Ciğer yemek iz yapar mı?

EU3
23-11-09, 07:11
kızlar 21 haftalık hamıleyım bıse takıldı aklıma hayatımda hıc cıger yemedım nasıltadı varbılmem bıle ama hamılelıyımde canım acaıp cıger cektı tadını bılmeden cektı bende yedım ama cevremdekı ınsanlar eger yersen ız yapıyor dıyorlar ben yedım veburnumun kenarını kasıdım acaba ız yaparmı arkadaslar cok merak edıyorumhamılelıgınde cıger yıyenler buraya lutfennnn

megryann
23-11-09, 07:11
Canım ilk defa duydum.Bende bayramda kan yapsın diye yemeyi düşünüyordum.Aklıma takıldı şimdi.Bebeğemi bizemi iz yaparmış?

radyolog
23-11-09, 08:11
benim annem kardeşime hamile iken ciğer yemiş ve sol omzunu başını kaşımış ve şimdi kardeşimin sol omuz başında yediği ciğer büyükllüğünde bir leke var daha çok bene benziyo üstüde biraz tüylü
valla annem öyle olduğunu dedi ne kadar doğru bilemiyorum

balım.
23-11-09, 08:11
bende yedim hatta bacağıma bile dokandım bilerek ama benim oğlumda hiç bir iz yok...

berna1
23-11-09, 09:11
canım böyle şeylere inanmayın hamileliğinizi zehir etmeyin kendinize.eğer bir iz olacaksa oluyor zaten bunlar bahane..herşey allahtan dua edin yeter..

derdu
annem hamileyken onu uyarmışlar bu ciğer meselesiyle ilgili, ciğer pişirmiş bigün.. tam yiyecek aklına gelmiş bırakmış aman biyerine bişiy olursa diye önce ciğeri tutuğu elini suya tutmuş sonra ıslak elini pijamasına silip mutfakta işine devam etmiş.. doğduğumda sildiği yerde 2 parmak izi ... pes detirtecek cinsten çok ilginç yani artık vaktine saatine mi denk geliyo anlamıyorum hiç ama denk gelirse oluyo işte

kusko
Ya arkadaşlar inanmayın böyle şeylere.Safsata bunlar.Batıl inanç.Rahat rahat yiyinn.cokacimcoook

dejavu_one
23-11-09, 10:11
valla bende inanmıyordum böyle şeylere ama işyerindne bir arkadaşımın tam sırtında aynı ciğer gibi baya da kabarık biz iz vardı kahverrengi ve üzeride tüylüydü biraz orasını açıkta bırakacak birşey giydiğinde görülüyordu ben sormuştum o da annem ciğer yemiş orasıın kaşımış ondan olmuş demişti. Benimde unuttuğum bir olaydı burda okuyunca aklıma geldi bak hamileyken yemem bende... Ama benim asıl hep duyduğum eğer hamileyken birinin evinden mutfağından canınız çeken şeyi izinsiz alıp yerseniz o şey çocukta çıkarmış annemde öle demişti.. Benim ayağımda da küçük bir i var ama annem ne olduğunu bilmiyor.

EU3
23-11-09, 11:11
ay cldırcam yaaa gercekten mı yaa napcaz ozaman yedım ıste yemesende ız cıkıo yemedın dıye dıolar ay delı olucam benım arkadasımda aynı yedım ondan sonra kalcamı kasıdım gercekmı dıye dedı hakıkaten bebıgın de kalcasında ız varr nolcak yaa ben bıde burnumu kasıdım allahımmmmmmm

ezgim29
annem bana ciğere sen dokunma dokunursan bir yeriinde iz çıkar der hep.ama piştikten sonra yersen ne olacak ki.gerçi hiç sevmem o da ayrı mesele.çok takmamak lazım bu tür şeyleri.

cokmasum
ben ciğer değilde zeytin yemiştim hamile iken kaynanamdan gizli dolaptan aldım attım ağzıma oğlumun bacağında zeytin var üzeride tüğlü tüğlü ama yakışıyo oğluma ya

EU3
yanı cıgere dokunmakmı ız yapıomus ben psımısını yedım

seda06
24-11-09, 18:11
benim annemde bana hamileyken yemiş ve kalçasını kaşımış benim kalçamdada kahve bir iz var 3 cm boyunda o yüzden doğum yapana kadar asla yemeyi düşünmüyorum...

hepatit
24-11-09, 19:11
iz yapmaz şekerim:))kan yapar bol bol ye...canın çekmişkene..ben demir ilacını alamdığım için dr sakatat ye demişti..ciğer-dalak vb..korkma hurafe bunlar.sağlıkla doğsun bebişin inşallah..

hanturks
24-11-09, 21:11
canım sen eğitimciymişsin bide ya yapma böyle, olurmu hiç öyle şey nasıl bir mantığı olabilir ki, bişey çıkacaksa çıkar zaten o ciltteki bir gelişim sorunuyla ilgili olabilir ancak böyle şeylerle zehir etme hamileliğini rahat ol.

aşkitom
25-11-09, 06:11
bende hamileyken ciğer yedim..annem yemeden önce ''aklımda'' dersen bişey olmaz demişti..
bende yerken hep aklımda dedim..
kızımın birisinde bişey yok ama diğerinin göbeğinde zeytin şeklinde bir ben var..bilme artık ciğerdenmi oldu yoksa sadece ben'mi..ama çok tatlı o ben'i..çok seviyoruz biz.. :))

EU3
25-11-09, 08:11
ya evet haklısınız ama ne bılım ınsan ole bı psıkıoljıye burunuokı valla ıster ıstemez dusunduruo cevrendekı ınsanlarr

glnk
25-11-09, 08:11
sağlıklı olsunlar da tek dert iz olsun yahu.

EU3
25-11-09, 10:11
amın amın ınsallah saglıkla gelsınlerrrrr

berna1
25-11-09, 10:11
canım benim kuzenim ciğeri çok sever hamileyken de yemişti mutlaka elini bi yerlere sürmüştür bebeği de oldu hiçbir iz yok takma kafanı hamileliğini zehir etme sakın.bende ne yersem yiyeyim hemen elimi yıkıyorum takıntı oldu bende iz olur diye korkuyorum bebeğimde..aman annelerimiz böyle şeylere dikkat etmiş mi sanki bizlerde hiç iz yok..olacağı varsa olur zaten içini serin tut..

duyguby
25-11-09, 13:11
kızlar benim annem sırf denemek amacıyla bacağının üst kısmına bilerek sürmüş.Aynı yerde benle doğmuşum hala daha durur koskoca.Tuhaf birşey ama etrafımdada aynı yöntemle beni olan var.Bunun bilimsel açıklaması ise varmıdır bilmiyorum...

berna1
25-11-09, 16:11
arkadaşlar bu deneme amaçlı yapanlara çok kızıyorum bebeklerimiz deneme tahtası mı allah aşkına ya bilerek sürereseniz tabi ki iz olur..

snur42
25-11-09, 17:11
bende yedim valla
ama hiç dokunmadım koçişim yaptı herşeyi
bişey olmaz inş.

SEVCAN_84
25-11-09, 18:11
birincisi doktorlar hamilelikte ciğeri pek önermezler ikincisi leke bıraktığını bende duydum...

denizkızıl
25-11-09, 20:11
yemekten değilde, çiğ ciğere dokunup elinin bulaşığını bir yerine sürersen iz olur diye biliyorum.