TEST

Tiroid Rahatsızlığı Olup Gebe Kalamayanlar ya da Gebe Kalmayı Başaranlar

iklim
29-12-09, 19:12
daisy84
gerçekten mi çok sevindim demek 2 ayda düzene girebiliyo zaten eşim askerde 5 ay var belki düzelir içime su serptin allah senden razı olsun rabbimiz hepimize şifa versin normal olunca hamile olabilirim o zaman dimi
canıımm aminn sendende razı olsun sıkma canını 2 aya en geç düzene girer hormonun 5 aya oooo normale gelince hormonun bide kadın dr gider yumurtalıklarına baktırırsın allah büyüktür inşallah haberlerini alırız

sevsevil
29-12-09, 23:12
sosyalci06
burdayım canım anca girebildim.... veeeee ewttttt teyze oluyosunuz. Bugün kan testi yaptırdım darısı inşallah hepinizin başına olsun canlarımmm
annem annem annem, kuzum mu geliyo :teytey: topicimizin ilk gözağrısı maşaallah sübanallahh :nazar: nasıl öğrendin, eşine nasıl söyledin, ne durumdasın??? kullandığın kürler falan varmıydı? belirtileri nelerdi anlat hadi yaa :asigim: :asigim: delikafadulden

sevsevil
mız mız
sonunda bende hasta oldum :gitme:
canım peki adetin zamanında da mı geldi? eğer öylese o da güzel. ben hala olmadım yarın bakıcam tekrar.

sevsevil
daisy84
merhaba kızlar bende yeni triod olduğunumu öğrendim nodül yokmuş serbest T3 serbest T4 normal ama tsh 0,02 yani çok düşük çocuğum olmaycak diye çok korkuyorum proycill diye ilaç kullanıyorum durumumla ilgili fikri olna var mı
canım hipertiroidsin, hipotiroidler ömürboyu ilaç kullanırken siz de öyle bi sorun yok. ilaçlarını düzenli kullanırsan hemen değerler normale geliyo ve nasipse hamile kalırsın inşallah.

sosyalci06
30-12-09, 09:12
sevsevil
annem annem annem, kuzum mu geliyo :teytey: topicimizin ilk gözağrısı maşaallah sübanallahh :nazar: nasıl öğrendin, eşine nasıl söyledin, ne durumdasın??? kullandığın kürler falan varmıydı? belirtileri nelerdi anlat hadi yaa :asigim: :asigim: delikafadulden
Canım benim ya çok ama çok teşekkür ederim....Darısı başına olsun inşallah bitanem... Hiç bi kür falan kullanmadım vcanım ama her sabah aksatmadan ilacımı içtim 25mg ile başladım200mg çıktım(doktorum düzenli artıracağız demişti ben de doktora gidemedim dersler yoğun die kendim artırdım:KK43: hata biliyom ama)Sonra geçen test yaptırdım yaklaşık 2 ay olmuştu ilaç kullanalı 0,03 çıktı çok düşmüş doktor 150mg indirdi. Adet olmadım şüphelendim ama imkan wermedim hatta dün kadın dr ile görüştüm sen nasıl hamile kaldın dedi.Şans eseri olsu yani... Eşim de ben de ağzımız kulaklarımızda geziyoz. Ama bişey söleyim bazı tüyolar almıştım kardeşimden onları uyguladım... (Kardeşim 3,5 aylık hamile) Bakın kızlar sayıyom:
1) İlişkiden sonra hemen kalkmayın
2) Üstünüzü hemen battaniyeyle falan örtün, sıcakta daha iyi ilerliyomuş spermler
3) Hemen banyo yapmayın, hatta mümkünse ertesi gün yapın
4) Bacaklarınızı duvara falan dayayıp yarım saat falan öle kalın

Ben bunları yaptım sadece hepinize başarılar canlarım benim inşallah allahım size de nasip etsin... Hamile kalsam da hep sizinleyim ve çocuğum ne mutlu ki bir sürü teyzesi var oleyyyyy hihoyyyt

sosyalci06
30-12-09, 09:12
Bu arada kızlar ctesi doktora gitcem bana troid ile ilgili de bilgi verecek... Sanırım gerçekten çok zor hamile kalmak hipotiroidken çünkü hipotiroidim ve hamileyim iyince çok şaşırdı....Neyse ctesi ben konuştuklarımızı yazarım size canlarım...

sevsevil
30-12-09, 22:12
yaz tatlım bizi ihmal etme. bak şuan antalyadayım yılbaşı tatili için burda bile bi bilg. buldum cevap yazmak için. herzaman yanındayımm, kendine dikkat et. sonrada karnının resimlerini paylaşırsın bakarız inş. bu arada ben de ankaralıyım. ama istanbulda yaşıyorum.

mız mız
30-12-09, 23:12
sevsevil
canım peki adetin zamanında da mı geldi? eğer öylese o da güzel. ben hala olmadım yarın bakıcam tekrar.
cok cnm nerdeeeeeeeeee zamanında olmadı 42 gunde oldu en gez 39 du gecıkme ılacla 42 oldu hayırlısı bakalım bu gıdısle 2 ayı bulcak bole

sosyalci06
31-12-09, 05:12
sevsevil
yaz tatlım bizi ihmal etme. bak şuan antalyadayım yılbaşı tatili için burda bile bi bilg. buldum cevap yazmak için. herzaman yanındayımm, kendine dikkat et. sonrada karnının resimlerini paylaşırsın bakarız inş. bu arada ben de ankaralıyım. ama istanbulda yaşıyorum.
çok teşekkürler canım sağolasın...Mutlu yıllar...Tabii ki her şeyi paylaşacağım...Çok sevindim canım ankara'ya gelirsen görüşürüz inşallah :) benim de kardeşim istanbul'da yaşıyor

sosyalci06
31-12-09, 05:12
HERKESE MUTLU YILLARRRRRR.... ınşallah Allah yeni yılda yaşamak istediğiniz tüm güzellikleri versin.....

sevsevil
31-12-09, 09:12
ALLAH BENıM DE OLSUN DEDıĞıMıZ HERŞEYı BıZLERE VERSıN ıNŞALLAHH :Saruboceq: HERKESE GÜZEL SENELER OLSUN :lepi:

sevsevil
31-12-09, 09:12
sosyalci06
çok teşekkürler canım sağolasın...Mutlu yıllar...Tabii ki her şeyi paylaşacağım...Çok sevindim canım ankara'ya gelirsen görüşürüz inşallah :) benim de kardeşim istanbul'da yaşıyor
BEN DE İSTANBULA BEKLERİM CANIM kaydirigubbakcemile5

sevsevil
4-01-10, 17:01
kızlar ben hala adet olamadım, şu adetler ne zaman düzene giricek :KK43:

cesu
5-01-10, 11:01
sevsevil
kızlar ben hala adet olamadım, şu adetler ne zaman düzene giricek :KK43:
mrb canım bence biraz daha sabır herkesin bünyesi çok farklı bazılarının metabolizması hemen cevap veriyo bazılarıın ki çok geç mesela benim ki tam 6 ayda düzene girmişti yani 3 küsürlü falan olmuştu ben sabahları aç karna 1 tane eutrox kullanıyorum.eşim asker beklemedeyim şuan o gelsin gideceğim hemen doktora

sevsevil
5-01-10, 15:01
cesu
mrb canım bence biraz daha sabır herkesin bünyesi çok farklı bazılarının metabolizması hemen cevap veriyo bazılarıın ki çok geç mesela benim ki tam 6 ayda düzene girmişti yani 3 küsürlü falan olmuştu ben sabahları aç karna 1 tane eutrox kullanıyorum.eşim asker beklemedeyim şuan o gelsin gideceğim hemen doktora
off canım Allah kavuştursun. benim eşim de askere gidicek bakalım nasıl dayancaz :gitme: canım eninde sonunda düzene gircek diyosun yani, benim 3 ay oldu ilaç kullanalı.

mız mız
5-01-10, 15:01
slm kızlar onumuzdekı hafta kontrolum var bakalım ne olcak benımde ılac ıctıgımden berı adetım duzelmedı gercı daha bır ay oldu ıcelı ama adetım duzensız olması canımı cok sıkıyor bır duzelse

sevsevil
5-01-10, 20:01
mız mız
slm kızlar onumuzdekı hafta kontrolum var bakalım ne olcak benımde ılac ıctıgımden berı adetım duzelmedı gercı daha bır ay oldu ıcelı ama adetım duzensız olması canımı cok sıkıyor bır duzelse
canım inşallah iyi sonuçlar alırsın. çok kötü ya bu düzensizlik. tiroid rahatsızlığı yumurtayı bozuyormuş o yüzden adet düzensizliği yapıyormuş. sen de bi sorsana doktoruna o ne diycek. ne zaman düzene girermiş bu adetler bilmiyorumkismile

cesu
6-01-10, 07:01
günaydın kızlar

sevsevil
6-01-10, 14:01
cesu
günaydın kızlar

merhaba canım olumunekankayizsmile

cesu
8-01-10, 07:01
günaydın kızlar

ya sanki bu aralar buraya pek kimse uğramaz oldu niye ya yoksa herkes pes mi etti

esorbir
8-01-10, 08:01
SLM ARKADAŞLAR BENDE ADET DÜZENSİZLİĞİ İÇİN GİTTİM BENDEN DETROİD İÇİN TEST İSTEDİ ÇOK KORKUYORUM ÇOCUĞUM OLMUYCAK DİYE.BİDE BU HASTALIĞIN ZORLUKLARI NELERDİR S,ZLER YAŞAMIŞSINIZ BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZmafoldumben

sevsevil
8-01-10, 10:01
esorbir
SLM ARKADAŞLAR BENDE ADET DÜZENSİZLİĞİ İÇİN GİTTİM BENDEN DETROİD İÇİN TEST İSTEDİ ÇOK KORKUYORUM ÇOCUĞUM OLMUYCAK DİYE.BİDE BU HASTALIĞIN ZORLUKLARI NELERDİR S,ZLER YAŞAMIŞSINIZ BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZmafoldumben
canım şimdiden canını sıkma, belki de tiroidle ilgili bişey değildir, sonuçlarını yazarsın konuşuruz.

sevsevil
8-01-10, 10:01
cesu
günaydın kızlar

ya sanki bu aralar buraya pek kimse uğramaz oldu niye ya yoksa herkes pes mi etti
aynen katılıyorum, kimsecikler yokk özlettiler kendilerini. ama kontrolden kontrole buluşuyoruz heralde. yazalım paylaşalım kızlar. duygularımızı, düşüncelerimizi, durumumuzu... :enbuyukkk:

_chocolate_
8-01-10, 11:01
Bende hem tiroit hemde PCO varmis :KK43: bebegime giden yolun cok uzunnn ve zorlu bir yol oldugunu hissediyorum.

iklim
8-01-10, 17:01
kızlar bende bu levatirona başladıktan beri kasıklarımda ağrı ve koyu renkli yoğun akıntı var sizlerdede bu tip bişeyler oldumu

mız mız
8-01-10, 17:01
iklim
kızlar bende bu levatirona başladıktan beri kasıklarımda ağrı ve koyu renkli yoğun akıntı var sizlerdede bu tip bişeyler oldumu
bendede oldu ama ben o ılacı ıcmıyorum farklı bır ılac sankı adet olacakmısım gıbı hıssedıom bazen

kızlar ya adet duzensızlıgıne bır bır gelen bır ot varmıs testere uclu arsanl pencesı kullanan varmı ben alacam kaydirigubbakcemile

sevsevil
9-01-10, 14:01
_chocolate_
Bende hem tiroit hemde PCO varmis :KK43: bebegime giden yolun cok uzunnn ve zorlu bir yol oldugunu hissediyorum.
PCO OLDUĞU NASIL ANLAŞILIYOR CANIM, BENDE ŞÜPHELENİYORUM ÇÜNKÜ??? çok geçmiş olsun tez zamanda kavuşuruz inşallah bebelerimize.

sevsevil
iklim
canım ben euthrox kullanıyorum, akıntım olmuyor ama Mız Mız gibi adet olacakmışım gibi sancım oluyor, karnımda ağrı ve şişkinlik var. artık adet gecikmesinden mi ilaçtan mı bilmiyorum. bu arada hala adet olmadım ben ya bilmiyorumkismile

mız mız
sevsevil
canım ben euthrox kullanıyorum, akıntım olmuyor ama Mız Mız gibi adet olacakmışım gibi sancım oluyor, karnımda ağrı ve şişkinlik var. artık adet gecikmesinden mi ilaçtan mı bilmiyorum. bu arada hala adet olmadım ben ya bilmiyorumkismile
aaa cnm sendemı ondna ıcıyorsun ben bır bucuk ıcıyorum bu salı kontrolum var

bende de asırı sıskınlık var sankı hep adet olcakmısım gıbı hıssedıom bu normalmı kı anlamadım haaaaaa

mız mız
sevsevil
PCO OLDUĞU NASIL ANLAŞILIYOR CANIM, BENDE ŞÜPHELENİYORUM ÇÜNKÜ??? çok geçmiş olsun tez zamanda kavuşuruz inşallah bebelerimize.
canım galıba okolu oldugun hormon testındne anlasılıyormus lh fsh hormonundna galıba yanlıs hatırlamıyorsam

sevsevil
9-01-10, 16:01
mız mız
bendede oldu ama ben o ılacı ıcmıyorum farklı bır ılac sankı adet olacakmısım gıbı hıssedıom bazen

kızlar ya adet duzensızlıgıne bır bır gelen bır ot varmıs testere uclu arsanl pencesı kullanan varmı ben alacam kaydirigubbakcemile
canım ben hayit, adaçayı, civanperçemi kullanıyorum. aslan pençesini duydum ona da başlıycam. bu kadar bitki doğrumu bilmiyorum ama bari şu aslanın tadı güzel olsa ya, çok zor içiyorum diğerlerini :bbo:

sevsevil
9-01-10, 16:01
mız mız
aaa cnm sendemı ondna ıcıyorsun ben bır bucuk ıcıyorum bu salı kontrolum var

bende de asırı sıskınlık var sankı hep adet olcakmısım gıbı hıssedıom bu normalmı kı anlamadım haaaaaa
aynen bacım ya aynen karnım hep şiş, baya ağrı da var ama kırmızılar yok. bu kadar kafaya takarsam olmaz da zaten. ben fsh ve lh adetin 3. günü değil herhangi bir günde yaptırdım normal çıktı. dr. bana fikir veriyor dedi, tekrar istemedi ama merak ediyorum doğruyu gösterir mi diye :1ninca:

mız mız
10-01-10, 00:01
sevsevil
aynen bacım ya aynen karnım hep şiş, baya ağrı da var ama kırmızılar yok. Bu kadar kafaya takarsam olmaz da zaten. Ben fsh ve lh adetin 3. Günü değil herhangi bir günde yaptırdım normal çıktı. Dr. Bana fikir veriyor dedi, tekrar istemedi ama merak ediyorum doğruyu gösterir mi diye :1ninca:
ama benım adetım oldu oldukdan sonra basladı agrılarım sankı gene olcakmısım gıbı suırtım cok agrıo sımdı daha adetım bıtelı bır hafta oldu

cibeldemiroglu
12-01-10, 07:01
kızlar slm:çok üzgünüm: aynu durum bendede var bunladım artık çokkk 3senelik evliyim 2tane düşük yaptım doktorum tiroid tahlili yaptı bukadar önemli olduğunu bilmiordum birde benim hormonlarım yavaş çalışanlardanmış günden güne yemesemde kilo alıoyorum çk kötü morelim kimseye derdini anlatamıyorsun görüncedeee aaaaaa bune kilo diolar cahiller içime ata ata bunaldım.enson tahlil yaptırdım da değerler normaldi2 düşmüş dedi doktorum.çk güzel dedi ilk gittiğimde 5 diyüksekti ve kalınlığı 4mm.normalmıi kızlar sizzce çk merak ediyorum böyle olupta hamile kalan varmıyaaaa yumurtaları çk etkiloyormuş.anne olmak çok istiyorum eşim sürekli dışarı çıktığımızda güzel bebişler görse bizimde ne zman olcak dior offff çk kötü bi durummm allahım bunu kimseye yaşatmasın çok zor anlayan bilirrrrr:Saruboceq: bizede nasip etsin rabbim:1no2: ÜMİDİM KALMADI HİÇÇÇÇÇÇÇ

cibeldemiroglu
iklim
SLM bende levotiron kullanıorum ama bişi yokk böyle şikayetlerim olmadı hiç bizararı olmuo canım akıntı oluo ama koyu renkli olmuor bende hiç bende 7.aydan beri kullanıyorum böyle şikayetlerim yokkk

iklim
cibeldemiroglu
SLM bende levotiron kullanıorum ama bişi yokk böyle şikayetlerim olmadı hiç bizararı olmuo canım akıntı oluo ama koyu renkli olmuor bende hiç bende 7.aydan beri kullanıyorum böyle şikayetlerim yokkk
canım yaa ne diyim allah yardımcımız olsun durumumuz çok zor mafoldumben

cibeldemiroglu
12-01-10, 08:01
iklim
canım yaa ne diyim allah yardımcımız olsun durumumuz çok zor mafoldumben
allahım beterinden korusun diorum ne hastalıklar var ama işte olmuyor rabbim bizimde yüzümüzü güldürsün yaaaa

iklim
12-01-10, 08:01
amiiinnn canım napalımmm elimizden gelmiyor bişey benimde 3.5 yıl oldu :KK43:

sosyalci06
12-01-10, 17:01
öncelikle herkese selammm...Kusura bakmayın giremedim uzun zamandır çünkü nette sorun vardı:KK43: Kıslar kesinlikle moralinizi bozmayın ben hipo olduğumu öğrendiğimde tsh16 idi.Şimdi ise 6 haftalık hamileyim ve bugün bebişimin kalp atışlarını duydum.Allah dilerim hepinize nasip etsin canlarım ve sakın kafanıza takmayın ( gerçi bu söylemenin kolay yapmanın zor olduğunu biliyorum ama) Ben ilacımı düzenli kullandım ve tamam artık olmayacak en az 1 seneyi gözden çıkardım dediğim anda hamile olduğumu öğrendim. ınanıyorum ki hepinizin olacak bebişleriniz ama lütfen ilaçlarınızı ihmal etmeyin ve moralinizi bozmayın...

iklim
12-01-10, 18:01
sosyalci06
öncelikle herkese selammm...Kusura bakmayın giremedim uzun zamandır çünkü nette sorun vardı:KK43: Kıslar kesinlikle moralinizi bozmayın ben hipo olduğumu öğrendiğimde tsh16 idi.Şimdi ise 6 haftalık hamileyim ve bugün bebişimin kalp atışlarını duydum.Allah dilerim hepinize nasip etsin canlarım ve sakın kafanıza takmayın ( gerçi bu söylemenin kolay yapmanın zor olduğunu biliyorum ama) Ben ilacımı düzenli kullandım ve tamam artık olmayacak en az 1 seneyi gözden çıkardım dediğim anda hamile olduğumu öğrendim. İnanıyorum ki hepinizin olacak bebişleriniz ama lütfen ilaçlarınızı ihmal etmeyin ve moralinizi bozmayın...
slm canım tekrar tebrik ederim seni
ben bişey sormak istiyorum sana tsh 16 idi demişsin benimde 24.12 :KK43:
peki sen tsh düşmedenmi yada düşüncemi hamile kaldın veya kaç ayda düştü acaba yardımcı olursan çok sevinirim canımbilmiyorumkismile

mız mız
12-01-10, 19:01
Ne atılır ne satılır bir duygudur bu çekilir
Ne o anlar ne bu anlar ne anlatılır bir derttir
Ah be anam sarıl kokla bıraktığın yerden bana
Anlatamam dertlerimi senden başka birıneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

iklim
senağlama süperdi mızmızcımm

sosyalci06
iklim
slm canım tekrar tebrik ederim seni
ben bişey sormak istiyorum sana tsh 16 idi demişsin benimde 24.12 :KK43:
peki sen tsh düşmedenmi yada düşüncemi hamile kaldın veya kaç ayda düştü acaba yardımcı olursan çok sevinirim canımbilmiyorumkismile
canım ben uzun süre doktora gidemedim ilk gittiğimde dozu artıracaz demişti ben de 15 günde bir atırdım sonra yaklaşık 1,5 ay sonra 0.03 olmuştu artırmayı abartmışım yani:) bu arada hamile kaldığımı öğrendim canım şimdi doz ayarlıyoz doktorumla...

mız mız
ay bende bır garıbım haaaaaa kasıkalrım agrıo karnım sısss baha sırtım agrıo basım agrıo

iklim
hımm tamam anladım canım benim anladığım su o halde su tsh düşmeden bebek mebek gelmiyomuş eyvahedigeldismile
bakalımm subatın 11ine randevum var 3 aylık kullanmış olucam levatironu sabah 1 tam bir çeyrek şeklinde alıyorum ben umarım düşer yaa boshayallersmile

mız mız
iklim
senağlama süperdi mızmızcımm
opuyorumnanaktanolumunekankayizsmile

mız mız
iklim
hımm tamam anladım canım benim anladığım su o halde su tsh düşmeden bebek mebek gelmiyomuş eyvahedigeldismile
bakalımm subatın 11ine randevum var 3 aylık kullanmış olucam levatironu sabah 1 tam bir çeyrek şeklinde alıyorum ben umarım düşer yaa boshayallersmile
benımde yarın kontrol gercı benım cok yuksek deıldı abkalım ne olmus 5.04

iklim
mız mız
ay bende bır garıbım haaaaaa kasıkalrım agrıo karnım sısss baha sırtım agrıo basım agrıo
aynen bende desem ne hissedersin canım kasıklarım hassas ve şiş sanki heralde ilaçtandır yabilmiyorumkismile

iklim
mız mız
benımde yarın kontrol gercı benım cok yuksek deıldı abkalım ne olmus 5.04
hadi bakalım inşallah yarın güzel haberlerini alırız canımolumunekankayizsmile

mız mız
iklim
aynen bende desem ne hissedersin canım kasıklarım hassas ve şiş sanki heralde ilaçtandır yabilmiyorumkismile
canım senınle berabar ucuncu kısıyız bence kesınlestı ılacdan

senın adetıne ne kadar avr benım daha daha var adetıme bole agrımasımı normalmı bılmıyorum