5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

you_know
15-11-09, 17:11
çocuklarınıza doğum günlerinde eşinize özel günlerinizde yapacağınız pastayı süslemeniz için sağlıklı lezzetli bir besin

kızlar biliyorsunuz pastaneden aldığımız pastalar daha çekici görünüyor üzerindeki süsler şekiller yağdan yapılıyor ve sağlıksız oluyor

5 sade lokum
2 corba kasıgı pudra sekeri
2 corba kasıgı nişasta

sade lokumu elimizde yoğuruyoruz hamur haline gelince pudra sekeri ekliyoruz tekrar yoğurup hamur haline getiriyoruz pembe renk oluyor istersek cok az gıda boyası ekleyip renkli pasta süsleri yapabiliriz isterseniz bu hamurla pastanızın üzerinide kaplayabilirsiniz sizin hayal gücünüze kalmış

incitanemtuana
30-11-09, 16:11
anlamadim ben ama ya
lokum yogruluyomu
miktari nekadar kullanicaz
merdaneyle aciliyomu sonra

you_know
30-11-09, 17:11
canım 5 tane lokuma 2 corba kasıgı pudra sekeri 2 corba kasıgı nişasta kullanıosun hepsini karıstırıp yoğuruosun merdaneylede acılıyor yumusak oluyor gıda boyasıylada renklendirebilirsin biliyorsundur ama söyleyeyim pasta piştikten sonra üzerini kaplıosun bu hamurla ne kadar pişirecez die soranlar ouyorda pişmiyor hamur
kızlar bu fotolarda alıntı ama yaptıklarımın fotolarını koydum fikir olur
http://3.bp.kadinlarkulubu.com/_j-6ghbkBG9Y/SP2n_b5qbKI/AAAAAAAAArs/Kw7fdikK1z0/s400/006.JPG
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:7sBmdnh90lYjnM:http://2.bp.kadinlarkulubu.com/_d8nUbqZAU1o/SSLTSCv1oTI/AAAAAAAAAzo/tjHFcn7wr5Y/s400/kurs+1.jpg
http://2.bp.kadinlarkulubu.com/_d8nUbqZAU1o/S0GNimbwppI/AAAAAAAAByw/rCKR4IQx3CY/S183/%C3%A7ilek.JPG

Çöpçü
30-11-09, 17:11
ilginç denemek lazım emeğine sağlık

you_know
30-11-09, 18:11
resimde ekleyeyim ben bunun aynısını yapabiliyorum mesela foto alıntı bu hamurla üzerindeki çiçekleri fln yapıoruz

incitanemtuana
30-11-09, 18:11
canim cok tsk ederim
detayli anlatimin icin
cok ilgimi cekti inanki
insallah denicem bende
paylasirim yapabilirsem eger
solasin

jean
1-12-09, 09:12
Tarif için teşekkürler hep merak ederdim hamur mu yapıyorlar diye meğer lokumlaymış teşekkürler canım.

you_know
1-12-09, 15:12
evet canım lokum bende staj yaparken öğrenmiştim hamur yapılışı kolay şekillendirmek hayal gucune kalmıs

Aynur67
2-12-09, 07:12
Bende ilk defa duydum lokumdan yapılanı,en kolayıda bu,eline sağlık vede teşekkürler arkadaşım..

you_know
canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm

eylulvebaris
yapanlar resim ekleyebilirmi merak ettim :kedi:

er_ca
4-12-09, 21:12
bunu mutlaka ilk fırsatta denemeliyim..:)

you_know
5-12-09, 20:12
foto koydum ama alıntıydı ama aynısını yapmıstım bugunlerde rahatsızım biraz kendime gelince yeni bişiler yapıp foto eklerim ama kesinlikle tavsiye ederim

pokahontas
6-12-09, 14:12
yapınca mutlaka ekleyin olurmu arkadaşlar :)

mavli
6-12-09, 17:12
marshmallow şekerle yapılanını duymuştumda lokumu ilk defa duydum çok pratik ayrıca gıda boyası yerine toz meyve suyu ile renklendirsek olmazmı? maksat pratik olsun paylaşım için teşekkürleralkisalkisalkis

you_know
6-12-09, 17:12
ben denemedim onunla canım oda gıda boyası gibi dagılıyorsa hamurda olur sanırım neden olmasın ben cok az suya gıda boyasını koyup öyle dagıtıyorum hamura

EvCadisi
6-12-09, 18:12
you_know
canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm
vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..

mavli
hımmmm bidenemem lazım yapınca burada paylaşırım canımCADIARZU

you_know
EvCadisi
vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..
otelde gizliolardı dedim eğer okudugunu anladıysan canım diğer yapılışlarınıda sen yaz öğrenelim bizde

gullerdiyari
12-12-09, 01:12
canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

TMYy
12-12-09, 02:12
hmmm enteresann.
çok teşekkürler paylaşım için.
valla değişik şeker hamuru tarifleri vardı bende ama üşeniyodum bu kolay geldi yaparım bunu sağolasın.

acemiperi
12-12-09, 10:12
nasıl yani lokum yoğruluyor mu?
çok ilginç

leylek82
12-12-09, 10:12
ben de gördüm Derya baykalın programında bildiğiniz hamur gibi yoğurdu ama sonunu izlemedim pasta kaplanırken nasıl yapılıyo
bi de lezzeti çok önemli aşırı tatlı falan oluyo mu

you_know
12-12-09, 12:12
teşekkür ederim arkadslar ilgi gösterdiginiz için deneyen foto koyan arkadas pembe olmus yaptıgın gülede uymus bende dun yapmıstım onun fotosunu koyayım

laydy
12-12-09, 13:12
gullerdiyari
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel görünüyor... bu gül şekillerini nasıl yaptın hiç becerememde benkaydirigubbakcemile3

derman
tsk canim cok degisik bir fikir

laydy
you_know
teşekkür ederim arkadslar ilgi gösterdiginiz için deneyen foto koyan arkadas pembe olmus yaptıgın gülede uymus bende dun yapmıstım onun fotosunu koyayım
Çok güzel olmuş canım eline sağlık. gıda boyası kullandın sanırım?

pokahontas
12-12-09, 14:12
you_know ellerine sağlık canım süpper olmuş. takriben ne kadar lokum kullandın ?
güllerdiyarı emeğine sağlık valla tebrik ederim ...

you_know
12-12-09, 17:12
evet canım gıda boyası kullandım bu daha yaptıgım en basit süsleme bundan sonra hepsinin fotosunu cekerim :eek: ben yarım kilo lokum kullandım az cok

laydy
12-12-09, 18:12
you_know
evet canım gıda boyası kullandım bu daha yaptıgım en basit süsleme bundan sonra hepsinin fotosunu cekerim :eek: ben yarım kilo lokum kullandım az cok
Çok şeker olmuş emeğine sağlıkopuyorumnanaktan bu gıda boyalarını nereden bulabiliriz??

you_know
baharatcılarda var canım ama azıcık alıosun 5 tl fln zaten cay kasıgı ucuyla kullanıosun ben turuncu ve kırmızıyı toz olarak aldım ama burda eminönünde sıvı var 7.5 tl şişesi 1 damla yetio yani daha karlı ve saglıklı bulursan sıvı al derim

pokahontas
aktarlarda var canım ...

incitanemtuana
13-12-09, 00:12
gullerdiyari

yengosum pirlantem ellerine emegine saglik
harikasin yine
sende yaptinsa cesaretlenip bende yapicam en kisa zamanda insallah
burda renkli lokumlarda var gida boyasi kullanicagima direk onlarla yaparim
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

incitanemtuana
13-12-09, 00:12
you_know
a.s.civil civil olmus ellerine saglika.s.

you_know
13-12-09, 10:12
teşekkür ederim canım kızlar denediklerinizide foto koyarsanız buraya hoş olur

gullerdiyari
14-12-09, 01:12
laydy
Canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel görünüyor... bu gül şekillerini nasıl yaptın hiç becerememde benkaydirigubbakcemile3
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
inan cok kolaymis tabiki benim ilk yapisim öylesine denedim ama yaptikca ögreniriz herhaldeyerimseniben
hamurdan elime kücük bir parca aldim önce yuvarlayip sonrada kalem gibi uzatarak elimle bastirarak büyülttüm sonrada bir tarafindan basladim kivirarak gül formunu vermeye calistim ertesi günü pasta yaptim deneye deneye daha kücük ve biraz daha düzgün oldular canimyerimseniben

gullerdiyari
incitanemtuana
yengosum pirlantem ellerine emegine saglik
harikasin yine
sende yaptinsa cesaretlenip bende yapicam en kisa zamanda insallah
burda renkli lokumlarda var gida boyasi kullanicagima direk onlarla yaparim
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
cok tesekkür ederim bidenemopuyorumnanaktan
eminim denesen daha güzellerini yaparsin cok kolaymisyerimseniben
evet dedigin gibi renkli lokumla yapinca gida boyasinada gerek olmazyerimseniben

gullerdiyari
you_know
bende bu tarifi bizlerle paylastigin icin tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
evet ben gül lokumu kullandigim icin pembe olduyerimseniben
seninkiler cok güzel canim emegine saglikopuyorumnanaktan

you_know
14-12-09, 10:12
bu kadar işinize yarayacağını bilsem daha önce paylasırdım inan

pokahontas
14-12-09, 11:12
canım kullandıgın lokumun resmi varsa paylaşabilirmisin?
teşekkür ederim :)

you_know
14-12-09, 12:12
valla canım sade lokum işte bildigimiz sade lokum beyaz olan fotosu yokki

laydy
14-12-09, 13:12
Çok teşekkürler kızlar... bende nişanlıma doğum gününde yaparım inşallahopuyorumnanaktan

Celisuenis
14-12-09, 13:12

bu lokumdanmi yapiyorsun yani??

alinti yaptigin pasyadaki gibi prussuz mu oluyor peki??

bende yana done glikoz srubu falan ariyordum ya kolayi varmis

you_know
14-12-09, 15:12
evet bundan yapıyorum puruzsuz oluyor evet yukarda yaptıklarımında fotosu var zaten

rkyogn
2-01-10, 20:01
ne güzel bi fikir ben de bim de satılan yumuşak şekerden yapıyordum ama artık bunu denerim çok sağol canım..

you_know
3-01-10, 10:01
oda iyiymiş canım hangi sekerlr bunlarr

pokahontas
3-01-10, 14:01
marsmalow mu canım ?

you_know
3-01-10, 17:01
onu bilmiyorum ben ya o nasıl oluyorki biride onu anlatsın bari :)

ArkeoS
3-01-10, 18:01
gullerdiyari

harıka olmus valla denemem lazım ne gerek var oyle glıkoz surubu bılmem ne al sana seker hamuru ellerıne saglık canım cok guzel olmus,paylasım ıcınde tesekkurler

Asmin
3-01-10, 18:01
paylasimin icin cok tesekkurler arkadasim ben de duymustum bunu ama nasil yapildigini bilmiyordum
acikcasi bu sekilde olani bana cok daha saglikli geldi, seker hamurlu pastalari sirf sagliksiz oldugunu dusundugum icin tercih etmiyordum.
saolasin :))