Göğüs kılları

essen
28-04-07, 15:04
Arkadaşlar benim göğüslerimde kıllar var ve baya kalın ve siyahlar. Eskiden alıyordum ama aldğım her yerden iki tane daha çıktı. daha sonra kesmeye başladım. Duyduğuma göre onları almak zararlıymış böyle bir sorunu olan varsa paylaşır mı?:a015:

mert
28-04-07, 16:04
essen
Arkadaşlar benim göğüslerimde kıllar var ve baya kalın ve siyahlar. Eskiden alıyordum ama aldğım her yerden iki tane daha çıktı. daha sonra kesmeye başladım. Duyduğuma göre onları almak zararlıymış böyle bir sorunu olan varsa paylaşır mı?:a015:
evet canım sakın koparma.ben de eskiden cahilce kopartırdım .sonra artmaya başladı.buna artık bir son vermeliydim.10 yıl önce iğneli epilasyon vardı.kıllar çıktıkca iğneli epilasyona gittim .üşenmedim 2 kıl için bile gittim.şimdi eser yok.ama hiç aksatmadım 1yıldan fazla sürdü...uzun sürmesine aldırma sakın.zaten bir şekilde alıyorsun o tüyleri.
etrafımdakiler gülerdi bana 2 kıl için bile gidiyordum diye.ama sonuç önemli.
gerçi şimdi lazer çıktı ama bölge olarak geniş bir alan olmadığı için ben lazer önermiyorum.
ben ayrıca koltuk altıma da iğneli epilasyon yaptırdım şimdi rahatım.elektrik atışlarına zamanla alışırsın ve dayana bildiğin derecede atış yaptır.....sorun varsa cevaplarımm.
ama ihmal etme derim.ne kadar erken başlarsan hem maddi hem de canının yanması açısından karda olursun.

nosey
28-04-07, 19:04
ağdanın zarar vermediğini duymuştum ama cesaret edemedim ben. cımbızla idare ediyorum tek tük çıkanları da ama hiç hoşlanmıyorum ya..

heath_19
29-04-07, 18:04
offf ya aynı dert bende de varr delırmek uzreyım...
bı tedavı denım dıyorum ornegın bıorder yada karınca yumurtası tam karar verıyorum tamam bunu yapcam dıyorum, yok o yontemler ıyı deıl bu yontem daha iyi diyo benım kafa gene allak bullak oluyo :S
ya bişey sormak ıstıyorum bende normal bı kıza gore daha fazla tuylenme var ama benımkı dogustan yanı dogdugumda varmıs (utanarak syluyorum rahat gibi durduguma bakmayın) neyse bu sekılde dogustanda olan tuylerın hormanla bı alakası olabılırmı? bılen varmı?
ya ben bu kıl tuy yuzunden evlenmek daha ıstemıyorum ya :KK43: belki cok abartıyorum ama benle aynı durumu yasayanlar varsa benı anlıyacakdır emınım...

butterfly
29-04-07, 18:04
bende de 3-4 tane var kıl ama koyu renk ve kalın:çok üzgünüm:

zaten göğüslerimde küçük. hiç memnun deilim

essen
30-04-07, 06:04
Sevgili mert tavsiyelerin için teşekkürler sanırım en kesin yöntem bu.

hanne
30-04-07, 16:04
bunları almanın zararlı olduğunu bende duymuştum ama buna rağmen koparıyorum tek tük napiyim

essen
1-05-07, 07:05
kelebek357
benimde gögüslerimde kıl var ama ince ve kökleri çok zyıf elimle çekiyorum hemen kopouyo..annem evlenince dökülür diyor ama evlenene kadar döüklemsi gerek bence :) şimdi kopartmak sakıncalımı olur yani
Canım evlilikle bir alakası yok yani annenin neden söylediğini anlayabiliyoruz ama bence bir alakası yok :1no2:

mert
1-05-07, 10:05
heath_19
offf ya aynı dert bende de varr delırmek uzreyım...
bı tedavı denım dıyorum ornegın bıorder yada karınca yumurtası tam karar verıyorum tamam bunu yapcam dıyorum, yok o yontemler ıyı deıl bu yontem daha iyi diyo benım kafa gene allak bullak oluyo :S
ya bişey sormak ıstıyorum bende normal bı kıza gore daha fazla tuylenme var ama benımkı dogustan yanı dogdugumda varmıs (utanarak syluyorum rahat gibi durduguma bakmayın) neyse bu sekılde dogustanda olan tuylerın hormanla bı alakası olabılırmı? bılen varmı?
ya ben bu kıl tuy yuzunden evlenmek daha ıstemıyorum ya :KK43: belki cok abartıyorum ama benle aynı durumu yasayanlar varsa benı anlıyacakdır emınım...
sende tüy lerin fazla yada kalın oluşu kalıtsal nedenlerden de olur.halan,teyzen varsa onlara sor bakalım gençliklerinde kılları nasıldı.birde hormon bozukluğundan olabilir.testesteron hormonu seviyesine bir baktırman lazım.kadın doğum bölümünde tahll yaptırabilirsin.en kötü ihtimal de polikistik over sendromu olabilir...tabi bunlar sırası ile aklıma gelen belirti nedenleri...
takma kafana fazla...bir sağlık sorunu olmadığı sürece...
bu tür kıl sorunu olan arkadaşlar da çok.yalnız değilsin yani.
sarışınlarda genelde pek olmaz da esmer tenlilerde daha ziyade daha sık görülüyor.

heath_19
1-05-07, 10:05
mert, oncelıkle cvp verdıgın cok tesekkur ederım.
bu konuda haklı olabılırsın yanı kalıtsal olma konusunda cunku sulalede her kızda olmasada benımle aynı sorunu yasayan kuzenler (kız) var...

inş bi şekılde kurtulcam..yoksa erkek arkadasım yandıı cunku kolay kolay evlenmem :KK70:

aysegul
2-05-07, 15:05
heatr bendede var o bahsettiğin tüylerden. benim gögüs arasında çok var. ince ama uzun. o kadar kötü görünüyorki yaakası açık badi giyemiyorum. valla ben sir ağdayla alıyorum. e yapayım o kadar kötü duruyorki kendimden utanıyorum bezen. bende senin gibi eger bunlar bitmesse valla evlenmem. kendim bile bakamıyom esime nası göstercem :) bende karınca yağı aldım onu deniyom son umudum ya ne yapayım. inş hepimizde kıl prob. kalmaz.

heath_19
3-05-07, 08:05
aysegul, offf offffff allah yardımcımız olsun aynen bende senın gıbı acık yakalı badı gıyemıyorum :KK43: sırtı acık gıyemıyorum orda da var:KK70: allahım gulımı aglımı bılmıyorum :)

tiffanie
3-05-07, 20:05
kızlar aynı sorun bende de var.ayrıca sarışınım.benimkiler ne kadar açık renk de olsa ince de olsa almadan olmuyor evliyim çünkü.ama bu galiba çoğu kadında olan bişey.bunu takmadan yaşamyı öğrendim.çıktıkça alıyorum sir ağdayla napıym..epilasyona gitmeyi düşünüyorum ben de bioder kullanıyorum ama daha etkisini göremedim.

yaseminim
3-05-07, 21:05
ay kızlar valla bende bu konuda yeni başlık açıcam ama utandım:çok üzgünüm: tebrik ediyorum seni böyle bi konuya değindiğin için :)
bende de göğüs arasında ve göbeğimde var hafif. sizin var mı neler yapıyosunuz? bunu geçirmenin bi yöntemi yok mu ya? sir ağda falan mı yaptırsak?

mert
4-05-07, 06:05
sir ağda bence geçici bir çözüm.hayatta uğraşmanız gereken o kadar çok şeyler olacak ki .iş hayatı,çocuklarımız.vs..bence kalıcı olarak kurtulmaya bakın.kurtulduğunuzda neden daha önce başlamadım ki diyeceksiniz.....
iğneli yada lazer .bölgesine göre yanii.yaptırın kurtulun...

arwenclem
5-05-07, 09:05
benimde göğüs uçlarımda ve çok az göğüslerimiin arasında var almak zorunda hissediyorum kendimi çünkü çok takıyorum:KK43: keşke kalıcı bi çözüm olsa karınca yağı alsam mı?

dolunay surat usagi
5-05-07, 14:05
bende de göğüs arasında ve uçlarında var...
ya yaşım küçük ama lazer epilasyon düşünüyorum çünkü acayip rahatsızım ve arkadaşlarımda -gördüğüm ve söyledikleri kadarıyla- böyle bi problemleri yok.lazer epilasyon için yaş sınırlaması var mı?bilen varsa yazabilir mi...

heath_19
6-05-07, 20:05
bu soruna aranızda cozum bulan oldumu :))

aysegul
10-05-07, 14:05
mert
sir ağda bence geçici bir çözüm.hayatta uğraşmanız gereken o kadar çok şeyler olacak ki .iş hayatı,çocuklarımız.vs..bence kalıcı olarak kurtulmaya bakın.kurtulduğunuzda neden daha önce başlamadım ki diyeceksiniz.....
iğneli yada lazer .bölgesine göre yanii.yaptırın kurtulun...
ben daha önce lazer epilasyon yaptırmak istedim ama kıllare ince tüy seklinde olduğu için olmaz dediler. yoksa niye uğrasayım agdayla.

BeLLa
10-05-07, 14:05
ayşegul
ben daha önce lazer epilasyon yaptırmak istedim ama kıllare ince tüy seklinde olduğu için olmaz dediler. yoksa niye uğrasayım agdayla.
ya olmasina olurda tüylesi tras etmen gerekiyor kalin ciksin diye. ondan sonra mümkün lazer epilasyon....
yaptiran arkadaslar,aciyormu ya?? ben de karar verdim yapicam artik ta burama geldi ya ugras ugras nereye kadar.. nine oldugumda kildan gecilmez artik ya Allah korusun..

nefret
11-05-07, 12:05
lazer epılasyon tabıkı ıyı ama baya bı malıyetlı tek seansı 80-150 ytl arasında bolgeye gore deısıyo bırde 40 gunde bır gıdıyosun 6-8 seans kıl tıpıne gore gıdıyosun mesela koltuk altı 80 ytlmış 80x8= 640 ytl sırf koltuk altı ıcın gobek ıcın falan daha pahalı yanı
umarım bioder etkılı olur benımde gobek ve gogus bolgemde tuylenme var :KK43: oncelerı cok utanıyodum nedne bole dıyodum ama teyzemde de varmıs genetık olabılıyomus bu tur seyler . bırde koyu tenlı olmadan kaynaklanıyor . bacaklarımda tuy yok denecek kadar az ama gobekte ve gogus ucunda var deli oluyorum.

melisanur
11-05-07, 12:05
Ben sarışınım ama kıllarım siyah :))ne olacak şimdi bendede var aynı sorun:KK43:(

BeLLa
12-05-07, 16:05
zırrrrrr
sir ağda gerçekten zararsız mı??
bende çok fazla yok, ince ve birkaç tane ama zararsızsa alabilirim.

az ise agdayla ugrasmana ne gerek varki canim,silk epille aliver...

aysegul
24-05-07, 05:05
LiMoNi
ya olmasina olurda tüylesi tras etmen gerekiyor kalin ciksin diye. ondan sonra mümkün lazer epilasyon....
yaptiran arkadaslar,aciyormu ya?? ben de karar verdim yapicam artik ta burama geldi ya ugras ugras nereye kadar.. nine oldugumda kildan gecilmez artik ya Allah korusun..
sakın jilet yapma kalın çıksın diye. ben de daha öncelari jilet le bazen alıyordum. ama kalınlaşma olmadı. aynı ve uzadılar. çoğaldılar ama kalınlaşmadılar. bide jazer ya işe yaramassa. o zaman ne olcak kalınlaştırdığınla kalırsın. ben lazere 5 seans gittim ama hiç faydası olamadı aynı yine. iyi araştır. eger yapacaksan önce bi lazer merkezine git. doktor kontrol etsin o uygun görürse jilet yap. yani bu tüyler lazerle olur kalınlaştır derse yap.

denizötesi
30-05-07, 09:05
Kızlar en kesin we maliyeti düşük yöntem iğneli epilasyon...göğüs ucunda yağ dokusu olduğu için üstelik hiç acımıyor...benim bi arkadaşımda resmen erkek gibi wardı..ama 1 yıl boyunca çok düzenli olarak gitti we şimdi bir tanecik bile kalmadı kurtuldu....yalnız bilindik güwenilir bir yere gidin...başka ne sir ne lazer yaptırın...hepsinden kesin kurutlacaskınız...

gulçehre
30-05-07, 11:05
bende çok rahatsızım..
uçlarında var siyah ve kalın hemde..
şu an hormonel bi rahatsızılğım yok ama bu tüyler çok can sıkıyo..
napıyım bende dayanamayıp cımbızla alıyorum.. :KK43:

RedRose
30-05-07, 21:05
yaa bende alıyorum:) aranıza katıldım:KK70: benim sonradan çıktı haplardan dolayı doktora gittim hormon bozukluğu yok normal diolar bende ağdayla alıyorum benim annem de almış yıllarca ve şimdi bitane bile kalmamış lazer benim bütçemi aşar :KK70: ağdaya devam ediyorum

tuana_tuana
21-07-07, 16:07
senem81
bende de 3-4 tane var kıl ama koyu renk ve kalın:çok üzgünüm:

zaten göğüslerimde küçük. hiç memnun deilim

senemcim bende de ayni sorun var. hem killar hem goguslerim cok kucuk. ama duyduguma gore o killari koparinca gogusler daha da kuculuyormus. gerci ben yine de kopariyorum ama kucultuyor diyorlar/ en iyisi killari eger yapabiliyorsan iple al. o zaman hem daha az cikiyor hem zarari olmuyor

mert
22-07-07, 10:07
cımbızla falan aldırmanı tavsiye etmem.ben bekarken göğüs uçlarımdaki tüyler için iğneli epilasyon yaptırdım.yaklaşık bir yıl sürdü.şimdi memnunum.sanada tavsiye ederim.benim 4 5 tane kılım vardı sadece.seninkiler ne kadar bilmiyorum da...ilerde çocuk emzirmeni zor kılacak kadar çoksa iğneli tavsiye ederim.

BULUTT
22-07-07, 11:07
sirle alıyorum ayda bir çıkıyor.tavsiye edderim

kitesurf
22-07-07, 14:07
lazer epilasyon tek çözüm denendi, sonuç alındı.

siyahnur
23-07-07, 10:07
tuana_tuana
duyduguma gore o killari koparinca gogusler daha da kuculuyormus. gerci ben yine de kopariyorum ama kucultuyor diyorlar
gerçekten böyle bir etkisi olabilirmi:1shok: en sonunda göğüs adına birşey kalmıyomuş:Roflol: nasıl bir alaka olabilirki bunuda ilk defa duyuyorumkafamçokkarıştı

RedRose
23-07-07, 18:07
şu lazerle deneyenler kaç ayda ve ne kadar yaptırdılar bide onu yazabilirmisiniz

sarı papatya
kelebek canım cok guldum ya.annenın dedıgını anladım.ama belkı adamı gorunce korkudan duser.oda olabılır.karınca yum.yagı yada lazer epılasyon onenırım.

gamzem_35
bendede var sarı ve ince hiç dokunmadım annem alma aldıkça çıkar diyo

nergisss
23-07-07, 23:07
hadi yaaaaa ben hayatta alamam korkarım göğüs üzerinde vardı ama bugün göğüs arasındada olduğunu farkettim...ayyyyyyyyyyy neden oldu acaba alsam tekrar çıkar acısız bişey olsa sararsa kafi

*angel*
24-07-07, 07:07
benimde öle bi sorunum var uçlarında ve arasında sirle aliim diyorum ama çoğalır diye korkuyorum ne önerirsiniz

pandur
24-07-07, 08:07
sir ağda denemeni tavsiye ederim hem uzun bir süre zarfında çıkıyor hemde azaltıyor üstelik çıkan kılları inceltiyorr

heath_19
24-07-07, 10:07
ben aldım aldım aldımmm gene buyudu :KK43:(
ustelık 3-4 seans karınca y. kullandım fayda etmedı :KK43:

EU1
1-08-07, 10:08
benim duyduğum gçğüste kıl çıkması iyi değilmiş kist hebercisiymiş

yuliya
1-08-07, 16:08
benim göğüs uçlrımın kenarlarında var koyuları cımbızla yada epilasyon makinesiyle alıyorum kötümü yapıyorum acaba :bbo:

heath_19
1-08-07, 18:08
ben gogus arasını alıyorum ama gene buyuyo:KK43:(

ozlemania
1-08-07, 18:08
valla ben tuğ dökücü kremler varya onları sürüyorum bekletiyorum yıkıyorum gidiyo.

butterfly
2-08-07, 06:08
hamam tozu diye bisey varmıs yada hamam otu tam bilmiyorum adını onu sürsek nasıl olur acaba

:(emoş:(
2-08-07, 07:08
senem81
hamam tozu diye bisey varmıs yada hamam otu tam bilmiyorum adını onu sürsek nasıl olur acaba
senemciğim o bi halta yaramıyo bizzat denedim yerimseniben

EU1
2-08-07, 19:08
eğer tüğler uzun uzun ve göğüs uçlarında çıkıyorsa kist habercisi bununla ilgili baber vermişlerdi annemde vardı doktora gittikist çıktı ve ameliyat oldu

eğer uçlarda kıl çıkıyorsa göğüslerinizi kontrol edin elinize küçük küçük sertlikler geliyorsa kst demektir önleminizi erken alın

filiz80
4-08-07, 12:08

arkadaşlar merhaba,
herkesi çok iyi anlayabiliyorum.aynı dert bende de vardı.benim göğsümde ve göbeğimde sarı sarı kıllar vardı.rahatsız olduğum için aldım.aldıktan sonra kalınlaşmaya ve çoğalmaya başladı.sir ağda kullanmayın derim kesinlikle çünkü çok hassas göğüs arası ayrıca sir iz bırakabilir o bölgede.en güzeli bir arkadaşın dediği gibi iğneli epilasyon.lazer çok daha kalın kıllarda etkili oluyormuş.nerden mi biliyorum iğneli epilasyona gittiğim güzellik uzmanım söyledi.senelerden beri bilgisine ve tecrübesine güvendiğim bir arkadaşım hemde.
uzun lafın kısası arkadaşlar iğneli epilasyonu tavsiye edrim.kesin sonuç.biraz canınız acısada.:dance:

RedRose
5-08-07, 16:08
bende hiçbir etki yaratmadı sir ağda ne leke ne bişi ve azalmada oluyor ama demekki değişiyor bünyeden bünyeye herkes lazer yaptıramaz

butterfly
5-08-07, 18:08
tuana_tuana
senemcim bende de ayni sorun var. hem killar hem goguslerim cok kucuk. ama duyduguma gore o killari koparinca gogusler daha da kuculuyormus. gerci ben yine de kopariyorum ama kucultuyor diyorlar/ en iyisi killari eger yapabiliyorsan iple al. o zaman hem daha az cikiyor hem zarari olmuyor
yaa öyle bisey varmıymıs:1no2: bundan sonra koparmamfisfisfis

hiara
9-08-07, 08:08
gerçekten kist habercisimi göğüs ucunda kıl olması,bende çok var hemde siyah çıkıyor ne yapmak lazım.