2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

D-GABBANA
22-01-10, 08:01
günaydın.Ayşecim yoğurdu sormuşsun.ben yarım kg luk sek in günlük sütüyle yapıyorum.hatta daha bıraz önce yaptım mayalanıyo şu anda:)
yarım kg sutu kaynatıyorum ben klüçük bı tencerede ya da kaynatıp kapaklı bı kutuya falan dökuyorum.neyse 20 dk sonra ılınmış oluyo bızım evde.onu da serçe parmağını sokacaksın dayanabılıyosan sıcaklığa OK demektir.daha sonra doludolu 1 çorba mkaşığı yoğurt koyuyorum.şunu fark ettım yoğurt ne kadar az olursa o kadar sulu oluyo.daha sonra ya polar şallar var ya ona sarıp koyuyorum kenara ya da kalorifer güzel yanıyosa şu an yaptığım gibi onun üstüne koyuyorum.mis gibi oluyo.1 kase verıyorum derne hergun.daha zı bi işe yaramaz demişti dr.
bu aradada derın de emeklemıyor ama sanırım çabalıoyr geri geri gidiyo çünkü:)

EgeliFatosh
ozzge
Canım hadi bakalım sende başla nemlendirme kürüne. Bende üşütecek diye korkmuştum. Doktorda bana aynı cevanı vermişti. Özgecim çadırda mı yaşıyosunuz yoksa demişti :roflol:
Ama ben Elifi 1 aydır aynı yöntemle kremliyorum.Üşütmedi Allaha şükür. Isıtıcı yakıyorum odaya 27 derece oluyor. Sudan çıkınca hemencik sürüyorum kremi sonra havlusunu sarıyorum. Giydirmeden önce de tekrar sürüyorum iyice yedirerek kremi.

Elifimin iştahı iyi allaha şükür. Darısı senin minnoşa ve yemeyeen tüm bebişlere. Bizde eşimle kavga ediyoruz sürekli, çok yediriyorsun obez olucak diyo. Zaten anne sütünden kilolu 11 kilo oldu şimdi maşallah. Ama doktor emekleyince verir kiloları diyo.Bizimki sürekli ağzı açık geziyo valla kim ne yemek vericek diye cokacimcoookcokacimcoook

Biizm doktor da hazır gıdalara çok karşı. Ama ben arada veriyorum babymix ve kavanoz meyvası. Ara sıra verdik diye kendimizi suçlamayalım bence Ayşecim. :Yapabildiğimiz kadarını kendimiz yapıyoruz zaten. Ara sıra vermekten bişicik olmaz inşallah. Ama tabi ki en sağlıklısı evde yapılan. :lepi:

Canım ben mercimeği bi tatlı kaşığı kadar sebze çorbalarına atıyorum bazen. Ama hiç tek vermedim.
Elifi rejime sokmuştum dün valla. Neyse çok saçma geldi sonradan bana da. Yiyosa çocuk yesin demi ya cokacimcoook

Hhııımm bende yoğurt tarifimi veriyim. Hep tuttu benim ki hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. 1 çay bardağı sütü kaynatıyorum.Sonra ılımaya bırakıyorum. Küçük parmağımı sokup 7 ye kadar saymaya dayanabildiğim zaman sıcaklığı iyi olmuş oluyor. Sonra küçük bi kapta bi çay kaşığı yoğutla iki çay kaşığı ılınmış sütü karıştırıyorum.Bu maya oluyor. Sonra ılınmış sütü yoğurt yapacağım kaba boşaltıp maya karışımını ılınmış sütün içine katıp mayalıyorum .Mayalarken çok karıştırmayacaksın ama şöyle bi çeviriyorum kaşıkla. Sonra kaloriferin sütüne sallamadan götürüp üzerini de örtüyoruım. Küçük kapaklı kavanozum var ya onda mayalıyorum ya da çay bardağıda mayalayıp bardağın üstünü ince bi tülbentle örtüp tülbenti bardağın belinden iple bağlıyorum. Ayrınttılı yazmaya çalıştım inşallah anlatabilmişimdir. İstersen özelden telimi veriyim telefonda anlatayım canım.

Yok canımcım bizimkinde de tık yok. boshayallersmile
ege de üşümez o zaman boşuna endişelenmeyeyim özgecim....benim yeğenim var 13 aylık..çok tontikti ama diş çıkarırken biraz verdi biraz da yürümeye başlayınca...şimdi ideal kilosu...kızlar irmiği seviyormuş ya bebekler nasıl katıcaz çorbaya...ben hiç irmik koymamıştım şimdiye dek çorbalara.....yağla unu kavururyoruz ya terbiye yaparken o zaman unun yerine mi irmik koyacağız....son umudum irmik...hadi hayırlısı

ozzge
kızlar bişi sorcam yoğurt mayalarken şişe süt ya da pınarın günlük kutu sütünü kullanıyorum da maya yapacağım yoğurda bi türlü karar veremedim. Şimdilik sütaş kaymaklıdan mayalıyorum üzerinde %100 katkısız yazan tek yoğurt o görebildiğim kadarıyla. Siz hangi yoğurttan myalalıyorsunuz?

EgeliFatosh
D-GABBANA
günaydın.Ayşecim yoğurdu sormuşsun.ben yarım kg luk sek in günlük sütüyle yapıyorum.hatta daha bıraz önce yaptım mayalanıyo şu anda:)
yarım kg sutu kaynatıyorum ben klüçük bı tencerede ya da kaynatıp kapaklı bı kutuya falan dökuyorum.neyse 20 dk sonra ılınmış oluyo bızım evde.onu da serçe parmağını sokacaksın dayanabılıyosan sıcaklığa OK demektir.daha sonra doludolu 1 çorba mkaşığı yoğurt koyuyorum.şunu fark ettım yoğurt ne kadar az olursa o kadar sulu oluyo.daha sonra ya polar şallar var ya ona sarıp koyuyorum kenara ya da kalorifer güzel yanıyosa şu an yaptığım gibi onun üstüne koyuyorum.mis gibi oluyo.1 kase verıyorum derne hergun.daha zı bi işe yaramaz demişti dr.
maşallah derine annesi..geri geri de olsa başlamış...ege emeklemiyo ama sürünüyor...kalın yorgan serdim yere..yumuşak olmadığı için tam emeklemiyor olabilir...sert bir zemine mi koyuyorsunuz siz kızlar...orda üşür diye koymuyorum ben...gerçi yorganın üstünde dönerek istediği yere ulaşıyor...bazen de yorulup beni çağırıyor çığlık atarak..biraz popodan destek veriyorum:)

leo7
şekerkızcandy
kızlar merhaba, oku oku anca bitirebildim, herkes iyidir inşallah, ,
Hasta bebişlere çok geçmiş olsun öncelikle
Mercimek ben uzun zamandır veriyorum, hem vitaminli hem tok tutuyor,
yaklaşık 2 saatte bir emziriyorum ek gıda olarakta çorbayı çok seviyor bir kase yiyor,
kahvaltı kesinlikle yediremiyorum
bir babymixe meyve karıştırıyorum onunda yarısını falan yiyor
onun dışında sürekli emiyor , ama ben işteyken yediremiyorlar,
pazar günü anne sütüne karıştırılan ek gıdalardan alıcam bari sütlerim ziyan olmasın
Sebze çorbasına yarından itibaren kıyma eklemeye başlıcam
tavuk çorbası kendimize yaptığımız gibi yapıyorum tuz koymadan ayırıyorum blenderda çekip veriyorum çok seviyor tarifini veririm isteyene

bugün aşureli yakın akrabalarla kuran okuduk evde, kazalar falan bu aralar üstüste geldi , okutalım dedik
Allahım kabul etsin inşallah
yusuf kayrada uyudu , bende çok yorgunum yatıcam birazdan , iyigeceler, mışıl mşıl uyusun bebişler bu gece
allh kabul etsn cnmmm..

Aşk Kırıntısı
Bardağı nasıl sıkıca sarıyorsun ki ben yapamıyorum devriliyor delikafadulden bardağın ağzını neyle kapatıyorsun birde sütün sıcaklığı nasıl olacak.-tatlicadiarzu-

cnm bardakla mayalamıyoumkiidelikafadulden
sütü bir subardağı kaynatıorum cam kavanoza koyuyorumm..orda mayalıyorum..ağzını sıkıca kapatıorum.kavanozuda sarmak kolay oluyo doğal olarakkvereliniortak
dene bakalım belki bu sefer olurr...yerimseniben

D-GABBANA
yarım kg sutu kaynatıyorum bendelikafadulden klüçük bı tencerede ya da kaynatıp kapaklı bı kutuya falan dökuyorum.neyse 20 dk sonra ılınmış oluyo bızım evde.onu da serçe parmağını sokacaksın dayanabılıyosan sıcaklığa OK demektir.daha sonra doludolu 1 çorba mkaşığı yoğurt koyuyorum.şunu fark ettım yoğurt ne kadar az olursa o kadar sulu oluyo.daha sonra ya polar şallar var ya ona sarıp koyuyorum kenara ya da kalorifer güzel yanıyosa şu an yaptığım gibi onun üstüne koyuyorum.mis gibi oluyo.1 kase verıyorum derne hergun.daha zı bi işe yaramaz demişti dr.

yesinler senin yoğrt tarifiniiii...afiyet olsun kızımaaa..

herkese günaydınnnnnnnnnsositosositosositosositosositososito

EgeliFatosh
ozzge
kızlar bişi sorcam yoğurt mayalarken şişe süt ya da pınarın günlük kutu sütünü kullanıyorum da maya yapacağım yoğurda bi türlü karar veremedim. Şimdilik sütaş kaymaklıdan mayalıyorum üzerinde %100 katkısız yazan tek yoğurt o görebildiğim kadarıyla. Siz hangi yoğurttan myalalıyorsunuz?
ben mayalamıyorum canım sütaş baby mix veriyorum..dr önerisi...her dr da farklı söylüyor..bi karar verseler kendi aralarında da ona göre davransak......ama bi arkadaş hazır yoğurttan mayalamayın...o zaman iyi tutmaz yazmıştı...ev yoğurdundan maya kullanmalıymışız

EgeliFatosh
22-01-10, 09:01
irmikli çorba tarifi: 1 patates,1 soğan cücüğü,1 kaşık irmik,1 kaşık zeytinyağı,1 kaşık kıyma
tüm malzemeler tencerede 1 bardak suyla iyice pişirilir ve süzgeçten geçirilir...yarısı ayrılır bir miktar anne sütü veye devam
sütü ile bebeğe yedirilir..
kimse cvp yazmayınca kendi sorumu cvpladım:)

AskKirintisi
darkolive
merhabalar kızlar önceden hamilelik topiğinde sürekli zaman geçiriyordum...bebeğim doğdu sonra bebek bölümünde sonra fazla kilolar yüzünden diyet topiğinde diyet topiğide alışkanlık yaptı bende kaydirigubbakcemile kilomuda veriyorum 1 ay oldu başlayalı 6 kilo civarında verdim daha vermem gereken 20kg var ohaoldumsmile olsun vericem yaza kadar guclubacismile

metin ege bebeğimiz var bizimde 2 haziran doğumlu neler paylaşıyorsunuz kızlar bebeğim ememiyor çünkü sütüm çok azaldı günde 1 kez filan o da 4-5 yudum çekiyor bırakıyor :kedi:
herşeyide yiyiyor allaha şükür pırasa brokoli lahana ıspanak mercimek tarhana yoğurt herşeyi yiyiyor cokacimcoook
çok ama çok hareketli 1 sn durmuyor koltuklardan yürüyor şu anda bayaa uzun bir tanıtım oldu hihoyyyt

ama aşk kırıntısını hamilelik bölümünden hatırlıyorum sen beni hatırlıyormusun canım
nickinmi değişti canım,nick çok yabancı geldi bana dakaydirigubbakcemile5

Maşallah bebeğine :nazar: bizimki ancak sürünüyor:umursamaz:
Diyet yaptığın için sütün azalmş olmasın canım, bence dikkat et olan sütünde gitmesin, kiloyu sonra verirsin ama sütü birdaha veremesssin.:1hug:

Sende takıl buraya, zaten kimse kalmadı herkes dağıldı topikte.
İki lafın belini kırarızsırnaşık şey

leo7
EgeliFatosh
irmikli çorba tarifi: 1 patates,1 soğan cücüğü,1 kaşık irmik,1 kaşık zeytinyağı,1 kaşık kıyma
tüm malzemeler tencerede 1 bardak suyla iyice pişirilir ve süzgeçten geçirilir...yarısı ayrılır bir miktar anne sütü veye devam
saol cnm tarif için deniyelimmmm:lepi:

xxh.ydxx
selam tünaydın kızlar bügün nasılsınızz

neslihang
22-01-10, 10:01
filiz_111
kızlar sizin bebekler emekliyo mu bizimki pek hayırsız daha tık yok emeklemek için
yok canım bizimki koca popoyu kaldıramıyoki dahasırnaşık şey
EgeliFatosh
maşallah derine annesi..geri geri de olsa başlamış...ege emeklemiyo ama sürünüyor...kalın yorgan serdim yere..yumuşak olmadığı için tam emeklemiyor olabilir...sert bir zemine mi koyuyorsunuz siz kızlar...orda üşür diye koymuyorum ben...gerçi yorganın üstünde dönerek istediği yere ulaşıyor...bazen de yorulup beni çağırıyor çığlık atarak..biraz popodan destek veriyorum:)
canım ben kaloriferin yanına oyun halısını koydum orda dönüp duruyo bazen odanın ortasına kadar yuvarlanıyo ama emekleme yok henüzmirmirmirmir

EgeliFatosh
canım bütün çorbalar aynı işteee özel bi tarife gerek yokki bencealkisalkisalkis

xxh.ydxx
tünaydın canım biz iyiyiz valla birazdan banyo yaptırıcam oğluşa sonrada uyursa uyutucamkaydirigubbakcemile3

aarzuu
of ya kızım yine hasta oldu.daha geçen hafta dra gittik ilaç kullandık.bogazları hafif kızarmış demişti.ilaçla iyi oldu bi haftadır iyiydi dün akşam yine başladı.önce burnu tıkandı sonra öksürük hapşurma.gecede yine ateşlenme başladı.şimdi yine ateşi 38 fitil verdim.üstünüde ince tuttum ama üşüyüpde iyice hasta olmaz inşallah.bi iki gün geçmezse yin edr yolları göründü.hep ilaç kullanmak istemiyorum ya.çocuk ilaç manyagı olcak.alışmasında korkuyorum
birde dün akşam ferro saolu damlalıkla agzına verdim.kızım nidede ne var ne yok üstüme fışkırttı.bi kaç gün portakal suyuyla içmişti ama artık öylede içmiyo.bir daha vermicem artık

EgeliFatosh
aarzuu
of ya kızım yine hasta oldu.daha geçen hafta dra gittik ilaç kullandık.bogazları hafif kızarmış demişti.ilaçla iyi oldu bi haftadır iyiydi dün akşam yine başladı.önce burnu tıkandı sonra öksürük hapşurma.gecede yine ateşlenme başladı.şimdi yine ateşi 38 fitil verdim.üstünüde ince tuttum ama üşüyüpde iyice hasta olmaz inşallah.bi iki gün geçmezse yin edr yolları göründü.hep ilaç kullanmak istemiyorum ya.çocuk ilaç manyagı olcak.alışmasında korkuyorum
birde dün akşam ferro saolu damlalıkla agzına verdim.kızım nidede ne var ne yok üstüme fışkırttı.bi kaç gün portakal suyuyla içmişti ama artık öylede içmiyo.bir daha vermicem artık
co cok gecmis olsun asyaya...insallah hemen iyilesir..

leo7
arzucum cnm neden sabah vermiosun aç karnına.ben açken veriliyo die biliyorum.öylede yapıorum.buarada geçmiş olsun**

ozzge
arzucum geçmiş olsun canımmm

neslihanak
Kızlar merhaba ben kopuk kopuk yazıyorum kusuruma bakmayın ne olur.ışyerinde olduğum için gizlice okuyup yazmaya çalışıyorum.Görünce mırın kırın ediyorlar çünkü.Elif e Anıl a Maşallah buarada

Şekerkız Allah kabul etsin.ınşallah senin ve sevdiklerinin geçirdiği son kazadır geçirdiğin.Benim kızımda hala emeklemiyor.Emekleme arkadaşı aldım öyle bakıyor ona eliyle kanatlarını tutuyor.

Mamaların güvenilirliğine gelince vakit buldukça kendim çorba yapıyorum meyve püresi hazırlıyorum ama dolabımda bir sürü kavanoz ve kaşık mamasıda var.Bazen işten gelince çok yorgun oluyorum yapamıyorum.Ama yoğurdu kendim yapıyorum illaki.

Arzucum çok geçmiş olsun.Daha önce de yazmıştım sana bebeğe kan damlasını açken ver.Ben ilk uyandığında veriyorum yine öğürüyor ama karnı boş olduğu için kusamıyor.

aarzuu
tşk ederim kızlar.şimdi ıhlamur demledim.30cc kadar içti.ama ıhlamurun hiç tadı yok gibiydi ya.rengi falan güzel çıktı ama ne biliyim tadı çok yogun olmadı.önce suyu kaynattım.sonra ıhlamuru attım içine 5dkda öyle demledim..
ferronun prospektüsünde yemeklerden sonra verilir yazıyo.ama asya tok karnına verincede ne var ne yok çıkardı.mamalarına kattım olmadı portakal suyuna kattım olmadı damlalıkla verdim olmadı.ben artık vermicem ya.zaten pas gibi iğrenç kokuyo.kan tahlili yapıldıgında allaha şükür kansızlıkda çıkmadı.çokda gerekli değil bence

BEYZABET
slam kzılar herkese hayılrı cumalar olsun.. arzucum geçmiş olsun canım..

neslihanak
hayırlı cumalar kızlar.Bence illaki kansızlık olmasına gerek yok arzucum bu bizim önlem olarak sabah 1 kaşık pekmez içmemiz gibi.

Ben duruya pekmezde içiriyorum 1-2 tatlı kaşığı yemeklerinin içinde.

leo7
22-01-10, 11:01
aarzuu
tşk ederim kızlar.şimdi ıhlamur demledim.30cc kadar içti.ama ıhlamurun hiç tadı yok gibiydi ya.rengi falan güzel çıktı ama ne biliyim tadı çok yogun olmadı.önce suyu kaynattım.sonra ıhlamuru attım içine 5dkda öyle demledim..
ferronun prospektüsünde yemeklerden sonra verilir yazıyo.ama asya tok karnına verincede ne var ne yok çıkardı.mamalarına kattım olmadı portakal suyuna kattım olmadı damlalıkla verdim olmadı.ben artık vermicem ya.zaten pas gibi iğrenç kokuyo.kan tahlili yapıldıgında allaha şükür kansızlıkda çıkmadı.çokda gerekli değil bence

bizferro kullanmıyoruz.kabız yaptığı için doktorum santafer yazdı.çokda kötü kokmuyyor doktoruna sor cnm yazar...
neyse ben kaçar işler beni bekler guclubacismile

xxh.ydxx
kızlar burda kar başladı lapa lapa yagıyo çok sogukkkkkk

xxh.ydxx
neslihang
yok canım bizimki koca popoyu kaldıramıyoki dahasırnaşık şey

canım ben kaloriferin yanına oyun halısını koydum orda dönüp duruyo bazen odanın ortasına kadar yuvarlanıyo ama emekleme yok henüzmirmirmirmir

canım bütün çorbalar aynı işteee özel bi tarife gerek yokki bencealkisalkisalkis

tünaydın canım biz iyiyiz valla birazdan banyo yaptırıcam oğluşa sonrada uyursa uyutucamkaydirigubbakcemile3
he öylemi neslihancım iyi banyolarrrrsırnaşık şey

filiz_111
EgeliFatosh
sağol canım valla bilmiyoduk güzelim sağol paylaşımın için bende deneyeyim
xxh.ydxx
tünaydın güzelim
aarzuu
geçmiş olsun tatlım dikkat et
xxh.ydxx
kızlar burda kar başladı lapa lapa yagıyo çok sogukkkkkk
valla burda her tarafı kapladı canım burda yollar kapandı babamlar geliyolardı izmirden yolda kalmışlar

aarzuu
nevergiveup18
hayırlı cumalar kızlar.Bence illaki kansızlık olmasına gerek yok arzucum bu bizim önlem olarak sabah 1 kaşık pekmez içmemiz gibi.

Ben duruya pekmezde içiriyorum 1-2 tatlı kaşığı yemeklerinin içinde.
biliyorum canım da.ne yaptıgsam içmiyo çocuk.santaferde kullandık.başka şeyle karıştırıyorum bir iki gün anlamıyo içi.sonra yine ögürüyo.bende hergün bir tatlı kaşıgı pekmez veriyorum.kuru üzmü kaynatı püre yaptım onu meyvelerine katıyorum.napim böyle dengelemeye çalışcam.ama yine dra gidince sorucam.başka bi çözümü varmı diye

filiz_111
aarzuu
biliyorum canım da.ne yaptıgsam içmiyo çocuk.santaferde kullandık.başka şeyle karıştırıyorum bir iki gün anlamıyo içi.sonra yine ögürüyo.bende hergün bir tatlı kaşıgı pekmez veriyorum.kuru üzmü kaynatı püre yaptım onu meyvelerine katıyorum.napim böyle dengelemeye çalışcam.ama yine dra gidince sorucam.başka bi çözümü varmı diye
canım santaferi bende kullamaya çalıştım ama berecemedim onun yerine doktorumuz ferrum verdi bizmkinin kan değerleri de çok düşük çıktı