TEST

2009 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

ceyo16
15-12-09, 10:12
Biz kan tahlili yaptırdık7. ayda,kanı iyi çıkınca kestik damlayı.
Hatta 5-6 gündür vitamin de bitti ,onu da unutuyorum almayı,siz hala kullanıyor musunuz Multivitamin??

urla
şirvan
evet öyle bişey herhalde...2008 nisan annelerine baktım onlarda şuan 44.sayfada..
Gitti canım sayfalar.. Biz onları yapmak için ne çabalar harcamıştık...,

hatırlıyormusunuz 2000 olsun diye azmı uğraşmıştık.....
hatırlamam mı? Beeeeeeeeeeeee

hayırlısı olsun.. Artıkk

gulshenidil
çekilişte son katılım tarihi 18 aralık saat 18 olup çekiliş 18 aralık 21.00 de olacaktır.....
canım
cekiliş olacak kim kime cıkmış bilecekmi?

Kk da

yapmış cekiliş ama kimse kim kime cıkmış bilmiyorr,

herkes merakta kim eşim diyeee

nasıl bişley olacak anlatırsan sevınırım
KıM NE ALIRSA HEDıYE DEGILMııı

zeyno5
demir ilacı dişleri siyahlatıyomuş diye duydum.sizin bu konuda bilginiz var mı doğrumudur acaba?
biz kullanmıyoruzzzz

ekimcok gecmiş olsun allahtan düşmemişş gecmiş olsun canım

GulsenUmut
megul
kızlar 2009 nisan annelerini buraya bekliyorum benim son adet tarihim 25 haziran muhtemel doğum tarihide 1 nisan 2009...gelin burada neler yaşadıklarımızı paylaşalım

hamile kaldıktan sanırım 1 ay falan sonra başlamıştım.zor günleri sizlerele atlattım.
guler sen ada merke"misin yoksa?

denizela
yaaaa :KK43:(( üzüldüm valla ne bu bööle yeni gelmişiz de yeni tanışıyomuşuz gibi şuna bak sayfa 3...
neyse hayırlı olsun ne yapalım..cuma çekiliş günü mü ok..bende diyorum 2008 nisan anneleri ne az yazmış çocuklar doğduktan sonra mı yazmaya başlamışlar demekki onlarında böyle oldu..
:roflol:bende aynı şeyi düşünüyodum

ceyo16
Biz kan tahlili yaptırdık7. ayda,kanı iyi çıkınca kestik damlayı.
Hatta 5-6 gündür vitamin de bitti ,onu da unutuyorum almayı,siz hala kullanıyor musunuz Multivitamin??
multitabs dan günde 1 pipet veriyorum hala..1 yaşına kadarmış

nagihan geçmiş olsun cnm...valla her an gözetim altında tutmak lazım artık bunları..büyüyorlarr..napıcakları belli olmuyo..hergün başka bişi öğreniyolar..

poseidon80
ferrum biz kullanıyorduk hatta aylarca kullandık.
2 haftadır vermiyorum.
iyi şeyler duymadım.bende bizim şirket doktoruna danıştım kendisi çocuk doktorudur.
demir ilacı gereksiz verme dedi.bilimsel birsürü açıklama yaptı nedenine dair.

poseidon80
15-12-09, 11:12
dün ilk defa puding yedi irfan siz veriyormusunuz?

hımm diye sölene sölene bayıla bayıla yedi.

ceyo16
Puding vermedim daha,ama evde yaptığım kekten falan verdiğimde aynen ööle yiyor,mmmm hhmmmmm:-))))))))

denizela
nagihan çok geçmiş olsun allah korumuş bizimkide aşağıda ela sadece tutunup dizlerinin üzerine kalkıyodu bu güne kadar bugün sabah bi baktım ayağa kalkmış çok aşağıda kalmış parmaklıklar bi de uyanınca daha gözünü açmadan ayağa kalkıyo yaa sanki saatlerce uyuyan gece o değil birden fırlıyo..
bende demir vermiyorum artık dr a sormadım sabnırım bizim dr 1 yaşa kadar diyo ama emin değilim ben şimdiye kadar yarım şişe kullandım ihmalkarlıktan o da yoksa şişenin çoktan bitmesi lazım ama resmen kabız gibi çocuk onu içince nasıl zor yapıyo ıkınıyo bende bıraktım bi de sizden duyduklarım yüzünden bıraktım..

denizela
bir de evde yaptığım yoğurt süt yüzünden gaz yaptı diye vermiyorum 3 gün oldu ama gece hala gazdan ağğlayarak kalkıyo çocuk..geçmiş olması gerekmez miydi sizce..

ceyo16
O yoğurdun etkisi çoktan geçmiştir Deniz.

zeyno5
sagolun kızlar.keremin dişide 1 hafta önce cıktı.ihmal etmeyeyi bari temizliğini.

elifcim mirayın yatagının korkulugunu bence kaldır yatırırken.bi anda kalkacagı tutar allah korusun.

aliye83
SELAM KZLAR.
geçmiş olsun nagehancım. ben de geçen selenin kafasını çıkardığını gördüm üstten. artık ben de sabah en son mamayı verince yükseltiyorum.çok dikkat etmek lazım artık.
dişleri boyayan demir damlalrı var ama dişleri çıkanlara boyamayan türlerden veriyo doktor.bize öyle verdi mesela. demirin 3 değerlikli olanı boyuyor. 2 değerlikli boyamıyor ama 3 e göre biraz daha zor emiliyor.
bizim de koruyucular üstten bağlanıyo sadece. selen de kaldırıyor onları altına giriyor ama boğulabileceğini düşünmedim her yerden hava alabilecek şekilde çünkü.

ceyo16
Ben çıkıyorum annemden Miray ı almaya gideceğim.Annemin bize gelip evde bakması acayip lüxmüş ya,1 gün için bile zor geliyor oraya gidip çocuğu alıp eve getirmek.
Gülşen sizin işiniz zormuş valla,zaten gece uyumayan bebek,bir de sabah uyandırınca iyice şaşıyordur.Yataktan alıp öylece götürseniz yine de uyanır mı?
Annemlerin üst komşusu vardı,onlar da kaç sene çocuğu sabahın köründe alırlar kucaklarına,üstünde kalın battaniye,öylece taşıdılar valla,çok zor!Ama onlarınki uyanmıyordu.

aliye83
denizela
bir de evde yaptığım yoğurt süt yüzünden gaz yaptı diye vermiyorum 3 gün oldu ama gece hala gazdan ağğlayarak kalkıyo çocuk..geçmiş olması gerekmez miydi sizce..
evet canım bence de geçmiş olması lazım. nedenacaba ya! yazık elaya. başka bişey olmasın eminmisin canım gaz mı.

ekim.29
ceyo16
çOK GEÇMİŞ OLSUN,DÜŞMEMİŞ aLLAH'TAN.
Bizim de asansöü aşağıda ama henüz Miray'ın ayağa kalkma gibi teşebbüsü olmadığı için rahattım,ama söylediğin iyi oldu,en azından onu yatırdıktan sonra yukarı çıkarayım tekrar.
Bir de yatak deyince bir şey soracağım:
Sizin uyku setlerinin yan koruyucuları var ya,onlar üsttten bağlanıyor ,bir de alttan bağlanma yerleri var mı??
Bizim yok ,ama olmadığı için Miray onları alttan tutup kaldırıyor ve kafasına götürüyor,birgün altında boğulacak diye korkuyorum.Hatta o yüzden baş tarafındakini kaldırdım.
saol canm bizimkiinnde yok baktımda ama ben iice alt kısma sıkıştırıyorum hiç yapmadı daha ama bunların sagı solu belli olmaz
en azında sende yatrdgnda kaldır yukarı

sev_rey
geçmiş olsun cnm maşallah o kadar büyüdü demek bizde daha bir atraksiyon yok....
evet cnm karartıyor hatta başlarda bizde oldu şimdi verdikten sonra su ile dişlerini temizliyorum suluğunu dişlerine sürtüyorum çok hoşuna gidiyor sıpanın.....
bizimde alttan bağlanma yeri yok bizimkide ayaklarını sokuyor henüz kafayı gömmedi
saol canm yaa büyümz mii teyzesi yarından itibaren 9 . ayımz bitiyo 10 na dogru ilerliyorzz

afacanege2009
geçmiş olsun melekler korumuş zeynepciği

ay deme araştırmk lazım :KK43:(((

tünaydın herkese
saol canm

urla
hatırlamam mı? Beeeeeeeeeeeee

hayırlısı olsun.. Artıkk

canım
cekiliş olacak kim kime cıkmış bilecekmi?

Kk da

yapmış cekiliş ama kimse kim kime cıkmış bilmiyorr,

herkes merakta kim eşim diyeee

nasıl bişley olacak anlatırsan sevınırım
KİM NE ALIRSA HEDİYE DEGILMİİİ

biz kullanmıyoruzzzz

ekimcok gecmiş olsun allahtan düşmemişş gecmiş olsun canım
teekkürlerrr canm

poseidon80
dün ilk defa puding yedi irfan siz veriyormusunuz?

ben elime ne geçerse veriyorum dün yaşpasta yapmtım 1 dilim yedrdm kek falan
birde grissini aldım eline veriyorum en az yarımsaat oyalıyo onu

denizela
nagihan çok geçmiş olsun allah korumuş bizimkide aşağıda ela sadece tutunup dizlerinin üzerine kalkıyodu bu güne kadar bugün sabah bi baktım ayağa kalkmış çok aşağıda kalmış parmaklıklar bi de uyanınca daha gözünü açmadan ayağa kalkıyo yaa sanki saatlerce uyuyan gece o değil birden fırlıyo..
bende demir vermiyorum artık dr a sormadım sabnırım bizim dr 1 yaşa kadar diyo ama emin değilim ben şimdiye kadar yarım şişe kullandım ihmalkarlıktan o da yoksa şişenin çoktan bitmesi lazım ama resmen kabız gibi çocuk onu içince nasıl zor yapıyo ıkınıyo bende bıraktım bi de sizden duyduklarım yüzünden bıraktım..
ayycanm dikkatet ya valla bebegin baş kısmı her zamn agırlık yapar allah esirgesn

denizela
ööle mi diyosun elif,havalardan o zaman tüm gün yerde bizim ev sıcak yani ben tüm gün kısa kolluyla geziyorum ama yer o kadar değil tabi 1 haftadır elaya patik giydiriyorum asla istemiyo bende çift çorap giydirdim ama geçmedi bi türlü birde gaz şurubu içiyo yani çünkü canı çook yanıyo nasıl ağlıyo gece gaz çıkarırken şurup daha rahat çıkarmasını sağladı..ama bitmiyoo :KK43:((

ekim.29
saol aliyecimm

zeyno5
yaaa şimdi okudum demirle ilgili yazdıklarınızı.bize doktorumuz zeka gelişimi için önemli demişti.aslında bende bazen atlıyorum kullanmayı.çünkü tadı iğrenç olduğu için kerem artık ğzını kilitliyo acmıyo.geçen tek basıma vereyim dedim eliyle kaşığa bi vurdu kazagımın kolu,çarsaf ve keremin üstü demir oldu.lekeside çıkmıyo.sinir oldum.

ne gibi zararları varmıs kızlar?

irfana afiyet olsun.ben kereme tattırdım sadece.yalandı durdu.versem yerdi yani

aliye83
evet gerçekten zordur sabahın köründe bu soğukta çocuğu yataktan almak. annem de bana çalışırsan bizde bakarım diyo. yani bize gelmeyecekmiş. evlerimiz yakın ama. annem eve dönerken 2 büyük yokuş çıkmak zorunda. bi de ben 3. katta oturuyorum. annem çok kilolu ve dizleri bacakları ağrıyo. ona da hak veriyorum ama selene de kıyamıyorum. kışın büyük ihtimalle o da kıyamayacak zaten.bi yol bulacaz artık.

denizela
aliyecim gaz yaa eminim çünkü gece ağlayarak uyanıyo yeni doğmuş gibi bacaklarını çekio kıvranıyo çıkarırsa hemen geri uyuyoo çıkaramazsa ağlaya ağlaya uyanıyoo,çok sıkıştırıyo çocuğu belli,zaten acaip gaz çıkarır oldu 10 gündür önceden bööle bişii yoktu..

ekim.29
denizela
ööle mi diyosun elif,havalardan o zaman tüm gün yerde bizim ev sıcak yani ben tüm gün kısa kolluyla geziyorum ama yer o kadar değil tabi 1 haftadır elaya patik giydiriyorum asla istemiyo bende çift çorap giydirdim ama geçmedi bi türlü birde gaz şurubu içiyo yani çünkü canı çook yanıyo nasıl ağlıyo gece gaz çıkarırken şurup daha rahat çıkarmasını sağladı..ama bitmiyoo :KK43:((
canm geçmiş olsn acaba yedrdigin yiceklerde gaz yapıyo olabilir mi yedirrken takip et bi

zeyno5
daha önceleride elanın gaz problemi vardı galiba.doktoru ne diyo deniz.yedikleri bu kadar cok etkilermiymiş

sev_rey
denizela
aliyecim gaz yaa eminim çünkü gece ağlayarak uyanıyo yeni doğmuş gibi bacaklarını çekio kıvranıyo çıkarırsa hemen geri uyuyoo çıkaramazsa ağlaya ağlaya uyanıyoo,çok sıkıştırıyo çocuğu belli,zaten acaip gaz çıkarır oldu 10 gündür önceden bööle bişii yoktu..
cnm üşütmüş olabilir mi ?? bizimki az birşey üşütsün hemen kokulu kokulu atıyor, ayaklarıyla karnını biraz sıcak tutmayı dene istersen birde...

ekim.29
ay benm annem mutlaka gelirr kırıkkalede çalışırkn işten çıktıgında o yorgnlukla gelirdi erinmeden
kaynanm dünden razı bakmayaa hee bide kaynanamla tartşmtıkya ertesi gün merdivnden düşmü hastaneye kaldrmşlar gözü kapnmş yanakları morarmş bende telfon açıyımda geçmiolsn deym dedm bi görsenz kızım kızm diye diye öldü bakalım evime gelck mi

aliye83
bence demiri bırkıyorsanız kan değerlerine baktırıp bırakın derim. çünkü zeka gelişimi için gerçekten zararlı eksik kalması.demir depoları dolduysa bırakırsınız sonra Allah korusun çocukta genetik olarak var olan potansiyel demir eksikliğinden geri kalıyo ve bu gerilik bi daha düzeltilemiyo. yani potansiyel seviyesine getirilemiyor.

ekim.29
sengun eşin gidince selenn uykusunda bi degiiklik oldumu
bizm babmz yokken zeynep gece hiç uyanmıyodu 11 de bi yatıyodu sabah 9 da kalkıyodu baba geldi uyku gitti

ekim.29
kızlarrr zeynep kucagmdaydı müzik açık sallanıyodu anaa bi baktı uyuduu hehh ne güsel oldu

aliye83
denizela
ay kyamam ben ona ya. o zaman tek ihtimal üşümesi. selen de hep yerlerde ama olmadı öyle bişey.

ekim.29
ay benm annem mutlaka gelirr kırıkkalede çalışırkn işten çıktıgında o yorgnlukla gelirdi erinmeden
kaynanm dünden razı bakmayaa hee bide kaynanamla tartşmtıkya ertesi gün merdivnden düşmü hastaneye kaldrmşlar gözü kapnmş yanakları morarmş bende telfon açıyımda geçmiolsn deym dedm bi görsenz kızım kızm diye diye öldü bakalım evime gelck mi
benim ki hiç gelemiyo valla.ben götürüyorum.
kavga ettiğinizi bilmiyodum canım. ne diyelim geçmiş olsun Allah şifasını versin.
kızlar istanbul buluşması ne zaman. gülşen burdamısın

sev_rey
evet aliyte bende öyle biliyorum özelliklede dr.sordum zaten 9.ayda tahlil yapıcaz demir fazlasını vücut atıyor demişti.... annemlerin bir komşuda var anne karnında demir eksikliği olmuş şimdi okulda algılama bozukluğu yaşıyor psikoloğa gidiyor ve ilaç kullanıyor sonradan tamiri daha zor bencede...

gulshenidil
herkes gelmiş süper....melek çekilişten herkesin haberi olacak tabi yoksa kim kime ne göndereceğini nasıl bilecek ki....çekiliş yapılıp liste buraya yazılacak.....

ekim.29
aliye83
ay kyamam ben ona ya. o zaman tek ihtimal üşümesi. selen de hep yerlerde ama olmadı öyle bişey.

benim ki hiç gelemiyo valla.ben götürüyorum.
kavga ettiğinizi bilmiyodum canım. ne diyelim geçmiş olsun Allah şifasını versin.
kızlar istanbul buluşması ne zaman. gülşen burdamısın
teşekkürler canm tabi canım herkesin durumu farklı napalım tek baksnlarda

gulshenidil
burdayım canım ama buluşma konusunda hiç ortak fikir yok...ne zaman isterseniz ama daha kimler gelecek oda belli değil:))...

zeyno5
bende demir için önemli diye duymustum da.aklım karıstı.bizden daha hiç tahlil istemedi doktor.9.ay kontrolünde belki ister

sevdaazra
ekim.29
bende eski sayfada geziniyom alıntı yap faln nere gitmiş diyomm kaydirigubbakcemile3

kızlar sabah çok büyk bi kazayı atlattık zeynebn beşigi asansör şeklide yani parmaklıklaraşagı iniyo bende beşigin içi çok dern zeynebi yatırrkn zorlanıyrm diyo indrmştim neyse sabah bi uyandm zeynep ayga kalkmş kafayı sallandryo yataktan nasıl fırladım anlamdm rabbime şükürlerolsn ki düşmedii :saruboceq:
çok şükürr canım yaa çok geçmiş olsunn

denizela
neyse ben bi daha kesin dr a sorayım belki o da tahlil ister bakalım ne diyecek..
nagihancım hep aynı şeyleri yiyo bi değişiklik yok ama evde yoğurt yemişti ilk defa süt mü yaptı dedim bıraktım evdeki yoğurdu ama hala var :KK43: sanırım üşüyo üzerinde badisi uzun kollu penye ve penye bi yelek altında da eşofman ve iki çorapla geziyo..daha çok giydirsem yerde hareket ettiğinden sürekli hemen terliyo saçlar falan o zmanda..???

huzur84
ben gelicemmm gülşencimmm:)
aslında yılbaşı çekilişinede katılmak istiyordum ama yabancılara sıcak bakılmıyor o yüzden buluşmada tanışalımda seneye katılırım artıkkk:)

huzur84
kızlar ticker yapmaya çalışıyorum ama olmuyor nereyi buraya yapıştırıyoruz

gulshenidil
huzur84
aslında yılbaşı çekilişinede katılmak istiyordum ama yabancılara sıcak bakılmıyor o yüzden buluşmada tanışalımda seneye katılırım artıkkk:)
aşkolsun seni tanıyoruz ben diğer arkadaşı hiç görmemiştim alınırsan üzülürüm derhal adını yaz diğer tarafa..:)) bende bu yakada olursa gelicem ama tarih belirleyelim hadi onuda siz belirleyin bari...çok sorumluluk aldım tarihsel yönden..çekiliş,buluşma...nerde bu topiciğin muhtar ve heyeti:))

denizela
aay zeyno nagihan sordu sandom cnm..ela kucağımda boğuşarak yazıyorumda karıştı ..bu arada pasta kek yazıp durmayın ya cnm çekti kek koydum fırına sizin yüzünüzden durduk yere bi sürü kaloriii cokacimcoook sırnaşık şey

ekim.29
sevdaazra
çok şükürr canım yaa çok geçmiş olsunn
saol canm

denizela
neyse ben bi daha kesin dr a sorayım belki o da tahlil ister bakalım ne diyecek..
nagihancım hep aynı şeyleri yiyo bi değişiklik yok ama evde yoğurt yemişti ilk defa süt mü yaptı dedim bıraktım evdeki yoğurdu ama hala var :KK43: sanırım üşüyo üzerinde badisi uzun kollu penye ve penye bi yelek altında da eşofman ve iki çorapla geziyo..daha çok giydirsem yerde hareket ettiğinden sürekli hemen terliyo saçlar falan o zmanda..???
canm süt yapr bende bi ara zeynbe içiriyordm dr bagırsaklarını halletmişsn dedi bi daha verme dedi ama bırakmşsn sütü canm sen özellkle ayakklarına dikkatet ayağı üşütmesse biey olmaz

huzur84
canm sen niye yabancıymşsn anlamdımm 2009 nisan annesi degilmisin

huzur84
her yeri kopyaladım ama olmuyor:)
nereyi kopyalacamm yavvv yokmu yardım eden

huzur84
15-12-09, 12:12
aranızda pek bulunmadım bu aralar baya aktifim:) o yüzden biracık üstüme alındım:)

urla
gulshenidil
aşkolsun seni tanıyoruz ben diğer arkadaşı hiç görmemiştim alınırsan üzülürüm derhal adını yaz diğer tarafa..:)) bende bu yakada olursa gelicem ama tarih belirleyelim hadi onuda siz belirleyin bari...çok sorumluluk aldım tarihsel yönden..çekiliş,buluşma...nerde bu topiciğin muhtar ve heyeti:))
geziyor onlar

şirvan çiçekkkkkkkkkkkkk nerdesınızzz

ekim.29
kızlarrr zeynep kucagmdaydı müzik açık sallanıyodu anaa bi baktı uyuduu hehh ne güsel oldu
a ne güzellll
gulshenidil
herkes gelmiş süper....melek çekilişten herkesin haberi olacak tabi yoksa kim kime ne göndereceğini nasıl bilecek ki....çekiliş yapılıp liste buraya yazılacak.....
tanammmamammama

poseidon80
dün ilk defa puding yedi irfan siz veriyormusunuz?halası yedimişti 1-2 ay önceee
yedi

sultan nerelerdesın ya eskisi gibi sık girmiyorsun hayrolaaaaaaaaaaaaaaa

ekim.29
denizela
aay zeyno nagihan sordu sandom cnm..ela kucağımda boğuşarak yazıyorumda karıştı ..bu arada pasta kek yazıp durmayın ya cnm çekti kek koydum fırına sizin yüzünüzden durduk yere bi sürü kaloriii cokacimcoook sırnaşık şey
fisfisfis fisfisfis bede hemn cevaplamştımm senağlama
heheheh ben gönderrdm kek benmkisi portakallı

ekim.29
huzur84
her yeri kopyaladım ama olmuyor:)
nereyi kopyalacamm yavvv yokmu yardım eden
canım yukarda kullanıcı paneli var profili düzenlle var ona tıkla orda alttarafta kilo takip çizelges var oraya tıkla ne uzun oldu yavvv

ekim.29
pardon yapıştırr

huzur84
nagihancım oraya kadar sorun yok:) sitedeki verilen kodlardan hangisi oraya koyalanıyor işte orda tıkanıyorummm

zeyno5
ayyy bende deniyorum olmuyo.formata uygun degil diye bi yazı çıkıyo..

huzur84
bendede aynı yazı çıkıyor yardımmmmm

ekim.29
kızlar http den png ye kadar olan kısmı kopyalayın

asyacenk
neler oluyo yahu ben şimdi son sayfa diye tıkladım geldim aa birinc, sayfaya gitdim
nasıl iş