Siz evde yokken kaynananızın evde olması???

eeesss
5-11-09, 09:11
Merhaba arkadaşlar her hangi bi sebebpten dolayı siz evde yokken kayınvalidenizin sizin evinizde olması sizi rahatsız edermiydi? ( benimle bi alakası yok konunun )

Cicek86
EVET!! kesinlikle ederdi

kuzularinannesi
kayınvalidem kalmaya geldiğinde ben işteyken yanlız kaldılar akşama kadar

sorun edicek bi durum değildi benim için

y3s3min
tatile çıktığımızda gelmişlerdi evime kontrol amaçlı ben istedim sorun olmaz benim için

rzme
kayınvalideye göre değişir bi durum....

benim kayınvalidemin gelmesi beni rahatsız etmezdi ama heryeri karıştıran ve karışan biri olsaydı kabul etmezdim buna müsade etmezdim tabii

DERin83
benim kayınvalidemin gelmesi rahatsız etmezdi. çünkü ben çalışıyorum kendi annemde evimin anahtarı vardır arada gelir temizlik yapar iki kap yemek yapar bana, k,validemin şehir dışında geldim 1 ay falan kalır oda sağolsun yatağımı bile toplar. allah razı olsun. o yüzden rahatsız olmuyorum. ama eşyalarımı karıştıran dedikoducu bir kadın olsaydı istemezdim.

HanimKelesimiGetir
Ailemin yanına gittiğim zaman bile evime gelmiyor eşim evde tek kalıyor hani geleyim oğlum aç kalmasın yemek yapayım demez hiçte teklif olmadı zaten :nazar:

laz_kızı
kendi kayınvalidemi tanıdığım bildiğim için sorun yapmam hayattaa.
arkadaşlarında dediği gibi sevmesem davranışlarını doğru bulmasam istemem kesinlikle. kaydirigubbakcemile5

Elis
yooo beni rahatsiz etmezdi,tabi evimin duzenine karismadigi surece...

DUYGUCIKMAZI
ben bekarım abim evli gelinimiz calısıyor.....ve konya dısındalar......
benım gıtıp kaldıgım annemın gıtıp uzun zaman kaldıgı zamanlar oluyor......
ve hiç konyaya gelmemızı ıstemez........işten gelince düzgün ev buluyor.....hazır yemek buluyor.....
ve annem odasına asla gırmez......karıştıran laf eden biri asla degildir.....
bende evli olsam kaynanamın ne gelmesinde nede evde kalmasından rahatsızlık duymam........

nasıl benım annem geliyorsa ve gözüm arkada kalmazsa eşimin annesinin de gelme ve kalma hakkı vardır.......
evde yalnız kalabilir........hiç aklımada gelmez.......
laf edıcek biri evde yanında kalsan da laf eder yanından gitsende ........

kuzum
sorun yok, gelebilir.:hulya:

DearesT
mevcut kayınvalidem şu an evimde...ben de işteyim...sorun yok...
ama başkası olsaydı aynı şeyi düşünürmüydüm bilmem...

nix
evim müsaitse bi problem olmaz...ben yokken evimde oldu bence dert edilcek bişey değil...

R2D2
Biz evde yokken evde çok kaldılar hala da kalırlar.
Bizim evimiz onların da evi sayılır. Valla bugüne kadar asla kocama da laf etmedim
annesiyle ilgili. Ne gereği var. Rahatsız olmuyorum ki!
Çünkü oturup hizmet bekleyen bir kadın değil. Beklese de yaparım o ayrı.
64 yaşında bize geldiklerinde yemekleri o yapar. Akşam bir yere çıkacaksak eğer
gelmek istemiyorsa evde kalıyor. Kalsın ne olur ki?
Biz de onun evine gidip kalıyoruz haftalarca. ( Erdek'te oturuyor)
Ha Annem gibi sever miyim o başka mesele ama kocamın anasıdır saygı duyarım!!

MaviEge
kayınvalideye göre değişir.bugüne kadar olmadı ama olsa sorun olmazdı.çünkü yatak odam zaten hep kilitlerim çıkarken.istese de karıştırmaz, kaldı ki karıştırmaz.uzun süre ve sık olmadığı sürece bir sorun olmazdı

Aksi
anahtarimin yedegi onlarda olurdu hep :hulya:

papatya16
Şuanda evde hatta biz aynı evde yaşıyoruz....
Şu ana kadar çok şükür bir problem yaşamadık...
Çok saygılıdır tabi bizde ona ....

Saruboceq
5-11-09, 12:11
kendi evidir kayınvalidemin..keşke gelse de sürekli bir de yalnız kalsa..
siz gelin kızım diyen bir kayınvalideye sahibim ben..şükürler olsun:Saruboceq:
dağınıklığım varsa bile geldiğinde toparlayan,eksiğim varsada ört bas eden bir kayınvalide..
canım benim:Asigim:

aysima04
5-11-09, 15:11
benim kayınvalidemde iş yapmaktan kaçınmaz ben doğum yaptığımda gelmişti halılarıma kadar yıkadı sağolsun ama arkamdan bikaç laf söylemiş sağda solda oyüzden ben yokken gelmesini istemem ben varken hay hay başmın üstünde yeri var:jeyyar:

begooonya
6-11-09, 12:11
hiç sorun değil gelip kalabilir çünkü seviyorum
ama rahatsız etmemek için gelmez alem yaa :)))
hatta ilerde 9-10 odalı ahşap bir ev yaptırmak istiyorum
her iki tarafın da anne babası bakıma muhtaç olursa Allah korusun,hepsinin ayrı odası olsun rahat etsinler diye

ama neler duyuyorum yaaa
büyü yaptırcam diye kızın yatak odasına girmeye çalışıyomuş filan
kız wcye bile giremiyormuş iki dakka yalnız bırakmamak için

ayy böyle olsa nolurdu bilmiyorum artık

mervishh
6-11-09, 13:11
Tabikide gelebilir başımın üzerinde yeri var hiç öyle birşey söz konusu olmadı ama gelirsede kalabilir ben yokken canm anneciğim..

mutnojmet
6-11-09, 14:11
valla şehir dışında olsa kalmaya gelse tabi ki de kalır ama aynı şehirdeyiz ben yokken evimizde ne yapacak ki zaten istemem ben her şeye karışma huyu vardır hayatta da açığımı kapatmaz

zaten benim evimin anahtarı sadece eşimde ve bende vardır kendi annem veya kardeşlerim şehir dışından geldiğinde geçici olarak veririm anahtarımı dönerken de geri verirler ben sevmiyorum fazladan samimiyeti

DENİZDİR
10-11-09, 15:11
benimki gelir,evi toplar yiyecek getirir gezer gider...
keşke hep gelse :))

aycaa35
10-11-09, 15:11
ben sahsen istemem.orami burami karistirir.kusur aramaya kalkar.buzdolabimin icine bakar.ne yaptin.ne yedin cocuklara sorar.yemegi varmi kontrol eder. mümkün oldugunca uzak tutmaya calisirim evimden

pippi_langstrumpf
10-11-09, 19:11
demin bu olay yüzünden kavga ettm. Evime izinsiz girilmesine asla müsaade etmem edemem sizde tepkinizi koyun

burbuk
10-11-09, 20:11
Benim ev yolgeçen hanı gibi. İsteyen istediği zamanda (gece yarısından sabaha kadar olan bölümün dışında) gelir kalır. Anahtarım zaten hem kendi ailemde hemde eşimin ailesinde bulunur.
Hiçççç rahatsız olmam. Hatta geçenlerde eve geldim baktım kayınvalidem ve eltim evdeler, gecede bizde kaldılar hatta. Ben böyle şeyleri takıntı yapmam. Karıştıracaklarsa evimi karıştırsınlar önemli değil, gizlim saklım yoktur.
Biz üç aile bir aile gibiyiz bu yüzden bu konularda problem yaşamıyoruz.

hohohohover
20-11-09, 19:11
Geliş amacına göre değişir bu durum. Mesela bir arkadaşımın kayınvalidesinde anahtar varmış , kız işe gidince kayınvalide eve giriyormuş. Bunda amaç bir şeyleri kontrol yada ne biliyim art niyettir bu başka adı yoktur bunun. Ama ben tatile gidince bırakırım anahtarımı rahatlıkla , hatta kal derim evde ışık yanmış olur hayat ibaresi olur diye.Benim kayınvalidem " giyindim sana geliyorum" diye telefon açar , öyle müsaitmisin falan demez , eski kafalıdır , düşünemez. 60 küsür yaşında benmi değiştiricem onu , tamam derim benim dışarda işim var anahtar alt komşuda. Eve gelmeden önce de ararım anne çayı koy geliyorum derim. Kadında biraz " amanda oğlumun evi diye bacak bacak üstüne atıp serilsin dimi..kaydirigubbakcemile3 Birazda hoşgörülü olmakda fayda var...

zhr79
20-11-09, 19:11
kayın validem sinir bir tip degilse etmez ama herseye karısan kusur arıyan bir insansa istemem

you_know
20-11-09, 20:11
valla ben annemden biliyorum babaannem gıcık kadın her geldiğinde bizde kalır sabah namaza kalkar biz ondan sonra kalkarız o tesbih fln ceker birgun annem farketmiş cantası hep içerde odada olurdu annem bakmıs kapının önünde ayakkabılıgın yanında giderkende allah işte herseyin cezasını verir canta devrilmiş ayakkabısını giyerken içinden dolaptaki çikolatalar bisküviler kendinin köyden getirdigi fıstık fln dökülmüş biz evdeyken bunu yapan kadın biz yokken neler yapar bende sahsen istemem kaynanam ben yokken evimde dursun

Nagihan
22-11-09, 22:11
kesinlikle rahatsız eder beni çün ki benim ki evimi çok karıştırır sinir eder beni istemem ne gelsin nede kalsın sinir şey

askitom_85
22-11-09, 23:11
valla be ısterım.temız kadındır kaynanam vesselam.heryerımı temızler,dagınık degıldır..yemegım yoksa yapar.dunya malında gozu yok kı ne karıstırsın.dedıkodusu da yok.3 senelık evlıyım daha ne benden nede oglundan bır sakız ıstemışlıgı yoktur dısardan.öyle ne yıyecekte gözu var ne gıyımde...

EU2
23-11-09, 00:11
kesinlikle sinir eder....

ahbitanem
27-11-09, 16:11
Ben hiç görmedim yemek yapan kaynana, hele bide temizlik yapacak.:teytey: Anneler yapıyorda. Kayınvalde atıyonuz mu, maytap mı geçiyonız?laelaelaelaelae

Laale
27-11-09, 16:11
Ben evimdeyken bile tahammül edemiyorum misafire..
Hele ki ben yokken hiç kimseyi istemem evimde..
Kıymetlidir benim evim..
Kusura bakmasınlar...opuyorumnanaktan

dejavu_one
28-11-09, 22:11
kayınvalidemle yanı şehirdeyiz iki senedirde evliyim ben yokken asla gelmez eve. Ben başka şehirden gelin geldim. Ailemi görmeye gidiyorum eşim tek kalır evde hiç gelmezler. Haber vermeden birgün önceden aramadan da gelmez. Kayınvalidem çok titiz ben yokken gelirse baya yer kurcalar sanırım bu da hoşuma gitmiyor. Ancak yaşları ilerledi ilerde bize muhtaç olurlarsa bakarım evimde..

gonca2206
önceden bebeğime bakıyodu tabi biz işteyken kalıyodu
sürekli temizlik yapmak gibi bir huyu var sonrada vay yoruldum vay oram buram agrıyor
yahu yapma sana yap diyen mi var ben calışıyorum allahın hergünü ev temizleyemem ki
ben kimsenin evine düzenine karışmam hiçbir leyin yerini degiştirmem özel alanlarına girmem haliyle herkesten de bu saygıyı beklerim ama nerde
aklınca iyilik yapıyor ama bu iyilik degil ki istemediğimi söylüyorum acık acık evimde baskasının temizlik ypmasını iş yapmasıı
neyse allahtan artık bebeğğime bakıcı bakıyor

AdaEge
Böyle bir şey mümkün değildi....

dilara1
29-11-09, 00:11
krishnamurti
Ben hiç görmedim yemek yapan kaynana, hele bide temizlik yapacak.:teytey: Anneler yapıyorda. Kayınvalde atıyonuz mu, maytap mı geçiyonız?laelaelaelaelae
inan inan benim kayinvaldem de yapar. ve bence hicbir sakincasi yoktur ben yokken gelip kalmasinin. geliyor almanya ya kayinbabamla birlikte. biz aylarca da kalmalarini isteriz ama onlar rahatsiz etmek istemiyoruz falan diyorlar. bende calisiyorum. ve eve geldigim zaman kayinvaldem hic bir is birakmiyor bana sagolsun. kayinbabam da emekli ögretmen oldugu icin kizimin derslerini de yapiyor... :-) oooohh ben rahat ediyorum vallah. keske yine gelseler

BenPeriKizi
30-11-09, 01:11
hic rahatsiz olmam

Hoya
30-11-09, 17:11
:asigim:
krishnamurti
bize gl canım görürsün ideal kaynanayı
benim kayınvalidem kendi evinde bile bana iş yaptırmaz
bize geldiğinde de valizlerle hedşiye yiyecek getirir ve bana iş yaptırmazopuyorumnanaktan

Sivas1909
4-12-09, 01:12
kesinlikle rahatsiz olurum, zaten birbirimizi sevmeyiz, aklima ilk gelen: ben varken gelmeyen ben yokkende gelmesin.. bu evin partonu benim, bilinsin bu .. 2yildir evliyim, zaten 3 keremi geldi misafirlige, kaldiki ben yokken gelcek.. allah koruusun

Nelya
13-12-09, 20:12
biz tatildeyken kontrole gelmisdi sorun yok ama ben evde yokken evimde baska birini istemem..ben gelince gelsin :))

homelover
14-12-09, 19:12
ilk defa dün ben işteyken gelmiş oğlundan almış anahtarı ister istemez tuhaf oldum alışık olmadığım bi durumdu...ilk aklıma gelen keşke haber verseydi oldu ev dağınıktı biraz laf edecek biri değildir aslında ama tedirgin oldum işte evde yemekte yoktu sonra eve geldim ki mutfak pırıl pırıl oda düzenli yemekler yapmış çay demlemiş ve kendimden utandım ....ben ne düşündüm o ne yapmış gerçi ben kötü düşünmemiştim sadece tedirgindim evin düzensizliğinden dolayı ama....Allah razı olsun ondan....

sermest
14-12-09, 20:12
evdeyken de istemem evde değilken de
ayrıca ev sahibi evin hanımı yokken evde baska birilerinin olmasını da çok anlamsız bulurum
bana geliyorlarsa benim evde olmam lazım değil mi yoksa eşyalara odalara gelmiyorlar neticede

huuulya
14-12-09, 20:12
kayınvaliem şehir dışında, geldikleri zaman biraz kalıyolar haliyle, bende çalıştığım için bem evde yokken de kalmış oluyor, sağolsun ortalığı derler toplar, yemek felan yapar, sağı solu karıştıran, düzenimi bozan birisi olmadığı sürece sorun yoktur benim için

er_ca
14-12-09, 21:12
genelde rahatsız etmez. çok sıkıcı bir tartışma sorun yaşadıysak belki...

GriPin
14-12-09, 21:12
sorun etmem,olabilir tabikide ne varki bunda

kardelen200808
21-12-09, 18:12
benimki sagı solu karıştırıyo kardolaplarımın içine kadar bakıyomuş düzenlimi deyilmi çekmeceleri hertarafımı arıyodur kesin

office
21-12-09, 20:12
odalara altın yağıyor deseler girip karıştırmaz, ama oratılığımı toplar hatta izin alıp öyle yapar yemeği, işime kesinlikle karışmaz. ben yokken gelsin hiç ama hiç sorun olmaz a.s.

PastelBoya
22-12-09, 08:12
Kendi annemin,kardeşimin ben evde yokken evde olmasından nasıl rahatsız olmassam tabiki eşimin annesinden de rahatsız olmam.Tabiki kişiliğine de bağlı,bana hiç bir zararı,düşmanlığı yoksa gelebilir tabiki..:1closedeyes: