Kızlar bu ovulasyon yöntemi süper

MeleGim
8-12-09, 22:12
pembe_patik
umutsuzz ben ateşimide ölçüyorum her sabah sende başla onaa her sabah aynı satte yataktan kalkmadan ölçüyorum not alıyorum bakalım ondanda bişi anlıycazmı faydası olucakmı
kuzumm ya bende ona bitürlü inanamdm nası uygulcz kacıncı gün baslıcaz bilmiorum.....

pembe_patik
8-12-09, 23:12
umutsuzz
kuzumm ya bende ona bitürlü inanamdm nası uygulcz kacıncı gün baslıcaz bilmiorum.....
normalde adetin ilk günü başlıyolarmış galiba ama ben öle başlamadım 4 günü başladımm unutmuşum ilk gün ölçmeyi hersabah yataktan kalkmadan dil altından dijital ısı ölçerle ölcüçeksin hergün not al ama dene bakalım bunu ben başladım şimdilik aynı derecede seyredıyo yükseldiğinde yumurtlama gerçekleşiyomuş bak onun başlığıda varya ordan bilgi edindim bende orayada girr sende oku bi

jarnana_21
selam arkadaşlar..ateş ölçme yöntemi insanı strese sokuyor bence bıraktım ben.b u arada 2010 ocak şubat çift çizgiyi görmek isteyenler topiğine sizide ekleyelimmi? birde umutsuzzz bal çörek otu tarçın karışımı çok kilo aldırdı yaa yumurtaları geliştirici başka kür varmı bildiğin?

pembe_patik
umutsuzz
kuzummmmm saolll....cnm cektirsen cörekotunu yaa cok faydalı ama bide öle denesen yut su iç inaan cok ii gelior...sogan kabugunu dene cnm :icecream:
kendimm dövdüm dibekte çörekotunu ama tadı çok kötü geldi bana soğanında günleri var herzaman yapamıyosun çünkü eğer gebe kalırsan düşürüyoo söktürücü özelliği varya sen gündüz takılıyomusun buraya

MeleGim
pembe_patik
normalde adetin ilk günü başlıyolarmış galiba ama ben öle başlamadım 4 günü başladımm unutmuşum ilk gün ölçmeyi hersabah yataktan kalkmadan dil altından dijital ısı ölçerle ölcüçeksin hergün not al ama dene bakalım bunu ben başladım şimdilik aynı derecede seyredıyo yükseldiğinde yumurtlama gerçekleşiyomuş bak onun başlığıda varya ordan bilgi edindim bende orayada girr sende oku bi
anldm hayatm bi deniim bakimm bende inş işe yarar cnm bakıcam cnm saolll
jarnana_21
selam arkadaşlar..ateş ölçme yöntemi insanı strese sokuyor bence bıraktım ben.b u arada 2010 ocak şubat çift çizgiyi görmek isteyenler topiğine sizide ekleyelimmi? birde umutsuzzz bal çörek otu tarçın karışımı çok kilo aldırdı yaa yumurtaları geliştirici başka kür varmı bildiğin?
ekle cnm bizde seni buraya ekleyelim kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 var hayatım incir kürünü denedinmi hiç:1hug:

pembe_patik
jarnana_21
cnm hangisi sokmuyoki stresee mesela bu günlerde sokuyo gün sayıyoruz 12 gün 14 günn hepsi psikolojimizi alt üst edıyo ama takmamak elde değill çoğu kişi diyorya ne zaman çocuk işini aklımdan çıkardım hamiş kaldım diye belkide haklılar evet çörek otu karışımı aldırıyooo kilooo bal varyaa sade yemek lazım tarçını ayrı çörekotunu ayrı ben polende yaptım balla ama oda aldırıyo sanki

jarnana_21
incir kürünü yaptım hatta havuçla yapmıştım çatlatmaya yardımcı olsun diye afedersin kustum birdahada cesaret edemedim yapmaya ama sağol yinede.yazıcam listeye hadi bakalım 2010da dolsun kucağımız

MeleGim
pembe_patik
kendimm dövdüm dibekte çörekotunu ama tadı çok kötü geldi bana soğanında günleri var herzaman yapamıyosun çünkü eğer gebe kalırsan düşürüyoo söktürücü özelliği varya sen gündüz takılıyomusun buraya
bide cektirde dene cnm arkds kilo aldırdıgını söyledi ama ben metblzmayı düzenlior die biliorum ama arkdsımza farklı etki ypablr kişiye göre değişior dmekki...:ecrin_bebek: hormonlarıda düzenlior aslında ....ama bünye farklılıgı işte...cnm takılıorum gündüz eşim işte oluor...suanda eşim cekirdek çitlio yine doktor olmaya karar verdin diyorkaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

pembe_patik
umutsuzz
bide cektirde dene cnm arkds kilo aldırdıgını söyledi ama ben metblzmayı düzenlior die biliorum ama arkdsımza farklı etki ypablr kişiye göre değişior dmekki...:ecrin_bebek: hormonlarıda düzenlior aslında ....ama bünye farklılıgı işte...cnm takılıorum gündüz eşim işte oluor...suanda eşim cekirdek çitlio yine doktor olmaya karar verdin diyorkaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ehehehe benimkide horulduyo yanımdaa alkisalkisalkis deniycem bakalım onuda çektirelim bide ama kokusu çok beter yaa

jarnana_21
pembe_patik
cnm hangisi sokmuyoki stresee mesela bu günlerde sokuyo gün sayıyoruz 12 gün 14 günn hepsi psikolojimizi alt üst edıyo ama takmamak elde değill çoğu kişi diyorya ne zaman çocuk işini aklımdan çıkardım hamiş kaldım diye belkide haklılar evet çörek otu karışımı aldırıyooo kilooo bal varyaa sade yemek lazım tarçını ayrı çörekotunu ayrı ben polende yaptım balla ama oda aldırıyo sanki
ya mümkünmü akıldan çıkarmak öyle diyenlerede çok kızıyorum insan nasıl aklından çıkartabilir ya?mümkün değil..

pembe_patik
kızlar kilo sorunu olmıyanlar polende denesin oda çok faydalıymışşşş sabah bi kaşık polen bi kaşıkta bal yiycekmişikk

pembe_patik
jarnana_21
ya mümkünmü akıldan çıkarmak öyle diyenlerede çok kızıyorum insan nasıl aklından çıkartabilir ya?mümkün değil..
bencede benimm hiç çıkmıyo valla bazen alt üst oluyorummm olan eşime oluyo zavallı bereket çok sabırlıı kocişimm

MeleGim
jarnana_21
incir kürünü yaptım hatta havuçla yapmıştım çatlatmaya yardımcı olsun diye afedersin kustum birdahada cesaret edemedim yapmaya ama sağol yinede.yazıcam listeye hadi bakalım 2010da dolsun kucağımız
anldm cnm eskiden kadınlar sakızlarına bal tarcın batırıp çiğnerlermiş hamile kalıorlarmıs hemen birde kuru sogana sumak döküp yemek yumurtalıklara ii geliormus civanperçemi hayıt tohumuda cok ii cnm inşşş amiinn dolsun cnmmmkaydirigubbakcemile3:KK46:
buarada patigim cnm ben tatilde hamile kalmısım okadar ilaçlar kullandm kalamdm tatilde hamile kalmsım hiç kafam takımıordum bile ....

jarnana_21
söylediklerinin hepsini biliyorum ama türkiyede değilimki burda o bitkiler yok malesef ya::KK43: benimkide sabırlı Allahtan ya pembe_patik.umutsuz hamilemisin??

pembe_patik
umutsuzz
anldm cnm eskiden kadınlar sakızlarına bal tarcın batırıp çiğnerlermiş hamile kalıorlarmıs hemen birde kuru sogana sumak döküp yemek yumurtalıklara ii geliormus civanperçemi hayıt tohumuda cok ii cnm inşşş amiinn dolsun cnmmmkaydirigubbakcemile3:KK46:
buarada patigim cnm ben tatilde hamile kalmısım okadar ilaçlar kullandm kalamdm tatilde hamile kalmsım hiç kafam takımıordum bile ....
inanırım cnmm çünkü aklınızdan ne zaman çıkarırsanız o zaman oluyomuş beklenmedik anca doktorum bana stressten uzak dur takma diyooo nasıl durayımm allhımmmm bide ben pipirikliyimmmm en ufak şeyi kocaman yapabiliyomm cnm sölediğin bitkiler hep söktürücü düzenleyici dikkatli kullanmak lazım zamanını ii ayarlamak yani yoksa tehlikeli olabilr sumakla soğanıda yedim civanperçemini içtim çok acııı bir bardağı zar zor içtim

pembe_patik
jarnana_21
söylediklerinin hepsini biliyorum ama türkiyede değilimki burda o bitkiler yok malesef ya::KK43: benimkide sabırlı Allahtan ya pembe_patik.umutsuz hamilemisin??
yokk be kuşum nerdeeeeeeee hamile olmaya çalışıyomm bennnn

pembe_patik
kızlar benimm uykum geldi sabah görüşürzz kendinize ii bakınn umutsuz görüşrüz kuşum yarınnn iiiiiiii gecelerr dadlu rüyalar hamile görelim kendimizi rüyamızda demi :teytey:

MeleGim
jarnana_21
yok cnm ben 3ay önce bebegimi kaybettm karnımda öldü:gitme:
pembe_patik
inanırım cnmm çünkü aklınızdan ne zaman çıkarırsanız o zaman oluyomuş beklenmedik anca doktorum bana stressten uzak dur takma diyooo nasıl durayımm allhımmmm bide ben pipirikliyimmmm en ufak şeyi kocaman yapabiliyomm cnm sölediğin bitkiler hep söktürücü düzenleyici dikkatli kullanmak lazım zamanını ii ayarlamak yani yoksa tehlikeli olabilr sumakla soğanıda yedim civanperçemini içtim çok acııı bir bardağı zar zor içtim
evet cnm tam olarak cıkarmasamda az geliodu aklıma cnm tatilde oldugumuz için istanbla dönceğmiz son gün öğrendimki hamlym....amaa:gitme: :gitme: bnde senn giniyim pimpirikliyim panikatagm cnm evet haytm onları kullanmaya karar verenler iice arastırp baslamalı genellkle adetn 12günü bırakmak lazm

pembe_patik
son msj da baya saçmalamışım ama malum saat ilerledi uyku gözlerimden akıyo özürrr türkçeyi katlettiğim için

MeleGim
pembe_patik
kızlar benimm uykum geldi sabah görüşürzz kendinize ii bakınn umutsuz görüşrüz kuşum yarınnn iiiiiiii gecelerr dadlu rüyalar hamile görelim kendimizi rüyamızda demi :teytey:
tamam haytm bende cıkıcam simdi yarn yazarm kusummmm gelnce ben hemenopuyorumnanaktan opuyorumnanaktan ii gecler cnmm tatluuu rüyalarrrrr görelim inşşşş inşşşşş :eek: opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan byby cnm görşrzzzzz

jarnana_21
inşallah arkadaşlar kalırız.keşke topiğin ismi kürlerle ilgili birşey olsaydıda herkes gelip yaptıklarını anlatsaydı.bana türkiyedeyken bi akrabam söyledi mangal ılıkken soğanı gömüyormuşsun iyice pişince ortasındaki o küçük cücüğü çıkarıp bi tülbente mendile sarıp oraya koyuyormuşsun sabaha kadar çıkarttığında iltihap kist ne varsa çıkıyormuş ve rahim iyice temizlendiği için hamile kalıyormuşsun hemen kaç kişi hamile kalmış öyle ama mangal yok kahretsin ama yapıcam ben.

jarnana_21
iyi geceler arkadaşlarrr görüşmek üzere

pembe_patik
jarnana_21
inşallah arkadaşlar kalırız.keşke topiğin ismi kürlerle ilgili birşey olsaydıda herkes gelip yaptıklarını anlatsaydı.bana türkiyedeyken bi akrabam söyledi mangal ılıkken soğanı gömüyormuşsun iyice pişince ortasındaki o küçük cücüğü çıkarıp bi tülbente mendile sarıp oraya koyuyormuşsun sabaha kadar çıkarttığında iltihap kist ne varsa çıkıyormuş ve rahim iyice temizlendiği için hamile kalıyormuşsun hemen kaç kişi hamile kalmış öyle ama mangal yok kahretsin ama yapıcam ben.
ona gerek yok kaynat sabah akşam 2 soğanı suyunu iç ama taze yap belirli bi günn aynı etkiyi yapıyo oda iltihabı temzliyoo

MeleGim
jarnana_21
ayyy bende öle şelerden cok korkarım cnm yaa ama denemek lazım aslnda cnm bizim topk ovulasyon yöntemi ve kür yardmyla hamiile kalablmek inş olucakkk inşşşş kaydirigubbakcemile5
jarnana_21
iyi geceler arkadaşlarrr görüşmek üzere
ii gcler cnmmmmmopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

jarnana_21
siz çıkıyorsunuz diye iyi geceler yazdım geldim yine topiğe kimse çıkmamış :)

jarnana_21
ben soğanı fırında pişirip yaptım ama tabi olmadı herşeyin bi yapılma usulü var..

MeleGim
jarnana_21
siz çıkıyorsunuz diye iyi geceler yazdım geldim yine topiğe kimse çıkmamış :)
kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

MeleGim
Hamile kalma denemelerine yeni başladıysanız ya da bunu bir süredir deniyorsanız, bu konuyla ilgili bazı önemli noktaları bilmekte fayda var. Kadın doğum uzmanlarının önerilerine birlikte göz atalım.

Sık sık seks yapın
Bu, üzerinde durmaya gerek olmayan bir şeymiş gibi görünebilir ama özellikle heyecanlı çiftler için en sık gözden kaçırılan konudur. Yumurtlama döneminizi bilmiyorsanız ya da adet kanamalarınız düzensiz oluyorsa, her gün seks yapmak eninde sonunda işe yarayacaktır.

Yumurtlama dönemlerinizi not edin
Adet kanamalarını 28 günde bir, düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcından 14 gün sonradır. Eğer bu döneminizi düzenli geçirmiyorsanız, yumurtlama zamanınızı tespit edebilen yumurtlama araçlarından yararlanabilirsiniz.

Yumurtlama zamanını tespit eden birçok aygıt, idrarınızda bulunan Lüteinik hormon seviyesini ölçer. LH, yumurtlamadan 36 saat önce artmaya başlar ama aygıtların çoğu bunu 24 saat öncesine kadar saptayamaz. Adet kanamaları düzenli olan bir kadın, adet başlangıcından sonraki dokuzuncu veya onuncu günde idrarını test etmelidir. Böylece hormon artışındaki değişiklik dönemini kaçırmamış olur.

Vücut ısınızı kontrol ederek de yumurtlama zamanınızı tespit edebilirsiniz. Normal vücut ısınız yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer; yumurtladıktan sonra tekrar normale döner. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var: vücut ısısı hastalıklar yüzünden de düşebilir. Bu yüzden sadece bu tekniğe güvenmekten kaçının.

Yumurtlamadan önce daha çok seks yapın
Hormonlarınızın tavana vurduğu gün ve sonraki 2 gün boyunca bol bol seks yapın. Sperm uterusun içinde 24 saatten 48 saate kadar yaşayabilir. Yani, yumurtlama başlamadan önce orada hazır bulunan spermin yumurtayla birleşmesi için yeteri kadar zamanı vardır.

Seks yaparken eğlenin
Unutulmaması gereken en önemli şey, seks yaparken eğlenmektir. Rahat ve neşeli olduğunuzda ya da kendinizi iyi hissettiğinizde vücudunuz da daha formda olur.

Kendinize zaman tanıyın
Yumurtlamayla ilgili yaşadığınız problemlerin çözüme kavuşması ve vücudunuzun hamileliğe hazırlanması biraz zaman alabilir. Bu konuda sakın yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen birçok kişinin hamile kalması yaklaşık 6 ay kadar sürüyor ve aralarından sadece % 85'i o yıl içinde bebek sahibi oluyor.

MeleGim
Karanfil: Hamile Kalmayı Kolaylaştırır. Her Gün Yemeklerden Sonra Alınan Bir Karanfil Hem Ağzınızın Hoş Kokmasına Hem De Hormonlarınızın çalışmasına Yarar. Hamilelikte Rahimi Kuvvetlendirir. Normal Doğum Yapacak Olanlar, Doğuma Bir Ay Kala Her Gün Bir çay Bardağı Sıcak Suya 1 Karanfili 5 Dakika Demleyip Içerlerse Doğumları Daha Kolay Olur.

Safran: Yumurtalıkları Geliştirmede Etkilidir. Hamile Kalmayı Kolaylaştırır. Ayrıca Sinirleri Kuvvetlendirir. Yemek Yeneceği Zaman üstüne Serpilir. (0. 5 Mg)

şerbetçiotu: Bol Kadınlık Hormonu Ihtiva Eder. Bir Litre Suya 30 Gr Atılarak 10 Dakika Demlendirilir. Günde 3-4 Bardak Içilir. Ayrıca Iyi Uyku Verir.

Tarçın: Hormonları çalıştırır. Cinsel Isteği Artırır. Beyaz Akıntıyı Giderir. Vücudun Dayanıklılığını Artırır. Bir Bardak Suya Yarım Kahve Kaşığı Katılıp Içilebilir.

Nane: Hamile Kalmayı Sağlar. Taze Olarak Salatalara Eklenerek Yenebilir. Bir Litre Suya 10 Gr Konarak Demlenir, Bu Karışım Su Yerine Içilebilir. Sancılı Regl Dönemlerinde Nane çayı Rahatlatıcıdır.

Biberiye: Tüm Hormon Ve Salgı Bezlerinin Dengeli çalışmasını Sağlar. Kansızlık Ve Zafiyeti Giderir. özellikle Hanımlarda Beyaz Akıntıyı Keser.

Zahter: Cinsel Gücü Artırır. Zihin Yorgunluğunu Giderir. Ruhen Ve Bedenen Canlılık Verir. Kekik Gibi Kullanılır. Toz Halinde Yemeklerin üzerine Serpilir

Papatya: Düzenli Adet Görmeyi Sağlar. Hormon Düzenleyicisidir. Günde Iki- üç Bardak Içilir. Bir Bardak Suya 5 Adet Papatya Ufalanıp 10-15 Dakika Demlenir.

Rezeryan: Hormon Düzenleyicisidir. Hamile Kalmaya Yardımcı Olur. Et, Fasulye, Lahana Gibi Yiyeceklerin üzerine Bir Kahve Kaşığı Konur.

Adaçayı: Hormon Eksikliğini Giderip Hamile Kalmayı Sağlar. Bir Bardak Sıcak Suya üç Yaprak Adaçayı Beş Dakika Demlendirilip Içilir. Kalbe De Iyi Gelir. Sıkça Içildiğinde Tüm Bedeni Güçlendirir. Dölyatağı Hastalığı Olan Hanımların Arasıra Adaçayı Oturma Banyosu Yapmaları Iyi Olur. Oturma Banyosu Için; Iki Avuç Dolusu Yaprak Adaçayı Soğuk Suda Gece Boyunca Bekletilir. Ertesi Gün Kaynama Noktasına Kadar ısıtılıp Banyo Suyuna Eklenir. Banyo Suyu Böbreklerin üstüne Kadar çıkmalıdır.

Bira Mayası: Bütün Salgı Bezlerini Uyumlu Olarak çalıştırır.

Hardal : Bütün Hormonları çalıştırır. Sinirleri Kuvvetlendirir.

Kimyon : Sinir Sistemini Kuvvetlendirir Adetin Normal Ve Ağrısız Olmasını Sağlar.

Yulaf Ezmesi: Hormonları Düzenler. Vücudun Direncini Artırır. Sabahleyin Kahvaltıda Yendiğinde Gün Boyu Tok Tutar. Akşamları Salep Gibi Içilip Yatılabilir.

Vanilya: Cinsel Gücün Artmasına Neden Olur. Vücudu Ve Sinirleri Güçlendirir. Depresyona Iyi Gelir.

çam Fıstığı : Hamile Kalmayı Sağlar. Portakal Elma, Armut Gibi Meyva Veya Bir Sebze üzerine Yenmelidir. Yoksa Peklik Yapabilir. Tek Başına Yenmemelidir.

Susam: Tahin Olarak Yenmelidir. Tüm Organların Düzenli çalışmasını Sağlar.

Ayçekirdeği: Bol ''e'' Vitamini Ve ''protein'' Ihtiva Eder. Cinsel Arzuyu Artırır. Ayçiçek Yağında Da ''e'' Vitamini Vardır. Bütün Yemeklerde Rahatlıkla Kullanılabilir.

çörekotu : Tüm Salgı Bezlerini çalıştırır. . çorba, Ekmek, Pide Ve Kurabiye üzerinde Ekilerek Yenir. Günde Bir Tutam Yeterlidir.

Defne: Böbrek üstü Bezlerinin Düzenli çalışmasını Sağlar. Her Türlü Et Ve Balık Yemeğinde Kullanılabilinir.

Karabiber: Tüm Vücudu Uyarır. Kadında Ve Erkekte Cinsel Arzuyu Artırır. Kansızlığı Giderir. Bol Idrar Söktürür. Sinirleri Kuvvetlendirir.

Acı Kırmızı Biber: Tüm Salgı Bezlerini çalıştırır. Vücuttan Su Boşaltır. Kadınlarda Ve Erkeklerde Cinsel Isteği Artırır.

Kişniş: Kadınlarda Adetin Normal Ve Ağrısız Olmasını Sağlar. Tüm Hormonları çalıştırır. Bebekli Annelerin Sütünün Artmasını Sağlar.

Zencefil: Tüm Vücudu Uyararak Bedenen Ve Ruhen Güç Kazandırır. Kadın Ve Erkekte Cinsel Isteği Artırır.

Kekik: Kadınlarda Regl Zamanında Ağrısız Krampsız Geçmesine Yardım Eder. Kadın Ve Erkekte Cinsel Arzuyu Artırır. Bol Idrar Söktürür. Kekikle Karıştırılmış Bal Yenmesi Organizmayı Güçlendirir Ve Dengeye Kavuşturur.

Fesleğen: Kadınlarda Adetin Düzenli Ve Ağrısız Olmasını Sağlar. Hamile Kadınların Doğumunu Kolaylaştırır.

ökseotu: Hormon Dengesini Düzenler, Kan Basıncını Dengeler, Menapoz Dönemindeki Sıkıntıları Da Rahat Atlatmaya Yardımcı Olur. Taze Bitki özsuyu çok Değerlidir. ökseotu Güzelce Yıkanarak Nemli Durumda Mikserde Sıkılmalıdır. Bu özsudan 25 Damla Biraz Suyun Içinde Kahvaltıdan Yarım Saat önce Ve Yatmadan Alınmalıdır.

Civanpercemi: Adet Kanamaları Düzensizliklerinde çayının Içilmesi Iyi Gelir, Yumurtalık Iltihaplanmalarında Oturma Banyoları Alınır. Dölyatağı Kaymasında, Miyomların Giderilmesinde De Oturma Banyoları Başarı Ile Kullanılır.

Arslanpençesi: Adetgörme Düzensizlikleri, Rahim Akıntısı, Rahim şikayetleri, Menapoz çağında Etkilidir. Düşük Yapmaya Yatkın Kadınlarda Bebeğin Rahimdeki Durumunu Güçlendirir.

Sarıballıbaba: Dölyatağı Gevşekliklerinde Dölyatağı Kasları Yorgunluklarında Yararlıdır. 3 Aydan Itibaren Içilmelidir. Rahim Ve Adet Düzensizliklerinde Günde Iki Fincan çayı Yeterlidir. Sinirsel Uykusuzluklarda Ve Tüm Kadın Hastalıklarında Başarı Ile Kullanılır.

çobançantası: Dölyatağı Kanamalarında Etkilidir

aysen_34
kızlar ben şun baştaki ovlsyn sayfasını bulamadımm yani türkçeye felan çeviri işini:sinifsinif:
yardım edecek varmııı

MeleGim
Ovulasyon.Yumurtlama Hesaplama Gebe Kalmak İçin En Uygun Zamanı Hesaplama,Yumurtlama Dönemi Hesaplama,Yumurtlama Günü Hesaplama
Gebelik ve Annelik [Archive]

jarnana_21
sağolasın okumuştum nette ama tekrar okumam iyi oldu.sık sık sex :kedi:

jarnana_21
babyclup.de yaz google a çıkınca sağda yazar silikte olsa bu sayfanın çevirisini yap diye tıkla türkçeye çevirmiş olursun advanced woman calendarın 2.3 sürümünüde indirebilirsin sürekli pc de olmuş olur

MeleGim
Ovülasyon sırasında güvenilir olmayan, fakat oldukça pratik iki belirti gelişir. Bulgulardan biri "Mittelschmerz" denilen ve ovülasyonun görüldüğü tarafta karın alt bölgesinde bir ağrının gelişmesidir. Bu ağrı ovülasyon sırasında peritonun uyarılmasından kaynaklanır ve kadınların o/o 25'inde görülür. Bir diğer bulgu ise ovülasyon sırasında vücut ısısının 0.2-1 °C kadar ani bir yükselme göstermesi ve bu yükselmenin adet kanamasına kadar sürmesidir. Isının yükselmesinin nedeni ovülasyona paralel olarak vücutta "Progesteron" adlı hormonun fazlaca salgılanmasıdır. Progesteronun vücuda dışardan verilmesiyle de vücut ısısı yükseltilebilinir.
Bu iki bulgunun güvenilir olmadığını yineliyelim.
Ovülasyon olayının gerçekleştiğini düşündüren daha güvenilir bazı laboratuvar inceleme yöntemleri de vardır. Örneğin ovülasyondan önce rahim boynundan alınan mukus salgısı oldukça saydam, yapışkan ve elastiktir. Kuruduktan sonra mikroskopla incelendiğinde eğreltiotuna benzer bir görünüm gösterir. Buna "Ferning" denir ve mukusun yapısındaki sodyum kloritin fazla olmasından kaynaklanır. Mukusun bu özellikleri vücuttaki ovülasyon öncesi "östrojen hormonu" egemenliğini yansıtır, yani ovülasyon olmamıştır. Progesteron hormonunun egemenliği yoktur. Ovülasyon sonrasında mukusun yukarıdaki özellikleri kaybolur.
Ovülasyonun gerçekleştiğini düşündüren güvenilir bir bulguysa endometriumdaki (rahim içini örten özel mukoza tabakası) bazı özel dokusal değişikliklerdir. Bu değişiklikler korpuz luteumdan salgılanan progesteron hormonuna bağlıdır. Kandaki progesterondüzeyinin saptanması ya da idrar içinde atılan "Pregnanediol" adlı hormonun saptanması (pregnanediol; progesteronun kimyasal bir yakınıdır) da ovülasyonun gerçekleşmiş olması üzerine fikir verir.
Beynin "Adenohipofiz" adlı yapısından salgılanan ve ovülasyonun hemen öncesinde kan düzeyi çok yükselen "Luteinizan Hormon" (LH) adlı hormonun kandaki yoğunluğunun ani bir yükselme göstermesi çok yakındaki bir ovülasyonu düşündürecek olan en güvenilir laboratuvar incelemelerinden biridir.

:asigim:

MeleGim
jarnana_21
sağolasın okumuştum nette ama tekrar okumam iyi oldu.sık sık sex :kedi:
yerimsenibenevet cnmmmm rica edrm cnmmmm

aysen_34
teşekkür ederim tatlımopuyorumnanaktan

MeleGim
aysen_34
teşekkür ederim tatlımopuyorumnanaktan
bişe diil cnmmmm inşş işine yararopuyorumnanaktan

MeleGim
iii geceler kızlarrrropuyorumnanaktan yarn görşrz dua edin sonuclarım ii cıksınn allah rahtlık versnnnopuyorumnanaktan

mseda
9-12-09, 01:12
.bncede bi liste yapalım dertlerimizi sorunlarımızı paylaşalım birbirimize yardımcı olalım bilgi alışverişi yapalım( çok uzun oldu ama....)bu arada ben bi düşük yaşadım malesef bir yıl önce daha yeni atlatım şimdi iiyim ama bu seferde prolaktin hormonum ykseldi çok yksek seviyelerde deil ama hamile kalmamı engelliyo geçen ay ilaçla düşürdük doktorum korunma dedi bu ayda deneme aşamasındayım bu arada bu altıncı ayım sonuç hep negatif:KK43:((((((çok üzülüorum oğlumun yerine bir oğlum olsun sağlıklı sıhhatli istiorum ama sanırım daha zamanı gelmedi:KK43:((bal tarçın karışımını bnde denedim ama mideme çok dokundu bide güvenemedim bazı yazılar okudum burdan regli geçikmesi filan bide o çıkmasın başıma die bıraktım....şu an hiçbirşey yapmıorum kür anlamında kısmet diorum hayırlısı inşş...bu arada benm regli tarihim aralık 25 listemizi oluşturalım uğurlu gelir belki bellimi olur:))):ecrin_bebek:

bianka
9-12-09, 02:12
Umutsuz bilgiler için çok teşekkürler...

sekerkiz67
9-12-09, 06:12
Slm kızlar bakıyoırum gecsaatlaere kadar oturmuŞuz: Ben ıse gıttıgım ıcın erkende kalamıyorum fazla

MeleGim
9-12-09, 10:12
sekerkiz67
Slm kızlar bakıyoırum gecsaatlaere kadar oturmuŞuz: Ben ıse gıttıgım ıcın erkende kalamıyorum fazla
kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 evet sekerim biz baya muhabbet ettiik sen cıktın calısıormusun cnm sennn bende kan verdim sonucumu 3 bucukta alıcam dua edin kızlar inş güzel sonuclar cıksın yazarm size opuyorumnanaktan
mseda
.bncede bi liste yapalım dertlerimizi sorunlarımızı paylaşalım birbirimize yardımcı olalım bilgi alışverişi yapalım( çok uzun oldu ama....)bu arada ben bi düşük yaşadım malesef bir yıl önce daha yeni atlatım şimdi iiyim ama bu seferde prolaktin hormonum ykseldi çok yksek seviyelerde deil ama hamile kalmamı engelliyo geçen ay ilaçla düşürdük doktorum korunma dedi bu ayda deneme aşamasındayım bu arada bu altıncı ayım sonuç hep negatif:KK43:((((((çok üzülüorum oğlumun yerine bir oğlum olsun sağlıklı sıhhatli istiorum ama sanırım daha zamanı gelmedi:KK43:((bal tarçın karışımını bnde denedim ama mideme çok dokundu bide güvenemedim bazı yazılar okudum burdan regli geçikmesi filan bide o çıkmasın başıma die bıraktım....şu an hiçbirşey yapmıorum kür anlamında kısmet diorum hayırlısı inşş...bu arada benm regli tarihim aralık 25 listemizi oluşturalım uğurlu gelir belki bellimi olur:))):ecrin_bebek:
canımmmm:gitme: cok üzüldümm cok geçmş olsnn inşş salıklı bebeklerimiz olcak üzülme kıyamam......:1hug: :1hug: allah sabır versin tamam cnm listemizi yapalım senide eklicem listeye canım kürlerimi herşeyi yazıcazzzz meraketmeyin dertlrimizi sorunlarımızı yazıcaz....cok hamilemiz olcakk :eek: kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
bianka
Umutsuz bilgiler için çok teşekkürler...
kaydirigubbakcemile3 rica ederim cnm inşşallah hamilelerimizzz dolupp tasacakkk inanın yeter....bakın ben salavatı tefriciyede baslattıcam isteyenleri...tamamıı canlarr:1hug:

MeleGim
BEKLENEN ADET TARİHLERİMİZ [/U][/COLOR][/SIZE][/FONT]
HADİ BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM DİYELİM...HAYIRLI UGURLU OLUR İNŞALLAH KIZLAR....
BEKLENEN ADET TARİHLERİMİZ

sekerkiz67-------> 29aralık
pembe_patik---->28aralık
umutsuzz------->5 ocak
mseda-------->25aralık
NILGULECRIN---->2 ocak
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan :KK46: :KK46: :KK46: inşallahh göbişlerimizz bebeklerlee dolar kızlar birde kürlere baslasakk diyorum onuda listeleyelim nedersiniz...[/QUOTE]:eek:

MeleGim
KIZLAR LÜTFENN BAL CÖREKOTU TARCNI İHMAL ETMEYİN LÜTFEN KIZLAR...ÇÖREKOTUNU ÇEKTİRELİM BEN BUGUN BASLADIM...2YEMEK KASIGI BAL 2TATLI KASIGI TARCIN 2TATLI KASIGI CÖREKOTUNU KARISTIRIN Bİ TATLI KASIGINI SABAH AC KARNINA 1TATLI KASIGINI YEMEKTEN ÖNCE YİYİN KIZLAR İHMAL EMEYİN :eek:lmaz: BUNU KULLANAMAYANLAR...ARKADASLAR SOGAN KABUGUNU KAYNATIN SADECE KABUGU AMA BUNU İÇİN AÇ KARNINA ADETİN BİRİNCİ GÜNÜ BASLAYIN 12.GÜNE KADAR İÇİN KIZLAR LÜTFEN.....BUNUDA YAPAMAZSANIZ İNCİR KÜRÜ DENEYİN AMA YANINDA EŞİNİZDE KEÇİBOYNUZU KULLANSIN..BUDA OLMADI HAYIT TOHUMU CİVAN PERCEMİ ARSLAN PENÇESİ bunların karısımıı veriri kızlar...lütfen kürü secin ve bana bilgi verin liste yapalım kızlar bildiğim herşeyi sizinle paylasıcam....opuyorumnanaktan

MeleGim
9-12-09, 11:12
CİVANPERÇEMİ

Diğer İsimleri : Achillea millefolium, Compositae, Kandil Çiçeği, Binbiryaprakotu, Yaraotu, Barsamaotu

Botanik Bilgi : Türlerine göre 5-100 cm yükseklikte, yapraklar yünlü gibi tüylü ve parçalı, çiçekleri ; beyaz, fildişi beyazı, soluk sarı veya altın sarısı rengindedir. Çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Mavimtrak renkli bir uçucu yağ taşır. Bu uçucu yağda azulen, limonen, sineol, borneol, pinenler, seskiterenler vardır. Bitki çayırlarda, dar tarla yollarında, yol kıyılarında ve tahıl tarlalarının kenarlarında kümeler halinde yetişir. Güneşli havalarda çevresine aromalı keskin bir koku yayar. Aslında çiçekleri, güneşin en etkili olduğu saatlerde toplamak gerekir, çünkü o sıralarda eterli yağları ve şifalı gücü doruk noktasında olur.Türkiye’de 40 kadar civanperçemi türü bulunmakta ve bunların birçoğu kullanılmaktadır.

Bilinen Bileşimi : Uçucu yağ ( pinenler, berneol, cineol, terpineol, kamphor, thuon ), reçineli madde, Şekerler ( glikoz, sakaroz, mannitol ), tanen, fosfat, organik asidler, achillein, potasyum tuzları.

Özellilleri : Tonik ve kabız yapcı, yumurtalık ve rahim ağrılarını dindirici, iştah açıcı, idrar söktürücü, safra artırıcı, ergenlik ve menepoz dönemlerinde sakinleştirici, adet düzenleyici, kan temizleyici ve dolaşımını düzenleyici, bağırsak kurtlarını düşürücü, Haricen; yara iyileştirici.

Faydaları

Çayının Faydaları

Mide rahatsızlıklarına, hazımsızlığa, soğuk algınlığına, öksürüğe iyi gelir.

Basur memelerine haşlanıp suyu kaşık kaşık içilirse faydası görülür.

Bayanların sancılı ve depresif gecen regl dönemlerinde,regl gecikmelerine, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir.

Sinirleri kuvvetlendirir.

Boğmaca, kızamık, çocukların kemik rahatsızlıklarında çok faydalıdır.

Ateşi düşürür, iştahı açar.

Banyosunun Faydaları

Kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır. Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir.

Tazesinin faydaları

Taze civan perçeminin sıkılmasından elde edilen suyu nefes yollarını temizler, kan dolaşımını ve kalp atışlarını düzene sokar.

Bu ottan yapılan merhem yaraların, çıbanların tedavisinde kullanılır.

Çay Hazırlama : Kurutulmuş civan perçemi bir litre suya 20 gr konup 15 dakika demlendikten sonra süzülür.

UYARI : Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde alerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kullanım alanları: Hayıt tohumu, hipofiz işlevlerini uyarır ve normalleştirir; bu etkinlikte progesteronişlevinin uyarılması ve normalleştirilmesibaşta gelir. Görünüşe göre bedende birbirinin aksi etkinlikleribaşlatabildiğine göre, hayıtın amphoterik ilaçlarsınıfına girdiği söylenebilir. Örneğin, onun bir afrodizyakolduğuna inanılır, ama anti-afrodizyak olarak da oldukçabaşarılıdır. Durumun gereğine göre etki yapabiliryani.
HAYIT TOHUMU
Hayıt öncelikle, dişicinsel sistemin hormon dengesini düzenleyici olarak kendisinikanıtlamıştır ve bu nedenle, hormon işlevlerindenkaynaklanan, ağrılı adet görme, aşırıkıllanma, ve benzeri düzensizliklerle ilgili rahatsızlıklarakarşı başarıyla kullanılabilir.

Özellikle menopoz dönemi başlangıcındakirahatsız edici belirtilere karşı çok değerli yardımlarsağlayabilir. Doğum kontrol hapına son verildiktensonra da, bedenin doğal dengesini yeniden kurabilmesindeçok yardımcı olur.

Hayıt tohumu, anti-androjenözelliklere sahiptir ve androjen hormonlarının etkisiniazaltabilir. 1988’de Almanya’da yapılan biraraştırmanın sonuçlarına göre, hayıt tohumundaprogesteron etkisi saptanmış. Bu özellik sayesinde, adetkanamalarını düzenleyen hipofiz bezinin işlevietkilenebiliyor. Hayıt ayrıca, doğurganlığıda arttırabiliyor.

Adet dönemiyle ilgili, migrenveya akne gibi rahatsızlıklar da hayıtla tedavi edilebiliyor. Ayrıca,bitki anne sütünün arttırılması için dekullanılabiliyor.

Östrojen ve progesteronhormonlarının yetersizliğine karşı da hayıt yardımcı olabilir.

Kullanım biçimleri: Yarım tatlıkaşığı tohum havanda hafifçe ezilir, orta boy bir subardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır,üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlendirildikten sonra süzülür. Günde 2-3bardak taze demlenmiş çay, soğutulmadan öğün aralarındayudumlanır.

Tentür kullanımı: Agnus castus D1, günde 3 kere, 20-25 damla, yarım kahvefincanı ılık suya eklenerek alınır. Yukarıdaanılan tüm rahatsızlıkların tedavisinde, ayrıca depresyonve cinsel iktidarsızlık durumlarındakullanılabilir.

Uyarı: Önerilen dozajlarda bilinen herhangi bir yanetkisi yoktur. Yüksek doz kullanımında, yüzeysel karıncalanmaduygusuna yol açabilir. Gebelik sürecinde kullanılmaması herhaldedoğru olur.
PROLAKTİN SORUNU OLAN ARKADSLAR HAYIT TOHUMU BİREBİR....

BUDA BASKA SİTEDEN ALINTIDIR KIZLAR HANGİSİNİ İSTERSENİZ OKUYUN GENİŞ BİLGİ SAHİBİ OLUN...yerimseniben :eek:
Açıklama: Hipofizin aşırı prolektin üretmesiyle kandaki prolektin oranı yükselir ve bu da progestron hormonunun azalmasına sebep olur. Bu da östrojen hormonunun yetersiz salgılanmasına neden olur. Netice de adet öncesi rahatsızlıklar (Premenstural Syndrom); göğüs ağrısı (Mastodynie), baş dönmesi, baş ağrısı, migren, sinirlilik, içe kapanma, hırçınlık, depresyon, huzursuzluk, ödem ve kilo alma gibi rahatsızlıklarla adet düzensizliklerinden; sık sık adet görme (Polimenore), seyrek adet görme (Oligomenore), adet kesilmesi (Amenore), dış menore (ağrılı, sancılı adet görme), menore (Menoraji=Aşırı adet görme), hipermenore (aşırı ve uzun süre adet görme) vb. rahatsızlıklar ortaya çıkar. Hayıt ekstresinden elde edilen damlama ve haplar dopaminerg (Dopamin gibi) etkiye sahip olup hipofis bezesini uyararak aşırı prolektin hormononu salgılamasını önler ve böylece bütün rahatsızlıklar ortadan kalkar. Ayrıca prolektin yüksek oranda olması (Hiperprolektinamie) kısırlığa sebep olduğu da tespit edilmiştir. Parkinson hastalığının da oluş sebebi yine depormin yetersizliğidir, şayet Parkinson hastaları Hayıt ilaçları kullanırlarsa Parkinson’u önler. Ruhbanların Hayıt tohumlarını karabiber gibi kullandıkları ve cinsel arzularının böylece yok olduğu bilinmektedir. Hayıt tentürü ise iktidarsızlığa karşı kullanılır. Hayıt tohumları erkekleri iktidarsız yaparken tentürü iktidarsızlığı önlemektedir. Bunun mümkün olmayacağı düşünülebilir, fakat bu doğrudur. Çünkü bir yandan Hayıt tentürü ile baharatı farklı maddeler içerirken diğer yandan tentür baharatın ancak %1000’i kadardır.
Çay: Hayıt tohumlarından iki kahve kaşığı demliğe konur ve üzerine 300-500 ml kaynar su ilave edilir ve 5-10 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Bu çaydan sabah, öğle ve akşam birer bardak 2-3 ay süre ile içilir.
Hayıt Sirkesi: Hayıt tohumlarından 50 gr hafif ezildikten sonra bir şişeye konu ve üzerine 250 ml kaliteli sirke ilave edildikten sonra 4-6 hafta güneş ışınlarından uzakta muhafaza edilir. Şişe iki günde bir çalkalanır ve bu süre sonunda süzülerek günde 3-5 defa bir kahve kaşığı bir miktar su ile alınır.
Çay Harmanları:
Homeopati&#8217;de: Hayıt tohumlarından 20 gr ezilerek bir şişeye konur ve üzerine 80 ml %70&#8217;lik alkol ilave edilerek güneş ışığından uzakta 2 günde bir çalkalamak suretiyle muhafaza edilir. Bu nesne 4-6 hafta sonra süzülerek homeopatide <> ismi ile anılan tentür elde edilir. Bu tentürden günde 3-5 defa 10-15 damla 2-3 ay süre ile alınır.

Hastalığın Belirtileri (Semptom):
Yan Tesirleri: Bilinen bir yan tesiri yoktur.
Geniş bilgi için kitabımda mevcuttur. (Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp, İbrahim Gökçek)
Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, fakat karpuz da tatlıdır ve bu da mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içerir

ALINTIDIR

MeleGim
Günümüzde pek çok evli çift çocuk sahibi olma konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bazı çiftlerin mevcut sağlık sorunlarından dolayı bazılarının da farklı nedenlerle çocukları olmuyor. Peki, hamile kalmak için yapılabilecek şeyler yok mu? Tabi ki var; işte hızlı gebe kalmak için dikkat edilmesi gerekenler&#8230;

- Rahat olun, strese girmeyin. Gebe kalamayacağınız korkusuna kapılmayın.

- Adet düzeninizi takip edin, gebe kalabileceğiniz muhtemel günlerde cinsel ilişkide bulunmaya özen gösterin.

- Eşinizin sigara ve alkolü bırakmasını sağlayın, hayatını düzenlemesine yardım edin.

- Eşinizin kalın ve sıkı pantolon, iç çamaşırı giymesini engelleyin. Sauna ve sıcak banyolardan kaçınmasını tavsiye edin.

- İlişkiden 2 saat önce eşinizin sert bir kahve içmesi sperm hareketlerini uyaracaktır.

- En uygun pozisyonda cinsel ilişkiye girin.

- İlişki sonrası belinizin altına yastık koyup bir saat yataktan kalkmayın, yatak odasının fazla sıcak olmamasını sağlayın.

- Sabah erken saatlerde cinsel ilişkiye girmeye çalışın. Sabahları sperm kalitesi en iyi durumda olmaktadır.

- Cinsel ilişkiyi &#8216;bir ev ödevi&#8217; olarak görmeden isteyerek eşinizle birlikte olun. Orgazm olmak vajina salgısının ph derecesini değiştirmekte ve spermin rahim ağzından daha hızlı geçmesini sağlamaktadır. Gereğinden fazla, sık cinsel ilişkiye girmekten kaçının.

- Daha önce gebelikten korunmak için değişik yöntemler kullanmışsanız bunların olası etkileri için doktorunuza danışın.

- Adet düzensizliği var ise gereken tedavi ile adet düzenini sağlayın.

- Servikal mukus gereğinden koyu ise inceltici özel ilaç kullanmak gerebilir.

- Günlük beslenmenize dikkat edin. Dengeli ve düzenli beslenin. Süt ürünlerinin içindeki galaktose ismi verilen madde yumurtlama fonksiyonunu arttırmaktadır. Bol miktarda süt, süt ürünü ve yoğurt tüketin. Enginar ve taze fasulyeyi tüketmeyi unutmayın. Aşırı kırmızı et ve yağlı yemek tüketmeyin, östrojen düzeyini olumsuz etkileyebilir.

- Aşırı olmamak şartıyla hafif egsersiz yapın.

- Doktorunuzun haberi olmadan hiçbir ilaç kullanmayın.

Adetlerim düzensiz, yumurtlamam ne zaman olmakta?

Bu soruyu birçok kadın kendi kendine veya hekimine sormaktadır. &#8221;Ne zaman yumurtlamam oluyor?&#8221; Yumurtlama gününü anlamak için bazal vücut ısısı ölçümü yapılabilinir, düzenleyici ilaçlar kullanılabilinir, bitkisel içerikli haplar alınabilinir veya yumurtlamayı gösteren özel testler yapılabilinir.

Adet düzensizliği var diyebilmek için adetlerin 7 günden fazla bir süre erken veya geç olması gerekmektedir. Başka bir ifade ile 21 günden daha sık veya 35 günden daha seyrek olması adet düzensizliği anlamına gelir. Her 10 kadından 2 tanesinde adet düzensizliği görülmektedir. Adet düzensizliğinin en sık sebepleri kötü beslenme, kontrolsüz diyet, kronik yumurtlama bozukluğu, hormon bozuklukları, guatr ve bazı böbrek üstü bezi hastalıkları, polikistik over, yumurtalık (over) kistleri varlığı, aşırı eksersiz ve kontrolsüz spor vs&#8217;dir.

Adetleriniz düzensiz ise ve gebe kalmayı planlıyorsanız kolay gebe kalabilmek için doktorunuzla görüşüp öncelikle adetlerinizi düzene sokun. Doktor yardımı ile yumurtama hesaplama sı yapılacak ve sonuç olarak size de bir &#8220;gebelik hesaplama&#8221; veya diğer adı ile &#8220;hamilelik hesaplama &#8220;takvimi verilecektir

Bazal vücut ısısının ölçümü ile yumurtlama zamanı tespit edilir mi?

Bazal vücut ısınızı ölçerek yumurtlama gününüzü tespit edebilir, luteal fazın ne kadar sürdüğünü saptayabilirsiniz. Vücut ısısı yumurtlamanın oluşmasıyla birlikte yükselmektedir. Bu şekilde adet düzeninizdeki yumurtlama gününüzü tespit edebilirsiniz.

Kendinize dijital iyi bir termometre alın. Uyanır uyanmaz yataktan daha çıkmadan vücut ısınızı ölçün, çünkü hareket etmeniz ısıyı yükseltir ve bu yanıltıcı olur.

Adetinizin ilk günü itibariyle ölçüme başlayın. Her gün aynı saatte ölçüm yapmaya özen gösterin. Ölçümden elde ettiğiniz değeri kartınıza işaretleyin. Isıda ani bir artış (0. 4-0. 6 derece gibi) olur ise bu yumurtlamanızın 24 saat içinde olacağını gösterir. Bu ısı artışından sonra ölçmeyi bırakmayın, devam edin ve yeni adet ile tekrar yeni kartınıza işaretlemeye başlayın.

Aynı işlemi 3-4 ay yaptıktan sonra yumurtlama gününüzü keşfedecek ve luteal faz dönemizin uzunluğunu hesaplayacaksınız. Eğer yapamıyorsanız mutlaka doktorunuzdan size öğretmesi için yardım isteyin.

Progesteron gebe kalmayı kolaylaştırır mı?

Progesteron bir kadınlık hormonu olup birden fazla etkisi vardır. Rahmi, rahim ağzını, vajinayı ve tiroid bezlerini direkt olarak etkilemektedir. Hamile kalmayı kolaylaştırmakta, bebeğin gelişimine ve büyümesine katkı sağlamaktadır. Progesteron seviyesindeki düşüklük luteal faz&#8217;ı (yumurtlamadan sonraki 14 günlük süre) bozup hamile kalmayı zorlaştırmaktadır.

Progesteron kremleri, vaginal tabletleri vücudun günlük ihtiyacını karşılayıp östrojen dengesini düzenlemektedir.

Kadınlarda yumurtlama esnasında 2 tane hormon yapılmaktadır. Bunlar östradiol ve progesterondur. Bu iki hormon birlikte bir denge içinde hamile kalmayı ve gebeliğin devamını sağlamaktadır. Progesteronun en büyük etkisi yumurtlama sonrası mukus&#8217;u (rahim ağzı salgısı)değiştirmek ve rahim içini döllenmiş yumurtanın yerleşmesi için hazırlamaktır. Bu esnada progesteron etkisine bağlı olarak vücut ısısı da artmaktadır. Kısa sürede gebe kalamayan veya daha önce düşük yapmış hastalarda sağlıklı bir gebelik başlangıcı için yumurtlama tarihi itibariyle doktorunun tavsiye ettiği şekil ve sıklıkta kullanmaları faydalı olabilmektedir.

Gebe kalmayı zorlaştıran faktörler nelerdir?

- Kadının 35 yaşından büyük olması

- Düzensiz adetler

- Endometriyozis hastalığı

- Cinsel ilişki ile geçen hastalık hikayesi

- Genital organlarda geçirilmiş ağır iltihabi hastalık öyküsü

- Aşırı kilolu veya aşırı zayıf olmak

- Devamlı değişik nitelikte ilaç kullanımı, sigara ve bağımlılık yapan alışkanlıklar

- Kronik hastalıkların varlığı (kalp, karaciğer şeker ve guatr hastalığından herhangi birinin olması)

- Epilepsi ve psikolojik rahatsızlıklar

- Erkeğin testislerinden kaza geçirmiş veya ameliyat olmuş olması

- Gebe kalmayı arzulayan kadınların yumurtlama hesaplama sı yapmayı bilmemeleri ve sonuç olarak gebelik hesaplama veya diğer adı ile hamilelik hesaplama takvimi oluşturmayı bilmemeleri. Ayrıca stresin de gebe kalmayı zorlaştıran önemli faktörlerden biri olduğu unutulmamalı

HAMİLE KALMAK İÇİN EN UYGUN POZİSYONLAR

Uzmanlar, spermin vajina içinde en uzun süre kaldığı pozisyonların hamile kalmak için en uygun pozisyonlar olduğunu belirtiyor. Ayrıca kadınların da cinsel ilişki sonrası alacakları önlemlerle gebe kalma olasılığını artırabilirler&#8230;

Misyoner pozisyonunda (erkeğin üstte olduğu) ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız. Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir.
Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta, oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.

En alışılmış pozisyon; erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğu pozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeye bu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla, birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikte orgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerek birleşmeye son verilebilir.

Gebe kalmak için en uygun pozisyonlar
Misyoner pozisyonu, öteki pozisyonların çoğundan daha elverişlidir. Birleşme daha az derin, uzun süreli ve duygusal ya da derin, kısa süreli ve sert olabilir

Kadın, dizleriyle erkeğin omuzlarına dayanır. Bu, kilolu kadınlarda tam birleşmeye ve spermlerin rahim ağzının yakınında birikmesine yardım eder.

Diz çökmüş olarak yapılan arka yolla birleşme, eğer rahim retrovers (arkaya dönük) ise spermlerin rahim kanalına ulaşmasını sağlar.

şakkıdı şakkıdı şakkıdı
:eek:
Uzmanlar, doğurganlık ve hamile kalmak için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıklıyor. İşte uzmanların gözüyle soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler&#8230;

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Bazı bölgelerde her gün ilişkiye giriyorlar, sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez. Ancak çok sık ilişkiye girildiği takdirde meninin hacmi azalabilir.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.

Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Ooı tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.

Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

NILGULECRIN
slm kızlar...bende gecen ay asılamayaptırdım ama tutmadı suan adet oldum 3.günüm bende bal cörekotu tarcına basladım...liste olusturmamız cok iyi oldu bilgilerimizle faydalanabileceğimizi düşünüyorum...btün kalbimle inanıorum bu ovulasyon yöntemi gerçekten cok ii oldu saol umutsuzzum...kaydirigubbakcemile5

badegul
benide ekleyin benimde adet günüm 6 sı ama daha olmadım

YONCAMM
9-12-09, 12:12
[kardeş bilgilerin için allah razı olsn baktım yararlandım bu siteden çok saol..herşey gönlünüzce olsun allahın izniyleopuyorumnanaktan

sekerkiz67
9-12-09, 12:12
umutsuzz
kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 evet sekerim biz baya muhabbet ettiik sen cıktın calısıormusun cnm sennn bende kan verdim sonucumu 3 bucukta alıcam dua edin kızlar inş güzel sonuclar cıksın yazarm size opuyorumnanaktan

cnm benım gusel sonuçlarla gel bakalım
bır saat kalmış kıs