Cökük Yanaklar

pippi_langstrumpf
8-12-09, 17:12
Bende cesaretsizim ama çaresizimde orta yüz germeyi araştırdım gerçekten tam benim sorunuma çare.
Orta yüz germe ameliyatı nedir?

Yanak bölgesindeki derin dokularda ortaya çıkan sarkma en iyi orta yüz germe ile tedavi edilir. Bu ameliyat ile sarkan yanak yukarı alınır, uzamış alt göz kapağı mesafesi kısaltılır ve gözün iç kenarından başlayıp yanağa doğru uzanan derin çukurlaşmış hat ortadan kaldırılır. Orta yüz germe klasik yüz ve boyun germe ameliyatına göre çok daha erken yaşlarda yapılabilir. Sadece alt göz kapağından yapılan bir kesiyle çalışılır bazen buna ağız içinden yapılan bir kesi de eklenebilir.

Beni kesi kısmı korkuttu. gözaltından kesimi alınıyor ayhak bilgi verirmisin?

ayhak
8-12-09, 17:12
Özellikle endoskopik orta yüz germe ameliyatları yaşı genç olan hastalarda daha başarılıymış.doktorum 19 yaşında hastasının olduğunu söylemişti.ama bu ameliyatta en önemli nokta çok iyi bi doktor seçmeniz.bu ameliyattan sonra kesinlikle 1 ay kadar evde olman gerek.gözaltındaki şişlikler kolay kolay geçmiyo.benim 25 gün oldu gözaltlarım hala belirgin şiş.bende gözlük takmaya başladım.bu ameliyatta hiç bi şekild morluke olmuyo sadece belirgin bi şişlik oluyo.bide gerçekten zor bi ameliyat.benim 4 saat sürdü.ben 33 yaşındayım.hiç bu kadar zorlancağımı bilmiyodum.gerçi bilseydim bile gene yaptırırdım.bu ameliyatı başarı ile yapan türkiyede 3,4 cerrah varmış.benim doktorum süper.bide valla ben sürekli öyle dolguyla falan uğraşmamak adına yaptırdım bu ameliyatı.doktorun yaptığı ameliyat sonrası fotoğrafları gördüm valla süperdi.

pippi_langstrumpf
8-12-09, 18:12
ayhak
Özellikle endoskopik orta yüz germe ameliyatları yaşı genç olan hastalarda daha başarılıymış.doktorum 19 yaşında hastasının olduğunu söylemişti.ama bu ameliyatta en önemli nokta çok iyi bi doktor seçmeniz.bu ameliyattan sonra kesinlikle 1 ay kadar evde olman gerek.gözaltındaki şişlikler kolay kolay geçmiyo.benim 25 gün oldu gözaltlarım hala belirgin şiş.bende gözlük takmaya başladım.bu ameliyatta hiç bi şekild morluke olmuyo sadece belirgin bi şişlik oluyo.bide gerçekten zor bi ameliyat.benim 4 saat sürdü.ben 33 yaşındayım.hiç bu kadar zorlancağımı bilmiyodum.gerçi bilseydim bile gene yaptırırdım.bu ameliyatı başarı ile yapan türkiyede 3,4 cerrah varmış.benim doktorum süper.bide valla ben sürekli öyle dolguyla falan uğraşmamak adına yaptırdım bu ameliyatı.doktorun yaptığı ameliyat sonrası fotoğrafları gördüm valla süperdi.
Cnm senin dr'un kim? Ben öğretmenim yaa mafoldumben napcam? Hangi arada derede yaptırcam :gitme: Yaza doğru yaptırsam yazım zehir olur :gitme:
Yaa bu orta yüz germe tam benm sorunlarım benimde gözaltı oyuğum yanağa doğru kaydı ve yanaklarım biraz indi ama ben sadece bunların düzelmesini değil bide dolgunluk istiyom üstüne bide dolgumu yaptırmak gerek acep?

shekr
gözaltlarım kuyu gibi oldu maşallah yanaklar desen hiç yok resmen hortlak gibiyim mafoldumben

ayhak
benim doktorum erhan eryılmaz.neredeyse her gün televizyonda görüyorum doktoru.müjde arın kardeşinin ameliyatınıda erhan bey yapmış.ayrıca müjde arın ameliyatını yapan doktor erhan beyin hocası.anlıyacağın endoskopik yüz germe ve burun üzerine gerçekten profesyonel bi doktor.valla arkadaşım bu ameliyat için gerçekten uzun bi zaman gerekiyo.bana yaptığı bissürü ameliyatlrı gösterdi tam 3 ay sonra yüzde hiç bişey anlaşılmıyo.aslında ben bu ameliyatı olmadan önce yanaklarımın çökük kısmını doldurmasını da istedim.hatta ameliyatla ilgili bi kağıt doldurduğında bunu da yazdı.göbeğimden yağ alıp oraya eklicekti.ameliyattan sonra buna hiç gerek yok dedi yapmadı.eğer genede yüzüm oturduktan sonra yanaklarımdan memnun kalmazsan ücretsiz yağ enjeksiyonu yaparım dedi.galiba yaptıracam gibi.benm önceden yüzüm tuba büyüküstünün yanakları gibiydi.bakalım 2 ay sonra nasıl olacak.aklıma takılan bişey var.yağ enjeksiyonumu yaptırmak daha kalıcı yoksa doku kokteyli yaptırmak daha kalıcı bunu araştırıyorum.bu arada göz altlarımda kesiler vardı.ama kesinlikle belli değil.yüzümde hiç bir şekilde iz yok sadece morluk var.

shekr
natura vigor collagen tablet adında bi ilaç buldum kızlar..ama nasıl bir marka daha önce kullanan varmı acaba?açıklaması şöyle

Natura Vigor Collagen (Doğal Kolajen Tablet) - 700mg

Cilt Kırışıkları, çizikler, kaz ayakları ve derin çukurlarınız için artık değerli bir besininiz var.

Cilt Güzelliğinizin vazgeçilmezi olacak yepyeni bir ürün. Kolajen Tableti ciltte bulunan ve zamanla zarar görmüş kolajen enzimlerinin yerini doldurarak kırışıkları kapatır ve yeni oluşmaya başlayan kırışıkları durdurur.

COLLAGEN 700mg
Collagen insan vücudunda cilt, saç, saç derisi, tırnak ve eklemlerde doku proteinlerinin %80ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir.

Ciltteki kırışıklıklar, saç, saç derisi ve tırnakdaki yıpranmalar, eklemlerdeki zayıflamalar vücuttaki doğal kolajen miktarı ve hyaluronik asit miktarı azaldığında, yani yaşlanmaya başladığınızda ortaya çıkar. Bu sebeple yaşlandıkça azalan bu proteinin gıda yoluyla alınması çok önemlidir. Natura Vigor Collagen bu açığı kapatmak için kullanabileceğiniz bir destekdir.
Kırışık ve çizgilerin yanı sıra Collagen saçlar ve tırnak için de hayati bir protein besin kaynağıdır. Collagen’in Amerikada bilinen en yaygın kullanımı eklemler ve tendonlardır. Eklem rahatsızlıklarında ve sporcu yaralanmalarının iyileşmesinde doktorların tavsiye ettiği bir protein maddesidir. Yaralanmalarda iyileşmeyi hızlandırdığı saptanmıştır.

Natura Vigor Collagen Takviyesi estetik ve güzellik için gerçekleştirilen kozmetik kolajenleri, enjeksiyonları ve maskeleri gibi uygulamaların gerçekçi bir dahili kullanım şekli olarak cildi doğal yoldan besleyen besin takviyesidir.

Kullanım Tavsiyesi: Günde 1 adet yemeklerle alınır.

alıntıdır .

pippi_langstrumpf
Shekrcim ben inanmıyorum haplarla tam düzeleceğine. Bence bu daha fazla gerilememesini sağlar ama alta düşen dokularımızı kaldırmaz. Ben orta yüz gerdirme düşünüyorum artık ama korkuyorum. Sende oku istersen tam bize göre.Çok iyi dr'a gidersek sorun olmaz diye düşünüyorum

shekr
en iyisi kendi dr umu arayıp bilgi almak..gerçi pek cesaret edebileceğimi sanmıyorum ama CADIARZU

Larina
8-12-09, 20:12
söyledik ama hala bi çare diyen şahıslar var..2 sayfa geriye gidin..anlamadıysaız bidaha yazıyım kaydirigubbakcemile3

jayjay
8-12-09, 22:12
ayhak
Arkadaşlar aynı konuda ben de mağdurum.ilaç sonrası yanaklarımda ve gözaltlarımda ani bir çökme oldu.bende bayağı bi araştırma içine girmiştim neler yapabilirim diye.ve bir sürü estetik cerraha mail attım.bana endoskopik orta yüz germe yaptırabilirsin dediler.bunun için doktor araştırması içine girmiştim.doktorumu buldum ve bu ameliyatı oldum.ameliyat olalı 25 gün oldu.halen gözaltlarım şiş.yanaklarımda şiş olduğu için gayet iyi duruyo.ama şişler indikten sonra yanaklarım nasıl görünür bilemiyorum.şişler tam gittikten sonra eğer yanaklaımın daha dolgun olmasını istersem doktorum oraya bir miktar yağ enjeksiyonu yapacağını söyledi.benim kafamı karıştıran yağ enjeksiyonumu yaptırsam yoksa doku kokteylimi yaptırsam karar veremedim.sonuçta ikiside geçici çözümler.üfffffff ne napcaz bilmiyorum.sıkıntılı bi durum.
ayhak gecmıs olsun umarım hersey gonlunce gelısır
sen kac yasındasın?
ve roaccutane yuzunden mı gozaltların cöktü?
dr onayladı mı o ılac yapmıstır dıye
ben hala ıcıyorum o yuzden soruyorum ayhak
doktorun kım ? ve kac lıra verdın amelıyata?

eger roaccutane yapıyorsa bunu hemen ılacı kesıp ozon therapy ye gıtmelı ve kanımızı temızlemelıyız bence

jayjay
8-12-09, 23:12
kızlar tekrar soruyorum cilt germe için mesolifting ampulu almak isteyen varsa birlesip alalım
farklı markalarda farklı ıcerıkte ve farklı sayıda ampul ıceren urunler var
ben alıcam, tek basıma benı bıraz zorlar, o yüzden benimle birlesip almak isteyen varsa
siteleri ve ürün fiyatlarını verebilirim acil yanıt bekliyorum yoksa kendim tek basıma alıcam
lütfen özelden bana mesaj atın karar verelim

izmit_41
9-12-09, 15:12
Deneme amaçlı vurulduğum doğum kontrol iğnesinin etkisi biterken yüzümde iki tane sivilceyi de hatıra bırakınca soluğu dermatoloji uzmanında aldım. Bir iki tavsiyede bulunurken rou... adlı ilacı da önerdi ama sonuçlarını çok ağır ödersin en iyisi sakın hiç bulaşma dedi. Bunu öneren her doktor etkileriyle beraber yan etkilerini de söylemeli.

pippi_langstrumpf
9-12-09, 16:12
izmit_41
Deneme amaçlı vurulduğum doğum kontrol iğnesinin etkisi biterken yüzümde iki tane sivilceyi de hatıra bırakınca soluğu dermatoloji uzmanında aldım. Bir iki tavsiyede bulunurken rou... adlı ilacı da önerdi ama sonuçlarını çok ağır ödersin en iyisi sakın hiç bulaşma dedi. Bunu öneren her doktor etkileriyle beraber yan etkilerini de söylemeli.

Sonuçları neymiş peki? demedi mi?
Genelde sadece karaciğere zarar verdiği düşünülüyor. AMa hiç kimsenin bu yüz çökertici özelliğinden haberi yok. Drlar bile bilmiyolar bence

jayjay
9-12-09, 19:12
izmit_41 sakın içme, içmekle kurtulmuyor ınsan
iciyorsun bırkac ay cok ıyı sonra her tarafın yaglanıyor
sacın vucudun
hayatında gormedıgın sıvılceler cıkıyor ve baska ılac kullanmakla roacutane ın neden oldugu yag bezlerındekı bozulmayı da duzeltemıyorsun
tek yuzde sıvılce olsa
sac ve derının yag oranını bozuyor
sakın asla ıcme

izmit_41
9-12-09, 20:12
Jayjay kadın da sakın içme rou... dediği için diyorum. Sonrasında vücudunda kalıcı hasarlar açıyor olduğunu anlattı.

jayjay
9-12-09, 20:12
ya napim bilmiyorum ki canım bıraktıgım zaman da vucudum cildim sacım bıle yaglanıyor kı ben kuru tenlı bır ınsanım
nefret ederim öyle vıcık vıcık dolasmaktan
hergün de banyo yaparım yıne de ılacı bırakınca sacım kirli gibi oluyor yag bezlerini bozdugu ıcın

evet kızlar mesolifting ampullerini almak icin birlesicek arkadaslara ıhtıyacım var
5ml x 5 ampul 141.6 euro bir marka var, 5 ml lık her ampül 2-3 kez kullanılıyormus
bir de 5 mlx 10 ampul-220 euro bir aska marka var -yıne kullanım sayısı aynı
özelden görüselim
hangisini isterseniz katılımcı arkadas sayısına göre birlikte alabiliriz
ben 141.6 euroluk urunden en az 2 ampülü isterim220 euroluktan da 4 ampülü isterim
ne kadar kız olursa o kadar iyi
cildin toparlanması, elastikiyet kaybı sarkma ve kırısıklıklar icin olan cesidinden alıyoruz
yanaklardaki elastikiyet kaybı gıdı ve boyun dahil

duygusalnane
10-12-09, 12:12
kızlar inanın tek çareniz yüz gerdirme. o ampuller filan geçici çözümler. organizmanızı bozmayın haplarla.estetik alışkanlık yapmaz neden yapsın. fazla kilo alıp vermiyorsanız estetik bence kalıcı. paramı denkleştireyim soluğu teoman doğanda alıcam

jayjay
10-12-09, 15:12
ben michael jacksona dönmek istemiyorum
lifting ampulleri gayet dogal ve güzel cözümler sunuyor
sonra maliyeti kıyaslanamaz , 10 da biri bile değil
kaldı kı cilt ameliyata ragmen bakım ısteyen bır organdır,gerdirip öyle mı kalınacak
yaptıranların resimlerini ekledim
VıTAMıN ıĞNESı GENÇLEŞTıRıYOR - MAGAZıN - SacitAslan.com
ben 3 -4 yıldır bu ıslerı arastıran bırcok uygulama yaptırmıs bır ınsan olarak
mesoliftingin etkisine inanıyorum

guzelderya
11-12-09, 17:12
jayjay beraber alabiliriz ben istiyorum. ama istanbulda yaşıyorum. bi de nasıl uygulayacağız yüzümüze. ağrı kesici filan mı almak lazım?

jayjay
11-12-09, 19:12
derya bir dr uygulayabılır
kargolayabilirim
4 marka buldum
2 sinden birini secelim derim size mail atarım icerik ve fiyatlarını
biri 10 ampul 220 euro
digeri 5 ampul 141.6 euro
5 ml her iki markanın ampullerı de
5 ml lık 1 ampul 2-3 kez uygulanabılıyormus
agızları kaucuk kapak,acılmadan enjektoru ıcıne batırıp ılacı cekıyorlar
ikisinin ortak icerdihi maddeler hyaluronic acid
büyüme faktörleri, vitaminler
10 ampul-220 uero olan daha fazla madde iceriyor daha zengin bir icerik
ama olsun digeri de isimizi gorur
ben kesinlikle tek basıma alabılırım
bundan sonra her zaman yaptırıcam mesolifting fakat dedigim üzre
10 ampul bitene kadar paramı nakit olarak baglamaktansa
ihiyac oldukca arkadaslarla bırlesıp almak daha mantıklı geliyor
o zaman arkadaslarla birlesir alırım
herkes ihtiyacı kadarını alır
ne ben ne de siz tüm nakitimizi buna baglamamıs oluruz
kargoyla gönderirim
ya da sizlerden biri alsın biz ona yollayalım ürün parasını
kimde cash varsa o alsın
ben de alabilirim sizlerden biri de alabilir bölüşelim
kargo yaparız artık

izmit_41
Son üç dört gündür cildime göre fondoten arayışına girince eczanenin birinde satılan ürüne yöneldim. Oradaki güzellik uzmanıyla sohbet ederken, 27-28 yaşlarındadır anca diye düşünürken 35 yaşında olduğunu öğrenince, 'içten beslendiğini cildin bas bas bağırıyor' dediğimde haklı olduğumu anlattı. Başta; sigara içiyorsanız öncelikle ondan vazgeçilmeli. Bedelini cilt yaşlılığı olarak ödemek yerine, içmemek en güzeli. Uyku şekli değişmeli ki, sırt üstü yatış pozisyonunun faydasını bilmeyen yoktur. Yeşil çaydan faydalanılmalı, üzüm çekirdeği ekstresi... Cilt üç katmandan oluştuğuna göre, ilk katmana ulaşmak içten beslenmeyle olacağını ben de uzman sayesinde öğrendim. Naçizane yazmak istedim kulüp hatunlarına a.s.

jayjay
valla yesil cay da iciyorum üzüm cekirdegi de yiyorum
zaten beslenmem cildime göre oluyor
kendimi mi besliyorum yoksa cildimi mi bilmiyorum
sigara asla icmedim asla alkol icmedim hayatımda
ama iste yaslılık.... 28 diyince cilt bozuluyor

ayhak
12-12-09, 11:12
Arkadaşlar müjde.Bu yanaktaki çöküklüğe nasıl bi yol bulabiliriz diye uzun süredir araştırma içindeydim.ve sonunda buldum.Estetik Cerrahı Op.Dr.H.Nazmi Bayçinin web sayfasını incelerken bişey dikkatimi çekti.Yüz dolgunlaştırma diye bi başlık var.kesin yağ enjeksiyonundan bahsediyodur diye düşünmüştüm.ama yanılmışım.Sculptra diye bir dolgudan bahsediyo ama bu bildiğiniz gibi jel kıvamında bi dolgu maddesi değil.aynı vitamin enjeksiyonu gibi.sıvı.en az 2 yıl kalıcılığı varmış.lütfen bi gözatın.hiç bunu deneyen oldumu?

ayhak
12-12-09, 11:12
SCULPTRA (NEWFıLL)
Sculptra (Newfill), sadece kırışıklık içini doldurmakla kalmayan, enjekte edildiği yerde yeni kollajen üretimini artıran bir implanttır. FDA onayı vardır. Aventis tarafından üretilmekte ve bazı ülkelerde Sculptra, bazı ülkelerde ise Newfill adı ile satılmaktadır. Tamamen sentetik bir madde olan polilaktik asit içerir. Allerji testi gerektirmez, hayvansal kaynaklı olmadığından herhangi bir hastalık bulaşma riski yoktur. Kalıcı bir yöntem değildir ama etki süresi 2 sene gibi uzun bir süredir. Polilaktik asit, vücutta yıkıma uğramakta ve yıllar içinde tamamen kaybolmaktadır; yıkımla oluşan maddeler nefes yolu ile vücuttan atılmaktadır.
Sculptra, gerek hazırlanışı, gerek uygulanışı, gerekse etkisi itibarıyla diğer dolgu maddelerinden farklı bir üründür.
Sculptra flakonda kullanıma sunulmuş, sulandırılarak kullanılan bir üründür. Steril enjeksiyonluk su ile uygulamadan en az 2-3 saat önce (daha iyisi 1 gece önce) sulandırılmalıdır. Enjeksiyonlar sırasında enjektörde sallanarak çalkalanmalıdır. Yüzde özellikle bazı bölgelerde dolgunlaştırma için kullanılmaktadır (şekilde kullanım yerlerini görebilirsiniz). Etkisi, uygulamadan bir süre sonra azalır ve sonra tekrar artar; bu fenomen yüzünden etkisi en iyi 3-4 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. En iyi sonuç için 2-3 ayrı uygulama yapmak gerekebilir. Özellikle cilt yüzey dokusunda (texture) iyileşme sağlamaktadır. Bu etkisi, çevre dokuda ve kollajende proliferasyon ve yeni doku oluşumunun artması sonucudur. Sculptra, 2009 mayıs ayından beri ülkemizde kullanıma sunulmuştur.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.sculptra.com/).
Ben bu bilgileri kozmetik cerrahi diye bir web site var.Ordan buldum.Orda piyasada bulunan bütün dolgu maddeleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.hangi dolgu nerde kullanılıyo ne kadar zaman gidiyo gibi bütün bilgiler mevcut.siteye girdiğinizde sol tarafta ameliyatsız estetiğe tıklayın açılan sayfada dolgu maddeleri uygulamaları başlığını görceksiniz.orda piyasada kullanılan bütün dolgu maddeleri ile ilgili tüm bilgiler mevcut.bilgilerinize.

pippi_langstrumpf
12-12-09, 18:12
Kızlar çökük yanak nasıl anlaşılyo? Benm yanak yokta... Yanii suratım bi deri bi kemik kaldı. Gülme çizgilerim belli. Netten yaptığım araştırmaya göre bulldog çökmesi yaşıyorum. Yani gözaltların çukurlaşması ve gözaltından ağza kadar olan derinin gülme çizgisi etrafında yoğunlaşmasıymış.