TEST

Akciğer kanserini yenen var mı?

nures
28-09-09, 07:09
Daha öncede yazmıştım. Ablama akciğer kanseri teşhisi kondu.39 yaşında.Acaba bu hastalığı yenen varmı. Varsa nasıl bir tedavi uygulandı.Birde bitkisel bişey kullandınızmı.Şimdiden herkese teşekür ederim.

nnisanyagmuruu
28-09-09, 13:09
cnm bnm geçmiş olsun.allah şifa versin.
işyerimde bi amca var, 60 yaşında. ve akciğer kanseriymiş önceden.
çok pozitif,neşeli ve çok umutlu birisi. moral gerçekten çok önemli.
gereken ameliyatları olmuş. terapiler bitmiş.çokta sağlıklı şuan. ama arada radyoterapi alıyor.
yanlış bilgi vermek istemem.ya devam ediyor yada sürekli alması gerekiyor radyoterapiyi bilmiyorum.
tam bilgim yok yani.ama bildiğim korkulacak bişey olmadığı.
sakın üzülmeyin. allah yardımcınz olsun,tez zmnda şifa versin.
bnmde annem göğüs kanseri. son 2 terapimiz kaldı allahın izniyle.
az çok anlıyorum endişeni cnm.

nures
29-09-09, 05:09
cevabın için teşekkür ederim.senin yazdıklarını başından beri takip ediyorum.inan okurken ağladım.allah senin annene, benim ablama ve bütün hastalara şifa versin.

nnisanyagmuruu
29-09-09, 06:09
amin cnm. çok zor günlerdi ama atlattık sayılır.çok az kaldı.
inş sizde tez zmnda en sağlıklı şekilde atlatırsınız canım.

nures
29-09-09, 06:09
bişey soracam.senin annenin teşhisle tedaviye başlama arası ne kadar sürdü.yani ablam 1 aydır hastanede yatıyo.ama hala ne yapacaklarına karar vermediler.bana çok uzun zamanmış gibi geliyo.

nnisanyagmuruu
29-09-09, 07:09
15mayısta ameliyat oldu.
6haziranda ilk terapiyi aldı.yani 20 gün geçti aradan.
ama biz bi an önce başlasın demiştik. yoksa 1-2ay sürebilrdi başlaması.

sukatre
29-09-09, 08:09
canım seni çok iyi anlıyorum.ben babamı akciğer kanserinden kaybettim.ama sakın sana moralsizlik olmasın hastalık son evresindeydi malesef ancak ozaman teşhis edilebildi ve 50 yaşında babamı kaybettik.
çok zoor zamanlar geçirdik.Allah hepinize güç versin şifa versin.
adın batsın kanser mafoldumben

nures
29-09-09, 10:09
dikkate alıp cevap yazdığın için teşekür ederim.babanada allah rahmet etsin

maytap80
29-09-09, 12:09
geçmiş olsun canım

nures
29-09-09, 12:09
sağol.

nures
9-10-09, 06:10
ablama salı günü kemoterapi başlanacak.maalesef ameliyat şansı yok.çünkü akciğerin birkaç yerinde kitle varmış.aranızda kırmızı reishi mantar kullanan varmı.

morgenrot
14-10-09, 10:10
canım Allah ablana şifa versin.. akciğer kanserinden de kurtulanlar var elbette.. sen doktorlarına güven ve ne söylüyorlarsa harfiyen uy.. özellikle beslenmesine dikkat edin ablanın asla az beslenmesin, bir de böbreklerine dikkat edin, bol bol su içsin bol bol idrara çıksın ki vucudundan ilaçları atabilsin canım..
Rabbime dua ediyorum tüm kanser hastaları için, biz babamı geçen yıl kaybettik mekanı cennet olsun, bizimki akciğere sıçrayan gırtlak kanseryidi, kanser hücresinin türü ve yayılması olup olmadığı ve hastanın genel sağlık durumu çok önemli.. babam yaşlıydı ve başka sorunları da vardı, sesi gitmesin diye ve tansiyonu yüzünden ameliyat olması, Allah bilir ya ameliyat olsa sessiz bir şekilde yayılmadan da yaşar ama vakit gelince kanserden değil başka bir bahaneden kaybederdik.. kendimizi böyle teselli ediyoruz.. bu konularda inançlı olmak Allaha sığınmak hayırlı hayat sürmeyi istemek gerek.. herşey bir bahane.. derdi veren Rabbim dermanı da verir..
bak ablan çok genç, ben atlatacağını umuyorum, Rabbim şifalar versin.. unutmayın en önemli şey moral, ona acımayın ama yanında olduğunu belli edin.. patavassız hasta ziyaretçilerinden hayatın olumsuz gelişmelerinden uzak tutun onu ve yalnız bırakmayın, kendi başına kalınca umutsuzluğa kapılıyorlar..
tüm yaşadıklarımız gözümün önnüde sinema filmi gibi geçiyor, Rabbim ablana uzun ve sağlıklı ömür versin.. bu hastalığı başına gelmeyen bilemez... Allah cümlemizi böyle imtihanlardan korusun canım
Allaha emanet olun..

nures
15-10-09, 12:10
çok teşekkür ederim.allah babana rahmet etsin.işte ablam başka yerde ben başka yerde çok yanında olamıyorum.telefondada olmuyo.yani iyilik yapalım derken daha çok kötülük yapmış oluyoz.

nefertiti50
29-11-09, 20:11
ablacına cok gecmıs olsun rabbım sıfa versın.benım ablamda omırılıkten rahatsız senı cok ıı anlıyorum rabbım sabır versın.

nefertiti50
29-11-09, 20:11
Allahım acıl sıfalar versın.bız Ahmet marankı ıle görüstük onun dedıklerını uyguluyoruz tabıı ısın ve kemoterapıde aldı.herkese rabbım bol sıfa versın.

boncukkafa
2-12-09, 09:12
nefertiti50
Allahım acıl sıfalar versın.bız Ahmet marankı ıle görüstük onun dedıklerını uyguluyoruz tabıı ısın ve kemoterapıde aldı.herkese rabbım bol sıfa versın.
Canım çok geçmişolsun.
Rabbim acil şifalar versin tüm hastalara.
Ahamet Maranki'nin dediği şeyleri bizlerle de paylaşırmısın.
Belki bizlere da yardım olur..
Tekrar acil şifalar dilerim.

ayselcik
2-12-09, 11:12
çok geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığına kavuşsun inşallah.benim babamda akciğer ca.1 yıl önce teşhis konuldu ve ameliyat ardından kemo ve radyoterapi aldı.3 ayda bir kontrollerimiz oluyo.bugün sabah toraks çekildi.haftaya sonuç alcaz inşallah temiz çıkar diye dua ediyoruz.ben hastalığı ilk öğrendiğimde doğal ürünleri çok araştırdım ama dr müsade etmedi.gereken tedaviyi biz yapıyoruz dedi.kan tahlillerinde düşen değerleri hep dr yazdığı vitamin kapsülleriyle düzene soktuk.bol bol kefir içirdik.temizliğine çok dikkat ettik.bu şekilde 1 yılımızı hastalıksız tamamladık Allah'ımın yardımıyla.sizlererde Allah yardımcı olsun inşallah.

nures
2-12-09, 12:12
evet ablamın 3.kürde dün yapıldı. 10 gün sonra MR çekilecek.Tümörlerde küçülme varmı diye.Eğer yoksa başka ilaçlar denenecek.Hayırlısı allahtan.Rabbim tüm şifa bekleyenlere şifa versin.Amin

hayaletorka
10-12-09, 21:12
çok geçmiş olsun canım umarım kısa zamnada sağlına kavuşur ablacığın

nures
15-12-09, 11:12
ınşallah.Allah bütün şifa bekleyenlere şifa versin.MR çekildi.fakat tümörlerde hiç küçülme olmamış.Daha önce evresini bilmiyodu.Sonunda onuda öğrendi.Maalesef 4.evredeymiş.Tabi moral sıfır.Kendini iyi hissediyor.Sadece öksürük var diyor.

filizsemizler
17-12-09, 21:12
nures merhaba,benim babam akciğer kanseri küçük hücreli dışı teşhisi kondu toraksta metasatas var her iki akciğerde sarılı maalesef babam tam içeriğini bilmiyor 9 ay önce teşhis kondu.6 kür kemoterapi aldı 25 gün radyoterapi aldı hastanede yatmasını onaylamadık ama şu anda nötr durumda 13 ocakta kontrol için edirne tıpa gidecek.bahsettiğin mantarı duyduk araştırdık maalesef kemoterapi bitmiş dahi olsa alınmasının risk taşıdığı fakat organik nar suyunun daha iyi geldiğini öğrendik uyguladık. seni anlıyorum allah tüm hastalara şifa versin bizimkilerede

nures
19-12-09, 08:12
filizsemizler
nures merhaba,benim babam akciğer kanseri küçük hücreli dışı teşhisi kondu toraksta metasatas var her iki akciğerde sarılı maalesef babam tam içeriğini bilmiyor 9 ay önce teşhis kondu.6 kür kemoterapi aldı 25 gün radyoterapi aldı hastanede yatmasını onaylamadık ama şu anda nötr durumda 13 ocakta kontrol için edirne tıpa gidecek.bahsettiğin mantarı duyduk araştırdık maalesef kemoterapi bitmiş dahi olsa alınmasının risk taşıdığı fakat organik nar suyunun daha iyi geldiğini öğrendik uyguladık. seni anlıyorum allah tüm hastalara şifa versin bizimkilerede
Ablamın tümor 7 cm den 13 cm çıkmış.Tedavinin hiç bir faydası olmamış yani.2 ayda 2 katına çıkması kötü.Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

Blair Witch
19-12-09, 10:12
nures
Daha öncede yazmıştım. Ablama akciğer kanseri teşhisi kondu.39 yaşında.Acaba bu hastalığı yenen varmı. Varsa nasıl bir tedavi uygulandı.Birde bitkisel bişey kullandınızmı.Şimdiden herkese teşekür ederim.
canım çok geçmiş olsun allah acil şifa versin... akciğer kanseri için bitkisel bir şey kullandınız mı demişsin..
akciğer kanseri için keçiboynuzu kürü vardır.akciğer kanserini önlediğini okumuştum..ayrıca bir çok akciğer hastalığına iyi geldiğini yazıyordu...
benim bronşitime iyi geldi.ama kanser tabi büyük bir şey ne kadar etkili olur bilmiyorum ama allahtan umut kesilmez.tamamen kesmesede birazda olsa geriletmesi,rahatlatması tıbbi tedaviyide kolaylaştırabilir.googlede araştırırsan bu konuda bilgi bulabilirsin canım

Anuska
19-12-09, 10:12
Canım çok geçmiş olsun.
Bu hastalığı atlatan bir tanıdığım var. Son 5 yıldır gayet sağlıklı.
Sana iyi şeyler söylemeyi çok istiyorum; ama her ihtimale de hazırlıklı olmalısınız.
Bu hastalık öyle bir illet ki...
Umarım ablan da şanslı kişilerdendir ve bir an önce sağlığına kavuşur.

nures
19-12-09, 13:12
Amin inşallah.Bitkisel bişey kullanmadık.Keçiboynuzu pekmezi içiyor.Kansızlık için.

gulmisal
19-12-09, 13:12
umudunu yitirme canım hastalığı atlatan birini tanıyorum.allah sabır versin

filizsemizler
19-12-09, 20:12
tümörün büyümesi nötr olmayacağını göstermez.iyi olacağına inan ve inandır herkesi kendi adıma söyleyebileceğim tek şey (kaybetmek yok bu savaşta kazanan biz olacağız bu hastalık neki insan isterse herşeyi yapar)60 yaşında babam 45 yıl ortalama 2 paket sigara içti yenilmek yok lütfen sende buna inan. tek tümör değil iki akciğri sarılı vede metasatas var ağrıları olyor ama iyi olacak çünkü bizim içi savaşması gerek

filizsemizler
19-12-09, 20:12
nures
Ablamın tümor 7 cm den 13 cm çıkmış.Tedavinin hiç bir faydası olmamış yani.2 ayda 2 katına çıkması kötü.Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.
canım alıntı yapmayı beceremedim galiba:

nures
21-12-09, 09:12
Teşekür ederim moral verdiğin için. Ablamın morali iyi gibi.Her gün telefonda görüşüyoruz.Ayrı memleketlerdeyiz. ılk kemorapisinde gitmiştim yanına.Sesi genelde iyi geliyor.Tabi ben göremeyince daha çok endişeleniyorum.

filizsemizler
21-12-09, 16:12
endişeni anlıyorum.ben aynı şehirdeyim.sana komik bir olay aktarayım:birgün tlf ediyorum evde kimse açmıyor cep tlf arıyorum ikiside açmıyor,ben bir panik hastalığın teşhisi yeni kondu anam noluyor diye apar topar çıktım tüm trafik kuraalarını ihlal ederek annemlere vardım kapıyı annem açtı :hayırdır dedi. anne tlf niye bakmıyosun babam nerde?anacım elektrik süpürgesinin sesinden duymamış babamsa çarşıya çıkmış duymamış yanından geçenler tlf çalıyor diye uyarmışlar sen düşün artık beni güleyim mi oturup sinirden ağlayımmı?

nures
22-12-09, 11:12
Bende hep yeğenimin telefonundan arıyom.Açmadığında bir telaş oluyorum.Benim gitme gibi bir lüksüm yok maalesef.

filizsemizler
6-01-10, 07:01
yarın ve öbürgün kontrolleri var babamın inşallah metastas çıkmaz kızlar nolur dua edin:KK43:

selin_as
6-01-10, 07:01
öncelıkle geçmiş olsun diyeyim cnm
ablanın avantajı yaşının genç olması ve tedaviyi kabul etmesi.bu onemlı gerçekten babasını mide ca dan kaybeden birisi olarak yaşadıklarınızı çok iyi anlaıyorum.eğer akc.ca patoloji raporunda küçükhücreli yazıyorsa bu daha çabuk yayyılan yanı metastas gösteren hücre tipidr.ben kanseri yenen çok az kişi tanıyorum.ama allahdan ümt kesılmezmafoldumben
moral çok onemli bitkisel ilaçlardan da alabilir.kemoterapi ve radyoterapi de yan etkıleride azaltır.sağlığıına umarım kavuşur...

royall
8-01-10, 11:01
benimde annemin her iki ciğerinde de kitle çıktı burunkoskopisi yapıldı biopsileri alındı sonuçlarını yarın alacaz inşlh bişi çıkmaz çok korkuyorum,ALLAH tüm hastalara şifa versin inşallah

filizsemizler
8-01-10, 12:01
KIZLAR BABAMIN SONUÇLARI ıYı HASTALIK NÖTR SIÇRAMADA YOK AYNI KONUMDA DURUYOR OH BE=) (hale bak kötünün iyisine bile oynamak üzereyim=)

nures
17-01-10, 12:01
Bizimde öyle oldu.Ablamında kitlelerde değişiklik yok demiş doktor.Ona dahi sevindim. Yalnız yumurtalıklarındakiler kaybolmuş.

filizsemizler
18-01-10, 06:01
nures
Bizimde öyle oldu.Ablamında kitlelerde değişiklik yok demiş doktor.Ona dahi sevindim. Yalnız yumurtalıklarındakiler kaybolmuş.
canımın içi gerçekten çok sevindim:1hug:

filizsemizler
18-01-10, 06:01
royall
benimde annemin her iki ciğerinde de kitle çıktı burunkoskopisi yapıldı biopsileri alındı sonuçlarını yarın alacaz inşlh bişi çıkmaz çok korkuyorum,ALLAH tüm hastalara şifa versin inşallah
annenin durumu nedir?merak ettim allah şifalar versin

nures
19-01-10, 12:01
Teşekür ederim.Allah babana şifa versin inşallah.

filizsemizler
20-01-10, 09:01
tüm hastalara inşallah

tubism
25-01-10, 10:01
Herkese geçmiş olsun,dedemin yaklaşık bir ay önce akciğer kanseri teşhisi konuldu,şimdilik yaşı olduğu için ışın tedavisi görecek,ancak vücudu için tuz kaybetmesin diye himalaya tuzu aldım,ayrıca hergün sinir otu,kurt pençesi veriyoruz,hergün nar suyu sıkıyoruz.ancak ağrısı ve öksürüğü çok rahatsız ediyor,allah herkese şifa versin, allah yar ve yardımcımız olsun,

mavis2005
17-02-10, 20:02
Benim annemede ocak ayında konuldu akciğer kanseri teşhisi.Kemoterapi olmadı.Ot çöp kullanıyoruz.Ne duysam alıp kaynatıyorum.Moralim bitik.3-4 ay yaşar dediler.Bu kanser türünde küçük hücreli karnisom iyileşme yüzde on yedi.Bunu kabul edin dediler.Yazmak bile içimden gelmiyor.Gözümün önünde eriyecek.Üstelkik erkek kardeşide aynı anda akciğer kanseri oldu.O daha berbat durumda

filizsemizler
18-02-10, 06:02
mavis2005
Benim annemede ocak ayında konuldu akciğer kanseri teşhisi.Kemoterapi olmadı.Ot çöp kullanıyoruz.Ne duysam alıp kaynatıyorum.Moralim bitik.3-4 ay yaşar dediler.Bu kanser türünde küçük hücreli karnisom iyileşme yüzde on yedi.Bunu kabul edin dediler.Yazmak bile içimden gelmiyor.Gözümün önünde eriyecek.Üstelkik erkek kardeşide aynı anda akciğer kanseri oldu.O daha berbat durumda
canım benim çok üzüldüm. ama ne yazıkki, bu türü, söylendiği gibi allah yardımcınız olsun. anneciğin sigara içermiydi.sağolsun babam 45 yıl içti ortalama2 paket onunki küçük hücreli dışı 9 ay ile 2 yıl dediler 1 yıl bitiyo martta:a015:

mavis2005
19-02-10, 09:02
Annem tam 45 yıl günde 3 paket sigara içti halen günde 1-2 paket içiyor.Gırtlak kanserinde 35 yıl önce ameliyat vs oldu.Yendi dediler ama akciğer kanseri çıktı.Allaha şükür ki onlar eski toprak.Yapılan tetkiklerde her organı,kanı vs süper çıktı.üzüntü ve stresten olduğunu düşünüyorum.Çok acılar çekti.İbrahim saraçoğluyla görüştük.Rahatlaması için keçi boynuzu suyu,ısırgan ebegümeci,üzüm ekstresi önerdi.Kantaron duydum kanseri yok ediyormuş onu kaynatıyorum.Civanperçemıyle kanseri yenen birini okudum onu kaynatıyorum.At kuyruğu otu yayılmasını engelliyormuş,eğir kökü suyu ki iğrenç bişey ıyı geliyor dediler onuda içiriyorum.Deli gibiyim ne duysam ne okusam araştırıyorum.İçiriyorum.Oda şaştı halime.Kabızlık başladı,baş ağrısı başladı bu sefer korkuyorum acaba beyınemı attı,bağırsaklaramaı attı diye.Hayatım diken üzerinde geçiyor.Ölü nasıl yıkanır,nasıl kefenlenir onlaroıda araştırıyorum son görevimi en ıyı şekilde yapayım diye.Hiç bir şeyın işe yaramadığını hissediyorum her gun daha kötuluyor.İştahı ıyıdı oda gitti,kabızlıktanmı diyorumGiderici şeylerde işe yaramıyor.
Babam 6 yıl önce vefat etti.Şimdi annemi seyretmek içimi yakıyor.Geçenlerde istihareye yattım Allahım ne kadar daha zamanı var diye.Rabbim halime acıdı belkide.Rüyamda 10 yıl sonrayı görüyorum.Nete girip mesaj ve notlarıma bakıyorum.Eşime aaaaa bak annemim ölüm tarihinide yazmışım diyerek okuyorum.10-09-2010 senağlama
Yani ramazan bayramının 2.günü.Canım anneme bakacak kimse yok.Benim yanımda damat evinde kalıyor.Ağrına gidiyor.Evine gitmek ıstıyor.Yalnız diye bırakmak ıstemıyorum.Çok yıprandım çok.

filizsemizler
19-02-10, 10:02
mavis2005
Annem tam 45 yıl günde 3 paket sigara içti halen günde 1-2 paket içiyor.Gırtlak kanserinde 35 yıl önce ameliyat vs oldu.Yendi dediler ama akciğer kanseri çıktı.Allaha şükür ki onlar eski toprak.Yapılan tetkiklerde her organı,kanı vs süper çıktı.üzüntü ve stresten olduğunu düşünüyorum.Çok acılar çekti.İbrahim saraçoğluyla görüştük.Rahatlaması için keçi boynuzu suyu,ısırgan ebegümeci,üzüm ekstresi önerdi.Kantaron duydum kanseri yok ediyormuş onu kaynatıyorum.Civanperçemıyle kanseri yenen birini okudum onu kaynatıyorum.At kuyruğu otu yayılmasını engelliyormuş,eğir kökü suyu ki iğrenç bişey ıyı geliyor dediler onuda içiriyorum.Deli gibiyim ne duysam ne okusam araştırıyorum.İçiriyorum.Oda şaştı halime.Kabızlık başladı,baş ağrısı başladı bu sefer korkuyorum acaba beyınemı attı,bağırsaklaramaı attı diye.Hayatım diken üzerinde geçiyor.Ölü nasıl yıkanır,nasıl kefenlenir onlaroıda araştırıyorum son görevimi en ıyı şekilde yapayım diye.Hiç bir şeyın işe yaramadığını hissediyorum her gun daha kötuluyor.İştahı ıyıdı oda gitti,kabızlıktanmı diyorumGiderici şeylerde işe yaramıyor.
Babam 6 yıl önce vefat etti.Şimdi annemi seyretmek içimi yakıyor.Geçenlerde istihareye yattım Allahım ne kadar daha zamanı var diye.Rabbim halime acıdı belkide.Rüyamda 10 yıl sonrayı görüyorum.Nete girip mesaj ve notlarıma bakıyorum.Eşime aaaaa bak annemim ölüm tarihinide yazmışım diyerek okuyorum.10-09-2010 senağlama
Yani ramazan bayramının 2.günü.Canım anneme bakacak kimse yok.Benim yanımda damat evinde kalıyor.Ağrına gidiyor.Evine gitmek ıstıyor.Yalnız diye bırakmak ıstemıyorum.Çok yıprandım çok.
:teselli:canım benim seni okadar iyi anlıyorumki nar suyu iyi geliyor organik nar suyu devam ettik ama artık bıktı maşşallah iştah sorunu bizde yok hep dua ediyorum allahım geçmez hastalık biliyorum ona ve bize sabır ver güç ver diye geçmiş olsun diyene kızıyorum allah yardım etsin demelerini tecih ederim çünkü geçmeyeceğini bilmek zor allhın her günü bir gün babam fazla yaşasın diye dua ediyorum.ananem oğlu olmadığı için bizde kalmıştı oda lösemiydi senin ruh halini bu yüzden daha iyi anlıyorum bizde vefat etmişti. insan hastasının ölmesini istermi ama bazen diyorumki allahım çok acı çekmesine izin verme çok garip bir çelişki yaşamayan bilmez ama hala küçük kardeşim ve ben sigara içiyoruz o 1 paket ben 3günde 1paket bu ne yaman çelişki değilmisenağlama

filizsemizler
19-02-10, 10:02
ananem 28 kasımda vefat etmişti bayrama 6gün vardı annemin ağıdını feryadını hatırlayınca yazarken bile göz yaşım akıyo

nures
23-02-10, 08:02
Allah şifa versin.Sizlere sabır versin.

35.ay
23-02-10, 09:02
allah herkese şifa versin benimde babama teşhis kondu aralıkta

filizsemizler
23-02-10, 12:02
amin canımbenim cümle hastalara, bizimkilerede şifalar versin rabbim.

35.ay
23-02-10, 15:02
amin cnm