Doğum Yapmış Üçüz Anneleri Haydi Buraya

xxnilxx
8-02-10, 06:02
kızlar papiş yok nerde bu kız bak gene aklıma geldiler gelmeyen üçüz anneleri :eek:lmaz: heral kızları çok yaramaz papişimin

açeyla
8-02-10, 07:02
pitos25
açelyacım sanada geçmiş olsun bizde aldık nebulizatör ventolin ve başka bir ilaç daha kullanıyoruz yaz gelsede şu grip illeti kalksa
canım çok sağol ah ahh artık yazı o kadar özledimki. bebeklerle kış çok zor . hastalık kapmasınlar diye dışarı çıkarmadım anneme bile gitmiyordum ama gel görki hastalık ayağımıza geldi. ,

xxnilxx
çok geçmiş olsun açeyla canım nasıl kaptılar gelen gidendenmi yoksa üşüttülermi diyeceğim ama çok koruyoruz ?!!
sağol canım. siz nasılsınız bebeklere çok dikkat et. üşütme değil enfeksiyon kapmışlar.
eve gelen gidenden büyük bir ihtimalle kaptılar. zaten havaların çok soğuk olduğu zamanlarda oldu evide doğru dürüst havalandıramadık oda hızlandırdı.birde hasta olmadan 3 gün önce teyzem torunu ile gelmişti bize elektrikleri yokmuş evde nebulizatörü bizde çalıştırdı . onunda torunu hastaydı hapşıuruk öksürük vs. bronşiolitmiş oda. ve bu hastalık bulaşıcıymış. ben ondan kaptı diyorum.

wavy
açeyla canım çok geçmiş olsun bitanem.. zaten bu dönemlerde ya vrularda bir iştahsızlık modası var bide hastalık olunca iyice eriyolar. alalhım hepimizin yardımcısı olsun onlar hasta olunca bizler onlardan daha çok hasta olup yıpranıyoruz alalhım güç kuvvet versin tez zamanda kendilerine gelirler inşallah..
canım çok sağol. Allah bebeklerimizi korusun. aynen dediğin gibi çok yıpratıcı bu hastalıklar.
birde hiç dışarı çıkmadık evdeydik . keşke gezseymişiz diyorum. yazık yavrular zaten hep evde bide hasta oldular ne kötü birşey.

açeyla
umutdayeserencicekler
gecmis olsun allah acil sifa versin, eve bir girdimi birinden birine gezip duruyor.

sağol canım. Allah hepimizin bebeklerini korusun.

pitos25
kesinlikle katılıyorum nil şu öpme sevdamız yüzünden domuzda dahil hertürlü gribe yakalndık hele burda bir teyze var tam mucuk kadın kocam bile okadar öpmedi beni selam ver geç yoook illa salyalarını yapıştırıcak yanağına ve o mucukkkkkkk sesi gelivcek içi rahat etmiyor :)

açelyacım gelenlere maske ver bariii ne duyarsız insanlar varyaaa şahsen grip mikrobu öyle fenaki saç dibinde bile yaşıyormuş :KK43:
nilooo inş seninkilere gaz yapmaz benimkiler birde son zamanlar çıkartmaya başlamışlardı biraz daha bekliycem bakalım inş ozman olur
hazırlandım bende tahayı götürmek için innılmaz yağmur var burda şu hastahenlerde kapıcaz bizde mikrobu hemen iyileşselerde kurtulsak yaaa

açeyla
el-muallim
herkes ıyı olsun ınş...........
selam el muallim. nasılsın. bebeklerin nasıllar. hastalıktan nete giremedin pek en son durumdan haberim yok.
bu arada geçen hafta facebokta senin şirinlerin videosunu gördüm , izledim,
Maşallahh onlara annesi.hemen ekledim seni listeme. olumunekankayizsmile

pitos25
8-02-10, 08:02
özlem ne alem kızsın sennnn heee neler düşünmüşsün seni pratik zekaaaa ilannn ediyorummmm :hooray: işte kupannn bebeler üstüne azuk kusmuş ama idare ettttt :)

açeyla
pitos25
kesinlikle katılıyorum nil şu öpme sevdamız yüzünden domuzda dahil hertürlü gribe yakalndık hele burda bir teyze var tam mucuk kadın kocam bile okadar öpmedi beni selam ver geç yoook illa salyalarını yapıştırıcak yanağına ve o mucukkkkkkk sesi gelivcek içi rahat etmiyor :)

açelyacım gelenlere maske ver bariii ne duyarsız insanlar varyaaa şahsen grip mikrobu öyle fenaki saç dibinde bile yaşıyormuş :KK43:
nilooo inş seninkilere gaz yapmaz benimkiler birde son zamanlar çıkartmaya başlamışlardı biraz daha bekliycem bakalım inş ozman olur
hazırlandım bende tahayı götürmek için innılmaz yağmur var burda şu hastahenlerde kapıcaz bizde mikrobu hemen iyileşselerde kurtulsak yaaa
ah canım maske annem dışında kimse takmıyo malesef. çok pis bir mikrop . hasta kişinin çocuklu eve dahi girmemesi lazım bence. ama teyzem kalkıp hasta çocuğu getirdi bize. bişeyde diyemedim o çocukta hasta çünkü tıkanmış kalmış yazık.

el-muallim
acelya beklıyorum canım ınş bu ay verecekler guya beklıyorum ama evdede hasta olurlarmı korkusu var ınş ıyı olurlar bakalım ..demek ekledın benı adın ne pekı valla ısım ve nıkler karıstı sankımm...........ıyı bak bebışlere

xxnilxx
pitos25
özlem ne alem kızsın sennnn heee neler düşünmüşsün seni pratik zekaaaa ilannn ediyorummmm :hooray: işte kupannn bebeler üstüne azuk kusmuş ama idare ettttt :)
delüüü bebelerde sana çekmiş çıllgınnnn

gel seni bii öpüveremmm şapıııırtttsssss :jeyyar:

xxnilxx
açeyla sen sma kullanıyorsun biz bebişlere denemek için aldık 1 kutu ama zor bulduk piyasada yok nedendir acaba biliyormusun

kızlar ben şu anda hipp in mamalarınada başladım aptamil hipp sma hepsinden veriyorum

açeyla
8-02-10, 09:02
xxnilxx
açeyla sen sma kullanıyorsun biz bebişlere denemek için aldık 1 kutu ama zor bulduk piyasada yok nedendir acaba biliyormusun

kızlar ben şu anda hipp in mamalarınada başladım aptamil hipp sma hepsinden veriyorum

evet canım sma kullanıyoruz. evet eskiden çoğu hipermarketlerde falan vardı şimdi zor bulunuyor.internet sitesi bile yok artık. müşteri hizmetleleri cevap vermiyor galiba artık piyasadan çekiliyor. çünkü aptamil daha fazla satılıyor.
eşim netten almıştı çok stok yapmıştık uygun fiyatla .
şimdi alacak olsam eczaneden alırım birde bazı carrefourlarda var.
neden mama deniyorsun canım.
bende iştahsız kızıma mulipa mulimil kullanıyorum şimdi.
ilk doğdukları zamanlarda mama değişimi azda olsa etkiliyordu ama bu saaten sonra ne verirsen ver rahatca kabul ediyor mideleri.

xxnilxx
8-02-10, 10:02
bizimkiler aptamil den sıkıldılar hiç istekli yemiyorlar çok acıkıyorlar mamayı verince mıymıy yarım saatt sürüyor 150 cc bazen fenalık geliyor değişiklik olsun dedik ama pek farketmedi aynılar şimdi hipp de kullanıyoruz organik diye almış eşim pek sorun olmadı şimdilik

tuubay
8-02-10, 10:02
pitoscum geçmiş olsun canım. acil şifalar diliyorum yavrularına. bebeler hasta olmasın büyükler olsunnnnn!!!!!!!!!!

muallimcim benmi kızları eve verdiklerinde 1500lerdi. hiç zorlanmadım inan. ertesi gün aldım elime banyo lavobosunun altında şapur şupur yıkadım. hiç küçük gibi grlmediler bana. annem ve kayınvalidem şaşkın gözlerle beni izlediler. şimdi eski fotolara bakınca anlıyorum ne küçüklermiş diye. allah yardım ediyor canım. eve gelen işini de kesinlikle unut. dr.un kesin yasağı var 3 ay kimseyi kabul edemiyoruz diyin. biz öle yaptık. gelen yaklaşık 3 ay sonra geldi. çok küçükler ve herşeye çok açıkllar. boşver darılan darılsın. bebelerin allah korusun hasta olsalar kimse kalmaz yanında.mama konusuna gelince dr. bize yamıştı çıkarken hastaneden. anne sütüne katılan bi toz. bir de prematil kullandık. sende dr.a sor mutlaka o söylemese de. o tozun adı aklıma gelmiyo ama o da milupanındı.

nilcim size de geçmiş olsun canım. biz yoğurt ve elma pürasiyle başladık. hazır yoğurt kullandık bizde. ilk gün 1 kaşığı zor yedirmiştim ve çok moralim bozulmuştu yiyemicekler diye ama biraz acemiliğin ardından herşey yoluna girdi. bütün bebekler iştahlı olsun inş.

tarçınım maşşallah süphanallah... nasılsın?

açelya senin kızlara da geçmiş olsun. işte biz büyükler kırılmasın diye bişey söyliyemiyoruz ama onlar da düşünüp davranmıyorlar. ben elma ayva mandalin filan dilimleyip çay yapıyorum baya faydası oluyor.

kız özlem ne fenasın. sana bi özeniyorum ki sorma. maşşallah. ben eşimle bile üçünü alıp bir yeregitmeye cesaret edemiyorum. sürekli evdeyz sayılır. ancak anneanne ve babaanne olursa öyle çıkabiliyoruz. kanguru ben de denedim ama yapamadım ya. benimkiler bi de arabalarında filan hiç durmuyorlarki!!!!!!!!!!

bir sürü ütüm var. temizlik yapılması lazım. mutfak aldı başını gidiyo bebeler durmuyo....... imdattttttttttttt!!!!!!!!!

umutdayeserencicekler
8-02-10, 13:02
xxnilxx
Özlemcim sağol canım valla bu hazırlar konusunda içimi rahatlattın .... havucu da bir kaç gün sonra deniyeyim bugun sütlaç yedircem organik hazırlardan biirde milupanın sütlü prinçli kaşık maması var onu aldım deniyieceğim ama korkuyorum kaşıkla vermeye

dezenfekse suyu iyi fikirmiş sempatiksalakcinni domuz gribi muhabbeti bir bakıma iyi oldu eve gelen direk lavoboya koşuyor ya ben anlamıyorum bu insanlar neden şapur şupur yalama isteği duyar bu bebekleri bilmem yaa birde bi yeri acıdımı öperiz bu ne yani sanki gececekmi :sm_cool:
kasiklari dudaginin önüne tut ilk basta yalayarak yada emerek yiyorlar sadece sabirli ol

açeyla
canım çok sağol ah ahh artık yazı o kadar özledimki. bebeklerle kış çok zor . hastalık kapmasınlar diye dışarı çıkarmadım anneme bile gitmiyordum ama gel görki hastalık ayağımıza geldi. ,

sağol canım. siz nasılsınız bebeklere çok dikkat et. üşütme değil enfeksiyon kapmışlar.
eve gelen gidenden büyük bir ihtimalle kaptılar. zaten havaların çok soğuk olduğu zamanlarda oldu evide doğru dürüst havalandıramadık oda hızlandırdı.birde hasta olmadan 3 gün önce teyzem torunu ile gelmişti bize elektrikleri yokmuş evde nebulizatörü bizde çalıştırdı . onunda torunu hastaydı hapşıuruk öksürük vs. bronşiolitmiş oda. ve bu hastalık bulaşıcıymış. ben ondan kaptı diyorum.

canım çok sağol. Allah bebeklerimizi korusun. aynen dediğin gibi çok yıpratıcı bu hastalıklar.
birde hiç dışarı çıkmadık evdeydik . keşke gezseymişiz diyorum. yazık yavrular zaten hep evde bide hasta oldular ne kötü birşey.
hergün disari cikarmanin faydalari var, hic olmasa balkona cikarin, hemde disari cikdinmi gripe basiklik gücleniyor.

pitos25
gönder gelsin bize parfüm gelir.

el-muallim
8-02-10, 13:02
tuba sagol canım pekı enınkıler kac haftalık dogmuştu .......ınşş ya ben de alısıcam bugun yıne kan ısınlattım demır duşmuş kanlarında oluyomuş genelde böle kuçuklerde ınşş saglıkla buyusunler .....bu hafta sonu belkı sedayı verırlermış carsamba yıne goz kontrolu var ınş sıkıntı olmazda artık eve gelırler evıde temızleyıp son hazırlıkları yapıyorum odaları duavr kagıdı dun oldu on gun sonra dolab yatak gelır ınş...........herkes nasıl ınş ıyı olun ınş tuba sanırım o toz e proteın ..hastanede hemsıreler azcık katıyolar sute .......

elitu
8-02-10, 19:02
pitoscum inş. ıyi olur Eymenin. Allah tüm bebişlere de bizlere de güç kuvvet versin.
tarçın maaşallah iyi gidiyosun gerçekten. ınş. herşey yolunda gider de, sağlıkla gelir bebişler. Biz de bugün yine kızın kontrolü vardı. Protez damağa ek bir parça daha yapıldı. Ucundan lastikle bant takılıyo, uçlarından da bantla yanaklarına yapıştırıyoruz. Dudağını yaklaştırmak içinmiş. Yavrum hiç sevmedi onu. Beslenmesi daha yavaşladı. Biberonu bile tam alamıyo. Hava giriyo ağzına. Elleriyle sürekli atmak istiyo sanki onu. Baktıkça içim acıyo. Bugün kaç kez ağladım. Allah yardımcımız olsun. ınşallah bir an önce herşey düzelir. Sağlığına kavuşur bebişim.

pitos25
8-02-10, 19:02
elitucum bende seni merak ediyordum kızına çok geçmiş olsun rabbim yardımcınız olsun tatlım gerçekten çaresiz olmak ne kadar zor ve acı seni çok iyi anlıyorum ama şükür edelimki nefes alıyorlar herhangi bedensel engelleri yok inş bugünlerde geçicek canım erkekler nasıl beslenmeleri senin sütün ne durumda

wavy
8-02-10, 20:02
kıslarrr cerenim sabahtan beri sadece karnını doyurmak için uyandı. bu işte bi iş var ama anlamadım normalde çok uyuyan bi bebek değildir endişe ediyorum. uyandırıyorum ağlkamaya bailıyor sakinleştireyim diye pış pış yapıyom hoop uyuyor oysa uytmak için gece 4 e kadar uğraşırım bişey yoktur inşallah hiç başına gelen var mı?

wavy
8-02-10, 20:02
elit canım allahım yar ve yardımcın olsun..

nevra_t
8-02-10, 21:02
wavy
kıslarrr cerenim sabahtan beri sadece karnını doyurmak için uyandı. bu işte bi iş var ama anlamadım normalde çok uyuyan bi bebek değildir endişe ediyorum. uyandırıyorum ağlkamaya bailıyor sakinleştireyim diye pış pış yapıyom hoop uyuyor oysa uytmak için gece 4 e kadar uğraşırım bişey yoktur inşallah hiç başına gelen var mı?
Cnm bazen benim bebeklerde dediğin gibi oluyor normalde canavar olan oğullarım bazen bir durgunluk bir sakinlik içine giriyolar sadece mama yiyip uyuyolar en fazla iki gün sürüyor ondan sonra yaramazlığa devam,endişe edilecek bişey olduğunu sanmıyorum.....

wavy
8-02-10, 22:02
nevra_t
Cnm bazen benim bebeklerde dediğin gibi oluyor normalde canavar olan oğullarım bazen bir durgunluk bir sakinlik içine giriyolar sadece mama yiyip uyuyolar en fazla iki gün sürüyor ondan sonra yaramazlığa devam,endişe edilecek bişey olduğunu sanmıyorum.....
nevracım çok sağol cevabın için. benimkide gece nöbetine başladı meğer gece için enerji topluyormuş:KK43::-)oklava:

tria
9-02-10, 08:02
günaydın kızlarrrrrrr

kızlar bursada abimlerin bodrumunda yazın benim kullandığım ikiz arabası var 2 tane yanyana sahibi al götür demişti bende burdaki arkadaştan alıcam sen birine verirsin diye abime bırakmıştım ama vermemiş hala bodrumda duruyormuş . ihtiyacı olan birine verelim diyecem isteyen olursa sizden biri istermi bursada kargo nasıl yapılır ve kaça malolur bilmiyorum ama . yada bildiğiniz elden teslim almak isteyecek biri olurmu ona göre abimlerle konuşup yönlendiricem .gayet iyi durumdaydı çocukların resimi var yanımda olmazsa yükleyim yapabilirsem tabi haber bekliyorum

tria
9-02-10, 09:02
buraya ekleyemedim de albüme koydum artık ordan bakarsınız öpüldünüz

xxnilxx
9-02-10, 10:02
hiç kimse hayır demez sanırım olumunekankayizsmile sonuçta gerekli bir malzeme neden olmasın ben de alabilirim

xxnilxx
9-02-10, 11:02
arkdşlar albümü düzenleyebildim şimdi görebilirsiniz