Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2009 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

denizela
8-01-10, 09:01
yanlış hatırlamıyosam 7-8..yanlış mı hatırlıyorum ..?? :))

gulshenidil
doğru en güzel ihtimal 7-8 :))....hepside kakalı

nazliozger
denizela
yanlış hatırlamıyosam 7-8..yanlış mı hatırlıyorum ..?? :))
gulshenidil
doğru en güzel ihtimal 7-8 :))....hepside kakalı
olumunekankayizsmile
çok teşekkürler... hakkaten hepsi kakalı mı???

denizela
valla ben düzenli olarak 2-3 saatte bi bez değiştiriyordum diye hatırlıyorum gecede dahil tabi..klasik altını değiştir,emzir,gaz çıkar,yatır..2-3 saatte bi bööle yeni doğduğunda :)

nazliozger
denizela
valla ben düzenli olarak 2-3 saatte bi bez değiştiriyordum diye hatırlıyorum gecede dahil tabi..klasik altını değiştir,emzir,gaz çıkar,yatır..2-3 saatte bi bööle yeni doğduğunda :)

ne kadar sürüyor böle. kaç ay??

ekim.29
slm kızlar biraz önce geldik hastaneden çektrdm dişimi yaa inanabiliyomsnz hiç bişey yok ama ben iğne vurulurken agladmm çok komikk sonra dişimn filmini çektrdikk nee çıktıı biliyomsnzzz ben hala süt dişimin 1 tanesini çıkarmamışım kaydirigubbakcemile3 dr dişi çekti süt dişin çıkabilirr dişi çektgmz iiyi oldu dedii

denizela
8-01-10, 10:01
valla kaka sayısı zamanla düşüyo bez değiştirme saati de uzuyo tabi,ama bebeğinede bağlı arkadaşımın 3 aylık bebeği var şimdi gece 2 kere kalkıp emiyo uyuyomuş..benimki 3 aylıkken 4 kere kalkar emerdi..gazı yoksa uyurdu gaza da bağlı yani..

gulshenidil
sanırım ilk aydan sonra düzene girmeye başlıyor...40 bitince oldukça değişiklik bekleyin...cidden bebekler büyüyorlar....

denizela
geçmiş olsun nagihanda o ne demek..süt dişimi çıkarmamışım,yan dr süt dişini yeni çekti normal dişin mi anca çıkacak??

ekim.29
denizela
geçmiş olsun nagihanda o ne demek..süt dişimi çıkarmamışım,yan dr süt dişini yeni çekti normal dişin mi anca çıkacak??
yok canm bebekken 1 tane azı dişimi çıkarmamışım o çıkacakmşş

ElmaSalyangozu
şen_ay
ya kızlar bizim okulda 2 tane hamile arkadaş var hep muhabbetimiz hamilelik çocuklar vs ay bi özledim hamileliği sormayın canım çekiyo valla
gulshenidil
saol şenaycım öle bir çeşitte yapıvereyimopuyorumnanaktan
hamileliği özledim diyorsun yani yatışı....o zamanda çok sıkılmıştın yatmaktan:))
hadi bakalım deniz tecrübeli anne oldun aralarında....
ben de özledim. valla yapar mıyım bilmem diyordum ama şimdi biliyorum. allah nasip ederse sağlık sorunumu halledip kilomu verdim mi ben yaparım bir tane daha. bu kadar zor bir bebeğim olmasına rağmen!!! :kedi:

nazliozger
merhaba.... kısmetse mart sonuna doğru bizime bebeğimiz gelicek. bişi sorucam size. yeni doğan bi bebek günde aşağı yukarı kaç bez kullanıyor.???
günde 6-8 arası oluyordu. ben diğer arkadaşlardan farklı olarak gece kaka yapmadığı sürece altını değiştirmiyordum. primada bu iş biçilmiş kaftan :)))) bol yağ dikkatli temizlik ve prima ne pişik ne başka bir şey kaydirigubbakcemile3

ekim.29
slm kızlar biraz önce geldik hastaneden çektrdm dişimi yaa inanabiliyomsnz hiç bişey yok ama ben iğne vurulurken agladmm çok komikk sonra dişimn filmini çektrdikk nee çıktıı biliyomsnzzz ben hala süt dişimin 1 tanesini çıkarmamışım kaydirigubbakcemile3 dr dişi çekti süt dişin çıkabilirr dişi çektgmz iiyi oldu dedii
hem geçmiş olsun hem iyi olmuş :))) ağrı geçti süt dişi gitti :)))

gulfemim
öncelikle günaydın ve hayırlı cumalar.
çok ama çok kötü bi gece geçirdik.gülfem inanaın tam 10 kere kalktı ve buna rağmen saat 7 buçukta uyandı 9 buçukta bi ümitle 1 saat uyur diye uyuttum ve 40. dk da beeee sesleri.ben de yanına uzanmıştım biraz uyumak ümidyle.ya gözlerimin içi yanıyo sersem gibiyim.yok mu bu uykunun bi formülü ya.

ekim.29
kızlar zeynebin resimleriyle takvim yaptrdk nasıl olmuş

Imageshack - dsc07483a
Imageshack - dsc07482

ekim.29
namem
ben de özledim. valla yapar mıyım bilmem diyordum ama şimdi biliyorum. allah nasip ederse sağlık sorunumu halledip kilomu verdim mi ben yaparım bir tane daha. bu kadar zor bir bebeğim olmasına rağmen!!! :kedi:

bende yaparım valla 1 taneyle kalmazzz
günde 6-8 arası oluyordu. ben diğer arkadaşlardan farklı olarak gece kaka yapmadığı sürece altını değiştirmiyordum. primada bu iş biçilmiş kaftan :)))) bol yağ dikkatli temizlik ve prima ne pişik ne başka bir şey kaydirigubbakcemile3

hem geçmiş olsun hem iyi olmuş :))) ağrı geçti süt dişi gitti :)))
saol canmm

gulfemim
yaSelin
günaydın
nezle oldum burnum akıyor öksürüyorum bir de işteyim of offf
çok geçmiş olsun.

ekim.29
aaa zeynebin dişler de çıkmıyo.anneye çekmiş yavru kuş napsın.
bu arada çok geçmiş olsun zeynepcim.

Ayshe
kurtulmuşsun nagihannn..diş çektirmekten bende çokkkk korkarım..o iğneee çok fenaa..bide hep uyuşmadı sanırımm drn kolunu tutarımm hehehee...

tavkiminizde çokk hoş olmuşşşş..bende yaptırcamm inşallah..ne kadara mal olduu..kaç tane bastırdınızz???

gulfemim
takvim çok güzel.ben yaşını bekliyorum her aya 1 foto şeklinde.iyleştiğimizde de stüdyoda fotolar çekincez hep beraber inşallah.

gulfemim
yine topiğimiz bu aralar çok sessiz di mi?
elektriklerimiz yoktu bend e anca girebildim.

Ayshe
hayırlı cumalar demeyii unutmuşummmm...

güler vallaa uykusuzluk çok zor anlıyorum senii..acaba ne sorunu varda uyumuyooo..??

ekim.29
megul
çok geçmiş olsun.

aaa zeynebin dişler de çıkmıyo.anneye çekmiş yavru kuş napsın.
bu arada çok geçmiş olsun zeynepcim.
ewt canm diş yok daha sanırım bana çekmişş ama diş yönnden çekmesin benm dişler saglam degill
saol canm bu arada ismim nagihan

croxilex
kurtulmuşsun nagihannn..diş çektirmekten bende çokkkk korkarım..o iğneee çok fenaa..bide hep uyuşmadı sanırımm drn kolunu tutarımm hehehee...

tavkiminizde çokk hoş olmuşşşş..bende yaptırcamm inşallah..ne kadara mal olduu..kaç tane bastırdınızz???
saol canm bende öle dr kolunu tutyom dr elini aşaga indr diyo valla hiç bişey yokmş canm igneyi vurdurmadan öncede sprel sıktrdm daha hala uyuşuk dudagım falan

takvim içinde t.ederiz canm bizim ark matbaacıydı o yaptı 6 tane çıkarmş para vermedik ama bu ucuz oluyo sanırım annemlere kaynanama falan vercz işte

megul
takvim çok güzel.ben yaşını bekliyorum her aya 1 foto şeklinde.iyleştiğimizde de stüdyoda fotolar çekincez hep beraber inşallah.
teşekkürler canm
fotoyuda çektrdk hem oturrken hem ayakta

ekim.29
8-01-10, 11:01
alengir bizim sıpalar valla geçen zeynebe fitili koydum uyudum sabaha kadr bakalım 3 4 gündr sesi çıkmıyo uyandıgı zamnda en az 1 saat sallıyom ayagımda

zeren_zeynep
gulshenidil
saol şenaycım öle bir çeşitte yapıvereyimopuyorumnanaktan
hamileliği özledim diyorsun yani yatışı....o zamanda çok sıkılmıştın yatmaktan:))
hadi bakalım deniz tecrübeli anne oldun aralarında....
benimki zordu evet ama hepsine gelecek hazırlayabileceğimi bilsem doğuracam 4 beş tane
ekim.29
ay aynısını bende yaşadım 26 yaşındaydım bir ağrı bir ağrı sallanıyoduda dr bi gittim eliyle alıverdi demezmi süt dişi bu film çekildi meğer benim bir diş köküm eksikmiş doğuştan yerine yenisi gelmedi o yüzden çok komik bi durum yaa
megul
çok ama çok kötü bi gece geçirdik.gülfem inanaın tam 10 kere kalktı ve buna rağmen saat 7 buçukta uyandı 9 buçukta bi ümitle 1 saat uyur diye uyuttum ve 40. dk da beeee sesleri.ben de yanına uzanmıştım biraz uyumak ümidyle.ya gözlerimin içi yanıyo sersem gibiyim.yok mu bu uykunun bi formülü ya.
canım yaa seni o kadar iyi anlıyorumki ben artık pes ettim o kadar karşı olmama rağmen zeyneple yatıyorum en az 10 kez kalkıyo çünki mızırdandıkça sokuyorum memeyi napim

gulfemim
croxilex
hayırlı cumalar demeyii unutmuşummmm...

güler vallaa uykusuzluk çok zor anlıyorum senii..acaba ne sorunu varda uyumuyooo..??
yok canım ya hemen hemen doğdudoğalı uyku sorunumuz var bizim.ilk 3 ay sabahlıyordum kucağımda.6. ayda bi rahatladık gibi oldu 7 . ayda yeniden başladık.huyu bu demek ki?babannesi de uyku sorunlu ona çekti heralde.

şen_ay
benimki zordu evet ama hepsine gelecek hazırlayabileceğimi bilsem doğuracam 4 beş tane

ay aynısını bende yaşadım 26 yaşındaydım bir ağrı bir ağrı sallanıyoduda dr bi gittim eliyle alıverdi demezmi süt dişi bu film çekildi meğer benim bir diş köküm eksikmiş doğuştan yerine yenisi gelmedi o yüzden çok komik bi durum yaa

canım yaa seni o kadar iyi anlıyorumki ben artık pes ettim o kadar karşı olmama rağmen zeyneple yatıyorum en az 10 kez kalkıyo çünki mızırdandıkça sokuyorum memeyi napim
şenay uyusa valla yanında da yatacam ama o zamanda en ufak kımıldandığımda uyanıyo.

ekim.29
şen_ay

şenaycm dr daha bişeyler dedi de tabi o ara benm gözler yaş doluu ben anlayamadım dr eşime söledi bişeyler yerine diş gelck ama ne zamn gelir bilemm dedii

yaSelin
nagihan canım takviminiz çok şirin olmuş. çok güzel bir hatıra. bizim bebişler ne kadar şanslı onlar için herşeyi yapıyoruz.

ekim.29
yaSelin
nagihan canım takviminiz çok şirin olmuş. çok güzel bir hatıra. bizim bebişler ne kadar şanslı onlar için herşeyi yapıyoruz.
teşekkürederim canm ewt ya bu zamnda doğmak varmşş

ceyo16
Nagihan Zeynep in dişlerinin geç çıkmasının sebebi belli olmuş hehehee
Ama bizimki kime çıkmış bilmiyorum,benim 3,5 aylıkken çıkmış.Herhalde babaya!!

Takvim de çook güzel olmuş.

eftelyasu
8-01-10, 12:01
nagihan takvim çok güzel olmuş canım çok şanslı bu bebekler

pinarny
8-01-10, 13:01
megul
canım ya..ben bilemiyorum ama böyle olması normalmiymiş..yani doktorunla konuştun mu hiç..belki bir sorunu vardır..benim kızımın uykusu düzenli olduğu için bilemiyorum tabi ne çektiğinizi..az çok tahmin edebiliyorum sadece..inş. düzelir e kısa zamanda küçük gülfem...

cicekcicek
geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm beeeeeeeennnnnnnnnnn

sinehas
kızlar benim moralim çok bozuk yaa
bi turizmciyle evlenecek varsa önce bana sorsun :KK43:
yaa melisnaz doğalı 9 ay bitmedi biz 9 şehir gezdik resmen..
burası ayrı bi can sıkıntısı,iş yerinde yaşamak çooookkkk zor.biliyosunuzdur biz mardan palace ta kalıyoruz,sonuçta bi otelde yaşıyoruz,herkese çok rahat gibi gözüksede otel odası işte 1+1 ve banyo..
mutfak yok,sürekli çocukla hazırlan yemeğe git,sürekli aynı insanlarla karşılaş.. hepsi sonradan görme..
artık yemeğe bile gitmek istemiyorum,tost yiyiyorum evde..şimdide apayrı bi çile başlıyor eşim yine iş değiştiriyor,bakalım bu sefer hangi şehirdeyiz ::KK43:((

sinehas
onlarca çocuk var burada ama sürekli benim kızım göz hapsinde resmen fesatlık yapıyolar gözüme baka baka,biraz kilolu diye sabah öğlen akşam ne yediriyosun bu çocuğa sorularından sıkıldım.
geçen gün deve yedirdim dedim.bide nerden buluyosun bu kıyafetleri sanki ben üretiyorum gidin alın çok beğeniyosanız ama yok işin içinde hasetlik var..
inanın kızım 2 haftadır ne uyuyo ne yemek yiyiyo,2-3 gündür neredeyse çatlayacak gibi ağlıyo..dün akşamdan beri zaten sinirlerim bozuk gözümün yaşı dinmedi..

gulfemim
arkadaşlar gerçekten çok şanslılar ya.az önce gülfeme taaaa amerikalardan bi kargo geldi.teyzesi yeni yıl hediyesi göndermiş.pembe bi adidas eşofman var ki bittim valla.ya daha ben bu yaşımdayım kendime kıyıp ta bi adidas eşofman almadım.puma çoraplar çok şık pijama takımı mayo ve gülfemin en sevdiği meyveli krakerler.şanslı bu sıpacıklar hem de çoook

gulshenidil
nagihan takvim güzel olmuş canım.....bu arada dişin içinde geçmiş olsun....
uyku sorunu başa bela güler bende hiç hatırlamıyorum kaç defa kalktığımı..resmen kurt var benimkinin kıçında....insan yattığı yerde 15 dakika kalır ama nerdeeeee yatır 5 dakika sonra kafayı diksin... birde sanki 2 saattir beni sallamışlar gibi cin misali dikmiyor mu gözlerini bana daha bir sinirleniyorum....off ki off yani..bu arada hediyeleriniz hayırlı olsun güle güle kullanın...
sinemcim Allah yardımcın olsun zor olmaz mı tabiki zordur...kendine ait evinde kendi pişirdiğinle yaşamak en güzeli....herşey bir zamandan sonra sıkıcı oluyor katılıyorum sana...benim gibi ev kulu bünyelere 2 haftalık tatil bile çok geliyor....

sinehas
bi düzenimiz yok oraya buraya gitmekten çocukta düzen felan kalmadı
şimdi eşimde gitti iş için ,hepten yalnızlık korkusu sardı yavrumu sanki bende gidecekmişim gibi durmadan yapışıyor yakama yatağında asla yatmıyor,illa beni istiyor yanında..
haklısın gülşen kabak tadı verdi,şimdi eskişehir var gündemde inşallah olurda artık bende eşyalarımı götürür bi düzen kurarım,tek olsam idare ederim ama çocukla çok zor...

yaSelin
8-01-10, 14:01
megul
arkadaşlar gerçekten çok şanslılar ya.az önce gülfeme taaaa amerikalardan bi kargo geldi.teyzesi yeni yıl hediyesi göndermiş.pembe bi adidas eşofman var ki bittim valla.ya daha ben bu yaşımdayım kendime kıyıp ta bi adidas eşofman almadım.puma çoraplar çok şık pijama takımı mayo ve gülfemin en sevdiği meyveli krakerler.şanslı bu sıpacıklar hem de çoook
canım güle güle kullansın bzim kıza da amerikadan arkadaş pembe adidas eşofman takım getirmişti aynıdırlar büyük ihtimalle.