5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

you_know
15-11-09, 17:11
çocuklarınıza doğum günlerinde eşinize özel günlerinizde yapacağınız pastayı süslemeniz için sağlıklı lezzetli bir besin

kızlar biliyorsunuz pastaneden aldığımız pastalar daha çekici görünüyor üzerindeki süsler şekiller yağdan yapılıyor ve sağlıksız oluyor

5 sade lokum
2 corba kasıgı pudra sekeri
2 corba kasıgı nişasta

sade lokumu elimizde yoğuruyoruz hamur haline gelince pudra sekeri ekliyoruz tekrar yoğurup hamur haline getiriyoruz pembe renk oluyor istersek cok az gıda boyası ekleyip renkli pasta süsleri yapabiliriz isterseniz bu hamurla pastanızın üzerinide kaplayabilirsiniz sizin hayal gücünüze kalmış

incitanemtuana
30-11-09, 16:11
anlamadim ben ama ya
lokum yogruluyomu
miktari nekadar kullanicaz
merdaneyle aciliyomu sonra

you_know
30-11-09, 17:11
canım 5 tane lokuma 2 corba kasıgı pudra sekeri 2 corba kasıgı nişasta kullanıosun hepsini karıstırıp yoğuruosun merdaneylede acılıyor yumusak oluyor gıda boyasıylada renklendirebilirsin biliyorsundur ama söyleyeyim pasta piştikten sonra üzerini kaplıosun bu hamurla ne kadar pişirecez die soranlar ouyorda pişmiyor hamur
kızlar bu fotolarda alıntı ama yaptıklarımın fotolarını koydum fikir olur

Çöpçü
30-11-09, 17:11
ilginç denemek lazım emeğine sağlık

you_know
30-11-09, 18:11
resimde ekleyeyim ben bunun aynısını yapabiliyorum mesela foto alıntı bu hamurla üzerindeki çiçekleri fln yapıoruz

incitanemtuana
30-11-09, 18:11
canim cok tsk ederim
detayli anlatimin icin
cok ilgimi cekti inanki
insallah denicem bende
paylasirim yapabilirsem eger
solasin

jean
1-12-09, 09:12
Tarif için teşekkürler hep merak ederdim hamur mu yapıyorlar diye meğer lokumlaymış teşekkürler canım.

you_know
1-12-09, 15:12
evet canım lokum bende staj yaparken öğrenmiştim hamur yapılışı kolay şekillendirmek hayal gucune kalmıs

Aynur67
2-12-09, 07:12
Bende ilk defa duydum lokumdan yapılanı,en kolayıda bu,eline sağlık vede teşekkürler arkadaşım..

you_know
canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm

eylulvebaris
yapanlar resim ekleyebilirmi merak ettim :kedi:

er_ca
4-12-09, 21:12
bunu mutlaka ilk fırsatta denemeliyim..:)

you_know
5-12-09, 20:12
foto koydum ama alıntıydı ama aynısını yapmıstım bugunlerde rahatsızım biraz kendime gelince yeni bişiler yapıp foto eklerim ama kesinlikle tavsiye ederim

pokahontas
6-12-09, 14:12
yapınca mutlaka ekleyin olurmu arkadaşlar :)

mavli
6-12-09, 17:12
marshmallow şekerle yapılanını duymuştumda lokumu ilk defa duydum çok pratik ayrıca gıda boyası yerine toz meyve suyu ile renklendirsek olmazmı? maksat pratik olsun paylaşım için teşekkürleralkisalkisalkis

you_know
6-12-09, 17:12
ben denemedim onunla canım oda gıda boyası gibi dagılıyorsa hamurda olur sanırım neden olmasın ben cok az suya gıda boyasını koyup öyle dagıtıyorum hamura

EvCadisi
6-12-09, 18:12
you_know
canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm
vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..

mavli
hımmmm bidenemem lazım yapınca burada paylaşırım canımCADIARZU

you_know
EvCadisi
vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..
otelde gizliolardı dedim eğer okudugunu anladıysan canım diğer yapılışlarınıda sen yaz öğrenelim bizde

gullerdiyari
12-12-09, 01:12
canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

TMYy
12-12-09, 02:12
hmmm enteresann.
çok teşekkürler paylaşım için.
valla değişik şeker hamuru tarifleri vardı bende ama üşeniyodum bu kolay geldi yaparım bunu sağolasın.

acemiperi
12-12-09, 10:12
nasıl yani lokum yoğruluyor mu?
çok ilginç

leylek82
12-12-09, 10:12
ben de gördüm Derya baykalın programında bildiğiniz hamur gibi yoğurdu ama sonunu izlemedim pasta kaplanırken nasıl yapılıyo
bi de lezzeti çok önemli aşırı tatlı falan oluyo mu

you_know
12-12-09, 12:12
teşekkür ederim arkadslar ilgi gösterdiginiz için deneyen foto koyan arkadas pembe olmus yaptıgın gülede uymus bende dun yapmıstım onun fotosunu koyayım

laydy
12-12-09, 13:12
gullerdiyari
canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel görünüyor... bu gül şekillerini nasıl yaptın hiç becerememde benkaydirigubbakcemile3