TEST

Ekim'de Tp bebek tedavisine balayacaklar...

SUDENAZ222
23-09-09, 11:09
merhaba arkadaşlar....

eski arkadaşlar bilirler ama kısaca kendimden bahsedeyim....

25 yaşındayım 2 yıllık evliyim...17 yaşında bağırsak tüberkülozu ve ciddi bir ameliyat geçirdim..bu nedenle o zamandan dr.larım ileride böyle bir durumla karşılaşacağımı söylemişlerdi
bu nedenle hiç korunmadık...önce bi rahim filmi şüpheli çıktı..ardından olur diye 7 ay başarısız yumurtlama takipleri sonucu laparoskopiye karar verdik
ve alacağımız en kötü yanıt olan iki tüpünüzde açılamayacak derecede tıkalı yanıtını aldık..

ardından şubat ayında bahçelievler medikal park ta ilk denememize başladık...hormon testimde yumurta rezervim düşük çıktı ama dr.um yinede yüksek dozlarla tedaviye başlattı..şimdiye kadarki yumurtlama takiplerimde hiç başıma gelmeyen durumlar oldu..yumurtlarım büyümüyordu...
normalde 10-15 gün süren iğne tedavisi ni bana 20 gün yaptırtılar gelişme yavaş olduğundan..dr.uma tedavi yarıda kalırmı diye sorduğumda hayır öyle bir durum yok yanıtını alıyordum..fakat olmayacağını ben bile görebiliyordum...25 yaşında 6000tl lık iğne sonucunda sadece 18 mmlik 1 adet yumurta elde edebildi dr.um..oda toplamada boş çıktı

düşünebiliyomusunuz her kadın zaten her ay 1 yumurta üretebiliyorken ben o kadar iğneyle aynı sonucu elde ettim...daha önceki takiplerde klomen gibi ucuz haplarla bile tam zamanında 20 küsür mmlik en az iki yumurtam oluyoken bu nasıl böyle oluyordu (adetlerimde son derece düzenlidir) ..sonra bu sonuçları başka bir çok dr.a mail attım ve hepsinin bana ortak söylediği şey..iğne tedavisinin bu kadar uzun olmamalıydı..yani başta belliyken tedaviye başlamamalıydı veya daha öncesinden yarıda bırakmalıydı şeklindeydi..

sağolsun dr. um sayesinde ilk denememde transfer bile olamadan 2 tüp bebek masrafı yaptım..maddi açıdan 2. için mecburen ara verdik..sezonluk işe girdim çalıştık belli bi birikimimiz daha oldu.şimdi ise tekrar paramızı çöpe atmak istemiyoruz..bu süre zarfında çok araştırdım ve umut tüp bebek merkezinde karar kıldık...önümüzdeki hafta çalıştığım yerde sözleşmem bitiyor...ekimin ikinci haftası görüşmeye gitmeyi planlıyorum...çider derneğine üye olarak gidicem..ilaçlar dahil 3950 tl olacak tedavim...

rabbim hayırlısıysa bize ve tüm isteyenlere sağlıklı evlatlar nasib etsin inşallah....

muhte
allah yardımcın olsun hiç umudunu kaybetme rabbim birgün bizide görecek tedavin şimdiden hayırlı olsun inşallah çok güzel ve olumlu bir süreç geçirirsin:Saruboceq:

plum12
Hayırlı olsun tedavin. Başarılı bir tedavi geçirip bebeğini kucağına almanı dilerim.

funda_ey
rabiimden hayırlısı arkadaşım inşallah bu sefer bebişlerin kavuşursun bende 2.denememi ekimde yada kasımda yapacagım henüz karar veremiyorum bakalım zaman ne gösterecek hayırlısı

Saboli
Hayırlısı olsun arkadaşım Allahım yüünü güldürsün a.s.

aral
23-09-09, 12:09
Allahım bu uğraşılarını görüyor bu tedavinde inşallah bebeğine kavuşursun Rabbim yüzünü güldürsün hayırlı uğurlu olsun güzel haberlerini bekliyoruz

SUDENAZ222
teşekkürler kızlar....bu yolda rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun....

beryu
allahım yardımcın olsun inşallah bu sefer sorunsuzca bebısıne kavusursun

azra2
sudenaz canım inşallah Allah bu defa yüzünü güldürür herşeyin hayırlısı olsun tatlım.

budebe
23-09-09, 13:09
canım inşallah tez zamanda bebeğine kavuşursun.

SUDENAZ222
23-09-09, 21:09
beryu
allahım yardımcın olsun inşallah bu sefer sorunsuzca bebısıne kavusursun
azra2
sudenaz canım inşallah Allah bu defa yüzünü güldürür herşeyin hayırlısı olsun tatlım.
budebe
canım inşallah tez zamanda bebeğine kavuşursun.
amin kızlar inşallahhhhh...

SUDENAZ222
23-09-09, 21:09
şimdi ilk tedavide rezerv düşüklüğü çıktığından çok endişeliyim aynı şeyi yaşarmıyım diye..o yüzden bu bir iki gün içinde adet olacağım. 3. günü gidip hormon testini yaptıracağım..en azından önümüzdeki ay içinde bir fikir olur diye düşündük...

EU2
23-09-09, 23:09
canim bu kadar stresli gecirdigini bilmiyordum
cok gecmis olsun birinci tedavin icin insallah ikincide yuzun guler allahin izni ile

eylul08
24-09-09, 08:09
SUDENAZ222
şimdi ilk tedavide rezerv düşüklüğü çıktığından çok endişeliyim aynı şeyi yaşarmıyım diye..o yüzden bu bir iki gün içinde adet olacağım. 3. günü gidip hormon testini yaptıracağım..en azından önümüzdeki ay içinde bir fikir olur diye düşündük...
sudenazcım tedavin hayırlı olsun inşallah bu ay yumurtaların daha fazla olur tedaviye en iyi şekilde cevap verirsin inşallah bayağı stresli günler geçirmişsin o iğnelere 20 dayanmak da zor yani ben de 2. yi ekimde yaptırıcam inşallah Allah hepimize kolaylık versin

SUDENAZ222
24-09-09, 09:09
asimira
canim bu kadar stresli gecirdigini bilmiyordum
cok gecmis olsun birinci tedavin icin insallah ikincide yuzun guler allahin izni ile
eylul08
sudenazcım tedavin hayırlı olsun inşallah bu ay yumurtaların daha fazla olur tedaviye en iyi şekilde cevap verirsin inşallah bayağı stresli günler geçirmişsin o iğnelere 20 dayanmak da zor yani ben de 2. yi ekimde yaptırıcam inşallah Allah hepimize kolaylık versin
sağolun kızlar...inşallah....

eylül sen hangi merkeze gidiceksin....?

SUDENAZ222
bu arada bu sabah adet oldum..çok şükür yine tam günümde oldu....seviniyorum çünkü tüp bebek tedavisinden sonra 3 ay boyunca söktürücülerle adet oluyodum..ama artık düzene girdi...

şimdi yarın hormon testlerimi yenileyeceğim...inşallah bi aksilik çıkmaz...en önemlisi tsh değerim...öncekilerde 12 çıkmıştı..1. denememe başladığım 9 du....dr. yüksek bulmuştu..yani gerçekten de tedavide yumurtalarım oluşmadı ve büyümedi...5- 6 gibi çıkarsa süper olur valla...inşallah...

SUDENAZ222
bu arada bu sabah adet oldum..çok şükür yine tam günümde oldu....seviniyorum çünkü tüp bebek tedavisinden sonra 3 ay boyunca söktürücülerle adet oluyodum..ama artık düzene girdi...

şimdi yarın hormon testlerimi yenileyeceğim...inşallah bi aksilik çıkmaz...en önemlisi tsh değerim...öncekilerde 12 çıkmıştı..1. denememe başladığım 9 du....dr. yüksek bulmuştu..yani gerçekten de tedavide yumurtalarım oluşmadı ve büyümedi...5- 6 gibi çıkarsa süper olur valla...inşallah...

eylul08
24-09-09, 10:09
SUDENAZ222
sağolun kızlar...inşallah....

eylül sen hangi merkeze gidiceksin....?
ben trabzona gidiyorum özel karadeniz hastanesine artvinde yaşıyorum şimdilik en yakını orası bu arada tsh da çok önemli bende hipotiroid hastasıyım yıllar önce ameliyat oldum bazen tsh yükseliyor ilaçları her gün düzenli içmek gerekiyor ben ramazanda pek düzenli içemedim yükselmişti ben artık bunun takibini kendim yapabiliyorum ilacımı ona göre ayarlıyorum sen de ilaçlarını sakın unutma çok etkiliyormuş

Patricia
24-09-09, 11:09
SUDENAZ222
merhaba arkadaşlar....

eski arkadaşlar bilirler ama kısaca kendimden bahsedeyim....

25 yaşındayım 2 yıllık evliyim...17 yaşında bağırsak tüberkülozu ve ciddi bir ameliyat geçirdim..bu nedenle o zamandan dr.larım ileride böyle bir durumla karşılaşacağımı söylemişlerdi
bu nedenle hiç korunmadık...önce bi rahim filmi şüpheli çıktı..ardından olur diye 7 ay başarısız yumurtlama takipleri sonucu laparoskopiye karar verdik
ve alacağımız en kötü yanıt olan iki tüpünüzde açılamayacak derecede tıkalı yanıtını aldık..

ardından şubat ayında bahçelievler medikal park ta ilk denememize başladık...hormon testimde yumurta rezervim düşük çıktı ama dr.um yinede yüksek dozlarla tedaviye başlattı..şimdiye kadarki yumurtlama takiplerimde hiç başıma gelmeyen durumlar oldu..yumurtlarım büyümüyordu...
normalde 10-15 gün süren iğne tedavisi ni bana 20 gün yaptırtılar gelişme yavaş olduğundan..dr.uma tedavi yarıda kalırmı diye sorduğumda hayır öyle bir durum yok yanıtını alıyordum..fakat olmayacağını ben bile görebiliyordum...25 yaşında 6000tl lık iğne sonucunda sadece 18 mmlik 1 adet yumurta elde edebildi dr.um..oda toplamada boş çıktı

düşünebiliyomusunuz her kadın zaten her ay 1 yumurta üretebiliyorken ben o kadar iğneyle aynı sonucu elde ettim...daha önceki takiplerde klomen gibi ucuz haplarla bile tam zamanında 20 küsür mmlik en az iki yumurtam oluyoken bu nasıl böyle oluyordu (adetlerimde son derece düzenlidir) ..sonra bu sonuçları başka bir çok dr.a mail attım ve hepsinin bana ortak söylediği şey..iğne tedavisinin bu kadar uzun olmamalıydı..yani başta belliyken tedaviye başlamamalıydı veya daha öncesinden yarıda bırakmalıydı şeklindeydi..

sağolsun dr. um sayesinde ilk denememde transfer bile olamadan 2 tüp bebek masrafı yaptım..maddi açıdan 2. için mecburen ara verdik..sezonluk işe girdim çalıştık belli bi birikimimiz daha oldu.şimdi ise tekrar paramızı çöpe atmak istemiyoruz..bu süre zarfında çok araştırdım ve umut tüp bebek merkezinde karar kıldık...önümüzdeki hafta çalıştığım yerde sözleşmem bitiyor...ekimin ikinci haftası görüşmeye gitmeyi planlıyorum...çider derneğine üye olarak gidicem..ilaçlar dahil 3950 tl olacak tedavim...

rabbim hayırlısıysa bize ve tüm isteyenlere sağlıklı evlatlar nasib etsin inşallah....
canım merhaba tüp bebek merkezini doğru secmek cok onemli, nerdeyse basarının yarısı onlar sayesinde(labaratuar)
bendede yumurta yetmezliği var umut tüp bebek merkezine gidiyorum. iğnenin yanında ilk beş gün femara diye bir ilaç kullandım sanada bunu verdilermi. yumurta için altın vuruş deniliyor bu ilaca en son teknıkmış. ???? özellikle yumurta yetmezliği olanlarda kullanılıyor. bende 6 adet yumurta oluştu 3 sağda 3 solda. tabi kalıteleri anca toplanacağı zaman belli olur. bu hafta sonu toplanıcak umarım güzel sonuclar alırım. aynen bende çider uyesi olarak gittim umut tüp bebeğe ççookk memnunum canım. 3950 ilaçlar dahıl. enver bey doktorum sanada femara protokolu uygulayacaktır mutlaka:))) hayırlı olsun şimdiden

huriya
25-09-09, 13:09
SUDENAZ222

tedavin hayırlı bir şekilde sonuçlanır inşallah canım ....bende çok yumurta vardı ama kısmet meselesi allah ne zaman verirse ozaman olacak... dua etmekten başka çaremiz yok tabi tedavimizide en ii şekilde yaptırmalıyız....arkadaşlar hepimize umut olsun diye bir şey anlatmak istiyorum .....sizlerde belki bu tür şeyler çevrenizden duymuşsunuzdur......benim bir arkadaşımın abisinin 17 yıl çocuğu olmamış erkek infertilitesi....istanbula geliyorlar tüp bebek deniyorlar defalarca olmuyor maddi manevi bitiyorlar....nerdeyse eve kapınıyorlar....2 yıl önce doğal yoldan hamile kalıyor eşi tedavisiz mucize....fakat çocuk doğuyor 2 aylıkken sebepsiz ölüyor...büyük bir yıkıntı yaşıyorlar bende çok üzülmüştüm...daha bitmedi arkadaşlar ve şu anda 7 aylık hamile ....ben çok dua ediyorum ...lütfen sizde edin arkadaşlar allah tamamına erdirsin...sağsalim kucaklarına almayı nasip etsin....inşallah hepimiz en kısa zamanda çocuklarımıza kavuşuruz.......

gizem_im
25-09-09, 14:09
sudenaz hayırlısı olsun inşallah canım seçtiğin hastanenin çok meti var bende bugün aradım görüştüm ssk imkanıda var ama sanırım rapor için 3 yıllık evli olmak şartıyla fiyat baya bi düşüyo ssklıya ilaçlar hariç 1304tl dedi neslihan hanım bende henüz hastane için kararsızım tabi birazda maddi bu arada yaşadığın şehir mugla yazıyo eğer öyleyse nasıl olucak merak ettim tatlım şansın bol olsun cnm hayırlı haberlerini umutla bekliyorum

SUDENAZ222
25-09-09, 22:09
Patricia
canım merhaba tüp bebek merkezini doğru secmek cok onemli, nerdeyse basarının yarısı onlar sayesinde(labaratuar)
bendede yumurta yetmezliği var umut tüp bebek merkezine gidiyorum. iğnenin yanında ilk beş gün femara diye bir ilaç kullandım sanada bunu verdilermi. yumurta için altın vuruş deniliyor bu ilaca en son teknıkmış. ???? özellikle yumurta yetmezliği olanlarda kullanılıyor. bende 6 adet yumurta oluştu 3 sağda 3 solda. tabi kalıteleri anca toplanacağı zaman belli olur. bu hafta sonu toplanıcak umarım güzel sonuclar alırım. aynen bende çider uyesi olarak gittim umut tüp bebeğe ççookk memnunum canım. 3950 ilaçlar dahıl. enver bey doktorum sanada femara protokolu uygulayacaktır mutlaka:))) hayırlı olsun şimdiden
canım bana daha önce uygulanmadı femara...bakalım..inşallah herşey iyi olur..valla bu söylediğin beni pek bi sevindirdi :)

huriya
tedavin hayırlı bir şekilde sonuçlanır inşallah canım ....bende çok yumurta vardı ama kısmet meselesi allah ne zaman verirse ozaman olacak... dua etmekten başka çaremiz yok tabi tedavimizide en ii şekilde yaptırmalıyız....arkadaşlar hepimize umut olsun diye bir şey anlatmak istiyorum .....sizlerde belki bu tür şeyler çevrenizden duymuşsunuzdur......benim bir arkadaşımın abisinin 17 yıl çocuğu olmamış erkek infertilitesi....istanbula geliyorlar tüp bebek deniyorlar defalarca olmuyor maddi manevi bitiyorlar....nerdeyse eve kapınıyorlar....2 yıl önce doğal yoldan hamile kalıyor eşi tedavisiz mucize....fakat çocuk doğuyor 2 aylıkken sebepsiz ölüyor...büyük bir yıkıntı yaşıyorlar bende çok üzülmüştüm...daha bitmedi arkadaşlar ve şu anda 7 aylık hamile ....ben çok dua ediyorum ...lütfen sizde edin arkadaşlar allah tamamına erdirsin...sağsalim kucaklarına almayı nasip etsin....inşallah hepimiz en kısa zamanda çocuklarımıza kavuşuruz.......
sağol canım inşallah...arkadaşının olayıda tabiki herkes için bi umut ışığı...

gizem_im
sudenaz hayırlısı olsun inşallah canım seçtiğin hastanenin çok meti var bende bugün aradım görüştüm ssk imkanıda var ama sanırım rapor için 3 yıllık evli olmak şartıyla fiyat baya bi düşüyo ssklıya ilaçlar hariç 1304tl dedi neslihan hanım bende henüz hastane için kararsızım tabi birazda maddi bu arada yaşadığın şehir mugla yazıyo eğer öyleyse nasıl olucak merak ettim tatlım şansın bol olsun cnm hayırlı haberlerini umutla bekliyorum
opuyorumnanaktanya canım ilkinde bende raporlu yaptırdım ama yinede 8000tl yı buldu..geçti bile...6000 tl sı ilaçtı...umut tüp bebek merkezine ssk ile gidersen ilaç karşılamıyolar..bu sefer ilaçlarının dozlar ne olcak ve ne kadar kullancağın belli olmayacağından aynı fiyata bile gelebilir yani...o yünden ben raporla uğraşmıycam bu sefer...

evet canım bodrumda yaşıyorum ben ama tüm sülalem istanbulda diyebilirim...akrabalarda kalacağım..o açıdan rahatım yani bi sorun yok..

SUDENAZ222
25-09-09, 22:09
bu arada kızlar bugün sabah hastaneye gitiim...adetimin 2. günü hormon testlerini yenilettim...önümüzdeki ay içinde bi fikir olur diyerekten...

1. tüp bebek denememdeki hormon testim (şubat ta yapılan)

E2.............41.39
fsh.............9.02
Lh..............6.68
prolaktin........20.42
serbest t4........1.22
tsh..................6.21 çıkmıştı....bu sonuca bakarak dr.um yumurtalık rezervin kötü..yüksek dozda başlıycaz dedi...

aradan 8 ay geçti ve bugün yaptırdığım hormon testi

tsh.................4.59
serbest t3.........3.20
serbest t4..........1.20
fsh....................9.21
Lh................3.08
prolaktin..........13.48

şimdi bugünkü dr.a ilk defa gittim sırf test yaptırtmak için....bu dr. daha testi yapmadan ilk testi gösterdim..gayet normal bence dedi...nerde yaptırdığımı sordu..medikal park dedim...aynen şunu dedi; çok şaaşalı binaları var ama bi işe yaramıyor..sadece reklam dedi...2. yi nerde yaptırcağımı sordu..umut tüp bebek deyince süper bi karar dedi..doğru yoldasın çok iyi bir merkez mutlaka git dedi...bide testlerin sonucundan çok dr. un uygulayacağı ilaç tedavisi daha önemli dedi..takmamamı söyledi..iki testtide normal buldu...

açıkçası benim istediğim fsh değerinin düşmesiydi..aksine çok az artmış...diğerlerinde düşüş var buda çok iyi bence ama işte bu fsh ye çok takılıyorum....yumurtanın çokluğunu belirtiyor..ne kadar yüksek olursa o kadar az yumurtan oluşur..sınırda 10 muş...

bu testlerle ilgili yorumlarınız neler sizin?

cans
26-09-09, 05:09
merhaba canım .. yenı tedavınde her seyın cok ıyı olmasını dılıyorum .. test sonucların bana ılgınç geldı .. tsh ( yanı tıroıd hormonun ) yuksek cıkmıs .. bu hıpotıroıd anlamına gelıyor ..yanı tıroıdın az calışıyor .. ılk denemende 6 cıvarında kı benım bıldıgım kadarıyla bu degerle tup bebek yapılmaz .. ıdeal deger 1 - 2,5 arasıdır .. ılac başlamak gerekır ..tefor tarzı ılaclar .. sımdıkı degerle rde yuksek gozukuyor .. bu detayı neden goz ardı ettıler anlıyamadım .. fsh degerlerın cok kotu degıl bence buna kafana takma .. bu degerle tup bebekte epey sansın var .. ama lutfen tıroıd degerlerını ıyı bır dr a degerlendır .. esen kal ..

SUDENAZ222
26-09-09, 07:09
cans
merhaba canım .. yenı tedavınde her seyın cok ıyı olmasını dılıyorum .. test sonucların bana ılgınç geldı .. tsh ( yanı tıroıd hormonun ) yuksek cıkmıs .. bu hıpotıroıd anlamına gelıyor ..yanı tıroıdın az calışıyor .. ılk denemende 6 cıvarında kı benım bıldıgım kadarıyla bu degerle tup bebek yapılmaz .. ıdeal deger 1 - 2,5 arasıdır .. ılac başlamak gerekır ..tefor tarzı ılaclar .. sımdıkı degerle rde yuksek gozukuyor .. bu detayı neden goz ardı ettıler anlıyamadım .. fsh degerlerın cok kotu degıl bence buna kafana takma .. bu degerle tup bebekte epey sansın var .. ama lutfen tıroıd degerlerını ıyı bır dr a degerlendır .. esen kal ..
valla canım anlamadımki bende..başka dr.larada ilk testimi söylemiştim..hiçbir anormallik bulmadılar...bakalım gidince özellikle soracağım...

GokceRana23
26-09-09, 12:09
sudenazcım tedavin şimdiden hayırlı olsun bende buay tüp bebek tedavisine başladım benimde tsh yüksekti dr um tefor ilacı verdi kulladım 1 e düştü ama genede devam etmemi istediler sende muhakkak o ilacını kullan tabiki drlar bizden ii bilirler ama o ilacı hamileler bile kullanırlar inş herşey güzel gider senin için..

blanka
26-09-09, 20:09
merhabalar allah yardımcınız olsun ben yaptırmıcam ama yaptıran biri olarak moral vermek istedim allah yardım etsin konuşmak isterseniz sevinirim

eylul08
26-09-09, 21:09
merhaba blanka ben de 2,yi yaptırıcam sen daha önce kaç kere yaptırdın

SUDENAZ222
27-09-09, 08:09
GokceRana23
sudenazcım tedavin şimdiden hayırlı olsun bende buay tüp bebek tedavisine başladım benimde tsh yüksekti dr um tefor ilacı verdi kulladım 1 e düştü ama genede devam etmemi istediler sende muhakkak o ilacını kullan tabiki drlar bizden ii bilirler ama o ilacı hamileler bile kullanırlar inş herşey güzel gider senin için..
sağol canım ya..en azından kolay düşebileceğini bilmekte moral verici bişey...önümüzdeki ay istanbula tedaviye gitmeden bunu burda çözeceğim..tekrar bi dr.a gideceğim...

SUDENAZ222
blanka
merhabalar allah yardımcınız olsun ben yaptırmıcam ama yaptıran biri olarak moral vermek istedim allah yardım etsin konuşmak isterseniz sevinirim
canım teşekkür ederim sağol...a.s.

SUDENAZ222
kızlar ya benim adetim 6 gün dolu dolu sürer...şimdi 3 günde bitti...bugün 4. gün hiç bişey yok..anlamadım ben bu işten yavvv....

ARTVINLI9876
27-09-09, 09:09
sudenazcım valla bende senin durumundayım.her zaman 7 gün adet olan ben 5 günde tamamlıyorum artık.tedaviye başlamayı düşünüyoruz ya illa bir aksilik olacak.süprizzzzz

bebegem
ben ekimde değilde kasımd< başlamayı düşünüyorum tabiki bir aksilik olmazsa....

bana akupunkturda önerdilerdi..... strese iyi geliyor dediler..... ayrıca şansıda artırıyormuş deneyenleriniz varmı.....

ayrıca nerde yaptıracaksınız.......

ben 2 aşılama yaptırdığım için bu sanırım tüp bebek ücreti yarısı olacak

ARTVINLI9876
bebegem canım tyedavin hayırlı olur inşallah.ben 3 kez yaptırdım hastanemden ve dr çok memnunum.tekrar tedaviye başladığımda yine aynı merkezi düşünüyorum.sen hangi ildesin bilmiyorum ama memoriali tavsiye ederim.birde akupuntur konusuyla ilgili topik açılmıştı oradan bilgi alabilirsin.

huriya
27-09-09, 14:09
arkadaşlar merhaba; bende adet olmayı bekliyorum...dondurulmuş embryo ile 2. tüp bebek tedavisine başlayacağım.alman hastanesi doktorum halit fırat erden .doktorumdan memnunum tavsiye ederim.
birde 1. denemede olmayınca rahim filmi ve genetik test istedi doktorum yaptırdım ikisindede sonuç temiz çıktı.genelde genetik testi birçok doktor 3. olumlu denemeden sonra istiyor bence çok saçma eğer böyle bir problem varsa önlemi alınmalı boşu boşuna problem varsa 3 kez denemiş ve negatif sonuç almış oluyo insanlar maddi manevi zor bir süreç....hepimize hayırlı olsun arkadaşlar ....

ozlecem
27-09-09, 16:09
kızlar merhaba.bende adet olmayı bekliyorum.ekim 17 gibi başlıyoruz 2. denemeye.inşallah allah hakkımızda hayırlısını nasip eder.

balance88
27-09-09, 22:09
MERHABA tedaviye başlayan arkadaşlara başarılar diliyorum.bende ekimde 3. denememi 2 dondurulmuşumla başlıcam doktorum co-cülter yapıcak şimdi adet olmayı bekliyorum normalde bu gün olmam lazım doktora bildiricem.. Nasıl aşamayla karşılaşacağımı bilmiyorum kaç gün sürer bir bilgim yok co-cülteri bilen yada yaptıran varmı aranızda....tekrar BAŞARILAR diliyorum.

gizem_im
28-09-09, 07:09
herkese günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrrr

nrcnözbk
28-09-09, 07:09
kızlar günaydın herkese

bende ekimde ki adetimle kontorolümü olacam ve 21. günüde tedaviye başlıcağız nasipse benim 5. denemem olacak hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşş

gizem_im
28-09-09, 10:09
allah nasip ederse inşallah bende ekimin ilk haftası hasta olucam ve tedavi sürecni başlatıcaz inşallah
allah bi dert zeval vermesse
şimdiden cümlemize hayırlı olur inşallah
hepimizinki tutarda hayırlısıyla himileliklerimizi konuşuruz bi forumda hihihi

SUDENAZ222
28-09-09, 11:09
huriya
arkadaşlar merhaba; bende adet olmayı bekliyorum...dondurulmuş embryo ile 2. tüp bebek tedavisine başlayacağım.alman hastanesi doktorum halit fırat erden .doktorumdan memnunum tavsiye ederim.
birde 1. denemede olmayınca rahim filmi ve genetik test istedi doktorum yaptırdım ikisindede sonuç temiz çıktı.genelde genetik testi birçok doktor 3. olumlu denemeden sonra istiyor bence çok saçma eğer böyle bir problem varsa önlemi alınmalı boşu boşuna problem varsa 3 kez denemiş ve negatif sonuç almış oluyo insanlar maddi manevi zor bir süreç....hepimize hayırlı olsun arkadaşlar ....
ozlecem
kızlar merhaba.bende adet olmayı bekliyorum.ekim 17 gibi başlıyoruz 2. denemeye.inşallah allah hakkımızda hayırlısını nasip eder.
balance88
MERHABA tedaviye başlayan arkadaşlara başarılar diliyorum.bende ekimde 3. denememi 2 dondurulmuşumla başlıcam doktorum co-cülter yapıcak şimdi adet olmayı bekliyorum normalde bu gün olmam lazım doktora bildiricem.. Nasıl aşamayla karşılaşacağımı bilmiyorum kaç gün sürer bir bilgim yok co-cülteri bilen yada yaptıran varmı aranızda....tekrar BAŞARILAR diliyorum.
nrcnözbk
kızlar günaydın herkese

bende ekimde ki adetimle kontorolümü olacam ve 21. günüde tedaviye başlıcağız nasipse benim 5. denemem olacak hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşş
gizem_im
allah nasip ederse inşallah bende ekimin ilk haftası hasta olucam ve tedavi sürecni başlatıcaz inşallah
allah bi dert zeval vermesse
şimdiden cümlemize hayırlı olur inşallah
hepimizinki tutarda hayırlısıyla himileliklerimizi konuşuruz bi forumda hihihi

arkadaşlar inşallah rabbim hayırlıysa hepimizi ekimde bebişlerimize kavuştursun....

Allah yardımcımız olsun.....

SUDENAZ222
========EKıM'DE TÜP BEBEK TEDASı GÖRECEKLER=======

sudenaz222--------2. deneme---------umut tüp bebek merkezi

huriya----------2. deneme-----------?????????????

ozlecem-----------2. deneme-----------?????????????

balance88-----------3. deneme---------??????????????

nrcnözbk-----------5. deneme-------------?????????????

gizem_im-----------?????????-----------???????????????

kızlar listemiz hayırlı olsun inşallah...hangi merkezde yapacağınızı ya yazarsanız eklerim ......a.s. a.s. a.s.

gizem_im
sudenaz canım benim ilk olucak inşallah
sanırım bende umut tüp bebeğe gelicem ama henüz belli değil
işlerimi bi yoluna sokmam lazım işten çıkmayı düşünüyorum
yerime eleman bulmam lazım
para durumunu ayarlamam lazım
sanki üzerime on ton yük var

SUDENAZ222

gizem_im-----------1. deneme------------umut tüp bebek merkezi

gizem_ im ekledim canım..bende umutta karar verdim ama henüz ilk görüşmeye girmedim....ekim 19 gibi adet olucam..ekim 15 gibi falan gitmeyi düşünüyorum..bi aksilik çıkmazsa kesin orada yaptıracağım..eğer sende başka merkezde karar değiştirirsen o zaman listedede değiştiririz.. yerimseniben.

SUDENAZ222
gizem_im
sudenaz canım benim lk olucak inşallah
sanırım bende umut tüp bebeğe gelicem ama henüz belli değil
işlerimi bi yoluna sokmam lazım işten çıkmayı düşünüyorum
yerime eleman bulmam lazım
para durumunu ayarlamam lazım
sanki üzerime on ton yük var
canım bende çarşamba günü işten ayrılıyorum..daha doğrusu sözleşmeli girmiştim..sözleşmem bitiyor...umutta fiyatta çok iyi inşallah hayırlı olur..belkide görüşürüz yerimseniben kaydirigubbakcemile5

isis2
Merhaba kızlar,
herkese selam...
ben de ekimde dondurulmuşlarla ikinciyi deneyeceğim. adet olmayı bekliyorum.
Muhtemelen ekim ortası başlamış olurum herhalde....

gizem_im
ekimin ilk haftası adet olucam işten sık sık izin almam sorun olmassa çıkmıycam bi ton primim tazminatım var işsizliğim şuyum buyum hamiş olrsam bi kaç ay dayanırım zaten işim rahat muhasebeciyim yalnızım istediğim zaman yatıp uyuyabilirim bile ama ilk zamanlar izin almam sorun olmassa çıkmıycam bugün yarın patronla konuşmam lazım yanii :))

gizem_im
sudenazzz peki dr kim olucak

SUDENAZ222
28-09-09, 12:09

gizem_im-----------1. deneme------------umut tüp bebek merkezi

nevra73-------------2. denem---------------??????????????

ekledim nevracım hayırlısı olur inşallah..hangi merkeze gidiceksin bellimi?

SUDENAZ222
28-09-09, 12:09
gizem_im
ekimin ilk haftası adet olucam işten sık sık izin almam sorun olmassa çıkmıycam bi ton primim tazminatım var işsizliğim şuyum buyum hamiş olrsam bi kaç ay dayanırım zaten işim rahat muhasebeciyim yalnızım istediğim zaman yatıp uyuyabilirim bile ama ilk zamanlar izin almam sorun olmassa çıkmıycam bugün yarın patronla konuşmam lazım yanii :))
gizem_im
sudenazzz peki dr kim olucak
uzun zamandır çalışıyorsan evet bırakılmaz bu haklar..sen dediğin gibi bi konuş bakalım....

bu arada dr. olarak enver beyi tercih edeceğim..ama ulun bey hakkındada güzel yorumlar var..bi gideyimde duruma göre bakacağız ..