Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Prezervatif ile Korunanların Paylaşım Alanı

esesliorcun
10-10-09, 22:10
KokoshCat
ben esimle tartistim bir saat once, simdi acilan konu ile alakasi yok tabi ama cok uzgunum cokkkk:KK43:( iki yabanciyiz su an evin icinde....
:gitme:her evlilikte olu üzülmeyin

kedijik
En saglıklı,%99 garantı,hijyenık eee daha ne olsun:lepi:

Hıc gordunuzmu cıleklı spiral ya da elmalı hap ya da xl kontrol iğnesikaydirigubbakcemile5

Cesıt bol guven sonsuz e arada bır sorun cıkaran erkekler de vardır tabı ama onları da ıkna etmek zor olmasagerek:jeyyar:

KokoshCat
Cok sagolun kizlar, iste bize boyle nazar degiyor, ailee mevzusu falan bir yerden birseyler oluyor:KK43:((.

Evet ben de katiliyorum kedijik'in yorumuna, son derece guvenilir olmasinin yaninda da hijyenik. Oyle iste, kafam dagilsin diye bakiyorum buraya:KK43:(

esesliorcun
:1hug:
KokoshCat
Cok sagolun kizlar, iste bize boyle nazar degiyor, ailee mevzusu falan bir yerden birseyler oluyor:KK43:((.

Evet ben de katiliyorum kedijik'in yorumuna, son derece guvenilir olmasinin yaninda da hijyenik. Oyle iste, kafam dagilsin diye bakiyorum buraya:KK43:(
bende kafam takılsın diye bakıyorum.birazda eşimden kaçıyorum.bazen kaçmakta iyi oluyor bence.:jeyyar:

KokoshCat
su anda giyindi ustunu basini cikiyor kapida:KK43:(((( Allah'im ya kafayi yiyecegim...

esesliorcun
KokoshCat
su anda giyindi ustunu basini cikiyor kapida:KK43:(((( Allah'im ya kafayi yiyecegim...
ordaşuan gece değil bildiğim kadarıyla demi.belki kafa dağıtıp gelir düzelirsiniz

KokoshCat
esesliorcun
ordaşuan gece değil bildiğim kadarıyla demi.belki kafa dağıtıp gelir düzelirsiniz

evet canim saat 18:35 daha gec degil yani, ama o kadar sacma sapan bir yerden geldik ki bu noktaya, amannnn neyse bu konu basligiyni mesgul etmeyim ben. :gitme:

guzelimm
KokoshCat

evet canim saat 18:35 daha gec degil yani, ama o kadar sacma sapan bir yerden geldik ki bu noktaya, amannnn neyse bu konu basligiyni mesgul etmeyim ben. :gitme:
Saçma bir nedense barışırsınız canım,olur böyle şeyler.

kahvekolik
10-10-09, 23:10
Chevi
bence comdomsuz daha anlaşılır :)bır haz alıyorsunuz:)bence ama...
doğru da bu iş sürse sürse 1 saat. ama yan etkileri...

serçecik
11-10-09, 07:10
biz 1 bucuk yıl boyunca geri çekme yöntemı ıle korunduk..ilkelde ols abiiz korudu ve istediğmiz zaman cocuk sahıbı olduk cok şükür şimdi kızımız 8 aylık ve spiral taktırdım enfeksiyon oldu rahmimde cıkarttırmak zorunda kaldım.dogum kontrol hapları malum cok yan etkisi var..eşim korunmaya başlayacak condom ıle ama sürekli ertelıyoruz..2 kez kullandı ikisindede boşalamadı o yüzden.ne biçim birşey bu diyor..açıkcası benim içinde birazcık acı verici oluyor ama eşime pek çaktırmıyorum.çünkü onu kullanmaktan başka çaremiz yok şuan.zevk meselesine gelince kondom ile gerçekten birebir ilişkide olduğu gibi zevk alamıyor insan..ama temiz bir korunma yöntemi gibi..her ne kadar henüz sonuca ulaşamamış olsakta:)

necsel
11-10-09, 19:10
serçecik
biz 1 bucuk yıl boyunca geri çekme yöntemı ıle korunduk..ilkelde ols abiiz korudu ve istediğmiz zaman cocuk sahıbı olduk cok şükür şimdi kızımız 8 aylık ve spiral taktırdım enfeksiyon oldu rahmimde cıkarttırmak zorunda kaldım.dogum kontrol hapları malum cok yan etkisi var..eşim korunmaya başlayacak condom ıle ama sürekli ertelıyoruz..2 kez kullandı ikisindede boşalamadı o yüzden.ne biçim birşey bu diyor..açıkcası benim içinde birazcık acı verici oluyor ama eşime pek çaktırmıyorum.çünkü onu kullanmaktan başka çaremiz yok şuan.zevk meselesine gelince kondom ile gerçekten birebir ilişkide olduğu gibi zevk alamıyor insan..ama temiz bir korunma yöntemi gibi..her ne kadar henüz sonuca ulaşamamış olsakta:)
ıste bende bu enfeksıyon olayından korktugum ıcın taktırmaktan vazgcetım spıralı...
bızdede gerı cekılme ve condom yontemlerı var...zevk olayında dedıklerıne katılıyorum aynı hıssı vermıyor onun ıcın gerı cekılmeyı cogunluk tercıh ederız...

ozge_nur
12-10-09, 08:10
mrb ben 1,5 yıllık evliyim şimdiye kadar yasminle korunduk bu ay yasmini bırakıcaz fakat doktorumuz 3 ay çocuk düşünmeyin ek korunun dedi bu nedenle bu 3 ay eşim korunacak fakat nasıl korunacagımıza kaar vermedik prezervatifle ilişki çok zevksiz geri çekmede pis ve zor çunku erkeğin dikkatini daıtan bir yontem erkekte cinsel iştahsızlık yapabilecdfek bir metot takvim yontemini düşünüyorum ama onuda eşim guvenilir bulmuyor amannnnn :bbo:

ama kızlar en ii si hap çünkü bahsedildiği hiçbir olumsuzluk yokkk tüm doktorlar türkiye ve amerikada öneriyorlar ve cinsel yaşam kalitenizi çok yuksek tutuyor özellikle yeni evliler en az 6 ay kullanınki cinselliğin tadına varın

peppermint
13-10-09, 07:10
KokoshCat
Yasasin, hepimizin vucudu kimyasal icerikli dogum kontrol hapindan uzak. Ama su sitede bu yontemle korunan sayimizdaki azlik Turkiye'de durumun vehametini gozume gozume sokuyor:KK43:
bana da azinliktayiz gibi geliyor evet..

turk erkegi prezervatifi sevmiyor anlasilan,
halbuki hicbi farki yok, bunlarin da ne cesitleri var, inceleri kremlileri vs...

hem de tertemiz, ohhh..

vereliniortak

River
13-10-09, 07:10
bizde 1,5 yıl bu şekilde korunduk artık hiç korunmuyoruz bencede çok azınlıkta prezervatif kullananlar halbuki benim eşim kendi istedi bu şekilde korunmayı hap kullandırıp dengemin bozulmasını istemedi şakkıdı

eda
13-10-09, 14:10
ne güzel kızlar anlattıklarınız bende şanslıyım nışanlımda kabul etti kendisi korunacak evlenınce yaşasın. hormonlarıma dokunmasın kimse:):asigim:

KokoshCat
eda
ne güzel kızlar anlattıklarınız bende şanslıyım nışanlımda kabul etti kendisi korunacak evlenınce yaşasın. hormonlarıma dokunmasın kimse:):asigim:
Atin olumu arpadan olsun demeyen, eslerinin vucut dengelerini iki dakika zevklerinden daha degerli oldugunu savunan esler kervanina katiliyor mustakbel esin oyleyse :)))

m.joYy
suan hıc bısey kullnmıyoz korkuom valla yenı dogum yaptım..o torbayı hıc sewmıom..hap içmek ıstemıom,gerı cekılme rsklı ,,offfffff napsak bılmıom ama tedırgınım çokk:gitme:

eda
13-10-09, 15:10
KokoshCat
Atin olumu arpadan olsun demeyen, eslerinin vucut dengelerini iki dakika zevklerinden daha degerli oldugunu savunan esler kervanina katiliyor mustakbel esin oyleyse :)))
evet aynen dediğin gibi arkadaşım bakalım nasıl olacak heyecanlıyım şimdiden yahu:1hug:

sedric
15-10-09, 07:10
merhabalar,
doğum kontrol haplarının( DKH yazacağım) zararlarından ve prezervatifin daha kullanışlı olduğundan bahsetmişsiniz. ama okuduğum kadarıyla prezervatifin başarısızlık riski %14ken DKHnin % 0.4 civarı. bir ikincisi de tüy yapmayan kilo aldırmayan (östrogen miktarı) düşürülmüş doğum kontrol hapları varmıs artık. şimdi ben şunu merak ediyorum. ilk defa ilişkiye gireceğim, ilk korunma yöntemi olarak prezevatif mi iyidir DKH mi? sonuçta evli değilim risk almak istemiyorum ama DKH na da sürekli bağlı kalmak da istemiyorum. yine de sonuçta en sağlıklı ve en güvenilir olanı tercih etmek istiyorum. ne diyorsunuz?CADIARZU

peppermint
15-10-09, 08:10
sedric
merhabalar,
doğum kontrol haplarının( DKH yazacağım) zararlarından ve prezervatifin daha kullanışlı olduğundan bahsetmişsiniz. ama okuduğum kadarıyla prezervatifin başarısızlık riski %14ken DKHnin % 0.4 civarı. bir ikincisi de tüy yapmayan kilo aldırmayan (östrogen miktarı) düşürülmüş doğum kontrol hapları varmıs artık. şimdi ben şunu merak ediyorum. ilk defa ilişkiye gireceğim, ilk korunma yöntemi olarak prezevatif mi iyidir DKH mi? sonuçta evli değilim risk almak istemiyorum ama DKH na da sürekli bağlı kalmak da istemiyorum. yine de sonuçta en sağlıklı ve en güvenilir olanı tercih etmek istiyorum. ne diyorsunuz?CADIARZU
ben de senin gibi okumustum internetten, prezervatifle %14 hamile kalma ihtimali varmis,
kadin dogum doktoruna sormustum, (evlenmeden once gitmistim, korunma yontemleriyle ilgili bilgi almak icin) dedi ki, o istatistik prezervatif ilk ciktigi gunden bu gune hesaplaniyormus, ama ilk ciktigi zaman bu kadar kalitelileri yokmus, yirtilmalar vs cok oluyormus, onlar ortalamayi yukseltiyormus, ama simdi kacan spermleri oldurenleri bile var dedi doktor ve %99 koruyor dedi..

bilgibe ;-)

melekberke
15-10-09, 08:10
Ben şahsen prezervatif tercih etmem.
Ten uyumunu yok ediyor bence... o ateşi, o esnadaki duygusallığıda öldürüyor.
Bakınca da çok komikkkk
Doğum yapmışsanız spirali öneririm. Doktorum %99.9 bunu önerdi. Ne kilo alama, ne hormonal bir durum, ne unutma derdi... Üstelik bu sayede düzenli olarak kontrole de gidiyorum...

hbyrm
15-10-09, 13:10
bizde prezervatifle korunuyoruz 9 aylık evliyim..benim de eşim istemedi benim korunmamı hatta biz yazı biraz onun ailesinde biraz da benim ailemde geçirdik ben zor olur iğne yaptırayım dedim ama o kabul etmedi..ama şuna kesinlikle katılıyorumki prezervatifsiz ilişki gerçekten çok daha farklı ve bende prezervatifle canı azıcık yananlardanım ilk girişte özellikle..ama vazgeçmeyi düşünmüyoruz kesinlikle çok hijyenik ve rahat ama şu ön sevişmeden sonraki bekleme süreci hani takarken oluşan bazen heyecenımı biraz söndürebiliyor yani tam ısınmışken beklemk :kedi:

KokoshCat
15-10-09, 14:10
sedric
merhabalar,
Ben condomu oneririm sana.
:kahve:

Burcuözge
15-10-09, 14:10
Bizde çocuğumuz olmadan kendimizi riske atmak istemedik o yüzden prezervatifle korunuyoruz...
3 aylık evliyiz iyi gidiyor bakalım.... durex ve OK kullandık ikisinden de memnun kaldık...

sedric
17-10-09, 05:10
peppermint
ben de senin gibi okumustum internetten, prezervatifle %14 hamile kalma ihtimali varmis,
kadin dogum doktoruna sormustum, (evlenmeden once gitmistim, korunma yontemleriyle ilgili bilgi almak icin) dedi ki, o istatistik prezervatif ilk ciktigi gunden bu gune hesaplaniyormus, ama ilk ciktigi zaman bu kadar kalitelileri yokmus, yirtilmalar vs cok oluyormus, onlar ortalamayi yukseltiyormus, ama simdi kacan spermleri oldurenleri bile var dedi doktor ve %99 koruyor dedi..

bilgibe ;-)
bak işte bunu bilmiyordum:KK66:) o zaman gayet tehlikesiz, bu da ii bişey, teşekkür edermhihoyyyt

Seker-Leblebi
17-10-09, 06:10
bizde 3 aylık evliyiz ve prezervatifle korunuyoruz
hap ve iğne kullanmak istemedim bebek olmadan önce
eşimde sağolsun bu görevi üstlendi
sorun yok bizde de :lepi:

tutkufb1907
17-10-09, 07:10
Prezervatif bize pek uymadı, doktorum da hapla korunmayı önerdi ki zaten benimde istediğim bir yöntemdi,daha güvenilir geliyor bana. Hap kullanıyorum ama eşim yine de geri çekiyor, ne olur ne olmaz diye :))

***eylül***
19-10-09, 06:10
bence en temiz ve sağlıklı korunma çeşidi.bütün korunma yöntemlerinde az da olsa risk vardır ama en azından içim rahat:hulya:

minikkelebekcik
20-10-09, 14:10
kızlar bende yeni doğum yaptım..tüp bebekle hamile kaldım ikiz bebeişlerim var...şimdi dr bana bunlar tüp ama bundan sonraki tüp olmaz dedi.. korun dedi.. ne yqapacağım bilmiuyorum..prez. kullanmıştık ama kaşıntı yaptı..marka idi.tercihim kondom olacak bir 3... çocuğa hazır değilimakannehir

KokoshCat
20-10-09, 14:10
bebiş istiyoruz
kızlar bende yeni doğum yaptım..tüp bebekle hamile kaldım ikiz bebeişlerim var...şimdi dr bana bunlar tüp ama bundan sonraki tüp olmaz dedi.. korun dedi.. ne yqapacağım bilmiuyorum..prez. kullanmıştık ama kaşıntı yaptı..marka idi.tercihim kondom olacak bir 3... çocuğa hazır değilimakannehir
Hayirli olsun, gule gule anali babali buyutun Isallah bebislerinizi :). Bence latex allerjiniz var, bir dermatolog ile gorusmeden condom kullanmayim derim.

KuzuYasin
20-10-09, 20:10
Canım 3 senelik evliyim bizde condom ile korunuyoruz şu ana kadar hamile kalma konusunda risk yaşamadık .
Ama tabii ki güvenilir bir marka kullanmak lazım OK gibi.. Artı prezervatifle uyumlu jeller var bizde bunu sonradan keşfettik çok daha sorunsuz oluyor ilişki ..
Mesela adet günümüze birkaç gün kala ve adet bitiminde vajinamız hassaslaşıyor isteksizleşiyor..
O açıdan da bu jeller iyi ...

Diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi ; haplar iğneler kadını olumsuz yönde etkiliyor.. Şahsen ben hiç kullanmadım ..

KokoshCat
20-10-09, 20:10
nilmısra
Canım 3 senelik evliyim bizde condom ile korunuyoruz şu ana kadar hamile kalma konusunda risk yaşamadık .
Ama tabii ki güvenilir bir marka kullanmak lazım OK gibi.. Artı prezervatifle uyumlu jeller var bizde bunu sonradan keşfettik çok daha sorunsuz oluyor ilişki ..
Mesela adet günümüze birkaç gün kala ve adet bitiminde vajinamız hassaslaşıyor isteksizleşiyor..
O açıdan da bu jeller iyi ...

Diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi ; haplar iğneler kadını olumsuz yönde etkiliyor.. Şahsen ben hiç kullanmadım ..
Sekerim eger yukaridaki arkadasin alllerjisi varsa kayganlastirici jel hicbir ise yaramaz. Sonucta latexe asiri duyarliligi olabilir.

serçecik
25-10-09, 06:10
tutkufb1907
Prezervatif bize pek uymadı, doktorum da hapla korunmayı önerdi ki zaten benimde istediğim bir yöntemdi,daha güvenilir geliyor bana. Hap kullanıyorum ama eşim yine de geri çekiyor, ne olur ne olmaz diye :))

aynenalkisalkisalkis

Celisuenis
4-11-09, 09:11
Hap sana zarar sekerim çnku çok kilo yapiyor.

Prezde zev aldirmiyor erkek için, kadin için farketmiyor soyliyim. Kesinlikle erkeklerin zevki için prez istemiyorlar AAhh su erkekler

tatlişoğlum
4-11-09, 21:11
bence bayanlar için en temiz ve rahat olanı bu evlendiğimizden beri bizde bu şekilde korunuyorduk çocuk istediğimiz zamanlar dışında tabii herhangi bir sorunda yaşamadım zaten şimdi 2. ye hamileyim doğumdan sonrada bu yönteme devam ederiz. zaten sağlık ocaklarıda bunu ücretsiz veriyorlar çok iyi bişi....

chess
5-11-09, 17:11
valla evlendiğimizden beri bu yöntemi kullanıyoruz 8 senedir, bence devam edin bi soru olmaz, en temiz ve güzel yöntem bence kadın için, zevk açısından kadın için bi fark olmaz, erkek için biraz fark edebilir ama
kaliteki bi marka kullanırsanız yırtılma falan olmaz, bin tane testten geçiriliyor çünkü