

bizsizegeldikbitlendik
LİLLYUM
benimkide döker valla :roflol:
hatta bende 3 tane koca var eşim kızım oğlum :roflol:

bence işi garantiye al geerçekten sabunla daha basit sorununun çözümü a.syerimseniben
:roflol: :roflol: hala dökülmeden duruyolar :) ama bugün çıkarcam onların yerine sabun koycam kokuları kaçtı çünki biraz :)

cokmasum
dmtdmt
bana şöyle misss gibi kokan eve gelenin bu ne çok güzel kokuyor diyebileceği bi yüzey temizleyici adı veririmsnz markasıyla birlikte.
portakallı ahşap temizleyicisini duymuştm markette aradm ama portakallı bulamadm sadece kipanın ürettiği portakallı ahşap temizleyiciyi buldm aldm onunda hiç kokusunu alamadm :KK43: adi bişey heralde
canım bulamamışlsın ama bende portakallı pronto ahşap temizleyici kullanıyorum gerçekten çok kalıcı sabah 10da sildim salonu arada giriyorum hala kokuyo
bide dün migrostan airwiks aldım prize takılanlardan içinde 1 makine 2 tane şişe koku vardı
benim bi makinem daha vardı birini hole taktım brini oturma odama süper kokuyo akşam eşim kapıdan girer girmez anladı ev çok güzel kokuyo dedi

bizsizegeldikbitlendik
cokmasum
canım bulamamışlsın ama bende portakallı pronto ahşap temizleyici kullanıyorum gerçekten çok kalıcı sabah 10da sildim salonu arada giriyorum hala kokuyo
bide dün migrostan airwiks aldım prize takılanlardan içinde 1 makine 2 tane şişe koku vardı
benim bi makinem daha vardı birini hole taktım brini oturma odama süper kokuyo akşam eşim kapıdan girer girmez anladı ev çok güzel kokuyo dedi
bende migrosa bakıym bari kipaya gtmştm orda hep çiçek kokusu lavanta kokusu var lavantada baydı artık akannehir saol cnm

cokmasum
ben çekmece içlerine lavanta kesesi koyuyorum
evlenmeden almıştık aktardan annem onlarla bana keseler
dikti bütün dolaplarımda var kokusu hala gitmedi

bizsizegeldikbitlendik
cokmasum
ben çekmece içlerine lavanta kesesi koyuyorum
evlenmeden almıştık aktardan annem onlarla bana keseler
dikti bütün dolaplarımda var kokusu hala gitmedi
bende ilk evlendiğim zamanlar lavanta kokusuna bayılıyordm. yumoşun lavantalı oda spreyi vardı eşimde lavanta kokusunu çok sevdiği için götürmüş arabanın içine sıkmış, e antalyayıda biliyosunuz sıcaklar berbat, araba kokusu lavanta sıcakla karışınca koku bi kötüleşmiş bi kötüleşmiş arabaya binince midem bulandı o gün bu gündür lavantadan uzağım :1no2:

teolog
cillit bang in diğer ürünleri değil de çamaşır suyu çıkarmış yeni kesinlikle tavsiye ederim kızlar ama diğer ürünlerini değil cam silmede de scotch brite.. hiç deterjan izi kalmıyor

cokmasum
dmtdmt
bende ilk evlendiğim zamanlar lavanta kokusuna bayılıyordm. yumoşun lavantalı oda spreyi vardı eşimde lavanta kokusunu çok sevdiği için götürmüş arabanın içine sıkmış, e antalyayıda biliyosunuz sıcaklar berbat, araba kokusu lavanta sıcakla karışınca koku bi kötüleşmiş bi kötüleşmiş arabaya binince midem bulandı o gün bu gündür lavantadan uzağım :1no2:
anladım canım bende lavantalı kokuları sevmem aslında yüzey temizleyicsi yada oda spreyi olarak hoşlanmam ama dolap içlerinde çok yoğun bi koku olmuyo

cokmasum
teolog
cillit bang in diğer ürünleri değil de çamaşır suyu çıkarmış yeni kesinlikle tavsiye ederim kızlar ama diğer ürünlerini değil cam silmede de scotch brite.. hiç deterjan izi kalmıyor
ben almıştım ondan çıkalı baya oldu fiatı 2 tl mi neydi ama çok kötü kokuyo ya
tuvalete dökyüm bide tezgahı silmiştim ellerimi tahriş etti hemde başımı döndürdü çok keskin domestosla ace yi birşeye değişmem

teolog
cokmasum
ben almıştım ondan çıkalı baya oldu fiatı 2 tl mi neydi ama çok kötü kokuyo ya
tuvalete dökyüm bide tezgahı silmiştim ellerimi tahriş etti hemde başımı döndürdü çok keskin domestosla ace yi birşeye değişmem
gercektenmi bnm hoşuma gitmişti ya tezgah ı temizledim anında parlatıvermişti

Krdi
6-10-09, 10:10
Ya temizlik iyi hoş da biraz da evin yardımcı olması lazım bize bence. Mesela yerleri parke, duvarları alçı, kapıları camları ahşap görünümlü pima pen ne bilim fayansı kahve tonlarında desenli evlerde temizlik şöyle bi yapsanız da tertemizim diyor (benim önceki evim gibi:)) Ev genişse mesela o da temizliği gösteriyor ama dar ve sıkışık evlerde tüm gün dönüp dursanız da yaptığınız temizlik çok fazla hakkını vermiyor gibi geliyor bana...
Ben bir tek pazar günleri evdeyim pazar günü gücüm yettiğince sil süpür toz al yapıyorum. Ayda bir de kadın geliyor evi kaldırıp koyuyor e tüm gün de ev içerisinde kimse olmadığı için bu temizlik bana yetiyor.
Temizliğin bence en önemli püf noktalarından biri yapacağın işi ertelememek... Mesela yemek yendikten sonra 'sonra toplarım' değil hemen toplanıp mutfak derlenip toparlansa, çamaşır toplandıktan sonra 'sonra katlarım' değil hemen katlanıp yerleştirilse, ütü yapılacaksa biriktirilip 'sonra yaparım' değil hemen yapılsa inanın sanki sihirli bir peri size yardım etmiş gibi hissediyorsunuz. Bana öyle oluyor sanki el attığım zaman birisi benim için yapmış gibi geliyor. Bunu da bi deneyinkaydirigubbakcemile5

nar
deniz ve mehtap
lavabo açıcılar var piyasada hem toz olarak hemde sıvı olarak onlar açabiliyor... sadece 2 litre kaynar su üzerine döküyosunuz hemen açıyor
sorun tıkanıklık değil onu hallettim rengini kararttı evyenin ve birde bütün lavabolardan kötü koku geliyo onu nasıl önleyecemm naftalin denedim ama mutfağa olmuyo

Krdi
selected_79
benide gençleştireceğin teşekkür ederimopuyorumnanaktan

bu arada geçen gün bende ilk defa attım nohutları dolaba..
fazla haşlamışım dakaydirigubbakcemile3
bakalım nasıl olacaklar.. eğer buz kokmazsa kuru fasulyede haşlayıp koyucam...

bu arada az önceki msjlarda arkadaşlardan biri kereviz yapacağını söylemiş.. kereviz çıktımı ki.. yoksam benmi göremedim pazarda:uhm:
Ben bi kaç kez kuru fasülye ve barbunyayı öyle yaptım ama yok ilk haşlandığı zamanki tadı vermiyor.

Benim yemekle ilgili pratik uğraşlarım her zaman yiyeceğimiz miktardan fazlasını hazırlayıp kalanı buzluğa atmak oluyor. Mesela kıymalı birşey yapacaksam ve 250 gr kıyma yetecekse ben 1 kilo kıymayı soğan, baharat ve tuzla kavurup kalan miktarı buzdolabı poşetleri ile buzluğa atarım. Börek yapacaksam 2 kilo yufkayı kullanır kalanı buzluğa atarım. donmuş börekleri çıkartıp üzerinden soğuk su geçirip fırınladınız mı sanki elde açmışsınız gibi süper oluyor aklınızda bulunsun.
Sonra bamya ayıklayacaksam 2 kilo bamya ayıklayıp pişirmeyeceğim kısmını kabuğu soyulmuş bol domates ve bir limonla şöyle bi kaynatıp poşetlere doldurup atıyorum. Kuru köfte yapacaksam yine aynı şekilde kalanı buzluğa atıyorum. Yani çalışan bayansanız hafta içinde pratik yemekler istiyorsanız işte bu buzluktakiler imdadınıza yetişiyor. Mesela benim kıymalı bamya yapmam yarım saatimi bile almıyor. Ya da köfte kızartmam.

bizsizegeldikbitlendik
nar
sorun tıkanıklık değil onu hallettim rengini kararttı evyenin ve birde bütün lavabolardan kötü koku geliyo onu nasıl önleyecemm naftalin denedim ama mutfağa olmuyo
koku varsa çeşmenin altındaki boruyu çıkarıp yıka cnm tıkanmasa bile borudan geçen yağlar bile koku yapabilir.

plum12
Bende nohut ve kurufasülye yi düdüklüde haşlarım tüm paketi birer kullanımlık ayırıp buzluğa atarım mutlaka.ıyi süzüp soğutup sıkı sıkı kapatırsanız buz kokusu olmaz. Benim için çok pratik oluyor. Mevsiminde aldığım yeşil biberleri,dolma biberi,kırmızı biberleri de hazırlayıp buz dolabı poşetinde saklarım.Yemek yaparken doğranmış oldukları için kolay oluyor hemde hormonsuz olarak tüketmiş oluyoruz. Ha bu arada ıspanağıda yıkar süzüp doğrar poşetlere ayırırım.

bizsizegeldikbitlendik
plum12
Bende nohut ve kurufasülye yi düdüklüde haşlarım tüm paketi birer kullanımlık ayırıp buzluğa atarım mutlaka.İyi süzüp soğutup sıkı sıkı kapatırsanız buz kokusu olmaz. Benim için çok pratik oluyor. Mevsiminde aldığım yeşil biberleri,dolma biberi,kırmızı biberleri de hazırlayıp buz dolabı poşetinde saklarım.Yemek yaparken doğranmış oldukları için kolay oluyor hemde hormonsuz olarak tüketmiş oluyoruz. Ha bu arada ıspanağıda yıkar süzüp doğrar poşetlere ayırırım.
bende herşeyi atıyorm buzluğa ama fasulye olmadı benm küçük siyah noktacıklar oluştu fasulyelerimde, nohutu falan hep buzluğa atıyorm çok pratik oluyor kokusu tadı değişme yapmıyor bende kilitli buzdolabı poşeti kullanıyorm. ama niye fasulye olmadı acaba :uhm:

plum12
dmtdmt
bende herşeyi atıyorm buzluğa ama fasulye olmadı benm küçük siyah noktacıklar oluştu fasulyelerimde, nohutu falan hep buzluğa atıyorm çok pratik oluyor kokusu tadı değişme yapmıyor bende kilitli buzdolabı poşeti kullanıyorm. ama niye fasulye olmadı acaba :uhm:
Canım çok haşlamış olabilirmisin yada iyi kurumadan koymuş ben çünkü bir kere öyle yaptım yemeği yaparken dahılımıştı.Nohuttan daha diri bırakıyorum fasülyeyi artık.Nohut daha dayanıklı evt. Kilitli değilde normal buzdolabı poşeti kullanıyorum ben. içinde hava kalmıycak şekilde bağlıyorum.

plum12
Enginarı nasıl atıyorsunuz arkadaşlar buzluğa. Ben yıkayıp limon suyunda bekletip 2 şer poşete koyup saklıyorum daha değişik ve iyi yöntem varsa duymak isterim.

fatima38
merhaba arkadaşlar, lavabolardaki, fayanslardaki su ve sabun lekelerini nasıl çıkartıyorsunuz, iz kaldı şimdide ne yapsam çıkmıyor

bizsizegeldikbitlendik
6-10-09, 11:10
fatima38
merhaba arkadaşlar, lavabolardaki, fayanslardaki su ve sabun lekelerini nasıl çıkartıyorsunuz, iz kaldı şimdide ne yapsam çıkmıyor
su lekesi kireçtir cnm kireç çözücü kullanabilirsn. banyo için özel tasarlanmış banyo temizleyicilerde bu işi halledebilir belki, cif banyoyu denedinmi??

bizsizegeldikbitlendik
plum12
Canım çok haşlamış olabilirmisin yada iyi kurumadan koymuş ben çünkü bir kere öyle yaptım yemeği yaparken dahılımıştı.Nohuttan daha diri bırakıyorum fasülyeyi artık.Nohut daha dayanıklı evt. Kilitli değilde normal buzdolabı poşeti kullanıyorum ben. içinde hava kalmıycak şekilde bağlıyorum.
hii ıslak kalmş olablr cnm belkide tam soğumadan atmışımdr akannehir teşekkrler cnm a.s.

plum12
Fatima bende dmtdmt arkadaşım gibi cif banyoyu kullanıyorum çokda pratik kullanımımı. Su ve sabun lekesi kalmıyor gerçekten.

fatima38
dmtdmt
su lekesi kireçtir cnm kireç çözücü kullanabilirsn. banyo için özel tasarlanmış banyo temizleyicilerde bu işi halledebilir belki, cif banyoyu denedinmi??
Yakınlarda kullanmadım lekeli değilken kullanmıştım, tekrar denemekte fayda var alayım hemen yoksa görüntü canımı sıkıyor. Teşekkür ederim.

plum12
Fatima bende dmtdmt arkadaşım gibi cif banyoyu kullanıyorum çokda pratik kullanımımı. Su ve sabun lekesi kalmıyor gerçekten.
Teşekkür ederim canım tekrar deniycem.

fatima38
6-10-09, 12:10
Bu konu benimde hoşuma gitti, teşekkür ederim

teolog
6-10-09, 12:10
dibi tutan tencereyi suda bekletip telle bir güzel ovuyorum mr mussle da artık nasıl yazılıyorsa o da cok iyi bir ürün anında etki yapıyor

PeSpEmBe
6-10-09, 14:10
dmtdmt

bende atıyorum buzluğa bazen. ekmek çok olduğu zaman poşetin ağzını sıkı sıkı bağlıyorum buzlukta duruyor, akşama yiyeceksek öğlen gibi çıkarıyorum kendi kendine buzu çözülüyor, acelem varsa fırında ısıtıyorum, 1 kere kek yapmştm çok kalmıştı buzluğa koydm 3 hafta kadar orda unutmuşum arkalarda kalmş kaydirigubbakcemile3 3 hafta sonra bi çıkardm buzu çözülsnde atarm diye düşünüyodm buzu çözülünce bi baktm ilk günkü gibi taptaze kek afiyetle yedim cokacimcoook şimdide dolmalık ve normal olmak üzere biberlerimi dondurucuya attm lazım oldukça çıkarıyorm onlarda taptaze duruyor. yakında kendimide atıcam 2 yıl sonra gencecik çıkarcam kaydirigubbakcemile3:roflol:
Adamı komplekse sokarsınız yahu siz -tatlicadiarzu- Ben kuşbaşı et , kıyma ve tavuktan başka hiçbir şey atmıyorum buzluğa gamyoncuiremsu

bizsizegeldikbitlendik
7-10-09, 06:10
PeSpEmBe
Adamı komplekse sokarsınız yahu siz -tatlicadiarzu- Ben kuşbaşı et , kıyma ve tavuktan başka hiçbir şey atmıyorum buzluğa gamyoncuiremsu
:roflol: :roflol: benim dolapta yer kalmadı hii bide vişnelerim var kaydirigubbakcemile3

Lillyum
7-10-09, 07:10
derin dondurucu olayı nedense beni çokm sarmadı kızlar
kıyma tavuk et neysede özellikle hamur işi peynir taze fasulye kuru fasulye nohut bu tür gıdalarda bir koku hissediyorum ve ağza gelen damak tadını sevmiyorummm bee :1no2:

teolog
7-10-09, 08:10
LİLLYUM
derin dondurucu olayı nedense beni çokm sarmadı kızlar
kıyma tavuk et neysede özellikle hamur işi peynir taze fasulye kuru fasulye nohut bu tür gıdalarda bir koku hissediyorum ve ağza gelen damak tadını sevmiyorummm bee :1no2:
ben de koayardım ama eşim de aynı dertten muzdarip olunca tadının değişmesi koku oluşması gibi artık ben de koymuyorum ama tavuk et gibi besinleri koyuyorm buzdolabı özellkile nofrost ise koku kaçınılmaz oluyor

bizsizegeldikbitlendik
7-10-09, 11:10
kızlar çaydanlıkları parlatmak için ne kullanıyosunuz ??

laz_kızı
teolog
ben de koayardım ama eşim de aynı dertten muzdarip olunca tadının değişmesi koku oluşması gibi artık ben de koymuyorum ama tavuk et gibi besinleri koyuyorm buzdolabı özellkile nofrost ise koku kaçınılmaz oluyor
canım benim eşimde yemiyordu hatta buzluktan çıkan hiç bir şeyi yemiyordu.
alıyorum nohutu sıcak su döküyorum iki üç defa azıcıkda bekletiyorum onu. zaten köpüğü çıkıyor hemen üste o buz işte kokuda çıkıyor. artık anlamıyor kocacım öyle yapıyorum canlarım zemuszemus

deneyin isterseniz :lepi:

fatima38
dmtdmt
Ben cifle parlatıyorum ama amwayin çelikler için parlatıcısı varmış çok güzel diyorlar almayı düşünüyorum yada çaydanlık parlatan yerler var oraya vericem.

teolog
7-10-09, 12:10
amway in çelik parlatıcısını ben de duydum amway in ürünleri zaten güzel bulabilirsem alacağım ben de

titanik
7-10-09, 13:10
fatima38
Ben cifle parlatıyorum ama amwayin çelikler için parlatıcısı varmış çok güzel diyorlar almayı düşünüyorum yada çaydanlık parlatan yerler var oraya vericem.
amwey parlatıcı çok güzel ama biraz zor kızlar, yani iyice ovmak gerekiyor.ama sonuç çok güzel.

osssnur
7-10-09, 14:10
dmtdmt
canım benım de annem pazardan metal parlatıcı almıs hemde 1 tl sadece ,ve cok guzel parlatıyor sadece ovuyorsun o tozla o kadar sonuc mukemmelkaydirigubbakcemile5

kahvekolik
8-10-09, 10:10
dmtdmt
ben bingosoft un bebeğimin dünyasını kullanıyorum. bu kadar nefis bi koku daha olamaz. yüzey temizleyicilerin kalıcı olduğu söylenemez ama nu fena sayılmaz.

titanic dediğini yaptım demlikte deterjan kaynattım hiç bir etkisi olmadı!

gulizz
8-10-09, 11:10
teolog
ya aynı sorun benin no frosttada var..kış hazırlığı yapıyorum.insanlar koca kış hiç tadı değişmeden yiyiyoruz diyorlar ama benim dolaptan çıkanları iki aydan sonra tüketmek mümkün deil..:1no2:
mesela bezelye koymuştum üçüncü ay tadı acımış,bozulmuş attım hepsini.yazık oldu..:çok üzgünüm:
et ürünü hiç koyamıyorum zaten..tavuk mesala pişirince acayip ağır kokuyor..son kullanım tarihleri geçse tamam dicem ama..niye böyle oluyor yaa?:çok üzgünüm:

alta koyduğum taze sebzelerimde biraz arkaya gitsin donuyor...karlanıyor..serviste bişeyi yok dedi yaa.napcam bu dolapla ben...akannehir:kızgın:

yercekimlikaranfil
8-10-09, 11:10
gulizz
ya aynı sorun benin no frosttada var..kış hazırlığı yapıyorum.insanlar koca kış hiç tadı değişmeden yiyiyoruz diyorlar ama benim dolaptan çıkanları iki aydan sonra tüketmek mümkün deil..:1no2:
mesela bezelye koymuştum üçüncü ay tadı acımış,bozulmuş attım hepsini.yazık oldu..:çok üzgünüm:
et ürünü hiç koyamıyorum zaten..tavuk mesala pişirince acayip ağır kokuyor..son kullanım tarihleri geçse tamam dicem ama..niye böyle oluyor yaa?:çok üzgünüm:

alta koyduğum taze sebzelerimde biraz arkaya gitsin donuyor...karlanıyor..serviste bişeyi yok dedi yaa.napcam bu dolapla ben...akannehir:kızgın:
Sebzeleri koyarken hafif bir önpişirme yaparsanız kokmaz. Mesela bamyayı kaynar limonlu suya atıp bir dakika sonra çıkarıyorum ben. Taze fasulyeyi domatesle biraz kavurup koyuyorum. (Soğan koymuyorum, soğanı pişirirken.) Kırmızı biber, barbunya, bezelye, enginar çiğden... Patlıcan ve bakla ise dondurucuya konmamalı, toksik oluyor. Koyduğunuz herşeyin ağzını çok iyi bağlamalısınız. Bir de bir kereliğine bolaştıp iyice eritip çamaşır suyuyla silip durulayıp kurutur ve ondan sonra dolabı çalıştırırsanız yerleşmiş olan kokulardan kurtulmuş olursunuz.
Acaba siz çözdürürken tadı değişiyor da olabilir mi? Çünkü buzluktan çıkan şeyleri kesinlikle oda sıcaklığında çözmemek gerekiyor. Ya buzdolabının normal bölmesinde çözülecek ya mikrodalgada (ki kesinlikle tavsiye etmem, kansorejen) ya da direk ocağa konacak. Ben bakteri üremesin çözülürken diye direk ocağa atmayı tercih ediyorum.

bizsizegeldikbitlendik
9-10-09, 08:10
kahvekolik

ben bingosoft un bebeğimin dünyasını kullanıyorum. bu kadar nefis bi koku daha olamaz. yüzey temizleyicilerin kalıcı olduğu söylenemez ama nu fena sayılmaz.

teşekkrler cnm onuda denicem a.s.

teolog
9-10-09, 09:10
gulizz

cnm senin dolabinda bal gibi sorun var tamam tadı değişebilir ama bozulmaması gerekir kesinlikle markası ne ki dolabının

titanik
9-10-09, 20:10
kahvekolik

canım eğer çok fazla kararmışsa belki çıkmamıştır.hafif telle ov hemen tek sürüşte çıkıcak.aslında kaynamayla çıkması lazım 20 yıldır bu yolla temizlerim demliklerimi ama:çok üzgünüm:

_vanilla_
9-10-09, 20:10
dmtdmt
canım günlük çaydanlığımın dışını şu pembe telle ciflerim ben,
içinide limon tuzu koyup önce kaynatır kaynadıktan sonra bi yarım saat daha bekletirim prpıl pırl oluyor..

demett.
9-10-09, 22:10
kızlar nohutu ve kuru fasulyeyi aldığımda tüm paketi akşamdan ıslatıyorum ertesi gün iyice yıkayıp süzgeçte kurutup bir yemeklik olacak şekilde poşetleyip atıyorum dondurucuya pişireceğim zaman zaten düdüklüde pişiriyorum haşlamaya falan gerek kalmıyor yani tadında da hiç değişiklik olmuyor tavsiye ederim
patlıcanı da karnıyarıklık kızartıyorum ya da musakkalık soğutup poşetleyip atıyorum
biber kızartıp kimisine domateste kızartıp karıştırıyorum kimisini sade atıyorum dondurucuya sadeleri yoğurtlu yapıyorum domateslileri kahvaltılık sanki yeni kızartmış gibi oluyor çok da pratik
birde dolmalık biberleri yapacağım zaman çok alıyorum içini de çok yapıyorum kalanını doldurarak dondurucuya harika oluyor
sarma da sarıp atıyorum yaprak-lahana ayrı ayrıhiç koku ya da tad değişmesi olmuyor

birde nane maydanoz dereotu
yapraklarını tek tek koparıp hepsinden birer poşet koyuyorum donduğunda şöyle bir poşeti avuçlarımla eziyorum yemeklerde ve özellikle cacıkta süper oluyor
ha birde yazın salatalık doğrayıp doğrayıp atıyorum kışa cacıklık yoğurdunu yapıp içine bi poşet salatalık açıyorum koyuyorum birde o yeşilliklerden sofrayı kurana kadar eriyor harika oluyor

demett.
çaydanlık içleri için sirkeyi de tavsiye ederim
bol sirkeli suyla kaynatın pırıl pırıl oluyor

balık kızartırken bi yanda da sirke kaynatırsanız koku çok çok azalıyor

fırın temizliğinde de amway in fırın temizleyicisi mucize gibi bişey tavsiye ederim ama ellere dikkat eldivensiz yapmayın

bu arada topik süper insan birbirinden çok şey öğreniyor

nar
dimett seni nerde yakaladım kaydirigubbakcemileyürü bakem topiğine

demett.
nar
dimett seni nerde yakaladım kaydirigubbakcemileyürü bakem topiğine
geliyorum tatlımmmm:kedi:

YAMAN
10-10-09, 08:10
SÜper topık olmuŞ yaaa
herkesın pÜf noktası vardır
bende akŞamdan temız tutmaya ÇalıŞıyorum evı
sabahta temız buluyorum
mesela sılkelenecek kılım yatak ÖrtÜsÜ varsa akŞamdan sılkelerım
ÇamaŞırları hafta ıÇı yıkamaya Özen gÖsterırım
ÜtÜmÜ tv karŞısında yaparım
yada hafta ıÇı akŞamları ıŞ yapmaya Özen gÖsterıyorum eŞım geÇ geldıĞı ıÇın bÖylece haftasonu bana kalıyor

kahvekolik
10-10-09, 10:10
titanik
canım eğer çok fazla kararmışsa belki çıkmamıştır.hafif telle ov hemen tek sürüşte çıkıcak.aslında kaynamayla çıkması lazım 20 yıldır bu yolla temizlerim demliklerimi ama:çok üzgünüm:
valla hiç etkisi olmadı canım ya aynen sarı duruyor. evde sirke yoktu deterjan deneyeyim demiştim. gerçi o çaydanlığımın üstü porselendi ve kapağını kırdım. artık zaten at çöpe gitsin -tatlicadiarzu- ssürtmeyi denemedim süngerle bi yıkadım sonrada makinaya atmıştım deterjanı iyice çıksın diye ama kapağı kırılınca gitti.

PeSpEmBe
10-10-09, 11:10
demett.
kızlar nohutu ve kuru fasulyeyi aldığımda tüm paketi akşamdan ıslatıyorum ertesi gün iyice yıkayıp süzgeçte kurutup bir yemeklik olacak şekilde poşetleyip atıyorum dondurucuya pişireceğim zaman zaten düdüklüde pişiriyorum haşlamaya falan gerek kalmıyor yani tadında da hiç değişiklik olmuyor tavsiye ederim
patlıcanı da karnıyarıklık kızartıyorum ya da musakkalık soğutup poşetleyip atıyorum
biber kızartıp kimisine domateste kızartıp karıştırıyorum kimisini sade atıyorum dondurucuya sadeleri yoğurtlu yapıyorum domateslileri kahvaltılık sanki yeni kızartmış gibi oluyor çok da pratik
birde dolmalık biberleri yapacağım zaman çok alıyorum içini de çok yapıyorum kalanını doldurarak dondurucuya harika oluyor
sarma da sarıp atıyorum yaprak-lahana ayrı ayrıhiç koku ya da tad değişmesi olmuyor

birde nane maydanoz dereotu
yapraklarını tek tek koparıp hepsinden birer poşet koyuyorum donduğunda şöyle bir poşeti avuçlarımla eziyorum yemeklerde ve özellikle cacıkta süper oluyor
ha birde yazın salatalık doğrayıp doğrayıp atıyorum kışa cacıklık yoğurdunu yapıp içine bi poşet salatalık açıyorum koyuyorum birde o yeşilliklerden sofrayı kurana kadar eriyor harika oluyor
Canım nohutu sadece suda ıslayıp mı pişiriyosun? Ön haşlama yapmıyor musun?
Pİşiyor mu o zaman ?