TEST

Saçları uzamayanlar buraya

Mnyk
17-05-10, 22:05
annecim bu isin sonu yok

Mnyk
17-05-10, 22:05
hülyacim durusmam var demistin ne oldu uzun zamandir yoksun nette

michem
18-05-10, 00:05
merhaba kızlar ilk sayfada mayayı süte katıp için saç uzar die test edilmiş işe yarayan bi yöntem okudum bilen warsa tam olarak anlatabilirmi?nasl yapıcaz yaş maya mı kuru maya mı ?ACıL CWP

Alinda
18-05-10, 01:05
Merhaba, 3 gündür iciyorum bende arkadasim ... 1 tatli kasigi kuru mayayi ilik süt ile karistirip iciyorsun, o kadar ...

michem
18-05-10, 01:05
saol arkadaşım bu cwp ilaç gibi geldi sayfalarca okumuştum görememiştim tekrar saol yarın hemen başlıycam..sende herhangi bi deişiklik warmı (saçlarının boyunda)???

hulyaguvenc
18-05-10, 08:05
Mnyk
annecim bu isin sonu yok
Canım, uğramadım, uğrayamadım, ama düşünmen o kadar hoşuma gitti ki anlatamam, evet bitti, boşandım. Kötü bir süreç...Ama hayırlısı olsun. Gerçekten beni düşünmene çok sevindim çok duygulandırdın beni.Allah razı olsun.

Mnyk
18-05-10, 09:05
sendende canim atlatirsin inan insana Allah kaldiramayacagi yükü vermez sen yurt disina gelin olarakmi gitmistin yoksa yurt disindami büyüdün

Mnyk
asahcakircim sen nerdesin görpnmüyon meraklandim

Mnyk
mayaya devam kizlar ben haftada bi yada iki haftada bir gün unutuyorum zzarari olmaz heralde

Alinda
18-05-10, 10:05
michem
saol arkadaşım bu cwp ilaç gibi geldi sayfalarca okumuştum görememiştim tekrar saol yarın hemen başlıycam..sende herhangi bi deişiklik warmı (saçlarının boyunda)???
Onca sayfayi okumak kolay degil canim bilirim. Hepimiz ayni sorun icin burda oldugumuza göre, yardimlasmaliyiz aklinialirimsmile yok daha benimde 4 gün oldu baslayali, farki bu kadar cabuk göremem sanirim... ayrica ben sarimsakli sampuan ( kendim yaptim ) da kullaniyorum bayanssulusmile

LatEtiCin
18-05-10, 11:05
sağolun kızlar yaa çok gusel yorumlar yazıp destek olmuşsunuz.evet hayatın sıkıntısı hiç geçmio.

ama bu arada bari fiziksel olarak ii görüniyim motivasyonum artsın istiyosn çünki bu çok önemli ama kendi kendine berbat ediosn saçı başı..

ama uzuyo uzuyoozemuszemus

LatEtiCin
buarada kullanan arkideşlerden yorumları bekliyoruz :) demi

LatEtiCin
bide sohbeT konusu olur belki
:)

SAÇLARINIZI NEREYE KADAR UZATMAK ıSTıOSUNUZ KIZLAR?VE BUNUN ıÇıN KAÇ SANTıMıNıZ VAR HADı O ıSTEDıĞıNıZ UZUNLUĞA ERıŞCEĞı GÜNLERı DÜŞÜNEREKTEN YAZALIM :)))

LatEtiCin
ıLK BEN BAŞLIYIM :)

BEN UZATIORUM ŞU KADAR YETER DıORUM AMA YETMıO DAHA DA ıSTıORUM..

ÇOKDA UZUN OLMASIN ZATEN ÇOK HOŞLANMAM

UZUN SAYILABıLMESı ıÇıN Bı 8 SANTıM VAR

MAXıMUM ıSE 13-14 SANTıM KADAR GEREKıO
sositososito

LatEtiCin
O ZAMAN TAM GÖĞÜS ALTINA GELıO:lepi:

YANı ıNŞ..

nursall
18-05-10, 13:05
ohhh geçmiş olsun hülyacım kurtulmuşsunn. sevindim senin adına

nursall
walla benim şaçlarımda kalça bölgeme kadar gelse çokkk ii olur ama 2 ayda mümkün değil tabiii :)))

NektaR
Selam kızlar a.s.

She__
benim saçım neredeyse belimde işte o "neredeyse" kısmı kadar uzasa yeter..:d
bi 5-6 cm felan..
ama uçları inceldi biras.. katlı kesim zaten..
belki uçlarını kestiririm o zaman da bi 10-12 cm uzamasına ihtiyacım olucak :1no2:
mayadan sonuç aldım ben, biraz daha uzasın resmini eklerim saçımın :))
herkes saçların nekadar parlak, yumuşak ..ne yapıyosun saçına diyo :)
mayaya devam yani

Giz-m
18-05-10, 14:05
Bugün 3. günüm.. demin içtim mayali nesquikli sütümü.. ama tadi igrenç ya, migdem kalkiyor her seferinde.. kaynar suyla mayayi erittikten sonra sanki daha çok kokuyor? Acaba birde normal ilik sütte eritmeyimi denesem, ama erimiyor diye yazilar okudugum için bastan beri ilk önce sicak su ekleyerek yapiyorum.. sizler de böyle mi yapiyorsunuz hepiniz kizlar?

Daha henüz ne saçimda ne de cildimde etkisini görmedim, tabi çok erken. Ne zaman ilk farketmeye basladiniz?

Giz-m
18-05-10, 14:05
she__
bide sohbeT konusu olur belki
:)

SAÇLARINIZI NEREYE KADAR UZATMAK ıSTıOSUNUZ KIZLAR?VE BUNUN ıÇıN KAÇ SANTıMıNıZ VAR HADı O ıSTEDıĞıNıZ UZUNLUĞA ERıŞCEĞı GÜNLERı DÜŞÜNEREKTEN YAZALIM :)))
Cnm hiç sorma yaa.. en zor benim isim heralde... kivircik saçtan biktigim için sürekli straight terapy yaptiriyordum, yani kalici düzlestirme.. fakat kivircik saç zaten kendinden normal saçtan daha kuru oldugu için bu islemler de iyice kuruttu saçlarimi.. su anda düzler ve omuzumun üstünde.. yarisini kestirmistim zaten TR deyken, çünkü saç demeye bin sahit yani kupkuru çali gibi bisey oldular :KK43:... simdi dipten çikmalarini beklicem birde yani ben 0'dan basliyorum :s kimbilir ne kadar zamanda omuzumda olan kendi saçlarima kavusurum...

aslinda daha kisa kestireyim diyorum, sonucta su anda çok çok sagliksizlar acaba uzamasina kötü yönde etki eder mi? bi yandanda kisa saçlarla dolasmak istemiyorum yani su anda bile kel gibi hissediyorum daha da kisa olursa nasil olur bilemiyorum :s

NektaR
18-05-10, 15:05
kısa kestireceksen düzleştirme Giz-m
kıvırcık ve kısa saç modellerine bayılıyorum
hep özenmişimdir kıvırcık saça, keşke benim ki de öyle olsa

böyle bir model süper olmaz mı sence de?

nursall
nursall
bak canım ben nasıl yapıyorum anlatıyım. 1kuru su bardağının içine 1 tatlı kaşığı mayayı katıyorum sonra bardağın 5 de 1 i kadar suyu kaynatıp mayanın içine döküp hızlıca karıştırıyorum. sonra karıştırmaya devam ederek buzdolabından çıkardığım soğuk sütü dolduruyorum ve içiyorum. inan ne tadı belli oluyor nede kokusu
giz-m bak canım ben daha önce bu tarifi vermiştim. bu şekilde daha iyi oluyor deneyebilirsin

simorgh
she güzel bir konuya deginmişsin yerimseniben

öncelikle sunu kabul etmemiz gerekir; uzun sac kimisine hiç yakısmıyor ama kimisinde de felaket güzel duruyor ...sacımızı binbir emekle uzatıyoruz da gercekten bize yakısıyor mu acaba(bu konu uzar gider amacımdan saptımkafamçokkarıştı :) )

benim istegim eski boyutuna dönsün yeter yaklasık 20-25 cm e ihtiyacım varmirmirmirmir..ben daha coook mayalı süt içerim

LatEtiCin
18-05-10, 16:05
nursall
walla benim şaçlarımda kalça bölgeme kadar gelse çokkk ii olur ama 2 ayda mümkün değil tabiii :)))
2 olmaz da 4 olur cnm nasılsa uzar zaman hızla geçio ama gelde arada bunu anlat kendine:1hug:

LatEtiCin
NektaR
Selam kızlar a.s.

She__
benim saçım neredeyse belimde işte o "neredeyse" kısmı kadar uzasa yeter..:d
bi 5-6 cm felan..
ama uçları inceldi biras.. katlı kesim zaten..
belki uçlarını kestiririm o zaman da bi 10-12 cm uzamasına ihtiyacım olucak :1no2:
mayadan sonuç aldım ben, biraz daha uzasın resmini eklerim saçımın :))
herkes saçların nekadar parlak, yumuşak ..ne yapıyosun saçına diyo :)
mayaya devam yani
ohhh ne gusel valla canım kıymetini bil
azcıcık kalmış hem zaten uzun...1 buçuk ayda o kadar uzar zaten:nazar:

LatEtiCin
Giz-m
Bugün 3. günüm.. demin içtim mayali nesquikli sütümü.. ama tadi igrenç ya, migdem kalkiyor her seferinde.. kaynar suyla mayayi erittikten sonra sanki daha çok kokuyor? Acaba birde normal ilik sütte eritmeyimi denesem, ama erimiyor diye yazilar okudugum için bastan beri ilk önce sicak su ekleyerek yapiyorum.. sizler de böyle mi yapiyorsunuz hepiniz kizlar?

Daha henüz ne saçimda ne de cildimde etkisini görmedim, tabi çok erken. Ne zaman ilk farketmeye basladiniz?
ben hemen farettim cnm çok çabuk etki etti cildimde saçımda hemen anladım

LatEtiCin
Giz-m
Cnm hiç sorma yaa.. en zor benim isim heralde... kivircik saçtan biktigim için sürekli straight terapy yaptiriyordum, yani kalici düzlestirme.. fakat kivircik saç zaten kendinden normal saçtan daha kuru oldugu için bu islemler de iyice kuruttu saçlarimi.. su anda düzler ve omuzumun üstünde.. yarisini kestirmistim zaten TR deyken, çünkü saç demeye bin sahit yani kupkuru çali gibi bisey oldular :KK43:... simdi dipten çikmalarini beklicem birde yani ben 0'dan basliyorum :s kimbilir ne kadar zamanda omuzumda olan kendi saçlarima kavusurum...

aslinda daha kisa kestireyim diyorum, sonucta su anda çok çok sagliksizlar acaba uzamasina kötü yönde etki eder mi? bi yandanda kisa saçlarla dolasmak istemiyorum yani su anda bile kel gibi hissediyorum daha da kisa olursa nasil olur bilemiyorum :s

cnm madem öle kestir kendine gelsin düz kısımlar bi gitsin...hem kıvır kıvır çok gusel bi model kestirip kullanılırsa şimdiki halinden daha çok hoşuna gider eminim cnm...kökü bizde elbet bigun uziycak uzamayan var mı yok :)

LatEtiCin
NektaR

hakikatten bunu bende çok seviorum çok hoş duruo kıvırcık saçım olsa böyle kestirirdim ben

LatEtiCin
simorgh

öncelikle sunu kabul etmemiz gerekir; uzun sac kimisine hiç yakısmıyor ama kimisinde de felaket güzel duruyor ...sacımızı binbir emekle uzatıyoruz da gercekten bize yakısıyor mu acaba(bu konu uzar gider amacımdan saptımkafamçokkarıştı :) )

benim istegim eski boyutuna dönsün yeter yaklasık 20-25 cm e ihtiyacım varmirmirmirmir..ben daha coook mayalı süt içerim
bana çok yakışıp cnm kendimi beğenmek gibi olmasın ama uzun bi kahkülle beraber uzun bi saç geriye de atıorum saçlarımı harika duruo.çoğu bayana da yakışıo bence uzun saç yakışmayan yoktur heralde...ama kısa çok az kişiye yakışıo

LatEtiCin
simorgh

6 ay gibi bi zamanda uza cnm ayda 4 cm uzasa biter..normalde anca 2 senede uzayan bi saç 6 ay gibi bi zamana inio yaa çok gusel

nursall
she__
2 olmaz da 4 olur cnm nasılsa uzar zaman hızla geçio ama gelde arada bunu anlat kendine:1hug:
aynen öyle canımda ben 4 ay sonra uzayan saçı ne yapıyım. 2 ay sonra düğünümde uzun güzel olsunda. sonrasında o kadar takmıyorum zaten. yavaş uzasada olur kaydirigubbakcemile5

LatEtiCin
18-05-10, 17:05
hııı doğru cnm düğünün vardı hayırlısıyla.

çıtçıt taksan sevmiosan bile sadece o gün için mesela

LatEtiCin

saçlara bak saçlaraaa

LatEtiCin

8 santim kadar sonra böyle oluo saçlarım

LatEtiCin

çook uzun sevenlere..

LatEtiCin

normal bi uzunluk

LatEtiCin
umarım beğenirsiniz kızlar :)

model:brigitte bardot buarada :)

nursall
18-05-10, 18:05
she__

normal bi uzunluk
şuanki saç boyum

Mnyk
18-05-10, 19:05
kizlar naber ben dün icmedim ama bugüün ictim arada ara vermek iyi olur bi gün

mavikus
18-05-10, 20:05
Mnyk
kizlar bu arada sac beyazlamasi olayini bugün tesadüfen uzman tvden duydum eger vitamin eksikligi veya troidin yavas calismasi durumunda saclar beyazlarmis bendede gecen kan testinde hersey normal cikti fakat troid yavasmis galiba ondan olabilir bence büyük bi ihtimal bendeki sac beyazlamasi bi tel daha cikti beyaz
Canım ben tiroid hastasıyım haşimoto ve saçımda acayip beyaz var. Bu konuyu ilk defa senden duydum ama haklı olabilirsin,
Bu arada aşırı süren regl kanaması da tiroid hastalarında olurmş netten okudum. Hastane için de haziran a gün verdiler, ben sonuçları yazarım şekerler

mavikus
Giz-m
Mavikus gece faydali olan ne? Bu mayali sütü mü diyorsun?

Kizlar bende bugün ancak baslayabildim içmeye... ama bunun tadi igrenç yaaa :KK43: içine nesquik karistirmama ragmen zor içtim.. umarim faydasini görürüm bakalim ne kadar dayanabilicem bu seyi içmeye :)
Evet canım, asahcakir gece kullanın daha faydalı olur demişti, o faydasını gece kullanarak görmüş öyle hatırlıyorum . Ama bana gece rastgelmedi hiç

Bu arada mesajlara biras geç yanıt verebiliyorum kusuruma bakmayın

mavikus
she__

çook uzun sevenlere..
Bu uzunluk çokk güzel. benimki ancak ikincisi kadar,

Mnyk
18-05-10, 21:05
mavikus bekliyoruz haberleri canim

michem
18-05-10, 22:05
Alinda
Onca sayfayi okumak kolay degil canim bilirim. Hepimiz ayni sorun icin burda oldugumuza göre, yardimlasmaliyiz aklinialirimsmile yok daha benimde 4 gün oldu baslayali, farki bu kadar cabuk göremem sanirim... ayrica ben sarimsakli sampuan ( kendim yaptim ) da kullaniyorum bayanssulusmile
bende bugn başladım mayalı süte 38 gün snra nişanım war nekdr uzasa kardır. sarımsaklı şampuana gelince bnmde ewde war aktardan almıştım onu her yıkama kullanıorum zati bakalım inşallah gzl saçlara sahip olabiliriz..alkisalkisalkis

Alinda
18-05-10, 22:05
michem
bende bugn başladım mayalı süte 38 gün snra nişanım war nekdr uzasa kardır. sarımsaklı şampuana gelince bnmde ewde war aktardan almıştım onu her yıkama kullanıorum zati bakalım inşallah gzl saçlara sahip olabiliriz..alkisalkisalkis
Simdiden tebrik ederim opuyorumnanaktan cümleten faydasini görürüz insallah :Saruboceq:

Giz-m
18-05-10, 23:05
NektaR

Selin Sekercinin saç modelini bende çook begeniyorum.. fakat onunkiler iri bukleli saç sanirim daha kolay bir saç tipi var, kökten kendi saçim çikinca zaten bu modeli denemeyi düsünüyorum ama benim saçta da bu kizda ki gibi güzel durur mu bilmem.. ama önce bu kadar saçi bir çikartalim bakalim kimbilir kaç ay sürecek of off tek umudum maya :)

simorgh
19-05-10, 07:05
günaydın kızlarturkbayragi

nursall
19-05-10, 10:05
günaydınnn nasıl gidiyor millettt

GencJeo
19-05-10, 10:05
herkese merhaba olumunekankayizsmile
belime gelen saçlarımı ne yazık ki haftasonu sadece kırıklarını aldırmak bahanesiyle gittiğim kuaförde 4-5 Parmak kadar kestirmiş bulunmaktayımboshayallersmile
saçlarım çok geç uzar hatta uzamamak için diretirbilmiyorumkismile
bende mayalı süt içmeyi düşünüyorum ama mideye herhangi bi zararı olur mu acaba ?

simorgh
19-05-10, 11:05
GencJeo
herkese merhaba olumunekankayizsmile
belime gelen saçlarımı ne yazık ki haftasonu sadece kırıklarını aldırmak bahanesiyle gittiğim kuaförde 4-5 Parmak kadar kestirmiş bulunmaktayımboshayallersmile
saçlarım çok geç uzar hatta uzamamak için diretirbilmiyorumkismile
bende mayalı süt içmeyi düşünüyorum ama mideye herhangi bi zararı olur mu acaba ?

canım mayalı süt ilk baslarda biraz şişkinlik yapıyor ama sonra oda olmuyor ben zararını görmedim acıkcası..biraz tadı tuafıma gidiyor sadece:sinifsinif:

inş. hemencecik uzar sacların,topicde uzun süreli bu kürü uygulayan arkadaslar ciddi bir ilerleme katetmiş..düzenli içmeyi unutmaa.s.