Sinema günleri 2. hafta anketi - Asmin

Asmin
16-11-09, 15:11
BU KONU VE ANKETI SINEMA KULUBUNE UYE OLANLARA ACIKTIR.

Edward Scissorhands (1990- Tim burton/ ABD yapimi)

Tim Burton (I)

sure: 105 dak
imdb puani: 8/10
tur: fantastik

Hikaye rengarenk Amerikan banliyösüne geniş bir tepeden bakan metruk fakat süslü bir konakta yaşayan Edward adındaki utangaç ve garip bir çocuk ve
Banliyöde yaşayan , kozmetik temsilcisi Peg Boggs etrafında örülür. Klasik Amerikan ailesi kültürünü temsil eden bayan Peg'in gözlerinden,
ellerine makaslar adapte etmiş bir gencin (Johnny Depp) görünümü anlatılır. Dünya çapında 78 milyon dolarlık hasılata ulaşan yapım, eleştirmenler
tarafından Burton'ın en kişisel filmi olarak değerlendirilmektedir.Johnny Depp ve Winona Ryder'in kişiliklerini ortaya koydukları duygusal bir yapımdır.

Spirited Away (2001-Hayao Miyazaki/ japon yapimi)

Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)

sure: 125 dak
imdb puani: 8.5/10
tur: animasyon, fantastik

Ruhların Kaçışı, orijinal adı Sen to Chihiro no Kamikakushi (Japonca: 千と千尋の神隠&#12375:KK66: olan, Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2001 yılında
En ıyi Animasyon dalında Oscar kazanan Studio Ghibli yapımı Japon animasyon(anime) filmidir. Bir çok ödül kazanan film aynı zamanda Oscar kazanan
ilk animedir.
Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar.
Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. ışte bu ilginç yolculuk böyle başlar.
Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir.
Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku'nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır.

Daisy (2006,Wai-keung Lau/ guney kore yapimi)

Daisy (2006)

suresi: 110 dak
imdb puani:7.2/10
tur: drama romantik aksiyon

Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini
sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir.
Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar
ve hergün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine hergün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp,
“çiçekler” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından hergün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.

Twelve monkeys (1995, Terr Gillams/ ABD yapimi)

Twelve Monkeys (1995)

sure:129 dak
imdb puani: 8.1/10
tur: bilimkurgu, gerilim,dram

1997'de ortaya çıkan bir virüs, 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Çok az sayıda insan, yer altına çekilip virüsten korunmayı başarır.
Kurtulanlar, çözüm bulabilmek için bir zaman makinesi geliştirirler. Henüz test aşamasında olan cihazı kullanmak üzere,
mahkumlardan James Cole'u seçerler.
Cole, ilk denemesinde yanlış bir tarihe gider. Başarılı olan ikinci denemesi sonucunda, kendisini 1990'da bir akıl hastanesinde bulur.
Burada psikiyatrist Kathryn Railly ve çılgın oda arkadaşı Jeffrey Goines ile tanışır. Goines'un virüsün yayılmasında kilit rol oynadığından
şüphelenen Cole, tekrar zaman yolculuğu yaparak birkaç yıl ileri gider. Ona inanmaya başlayan Dr. Railly'nin de yardımıyla Goines'un bu virüsü
yaymasını engellemeye çalışan Cole, kendisini karmaşık olayların içinde bulur.

ATTENTION PILIIIIIZ:)
- seceneklerin arasinda izlediginiz film varsa izlediginiz filme oy vermeyiniz.. izlemediginiz filmlere oy vermenizi rica ediyoruz..
- anketin suresi 1 gundur.. 1 gunden sonra anket kilitlenip, izlenecek olan film belirlenmis olup, konu devam edecektir..
- oy birligi ile secilen filmi izlediyseniz yeniden izleyip izlememk size kalmis.. ancak yorum yapabilecek kadar dahi hatirlamiyorsaniz bence izleyin derim..

Malice
Asmin mükemmeellll filmler seçmişsinnn hepsi harika :lepi: sprited away seçilirse tekrar izlemekten müthiş keyif duyarım aslında her ne seçilirse seçilsin izlemekten keyif duyarım tenk yuuu :sm_cool:
edit: ben daisyi izlemedim ama 12 maymunu da o kadar uzun zaman önce izledim ki unuttum, o yüzden ona verdim ama dediğim gibi hangisi seçilirse seçilsin benim için keyif

Asmin
benim sahsen oyum edward dan yana.. en sevdigim filmlerden biridir..
ama bu hafta ne secilirse secilsin izlerim ben.. hepsi de sevdigim filmler :)

TheShe
16-11-09, 16:11
Edward scissorhands dışında hiçbirini izlemedim ve hepsini çok beğendim. Tercihim 12 monkeysden yana, ama anime sevmeme rağmen spirited awayi de izlicem, önerilen güzel filmler için çok teşekkürler opuyorumnanaktan

Hic_Kes
16-11-09, 16:11
edward ve twelve monkeys arasında gidip geldim, bu makas elleri başka bir yerden hatırlamıyosam , bu filmden hatırlıyorumdur kaydirigubbakcemile3 ama cok uzun zaman oldu tabi :1ninca: Tercihimi Twelve Monkeys 'ten yana kullanıyorum, zamanda gidip gelmeler hoşuma gidiyo sanırım kaydirigubbakcemile2 iyi olan kazansın, biz de izleyelim :jeyyar:

EU3
16-11-09, 17:11
süper yaaa 3 tanesi izlemediğim fimlerden delikafadulden

daisy izlemiştim..sipirited away tarzı animasyon filmlerinden pek hoşlanmıorum, onu eledim oyüzden..

ama 12maymunla makas eller arasında çok kaldım yaa, sonunda %51 le makas elleri seçtim kaydirigubbakcemile3

güzel seçimler, teşekkürler asmin a.s.

Asmin
16-11-09, 17:11
valla cok zorlandim filmleri secerken kizlar:)
kafamda o kadar cok film arasinda gidip geldim ki inanamazsiniz :))
film onerisi vermekte zorlanan olursa seve seve yardim ederim onumuzdeki haftalarda simdiden soyliyim :)
bu arada edwardla 12 monkeys kapisacak gibi geliyo :))

bu arada begendinize sevindim:))

mayalihamur
16-11-09, 18:11
çok güzel filmler seyretmediğim daisy filmini seeçtim.diğerlerini tekrar seyretmekte hoş olur.teşekkürler

prensesin.uykusuyum
16-11-09, 19:11
Güzel seçimler Asmin tebrik ederim :)
Edward Scissorhands,Spirited Away,Twelve Monkeys izlediğim için Daisy seçtim :) umarım bu sefer benim izlemediğim film seçilir :))

bu arada tim burton dan edward makaselleri seçeceğin aklımın ucundan dahi geçmedi ama mükemmel seçim çok severim :) ruhların kaçışına olan ilgimi biliyorsun ztn.. :KK70:

oOopitipiti
16-11-09, 19:11
twelve monkeys ve edwardı izlemiştim, daisy yi merak ettiğim için onu seçtim

Charm
16-11-09, 20:11
Eveet filmlerimiiz burdaaa :)

Filmlerin hıcbırını ızlememıstım sansıma... mıyazakı serısını ılk defa sızden duymustum diğer silm topiğinde hıc aklımdan gecmezdı anımasyon japon fılmlerı oyle methetmıssınızkı merak ettım gercekten... onu ayrı bır zamanda ızleyecegım...

Oyumu Twelve Monkeys den yana kullandım.... Bakalım sonuc ne olacak..
Seçimine sağlık Asmincim :KK66:

prensesfb
16-11-09, 20:11
tim burtona verdim bende oyumu bakalim hangi film cikcak

Asmin
16-11-09, 21:11
baya orantili gidiyo sonuclar.. :)
oy cogunlugu saglanamayacak gibi bir his var icimde ya hadi hayirlisi :)

prensesfb
12 maymun onde gidio ama belli olmaz oniki maymunu izledigim icin vermedim oyumu

prensesin.uykusuyum
evet çok orantılı gidiyor... 3üde güzel filmler :) Daisy izlemediğim için onun seçilmesini istiyorum ama Daisy seçilmeyecekse... Ruhların Kaçışı seçilsinnnnnnnnn :)

Not: Edward ı bi 5 defa izledim sanırım :)

Asmin
prenses: Edward i biz derste islemistik gotik ogelerinden zirtina pirtina kadar incelemistik.. ezbere biliyorum.. ama izleyelim denirse yine izlerim o derece guzel bir film :)

prensesin.uykusuyum
Asmin
prenses: Edward i biz derste islemistik gotik ogelerinden zirtina pirtina kadar incelemistik.. ezbere biliyorum.. ama izleyelim denirse yine izlerim o derece guzel bir film :)
evet bende tekrar açıp izlerim ezbere bilmeme rağmen :) ah Edward :asigim:

prensesfb
16-11-09, 22:11
: Mucidinin ani ölümü, Edward’ın elleri yapılmadan yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır... Edward merhametli bir Avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar. Ve sonra da Suburbia isimli pastel cennetteki fantastik maceraları başlar...

34
12345

Malice
17-11-09, 03:11
len burdaki en kral filmlerden biri spirited away niye hiç oy alamamış yaa :KK43:

Sumak
17-11-09, 07:11
12 monkeys dedım.

aLLeGRia
filmler harika görünüyo gerçekten ve ben hiçbirini izlemedim :kedi:
romantik film izlemek istiyorum bu hafta o nedenle oyumu daisye verdim

oOopitipiti
Malice
len burdaki en kral filmlerden biri spirited away niye hiç oy alamamış yaa :KK43:
ben kararsız kalmıstım ya=(
daisy den dahamı güsel hüüü

Malice
burcudeniz
ben kararsız kalmıstım ya=(
daisy den dahamı güsel hüüü
daisy'i izlemedim bilmiyorum ben 12 monkey dedim unuttuğum için.. ama sprited away izlediğim en ilginç filmlerden biri.. ben tekrar izliycem her halükarda hihoyyyt

aLLeGRia
animasyon filmleri sevemedim ben bi türlü ya mafoldumben

oOopitipiti
17-11-09, 08:11
aLLeGRia
animasyon filmleri sevemedim ben bi türlü ya mafoldumben
tim burton filmlerini de mi sevmiyosun:çok üzgünüm:

prensesfb

aLLeGRia
burcudeniz
tim burton filmlerini de mi sevmiyosun:çok üzgünüm:
izlesem büyük ihtimal severim ama izlemedim hiç :kedi:
o kadar çok film izlemişimdir ama bunu niye gözden kaçırmışım şaşırdım valla akannehir

gizmoo
ben bir miyazaki hayranı olarak Spirited Away sectim

gizmoo
AAA onu isaretleyemedim mi? cımamıs :KK43:

prensesfb
[​IMG]kahvelerimizi icerken filmleri secelimmm

Malice
gizmoo
ben bir miyazaki hayranı olarak Spirited Away sectim
alkisalkisalkis

Malice
edward'ı seçmişsin sanırsam delikafadulden

prensesfb
bakalim hangi film secilcekkkkk

aLLeGRia
gizmoooooooooooo sen kulübümüze üyemisin pekiii

prensesfb
17-11-09, 09:11
oy kullanmayanlar kimler kaldi

EU3
17-11-09, 09:11
wayyy bu hafta filmler birbiriyle yarışıo kaydirigubbakcemile3

saat 3e kadar belli olur inş hangi filmin izleneceği, dışarı çıkıcama çıkmışken alırım filmi.. sanırım 16 kişiydik, 13ü kullanmış oyunu.. kalanlarda belirleyici olucak oylar çok yakın birbirine hihoyyyt

aLLeGRia
17-11-09, 10:11
twelve monkeys i şimdiden indirdim ben bakalım o mu seçilecek bilmiyorum ama en azından izlemiş olurum

Asmin
kizlar anketi iki gun actim ben.. dun aksam goremeyen olmustur bu aksam gorurler belki diye..
ama filmler basa bas gidiyor gibi.. neyse..

MeDuSa
Daisy hoşuma gitti onu seçtim bende vizelerim bitsin izlicem işteeee :)

Asmin
Kedi cim sinema kulubune uye misin?

aLLeGRia
asmin canım istersen ilk mesajına sen de not düş kulübe üye olanlara açıktır bu anket diye
karışıklık olmasın

BeyazPerim
17-11-09, 11:11
ooo kızlar anketi acmıssınız ...

sekerler bir onerim olacak kulubu uye olmayanların ankete katılabilmesini onemek için (yani karısıklıgı onemek için ) ben derim kı o hafta anketi acacak arkadas bir liste yapsın ve biz oy vermek istedigimizi mail atarak kendisine bildirelim ...anketi acan kısıye oy dagalıma gore en yuksek puanı alanı filmi bize bildirsin ne dersiniz ?

EU3
17-11-09, 11:11
aslında ii olur livcim a.s

Asmin
17-11-09, 12:11
lıvcım anketten kımın nereye oy verdıgını gorebılıyorum ben..
anket kapansın kulup dısındakı oyları atıp ona gore oy cogunlugunun hangısınde oldugunu yazarım ben.

aLLeGRia
evet rakamlara tıklayınca çıkıyo kimin neye oy verdiği
zaten anket süresi de kısa olduğu için çok fazla kulüp dışı katılım olmaz diye düşünüyorum
ona göre kulüp dışı olanları çıkarıp seçilen filmi ilan eder Asmin arkadaşımız opuyorumnanaktan

oOopitipiti
liv85
ooo kızlar anketi acmıssınız ...

sekerler bir onerim olacak kulubu uye olmayanların ankete katılabilmesini onemek için (yani karısıklıgı onemek için ) ben derim kı o hafta anketi acacak arkadas bir liste yapsın ve biz oy vermek istedigimizi mail atarak kendisine bildirelim ...anketi acan kısıye oy dagalıma gore en yuksek puanı alanı filmi bize bildirsin ne dersiniz ?
ona gerek yokki canım listede var zaten kimlerin klüpte oldugu, ankette de kimin oy verdiği görülüyo

prensesin.uykusuyum
Asmin konunun başına kulüp dışı olanların oy vermemesi gerektiğini ve izlenilen filme oy verilmemesi gerektiği uyarısını yazmalısın bence..

prensesin.uykusuyum
tatlım şimdi gördüm yazmışsın uyarıyı a.s.

prensesin.uykusuyum
kızlar bu arada aşk filmi izlemek istiyorum bu yüzden daisy oy verdim demişşiniz ama Edward Scissorhands da mükemmel bir aşk filmidir opuyorumnanaktan

aLLeGRia
öyle mi canım peki onu da en kısa zamanda izlicem opuyorumnanaktan