Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Yavyum
5-02-10, 12:02
ay ipekçim msjlar karıştı bu ne beee...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

BenIpek
ay_she
afiyet olsun canım hadi kıl da namazını gel :)

hımmmmmmm.....eşin ne iş yapıyo ? neden işinden memnun değil misin yani güzel bi
iş gibi geldi bana bilmem.....bende üretim yapılan biyerde çalışııyorum dediğin gibi
makinalar fln dolu iş yeri patates soyacağı kaşık çatal kek kalıbı vs üretiyoruz 200 den fazla çeşitimiz var
demrile çelikle oyuncak hamur gibi oynuyolar boshayallersmile

az biraz öğrendim makinaları burda işe başlayalı sorunları konuşuyo ustalar fln da
siz işte o makinaların yapımı verimliliği ile ilgileniyosunuz dimi ?

Bird ebişey sorucam beraber çalıştıgımız firmalar vs geldiklerinde sohbet ediyoruzda
işte yurt dışından aldık makina vs diye bahsediyorlar bi de tabii çok pahalı makinalar
bunları ülke olarak biz üretemiyo muyuz ipekcim ya yani bu konuda neden dışarı
bağlı kalıyoruz çok kafama takılıyo :uhm:

eşim de mühendis benim bilgisayar mühendisi.işimden elbette memnunum ama ne bilim gazeteci olsaydım,hukukçu olsaydım daha mücadeleci bi iş isterdim ama biliyosun şartlar bizi yönlerdiyo bi de aileler.ayrıca türkiyede çalışma şartları bence ağır biraz ya da hakkettiğimiz ortamlarda almamız gereken paraları almadığımız için yorucu geliyor.hele böyle özel bi dönemi evde geçirmek isterdim işin açık tarafı.önceden mühendislik çok prestijliydi eski filmlerde bile adamlar kızlarını ziraat mühendisine verince gururlanıyodu,ama şartlar değişti eğitim kalitesi düştü.kozlar iş verene geçti 2 yıldır krizden dolayı zam almıyoruz mesela.insan haklarına göre 8 saattir çalışma sınırı biz 10 saat çalışıyoruz.tüm ülke böyle ama insanlar çabuk yıpranıyo bu durumda.yılda 14 gün tatil var hepsini kullanmak ne mümkün.emeğe saygı yok zaten ülkede.saymama gerek yok sanırım başka.şimdi yerli makina ve yabancı makina denilince akan sular duruyor biz de italyan menşeli makina kullanıyoruz.adamlar arıza olduğu zaman parametre kesinlikle vermiyor kendi teknisyenini gönderiyor taaa ordan öyle yaptırılıyor.devrim arabalarını izlediysen cevabı onda yatıyor aslında ama çalışmamız lazım.neden bizim bi araba fabrikamız yok made in turkey yazabileceğimiz???

ay_she
aslimuratelkoca
canım benim yazımı kastediyosan evt anlamıyorum ingilizcem yok anlamam yada sormam sana göre suçmu canım
ablacım derdin ne ya rakamlarda mı ingilizce veya pembe renk ingilzicede erkek

anlamına mı geliyo sırf senın için de demedim ayrıca

herhangi bişeyi anlamamak bilmemek de suç değildir öyle bişeyde demedim

:umursamaz:

kim çkartıyo bu lafları yaa :1closedeyes:

BenIpek
bayankarasu
Heeeeyoooooooooooooooooooo ben geldim kızlaaaaaaaaaaaaar zemuszemus
Kısırlık malzeme aldım gelirken, aklıma düştü ya yemem lazım yerimseniben
Kocişe söyledim, yesem mi acaba gaz yapar mı diye, yap da ye hemen, yoksa oğluşumuzun bitarafı eksik doğar Allah korusun diyo kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
opuyorumnanaktancanım ya Allah gönlünüze göre versin.adam çok heveslenmiş bu ay.inşallah şubat listesinde görürüz ismini.:Saruboceq:

KotuKediSero
ay_she

Tamam şekerler, gerilmeyelim lütfen :lepi:

Yavyum
ay_she

ay noluyo ben kaçırdımmm... :uhm:

KotuKediSero
ipek26
opuyorumnanaktancanım ya Allah gönlünüze göre versin.adam çok heveslenmiş bu ay.inşallah şubat listesinde görürüz ismini.:Saruboceq:
Kocişimin hisleri kuvvetlidir ama bilmem ki yaa olur mu acaba :uhm: inşallah canım benim :Saruboceq:

Yavyum
kıs karasuuu..hafta sonu haber ver mutlaka..ben hafta içi giderim muhtemelen..bende haber veririm.önümüzdeki hafta içi izinliyim ben... :lepi::lepi:

KotuKediSero
ELSON
Tabi senin bitafarların 3.5 atıyo şu sıralar, geceyi düşünüyon koptun bu dünyadan demiiiiiiiiiiiiiiiii :roflol: :roflol: :roflol:

BenIpek
ELSON
önemli bişey yok canım.arkadaş yeni katıldı aramıza sanırım yanlış anlama oldu.ya da alındı acıcık:hulya:

aslimuratelkoca
ay_she

canım öncelikle sende büyük oldugumu nerden çıkartıyosun ayrıca o soruyu soran şu anda bendim bazı şeyleri fark etmemiş olabilirim benim demek istedigim niye rahatsız oldun bu olaydan neyse boş ver buda güzel güzel konuşuyoruz.

BenIpek
bayankarasu
Tabi senin bitafarların 3.5 atıyo şu sıralar, geceyi düşünüyon koptun bu dünyadan demiiiiiiiiiiiiiiiii :roflol: :roflol: :roflol:
artık 3,5 mu atıyo işine mi geliyo bilemeyiz biz onu canımkaydirigubbakcemile3

KotuKediSero
ELSON
kıs karasuuu..hafta sonu haber ver mutlaka..ben hafta içi giderim muhtemelen..bende haber veririm.önümüzdeki hafta içi izinliyim ben... :lepi::lepi:
Hafta sonu giremiyorum canımcım malesef bilmiyorumkismile ama Pazartesi burdayım inşallah, haber veririm mutlaka yerimseniben

ay_she
ipek26
eşim de mühendis benim bilgisayar mühendisi.işimden elbette memnunum ama ne bilim gazeteci olsaydım,hukukçu olsaydım daha mücadeleci bi iş isterdim ama biliyosun şartlar bizi yönlerdiyo bi de aileler.ayrıca türkiyede çalışma şartları bence ağır biraz ya da hakkettiğimiz ortamlarda almamız gereken paraları almadığımız için yorucu geliyor.hele böyle özel bi dönemi evde geçirmek isterdim işin açık tarafı.önceden mühendislik çok prestijliydi eski filmlerde bile adamlar kızlarını ziraat mühendisine verince gururlanıyodu,ama şartlar değişti eğitim kalitesi düştü.kozlar iş verene geçti 2 yıldır krizden dolayı zam almıyoruz mesela.insan haklarına göre 8 saattir çalışma sınırı biz 10 saat çalışıyoruz.tüm ülke böyle ama insanlar çabuk yıpranıyo bu durumda.yılda 14 gün tatil var hepsini kullanmak ne mümkün.emeğe saygı yok zaten ülkede.saymama gerek yok sanırım başka.şimdi yerli makina ve yabancı makina denilince akan sular duruyor biz de italyan menşeli makina kullanıyoruz.adamlar arıza olduğu zaman parametre kesinlikle vermiyor kendi teknisyenini gönderiyor taaa ordan öyle yaptırılıyor.devrim arabalarını izlediysen cevabı onda yatıyor aslında ama çalışmamız lazım.neden bizim bi araba fabrikamız yok made in turkey yazabileceğimiz???
evet dediklerinde çok haklısın tüm ipler resmen iş verenin elinde insna hakalrına
çalışma saatlerine zamlara dikkat edilmiyo bebiş doğduktan sonrada çalışmayı düşünüyor musun canım ?
evet devrim arabalarını izledim hemde ağlayarak yazık oluyo emeklere bizde yapabiliriz hepsini aslında :KK43:

hayatmayatmeselesi
bayankarasu
Heeeeyoooooooooooooooooooo ben geldim kızlaaaaaaaaaaaaar zemuszemus
Kısırlık malzeme aldım gelirken, aklıma düştü ya yemem lazım yerimseniben
Kocişe söyledim, yesem mi acaba gaz yapar mı diye, yap da ye hemen, yoksa oğluşumuzun bitarafı eksik doğar Allah korusun diyo kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
hoşgeldin canım....:1hug: yap yap ye hemen bişeycik olmaz... ayy bak benimde canım çekti akşama misafir geliyomuş bendemi yapsam napsam:)

BenIpek
aslimuratelkoca
canım öncelikle sende büyük oldugumu nerden çıkartıyosun ayrıca o soruyu soran şu anda bendim bazı şeyleri fark etmemiş olabilirim benim demek istedigim niye rahatsız oldun bu olaydan neyse boş ver buda güzel güzel konuşuyoruz.
bak şimdi canım aşağıdaki ticker larda kaç aylık ve hepsi görünüyo.dikkat etmedin sanırım yoksa anlardın zaten.yanlış anlama oldu.ayşecik şeker kızdır seni yermek için demedi.

KotuKediSero
aslimuratelkoca
Canımcım o topiğimizin en küçüğü de azıcık ondan demiştir, ağız alışkanlığı yani yerimseniben
Kızlar siz varya yakında bu topiğin kankaları olursunuz söylim, çok tatlı atışıyonuz haaaa kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

ay_she
aslimuratelkoca
ya ne rahatsız olucam

sana ablacım diyorum güzel hitap edeyim benden büyüksündür belki diye sen ona bile

alınıyosun uğraşma benle güzel güzel konuşmuyorum ben

öcüyüm gıcıgım tamam mı sen bellemişsin zaten önyargınla yazmışsın herşeyi

BenIpek
ay_she
evet dediklerinde çok haklısın tüm ipler resmen iş verenin elinde insna hakalrına
çalışma saatlerine zamlara dikkat edilmiyo bebiş doğduktan sonrada çalışmayı düşünüyor musun canım ?
evet devrim arabalarını izledim hemde ağlayarak yazık oluyo emeklere bizde yapabiliriz hepsini aslında :KK43:
evet düşünüyorum devam edicem.biz insanlar doymayız biliyosun aç gözlüyüz,neden tek maaş girsin matığı var ya.ama isterdim ki ikizlerim olsun çalışmıyım.Ama eşim de özelde çalışıyo aldığımız paralar malum.

aslimuratelkoca
ipek26
önemli bişey yok canım.arkadaş yeni katıldı aramıza sanırım yanlış anlama oldu.ya da alındı acıcık:hulya:
ya canım sana sordugum nekadarlık hamile oldugun ve cinsiyeti bunda dolayı arkadaş bu soruyu soran alttaki resmi görmüyomu demiş.olay bu aman boş verin güzel güzel konuşalım başka bişey istemem

KotuKediSero
naneseker
hoşgeldin canım....:1hug: yap yap ye hemen bişeycik olmaz... ayy bak benimde canım çekti akşama misafir geliyomuş bendemi yapsam napsam:)
Yap yap yerimseniben nar ekşisi de aldım, bol ekşili yapacam ben cokacimcoook,
ay canım ekşi çekiyo, Ayşe mi doğuracam ne yafuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

BenIpek
aslimuratelkoca
ya canım sana sordugum nekadarlık hamile oldugun ve cinsiyeti bunda dolayı arkadaş bu soruyu soran alttaki resmi görmüyomu demiş.olay bu aman boş verin güzel güzel konuşalım başka bişey istemem
tamam canım işte bizim topic teki sıcaklığı ve devamı başka yerde bulamazsın.alıngalık yapma ayşe valla ii kızdır göreceksin bak.

KotuKediSero
ipek26
tamam canım işte bizim topic teki sıcaklığı ve devamı başka yerde bulamazsın.alıngalık yapma ayşe valla ii kızdır göreceksin bak.
Kız İpek senden iyi reklamcı olurmuş haaa kaydirigubbakcemile3 ya da hakem :roflol: :roflol: :roflol:

BenIpek
ay_she
ya ne rahatsız olucam

sana ablacım diyorum güzel hitap edeyim benden büyüksündür belki diye sen ona bile

alınıyosun uğraşma benle güzel güzel konuşmuyorum ben

öcüyüm gıcıgım tamam mı sen bellemişsin zaten önyargınla yazmışsın herşeyi
come on kızlarrr(ayşe misalikaydirigubbakcemile3)ya bugün cuma en güzel gün ve az kaldı bitmesine.hadi boşverin.

Yavyum
bayankarasu
ay vallahi sanki 1 ay oldu ayrıllalı..dün bi baktım.1 hafta olmuş..seviyorum uleeeeeeeeeennnnnnnnnn....bayanssulusmilebayanssulusmile