Ikinci kızına hamile olan veya dogmuş olan hanımlar buyrun sohbete

Asudefne
19-01-10, 11:01
ben ikincininde kiz olacani duydugumda cok sevindik özellikle kizim icin ilerde herseyi paylasacagi birinin olmasi guzel bende oyle cunku.. ama ucuncuye cesaret edemem uc kizla ugrasmak zor olur ergenlikleri falan kabus gibi.....

crameren
19-01-10, 13:01
arkadaşlar önce sağlıklısını hayırlısını uzun ömürlüsünü dileyelim. benimde bir oğlum var.bir kızımın olmasını ööle çok istemiştimki ikinci çocuğuma hamile kaldığımda hergün dua ettim allahıma hayırlısıysa kız olsun diye ööle çok istemiştimki çok severdim kız çocuklarını,dualarım kabul oldu bebişim kızdı prensesim geliyordu eşime teşekkür bile ettim sevinçten ,hani cinsiyeti o belirliyoryaa......ama olmadı 23 haftalıkken kaybettim kızımı.o yüzden bir şeyi çok istemiyceksin ben buna inanıyorum hayırlısı deyip bekliyceksin,çok isteyince olmuyor arkadaşlar.
umarım herşey gönlünüzce olur.

crameren
19-01-10, 16:01
sesomu canım sen napıyorsun var mı bir haber hamilelik falan?

GIYMATLIM
19-01-10, 22:01
helencim nerde kaldın hayırlısıyla atlattın mı canım yaz bize meraktayız hepimiz :ecrin_bebek:

GIYMATLIM
20-01-10, 11:01
daha yazan olmamış. helen kızını bulunca unuttun bizi kız Şeniz

derinduygular
21-01-10, 07:01
kendiside miniğide sapasağlam olsun. keyfi yerinde olsun afiyette olsun gerisi mühim değil..

az zaman geçsin mutlaka döner aramıza..

beni doğuma Helen yollayacak. burdan onunla konusmadan doğurmam bak o kadar söyleyim. maksimum 1 ay içinde bekliyorum Helen:)

helenx
21-01-10, 09:01
derinduygular
Allah yardımcın olsun inşallah. sağlıkla sıhhatle ol miniğini kucagına.
doğum anında dua et Allahtan iste. ama doğum anı kabul olurmuş dualar.
ben öyle planlıyorum. Rabbim nasip edecek bizlerede..
yakışıklı oğlunun iki tane birbirinden güzel ablası olacak Allah nasip ederse. Küçük oğlunuza tatlı ablaları bakacak annesinden sonra.
yaşın erken
yaşadıkların hepimizle ortak ve biliyoruz ki paylaşmayan insanlarında aklından geçiyor bu tarz şeyler. gayet insani duygular kendinii suçlama.
Süper bir annesin sen iki güzel kızın sahibi
Allah dert bela vermesin. Kafamıza taktığımız bu olsun
Nasipse boy boy gelsin oğullarımız kızlarımızdan sonra

Allah yardımcın olsun ben doğum anında dua edeceğim sana da edeceğim. Dilerim kabul olur. Her yöntem bir araç bir vesile yeterki Rabbim kısmetimize yazsın oğullarımızı. sonra gülüp geçelim bu zamanlarımıza

Kolay olur inşallah doğumun. sağlıkla evine dönmen dileği ile. Allah yardımcın olsun hayırlı evlat olsun. Her dileğin kabul olsun inşallah
meysa
helenciğim allah kolay doğum nasip etsin yavrunda sağlıklı bi şekilde dünyaya gelsin
bizede dua etmeyi unutma
momof2
Helencigim, cok az kalmis prensesini kucagina almana.. Allah saglikla kolaylikla kavustursun. Hep yuzunu guldursun melegin..
Dogumda tum 2 kiz annelerine de dua etmeyi unutma. Allah yardimcin olsun.
karabiber01
helencimm canımm benimm doğumaa gidiyomuşsunn canımm bakk yüzünüü ilk gördüğünde ne hissettiğinii yazacaksınn tamammı canımm
sesomu
ay ağlattın beni...:KK43:(((
hayırlısıyla kucağına al inşallah cnm...
Şimdiden Allah bağışlasın diyorum ben..
bu arada kendimi ayırıyım,benim için de KIZIM olsun diye dua edrmisin canım?
bence çok şanslısın gerçekten..
kızların büyüdüklerinde en yakınları olcaklar birbirlerinin ve senin...
Hayırlı doğumlar canım...:)
nonis
helenciim allah hayırlı doğumlar nasip etsin canım minik bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah bizim için de öp minik kuşunu::))))))))
Dora
ayy canım bende hep iki kızımın olmasını istemiştim. dünya ne garip demii.
ne güzel iki kardeş ilerde sana bile ihtiyaç duymadan destek olacaklar birbirlerine. vallaha çok şanslısın vessalem. kıymetini bill gülee güle büyüt:nazar::nazar:
kumru3
canıııım
yazdıklarını okurken gözlerim doldu.bu kadar istemene rağmen rabbim sana bi kız verdiyse vardır bi hikmeti.o sana bi lütuf canım.allah yardımcın olsun.şu saatte doğumun olmuştur heralde.inşallah sağlıklı sıhhatli kucağına almışındır.

meleğini benim içinde koklaya koklaya öpermisin?rabbim bahtını güzel eylesin...
&ebru&
helencim aglattin be canim beniii
bende kizima hamileykenn nasil uzulmustum gunlerce agladim dr kizz dedigindeee
hep buzuldum gerilemedim bebegim olucak diyeee
neden di hep bir oglan vardi hayalimde
illa mavilerdi gozume ilk carpan pembelere dusmandimmm
ama suan on erkege degismem kizimi olurum onun yolunda her gece yanima aliyorum nefesini hissedeyim diye inadina sevgi inadina aski bagladi kendine beni
birde erkege benziyoki deme gitsin disardan gorseniz kesin erkek dersinizz:))
neyse bayanlar sozum hepinizeee
once duaaaaaaa inaninnn verecek rabbim diyinn
sonra yum takibiiii
karbonatli vajinal dus
yum sonrasi sik sik iliskiiii hatta gunde iki kezzzz
sert kahve kocaya iliski oncesiii
testisler yikanacak buzlu suylaaa
hadi kolay gelsinnn
derinduygular
Helencim kuzunuz hayırlı olsun.
bal kızın gül kuzun uzun ömürlü olsun
Güzeller güzeli anneye sağlık diliyorum
büyük kızında abla oldu bu arada.. kıskanmıyordur inşallah
Geçmiş olsun hayırlı olsun.
Darısı başıma OLSUN İNŞALLAH :))
07papatya
canım yaaa.umarım herşey tersine döner ve iyiki dogurmuşum dersin.bende ikinci kızımı kucagıma almama az kaldı.ben hep mutlu oldum.iki kız ne güzel.bazen abla kardeş.bazen büyük kızım küçügüne annelik yapacak.bazende iyi bin dost olacaklar diye seviniyorum.ben annemi kaybettim.kaybettikten sonra ablam ve kız kardeşim oldugu için ne kadar dua ettim çok şükün diye.paylaşacagım şeyleri en yakınınla özellekle kardeşle paylaşmak başka oluyor.iki kız göreceksin nede güzel olacak..

şimdiye kadar kızını almışsındır kucaagına.saglıklı hayırlı evlat olsunlar evlatların.bende kızımı koklamak için bekliyorum.tıpkı senin gibi....
derinduygular
Helencim nasılsın? Kızın nasıl? bi ara fırsat bulursan yaz hemen. inşallah herşey yolundadır evine dönmüşsündür miniğinle beraber sağlıkla :)
merak ediyoruz seni..
prety
Merhaba arkadaşlar
Konunun başlığı dikkatimi çekti

Ben de sizler gibi iki kız annesiyim.
Benimkiler ikiz

Tedaviyle oldu ve hiç cinsiyet düşünmedim.
2 kız-2 erkek -1kız-1 erkek
ne olursa olsun kabulum dedim
iki kızım oldu çok şükür
ama sonra anladım ki iyi ki ikisi de aynı cinsiyette olmuş ve iyi ki ikisi de kız olmuş

Allahımın gücüne gitmesin ama en büyük candostlarım onlar benim.
Şimdiden tokalarıma ,ojelerime ,giysilerime ortak olmaya çalışıyorlar

sanırım ileride çok iyi anlaşacağız.

Şimdi 3. bebeği düşünüyoruz.Sağlıklı olması en önemlisi ama bu sefer gönlümüzden geçen erkek
Asudefne
ben ikincininde kiz olacani duydugumda cok sevindik özellikle kizim icin ilerde herseyi paylasacagi birinin olmasi guzel bende oyle cunku.. ama ucuncuye cesaret edemem uc kizla ugrasmak zor olur ergenlikleri falan kabus gibi.....
GIYMATLIM
helencim nerde kaldın hayırlısıyla atlattın mı canım yaz bize meraktayız hepimiz :ecrin_bebek:
GIYMATLIM
daha yazan olmamış. helen kızını bulunca unuttun bizi kız Şeniz

ayyy ayyyy canlarım.valla yazılarınızı okuyuncada ber çok çok duygulandım beni merak edenne çok insan varmış çok mutlu oldum...kızlar giremidim.malum yarın bir hafta olacak.ev kalabalık.annem ve kayınvaliden evdeler hala.bide bende hemen nete girmek size haber vermek istedim ama dogurdu hemen başına geçti demesinler diye biraz bekledim..şimdi siz merak ediyonuz ben azda olsa anlatayım..

dogum epidural sezeryan oldum.doktorlar tabi ameliyat sırasında sizi konuşturup duruyo.dediler ilki ne ben dedim kız.hımm şasnslısı desene iki kız annesi olacaksın dedi doktor bende inşallah dedim.bak biz üçüncüde bulduk kızı dedi.öyle kıymetliki sorma dedi.
neyse kızımın dogdu aman ne güzel bir kız dedi doktor.artık üzerini falan giydirdikten sonra yanıma getirdiler.ilk aklıma gelen şey ne kadar masum.hiç bişeyden haberi olmayan
küçücük bişey.üzüldüm önce bi göz göze geldik.gözlerini açıp bana baktı ve aglıyodu sustu.bana öyle bi baktıki hemen utandım.sanki bana işte anne benim senin kızın hani bi ara beni istemiyor aglıyordun ben oluyorum diyee..bilmiyorum üzüldüm kendimi suçlu hissettim.ellerim bagyı oldugu için alamadım kucagıma gülümsedim.doktor güzel dimi kızın dedi bende evet çok güzel..annelerine çekmişler dedim.orda bi espiri .neyse..işte böyle bir gün hastanede kaldık.ertesi günü çıktıkbkızım 3.400 gr.dogdu.51 cm .boyu var.emme problemi yaşamadık güzelce karnını doyuruyo.fakar büyük kızım biraz sorun çıkarmaya başladı bile.beşige ben yatacagım.neden tuvalete gitmiyo oraya çişini yapsın.yada anne sen gel beni uyut diyo.ayyy valla şuan zor bir dönemden geçiyoruz.evde kalabalık olmasına ragmen.herkes gidince ben ikinsiyle nasıl baş edeceim hiç bilmiyorum.neyse kızlar bu kadar aklıma geliyo.sorunuz varsa sorun arada bi gelip yazacagım.canlarım artı ne diyeyim.diye diye kızımızı adık kucagımaıza darısı.bebek isteyin ve bebek bekleyen annelere gelsin..

haaa unutmuştum söyleyeyim.ameliyat başladı kızlar yeminle size dua ettimbnerdeyse hepiniz aklıma geldiniz hepinizin ismini tek tek söyledim dua ettim.erkek isteyene erkek.kız isteyene kız dua ettim rabbim inşallah dualarımızı kabul eder.
sizleri öpüyorum iyiki varsınız sizi çoook seviyorum.artık girerim canlarım.sizde beni ihmal etmeyim allaha emanet olun...

helenx
crameren
arkadaşlar önce sağlıklısını hayırlısını uzun ömürlüsünü dileyelim. benimde bir oğlum var.bir kızımın olmasını ööle çok istemiştimki ikinci çocuğuma hamile kaldığımda hergün dua ettim allahıma hayırlısıysa kız olsun diye ööle çok istemiştimki çok severdim kız çocuklarını,dualarım kabul oldu bebişim kızdı prensesim geliyordu eşime teşekkür bile ettim sevinçten ,hani cinsiyeti o belirliyoryaa......ama olmadı 23 haftalıkken kaybettim kızımı.o yüzden bir şeyi çok istemiyceksin ben buna inanıyorum hayırlısı deyip bekliyceksin,çok isteyince olmuyor arkadaşlar.
umarım herşey gönlünüzce olur.

canım benim çok üzüldüm rabbim tekra yaşatmasın sana.inşallah sende bi kız cocugu sahibi olursun tez zamanda...

helenx
derinduygular
kendiside miniğide sapasağlam olsun. keyfi yerinde olsun afiyette olsun gerisi mühim değil..

az zaman geçsin mutlaka döner aramıza..

beni doğuma Helen yollayacak. burdan onunla konusmadan doğurmam bak o kadar söyleyim. maksimum 1 ay içinde bekliyorum Helen:)

canıııımmm hiç olurmu valla kız anca durdum bi hafta çatladım yani.bilgisayar laptop olsaydı eve gelir gelmez yazardım.masa üstü oldugu için odaya geçemedim.tabiiki ben gönderecegim seni kuzum..ee tarih aldınmı sen nasılsın bu arada...

Nrrr_1985
21-01-10, 11:01
canım geçmiş olsun gözünaydın inşallah meleğiin hayırlı bi evlat olur annesini hiç üzmez

nonis
21-01-10, 12:01
hoşgeldin helen allah güle güle büyütmeyi nasip etsin bebişinin boyu posu iyiymiş maşallah nasıl baş edicem diye kendini üzme sakın insan ilk günler ben ne yapıcam şimdi diyor ama sonra herkes gidip bebeklerle kalınca kendi düzenini kuruyorsun o kadar da zor değilmiş diyorsun

GIYMATLIM
21-01-10, 13:01
helencim Allaha şükür kurtulmuşsun ne güzel bi mutluluk. yazında kızımla gözgöze deldik dediğin an birden onun kokusunu aldım sanki.diğer kızınla alakalı pek bişey bilmiyoruz ama bu kızın bizim için özel olacak..
biliyorsun bende 25 gün kadar önce düşük yapmıştım. inanır mısın kızımda benimle beraber hep ağladı yavrum etrafımda döndü hizmetlendi. 6 yaşında ama bana bi anne gibi baktı..bi kız gibi annesini kim anlar..o sırada dedim ki rabbim kızımı yalnız bırakma, onu anlayacak bi kız kardeşi olsun.. erkek evlatta isterim ama galiba onuda tadana kadar heves ediyor insan.. bi şeye sahip olduğumuzda bi müddet sonra sıradanlaşıyor..
büyük kızının sana çok ihtiyacı olduğu belli. bunu aksilik yaparak belli edecek. sen ikisinede hatta bize bile yetersin annesi.:lepi:

derinduygular
21-01-10, 14:01
helenx
canıııımmm hiç olurmu valla kız anca durdum bi hafta çatladım yani.bilgisayar laptop olsaydı eve gelir gelmez yazardım.masa üstü oldugu için odaya geçemedim.tabiiki ben gönderecegim seni kuzum..ee tarih aldınmı sen nasılsın bu arada...
ay çok sevindim helen iyi olduğuna güzel kızına kavuşmana.. yazmışsın ya doğunca sana bir an bakmış böyle. kendim doğumumla ilgili hep o anı düşlüyorum. Nasıl olacak diye.

İyisin evindesin çok şükür. tahmin ettim kalabalık ortamı pc ye vakit bulup yazamadığını.. muhtemelen benimde öyle olur. annem kayınvalidem aynı evde yurt dışından ablam gelecek. beni pc kucagımda görse yuh yani duygu der hala mı elinde bilgisayar :)) ama burayı yaşayıp paylaşmayan insan anlamaz neden yazmak için acele ettiğimizi..

benim doğumum bir kaos hala..
doktor 20 şubattan sonra her an doğabilir dedi
9 ay 10 gün 7 martta doluyor
ben 33. hafta 3 günlüğün son adete göre
bebek 35 hafta1 günlük ortalamalarda.
doktor iri bir bebek dedi boyu kilosu hep öndeydi en bastan beri
dün gittim doğum pozisyonu almış bebeğim dönmüş başı doğum kanalına girmek üzere
daha erken beklemeliyiz sanırım.
sezeryan olsun istemiyorum. bebek sıkıntıda olmadığı sürece sancım gelmesini bekleyeceğim.
doktora resmen direniyorum sezeryan yapmasın diye
korkmuyorum diyorum hiç korkmuyorum normal doğumdan diyorum
bir anlarsa korktuğumu hemen sezeryan için bir sebep bulur benide inandırır
çok korkmama rağmen hiç korkmuyormuş gibi davranıyorum.
bakalım ne olacak?
doktor mu yaman ben mi yamanım :)

Helen çok sevindim iyi olmana miniğine de maşallah diyorum bin defa. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah hep. Ettiğin dualar kabul olsun inşallah. Ben de dua edeceğim bizler için.. Dilerim vesile olurum.

07papatya
21-01-10, 15:01
hayırlı olsun bebegin.saglıkla büyüsün.benimde az kaldı 14 günüm var doguma.bende ikinci kızımı alacagım kucagıma.sabırsızlanıyorum.

crameren
21-01-10, 15:01
helencim kızın hayırlı olsun maşallah,allah sana kızlarınla uzun ömürler versin,hapimizin hayırlı evlatları olsun.

derinduygular
22-01-10, 07:01
07papatya
hayırlı olsun bebegin.saglıkla büyüsün.benimde az kaldı 14 günüm var doguma.bende ikinci kızımı alacagım kucagıma.sabırsızlanıyorum.
çok az kalmış seninde.. Abla oluyor kızın değişik bir duygu olmalı. Allah kolay doğum nasip etsin hayırla bereketiyle gelsin miniğin. Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah

crameren
22-01-10, 09:01
.....

esmerkz29
22-01-10, 13:01
helenx
helencim merhaba canım çok güzel atlatmışın doğumu hayırlı olsun kızında.sende
benım durumumdasın benımde şuan annem yanımda çok yardımcı oluyo bana sağolsun o gidince napacam bılmıyorum bir iki hafta daha yanımda.valla hiç kolay deyil kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen ikisi birden bi başlıyo ağlamaya.sinirden saçlarımı yoluyorum ya.büyük kızım bugün iki yaşına girdi daha ikiside bebek yani.ne diyim allah yardımcımız olsun inş hayırlısıyla büyütürüz.kaydirigubbakcemile2

11Agust
22-01-10, 21:01
deli kiz aglattin beni
suan agliyorum tatlim az once kayin babamla gecen tartismadan sonra siz geldiniz aklimaa
neymisss kiz evine bi ana baba hic bir zaman sigamazmis o an bi tuhaf oldum ne biliyim iste cahillik dedim halbuki benimde kizim vardi belkide herkes ayni dusunuyorr hep yaslaninca kim bakacak bakalim yaslanabilecekmiyizzz
hic dusunmuyorlar benimde kocam var bende bir kizim ama benim anam babama verdigi degeri kendi ailesine vermiyorrrr rabbim cikariyor isteee
neyse kizlar doluymmmm dopdoluuuuu
helencimmm op minik kuzumu benim icin ne olurr
ben kizimi kucagima aldim erkek bebek icin arastirmalara basladim halaada devammmm
sen beni eskidende taniyosun super annelerdennn yazismistik cikarabildinmi acabaa :)))

nonis
23-01-10, 00:01
helenciğim güzel kızının adını ne koydunuz onu da merak ediyoruz canım yazarsan sevinirim..

helenx
23-01-10, 13:01
meysa
canım geçmiş olsun gözünaydın inşallah meleğiin hayırlı bi evlat olur annesini hiç üzmez
sagol canım.inşallah hepimizin evlatları hayırlı olur.darısı sana canım..

nonis
hoşgeldin helen allah güle güle büyütmeyi nasip etsin bebişinin boyu posu iyiymiş maşallah nasıl baş edicem diye kendini üzme sakın insan ilk günler ben ne yapıcam şimdi diyor ama sonra herkes gidip bebeklerle kalınca kendi düzenini kuruyorsun o kadar da zor değilmiş diyorsun

ayy valla şimdiden düşünüyorum ne yapacagım diye.inşalla dedigin gibi koly geçer zamanlar...

GIYMATLIM
helencim Allaha şükür kurtulmuşsun ne güzel bi mutluluk. yazında kızımla gözgöze deldik dediğin an birden onun kokusunu aldım sanki.diğer kızınla alakalı pek bişey bilmiyoruz ama bu kızın bizim için özel olacak..
biliyorsun bende 25 gün kadar önce düşük yapmıştım. inanır mısın kızımda benimle beraber hep ağladı yavrum etrafımda döndü hizmetlendi. 6 yaşında ama bana bi anne gibi baktı..bi kız gibi annesini kim anlar..o sırada dedim ki rabbim kızımı yalnız bırakma, onu anlayacak bi kız kardeşi olsun.. erkek evlatta isterim ama galiba onuda tadana kadar heves ediyor insan.. bi şeye sahip olduğumuzda bi müddet sonra sıradanlaşıyor..
büyük kızının sana çok ihtiyacı olduğu belli. bunu aksilik yaparak belli edecek. sen ikisinede hatta bize bile yetersin annesi.:lepi:

canım ya benim kız daha küçük 4 yaşında.bir okadarda nazlı sürekli ilgi istiyo.keşke benimkide seninki gibi büyük olsaydı en azından ondan derdim olmazdı..canım sagol allahın izniyle herşeyle baş etmeye çalışacagım ..netede girmeye çalışıcagım...

derinduygular
ay çok sevindim helen iyi olduğuna güzel kızına kavuşmana.. yazmışsın ya doğunca sana bir an bakmış böyle. kendim doğumumla ilgili hep o anı düşlüyorum. Nasıl olacak diye.

İyisin evindesin çok şükür. tahmin ettim kalabalık ortamı pc ye vakit bulup yazamadığını.. muhtemelen benimde öyle olur. annem kayınvalidem aynı evde yurt dışından ablam gelecek. beni pc kucagımda görse yuh yani duygu der hala mı elinde bilgisayar :)) ama burayı yaşayıp paylaşmayan insan anlamaz neden yazmak için acele ettiğimizi..

benim doğumum bir kaos hala..
doktor 20 şubattan sonra her an doğabilir dedi
9 ay 10 gün 7 martta doluyor
ben 33. hafta 3 günlüğün son adete göre
bebek 35 hafta1 günlük ortalamalarda.
doktor iri bir bebek dedi boyu kilosu hep öndeydi en bastan beri
dün gittim doğum pozisyonu almış bebeğim dönmüş başı doğum kanalına girmek üzere
daha erken beklemeliyiz sanırım.
sezeryan olsun istemiyorum. bebek sıkıntıda olmadığı sürece sancım gelmesini bekleyeceğim.
doktora resmen direniyorum sezeryan yapmasın diye
korkmuyorum diyorum hiç korkmuyorum normal doğumdan diyorum
bir anlarsa korktuğumu hemen sezeryan için bir sebep bulur benide inandırır
çok korkmama rağmen hiç korkmuyormuş gibi davranıyorum.
bakalım ne olacak?
doktor mu yaman ben mi yamanım :)

Helen çok sevindim iyi olmana miniğine de maşallah diyorum bin defa. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah hep. Ettiğin dualar kabul olsun inşallah. Ben de dua edeceğim bizler için.. Dilerim vesile olurum.

canım ee sanada az kalmış işte.hadi hayırlı olsun.dualarımız inşallah kabul olur

07papatya

sanada az kalmış hayırlısıyla doğumların olsun.sende prensesini saglıkla dunyaya getirisin.

crameren
helencim kızın hayırlı olsun maşallah,allah sana kızlarınla uzun ömürler versin,hapimizin hayırlı evlatları olsun.

allah razı olsun canım sagol.amiiin diyelim....

esmerkz29
helencim merhaba canım çok güzel atlatmışın doğumu hayırlı olsun kızında.sende
benım durumumdasın benımde şuan annem yanımda çok yardımcı oluyo bana sağolsun o gidince napacam bılmıyorum bir iki hafta daha yanımda.valla hiç kolay deyil kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen ikisi birden bi başlıyo ağlamaya.sinirden saçlarımı yoluyorum ya.büyük kızım bugün iki yaşına girdi daha ikiside bebek yani.ne diyim allah yardımcımız olsun inş hayırlısıyla büyütürüz.kaydirigubbakcemile2
evet ya.seninki dahada küçük.allah yardımcın olsun.accık benimki büyük seninkinden.ama inanırmısın hala bebek gib.bilmiyorum benimkilerde ay sonu giderler.şimdilik yemek falan yapmıyorum.sadece çocuklrla ugraşıyorum anca zaman bitiyo.bide yemek ev temizligi olacak ben ne yapacagımı bilmiyorum.elbette sonunda bir hale yola sokacagız şimdilik erken daha.

&ebru&
deli kiz aglattin beni
suan agliyorum tatlim az once kayin babamla gecen tartismadan sonra siz geldiniz aklimaa
neymisss kiz evine bi ana baba hic bir zaman sigamazmis o an bi tuhaf oldum ne biliyim iste cahillik dedim halbuki benimde kizim vardi belkide herkes ayni dusunuyorr hep yaslaninca kim bakacak bakalim yaslanabilecekmiyizzz
hic dusunmuyorlar benimde kocam var bende bir kizim ama benim anam babama verdigi degeri kendi ailesine vermiyorrrr rabbim cikariyor isteee
neyse kizlar doluymmmm dopdoluuuuu
helencimmm op minik kuzumu benim icin ne olurr
ben kizimi kucagima aldim erkek bebek icin arastirmalara basladim halaada devammmm
sen beni eskidende taniyosun super annelerdennn yazismistik cikarabildinmi acabaa :)))

sorma yaa dogumuma bir hafta kala eltim aramış gülerek bana diyoku ya sizin bebegin cinsiyeti neydi diyo.ayyy saçlarım havaya kalkıyo o öyle dedikçe.sen bilmiyormusun dedim.yok dedi.demek doguma bir hafta kaldı ve sen bilmiyorsun öylemi ilginç dedim.kız dedim güldü.neoldu dedim.yok ya bişey yok iyi ne güzel diyo.benimle resmen dalga geçiyo kız oluyo diye. kendisinin iki oglu bir kızı var.bilmem artık allaha havale ettim.bilmiyorum bu insanlarmı cahill.bende benim kız ne güzel iki kardeş konuşacak dertleşecek iyi dost olacaklar.ne yazıkki senin kızın yalnız kalacak.derdini kimseye diyemeyecek.hatta sana bile.bi kardeş gibisi yoktur dedim.sinirden...
ebru biliyorum seni canım süper annelerden.
hadi inşallah .iyi araştır .iyi bak.iyi oku.iyi bil.sonrada denrsin.koluylık versin sanada canım

nonis
helenciğim güzel kızının adını ne koydunuz onu da merak ediyoruz canım yazarsan sevinirim..

canım ilki kızım.elif..ikinciyide esra koyduk.son anda koyduk işte.kimsenin düşündügü yoktu ismi işte böyle.

momof2
23-01-10, 18:01
Helencigiiimm, hosgeldin canim. Cok sukur, saglikla kavusmussun kizina.. Rabbim hayirli bir evlat etsin..Hep yuzunuzu guldursun. Ilk baslarda zor olur ablasiyla birlikte ama bu zorluk maksimum 1 yil suruyor. Ondan sonra alisiyorlar birbirlerine. Ben bunu eslerin birbirini kiskanmasina benzetiyorum. Buyuk kizin da simdiye kadar senin tek evladin(sevgilin) idi. Simdi kuma geldi, tabii ki kiskanacak ve bir uyum donemi gecirecek. Onemli olan planli programli, ikisini de ihmal etmeden bu donemi atlatmak. Allah guc veriyor, yardim ediyor, Bunlari simdiden dusunme. Prensesinin kokusunu cek icine.. Tekrar hayirli olsun..

momof2
23-01-10, 18:01
Esra ismini de cok severim. Isra dan geliyormus.. Isra suresinde, Peygamberimizin Mirac yuruyusu, gece yuruyusu gibi anlamlari var. Kulaga cok hos geliyor. Elif le de uyumlu.. Ileri de sana da birbirlerine de can yoldasi olacaklar. Inan ben o kadar mutluyum ki, iki kizim oldugu icin, hele hele simdi onlarin birbirlerine olan sevgilerini gordukce, ileride nasil iki iyi dost kardes olacaklarini dusunuyorum. Sen simdi bl bol dinlen hazir hem annen hem kayinvaliden varken. Bizi dusunme. :) Ekmek elden su golden, keyfini cikar :))

tombilibu
23-01-10, 20:01
canım meleğini kucağına almışsın
bende diyorum bu kız gözükmüyo
ALLAHIM kızlarını seni aileni hep korusunnnnn
darısı başıma inşallahhhhhhhh

sevil_8
24-01-10, 18:01
Tebrik ederim canim anali-babali buyusun

sesomu
24-01-10, 20:01
helenx
ayyy ayyyy canlarım.valla yazılarınızı okuyuncada ber çok çok duygulandım beni merak edenne çok insan varmış çok mutlu oldum...kızlar giremidim.malum yarın bir hafta olacak.ev kalabalık.annem ve kayınvaliden evdeler hala.bide bende hemen nete girmek size haber vermek istedim ama dogurdu hemen başına geçti demesinler diye biraz bekledim..şimdi siz merak ediyonuz ben azda olsa anlatayım..

dogum epidural sezeryan oldum.doktorlar tabi ameliyat sırasında sizi konuşturup duruyo.dediler ilki ne ben dedim kız.hımm şasnslısı desene iki kız annesi olacaksın dedi doktor bende inşallah dedim.bak biz üçüncüde bulduk kızı dedi.öyle kıymetliki sorma dedi.
neyse kızımın dogdu aman ne güzel bir kız dedi doktor.artık üzerini falan giydirdikten sonra yanıma getirdiler.ilk aklıma gelen şey ne kadar masum.hiç bişeyden haberi olmayan
küçücük bişey.üzüldüm önce bi göz göze geldik.gözlerini açıp bana baktı ve aglıyodu sustu.bana öyle bi baktıki hemen utandım.sanki bana işte anne benim senin kızın hani bi ara beni istemiyor aglıyordun ben oluyorum diyee..bilmiyorum üzüldüm kendimi suçlu hissettim.ellerim bagyı oldugu için alamadım kucagıma gülümsedim.doktor güzel dimi kızın dedi bende evet çok güzel..annelerine çekmişler dedim.orda bi espiri .neyse..işte böyle bir gün hastanede kaldık.ertesi günü çıktıkbkızım 3.400 gr.dogdu.51 cm .boyu var.emme problemi yaşamadık güzelce karnını doyuruyo.fakar büyük kızım biraz sorun çıkarmaya başladı bile.beşige ben yatacagım.neden tuvalete gitmiyo oraya çişini yapsın.yada anne sen gel beni uyut diyo.ayyy valla şuan zor bir dönemden geçiyoruz.evde kalabalık olmasına ragmen.herkes gidince ben ikinsiyle nasıl baş edeceim hiç bilmiyorum.neyse kızlar bu kadar aklıma geliyo.sorunuz varsa sorun arada bi gelip yazacagım.canlarım artı ne diyeyim.diye diye kızımızı adık kucagımaıza darısı.bebek isteyin ve bebek bekleyen annelere gelsin..

haaa unutmuştum söyleyeyim.ameliyat başladı kızlar yeminle size dua ettimbnerdeyse hepiniz aklıma geldiniz hepinizin ismini tek tek söyledim dua ettim.erkek isteyene erkek.kız isteyene kız dua ettim rabbim inşallah dualarımızı kabul eder.
sizleri öpüyorum iyiki varsınız sizi çoook seviyorum.artık girerim canlarım.sizde beni ihmal etmeyim allaha emanet olun...
canım çok mutlu oldum,yine gözyaşlarım aktı yazdıklarını okuyunca...
ne mutlu,sağlıkla kucağına almşsın elifini.adıyla yaşasın,Allah iki evladını da size bağışlasın canım benim...
duaların için de Allah senden razı olsun,inşallah kabul olur da benim de senin gibi cici bi kızım olur,Allaım isteyen herkese gönlündekini nasib etsin...

helenx
26-01-10, 09:01
momof2
Helencigiiimm, hosgeldin canim. Cok sukur, saglikla kavusmussun kizina.. Rabbim hayirli bir evlat etsin..Hep yuzunuzu guldursun. Ilk baslarda zor olur ablasiyla birlikte ama bu zorluk maksimum 1 yil suruyor. Ondan sonra alisiyorlar birbirlerine. Ben bunu eslerin birbirini kiskanmasina benzetiyorum. Buyuk kizin da simdiye kadar senin tek evladin(sevgilin) idi. Simdi kuma geldi, tabii ki kiskanacak ve bir uyum donemi gecirecek. Onemli olan planli programli, ikisini de ihmal etmeden bu donemi atlatmak. Allah guc veriyor, yardim ediyor, Bunlari simdiden dusunme. Prensesinin kokusunu cek icine.. Tekrar hayirli olsun..

ay inşallh canım bende umutla bekleyeyim şu bir yılı.valla çok degil ama kıskanıyo kardeşini.bazen sen yanıma gel diyo ama onu istemiyo tek gel diyo.bazende kardeşini sevip öpüyo.neyse daha düzen oturmadı tabi.hem onun için hem bizim için..

momof2
Esra ismini de cok severim. Isra dan geliyormus.. Isra suresinde, Peygamberimizin Mirac yuruyusu, gece yuruyusu gibi anlamlari var. Kulaga cok hos geliyor. Elif le de uyumlu.. Ileri de sana da birbirlerine de can yoldasi olacaklar. Inan ben o kadar mutluyum ki, iki kizim oldugu icin, hele hele simdi onlarin birbirlerine olan sevgilerini gordukce, ileride nasil iki iyi dost kardes olacaklarini dusunuyorum. Sen simdi bl bol dinlen hazir hem annen hem kayinvaliden varken. Bizi dusunme. :) Ekmek elden su golden, keyfini cikar :))

esra ismini severim.adıyla yaşasınlar.tabi şuan annem yanımda yemek yapmıyorum.ortalıgı topluyo kadın bide talıma kadar yapıyo.oyy canım anammm..neyse o gidince bilmiyorum ama düşünmek istemiyorum şimdilik rahatıma bakıyorum.çaten 4-5 gün sonra annemde gidecek az kaldı rahatlıga..

tombilibu
canım meleğini kucağına almışsın
bende diyorum bu kız gözükmüyo
ALLAHIM kızlarını seni aileni hep korusunnnnn
darısı başıma inşallahhhhhhhh

sagol canım tombilubum.sen sanılsın ogluşun nasıl.bu hamilelik nasıl geçiyo.digerinden farklımı...

sevil_8
Tebrik ederim canim anali-babali buyusun
sagol sevilcim.seninde gözün aydın bebeginin cinsiyeti belli olmuş.allah hayırlı evlat nasip etsin hepimize..

sesomu
canım çok mutlu oldum,yine gözyaşlarım aktı yazdıklarını okuyunca...
ne mutlu,sağlıkla kucağına almşsın elifini.adıyla yaşasın,Allah iki evladını da size bağışlasın canım benim...
duaların için de Allah senden razı olsun,inşallah kabul olur da benim de senin gibi cici bi kızım olur,Allaım isteyen herkese gönlündekini nasib etsin...

amiin canım.rabbim sanada tez zamanda bi kız evladı nasip eder inşallah.duada kız isteyene kız ver rabbim derken önce sen gözümün önüne geldin zaten.inşallah dualarımız kabul olur..

helenx
ayol benim doktor kızın olacak diye öyle övdüki.şimdi düşünüyorumda tabi ilk zamanlar kız dediginde bozuldugumu demekki fark ediyordu.hatta belki üzüldügümüde fark ettiki adam üzülmeyeyeim diye.iki kızın olacak çok şarslısın.kızın çok güzel.ben kızı üçüncüde buldum gibi laflar edip durdu zavallım.,ne yapsın oglan istedigimi anlamış demekki.kaydirigubbakcemile3

helenx
ne yapıyorum.bu aralar tabi halıyle uykusuzum.sık uyanıyo.sık emiyo.tabi yatayım derken hemen dalamıyorum.tam uyuyacagım diyorum hop uyanıyo.bazen ablasıda uyanıyo.ayy cümbürcömaat ayakta oluyoruz...benim koca bak bak ne zor oluyo..bide bana üçüncü diyosun öylemiiiiii.deyip duruyo...

tombilibu
26-01-10, 10:01
helenxcim bu hamileliğim diğerinden çok çok farklı
daha tuzlu yiyprum kızımda daha tatlı yiyodum
bende bu hafta kesin öğrenicem cinsiyetini
ama nedense kıza iyice alıştım
iki doktor da erkeğe benziyo dedi kesin demedi
yani bende iki kız annesi olmaya hazırlıklıyım
iyiki böyle bir topik açmışsın
kızım olursa burda düşüncelerimizi paylaşırız bizde
ama senin adına inan sevindim sağlıklıca almışsın prensesini kucağına
ve çok güzel bir kızmış ALLAH bahtınıda güzel yapsın
annem beni hiç istememiş babam yanımızda yok diye
ama şimdi iyiki doğmuşsun diyo herşeyiyle ben ilgilenirim
bence senin bu prenses senin elin ayağın olacakkkkk
bu günler yoğun stresli ve zor geçer
1 aya toparlanırsın canım
keyfini çıkar anneliğinin
konuşanlarada hadlerini bildir
sen üzüleceğine onlar üzülsünnnnnnn
kendine dikkat et canımcımolumunekankayizsmile

GIYMATLIM
26-01-10, 16:01
helencim sütün yetiyor mu emiyor mu bebeğin? geçen gece rüyamda bi bebek emzirdiğimi gördüm hayrolsun :ecrin_bebek:

11Agust
helencim benim kizimla adas oldular kucuk kizin
rabbim adiyla yasatsin insallah
sesomuu kizz cok tatlisin sen inan bana senin bi kizin olucakk coook dua ett
senle hic yazismadik ama sanaa cook dua ettim
rabbim gonlundeki prensesi getirsin sana
kendimi goruyorum sende
ama benim icimdeki erkek evlat sendekide kiz
insanoglu cok nankor rabbim affetsin
ama rabbim dua kapisini kapatmaz hicbir zaman sende benim icin dua et emi........
herr aklima geldiginde dua ederimm
hayirlisi kal sagliklaa

11Agust
ilkimm bebisim nasilsinnnn
pasam nasilll yaa ne mutlu size hepiniz tutturdunuz ogluslari o site ugurlu geldiii
darisi basimiza

matteo
27-01-10, 01:01
helenx
ne yapıyorum.bu aralar tabi halıyle uykusuzum.sık uyanıyo.sık emiyo.tabi yatayım derken hemen dalamıyorum.tam uyuyacagım diyorum hop uyanıyo.bazen ablasıda uyanıyo.ayy cümbürcömaat ayakta oluyoruz...benim koca bak bak ne zor oluyo..bide bana üçüncü diyosun öylemiiiiii.deyip duruyo...
gozunuz aydin allah bahtini acik etsin minik kuzunun.

helen`cim bu donemler zor oluyor fakat fakat geciyor.hergecen gunde isin biraz daha kolaylasacak diye umuyorum.sanirim dogum olduktan sonra kiz oglan farketmiyor.daha once dedigim gibi bende hamileligimin ilk baslarinda ikincide kiz oldugu icin moral bozuklugu yasamistim fakat simdi tek derdim saglikli olmasi.

matteo
momof

sen Amerika`nin neresindesin?bende amerikadayim onun icin sordum canim

momof2
Albaquergue deyim canim Tx. Sen neredensin..

matteo
new jersey`deyim.north jersey,new york`a yakinim ben..

momof2
ne guzel, turkiye gibi oralar.. Bizim burada pek Turk yok malesef. Olan da cok uzak yerlesim olarak. Highwayden 1 saat uzakta en yakini.. Cok sanslisin. Marketler, restoranlar.. :)

matteo
27-01-10, 02:01
cok sansli oldugumu dusunmuyorum canim,buradaki turkler birbirinin gozunu oymaya calisiyor maalesef.acikcasi etrafimda fazla turk olmamasini tercih ediyorum ben.

momof2
Canim ya, ben iki sene once houston daydim. Inan cennette gibiydim. Memlekette gibiydim adeta. Turk komsular, arkadaslar, restoranlar marketler.. Bir derdim olsa, ben aramadan yoklamaya gelirlerdi, ozel gunler, bayramlar vs nese icinde gecerdi, ziyaretler vs. ayyy anlatirken bile tuhaf oluyorum. Cok ozledim onlari.. Bence, eminim onca insanin icinde kafana gore birilerini bulursun, ,. Yoksa cekilmez bu gurbet eller. herkes kendi kabuguna cekiliyor bazen ve bu insani tedirgin ediyor. Ama ilk adimi attiktan sonra gerisi corap sokugu gibi geliyor. Hala hergun en az yarim saatlik telefon trafigim vardir o dostlarimla.. Onlarsiz hayat cok zor geliyor simdi, sudan cikmis baliga dondum. Allah bu gunumuzu aratmasin..

momof2
Senin de ikinci kizin yoldaymis. Ne guzel, Allahsaglikla kavustursun.

matteo
bende daha onceden pennyslvania`daydim.halen gorustugum arkadasim var.ama maalesef oda virginia beach`e tasindi.aramiz cok uzak ama telefonlasabiliyoruz sadece.buradaki insanlara yaklasmayi deniyoruz ama insanlar sadece isi bitene kadar iyiler.mesela 5 ay oncesine kadar kapi komsum turk idi.ikimizde ayni donemde hamileyiz.o hastalandi, amniyosentez yaptirdi falan.kendimi ovmuyorum ama yemegini yaptim,kocasiyla hastaneye gittiler cocugunu bana birakti.aradan zaman gecti ben hastalandim 1 hafta yattim ki 3 yasinda bir kizim var .yuzunu gostermedi.genelde bu tarz insanlarla karsilastigim icin haliyla uzak duruyorum,onyargili yaklasiyorum insanlara..yoksa bende isterim samimi insanlarla gorusmeyi.kim istemez senin houstan daki cevrende olan insanlari :))))

matteo
momof2
Senin de ikinci kizin yoldaymis. Ne guzel, Allahsaglikla kavustursun.
Amin canim,cok tesekkur ederim.bebek bekleyen herkes saglikla kavusur insallah bebeklerine

momof2
27-01-10, 04:01
matteo
bende daha onceden pennyslvania`daydim.halen gorustugum arkadasim var.ama maalesef oda virginia beach`e tasindi.aramiz cok uzak ama telefonlasabiliyoruz sadece.buradaki insanlara yaklasmayi deniyoruz ama insanlar sadece isi bitene kadar iyiler.mesela 5 ay oncesine kadar kapi komsum turk idi.ikimizde ayni donemde hamileyiz.o hastalandi, amniyosentez yaptirdi falan.kendimi ovmuyorum ama yemegini yaptim,kocasiyla hastaneye gittiler cocugunu bana birakti.aradan zaman gecti ben hastalandim 1 hafta yattim ki 3 yasinda bir kizim var .yuzunu gostermedi.genelde bu tarz insanlarla karsilastigim icin haliyla uzak duruyorum,onyargili yaklasiyorum insanlara..yoksa bende isterim samimi insanlarla gorusmeyi.kim istemez senin houstan daki cevrende olan insanlari :))))
Simdi anladim canim neden uzak durdugunu. Kuzey in havasinin soguklugu orada uzun sure yasayan insanlara sirayet etmis galiba. Cunku, daha once de buna benzer seyler duymustum.. Ne diyeyim, Allah yardimcin olsun. Belki guneye duser isiniz, buralarda yasarsiniz.. :) Burada Turk komsum yok ama, Amerika li komsular bile, uzun sure goremediklerinde, kapiyi calip, is everything alright, are you ok, diyorlar. Inan cok mutlu oluyorum. Yolda, markette vs, insanlar tanimasalarda selam veriyorlar, gurbette de olsa insana guven veriyor. Seviyorum ben texas insanini.. opuyorumnanaktan turkbayragi yine de memleketimin yerini tutamaz tabii..

momof2
27-01-10, 04:01
a.s.:1hug: bunlari kizim gondermemi istedi :)

GIYMATLIM
27-01-10, 20:01
kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt alkisalkisalkis :dance:
Bende bunları kızına gönderiyorum annesi

matteo
27-01-10, 23:01
momof2
a.s.:1hug: bunlari kizim gondermemi istedi :)
oooyyy yerim ben o kizini,ikisinide.opuyorumnanaktan bende bunu gonderiyorum kuzulara.

derinduygular
28-01-10, 07:01
Helen yarı kırkını çıkaramadan dönemeyecek sanırım aramıza. bebek nasıl acaba sarılık falan oldu mu? bi ara gelsede haberdar etse bizi helen. bizi merak etmeyin kuzumda bende iyiyiz dese :))

momof2
28-01-10, 17:01
matteo
oooyyy yerim ben o kizini,ikisinide.opuyorumnanaktan bende bunu gonderiyorum kuzulara.
:) Cok sagol canim. Kiz cocuklari gercekten kendilerini belli ediyorlar. Masallah hepsine..

momof2
28-01-10, 17:01
GIYMATLIM
kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt alkisalkisalkis :dance:
Bende bunları kızına gönderiyorum annesi
Tesekur ediyorum, kizim adina ben de :)buyrunnnnnnnnn