TEST

Batık Sorunu Yasayan Var mi ??

gün batimi
28-04-07, 16:04
bacagima agda yapiyorum ve cokda güzel oluyor ama bazi tüyler icerden uzuyor onlari nasil alacam ???cok kötü görünüyor kisa birsey giyemiyorum.bu gün sinirden oturdum agladim :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: lütfen bana yardim edin ?

mert
28-04-07, 18:04
kese yapmıyormusun canım.kıl dönmesi bizlerde de olur.ama arda banyoda kese yapman lazım.

gün batimi
28-04-07, 19:04
haftada bir kese her dusa girdigimdede lifleniyorum ama yinede icden cikyor.bacaklarim cok beyaz icerde kalan tüyler dahada cok belli oluyor bazen gercekten derimi soyasim geliyor:kızgın:

nosey
28-04-07, 19:04
ağdadan önce kese yap hem derin incelmiş olur. ağda da deriyi temziliyo biraz bi de haftada 2-3 kere düzenli keseleyip nemlendirici sür. cilt kuru olunca kılın çıkması zor oluyomuş bana gittiğim güzellik salonunda sölediler. umarım işine yarar. kremi ihmal etme:KK66:

mert
29-04-07, 17:04
hatırladığım kadarı ile benim eski bir arkadaşımda da böyle bir sorun vardı.doktora gitti ve doktor ona bacaklarını jilet ile almasını söyledi.kız da öyle yapıyordu..
aslında nisan mayıs aylarında ben de bunu uyguluyorum.hem cildim dinlenmiş oluyor hem yaza daha pürüzzüs giriyor.sana önerebilirim bir dene istersen.çünkü sürekli ağda yapmak cildi yoruyor...

aysel...
29-04-07, 18:04
eğer çok fazla değilse cımbızla çekebilirsin

kardelenguzelli
29-04-07, 18:04
ağda yaparken bezi iyi çekilmediğinden batıklar olur genelde.eğer bacaklarında cok batık var ise bir kere mahsus olarak jilet yap.daha sonraki günlerde kücük bonza taşları vardır sunger gibi olanlardan diyorum..onunla bacaklarına oval şekiller ciziyormuş gibi cok hafif masaj yap ..batıklarının duzeldigini göreceksiniz

gulseven
30-04-07, 18:04
ponza taşını bende kullanıyorum.tabi fazla bastırmadan.işe yaradı gerçekten.
ayrıca arada bir jiletle de almak işe yarıyor

tutuklu
30-04-07, 19:04
anacım başka derdin mi yok bunun için ağlanır mı yazık gözlerine :KK43:

fthcr
30-04-07, 20:04
ya bende ponza taşını öneriyorum bu arada makina kullanma ağdayla yaparsan bu sorunun olma ihtimali çok düşük

EU3
30-04-07, 21:04
Ben bacaklarımı almadan önce ve aldıktan sonra,2 çay bardağı TUZ ile bacaklarıma peeling yapıyorum, bunu denemeye başlayalı bacaklarımda hiç batık yok. bacaklarıma bir kere su döküp ıslatıyorum,sonrada avucuma aldığım TUZ ile iyice ovuyorum. fakat aldıktan sonra yapınca TUZ bacağı yakıyor haliyle...kıllar alındığı gözenekler açık olduğu için. azcık dayanırsınız:)) eskiden bende de çok batık olurdu, ama denize gittiğim dönemlerde, kum'a oturur bacaklarıma sürerdim kum'u, ve kum peeling yapardı, deniz suyu da tuzlu. iyisi mi ,banyo yaparken de tuzlanayım dedim:)) ve gerçekten işe yarıyor, bir de çok parlak yapıyor bacakları. fakat dediğim gibi, tüyler alındıktan sonra , cildi yakar ve kızartır, katlanabilirseniz yapın derim.ben alıştım:))

Lina
2-06-07, 18:06
canım aynısı bendede war malesef dermatolojiye gittim bi kaç sefer ilaç werdi ama kremler fln ama işe yaramıyo en son 2 gün önce yine gittim başka bi dr.a yapılcak bi şey yok kıl kökleri zayıf ondan çıkamıyolar bunu geçiricek bi ilaç yazamam yok çünkü dedi.:KK43:bende kendi kendime çözümler arıyorum kese yapmayı deniyorum,jiletle alıyorum güçlenisnler die... artık deneye deneye buluruz inş.bndede elimle sıkınca sivilce gibi içinden bişey çıkıyo sonra içte kalan kıllar çıkıo sendede öle dimi.?:KK43:

tutbet
3-06-07, 08:06
canım kesinlikle iki ayda bir falan mutlak jilet vurun ağdayla sürekli alındığında kıl kökleri zayıfladığı için deri yüzeyine çıkamaya biliyorlar o yüzden arada jiletle alırsanızz bu sorun ortadan kalkar şuan olanlar için sakın iğne yöntemi kullanmayın arkadaşlar çünkü belli bir süre sonra iz yapıyorrr yapmanız gerken tak şeyy bol bol kese ve peling yapmakkkkk

mahmure87
3-06-07, 20:06
bende de aynı problem var. çoğaltır diye jilet kullanmıyorum. maalesef genelde iğne ile cıkarıp alıyorum, arada da kese yapıyorum ama çok cözüm oluğunu söyleyemem.

ömrüm
bende de oluyor ama epilasyondan sonra duşa giriyorum ve bacaklarımı keseliyorum böylece alttaki kıllar çıkıyor

butterfly
ömrüm
bende de oluyor ama epilasyondan sonra duşa giriyorum ve bacaklarımı keseliyorum böylece alttaki kıllar çıkıyor
evet en iyi yöntem bu... Bende aynısını yapıyorum önceden cok fazlaydı simdi baya azaldı

BULUTT
3-06-07, 21:06
bendede oluyor iğneyle uğraşmayın yara yapıyor. bende artık kese yapıyorum

Lina
4-06-07, 10:06
bnde bugün deneedim madem kıl kökleri zayıf şeker we badem yağını karıştrdım beslesin die çıkamyan kılları die şeker tanecikleride peeling etkisi yapıo bakalım yapmaya dewam edicem belki öbrleride güçlenicek ama napiim nasıl olsa alıcam onları da bari o yara görüntüsü geçsin.

*KurabiYe*
4-06-07, 10:06
Ne yazıkki bende de aynı sorun var:KK43:
Ben de kese yapıyorum , başka yapacak birşey yok malesef..
Ama yanlız olmadığımı görmek bu konuda beni biraz mutlu etti:)

BeLLa
4-06-07, 14:06
ya evet en son ben de silk epille aldim bacaklarimi simdi bakiyorum killar ice dogru uzamis.. cok sinir bozucu,kese de bi ise yaramadi.. :KK43:

ashkmeleği
4-06-07, 15:06
canım batık sorunu işte peeling uygula ve ağda yapmaya özen gster makine batık yapıyor bnmde var ama artık kullanmıyorummmmmm

BULUTT
8-06-07, 20:06
arda bir jiletle almak gerekiyormuş

heath_19
9-06-07, 08:06
o bahsettığınız tas olayını bende duydum hatta gecen gun bı tv proramnda kadının bırı yenı cıkan 'bıtkıderman' urununu tanıtırken uygulamanın nasıl yapılcagını gosterdı ve daha sonra topuk tasına benzer bı tasla uygulama yaptıgı bolgeyı hefıfce surttu boylelıkle vucut ölü derılerden ve batıklardan kurtuluyomus sonucta tas surterken kıl donmesı olan derının uzerını acıyo. bana mantıklı gıbı geldı...

ferse
16-06-07, 19:06
mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum umarım güzel vakit geçiririz

benim bir sıkıntım var herkeste de vardır muhtemelen
bacaklarımı aldıktan sonra batık oluyor ne yapmam gerek lütfen yardımlarıızı bekliorum
şimidilik hoşçakalın

ApRiL@--'-
16-06-07, 22:06
sana çok basit ama çok kolay bir tawsiye JİLET kullan tek batık kalmıyor gerçi benim sert we çok koyu renkli diil tüylerim o yüzden jilet sonrasndan rahatsız diilim ama sen daha zorlu bir tüy yapısına sahipsen rahatsız olabilirsin

ferse
17-06-07, 13:06
aprilcim onu bana söylediler ama ben güvenemeedim ya dahada çoğaltırsa zaten yeterince var :)

nese28
17-06-07, 16:06
arkadaslar batik diye neye diosunuz siz:uhm:

berkeley
17-06-07, 17:06
canım bende oluyor.ağda sonrası pek olmuyor ama genelde epilatörle aldığımda oluyor.sen ne ile alıyorsun?

berkeley
nese28
arkadaslar batik diye neye diosunuz siz:uhm:
canım tüyler alındıktan sonra tekrar uzamaya başladıklarında bazıları derinin altında kalıyor.ağda yapsanda gelmiyor.buna batık deniyor işte.tam bir bela yani...

ekrkebkafk
bende de var. bir çözüm duydum ama dend-emedeim.
tend skın losyon bu işe yarıyormuş. henüz almadım. eczanelerde var.

nese28
berkeley
canım tüyler alındıktan sonra tekrar uzamaya başladıklarında bazıları derinin altında kalıyor.ağda yapsanda gelmiyor.buna batık deniyor işte.tam bir bela yani...
heaaaa anladim ben onu:1closedeyes:
evet cok uyuz ediyor insani cözüm nedirki jilet denmis zaten cogunlukla
jilet kullaniyorum ve yine oluyor:kızgın:

meloş2
19-06-07, 08:06
Arkadaşlar Benim Kuaförüm Batiklarla Ilgili Birşey Söyledi Ve Hoşuma Gitti.
Ciltte Batik Olmasi Tüylerin Cilizlaştiği Anlamina Geliyormuş. Batik Olan Yerde De Tüy çikmiyomuş Sonra.
çare Için Bol Bol Kese Yapin

DİRŞAH
20-06-07, 22:06
Arkadaşlar Benim Bir Doktor Arkadaşim Da Bir Krem önerdi Ihtiyol Pomad Isimli ;çokta Ucuz Ben 1.7 Ytl Ye Aldim..işe Yaradi Benim Batiklar özel Bölgemdeydi çok Rahatsiz Ediyordu şimdi Azaldilar Baya+ Bu Krem Antibiyotikte Içeriyor Buda Batiğin Neden Olduğu Iltiaba çok Iyi Geliyor..ama Ben Epilasyon Aletini 15 Günde Bir Uyguluyordum şimdi Ise Daha Nadir ,ayda Bir Kullaniyorum..ancak Bu şekilde Azalttim..ha Bu Araad Ihtiyol Pomad In Kokusu Kötü Ve çamaşiriniza Lekeyapabilirben Onun Için Kremi Sürüp üzerinede Peçete Koyuyorum,çamaşirimla Direkt Temasini Engelliyorum..sevgilerimle

DİRŞAH
Arkadaşlar Benim Doktor Arkadaşim Bana Ihtiyol Pomad Isimli Bir Krem önerdi Bana Iyi Geldi..çokta Ucuz Ben 1.7 Ytl Ye Aldim.+ Bu Krem Antibiyotikte Içeriyor Ve Böylelikle Batiğin Ypol Açtiği Iltihabi Ve Kizarikliğida Azaltiyor,ancak Kötü Bir Yani>>>kokusu Ve çamaşira Leke Yapmasi ,bende Kremi Sorunlu Noktaya Uygulayip üzerinede Peçete Koyup,çamaşirimla Temasi Azaltiyorum..birde Ben Epilasyon Aletini 15 Günde Bir Kullaniyordum Artik Ayda Bir Falan Kullaniyorum Oda Baya Faydali Geldi Bana ..sevgilerimle..

DİRŞAH
Arkadaşlar özür!!ben 1. Mesaj Ulaşmadi Sanip 2.yide Yolldim...:KK43:

YAREN&YAREN
21-06-07, 14:06
haticesari
Arkadaşlar Benim Doktor Arkadaşim Bana Ihtiyol Pomad Isimli Bir Krem önerdi Bana Iyi Geldi..çokta Ucuz Ben 1.7 Ytl Ye Aldim.+ Bu Krem Antibiyotikte Içeriyor Ve Böylelikle Batiğin Ypol Açtiği Iltihabi Ve Kizarikliğida Azaltiyor,ancak Kötü Bir Yani>>>kokusu Ve çamaşira Leke Yapmasi ,bende Kremi Sorunlu Noktaya Uygulayip üzerinede Peçete Koyup,çamaşirimla Temasi Azaltiyorum..birde Ben Epilasyon Aletini 15 Günde Bir Kullaniyordum Artik Ayda Bir Falan Kullaniyorum Oda Baya Faydali Geldi Bana ..sevgilerimle..
güzelim bu kremi ne zaman sürüyosun.makineyle aldıktan sonra mı yoksa hergün mü bide sürüp yıkıyormusun yoksa cildindemi kalıyo.cevap verirsen sevinirim ya bendede çok batık özelliklede bacaklarımda.

forte
23-06-07, 20:06
evet benim de batık problemim var. bacaklarımdakiler geçti gibi ama bikini bölgesindekiler geçmiyor. oynayıp iz yapmamak lazım. eğer olursa bepanthen sürün, bayağı faydası oluyor. deniztuzuyla keselenmek işe yarıyor çok. ben denedim.
bir de dediğiniz bu pomad nasıl kullanılıyor acaba? eczaneden reçetesiz alabiliriz herhalde di mi? ben skin ingrow go kullanmıştım. o bayağı çıkarttı ama çok işe yaramadı.

aLLeGRia
23-06-07, 21:06
bende de çok oluyo ve beni deli ediyolar bend ayanamayıp kurcalıyorum cımbızla almaya çalışıyorum bidaha da yara oluyo valla çözüm bulmayı ben de çok isterim

Crescenttr
29-06-07, 20:06
İhtiyol bildiğiniz kara merhem kıl dönmelerinde kullanıyor bendede sürekli bulunur ama iltihaplanınca kullanıyorum birde ayrıca doktor bir tane daha yazdı o da içinde eritiyo...Ayrıca bikini bölgesinde ki batıklar sürtünmeden dolayı çok oluyor arkadaşlar sürekli çamaşırla temas halinde kese iyi çözüm tersine doğru birde peeling:)

gizlibahcem
29-06-07, 20:06
banada kuaförüm banyodan sonra ponza taşı yapmamı önermişti çok bastırmadan ponza taşı yapıyorum batıklarr hep çıkıyor ama biraz yanma oluyor 5-10 dk sonra yanmada geçiyor

tuğba_ksk
12-07-07, 22:07
valla canım bende aynı sorundan dertliyim..ama çözümünü bulmuşta değilim en eski izim 3 senelik bu zamana kadar geçmediyse bundan sonrada geçmez heralde:1no2::bbo:

BULUTT
12-07-07, 22:07
aynı dert malesef sir ağdaya başlamayı düşünüyorum

jonja
13-07-07, 07:07
Bende de aynı sorun kıl dönmesi....
Arkadaşlar bir dermatoloğun web sitesi war yeni keşfettim, her türlü cilt sorununuz hakkında soru sorup yanıt alabiliyorsunuz. Bu lekeler için de yeterli soru yanıtlar war aslında orda. Onlara bakabilirsiniz. Ancak burda link wermem doğru olur mu bilmiyorum...

Ben bir de size benim uyguladığım şeylerden bahsedeyim. Derideki yüzeysel batık izleri için hergün ayrı ayrı gülsuyu, elma suyu, limon ve E witamini içeren herhangi bir nemlendirici uyguluyorum. Madecassol ya da bepanthen de olabilir. Gerçekten çok derin değilse zamanla faydasını görürsünüz.

jonja
Ama yine de ben wereyim olmazsa silinir zaten:

www.cilthekimi.com

mia
arkadaşlar selam, size bu konu ile ilgili ufak bir önerim var ben uygulamaya başladım izler gidremi bilmem ama cilt pammuk gibi oluyor

bir kap toz şeker ve yumurta beyazını karıştırın vücuda sürün. Biraz bekledikten sonra ovalayarak çıkartın. Duş aldıktan sonra bi limonun suyunu masaj yaparak cilde sürün kuruyunca üzerine bebek pudrası sürüp o gece öyle kalın sabah duş alın.

Umarım faydasını görürsünüz sevgiler

tuğba_ksk
13-07-07, 18:07
ben bepanthen kullandım bi ara çok fazla olmasada biraz lekenin rengini açmıştı :uhm:

coolsibersevda
30-07-07, 12:07
aynı sorun bende de var kese mese işe yaramıyor ben haftada bir kere mutlaka kese yaparım ama nafilee
en iyisi o kıllara hiç dokunmamak dokundukca yara oluyo.bende artık bayondan sonra ve kılları aldıktan sonra bepanten sürüyorum şimdi leke daha az

ayl@
30-07-07, 19:07
Kurabiye,
dur da biraz da ben mutlu edeyim seni; bende de aynı sorun var!...:KK43:
hamileyken hep jilet kullandım canavar gibi güçlendiler ve dışarı çıktılar, ilginçtir o sırada ağdayı denediğim bir bölgede artık tek bir kıl bile çıkmıyor ve cilt tertemiz ama diğer kısımlarda (karnım burnumdayken dayanamamıştım acıya ağdayı sürdüremedim) aynı sorunu yaşıyorum hala

Alsebe
Siz mutlu olun diye alin bir tane dahaaaa....:)))))
Bendede ayni sorun var ben makine yapiyorum ee tabii sonra cikmayan tuyleri gorunce insan illa kurcaliyor...Ve leke birakiyor.Kese biraz iyi geliyor gibi ama tabiiki cozum olmadigini ogrendik buradanda...

"ayl@ Kurabiye,
dur da biraz da ben mutlu edeyim seni; bende de aynı sorun var!...:KK43:
hamileyken hep jilet kullandım canavar gibi güçlendiler ve dışarı çıktılar, ilginçtir o sırada ağdayı denediğim bir bölgede artık tek bir kıl bile çıkmıyor ve cilt tertemiz ama diğer kısımlarda (karnım burnumdayken dayanamamıştım acıya ağdayı sürdüremedim) aynı sorunu yaşıyorum hala"

Ama aylanin yazdigi ilginc geldi bana...Hamileyken agda denedigi yerde cikmamis ya; bak senin yuzunden bu tuy probleminden kurtulma belasina bir dogum daha yapicam...:Roflol::Roflol::Roflol:

1BukeT
Aynı sorunu bende yaşıyorum kalan kalıyor yapacak birşey yok...