Çalışmayan evli bayanlara bir sorum var

OFFPOFFF
29-09-09, 13:09
pikolata
cnm bir dene ,işe başla, zorla kendini belki zamanla alışırsın.ilk başta herkes zorlanıyor,sabah kalkması bir düzene alışması kolay olmuyor elbette.inan bana tüm bunları ilk işe başlayan herkes yaşıyor.ilerleyen günlerde alışırsın.belki zamanla hoşuna bile gider.
gitmezse de çalışmazsın. en azından denedim bana göre değil çalışmak dersin.
okuldan ılk mezun oldugum yıl denedım aslında..ıkı kere hemde..ılk calıstıgım yer yengemın tanıdıgının yanıydı stajyer olarak gıttım,para fln ıstemedım ısı ogrenmek ıcın..ıkı ay calıstım ama resmen sıkıla sıkıla kabus gıbıydı..calıstıgım yerı de cok sevememıstım,ortamını da bı de tam benım ıstedıgım gıbı bır ıs degıldı..bı bahane buldum ayrıldım..
daha snr baska bır yerde calıstım..orası tam ıstedıgım gıbı bır yerdı,ortamı superdı,patron desen benden ıkı yas buyuk cok kafaydı..hersey cok guzel gıdıyordu,cogu zaman patronla musterılere gıdıyordum zaten ofıste olmuyordum dısardaydım hep benden de cok memnunlardı maasımı yukseltmeyı teklıf ettıler..oraya okuldan bır arkadasım sayesınde gırmıstım.o da orda calısıyordu.hersey cok guzel gıdıyordu..patron genc oldugu ıcın abım tanıdık cıktı,bızım aıleyı tanıyor cıktı,bır cok musterısıde babamın arkadsı cıktı o yuzden de neredeyse adamın gozbebegı oldum :) yaptıgım ıslerde ıyıydı ama daha cok pazarlamaya cıkıyordum..neyse bır gun ben ofıste yokken arkadasımla patron tartısmıs adam zaten onu cıkartmaya bakıyordu..ve kız benı aradı bole bole oldu buyuk ıhtımal kovulcam dedı o yuzden de ıstıfa edıcem dedı sende benım arkamda ol dedı..bende salak gıbı tamam dedım ertesı gun gıttık arkadasım ıstıfa ettı bende yapamıyorum dedım ayrıldım..daha snr kac kere aradı benı gel dıye..gıtmedım..sımdı cok kızıyorum kendıme aslında o arkadasımla da gorusmuyoruz,koptuk..belkı orda hala calısıyo olucaktım..ama bı de boyle bır sey yasayınca cok sınır oldum..sımdı acaba orayı arasam mı tekrar dıye dusnuyorum ama adama da cok ayıp ettım cocukluk ettım...

yoruldum71
LOCA
BEN HİÇ ÇALIŞMADIM MESELA EŞİM CİMRİDİR.HERŞEYİN HESABINI SORARmafoldumbenKIYMETİM YOK YANİ ÇALIŞSAMDA OLMAZ GENE KIYMET BİLMEZ KAYINVALİDEMDE ÇALIŞTI YILLARCA HİÇBİ KIYMETİ YOK DAHA 1 KERE MAAŞINI ÇEKMEMİŞ.NE KADAR MAAŞI VAR BİLMEZ ÖYLE AİLEDE YETİŞTİĞİ İÇİN EŞİMDE MALESEF BÖYLE O YÜZDEN DEDİM NE KENDİMİ YIPRATICAM YORULDUĞUM YANIMA KAR OTURURUM EVDE.ZATEN Bİ TARTIŞMA SIRASINDA DEMİŞTİ ÇALIŞSAN BİLE SÖZ SAHİBİ OLMA HAKKIN YOK senağlama
allah allah nasıl bir kocaymış bu böyle anlamadı ben
aklını sökerim kafa tasından ben
benim eşimde paraya önem verir aman fazla harçama yapmayın filan filan bazen bana gınalık geliyor sözlerinden bu ramazan bu konu hakkında bayagı kalbimi kırdı diyebilirim
bekarlığımdan beri hiç çalışmadım iş bulmuştum babam izin vermedi neyse evlendim
eşim para vermez çocuk var bende yapacağımdan geri kalmadım aklını başına getirmek için beni ezmeye çalıştı ben çalışıyorum sen kimsin ayakları yaparak yani kumanda bende havası
bende bir iş buldum çocukları bıraktım anasına kazanmaya başladım ya
anladı benim neler yapabileçeğimi kimdeymiş söz hakkı'nı
hakimiyeti kim alabiliyormuş vs gördü tm dedi pes etti otur çalışma
ve galip geldim şimdi ev deyim çalışmıyorum 4 ay çalıştım başkada yok
paşa paşada alaçağımı alıyorum

esrazey
bende önceleri çalışıyordum.çalışırken eve döndüğümde ev hanımlarının balkon sefalarını gördüğümde o kadar üzülüyordum ki.yorgun argın,bezgin bir şekilde işe gidyor eve dönüyordum.hep derdim evlendiğim zaman kocam çalışmayacaksın derse çalışmayacaktım.
evet evlendim şuan çalışmıyorum.çokta mutluyum.asla kocamın parasını yiyorum gibi bir kaygım yok.zoruma gitmiyor.zaten çalışsamda benim kazandığım para benim süsüme püsüme giderdi.kendimi yıprattığımla kalırdım.
2 haftada bir temizlikçi bayan gelir.eşimin banka kartı bendedir.istediğim kadar alışveriş yaparım.asla karışmaz.
ev hanımlarıyla dedikodu meselesine gelince aksine çalışan bayanlar daha çok dedikodu yapıyor iş arkadaşları hakkında.
bir müddet sonra erkek gibi oluyorlar.onlar gibi düşünmeye başlıyorlar,işve,cilve ve naz gibi kadınlara has özellik olmuyor.robot gibi bir hayat.çok ünlü haber spikerinin ve çok ünlü proföser bayanın yazıları var bu konuda.bir de en çok çalışan bayanlar aldatılıyor.
evlendikten sonra ya boşanırsam benim halim ne olur diyen bayanlara sesleniyorum.
Rızıklar ezelde takdir edilmiştir.ne bir eksik ne bir fazla olur.
çalışırken bir trafik kazası,felç de geçirebilirsiniz ya da başınıza başka bir felakette gelebilir.o zaman ne olacak.
bir anne için o kadar zor ki kundaktaki bebeğini başka bir kadına teslim etmek.o kadar acı ki.bu nasıl aşılabilecek.
Ama yine de ben hem çalışıp,hem evine bakan eşine bakan çocuğuna bakan kadınları takdir ediyorum.
Bunu başarmak gerçekten zor.

yercekimlikaranfil
esrazey
bende önceleri çalışıyordum.çalışırken eve döndüğümde ev hanımlarının balkon sefalarını gördüğümde o kadar üzülüyordum ki.yorgun argın,bezgin bir şekilde işe gidyor eve dönüyordum.hep derdim evlendiğim zaman kocam çalışmayacaksın derse çalışmayacaktım.
evet evlendim şuan çalışmıyorum.çokta mutluyum.asla kocamın parasını yiyorum gibi bir kaygım yok.zoruma gitmiyor.zaten çalışsamda benim kazandığım para benim süsüme püsüme giderdi.kendimi yıprattığımla kalırdım.
2 haftada bir temizlikçi bayan gelir.eşimin banka kartı bendedir.istediğim kadar alışveriş yaparım.asla karışmaz.
ev hanımlarıyla dedikodu meselesine gelince aksine çalışan bayanlar daha çok dedikodu yapıyor iş arkadaşları hakkında.
bir müddet sonra erkek gibi oluyorlar.onlar gibi düşünmeye başlıyorlar,işve,cilve ve naz gibi kadınlara has özellik olmuyor.robot gibi bir hayat.çok ünlü haber spikerinin ve çok ünlü proföser bayanın yazıları var bu konuda.bir de en çok çalışan bayanlar aldatılıyor.
evlendikten sonra ya boşanırsam benim halim ne olur diyen bayanlara sesleniyorum.
Rızıklar ezelde takdir edilmiştir.ne bir eksik ne bir fazla olur.
çalışırken bir trafik kazası,felç de geçirebilirsiniz ya da başınıza başka bir felakette gelebilir.o zaman ne olacak.
bir anne için o kadar zor ki kundaktaki bebeğini başka bir kadına teslim etmek.o kadar acı ki.bu nasıl aşılabilecek.
Ama yine de ben hem çalışıp,hem evine bakan eşine bakan çocuğuna bakan kadınları takdir ediyorum.
Bunu başarmak gerçekten zor.
Konu hakkında fikirlerinizi söylerken, sizin fikirlerinize uymayan insanlar hakkında böyle sözler söylemeseydiniz keşke. Yani fikirlerinizi savunurken başkalarına ağır sözler söylemek kalp kırıcı olmuş. Nerden biliyorsunuz ki örneğin çalışan bir bayan olarak benim ne kadar işveli olduğumu? Sevgiler.

pembehera
üniversite mezunuyum, iki yılı aşkın süredir evliyim. iş bulamamak vs gibi sebeplerle şuan çalışmıyorum. evde akşamları eşim gelene kadar olan zaman bir hayli sıkıcı geçiyor. geç kalkıyorum, seçiciyim, komşuluk iilişkilerim zayıf... nitekim üretken olmamak, her günün ne faaliyette olursanız olun son derece rutin olması inanın çok boğucudur. evdeyken evle ilgili, yemeklerle ve düzenle ilgili beklentiler artar.
eşim eşini baskı altında tutmayan, destek olan ve verici bir insandır ama yinde de çalışmak, ekonomik yönden bağımsız olmak eşsiz bir duygudur bence. eşim için değil kendim için çalışmak istiyorum. bu işve, cilve vs gibi konularda çalışan kadınların noksanlıklarından dem vuran bir arkadaşımızın esasında ne kadar eş merkezli yaşadığını görmek hayrete düşürdü doğrusu...bu gibi hanımlar zaten kendileri için yaşamadıkları gibi dolayısıyla kendileri için de çalışmazlar. eşlerinin bir emri yön verir hayatlarına...

OFFPOFFF
Tinkerbelle

Bu güvensizliği atmanın tek yolu çalışıp birşeyler ürettiğini görmek. Çalış mutlaka, hemen bir kariyer sitesine üye ol. Çalışmanın evlenmekle, ev hanımlığıyla, kocanın parasıyla bir ilgisi yok. Konu kocandan para isteme değil ki; zaten hayatı paylaşan iki insanın bütçesi de tek oluyor. Ama çalışmak herşeyden önce senin ruhuna iyi gelecek emin ol. Üşengenim diyorsun ya bundan kurtulmanın, kendini üretken hissetmenin tek yolu bu. Hem ev hem iş nasıl oalcak diye de düşünme. Milyonlarca çalışan kadın var, ne açlar ne evleri mikrop yuvası. Çalışıyorum, aksini hiç aklımdan bile geçirmedim. Ev işim de yetişiyor, kocamla tatlı dakikalara da zaman kalıyor, aileme arkadaşlarıma da zaman ayırıyorum. Çalıştıkça zamanı etkin kullanma konusunda kendini eğitiyor insan. Başlığı sadece "çalışmayan" evli bayanlar diyerek açmışsın, belliki biraz önyargılısın, ama ben dayanamadım. Çalışan evli bir ablan olarak seslenmek istedim. Evet, ev keyifli ben de evimi çok severim ama çalışmanın sana verdiği ruhsal doyumu ancak çalışınca anlayacaksın.
Sevgiler.
calısmayan evlı bayanlar dıye acmamın sebebı eslerden para ıstemek sıkıntılı bır sey mı calısmadıkları ıcın pısmanlar mı harcamalarının hesabı soruluyor mu vs bu tarz seylerı ogrenmek ıcın..ama tabııkıde calısan bayanlarında fıkırlerı onemlı bu konuda...

yercekimlikaranfil
cekhu
calısmayan evlı bayanlar dıye acmamın sebebı eslerden para ıstemek sıkıntılı bır sey mı calısmadıkları ıcın pısmanlar mı harcamalarının hesabı soruluyor mu vs bu tarz seylerı ogrenmek ıcın..ama tabııkıde calısan bayanlarında fıkırlerı onemlı bu konuda...
Anladım canım, ben de bir abla olarak fikir yazmak istedim ve gene diyorum ki çalışıp çalışmamakta en önemli kriter bu değil. İnan bana. Normalde zaten kocandan para isteme sorunu olmaz, aile bütçesi herkesindir. Önemli olan senin kendini nasıl hissedeceğin ve bir kez çalışmaya alışınca anlayacaksın tadını, keyfini ve sana bireysel gelişimindeki katkılarını.

mihrican03
merhaba arkadaşlar yazdıklarınızı okudum.insanız işte herşey bizim için.

mihrican03
bu arada ben mihrican muhasebeci olarak yaklaşık 7 yıldır çalışıyorum

OFFPOFFF
ekonomık ozgurluk kendı ayaklarının ustunde durmak ıstedıgını alabılmek..hepımızın ortak noktası bunların dogru ve guzel oldugu yonunde..bende bunları dusunuyorum..ama ıste bır yandan da gunde 2 saat goreceksem esımı nıye evlenıyım kı dıye de dusunuyorum acıkcası..
cok yakın bır tanıdıgım var benden 5 yas buyuk bayan..4 sene once evlendı..kız cok guzel bır yerde cok guzel bır karıyer yaptı ve cokta guzel maas alıyor..kocasının da cok guzel bır ısı ve gelırı var..suan hayatları cok guzel..kız ıstedıgını yapıyor,alıyor ısı geregı cok sık yurtdısına gıdıyor oradan alısverıste yapıyor..bu arada kıradalar ev almak ıcın de para bırıktırıyorlar..ıkısıde ıs hayatında super..kız bı de cok sosyal ısten cıkıyor dıl kursuna gıdıyor veya spora gıdıyor eve bı gelıyor saat 9 kocası gelmıs 7de..adam tek basına takılıyor evde karısı gelene kadar neyse snr kız gelıyor ymk yıyor tv ızlıyor kıtap okuyor ya da ders calısıyor yatıyor adam da bu sırada bılgısayarda oyun oynuyor fln..ortak pazarları var sadece ondada cogunlukla tartısıyorlar..sımdı acıkcası bana boyle bır evlılık ters gelıyor..sankı ev arkadası gıbıler..kız gelıyor 1-2 saat adamı ya goruyor ya gormuyor..dedıgım gıbı o kdr az vakıt gecırıyorlar kı pazarları butun gun bırlıkte olmak sınırlernı bozuyor herhalde onda da kavga edıyorlar...
calısmak guzel de bı de boyle olmak bana cok ters ıkı saat gormek ıcın mı evlenıcem??gıbı dusunuyorum belkı de yalnıs dusunuyorum bılmıyorum...

dilarem
Hiç bir zaman para söz konusu olmadı eşimle aramızda.
Evlendiğimizde çalışıyordum,ama maaşımı sormadı bile.Ben de harcamadım,biriktirdim ve eşim arabasını değiştirirken yardımcı oldum.
Şimdi çalışmıyorum,ama daha bir kere bile para istemedim,çünkü ek kartımla atmden kendim çekiyorum ve hatta eşim benden istiyor yerimseniben
Ha çalışır olmayı tercih ederim,çünkü çalışmak sosyalliktir,çalışmak üretmektir,çalıştıkça parlarız..
Bence çalışırsan çok şey kazanırsın..:nazar:

OFFPOFFF
dilarem
Hiç bir zaman para söz konusu olmadı eşimle aramızda.
Evlendiğimizde çalışıyordum,ama maaşımı sormadı bile.Ben de harcamadım,biriktirdim ve eşim arabasını değiştirirken yardımcı oldum.
Şimdi çalışmıyorum,ama daha bir kere bile para istemedim,çünkü ek kartımla atmden kendim çekiyorum ve hatta eşim benden istiyor yerimseniben
Ha çalışır olmayı tercih ederim,çünkü çalışmak sosyalliktir,çalışmak üretmektir,çalıştıkça parlarız..
Bence çalışırsan çok şey kazanırsın..:nazar:
kafamçokkarıştı dedıklerınız dogru ama demın de bahsettıgım gıbı bır evlılıkte bana cok ters gelıyor...

pembehera
siz çalışmasanız eşiniz evliliği idame ettirebilmek için çalışmak zorunda ve sizin çalışmamanız onun işten dönüş saatini geriye almayacaktır... sizlere kalan yine birkaç saat... ki zaten birlikte geçirilen saatlerin niceliği değil niteliği önemli...kaliteli vakit geçirmekten kastım. zaten siz şuanda bekar olduğunuz için o doyumsuz saatlerin hiç bitmemesi gerektiği arzusunda olacaksınız haklı olarak.yıllar sonra hayat şartlarının ya da birbirinize alışmanın kaçınılmaz olarak getireceği ayrı ayrı da varolabilme, zaman geçirebilme arzusunun sizi hayal kırıklığına uğratmaması dileklerimle...

mihrican03
her evli olan her çalışan ailesine zaman ayırmıyor değilki

bahsettiğin arkadaşın hakikaten yoğunmuş iş hayatında Allah yardımcısı olsun

bence mutlaka çalışmak istiyorsan eğer çalış evlendiğin zaman eşinin maddi durumu iyi olursa çalışmazsın.

benim bu gün doğum günüm yaklaşık 7 yıldır çalışıyorum.ama Allah nasip ederde evlenirsem eşimin maddi durumu iyi olursa bende çalışmayı düşünmüyorum.evlenen kadar çalış bence maddi açıdan kendini güvende hissedersin.daha rahat hareket edersin.evde sıkılmazsın.değişik insanlar tanırsın değişik bilgiler öğrenirsin .sana tavsiye evlenene kadar çalış

dilarem
13 yıl çalıştım,havam da yerinde,erkek gibi hiiiç değilim,ne iş ortamımda ne de komşularımla dedikodu yapmam..
Çok ağır ithamlar çoook.Bir kadının başka bir kadına bakış açısını gördüm,şok oldum.

dilarem
mihrican03
her evli olan her çalışan ailesine zaman ayırmıyor değilki

bahsettiğin arkadaşın hakikaten yoğunmuş iş hayatında Allah yardımcısı olsun

bence mutlaka çalışmak istiyorsan eğer çalış evlendiğin zaman eşinin maddi durumu iyi olursa çalışmazsın.

benim bu gün doğum günüm yaklaşık 7 yıldır çalışıyorum.ama Allah nasip ederde evlenirsem eşimin maddi durumu iyi olursa bende çalışmayı düşünmüyorum.evlenen kadar çalış bence maddi açıdan kendini güvende hissedersin.daha rahat hareket edersin.evde sıkılmazsın.değişik insanlar tanırsın değişik bilgiler öğrenirsin .sana tavsiye evlenene kadar çalış
İyi ki doğdun hayatımopuyorumnanaktan

yercekimlikaranfil
cekhu
ekonomık ozgurluk kendı ayaklarının ustunde durmak ıstedıgını alabılmek..hepımızın ortak noktası bunların dogru ve guzel oldugu yonunde..bende bunları dusunuyorum..ama ıste bır yandan da gunde 2 saat goreceksem esımı nıye evlenıyım kı dıye de dusunuyorum acıkcası..
cok yakın bır tanıdıgım var benden 5 yas buyuk bayan..4 sene once evlendı..kız cok guzel bır yerde cok guzel bır karıyer yaptı ve cokta guzel maas alıyor..kocasının da cok guzel bır ısı ve gelırı var..suan hayatları cok guzel..kız ıstedıgını yapıyor,alıyor ısı geregı cok sık yurtdısına gıdıyor oradan alısverıste yapıyor..bu arada kıradalar ev almak ıcın de para bırıktırıyorlar..ıkısıde ıs hayatında super..kız bı de cok sosyal ısten cıkıyor dıl kursuna gıdıyor veya spora gıdıyor eve bı gelıyor saat 9 kocası gelmıs 7de..adam tek basına takılıyor evde karısı gelene kadar neyse snr kız gelıyor ymk yıyor tv ızlıyor kıtap okuyor ya da ders calısıyor yatıyor adam da bu sırada bılgısayarda oyun oynuyor fln..ortak pazarları var sadece ondada cogunlukla tartısıyorlar..sımdı acıkcası bana boyle bır evlılık ters gelıyor..sankı ev arkadası gıbıler..kız gelıyor 1-2 saat adamı ya goruyor ya gormuyor..dedıgım gıbı o kdr az vakıt gecırıyorlar kı pazarları butun gun bırlıkte olmak sınırlernı bozuyor herhalde onda da kavga edıyorlar...
calısmak guzel de bı de boyle olmak bana cok ters ıkı saat gormek ıcın mı evlenıcem??gıbı dusunuyorum belkı de yalnıs dusunuyorum bılmıyorum...
Canım benim tabi ki iki saat görmek için değil, hayatı paylaşmak için evleneceksin. Ama sen çalışmasan bile eşin çalışmayacak mı? Zaten akşamdan akşama gelmeyecek mi eve? Zaten akşamdan akşama göreceksin eşini. Çocuğunla da eşinle de iletişimin kalitesi günde kaç saat gördüğünle ilgili değil. Bütün gün bir arada olup artık sürekli birbirini görmekten birbirinden kopan (mesela emekli beyler ya da aynı işyerinde çalışan çiftler) ya da çok yoğun çalışıp o iki saatte aşkını birbirine en güzel şekilde aktaran çiftler yok mu? Bunlar da var, tersi de var. Yani biraz kişini kendisinde bitiyor iş. Hem bence sen çalışmayı evlilikle değil, kendinle bağlantılı birşey olarak düşün. Birey olarak sana katkılarını düşün. Birey olarak çalışmak ne anlama gelir, bu konuda düşün biraz. Sen kendini geliştirmiş, mutlu bir birey olursan; mutlu bir eş, mutlu bir anne de olursun. Hiç endişelenme o konuda.

OFFPOFFF
tabııkıde ınsan ıstese o 1-2 saatı de cok guzel degerlendırır..ama o zaman ı da esıne mı kendıne mı ayırıcaksın?yorgun olucaksın o yorgunlukla esıne nasıl zaman ayırıcaksın...bunlar hep kurcalıyor kafamı..evde oturunca da butun gun kocamı gormıycem tabııkıde yıne gorecegım 2 saat olucak belkı ama o 2 saatı tamamen ona ayırabılıcem...

HeartLess
Çalışan bayanlarda evine,eşine ,çocuklarına zaman ayırıyor tabiki...
yani olayı siz ,böyle düşünerek kökten çözmüşsünüz arkadaşım...
çalışan bir bayan olarak,ne ailemi,ne kendimi ne sevdiklerimi
hiçbir zaman ihmal etmedim,bu biraz da beceriyle alaklı sanırım...
işlerinizi programlı yaparsanız,herşeye vakit ayırabilirsiniz...

mihrican03
canım tşk ederim iyiki sizlerde doğmuşsunuz.

pembehera
29-09-09, 14:09
iyi ki doğdun mihricana.s.

OFFPOFFF
dogru dıyorsunuz ya..en azından evlenene kadar calısırım veya bır daha denıyım nolcak kı?denemıs olurum 2 kere denedım 3.de denerım..ne zararı var kı..baktım olmuyo o zmn bu calısma ısını tamamen rafa kaldırırım..
cok tesekkur ederım hepınıze yorumlarınız ıcın benı tekrar gaza getırdıgınız ıcın :)

OFFPOFFF
mihrican03
canım tşk ederim iyiki sizlerde doğmuşsunuz.
ıyıkı dogduuun hihoyyythihoyyyt

boncuk84
ben olsam çalışırım zatende öle düşünüyorum şuan çalışmıyorum henüz iş bulamadım ama ben para isteyemem şimdi ailemden bile almak okadar zor geliyorki evli oluncada çalışmayı isterim...

NAZ__24
okudum okudum sonunda sıra yazmaya geldi bazen hayrete düşdüm bazende beni hayrete
düşürenlere hak verdim.Ben 7 yıldan fazladır çalışıyorum nerdeyse liseden sonra hiç boş zamanım
olmadı.Geçen sene haziran ayında evlendim bir süre çalışmaya devam ettim daha sonra işden ayrıldım,
yaklaşık 6 ay iş bulamadım evde patladım daraldım evde hiç durmadım duramamki alışmamışım
ben ev için doğmamışım haşa,daha sonra dedik bebek yapalım iş yok madem bebeğimiz olsun
5 ay olmadı bebeğimizde bide onun sitresi derken türkiyenin önde gelen GSM firmasında iş buldum
işe alındım vs derken 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim işe girdiğimde değildim ama korunmaya
başlayacaktıkki birde bbakdık hayatımızın hediyesi gelmiş şimdi 4 aydır çalışıyorum 3 aylık hamileyim
allah izin verirse doğumdan 3 ay sonra işdeyim ben evde duramam ama bebeğim sağlıklı olursa bir sorunu
sıkıntısı olmazsa
Yani ben hem evliyim hem ev hanımıyım hemde anne adayıyım kendimle gurur duyuyorum
aman ha yanlış anlamayın herkese saygı duyuyorum.
heeee unutmadan çokda cilveliyimdir yaniii laf yerine gider umarım:::))))