30 haftalık gebelik + cinsellik

kuru
22-11-09, 11:11
arkadaşlar 30 haftama gırdım çok şükür.ama eşimle tam kardeş olduk valla.eşim korkuyor bebege birşey olur cinsellik olmaz diyor.doktoumda bu güne kadar birşey demedi.ama çok komik olduk yaa gerçekten sarılmaya korkuyor adam cagız.bizim gibi olanlar varmı.kaydirigubbakcemile3

sunways
22-11-09, 12:11
bız hamıle oldugumu ogrenmeden 10 gun once bıraktık
su an 37 haftalıgım we hala kardes gıbıyız
e accık katlanacaksın canım
bıse olmaz merak etme
dokunun sarılın ama cınsellık olayında bıraz kısıtlamaya gıdın
gercı dr sorun yok derse dewam da edılır
ama bız kıyamadık mınıge
carsamba doguma gıdıcem artık dogum sonrası da bıraz ayrıyız

bitanelerim
23-11-09, 11:11
canım valla benim son 6 gunum kaldı en son kocişle 2 gun önce biraz cilveleştik :kedi:şükür bü sorun yok artık doğumdan sonra kaydirigubbakcemile3

recell
23-11-09, 15:11
bence hamileliğimizde sorun yoksa kocalarımızı gözardı etmemek lazım. biz haftada 1 bazen 2 kere beraber oluyoruz. 31 haftalık hamıleyim. eğer beraber olmazsak kocalarımız bizden uzaklaşabilir iyice zaten kilolar kocaman bir göbek:)

gurbetten
24-11-09, 06:11
veee kesinlikle bebeği rahatsız etmediğini söylüyor dr lar bende bırakmak istemem 15 haftadayız şuan iyi gidiyor ama şişince de olsun isterim kocişimi ihmal etmek istemem....

bitanem_benim
24-11-09, 13:11
valla biz de kocişimle hep devam ettik 39 haftada bile birlikte olduk ve zaten 2gün sonrasında doğum yaptım :) yani bizde böyle bir sorun olmadı kaydirigubbakcemile3

Esmer Gülcin
24-11-09, 13:11
Ahahaahahaha, ömrünüz uzun olsun emi ne güldüm ne güldüm kaydirigubbakcemile3
39 Haftalik hamisim ve devam ediyoruz valla :kedi:
Bir sorununuz yoksa, dert ve tasa edilecek konu degil amma velakin, tedbirli davranmakda kacinilmaz bu durumda.

mujdes
24-11-09, 15:11
oyle şey olurmu ayol ?? gerci bizim gibi son gune kadar da samimi olunca boyle habire hamile kalınıyoo :pp hangisi dooru bilemijemm :)

kuru
25-11-09, 09:11
maşallahh amaşallahh ayy bızımkı nerdeyse yatagın yanından yöresınden geçmıycek.sadece benı pofpoflar bos bos öper sever oy oy der okadarcık :)) neyse 2 ay sonra dogum var kurtulcazz artık

esin21
28-11-09, 13:11
ee 30 haftalik olmusun canim birakin artik yani:KK70:karnin top gibiyken nasil canin isteyebiliyo sastim yanii

askitom_85
28-11-09, 19:11
valla ben 34 haftalıgım hala devam.bır sorunumuz yok cok sukur.normal dogumu kolaylastırıyor muş dıye bılıyorumm

NAZ__24
30-11-09, 15:11
bizde de bir sorun yok canım normal olarak devam sayısı az tabi haftada 1 yada 2 defa
kocamada yazık 30 hafta dayanamaz zaarr bana kalda no problem olmasada olur::))))

sevgican1983
8-12-09, 08:12
ESİN 21 KATILIYORUM SANA KORKU İLE Bİ ZEVK ALAMIYO İNSAN BENİM DÜŞÜNCEMEM TABİKİ ALANDA VARDIR CANIM kaydirigubbakcemile5

xvelembar
8-12-09, 18:12
31 haftamdayım bizdede devam.

nisabeyza
8-12-09, 20:12
kızlar ben 39+5 teyim. 35 te bırakmıştık. 37 de doktora gidince ev ödevi şeklinde verdi normal doğum istiyosan diye. inş. bi faydası olur çünkü benim için eziyet halinde:::::::KK43:

slvmsstr
10-12-09, 08:12
ohoooo ben çocuğu nasıl yaptığımı unttum taa hamileliğimin başından beri yasak zaten kocam da askerde 4 aydır biri bana anlatsın ya nasıl bişeydi cinsellik :bbo: :nazar:

seda06
11-12-09, 18:12
iyide bir sorun yoksa neden ara veriyosunuzki düşük tehlikesi olmadıkça ikisinin hiç bir ilgisi yokmuş zaten...

Eftelya6122
14-12-09, 11:12
kuru
arkadaşlar 30 haftama gırdım çok şükür.ama eşimle tam kardeş olduk valla.eşim korkuyor bebege birşey olur cinsellik olmaz diyor.doktoumda bu güne kadar birşey demedi.ama çok komik olduk yaa gerçekten sarılmaya korkuyor adam cagız.bizim gibi olanlar varmı.kaydirigubbakcemile3
ben varım arkadaşım aynen senin gibi benim eşimde aynı tepkileri veriyor bende 31. haftadayım bşverdim bende keyfi bilir sırnaşık şey

toramini
14-12-09, 15:12
Bence son aya kadar herhangi bir anormalik olmadıkça devam edilebilir.Biz hala devam ediyoruz.Ama haftada 1 kereyi geçmemeli bence ve deoğru pozisyonlar seçilmeli diye düşünüyorum.:kedi:

xvelembar
14-12-09, 23:12
32 haftalık olduk arada devam ama zor oluyo artık agırlastım iyice.bide bebiş kıpırdıyınca konsantire olamıyrm

megryann
16-12-09, 09:12
Aslında son haftalarda bol bol yapılsa doğuma katkısı olur gibi geliyor bana.Rahim yumuşar ve kasılır böyleliklede doğum daha çabuk ve kolay olmazmı?

mesuu
18-12-09, 11:12
valla 39.haftaya kadar olan arkadaşları tebrik ediyorum ama kocişleride çok ihmal etmemek lazım eskisi kadar olmasada arada bi olsun canım

Chocuk
22-12-09, 11:12
erken doğum tehlikesi yoksa devam edilmeli, doğuma yakın dikkat edilmeli, hemen doğsun istemiyorsak.
biz 25. haftadayız, 2-3 şeklinde gidiyoruz, 30dan sonra 1e düşürür, 35den sonra noktalayabilirim.

25. haftada azaltmasak da olurdu ama ben çok erken uyur oldum:/ yoksa sağlık açısından sınır koymaya gerek yok sanırım.

bence tüm hamilelik boyunca hiç bir sorun olmadığı halde cinsellikten uzaklaşmak çok yanlış.
kadınla erkeğin farklı bir şekilde kurduğu diyalog olarak görüyorum, hem arkadaş gibi hem sevgili gibi diyalog kurulmalı, bu tip şeyler de atlanmamalı.
Üstelik kadın için "anne olsam da seksiyim hala" diye düşünmeye sebep veriyor.
Top gibi göbeğimizle de güzel ve çekiciyiz.

Sonbahar
24-12-09, 01:12
aaa kocalarda azcık tutuversinler cnm kendilerini sonuçta onların bebişleri. ve söz konusu eşleriyle bebişlerinin sağlığı. dikkatli olmak lazım.

simiyra
27-12-09, 10:12
benim gebeligimin 4.haftasinda vajinal kanamam oldu.cok agir degildi avuc ici kadar bir kan geldi sadece.butun incelemeler yapildi gebelikte bir sorun yok.simdi 4 aylik hamileyim ama cekiniyorum yapmaya.bu hafta ebeyle randevum var ona sorucam artik bir riskim var mi diye.var mi aranizda gebeligin ilk haftalarinda vajinal kanama gecirip de daha sonraki aylarda cinsel ilikiye devam eden var mi acaba kizlar?

megryann
28-12-09, 14:12
Chocuk
erken doğum tehlikesi yoksa devam edilmeli, doğuma yakın dikkat edilmeli, hemen doğsun istemiyorsak.
biz 25. haftadayız, 2-3 şeklinde gidiyoruz, 30dan sonra 1e düşürür, 35den sonra noktalayabilirim.

25. haftada azaltmasak da olurdu ama ben çok erken uyur oldum:/ yoksa sağlık açısından sınır koymaya gerek yok sanırım.

bence tüm hamilelik boyunca hiç bir sorun olmadığı halde cinsellikten uzaklaşmak çok yanlış.
kadınla erkeğin farklı bir şekilde kurduğu diyalog olarak görüyorum, hem arkadaş gibi hem sevgili gibi diyalog kurulmalı, bu tip şeyler de atlanmamalı.
Üstelik kadın için "anne olsam da seksiyim hala" diye düşünmeye sebep veriyor.
Top gibi göbeğimizle de güzel ve çekiciyiz.
Canım bende aksine son ay hızlandırmak istiyorum.Hamileliğim boyunca toplasan bir elimin parmağı kadar bile olmamıştır ama son ay doğumum çabuk ve kolay olsun diye sık sık yapmaktan yanayım.Rahim faaliyet içerisinde olursa belki doğumu çabuklaştırır diye düşünüyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun...Çünkü bu şekilde ilişki sonrası doğuma gidip hemen doğum yapıp gelenler var.Çok çabuk olduğunu söylüyorlar.Bakalım biz nasıl doğum yapacağız.Hadi hayırlısı.Birde hurma yemekte rahmi açarmış son ay.

Chocuk
29-12-09, 09:12
megryann
Canım bende aksine son ay hızlandırmak istiyorum.Hamileliğim boyunca toplasan bir elimin parmağı kadar bile olmamıştır ama son ay doğumum çabuk ve kolay olsun diye sık sık yapmaktan yanayım.Rahim faaliyet içerisinde olursa belki doğumu çabuklaştırır diye düşünüyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun...Çünkü bu şekilde ilişki sonrası doğuma gidip hemen doğum yapıp gelenler var.Çok çabuk olduğunu söylüyorlar.Bakalım biz nasıl doğum yapacağız.Hadi hayırlısı.Birde hurma yemekte rahmi açarmış son ay.
Hmm ben bunu hiç düşünmemiştim açıkcası:) 36dan sonra hız vermek sen diyince mantıklı geldi::1rolleyes:

Bu normal doğumda kaslar çalışmış olmalı, doğuma hazır olmalı minimum deformasyon için ve dediğin gibi kısa doğum için.
hayır ben ilk evlendiğimde kendimi kasmaktan bir hafta bir şey yapamamıştık umarım doğum da öyle olmaz:sm_confused:

nicole78
29-12-09, 09:12
simiyra
benim gebeligimin 4.haftasinda vajinal kanamam oldu.cok agir degildi avuc ici kadar bir kan geldi sadece.butun incelemeler yapildi gebelikte bir sorun yok.simdi 4 aylik hamileyim ama cekiniyorum yapmaya.bu hafta ebeyle randevum var ona sorucam artik bir riskim var mi diye.var mi aranizda gebeligin ilk haftalarinda vajinal kanama gecirip de daha sonraki aylarda cinsel ilikiye devam eden var mi acaba kizlar?
canım benimde 6 ve 10. haftalarda kanamam oldu hemde baya fazlaca...dr 4 ay yasak koydu..sonra sordum bi deneyin isterseniz dedi..bize bıraktı..belki de riski vardı hala...ama biz güvenip yapamadık..bi kere korku girince içince olmuyo...doğana kadar bekledi benim kocişim...ama şimdi acısını çıkarıyoz :kedi:

megryann
29-12-09, 13:12
Chocuk
Hmm ben bunu hiç düşünmemiştim açıkcası:) 36dan sonra hız vermek sen diyince mantıklı geldi::1rolleyes:

Bu normal doğumda kaslar çalışmış olmalı, doğuma hazır olmalı minimum deformasyon için ve dediğin gibi kısa doğum için.
hayır ben ilk evlendiğimde kendimi kasmaktan bir hafta bir şey yapamamıştık umarım doğum da öyle olmaz:sm_confused:
Valla bir çok arkadaşım bu konuda kulağıma pıstladı. kaydirigubbakcemile3 düşününce banada mantıklı geldi.Rahimin faaliyet içinde olması doğumu başlatır ve açılma hızlanır diye düşündüm.Birde sancılar başladıktan sonra sıcak duş almakta hızlandırıyormuş hemde rahatlatıyormuş.Ablamın bir arkadaşı geçen eşiyle ilişki sonrasında sancılarının başladığını ve hastaneye gittiğinde 4 cm açılması olduğunu 3 saat sonra doğum yaptığını söyledi.Nasipse eğer benim gibi önceliğin epiduralle normal doğumsa 3-4 cm olmadan epidural takılmıyor.Madem öyle diyorum 4 cm e gelmesi için biraz rahmi çalıştıralım son ay.İlişki,hurma,yürüyüş,sıcak duşlar bebişimizi hızlıca bize getirir inş. :Saruboceq:

megryann
29-12-09, 13:12
nicole78
canım benimde 6 ve 10. haftalarda kanamam oldu hemde baya fazlaca...dr 4 ay yasak koydu..sonra sordum bi deneyin isterseniz dedi..bize bıraktı..belki de riski vardı hala...ama biz güvenip yapamadık..bi kere korku girince içince olmuyo...doğana kadar bekledi benim kocişim...ama şimdi acısını çıkarıyoz :kedi:
Maaşallah minişine.Gelmiş geçmiş o günler çok şükür....

goncamelek
30-12-09, 11:12
biz 22. haftadayız valla kocamla kardes olduk nerdeyse önceleri cekindik bişey olur diye sonrada 3.aydan sonra düşük tehlikesi gecirdim yasaklandı ilişki herhalde doguma kadar böyle devam eder

bersu_791
30-12-09, 13:12
36 haftalık olduk ve hala devam edıyoruz dr sız nasıl rahat edıyorsanız oylede devam edın dedı bızde hala devam edıyoruz ve kardes olmakta ıstemem :) cınsellık olmadan hayat cekılmez bence:9

simiyra
30-12-09, 15:12
nicole78
cevapladigin icin tesekkur ederim nicole oncelikle.biz de bugun ebeyle randevumuz vardi ona gittik.4.haftada kanamam oldu oldu sex yapmamizda sakinca varmi dedik.cok fazla olmadiysa sorun yok kesinlikle dedi.embriyo rahme ilk tutundugu zaman biraz hasar yapiyormus orada az miktardaki kanama ondan oluyor dedi.ama biz de dusunduk biraz daha yapmamaya karar verdik.dedigin gibi isin icene suphe girince insan korkuyor.zaten de sunun surasinda 5 ay kaldi:) arik bizde acisi sonra cikaricaz :)

canbahar
30-12-09, 17:12
kocama, hamileliğimin 3. ayından beri kankim diyorum.

canbahar
30-12-09, 17:12
Yavrum ben bir şafak sayıyorum o iki şafak.Şeniz

butterfly
30-12-09, 18:12
kızlar bende yeni ögrendim hamile oldugumu esim askerde 18 gün sonra gelecek. son adet günümden sonra sayınca 4 haftalık görünüyor. olumlu seyler düşünelim ve dikkat edelim insallah cocuklarımızı sag salim elimize alacaz :)

Chocuk
31-12-09, 12:12
megryann
Valla bir çok arkadaşım bu konuda kulağıma pıstladı. kaydirigubbakcemile3 düşününce banada mantıklı geldi.Rahimin faaliyet içinde olması doğumu başlatır ve açılma hızlanır diye düşündüm.Birde sancılar başladıktan sonra sıcak duş almakta hızlandırıyormuş hemde rahatlatıyormuş.Ablamın bir arkadaşı geçen eşiyle ilişki sonrasında sancılarının başladığını ve hastaneye gittiğinde 4 cm açılması olduğunu 3 saat sonra doğum yaptığını söyledi.Nasipse eğer benim gibi önceliğin epiduralle normal doğumsa 3-4 cm olmadan epidural takılmıyor.Madem öyle diyorum 4 cm e gelmesi için biraz rahmi çalıştıralım son ay.İlişki,hurma,yürüyüş,sıcak duşlar bebişimizi hızlıca bize getirir inş. :Saruboceq:

:)) hastaneye gidene kadar doğurmayalım da.
Ben de epidural istiyorum, dediğin gibi öyle epidural de hiiç acısız değil, baştan bir açılma olması gerekiyormuş

İnşallah acısız ve kolay doğum olur, böylelikle az zarar görmüş oluruz ve vücudumuz daha hızlı toparlanır.Allah kolaylıklar versin.

Hurma da çok severim:)Hz. Meryem boşuna yememiş demek ki:)

dimplehawk
2-01-10, 10:01
NAZ__24
bizde de bir sorun yok canım normal olarak devam sayısı az tabi haftada 1 yada 2 defa
kocamada yazık 30 hafta dayanamaz zaarr bana kalda no problem olmasada olur::))))
sayısı az mı akannehir bence gayet ideal nazım vereliniortak
biz haftada 2 değil, 2 haftada 1 :nazar:
eşim 3-4 aydır çok stresli, uzak duruyor, çocuğa zarar veririm psikolojisinde midir nedir anlamıyorum
eski günleri özlemedim desem yalan :1ninca:
megryann
araştırma sonuçların gayet güzelmiş megcim, dikkate alayım
ben de 1 haftadır günde bikaç tane hurma yemeğe başlamıştım, devam edeyim öyleyse :lepi:

eftandise
2-01-10, 11:01
benim doktorum hurma yeme erken doğum yaparsın dedi yani o kadar kolaylaştırıyor demekki :eek:lmaz:
bu yüzden bekliyorum son haftalar yiyeceğim inşallah :sm_confused:

29.haftada gün aşırı ilişkiye giriyoruz ben bu durumdan çok dertliyim ama eşim çok rahat sinir oluyorum
:eek:klava:

dimplehawk
3-01-10, 17:01
:roflol:
herkes başka şeyden şikayetçi desene hijyenim

cellwe
4-01-10, 14:01
kızlar bazıları abartmış yalnız, hamile olduğunu öğrendikten sonra kanki olunur mu naptınız? kocayı geçtim size de yazık yahu? benim bildigim 36-37 haftalardan sonra mola vermek yetiyor, hem bunun dogum sonrası da var en az 2 ay, çok erken bırakmayın bence, hem bi yerde okumuştum rahim kaslarının çalışmasının başka bir yolu bu, yani iyi bi şey :) bizim doktor sadece tedbirli olun dedi herhangi br yasak yok yani devamm...

eftandise
4-01-10, 14:01
dimplehawk
:roflol:
herkes başka şeyden şikayetçi desene hijyenim
herkesin derdi başka be canım :kedi:

dimplehawk
4-01-10, 15:01
hijyenim
herkesin derdi başka be canım :kedi:
evet :kedi:
her iki durumunda fazlası kötü :sinifsinif:

EU3
4-01-10, 22:01
riskli bir gebeliginiz yoksa cinselligin bebege bi zararı yoktur.son güne kadar yapılmasında hiç bir sakınca yoktur.
aksine dogumu kolaylaştırır.
ayrıca kadınlık hormonu gebeligin son döneminde tavan yapar.orgazmı hiç yaşamayan bir cok kadın gebelik döneminde bu duyguyu yaşadıgını söylüyor.bence bu günlerinizi degerlendirinsırnaşık şey

goncagul_ce
6-01-10, 13:01
kızlar bende 35 haftalık hamileyim bizde kocisimle öyle uzun aralar vermedik haftada 3kez yapıyoruz aramızdaki sıcaklıgı kaybetmiyoruz zaten dogumdan sonra ara vrilcek mecburen biz ozaman kullanıcaz kankilik hakkımızı:)saglık acısından risk yoksa bence devammm

mnv
6-01-10, 13:01
komik bende daha dün aşık gibi sevmezsen kardeş gbi sev beni demiştim.biimkide az ,epey hemde..gongagül hftada3 yazmışın maşallah.bizimki 3 haftada 1 belki..adam yanaşmıyo zaten iletişim kopukluğu yaşıyoruz..kızarım diye seslenmio heralde..heralde bebek olunca hiç görüşmicez.onun içinde problem deil gbi.bakın ben bile bilmiyorumm..herlade heralde diyorum okadar..biz sıcaklığı kaybettk sanırım..:KK43: hamile olan benken gene ben düşüyorum onun üstne..keşke şöle etrafta birileir olsada feyz alsa beyimiz

CANIMBEBEK
15-01-10, 00:01
Kızlar ben 5 aylık hamıleyım benım kocişle bastan berı aradan su sızmıyo devamdayız kocamı ıhmal etmek ııstemıyorum bı sorun yok umarımda olmaz.

CANIMBEBEK
15-01-10, 00:01
Ayse.
riskli bir gebeliginiz yoksa cinselligin bebege bi zararı yoktur.son güne kadar yapılmasında hiç bir sakınca yoktur.
aksine dogumu kolaylaştırır.
ayrıca kadınlık hormonu gebeligin son döneminde tavan yapar.orgazmı hiç yaşamayan bir cok kadın gebelik döneminde bu duyguyu yaşadıgını söylüyor.bence bu günlerinizi degerlendirinsırnaşık şey
CIDDIMISIN SEVINDIM BUNAhihoyyyt

CANIMBEBEK
11-02-10, 21:02
:kedi:KIZLAR GULMEYIN AMA BENDE AYNIYIM 6 AYLIK HAMILEYIM HİÇ ARA VERMEDIK BI ZARARI OLMADI CİLVELEŞMYE DEVAM

CANIMBEBEK
11-02-10, 22:02
Kızlar bende ıdrar yolu enfeksıyonu varmış erken dogum rıskı olabılırmı?