Kürtaj sonrası kanamanız kaç gün sürdü

eren sezen
31-05-10, 07:05
venus43
AYYY ÇOK SEVİNDİM YAA.DEMEK TEKRAR HAMİLESİN.BAK OLUYOMUŞ İŞTE.NASIL UMUTLANDIRDIN.ÇOK RAHATLADIM İNAN.ŞİMDİ BEN 2. ADETİMİ BEKLİYORUM.SONRADA KORUNMUCAM.DR 3 AY DEDİ AMA OLSUN.DAYANAMICAM.İNŞ BENİMDE DÜZENE GİRER VE BENDE HEMEN HAMİLE KALIRIM.yerimseniben
evet yeniden hamiş kaldım aralık 5 te kürtaj oldum şubatta hamileydimm adetler düzednli olunca sorun olmuyoo bende burda kürtaj sonrası rahimde yapışıklık iltihap gibi çokk şeyler okudum ama şükür bende bu sorunlar olmadı sendede olmaz inş.. en kısa zamanda hamiş haberini alırızz
venus43
Canım peki senin kürtajdan sonraki ilk adetin ne zaman gelmişti.29 gün sonra mı? Benim 33. Günde geldi ve çok azdı.peki sen hatırlıyomusun miktarı nasıldı??az mı,çok mu?ben normalde 28-29 günde bir olurdum.
benim kürtaj sonrası 2 adetimde 29 günde 1 oldu hiç değişmedi evvelindede çok düzenliydi olucağım günü bilirdim hepp mikterı aynı adetim gibiydi değişmedii
hamra86
ben cok korkuyorum yeniden hamile kalmaya...korkularımı yenermiyim bilemiyorum. benim adet kanamam normal. hanımla kürtaj sonrası cok afedersiniz bir iki kere bende gaita simsiyah geldi sizde de oldu mu acaba? bu bi kanamanın belirtisi olabilirmiş::KK43:((
korkma cnmm ilk düşükle ikinci hamileleğin alakası yokmuş onda düşük oldu diye yeniden kalınca böyle bişey olma riski yook
asi_83
bende cok korkuyorum tekrardan hamile kalmakdan şuan zaten daha erken 2-3ay beklememiz gerekiyor ztn ve benim kürtajdan sonra ilk adetime daha var 1-1.5hafta sonra normal olman gerekiyor....... ama benim şimdi bir korkum daha var yanlış anlamayın lütfen ama bizde kürtajdan 2hafta sonra bir ilişkiye girdik ve hamile olmaktanda acıkcası korkuyorum inşallah öyle degildir.
bir anlık birşey oldu cok yanlışdı o kadarda eşime söyleyip söyleyip durdum ama oldu bir kez.
zaten biz hamilelik döneminde duyar duymaz ilişkiye girmemiştik hic,ve ilk o zaman oldu korunmadıkta inşallah yoktur birşey ..........
asicim bana doktorum sen korunmayı bırak rahmin ne zaman kendini hazır hissederse o zaman hamile kalıcaksın dedi sende korkma şu anda hamiş olucağını sanmıyorum ama olursanda vücudun buna hazır demektirr

venus43
31-05-10, 13:05

canım yaaaa...çok sağol..hepimize tek tek yazmışsın birde..:) inan içimize su serptin.Rabbim yavrunu sağlıklıca kucağana almayı nasip etsin.inş bende hemen hamile olurumda unuturum bu günleri..benim adetim hep düzenliydi ama şimdi ilki 33. günde , 2.side evelki gün yani 25. günd e oldum.düzen gitti..ama olsun adet oldum ya , diye şükrediyorum.şu yapışıklık meselesi beni çok korkutuyodu.şimdi bu 2. adetim,dr 3 ay korun dedi ama ben bıraksam mıki????bekliyemiyorum.

eren sezen
31-05-10, 14:05
venus43

canım yaaaa...çok sağol..hepimize tek tek yazmışsın birde..:) inan içimize su serptin.Rabbim yavrunu sağlıklıca kucağana almayı nasip etsin.inş bende hemen hamile olurumda unuturum bu günleri..benim adetim hep düzenliydi ama şimdi ilki 33. günde , 2.side evelki gün yani 25. günd e oldum.düzen gitti..ama olsun adet oldum ya , diye şükrediyorum.şu yapışıklık meselesi beni çok korkutuyodu.şimdi bu 2. adetim,dr 3 ay korun dedi ama ben bıraksam mıki????bekliyemiyorum.
ne olucak canımm yazarım ne zaman sorarsanızz bende aynı şeyleri yaşadım yapışıklık olunca adet çook gecikiyomuş bide normalden az sürüyomuşş sizde öyle bir sorun yok allah şükür ben 2 ay korundum doktorum sen korunmayı bırak zaten rahim kendini hazır ne zaman hissederse o zaman hamile kalıcaksın demişti hemen o ay kaldım bu hamileliğimde sorun olmadı ama hergün aspirin içtim halada gün aşırı içiyorum düşüğü engelliyomuş sizede vericektir doktorunuz hayırlısıyla hamiş kalın hemen kalırsınız ama ben inanıyorumm

asi_83
1-06-10, 08:06
eren sezen
evet yeniden hamiş kaldım aralık 5 te kürtaj oldum şubatta hamileydimm adetler düzednli olunca sorun olmuyoo bende burda kürtaj sonrası rahimde yapışıklık iltihap gibi çokk şeyler okudum ama şükür bende bu sorunlar olmadı sendede olmaz inş.. en kısa zamanda hamiş haberini alırızz

benim kürtaj sonrası 2 adetimde 29 günde 1 oldu hiç değişmedi evvelindede çok düzenliydi olucağım günü bilirdim hepp mikterı aynı adetim gibiydi değişmedii

korkma cnmm ilk düşükle ikinci hamileleğin alakası yokmuş onda düşük oldu diye yeniden kalınca böyle bişey olma riski yook

asicim bana doktorum sen korunmayı bırak rahmin ne zaman kendini hazır hissederse o zaman hamile kalıcaksın dedi sende korkma şu anda hamiş olucağını sanmıyorum ama olursanda vücudun buna hazır demektirr

zaten benim doktor hic korun felan demedi ........ sadece korkmamı söyledi ve tekrar hamile kalırsın dedi artık görücez 3.hazıranda 28.günüm doluyor bakalım adet ne zaman görücem az kaldı

venus43
1-06-10, 12:06
eren sezen
ne olucak canımm yazarım ne zaman sorarsanızz bende aynı şeyleri yaşadım yapışıklık olunca adet çook gecikiyomuş bide normalden az sürüyomuşş sizde öyle bir sorun yok allah şükür ben 2 ay korundum doktorum sen korunmayı bırak zaten rahim kendini hazır ne zaman hissederse o zaman hamile kalıcaksın demişti hemen o ay kaldım bu hamileliğimde sorun olmadı ama hergün aspirin içtim halada gün aşırı içiyorum düşüğü engelliyomuş sizede vericektir doktorunuz hayırlısıyla hamiş kalın hemen kalırsınız ama ben inanıyorumm
:) sağol şekerim.iyi dileklerin için tekrar sağol.inş bir anca önce hamile kalırım.az önce okul çkışında çocuklara yıl sonu kıyafeti almak için lcw ya girmiştik.tam aşağı inerken o kadar güzel bir hamile tişörtü gördümki....bayıldım ve çok üzüldüm yine.hammile olsaydım onu o an orda alıverirdim.nolurrr bunu okuyanlar banada dua etsin bir an önce hamile kalayım ve sağlıklı bir yavrum doğsun.seninde inş herşey gönlünce olsun,bebeğini doya doya sevmek nasip olsun.

venus43
1-06-10, 12:06
ama benim aklımı karıştıran bişey daha var.benim şu an 2. adetim ama az az.niye ki?herkes çok yoğun oldum yazmış.benim niye az ki??

hamra86
1-06-10, 20:06
venus43
:) sağol şekerim.iyi dileklerin için tekrar sağol.inş bir anca önce hamile kalırım.az önce okul çkışında çocuklara yıl sonu kıyafeti almak için lcw ya girmiştik.tam aşağı inerken o kadar güzel bir hamile tişörtü gördümki....bayıldım ve çok üzüldüm yine.hammile olsaydım onu o an orda alıverirdim.nolurrr bunu okuyanlar banada dua etsin bir an önce hamile kalayım ve sağlıklı bir yavrum doğsun.seninde inş herşey gönlünce olsun,bebeğini doya doya sevmek nasip olsun.
sorma bende ne zaman bi hamile kıyafeti görsem icim acıyor. Bu yorumunu okuyunca ok duygulandım.Bu arada eren sezen yazdıkların icin cok tesekkkürler..

hamra86
2-06-10, 21:06
venus43
ama benim aklımı karıştıran bişey daha var.benim şu an 2. adetim ama az az.niye ki?herkes çok yoğun oldum yazmış.benim niye az ki??
doktoruna sorsana belki oda normaldir

venus43
3-06-10, 12:06
hamra86
doktoruna sorsana belki oda normaldir
dediğin gibi normal belki.ama artık dr uma birşey sormak istemiyorum.hatta tekrar hamile oluncaya kadar görmek de istemiyorum.peki senin ilk adetindi şimdiki sanırım.senin nasıl yoğunluk açısından?

hamra86
3-06-10, 20:06
venus43
dediğin gibi normal belki.ama artık dr uma birşey sormak istemiyorum.hatta tekrar hamile oluncaya kadar görmek de istemiyorum.peki senin ilk adetindi şimdiki sanırım.senin nasıl yoğunluk açısından?
sorma ya bende doktor denince tüylerim ürperiyor. adetim normal adet gibiydi ne asırı yoğun nede az...

hamra86
17-06-10, 14:06
hanımlar nerdesiniz?

venus43
17-06-10, 20:06
aklinialirimsmile ben burdayımmm :)) şu aralar çok yoğunuz şu karneleri bir versekte kurtulsak .... tatil isytiyorum artıkkkkkkkk :))

hamra86
17-06-10, 23:06
venus43
aklinialirimsmile ben burdayımmm :)) şu aralar çok yoğunuz şu karneleri bir versekte kurtulsak .... tatil isytiyorum artıkkkkkkkk :))
senle ben bu bölümün müdavimiyiz galiba:)) venüs ikinci adetini gördün mü? Eylüle kadar düşünmüyordum ama etrafımda o kadar cok hamile varki görünce üzülüyorum acaba temmuzda tekrar baslasam mı calışmaya? Ama aynı seyleri yaşamaktan co korkuyorum unatamadım bi türlüÇok üzgünüm çoook

asi_83
21-06-10, 11:06
hamra86
senle ben bu bölümün müdavimiyiz galiba:)) venüs ikinci adetini gördün mü? Eylüle kadar düşünmüyordum ama etrafımda o kadar cok hamile varki görünce üzülüyorum acaba temmuzda tekrar baslasam mı calışmaya? Ama aynı seyleri yaşamaktan co korkuyorum unatamadım bi türlüÇok üzgünüm çoook

sanırım hemen hemen herkes bu durumlarda aynısını yaşıyor.....
bende ne zaman bir bebiş,bir hamile görsem icim acıyor bizde cok istemiştik....
allahım bir daha yaşatmasın böylesini ......
kımset degilmişki olmamış herşeyin hayırlısını dilemek lazım ama bazen kaptırıyor insan kendini .....allah büyüktür:Saruboceq:inaşllah en yakın zamanda tekrar hamile kalırız....

asi_83
21-06-10, 14:06
arkadaşlar benim size bir sorum var ......

ben 8.mayıs da kürtaj olmuştum ve 13.haziranda adet oldum 16.hazıranda bitti ama dünden beri yine kanamam geliyor aralıklı bu normalmı sizce ........

doktorada gidemedim daha randevu alayım dedim 3.temmuza verdiler doktorum tatile cıkmış.

hamra86
23-06-10, 17:06
asi yazıyoum ama gelmiyor bunu deneme icin yolluyorum

hamra86
23-06-10, 17:06
Allah Allah uzun yazınca gelmiyor.Neyse inş bi sorun yoktur

hıztutkunu!!!
25-06-10, 13:06
sizede kürtaj hapı verdilermi ben 8 haftalık hamileyken karnımda öldü bebiş geceden hap koyacaksın hazneye diye 2 hap verdiler sabaha kadar 9 doğursam doğururdum sanırım sandıdan yatağı tırmaladım kanama yüzünden klozetten kalkamadım içimde parcaladılar bebeği ama kürtaj bu yüzden cok kolay oldu..
mesela korunun vs demedi dr

venus43
26-06-10, 17:06
hıztutkunu!!!
sizede kürtaj hapı verdilermi ben 8 haftalık hamileyken karnımda öldü bebiş geceden hap koyacaksın hazneye diye 2 hap verdiler sabaha kadar 9 doğursam doğururdum sanırım sandıdan yatağı tırmaladım kanama yüzünden klozetten kalkamadım içimde parcaladılar bebeği ama kürtaj bu yüzden cok kolay oldu..
öncelikle geçmiş olsun cnm.ama hala yazdıkların karşısında şaşkınım.hiç böyle bişey duymamıştım.kürtaj kolay olsun diyeymiş....çok saçma.zaten kürtaj olurken bişey duymuyosunki.5 dk lık bir işlem.ondada uyutuyolar.nasıl dr muiş o öyle??? yazık sana yaa kıyamam ben cnm benim.ne gereği vardıki sana öyle sancı çektirmesine,biz zaten bebeğimiz ölünce yıkıloyoruz ....ayrıca korunmanıda söylemeliydi.mesela bana 3 ay korunmamı söyledi.antibiyotik,folik asit ve adını hatırlamadığım yeşil ambalajli bir ilaç daha verdi.o da kanama durdurması içindi.sana böyle bişey verdi mi?? canım sen en iyisi başka bi dr git.ve herşeyi anlat.içinde rahat eder hem.

tugcal
26-06-10, 17:06
merhaba kızlar,
bende iki kez kürtaj oldum ama fitil falan vermediler yani... bildiği ameliyathanede anestesi ile oldum... bebeklerim yaşamadığı için... en az 3 ay korun dedi dr lar.. hatta 2 düşükten sonra 6 ay... beklemedeyim şimdi... metilier diye bir hap vermişlerdi kanama için... ilkine 20 gün kanamam oldu... ikincisinde hiç olmadı... ama izlemeyen ay adetim çok uzun sürdü....hepimize geçmiş olsun bir daha yaşamayız inşallah aynı şeyleri....:Saruboceq:

hamra86
27-06-10, 10:06
tugcal
merhaba kızlar,
bende iki kez kürtaj oldum ama fitil falan vermediler yani... bildiği ameliyathanede anestesi ile oldum... bebeklerim yaşamadığı için... en az 3 ay korun dedi dr lar.. hatta 2 düşükten sonra 6 ay... beklemedeyim şimdi... metilier diye bir hap vermişlerdi kanama için... ilkine 20 gün kanamam oldu... ikincisinde hiç olmadı... ama izlemeyen ay adetim çok uzun sürdü....hepimize geçmiş olsun bir daha yaşamayız inşallah aynı şeyleri....:Saruboceq:
cok gecmiş olsun kac haftalıktı bebeklerin? fitil ne oluyor bu arada bende anestezi ile oldum.Kürtaj sonrası antibiyotik verdiler bana. ama korun demediler.

hamra86
27-06-10, 10:06
hıztutkunu!!!
bende de böyle bişey olmadı venüse katılıyorum kürtajda zaten hissetmiyorsunki bişey. baska bi doktora sor bence...

tugcal
27-06-10, 11:06
hamra86
cok gecmiş olsun kac haftalıktı bebeklerin? fitil ne oluyor bu arada bende anestezi ile oldum.Kürtaj sonrası antibiyotik verdiler bana. ama korun demediler.

hıztutkunu arkadaşımıza dr u hazneye koyması için hap vermiş... kürtajı kolay olsun diye... zaten aneztezi altında oluyo yani... uyanınca hafif bir adet ağrısı gibi olmuştu benim...
10 haftalıktı canım benm bebeklerim... ama hiç kalp atışı olmadı... kürtajdan sonra en az 3 ay korun canım... vücudunun kendini toplaması için... 2 kez adet ol yani... yine sen bilirsin tabii... ama zaten vücud harap olıuyo kürtajdan... rahmin kendini temzilesin bence....

asi_83
27-06-10, 13:06
hıztutkunu!!!

bende kürtaj oldugum gün yani o sabahı saat 8.30da hastanede yattım ve erkenden banada iki fitil verdiler alttan ilk baş cok agrı yoktu sonrada cok agrım oldu (suni sancı yapıyormuş ilaclar) sonradan hafifledi ve zaten saat 14 gibi anestezi oldum ve agrılar gittmişti tamamen tabiki o anı yaşamak yani o sancıları cekmek güzel degil....

hamra86
27-06-10, 16:06
tugcal
hıztutkunu arkadaşımıza dr u hazneye koyması için hap vermiş... kürtajı kolay olsun diye... zaten aneztezi altında oluyo yani... uyanınca hafif bir adet ağrısı gibi olmuştu benim...
10 haftalıktı canım benm bebeklerim... ama hiç kalp atışı olmadı... kürtajdan sonra en az 3 ay korun canım... vücudunun kendini toplaması için... 2 kez adet ol yani... yine sen bilirsin tabii... ama zaten vücud harap olıuyo kürtajdan... rahmin kendini temzilesin bence....
2 kez adet oldum ama o kadar cok etkilendim ki yaşadıklarımdan simdilik bebek istemiyorum ama hayırlısı.Benim zaten düşük oldu önce dört parca düşürdüm en son parcayı doktor eliyle cekti gelmedi o kadar ki vajinaya yakındı.Sonra anestezi ile kürtaj oldum.

tugcal
28-06-10, 07:06
aynı durum ben de de var canım ya... bu ay 5 gün gecikti adetim... test yaptım ama bişey olmasın diye de dua ettim hep... hazır olmadığımı hissediyorum... yine allah'ın gücüne gidicek diye de korktum baya ama aynı şeyleri yaşama korkusu yıpratıyo insanı... kese göründü mü kalbi attımı??* ki benimkileri hiç atmadı... en azından şu yazı geçirmek istiyorum kendimi topamak için...

hamra86
28-06-10, 08:06
tugcal
aynı durum ben de de var canım ya... bu ay 5 gün gecikti adetim... test yaptım ama bişey olmasın diye de dua ettim hep... hazır olmadığımı hissediyorum... yine allah'ın gücüne gidicek diye de korktum baya ama aynı şeyleri yaşama korkusu yıpratıyo insanı... kese göründü mü kalbi attımı??* ki benimkileri hiç atmadı... en azından şu yazı geçirmek istiyorum kendimi topamak için...
benim ilk gittiğim doktor bebek görünüyor ama kalbi oluşmamış henüz dedi gelişmez düşler dedi.Sonra tatile denk gelen bi gün kanamam acıldı acilde ki doktor baktı vajinadan gebeliğin devqam ediyor ama bebek yok dedi.Anlıyacagın bende bişey anlamadım.Allah yaşatmasın kimseye cok zordu....

asi_83
1-07-10, 13:07
KIZLAR YA KAC GÜNDÜR HIC KEYFIM YOK.... CANIM NEDENSE COK SIKKIN,AKLIMDAN O KADAR COK ŞEY GECIYORKI BIR YANDAN AILEM BIR YANDAN HAMILELGIMIN SONLANMASI EVDE DÖRT DUVAR ARASINDA KALDIM SANKI EŞIMDE BÜTÜN GÜN ıŞ DE OLUYOR AKŞAM EVDE ANCAK....
BUNALIYORUM SANIRIM YAAA:sinifsinif:

venus43
1-07-10, 18:07
asi_83
KIZLAR YA KAC GÜNDÜR HIC KEYFIM YOK.... CANIM NEDENSE COK SIKKIN,AKLIMDAN O KADAR COK ŞEY GECIYORKI BIR YANDAN AILEM BIR YANDAN HAMILELGIMIN SONLANMASI EVDE DÖRT DUVAR ARASINDA KALDIM SANKI EŞIMDE BÜTÜN GÜN İŞ DE OLUYOR AKŞAM EVDE ANCAK....
sıkma canını.herşey geçer canım.bunalıyorum diye diye psikolojini bozma bence.napalım bizimde kaderimizde bu varmış.Allah verdi Allah aldı diyorum ben.inş yine verir güzel Rabbim.bende kürtaj sonrası 3. adetimi görüyorum şuan.adetimin düzeni bozuldu.miktarı azaldı.şimdi eskiye göre hem daha az,hemde daha geç geliyor.31-32 günü buluyo.halbuki benim 26-27 de günde bir olurdu.inş bi sorun yoktur.

hamra86
2-07-10, 08:07
asi_83
KIZLAR YA KAC GÜNDÜR HIC KEYFIM YOK.... CANIM NEDENSE COK SIKKIN,AKLIMDAN O KADAR COK ŞEY GECIYORKI BIR YANDAN AILEM BIR YANDAN HAMILELGIMIN SONLANMASI EVDE DÖRT DUVAR ARASINDA KALDIM SANKI EŞIMDE BÜTÜN GÜN İŞ DE OLUYOR AKŞAM EVDE ANCAK....
Al benden de o kadar...Cok mutsuzum ama bebegimi kaybettiğim icin değil başka nedenlerden...Allah sabrımızı arttırsın.Bu arada ailem demişsin hayırdır onlara ne oldu?

asi_83
2-07-10, 10:07
hamra86
al benden de o kadar...cok mutsuzum ama bebegimi kaybettiğim icin değil başka nedenlerden...allah sabrımızı arttırsın.bu arada ailem demişsin hayırdır onlara ne oldu?
ailem derken,ben hamilelik sırasında cok üzüntü ile birlikte hamile kaldım sanırım.
Geceleri başımı yastıga koyunca rüyamda hep babam hep babamı görürdüm.gecen yıl ben evlendikten 3ay sonra annem babam geldi bize ve babam iki gün sonra kalp krizi gecirdi baya bir üzüntü yaşamıştık stand takıldı anjo yapıldı üstüne üstelik kalp pili takıldı.
Tam herşey yolunda gidiyordu aslında düzelmişti baya derken.bu sene başı tekrar rahatsızlandı.3ay gibi hastahanede yatmış allahım babamı bize bagışlasın.....korkuyorum babamı kaybetmekten.
Durumu iyice kötü imiş ben o kadar kötü oldugunu bilmiyordum türkiyede oldugum icin ve annem babam o sıra almanyadadı bana tam net olarak söylememişlerdi iyi diyordular hep bende inanıyordum cünkü babamla hep telefonla konuşuyordum sessini duyunca rahat ediyordum durum kötüye gidince telefon yasak felan diyordular.
Sonra ben hamile kalınca iyice birşey demediler ama ben inanmıyordum birşey vardı şühpelenmiştim.
Birgün yolda bir amcaya rasladım bana dediki ya baban hastahaneye yattmış iyi degilmiş durum dogrumu dedi...
Sonra ben öyle birşey yok dedim yani babamla telden konuşdugum icin hemen amca lafını degiştirdigini farkına vardım tam tersini söyledi bu sefer ...
Eve gelir gelmez ailemi aradım zorladım onları dogruyu söyleyin diye yine birşeyi yok dediler ama eşim sagolsun vizeye başvurdu beni ve herşeyi hal etti
cünkü oda bu durumdan dolayı memnun degildi .....
Aileme haber ettim ben geliyorum diye tamam dediler babam o sıra cıkmış hastahanede durumu daha iyidi....

Ve ben zaten gittigimde babamı görünce cok üzülmüştüm ....babam neşe dolu enerji dolu bir insan gezmeyi seven yemeyi seven bir insan ......cok farklı geldi bana bir anda cok ama cok zayıflamış teni ben beyaz hastahanede kala kala allahım hic kimseye göstermesin böyle birşeyi allahım hic kimseyi sevdiginden ayırmasın o an hale ne oldugunu bilmiyordum tahki annem bana alıştıra alıştıra söyledi.
Annem cok üzüntülü zorlu günler gecirdik baban ölümden döndü (bu lafı bile agıza almak istemiyorum cok zor: Baban kanser ) derken ben ne dedigini anlamış degildim o an cünkü anlamak istemiyor insan cok zor gercekten....
şimdi 6ay oldu toplam babam bu hastalıkla ugraşıyor......hale tedavi görüyor insan herşeye alışıyor alışmak zorunda kalıyor....
Ben o sıra hamile kaldıgımda sonra babamın durumunu ögrenince sevincim ile üzüntüm karıştı birbirine kendimi bir yandan suclu hiss ettim babam hasta ben ise hamile kaldım diyerekten kafama cok takmıştım ama allahım zaten dogru bulmamış zamanlamayı ve ben hamileligimi sonlandırmak zorunda kaldım.............

Kusura bakmayın kafanızı şişirmiş olabilrim ama paylaşmak istegi duydum bir an özür dilerim arkadaşlar.........

asi_83
2-07-10, 11:07
hamra86
al benden de o kadar...cok mutsuzum ama bebegimi kaybettiğim icin değil başka nedenlerden...allah sabrımızı arttırsın.bu arada ailem demişsin hayırdır onlara ne oldu?
sen neden mutsuzsun neyin var ????

hamra86
3-07-10, 13:07
asi_83
sen neden mutsuzsun neyin var ????
canım Allah babana sifa versin sana ve ailene bağışlasın.Benim sorunum kendimle.Evleneli bir sene olucak yarın.Ama hala alışamadım bu memlekete.Arladasım yok, komsum yok, ugrasım yok...Bebek yapayım dedim oda olmadı:KK43:(( Bu kadar sıkıntıyı esimin basında koparınca al sana problemmafoldumben

asi_83
3-07-10, 18:07
hamra86
canım Allah babana sifa versin sana ve ailene bağışlasın.Benim sorunum kendimle.Evleneli bir sene olucak yarın.Ama hala alışamadım bu memlekete.Arladasım yok, komsum yok, ugrasım yok...Bebek yapayım dedim oda olmadı:KK43:(( Bu kadar sıkıntıyı esimin basında koparınca al sana problemmafoldumben
amin canım....bir yılınız doluyor demek umarım bir ömür mutlu olursunuz canım...benimde 18.sinde bir sene olcak evleneli....nerden gelin nereye gelin gittin sen???
biliyormusun bende aynı durumdayım benim komşum arkadaşım yok calışmıyorumda senin gibi bende eşime yansıtıyorum oda bu duruma elbet üzülüyor ama elden birşey gelmiyorki hayat işte .... diyorum ya bu aralar bende bunalımdayım sanki dört duvar arasında kalıyorsun.
bazen dışarı cıksam diyorum olmuyor tek başına bir yere gideyim diyorum ama kimse yok işte,hafta ici hep evde geciyor zamanım sadece hafta sonları eşimle cıkdıysam o işte.....
seni cok iyi anlıyorum

hamra86
asi_83
amin canım....bir yılınız doluyor demek umarım bir ömür mutlu olursunuz canım...benimde 18.sinde bir sene olcak evleneli....nerden gelin nereye gelin gittin sen???
biliyormusun bende aynı durumdayım benim komşum arkadaşım yok calışmıyorumda senin gibi bende eşime yansıtıyorum oda bu duruma elbet üzülüyor ama elden birşey gelmiyorki hayat işte .... diyorum ya bu aralar bende bunalımdayım sanki dört duvar arasında kalıyorsun.
bazen dışarı cıksam diyorum olmuyor tek başına bir yere gideyim diyorum ama kimse yok işte,hafta ici hep evde geciyor zamanım sadece hafta sonları eşimle cıkdıysam o işte.....
seni cok iyi anlıyorum
Ağrıdan manisaya geldim canım.Burası cok sıcak nefes alamıyorum sanki.Asırı derecede sıkılıyorum.Eşim işte oluyor eve gelincede ders çalısıyor.Genellikle yanlızım.Bazen patlak veriyor hissiyatlarım.Keşke aynı sehirde olsak görüşürdük:KK43:((

hamra86
Bu arada esime neler yapabilirim var mı bir fikriniz? Yaş pasta aldım.Gece tam 12 de süpriz yapıcam.Cok güzel mektup kagıdı aldım ,bir sene ile ilgili seyler yazdım onuda ayrı vericem.Hediyemi de aldım.odamıda mumlarla süslemeyi düşünüyorum.Bunlar benim fikrim baska ne yapabilirim?

asi_83
3-07-10, 20:07
hamra86
Bu arada esime neler yapabilirim var mı bir fikriniz? Yaş pasta aldım.Gece tam 12 de süpriz yapıcam.Cok güzel mektup kagıdı aldım ,bir sene ile ilgili seyler yazdım onuda ayrı vericem.Hediyemi de aldım.odamıda mumlarla süslemeyi düşünüyorum.Bunlar benim fikrim baska ne yapabilirim?
cok güzel daha ne olsun süper fikir edinmişsin bence bendemi yapsam senin gibi ne bizimkinede az kaldı valla.......hediye ne aldın bir masuru yoksa örene bilirmiyim bana fikir edinmiş olursun canım ya...... evet bende istanbula gelin geldim yurtdışından :) keşek yakın olsaydık dogru diyorsun bizim yaşantı resmen aynı hamracım yaaa....benim eşimde akşamları hep geliyor iş güc sonra senin eşin gibi benim eşimde ders calışıyor malum sınavları var bir kac ay sonra .... sadece bir degişiklik olacak bizim icin oda bu ay sonu tatile gidecegiz bodruma biraz nefes almış olurum allahıma şükür....siz tatil felan düşünüyormusunuz

hamra86
3-07-10, 22:07
asi_83
cok güzel daha ne olsun süper fikir edinmişsin bence bendemi yapsam senin gibi ne bizimkinede az kaldı valla.......hediye ne aldın bir masuru yoksa örene bilirmiyim bana fikir edinmiş olursun canım ya...... evet bende istanbula gelin geldim yurtdışından :) keşek yakın olsaydık dogru diyorsun bizim yaşantı resmen aynı hamracım yaaa....benim eşimde akşamları hep geliyor iş güc sonra senin eşin gibi benim eşimde ders calışıyor malum sınavları var bir kac ay sonra .... sadece bir degişiklik olacak bizim icin oda bu ay sonu tatile gidecegiz bodruma biraz nefes almış olurum allahıma şükür....siz tatil felan düşünüyormusunuz
Maalesef canım hala düğün borclarını ödüyoruz..Belki bitince memleketime giderim.Eşime keten bir pantolon birde penye aldım..bana arkadaslık yollamışsın o ne oluyor canım ben forumu pek kullanmayı bilmiyorumda...Bu arada esime süprizi yaptım harika oldu cok begendi...Kırmızı bir elbisede giydim saclarımı yaptım.Mumları yaktım lambaları söndürüp yaspasta üstündeki maytapları yaktım ve esimi cagırdım ve sonuc süperrrrrrrrrrrr

asi_83
4-07-10, 11:07
hamra86
Maalesef canım hala düğün borclarını ödüyoruz..Belki bitince memleketime giderim.Eşime keten bir pantolon birde penye aldım..bana arkadaslık yollamışsın o ne oluyor canım ben forumu pek kullanmayı bilmiyorumda...Bu arada esime süprizi yaptım harika oldu cok begendi...Kırmızı bir elbisede giydim saclarımı yaptım.Mumları yaktım lambaları söndürüp yaspasta üstündeki maytapları yaktım ve esimi cagırdım ve sonuc süperrrrrrrrrrrr
cok sevindim canım güzel gectigi icin....arkadaşlık istegi yolladım arkadaş olarak eklemek istedim seni sadece,bizim düğün borclarıda daha yeni bitti sayılır valla borc hic bitmiyorki biri biter o biri cıkar....

hamra86
4-07-10, 18:07
asi_83
cok sevindim canım güzel gectigi icin....arkadaşlık istegi yolladım arkadaş olarak eklemek istedim seni sadece,bizim düğün borclarıda daha yeni bitti sayılır valla borc hic bitmiyorki biri biter o biri cıkar....
sağol canım bende kabul ettim zaten:))) sorma daha biter bitmez baska borca giricez olsun Allah saglık mutluluk versin herseyden önce...gerisi gelir

asi_83
4-07-10, 18:07
hamra86
sağol canım bende kabul ettim zaten:))) sorma daha biter bitmez baska borca giricez olsun Allah saglık mutluluk versin herseyden önce...gerisi gelir

aynen öyle önce allah saglık ve mutluluk versin gerisi gelir dogru söylemişsin katılıyorum sana.....vereliniortak

hamra86
3-08-10, 18:08
hanımlar ne haldesiniz nerelerdesiniz? kürtaj sonrası hamile kalan var mı?

esra3427
10-08-10, 08:08
bende kürtaj oldum mart ayında ama hala hamile kalamadım. 2 aydır korunmuyorum...hamile kalan varsa yazabilirmi

esra3427
10-08-10, 09:08
ama ben çok inanıyorum yakında anne olacam...inşallah kimse umudunu kaybetmesin..

asi_83
esra3427
ama ben çok inanıyorum yakında anne olacam...inşallah kimse umudunu kaybetmesin..
evet umutlarımızı kaybetmeyelim lütfen , bende mayıs başı kürtaj olmuştum 2adet dönemim gecti korunmadıkda ama bu ay calışmalara başladık yine inşallah tutar 3.cü adet dönemim inşallah 9ay sonra olur :KK1:
artık bende anne eşimde baba olmak istiyoruz offffff offffffff :nazar:
boşgebelik olmasaydı 6aylık hamileydim şimdi:gitme:

ceygul
kızlar ben temmuzun 28inde bebeğimin gelişmemesi sonucu kürtaj oldum:çok üzgünüm: kanamam halen devam ediyor bugüne kadar genelde adetin son günlerindeki gibi kanamam oldu daha ne kadar sürecek bu böyle birde doktorum bebek için beklemenize gerek yok dedi ama ben napacağımı bilmiyorum ya yine aynı şey olursa kendimi suclarım beklemedik diye kararsızım yani sizler ne kadar korundunuz ben diğerinde korunmayı bırakır bırakmaz hamıle kalmıştım şimdi hemen hamıle kalırıyım:uhm:

asi_83
10-08-10, 11:08
ceygul
kızlar ben temmuzun 28inde bebeğimin gelişmemesi sonucu kürtaj oldum:çok üzgünüm: kanamam halen devam ediyor bugüne kadar genelde adetin son günlerindeki gibi kanamam oldu daha ne kadar sürecek bu böyle birde doktorum bebek için beklemenize gerek yok dedi ama ben napacağımı bilmiyorum ya yine aynı şey olursa kendimi suclarım beklemedik diye kararsızım yani sizler ne kadar korundunuz ben diğerinde korunmayı bırakır bırakmaz hamıle kalmıştım şimdi hemen hamıle kalırıyım:uhm:
kanaman cok ise bir doktora görün derim kafandaki stress gider hic degilse.
bende mayıs başı kürtaj olmuştum ve doktorum korunmanız gerekmiyor dedi ilk oldugu icin,ama biz iki adet dönemi korunmadık fakat dikkat ettik yinede.bu ay calışmalara başladık ....vücudunu bırak bir iki ay dinlensin cnm ztn insan baştan cok üzülüyor depresyona giriyorsun hayal kırıklıgına ugruyorsun böyle durumlarda.
kendini hazır hiss ettigin zaman calışmalara başlayın derim

hamra86
10-08-10, 12:08
Sayet benimde bebegim gelişseydi 6. aya girmiş olacaktım:KK43:(( Hep esime diyorum gelisseydi simdi dört aylıktım,simdi bes aylıktım falan... İki arkadasım benden önce hamile kalmıştı doğum yaptı.Bebeğini görmeye gidince biraz mahzunlaştım...Hanımlar ben hala ikinci hamileliği göze alamıyorum aynı seyleri yasarım diye..Ama önümüzdeki ay korunmayıda bırakmak istiyorum bir taraftan..Ne yapacagımı hic bilmiyorum...

hamra86
ceygul
gecmiş olsun canım..Benim kanamam 10 gün sürmüş sonra kesilmişti..Ama ilkin kanama halinde sonra lekelere dönüşmüştü..Bencede bi süre pskolojik düzelmek icin bekle...Bak 4 ay oldu hala psokolojim düzelmedi.Gelen Allahtan ona lafım yok. Ama aynı seyleri yasarım diye yeni bi gebeliğe hazır hissetmiyorum kendimi...

asi_83
hamra86
Sayet benimde bebegim gelişseydi 6. aya girmiş olacaktım:KK43:(( Hep esime diyorum gelisseydi simdi dört aylıktım,simdi bes aylıktım falan... İki arkadasım benden önce hamile kalmıştı doğum yaptı.Bebeğini görmeye gidince biraz mahzunlaştım...Hanımlar ben hala ikinci hamileliği göze alamıyorum aynı seyleri yasarım diye..Ama önümüzdeki ay korunmayıda bırakmak istiyorum bir taraftan..Ne yapacagımı hic bilmiyorum...
hamracım bence hep iyi düşün biliyorum zor aynı şeyleri yaşadık ama ileriye bak.olur diye düşün biz bu ay başladık bakalım ne olcak tmm bende az olsun korkuyorum aynısı olur diye ama düşünmemeye calışıyorum .....
artık bir bebegimiz olsun isitiyoruz nerde bebek hamile görsem icim acıyor.bende eşime diyorum hep şimdi 4aylık olcaktı beş aylık 6aylık olcaktı diye ama üzülme diyor yine olur diyor teselli ediyor.kolay degil haklısın