Sözde Yüzük Dışında Takı Takılır mı?

pnarm2
12-11-09, 01:11
sözüme 2 hafta var ve aklım karıştı,sözde erkek tarafı yada kız tarafı karşı tarafa set vs...takarmı lütfen yardım

er_ca
12-11-09, 01:11
bizim sözde ikimizede yüzük takılmıştı. profilimdeki tektaş onun üstündeki 5 taşda benim söz yüzüğüm. ve bana birde kelepçe takmışlardı başka bir takı olmadı.
herkesin adeti farklıdır canım kimisi 3lü setlerden takar kimisi erkeğe yüzük falan takmaz sadece kıza tektaş takar. kimisi sadece mendil verip bohça alır...

bu tamamen iki ailenin ortak anlayışına kalmış.

LOCA
12-11-09, 16:11
bana söz de söz yüzüğü,1 bilezik set,saat takıldı bizde damada altın ve saat taktık canım.

pnarm2
12-11-09, 23:11
bizde sadece tektaş lafı geçti onuda bitürlü seçemiyoruz,pırlanta işi çok garip aynı yüzük ama fiyatı çok değişken güvenemedik,onun dışında hiçbirşey konuşulmadı iki ailede acemi ilk kez çocuk evlendiriyorlar o yüzden herşeyden bihaberiz,sevgilime sorsammı adetlerini?büyüklerinmi sorması gerek

34moni53
13-11-09, 09:11
adetleri onların büyüklerinin sorması gerekir, eger sen sorarsan sanki bana ne takı takıcaksınız diye sormus gibi olursun. onların bir bildikleri elbet vardır yoksa da annene sormaları gerektigini müstakbel kaynananın akıl etmesi gerek. pırlanta olayına gelince de eger her zaman alısveris ettiginiz guvendiginiz bir kuyumcu yoksa mutlaka goldas atasay tarzı markalasmıs bir yerden alman daha iyi olur, en azından elinde guvenebilecegin bir sertifikan olur yoksa gayet kalitesiz bir pırlantayı sana satabilirler. sahsen benim nisanlıma guya tanıdık yerden almıs olmalarına ragmen gayet kötü kalitede bir pırlanta satmıslardı ben de iade ettirdim onun yerine altın bilezik aldılar.

benEceA
13-11-09, 12:11
canm bana tektaş yüzük aldılar. söz kelepçesi aldılar ben sade ve ince bişey istedim
biz damada yüzük dışında başka birşey takmadık

yabangülüm
13-11-09, 13:11
yüzük ve istedikleri takıyı takıyorlar.bana yüzük ve bilezik takmışlardı..

alisim365
biz birbirimize direk nişan yüzüğü almıştık pırlantamıda düğünde eşim takmıştı. Ama o zaman burmalı bir bilezikte takmışlardı.

cimcime eses
Valla kuzenimin sözünde damada yüzük takılmamıştı, sadece kuzenime tektaş takıldı o kadar...
Zaten 2 hafta sonra nişanı oldu, tüm takılar orada takıldı...

em4561
13-11-09, 17:11
bana da söz yüzüğü gibi tek sıra tamtur bi de pırlanta tektaş takıldı.biz takmadım bohça verdik. biz hiç konuşmuyoruz ne takılsın die...
canım biz arişten aldık pırlanta internetten. gerçekten güzeldi

graceful
13-11-09, 18:11
tektaş ve aile adına bir hediye takılır genelde yani ince bileklik yada kolye ya da ince kelepçe tarzı bilezikler hoş oluyor...kız tarfı takmaz sözde birşey..

LadyDelarose
13-11-09, 19:11
benim sözümde sadece ikimiz yüzük taktık, tektaş veya başka bişi takılmadı.pek konuşulmadı da zaten nişan yapıcaz ozaman takılır.eğer nişan yapılcaksa sözde bişe takılmasa da olur

pnarm2
14-11-09, 02:11
hepinize çok teşekkürederim

rumgay23
14-11-09, 10:11
benim sözüm bu akşam alacak alyans ve 2 bilezik takacaklardı bem onun yerine tek kalın bi bilezik beğendim onu takacaklar biz sadece alyans takıcaz canım...

rumgay23
16-11-09, 18:11
zarifecik
rumgaycanım tebrikler opuyorumnanaktan
teşekkür ederim zarifecik...bu arada biz de damada bi künye taktık...:)

rumgay23
17-11-09, 18:11
zarifecik
anamm damada altın künye mi taktınızkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 ilk kez duyuyorum ee nişanda ne takıcaksınız
öyle oldu canım ya...son anda damada da bişey takılır demiş bizim akrabalar kuaförden çıktık kuyumcularda kapanmış alışveriş merkezine gidip künye aldık...:)nişanda da saat takarız herhalde...

34moni53
18-11-09, 11:11
valla biz saati düğünde alacagımız icin sözde hic bir sey almadık, nisanda da sadece altın kravat ignesi ile kol dügmesi almıstık.

LadyDelarose
5-12-09, 18:12
ya damada bişi takılması garip geliyo bana :..)napcam bilmiyorum .düğünde mi nişanda mı takılır.sözde kimseye bişi takılmadı bizde yüzükten başka

dadlu_qirl
21-12-09, 23:12
evt erkek tarafı kıza ve erkege alyans alır bide kısa tek taş ayrıyeten adetlere göree takı takılırr..bizde bilezikte takılıyor sözde bana bilezikde takıcaklarrr söz oluncaa

pnarm2
29-12-09, 01:12
3 hafta oldu nerdesye sözüm yapılalı, bana ne bohça ne söz kıyafeti nede bilezik yapıldı,sözlümde askere gitti.Aklım çok karışık hiçbirşey sormuyorlar arada acaba istemiyorlarmı diye düşünüyorum,sözlümde askerde konuşacak kimsemde kalmadı nişana kadar nasıl davranmam gerek bilemiyorum ailemin tek çocuğuyum annemleride kıramam herşey şahane olmasa bile olmalı bişekilde,acaba onların adetlerimi farklı onlar bulgar göçmeni bileniniz varmı?valla kendimi avutmaya çalışıyorum bana bi el atın ne yapmalıyım??

em4561
1-01-10, 14:01
canım benim de olmadı sözde kıyafet bohça ve takı. tamtur yüzük söz yüzüğü niyetine bi de tektaş takıldı.
ama bizim hem tanışma isteme söz hepsi bi arada görüşemedik bile. hem herkes takmaz sözde takı.biz de kız tarafı bohça verir. kıyafet de almadılar çünkü istemeye geldiler. gerek yoktu. ama nişanda yapıldı her şey
bekle canım senin de nişanına olur

lost87
3-01-10, 11:01
benim dün sözüm oldu
bana söz bohçası yapıldı bizde aynı şekilde damat bohçası yaptık
alyanslar takıldı birde bana kelepçe takıldı
ben masraf olur diye istemedim ama yapmışlar
masraf olsun istemiyordum a.s.

DEVDAS
17-01-10, 13:01
bana da tek taşla kelepçe takıldı

gulbeyaz_31
17-01-10, 15:01
canım bana da ince bi set içinde yüzüğü de dahil ama tektaş deildi bi gümüş saat ve bi kalın bilezik takıldı bizde sözlüme bi yüzük aldık o kadar nişanda ona saat takcaz onlarda tabi kalın bi set ve bi bilezik takcaklarmış bana ama çoğu kişinin dediği gibi adetler değişebilir ya da nişanına fazla zaman yoksa o zaman herşeyi tam yaparlar..:hulya:

carbonxxx
18-01-10, 13:01
ay bana sözde yüzükten başka bişey takmadılar valla, hoş benim sevgilimin durumu pek parlak değil yavrucum evimizin dekorasyon ve beyaz eşya borçları ile boğuşuyoropuyorumnanaktan varsın almasın evlendikten sonra ne istesem alır zaten şimdi önemli olanlara masraf yapıyoruz altın felan bunlar sonra da alınır boshayallersmile

Ayten_S
18-01-10, 14:01
revindell
ay bana sözde yüzükten başka bişey takmadılar valla, hoş benim sevgilimin durumu pek parlak değil yavrucum evimizin dekorasyon ve beyaz eşya borçları ile boğuşuyoropuyorumnanaktan varsın almasın evlendikten sonra ne istesem alır zaten şimdi önemli olanlara masraf yapıyoruz altın felan bunlar sonra da alınır boshayallersmile
şekerler bende bu hafta sonu sözleniyorum.. revindell in dedi gibi bana da bişi takmayacaklar aynen aşkım borç içinde yüzüyo .. ama en önemlisi o anki mutluluk bence zaten ikimizde çalışcaz evlendikten sonra dilediğimizce harcama yaparıs..:) bence takı dır alındır bu gibi tefrruatlara takılıp mutsuz olmayın ziynet değildir insanı mutlu eden..nacizane fikrim.zemuszemus

carbonxxx
18-01-10, 14:01
Ayten_S
şekerler bende bu hafta sonu sözleniyorum.. revindell in dedi gibi bana da bişi takmayacaklar aynen aşkım borç içinde yüzüyo .. ama en önemlisi o anki mutluluk bence zaten ikimizde çalışcaz evlendikten sonra dilediğimizce harcama yaparıs..:) bence takı dır alındır bu gibi tefrruatlara takılıp mutsuz olmayın ziynet değildir insanı mutlu eden..nacizane fikrim.zemuszemus
haklısın canım sana sonuna kadar katılıyorum boshayallersmile

sevimcavus
28-02-10, 14:02
................

nem
28-02-10, 17:02
fantezi bi bilezik..bi künye..bide alyans...sevdiginiz insanla olduktan sonra çokta sorun deill...ama benim etrafım çok dedikoducu onun için altın takmaları iyi oldu..

ThirtyFouR
15-03-10, 08:03
sözümden 2 gün sonra nisanim oldugu icin kaynanam sadece tektas takti
nisanda alyans,ince bi bileklik ve küpe.
ben baska birsey istemedim,kim ne derse desin ben esimin durumuna bakarim.
esim SIKILACAKSA sirf ben altinim olsun diye birsey isteyememde,kabulde edemem.

sevimcavus
21-03-10, 20:03
.................

clementine212
23-03-10, 16:03
sevimcavus
bugun sözlümün annesinden haber geldi bana takı takmayacakmış niyeti yokmuş takmamış olmasıda keyfindenmiş sözlüm alacağına söz vermişti. annesi kendi almıyor ama sözlümün almasına da müsade etmiyor....
canım seni ve endişelerini çok iyi anlıyorum. sonuçta en azından gayret etmelerini ve sana değer verdiklerini görmek istiyorsun. bence çok da haklısın. durumları iyiyse daha işin başında neden böyle bir tavır takınıyorlar diyorsun. neticede biz eş adaylarımız ve aileleriyle bir ömür geçirmek üzere bir yola giriyoruz. endişelerini anlıyorum.

umarım her şey gönlümüzce olur, ne diyeyim...

lirean
23-03-10, 17:03
bana bişey takmadılar, annem bastıra bastıra bizde adettir takılır dediği halde. ben biraz bozuldum ama napalım böyle uygun görmüşler. ben de ona göre davranırım diyor annem

perimsin
30-03-10, 19:03
Ben de bişey sorucam kızlar madem konu acılmıs..ısteme günü hem de söz olsun diyoruz.Sonrasında nişan ayrı olcak yani.söz nişan düğün toplam 6 ay içinde olcak beklemicez...Söz de söz yüzüğü derken söz alyansları falan olmaz dimi? Yani alyanslar nişanda oluyor.Sözde sadece isticekler sonrada sadece bana bişey takıcaklar dimi? Artık ne takarsalar yani.Bu sekilde oluyor öyle değil mi?

sebbnemm
30-03-10, 20:03
perimsin
Ben de bişey sorucam kızlar madem konu acılmıs..İsteme günü hem de söz olsun diyoruz.Sonrasında nişan ayrı olcak yani.söz nişan düğün toplam 6 ay içinde olcak beklemicez...Söz de söz yüzüğü derken söz alyansları falan olmaz dimi? Yani alyanslar nişanda oluyor.Sözde sadece isticekler sonrada sadece bana bişey takıcaklar dimi? Artık ne takarsalar yani.Bu sekilde oluyor öyle değil mi?

cnm biz söz ayrı yapmadık isteme söz 2 haftada oldu .2 hafta sonra nişan .herşeyi nişanda taktılar . sanırım söz ayrı olursa söz bileziği , tektaş pırlanta istenirse ince söz yüzüğü alınıyor . yine söz yapan arkadaşlar yardımcı olur cnm

kaderr
30-03-10, 23:03
banada sözümde sadece söz yüzügü takılmıstı 2 ay sonra nisanim olmustu takılar o zaman takılmıstı zaten bızım adettede sözde sadece yüzük takılır

aylin90
31-03-10, 07:03
benim sözüm de bu pazar günü... 4 nisanda... biz alyanslari aldik. bana tek tas alinmisti, tek tasimi takicaklar, alyanslardan birinide askima takicaz. benim alyansimi nisanda takilicak.
bosuna masraf yapmak istemedik. ne gerek var 2 degisik yüzüge. tek tasim yeter söz icin.
ama baska birsey takicaklarmi bilemiyorum. bekleyip görecez

Selencik
31-03-10, 07:03
Valla sözlüm bana evlenme teklifi ederken almıştı tektaşı.. Sözdede sadece söz yüzüğü takıldı başka birşey takılmadı yaw..:umursamaz:

perimsin
31-03-10, 10:03
Bence de uygun bu sekilde.Benim isteme söz aynı aksam olcak o nedenlede sadece tek yüzük yeter diyorum.ınce alyans alıp sonra bikaç hafta sonraki nişanda tekrar alyans almaya falan luzum yok.

mavibiberon
31-03-10, 11:03
tatlım bana tektaş ve nişan yüzüğüm takıldı bide set beğendim o takıldı annemlerde bana künye takmışlardı eşimede yüzük takıldı bide annemle babam küçük altın taktılrr eşim saat tkmadığı için almadıkk

perimsin
31-03-10, 13:03
ok canım anladım , bunlar nişanda olur zaten ben sözü merak ediyordum.cok sağol

_Kokosss_
5-04-10, 12:04
bende baya merak ediyordum ama karışık sanırım ya bizdede isterlerse takılır sözde ama sözde takılmazsa illa nişanda takılır bizde malum çevre o kadar illetki ağızlarını toplayamıyosun :KK43:

cimcime eses
5-04-10, 12:04
Topic ilk açıldığında kuzenim için yazmışım şimdi de kendim için :))
Yüzükler dışında hiç bişey takılmadı, kayınvalidem söz bohçası getirdi o kadar...

_Kokosss_
6-04-10, 10:04
::) sözde takılmasada nişanda hepsi takılırki kızın nişanlı olduğu belli olur diye biliyorum ben ya ya bizmi çok mükemmeliyetçiyiz :)

LittleQueen
6-04-10, 17:04
İsteyen sadece yüzük takıyor isteyen yanına da bişey takıyor.Kimisi bilezikte takıyor.

aylin90
20-04-10, 16:04
kayinvalidem bana re$at altin takti, halasi esprit saat takti, öbür halasi 50 euro takti. yüzükler takildi

sssccc
24-08-10, 10:08
bence sözde tek taş ve bir kelepçe olması en ideali. bilezik set nişanda takılır. bizim haftasonu aileler tanışacak bayrama kadar da isteme ve söz aynı anda olacak. görümcem sordu sizde adetler nasıl ne istersiniz diye. nasılsa aileler tanışınca bunlar konuşulur diye birşey söylemedim.

LEHA
24-08-10, 12:08
bir ay önce bugün isteme günümdü opuyorumnanaktan
19 gün öncede sözüm oldu bana ve aşkıma söz yüzüğü takıldı tek taşımı aşkım evlilik teklifi yaparken takmıştı zaten:)
takı olarakta trabzon hasır set taktılar:)
nişanda bayramdan sonra:)
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

xKaderimsin
9-11-10, 15:11
bana tek tas, yüzüklerimiz ve set takilacak :))
biz erkek tarafina birsey takmiyoruz.. nisanda saat takacaz.

sedergine
11-11-10, 13:11
revindell
haklısın canım sana sonuna kadar katılıyorum boshayallersmile
+1 kesinlikle :KK9: