TEST

Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

snowflakeN
5-03-12, 15:03
samat
yani denemekle birşey kaybetmeyiz diyorsun.belki bu işe yarar inşallah hepimize fayda sağlar.
yanı ben oyle dusunuyorum en azından:KK9::KK9:..bizde bır sorun olmadıgını soyledı doktor ama ıdrar yollarımda enfeksıyon var bu da bebişe engelmiş..onu temızlıyormus ondan sonra gelır dıye beklıyroum ınsallahhhhh

gelsen
5-03-12, 21:03
deryaf
bence, yaşın müsaitse 1 ay daha denemelisin, bu şekilde hamile kalan bayan çok var çünkü. herhangi bir sorun tespit edildi ise o başka tabi o zaman tedavini aksatma, derim.
canım 22 yaşındayım çok doktora gittim her biiri aynı şeyi söyledi saglıksınız hatta yumurtalıklarımın iiii çalıştıgını ikiz bebeğimin dahi olabilecegni söylediler 3 yıl olacak ama bebiş yok bende aşılamadan önce 1 kez daha deneyip denememeye karar veremedim sogan kürünü

akrepkiz
5-03-12, 22:03
nilayy_84
yanı ben oyle dusunuyorum en azından:KK9::KK9:..bizde bır sorun olmadıgını soyledı doktor ama ıdrar yollarımda enfeksıyon var bu da bebişe engelmiş..onu temızlıyormus ondan sonra gelır dıye beklıyroum ınsallahhhhh
Ya kizlar benimde sogan kurunde bugun 8. Gunum ama bi kac gundur yanma oluyor bende tuvalete ciktigimda idrar yollari iltijabi oldum sanirim bu normalmi biraksammi acaba ilk defa oldum cok canim yandi kararsizim sogn suyunun yan etkisi olabilirmi

deryaf
6-03-12, 06:03
gelsen
canım 22 yaşındayım çok doktora gittim her biiri aynı şeyi söyledi saglıksınız hatta yumurtalıklarımın iiii çalıştıgını ikiz bebeğimin dahi olabilecegni söylediler 3 yıl olacak ama bebiş yok bende aşılamadan önce 1 kez daha deneyip denememeye karar veremedim sogan kürünü
günaydın :) sebebi yoksa bence kesinlikle dene soğan kürünü.

60gelsin
1 aydan sonra 2. ve 3. aylarda regle 10 gün kala oluyordu değil mi

deryaf
60gelsin
1 aydan sonra 2. ve 3. aylarda regle 10 gün kala oluyordu değil mi
günaydın,
Kür 2: Polikistik overe karşı
Kaynamakta olan birbuçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İlk onbeş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, adetinize on gün kala on gün boyunca yine günde iki kez uygulayınız.

Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

asis
6-03-12, 07:03
akrepkiz
Ya kizlar benimde sogan kurunde bugun 8. Gunum ama bi kac gundur yanma oluyor bende tuvalete ciktigimda idrar yollari iltijabi oldum sanirim bu normalmi biraksammi acaba ilk defa oldum cok canim yandi kararsizim sogn suyunun yan etkisi olabilirmi
soğan kürünü günde 2 kere iç. ama aynı zamanda gün içerisinde de bol bol su içmen gerekir. idrarını temiz suyla atabilirsin

snowflakeN
6-03-12, 08:03
akrepkiz
bırakma bence benımde ıdrar yollarında enfeksıyon var bu cocuga engelmıs temızlıyor ıste devam et....

selen2905
6-03-12, 12:03
nilayy_84
bırakma bence benımde ıdrar yollarında enfeksıyon var bu cocuga engelmıs temızlıyor ıste devam et....
kızlar adet tarihiniz her ay değişiyorsa veya uzun süredir adet göremiyorsanız her ayın 10 günü yapılyormuş,10 gün boyunca 4 ay,bunu saraçoğlunun yazdığı cevaplarda gördüm

gelsen
6-03-12, 14:03
deryaf
günaydın :) sebebi yoksa bence kesinlikle dene soğan kürünü.
bu ay hamile degilsem 1 ay daha denecegim canım hiçsorun yok eşimde de bende de biraz daha bitkisel çözüm denemek en iiiyisi

akrepkiz
6-03-12, 14:03
asis
soğan kürünü günde 2 kere iç. ama aynı zamanda gün içerisinde de bol bol su içmen gerekir. idrarını temiz suyla atabilirsin
Canim cok su iciyorum ama acaba iltihabi bu sekildemi atiyorum diye dusunuyorum hic olmazdim bu turseyler ilk defa bu ay oldum boyle iltihap sogan suyunun etkisimi acaba

asis
6-03-12, 15:03
akrepkiz
Canim cok su iciyorum ama acaba iltihabi bu sekildemi atiyorum diye dusunuyorum hic olmazdim bu turseyler ilk defa bu ay oldum boyle iltihap sogan suyunun etkisimi acaba
evet soğan suyunun etkisi.
soğan kürünü yapınca iltihapı atıyorsun vücudundan. hatta bir çok bayanda lekelenme şeklinde oluyormuş bu iltihapı atma.
akıntıda yaparmış bu kür. akıntıyla yada lekelenmeyle içindeki kistten yada miyondan kurtuluyorsun

samat
6-03-12, 16:03
nilayy_84
inşallah canım ne güzel olurdu hepimiz hamileyiz diye haykırabilseydik burada değil mi.

samat
6-03-12, 16:03
slm kızlar bugün adetimin 3. günü soğan kürüne ne zaman başlamalıyım.nasıl uygulamalıyım.

idilga
7-03-12, 00:03
samat
slm kızlar bugün adetimin 3. günü soğan kürüne ne zaman başlamalıyım.nasıl uygulamalıyım.

7.gun basliyosun cnmm hadi boll sans :) sifa olsun cnm

deryaf
7-03-12, 08:03
samat
slm, adet bittikten 7 gün sonra başlanır. 15 gün içilir.

snowflakeN
7-03-12, 09:03
samat
inşallah canım ne güzel olurdu hepimiz hamileyiz diye haykırabilseydik burada değil mi.
offf keskeee reglıme 5 gun kaldı ama hıcbırsey hıssetmyırom:KK19::KK19:

dmrsda
8-03-12, 12:03
yarından ıtıbaren ben de baslıyorum sogan kürüneeee :)

gelsen
8-03-12, 13:03
sogan kürüm dün bitti salı adet olamam gerek 5 günüm kaldı ama sanki adet olacakmışım gbi geliyo of umarım olmaz

asis
8-03-12, 13:03
gelsen
sogan kürüm dün bitti salı adet olamam gerek 5 günüm kaldı ama sanki adet olacakmışım gbi geliyo of umarım olmaz
inşallah adet olmazsın canım. ümitsizliğe kapılma canım

Ay_ca
8-03-12, 14:03
Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun:KK54::119::103:

asis
9-03-12, 14:03
soğan kürü kullananlar hu huuuuuuu nerelerdesiniz.
nasıl gidiyor kür uygulamanız. kimseden çıt çıkmıyor :)))))))

benim bugün 10. günüm 5 gün sonra kürüm sona eriyor

idilga
9-03-12, 14:03
ben sogan kurumu bitirdim sekercmmm incir havucumun 2. seansina basladim hatta :))))))
ama sogan kurunu incir bitince tekrarlicammm o da adet olmadan 10 gun once falan diooooo ee ama o zaman ya yumurtayla sperm kavussmussa acaba bi zarari olmazmi ????????????????????

diye soriimm dedimmm mart pisicani ::)))

asis
9-03-12, 16:03
iyi yaptın mart kedisi :)))))))
pardon londra kedisi :)))

ibrahim saraçoğlunu yaz izlediklerimden bir tanesinde , yadaaaaaaa okuduklarımdan bir yerde herhangi bir düşüğe falan sebep olmayacağını söylemişti.
tabi hamile olduğunuzu öğrendiğinizde bırakın demişti.

60gelsin
9-03-12, 16:03
geçtiğimiz şubat ayında yaptım bu kürü ama kırmızı kartı yedim malesef olsun vardır bir hayır belki bu arada adet sancım gitti bu kürü yaptığım ay sancılanmadım...

bu ayda yapmam lazımmış ondan sonra yapılmıyor zaten, ikinci ayda da 10 gün kala bir hafta yapıcam onu bekliyorum ben de hayırlısı...

asis
9-03-12, 18:03
60gelsin
geçtiğimiz şubat ayında yaptım bu kürü ama kırmızı kartı yedim malesef olsun vardır bir hayır belki bu arada adet sancım gitti bu kürü yaptığım ay sancılanmadım...

bu ayda yapmam lazımmış ondan sonra yapılmıyor zaten, ikinci ayda da 10 gün kala bir hafta yapıcam onu bekliyorum ben de hayırlısı...
üzülme canım,
belki bu ay soğan kürü ile rahatlamıştır için temizlenmiştir. kırmızı kartın bittiği ilk gün ilişkiye gir.
daha sonrada ovulasyon tarihi bul ve o günlerde bol bol çalışın inşallah tutar

beyazz_35
9-03-12, 19:03
selam arkadaslar size birsey sormak istiyorum cahilligime verin :)
bu sogan kürü nasil oluyo nasil hazirliyosunuz
ben 5 aralikta kürtaj oldum hala adet göremedim adetin 7. günü falan baslanmasi gerekiyo deniliyo ben adet olamadigim icin hemen baslasam olur mu?

60gelsin
9-03-12, 19:03
asis
üzülme canım,
belki bu ay soğan kürü ile rahatlamıştır için temizlenmiştir. kırmızı kartın bittiği ilk gün ilişkiye gir.
daha sonrada ovulasyon tarihi bul ve o günlerde bol bol çalışın inşallah tutar
amiinn canımm inş. söylediklerini yapacağım :KK34:

inş söylediğin gibi içim temizlenmiştir... :KK31:

havi1453
10-03-12, 02:03
benimde bugün 5 .günüm sogan kürü yapmaya başladım as birascık pkocan oldugumu ögrendim ama vardiyalı çalışınca adetim hemen biter bitmez başladım 00:00/08:00 de başladım 16:00/00:00 bitircem adet olduktan snra 10.günü gene yapcam inşallah hamiş kalırızzzzzzzzzzzzzzzz:KK46::KK46::KK49:

havi1453
10-03-12, 02:03
dünya kadınlar günümüz kutlu olsun hepinizi öptümmmmmmmmmmmmmmmm:KK54:

seda_d5
10-03-12, 09:03
benim de 2 gün sonra bitiyor. sonucu duyuyrurum burdan yine.hayırlısı bakalım

gelsen
10-03-12, 19:03
kızlar adetimin 7.günü sogan kürüne başlamıştım 15 gün kullandım adetime 4 gün vardı ama adet oldum :KK43: tekrar yapıcam dogru zamn nedr acaba yanlış zamanda mı başladım?

seda_d5
11-03-12, 07:03
gelsen
kızlar adetimin 7.günü sogan kürüne başlamıştım 15 gün kullandım adetime 4 gün vardı ama adet oldum :KK43: tekrar yapıcam dogru zamn nedr acaba yanlış zamanda mı başladım?
normalde adet bitiminden 7 gün sonra başlanıyor. adet görürsen eğer (ki sen görmüşsün) bir daha ki adetinden 10 gün önce yine 5 yada 7 gün uygulaman yeter. inşallah diğer aya hamile kalırsın.

asis
11-03-12, 09:03
gelsen
ovulasyon gününü bul arkadaşım bu çok önemli.
o tarihte yumurta ve spermler buluşuyormuş :)))

myangelx
11-03-12, 09:03
adet olduktn sonra bende uygulamaya başlıyacağım.. incir kürü nasıl uygulanıyor

laleinuman
11-03-12, 20:03
kızlar ben anlamadım yaww
adetin başlangıç gününü sayarak mı 7. gün başlanıyor yoksa bittiğii gün mü 1. güm kabul edılıp 7. gün başlanıyor? herkes ayrı yazmışşş kafam karıştı:KK53:
bide 15 gün bu kürü uygulayınca zaten 2. adete bikaç gün kalıo yanı adete 10 gün kalmıo 2. kürü nasıl uygulayacağızz???

yazıları okuyunca çokk heyecanlandım inşallah benmde bi bebişim olurrr lütfen bilen biri bana cevap verebilirmii:KK3:

deryaf
12-03-12, 09:03
laleinuman
adetin başlangıç gününü sayarak mı 7. gün başlanıyor yoksa bittiğii gün mü 1. güm kabul edılıp 7. gün başlanıyor? herkes ayrı yazmışşş kafam karıştı:KK53:
bide 15 gün bu kürü uygulayınca zaten 2. adete bikaç gün kalıo yanı adete 10 gün kalmıo 2. kürü nasıl uygulayacağızz???

yazıları okuyunca çokk heyecanlandım inşallah benmde bi bebişim olurrr lütfen bilen biri bana cevap verebilirmii:KK3:
adet bittikten 7 gün sonra başlanır. yani bittiği günü 1. gün sayıp 7.günde içmeye başlıyorsun. 15 gün yaptığında zaten adet zamanın geliyor. olup bitince diğer adetinden 10 gün önce tekrar başlayıp 10 gün içiyorsun.

beyazz_35
12-03-12, 11:03
arkadaslar gecen gün soru sormustum ama okuyan olmadi sanirim bana bu sogan kürünü nasil yaptiginizi anlatabilir misiniz.

seda_d5
12-03-12, 15:03
laleinuman

canım kür bitince adet olursan diğer adetine 10 gün kala tekrar 5 yada 7 gün uyguluyorsun. adet olmazsan zaten hamilesin:))

seda_d5
beyazz_35
arkadaslar gecen gün soru sormustum ama okuyan olmadi sanirim bana bu sogan kürünü nasil yaptiginizi anlatabilir misiniz.
adet bittikten 7 gün sonra (yalnız ben adetin 7. günü başladım o şekilde biri hamile kalmıştı ) 2 su bardağı klorsuz suyu kaynatıyosun. kaynamaya başlayınca 1 orta bo normal yemeklik soğanı 4 e bölerek suya atıyosun ve kapağı kapatıyosun. 5 dk sonra ocağı kapat ve biraz ılımasını bekle. çok ılık olmayacak ama. sabah akşam bunu yapacaksın 15 gün

seda_d5
benim bugün bitti. bakalım beklemedeyim. umarım kırmızı kart görmem:)

akrepkiz
Bende bugun test yaptim negativ bu ay sogan kuru yaptigim icin umutlanmistim ise yaramadi bide kurun 8. Gun idrar yollari ilyihabi oldum offff

seda_d5
akrepkiz
Bende bugun test yaptim negativ bu ay sogan kuru yaptigim icin umutlanmistim ise yaramadi bide kurun 8. Gun idrar yollari ilyihabi oldum offff
kan testi mi yaptırdın? idrar testi hemen cevap vermeyebiliyor çünkü

akrepkiz
12-03-12, 16:03
seda_d5
kan testi mi yaptırdın? idrar testi hemen cevap vermeyebiliyor çünkü
idrar testi yaptim canim bi umut daha var mi diiyosun bb

seda_d5
akrepkiz
idrar testi yaptim canim bi umut daha var mi diiyosun bb
olmaz mı canım idrar testi bazen özellikle ilk zamanlarda yanlış sonuç verebiliyor.

beyazz_35
seda_d5
adet bittikten 7 gün sonra (yalnız ben adetin 7. günü başladım o şekilde biri hamile kalmıştı ) 2 su bardağı klorsuz suyu kaynatıyosun. kaynamaya başlayınca 1 orta bo normal yemeklik soğanı 4 e bölerek suya atıyosun ve kapağı kapatıyosun. 5 dk sonra ocağı kapat ve biraz ılımasını bekle. çok ılık olmayacak ama. sabah akşam bunu yapacaksın 15 gün
cok tesekkür ederim bilgin icin ama ben 3 aydir adet olamiyorum 5 aralikta kürtaj oldum ondan sonra adet olamadm. herhangi bi gün baslasam olur herhalde.
yani bu kür adetimi getirir mi bana faydasi olur mu arkadaslar. cok SIKINTILIYIM bi an önce adetimin gelmesini ve yeni bi hamilelik icin calismaya baslamak istiyorum. kan testi istemisti doktor bugün sonuclarini aldim
prolaktin 3.4-24.1 olmasi gerekirken benim ki 26.3 müs
bide TSH basal 0.27-4.2 normal deger benim ki 4.96

bunlardan anlayan varmi ben arastiridim ama anlamadim. anca persembe günü göstericem sonuclari doktora

seda_d5
beyazz_35
cok tesekkür ederim bilgin icin ama ben 3 aydir adet olamiyorum 5 aralikta kürtaj oldum ondan sonra adet olamadm. herhangi bi gün baslasam olur herhalde.
yani bu kür adetimi getirir mi bana faydasi olur mu arkadaslar. cok SIKINTILIYIM bi an önce adetimin gelmesini ve yeni bi hamilelik icin calismaya baslamak istiyorum. kan testi istemisti doktor bugün sonuclarini aldim
prolaktin 3.4-24.1 olmasi gerekirken benim ki 26.3 müs
bide TSH basal 0.27-4.2 normal deger benim ki 4.96

bunlardan anlayan varmi ben arastiridim ama anlamadim. anca persembe günü göstericem sonuclari doktora
prolaktin yüksekliği adet düzensizliği yapar. TSH için de hamilelik için en ideali 2 den küçük olması

beyazz_35
seda_d5
prolaktin yüksekliği adet düzensizliği yapar. TSH için de hamilelik için en ideali 2 den küçük olması
tsk ederim bilgin icin. ins bu sogan kürü bende de ise yarar

laleinuman
12-03-12, 20:03
deryaf
adet bittikten 7 gün sonra başlanır. yani bittiği günü 1. gün sayıp 7.günde içmeye başlıyorsun. 15 gün yaptığında zaten adet zamanın geliyor. olup bitince diğer adetinden 10 gün önce tekrar başlayıp 10 gün içiyorsun.
tişikkür ederiiimm

laleinuman
12-03-12, 20:03
seda_d5
canım kür bitince adet olursan diğer adetine 10 gün kala tekrar 5 yada 7 gün uyguluyorsun. adet olmazsan zaten hamilesin:))
aman da aman ağzından bal damlıyor arkadaşımmm:)) inşallah Rabbim hayırlısını nasip etsin cümlemize.