Prezervatif ile Korunanların Paylaşım Alanı

eda
13-10-09, 14:10
ne güzel kızlar anlattıklarınız bende şanslıyım nışanlımda kabul etti kendisi korunacak evlenınce yaşasın. hormonlarıma dokunmasın kimse:):asigim:

KokoshCat
eda
ne güzel kızlar anlattıklarınız bende şanslıyım nışanlımda kabul etti kendisi korunacak evlenınce yaşasın. hormonlarıma dokunmasın kimse:):asigim:
Atin olumu arpadan olsun demeyen, eslerinin vucut dengelerini iki dakika zevklerinden daha degerli oldugunu savunan esler kervanina katiliyor mustakbel esin oyleyse :)))

m.joYy
suan hıc bısey kullnmıyoz korkuom valla yenı dogum yaptım..o torbayı hıc sewmıom..hap içmek ıstemıom,gerı cekılme rsklı ,,offfffff napsak bılmıom ama tedırgınım çokk:gitme:

eda
13-10-09, 15:10
KokoshCat
Atin olumu arpadan olsun demeyen, eslerinin vucut dengelerini iki dakika zevklerinden daha degerli oldugunu savunan esler kervanina katiliyor mustakbel esin oyleyse :)))
evet aynen dediğin gibi arkadaşım bakalım nasıl olacak heyecanlıyım şimdiden yahu:1hug:

sedric
15-10-09, 07:10
merhabalar,
doğum kontrol haplarının( DKH yazacağım) zararlarından ve prezervatifin daha kullanışlı olduğundan bahsetmişsiniz. ama okuduğum kadarıyla prezervatifin başarısızlık riski %14ken DKHnin % 0.4 civarı. bir ikincisi de tüy yapmayan kilo aldırmayan (östrogen miktarı) düşürülmüş doğum kontrol hapları varmıs artık. şimdi ben şunu merak ediyorum. ilk defa ilişkiye gireceğim, ilk korunma yöntemi olarak prezevatif mi iyidir DKH mi? sonuçta evli değilim risk almak istemiyorum ama DKH na da sürekli bağlı kalmak da istemiyorum. yine de sonuçta en sağlıklı ve en güvenilir olanı tercih etmek istiyorum. ne diyorsunuz?CADIARZU

peppermint
15-10-09, 08:10
sedric
merhabalar,
doğum kontrol haplarının( DKH yazacağım) zararlarından ve prezervatifin daha kullanışlı olduğundan bahsetmişsiniz. ama okuduğum kadarıyla prezervatifin başarısızlık riski %14ken DKHnin % 0.4 civarı. bir ikincisi de tüy yapmayan kilo aldırmayan (östrogen miktarı) düşürülmüş doğum kontrol hapları varmıs artık. şimdi ben şunu merak ediyorum. ilk defa ilişkiye gireceğim, ilk korunma yöntemi olarak prezevatif mi iyidir DKH mi? sonuçta evli değilim risk almak istemiyorum ama DKH na da sürekli bağlı kalmak da istemiyorum. yine de sonuçta en sağlıklı ve en güvenilir olanı tercih etmek istiyorum. ne diyorsunuz?CADIARZU
ben de senin gibi okumustum internetten, prezervatifle %14 hamile kalma ihtimali varmis,
kadin dogum doktoruna sormustum, (evlenmeden once gitmistim, korunma yontemleriyle ilgili bilgi almak icin) dedi ki, o istatistik prezervatif ilk ciktigi gunden bu gune hesaplaniyormus, ama ilk ciktigi zaman bu kadar kalitelileri yokmus, yirtilmalar vs cok oluyormus, onlar ortalamayi yukseltiyormus, ama simdi kacan spermleri oldurenleri bile var dedi doktor ve %99 koruyor dedi..

bilgibe ;-)

melekberke
15-10-09, 08:10
Ben şahsen prezervatif tercih etmem.
Ten uyumunu yok ediyor bence... o ateşi, o esnadaki duygusallığıda öldürüyor.
Bakınca da çok komikkkk
Doğum yapmışsanız spirali öneririm. Doktorum %99.9 bunu önerdi. Ne kilo alama, ne hormonal bir durum, ne unutma derdi... Üstelik bu sayede düzenli olarak kontrole de gidiyorum...

hbyrm
15-10-09, 13:10
bizde prezervatifle korunuyoruz 9 aylık evliyim..benim de eşim istemedi benim korunmamı hatta biz yazı biraz onun ailesinde biraz da benim ailemde geçirdik ben zor olur iğne yaptırayım dedim ama o kabul etmedi..ama şuna kesinlikle katılıyorumki prezervatifsiz ilişki gerçekten çok daha farklı ve bende prezervatifle canı azıcık yananlardanım ilk girişte özellikle..ama vazgeçmeyi düşünmüyoruz kesinlikle çok hijyenik ve rahat ama şu ön sevişmeden sonraki bekleme süreci hani takarken oluşan bazen heyecenımı biraz söndürebiliyor yani tam ısınmışken beklemk :kedi:

KokoshCat
15-10-09, 14:10
sedric
merhabalar,
Ben condomu oneririm sana.
:kahve:

Burcuözge
15-10-09, 14:10
Bizde çocuğumuz olmadan kendimizi riske atmak istemedik o yüzden prezervatifle korunuyoruz...
3 aylık evliyiz iyi gidiyor bakalım.... durex ve OK kullandık ikisinden de memnun kaldık...

sedric
17-10-09, 05:10
peppermint
ben de senin gibi okumustum internetten, prezervatifle %14 hamile kalma ihtimali varmis,
kadin dogum doktoruna sormustum, (evlenmeden once gitmistim, korunma yontemleriyle ilgili bilgi almak icin) dedi ki, o istatistik prezervatif ilk ciktigi gunden bu gune hesaplaniyormus, ama ilk ciktigi zaman bu kadar kalitelileri yokmus, yirtilmalar vs cok oluyormus, onlar ortalamayi yukseltiyormus, ama simdi kacan spermleri oldurenleri bile var dedi doktor ve %99 koruyor dedi..

bilgibe ;-)
bak işte bunu bilmiyordum:KK66:) o zaman gayet tehlikesiz, bu da ii bişey, teşekkür edermhihoyyyt

Seker-Leblebi
17-10-09, 06:10
bizde 3 aylık evliyiz ve prezervatifle korunuyoruz
hap ve iğne kullanmak istemedim bebek olmadan önce
eşimde sağolsun bu görevi üstlendi
sorun yok bizde de :lepi:

tutkufb1907
17-10-09, 07:10
Prezervatif bize pek uymadı, doktorum da hapla korunmayı önerdi ki zaten benimde istediğim bir yöntemdi,daha güvenilir geliyor bana. Hap kullanıyorum ama eşim yine de geri çekiyor, ne olur ne olmaz diye :))

***eylül***
19-10-09, 06:10
bence en temiz ve sağlıklı korunma çeşidi.bütün korunma yöntemlerinde az da olsa risk vardır ama en azından içim rahat:hulya:

minikkelebekcik
20-10-09, 14:10
kızlar bende yeni doğum yaptım..tüp bebekle hamile kaldım ikiz bebeişlerim var...şimdi dr bana bunlar tüp ama bundan sonraki tüp olmaz dedi.. korun dedi.. ne yqapacağım bilmiuyorum..prez. kullanmıştık ama kaşıntı yaptı..marka idi.tercihim kondom olacak bir 3... çocuğa hazır değilimakannehir

KokoshCat
20-10-09, 14:10
bebiş istiyoruz
kızlar bende yeni doğum yaptım..tüp bebekle hamile kaldım ikiz bebeişlerim var...şimdi dr bana bunlar tüp ama bundan sonraki tüp olmaz dedi.. korun dedi.. ne yqapacağım bilmiuyorum..prez. kullanmıştık ama kaşıntı yaptı..marka idi.tercihim kondom olacak bir 3... çocuğa hazır değilimakannehir
Hayirli olsun, gule gule anali babali buyutun Isallah bebislerinizi :). Bence latex allerjiniz var, bir dermatolog ile gorusmeden condom kullanmayim derim.

Nilmisra
20-10-09, 20:10
Canım 3 senelik evliyim bizde condom ile korunuyoruz şu ana kadar hamile kalma konusunda risk yaşamadık .
Ama tabii ki güvenilir bir marka kullanmak lazım OK gibi.. Artı prezervatifle uyumlu jeller var bizde bunu sonradan keşfettik çok daha sorunsuz oluyor ilişki ..
Mesela adet günümüze birkaç gün kala ve adet bitiminde vajinamız hassaslaşıyor isteksizleşiyor..
O açıdan da bu jeller iyi ...

Diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi ; haplar iğneler kadını olumsuz yönde etkiliyor.. Şahsen ben hiç kullanmadım ..

KokoshCat
20-10-09, 20:10
nilmısra
Canım 3 senelik evliyim bizde condom ile korunuyoruz şu ana kadar hamile kalma konusunda risk yaşamadık .
Ama tabii ki güvenilir bir marka kullanmak lazım OK gibi.. Artı prezervatifle uyumlu jeller var bizde bunu sonradan keşfettik çok daha sorunsuz oluyor ilişki ..
Mesela adet günümüze birkaç gün kala ve adet bitiminde vajinamız hassaslaşıyor isteksizleşiyor..
O açıdan da bu jeller iyi ...

Diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi ; haplar iğneler kadını olumsuz yönde etkiliyor.. Şahsen ben hiç kullanmadım ..
Sekerim eger yukaridaki arkadasin alllerjisi varsa kayganlastirici jel hicbir ise yaramaz. Sonucta latexe asiri duyarliligi olabilir.

serçecik
25-10-09, 06:10
tutkufb1907
Prezervatif bize pek uymadı, doktorum da hapla korunmayı önerdi ki zaten benimde istediğim bir yöntemdi,daha güvenilir geliyor bana. Hap kullanıyorum ama eşim yine de geri çekiyor, ne olur ne olmaz diye :))

aynenalkisalkisalkis

Celisuenis
4-11-09, 09:11
Hap sana zarar sekerim çnku çok kilo yapiyor.

Prezde zev aldirmiyor erkek için, kadin için farketmiyor soyliyim. Kesinlikle erkeklerin zevki için prez istemiyorlar AAhh su erkekler

tatlişoğlum
4-11-09, 21:11
bence bayanlar için en temiz ve rahat olanı bu evlendiğimizden beri bizde bu şekilde korunuyorduk çocuk istediğimiz zamanlar dışında tabii herhangi bir sorunda yaşamadım zaten şimdi 2. ye hamileyim doğumdan sonrada bu yönteme devam ederiz. zaten sağlık ocaklarıda bunu ücretsiz veriyorlar çok iyi bişi....

chess
5-11-09, 17:11
valla evlendiğimizden beri bu yöntemi kullanıyoruz 8 senedir, bence devam edin bi soru olmaz, en temiz ve güzel yöntem bence kadın için, zevk açısından kadın için bi fark olmaz, erkek için biraz fark edebilir ama
kaliteki bi marka kullanırsanız yırtılma falan olmaz, bin tane testten geçiriliyor çünkü

peppermint
11-11-09, 11:11
bunca zaman prezervatif diyip durdum da arkadaslar,
(gerci hala prezervatif ile korunuyoruz) ama onsuz daha zevkliymis itiraf etmeliyim:eek:

prezervatif ne de olsa biraz kurutuyor ve acitiyor :KK43:

ama korunmak icin de kullanicaz baska care yokkkdelikafadulden

benim_adim_yar
11-11-09, 13:11
Aslinda en güzeli dogal yöntemlerle korunmak... takvim ve servikal sivi takibi gibi...
Tehlikeli dönemlerde prezervatifle; diger günlerde korunmadan rahat bir iliski...
En güzeli...

peppermint
11-11-09, 14:11
benim_adim_yar
Aslinda en güzeli dogal yöntemlerle korunmak... takvim ve servikal sivi takibi gibi...
Tehlikeli dönemlerde prezervatifle; diger günlerde korunmadan rahat bir iliski...
En güzeli...

perzervatifsiz baslayip, sona dogru prezervatifi taksak,
tehlike var mi bu durumda???

bilginiz var mi?

benim_adim_yar
12-11-09, 01:11
Tehlikeli günlerde iseniz evet, cok ama cok tehlikeli...
Prezervatifsiz basladiginizda erkekten gelen zevk suyunda da sperm olabiliyor...
Gerci bazi görüslere göre iliskiye girildiginde erkek iliskiden önce bir sekilde bosalmamissa o zevk suyunda sperm yok deniyor... anca ikinci kez iliskiye girilecekse, ya da erkek baska sekilde bosalmissa o zaman gelen zevk suyunda sperm de olabiliyormus...
Ama cogunluk genel anlamda zevk suyunda spermin oldugundan yana...
Bu yüzden bana göre tehlikeli...

eda
14-11-09, 16:11
ya arkadaşlar ilşkinin başında ereksiyon halınde takılır dıye bılıyorum ben öyle okudum.Yoksa sonra takıldığında iş işten geçmiş olmazmı?:1rolleyes:

eda
14-11-09, 16:11
peppermint
bunca zaman prezervatif diyip durdum da arkadaslar,
(gerci hala prezervatif ile korunuyoruz) ama onsuz daha zevkliymis itiraf etmeliyim:eek:

prezervatif ne de olsa biraz kurutuyor ve acitiyor :KK43:

ama korunmak icin de kullanicaz baska care yokkkdelikafadulden
hani erkek açısından anlıyorum zevkin hassasıyetinide, bayan içindemi prezervatif çıkarıldığında zevk değişiyor? merak ettim yıne bak:eek:

peppermint
16-11-09, 08:11
cnm degisiyor yaa..

prezervatifle o sicaklik bile gecmiyor..

valla tadina vardim ya, hap almayi bile dusunuyorum nerdeyse :KK43:((

neslim35
17-11-09, 14:11
peppermint
cnm degisiyor yaa..

evet condom poşet gibi ne o öyle :)) desemde onu kullanmaya devam :) hap bende istemiyorum iğneleride tavsiye etmiyorlar napalım aynen devam

hıı bu arada biz o dediğini uyguluyoruz 2.5 yıldır şimdilik sorun yok arada bir bebeğimiz oldu planlı oldu tabi şimdi yine aynen devam korkmuyor değilim ama....

letheriver
23-11-09, 13:11
merhaba ben de 4 aylık evlıyım ve dkh kullanıyorum.. esım pek hap kullanmamdan yana degıl ama ozellıkle ılk ılıskıde de ben condom kullanmak ıstemedım ve evlenmeden hapa basladım. her kadının bır donem hap kullanması gerekıyormus bırkac doktora da danıstım. sureklı bır doktorum var ve kanserı onleyıcı etkısının oldugunu ozellıkle vurguladı ve dkh tavsıye ettı.
ara ara condom kullanıyoruz fakat pek hos bır hıs degıl acıkcası ama kadın ıcın ılıskı sonrası cok rahat oluormutlaka:). hormonlarla oynamak da cok dogru degıl ozellıkle de igneler sıkıntılı.. ay bole arada derede bise oluo napsak dıye karara varamıoruz bız kadınlar

eger sız de hormonlarıonızda sorun cıkmasını ıstemıorsanız doktorunuza danısıp cok dusuk dozda hormon ıceren dıgerlerınden bıraz daha fıyatlı olan haplardan edının arkadaslar bır cok konuda olem almıs olacaksınız:)

peppermint
23-11-09, 13:11
valla biz de bu ay bi hamilelik korkusu atlatinca, 4 elle prezervatifimize sarildik yeniden;
basindan sonuna cikarmiyoruz artik..

yapacak bisey yok,
ya yardan ya serden :))

bi anlk zevkimiz icin, istemedigimiz bi anda hamile kalmak hic de hos olmaz diy mi?

EU3
25-11-09, 23:11
çok garipsiniz valla hem evlisin bide prezervatif kullanıyorsunuz saçma bence bırakın hem 2 nizde zevk alın hem bebek olsun arada çok fark var inanın onsuz çok zevkli biz denedik

pelena
26-11-09, 00:11
SEKERGUZEL80
çok garipsiniz valla hem evlisin bide prezervatif kullanıyorsunuz saçma bence bırakın hem 2 nizde zevk alın hem bebek olsun arada çok fark var inanın onsuz çok zevkli biz denedik
evliler diye 9 ayda bir hamile mi kalsın insanlar? korunmadan olur mu yahu?yasakkelime

ATA_SEVEN
çocuk düşünmüyorsanız kesinlikle korunun tabiki..

öyle zevk almaya bakın demek kolay istenmeyen bir gebelikde onun sorumluluğu da ağırdır...

chess
SEKERGUZEL80
valla 8 senedir bu yöntemle korunuyoruz gayette memnunuz, neden genel geçer bişeymiş gibi yazdın ki, çiften çifte değişir sonuçta, bence senin bu yorumun garip

er_ca
SEKERGUZEL80
prezervatif bekar işi mi? Allah aşkınaCADIARZU

evlilik daha bir sorumluk ister çocuk olsun hadi iyi olur ama ya evlilk rayına oturmazsa.. yavrum sen bir anlık zevk için dünyaya geldin mi diyelim.

prezartvatif bence daha temiz ve bu yüzden de rahat.

peppermint
26-11-09, 07:11
SEKERGUZEL80
acaba siz mi garipsiniz yoksa biz mi???

tabi birakalim gitsin, sonra bebek olsun sonra aldiralim, sonra yine olursa yine aldiralim...

valla benim gittigim kadin dogum doktoru demisti ki; kadin korunuyor bile olsa sirf hijyen acisindan her iliskide prezervatif kullanmak lazim demisti..

asil benim sana tavsiyem kendine dikkat et arkadasim; bu kafayla cok jinekolog kapisi asindirirsin...

baharidil
26-11-09, 08:11
kızlar ben de hap kullanmıyorum, evlenmeden önce eşimle bunları konuşmuştuk... o da istemiyor hap kullanmamı....gül gibi geçinip gidiyoruz :KK70:

peppermint
ohh ne guzel iste.

hem ilerde cocuk sahibi olmak istedigimizde de hap kullanmamis olmanin avantajini goruruz insallah.
en azindan hapi biraktiktan sonra hormonlarin yeniden duzene girmesi icin gereken bekleme suresi olmaz bizde..

eda
SEKERGUZEL80
bak bak nelerde söylermış arkadaşlarına oldumu şimdi yahu amma yaptın .:eek:lmaz:sakın siz arkadaşın dediğine bakmayın belliki yaramazlık istiyor canı.Korunmadan olmazzzzzzzzzz:1no2:

maibeyaz
peppermint
evet cok haklisin,
bu kadar yan etkisi varken , goz gore gore bu haplari icmek olmaz.

ama esi korunmayi reddeden kadinlar napsinlar, habire hamile kalmaktansa iciyorlar bu haplari.

prezervatif icin mi soyluyorsun unlu marka derken?
peppermint
cnm degisiyor yaa..

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
seni gidi seniii...
valla bence de daha güzel oluyo onsuz...
ama tabi bebek düşünmüyosan bişeylerden taviz vereceksin yapacak bişey yok...
benim iki bebeişim var ikisi de plansız çok dikkat etmemize rağmen oldu işte...
şimdi implant var çok rahatım ama yine de hamilelik korkusu oluyo...

maibeyaz
SEKERGUZEL80
profildede bekar yazıyo zatenfisfisfis

peppermint
26-11-09, 09:11
maibeyaz
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
seni gidi seniii...
valla bence de daha güzel oluyo onsuz...
ama tabi bebek düşünmüyosan bişeylerden taviz vereceksin yapacak bişey yok...
benim iki bebeişim var ikisi de plansız çok dikkat etmemize rağmen oldu işte...
şimdi implant var çok rahatım ama yine de hamilelik korkusu oluyo...
ama cnm,
prezervatif degistire degistire en guzelini bulduk,
cok ince ve gercekten unutuluyor varligi.
ve alisinca boyle de zevkli ;-))

nurfeza
1-12-09, 06:12
bence de en temizi prezervatif bu arada d.kontrol hapları kişiye göre değişiklik gösterir ve ben 2.5 sene kullandım sancısız adet az kanama rahattım yani.. ancak bebek düşündüğümden bıraktım 2 ay sonra gebe kaldım.. çoğul gebelikten düşük oldu..
yani yan etkisini görmedim açıkçası şimdi bebek yapmaya karar verince kılıfları çıkarıcaz ama biraz daha zaman var.. ama kızlar birde şu parti olanından denedik karışık vesaire en isi romantik oldu eheuheue ya böle çok komik oluyo ama Oke...in romantikini tavsiye ederüm :kedi: sositososito

eda
1-12-09, 15:12
arkadaşlar bu konuya evli arkadaşlar açıklık getirsinler artık yahu her kafadan ses çıkıyor. Doğru bılgı verelim bırbırımıze.şimdiii evliliğin ilk gecesi przervatif kullanılırmı kullanılmazmı?:eek:

you_know
1-12-09, 16:12
edacım yosun77 arkadasın bu sorunun cevabını alacagı bi konu açmıs zaten hem arkadassınız zaten ona sor o sana yardımcı olur valla ikinizde cok komiksiniz bakın topikte sex içerikli konular dısındada konular var oralarada takılın bilginiz artsın

eda
you_know
edacım yosun77 arkadasın bu sorunun cevabını alacagı bi konu açmıs zaten hem arkadassınız zaten ona sor o sana yardımcı olur valla ikinizde cok komiksiniz bakın topikte sex içerikli konular dısındada konular var oralarada takılın bilginiz artsın
Biz yosunla arkadaş değiliz.Hem bu tür konularda bılgi paylaşımında bulunmak neden sizi tedirgin etti anlamadım.CADIARZU

you_know
sen bilgi paylaşımında bulunmuyosun garip konular acıp milleti konusturuosun sende okuosun ve ben hala senle yosunun erkek oldugunu düşünüyorum ve sen erkek olup olmamamdan sanane dediğin gunden beri daha cok inanıorum erkek olduguna neyse sana iyi paylaşımlar

eda
1-12-09, 17:12
lütfen konu başlığını tartışmaya götürmeyelim burası msn değil.Benimle uğraşacağınıza aranızdaki erkeklerle ılgılenın.:kahve: