Kürtaj sonrası kanamanız kaç gün sürdü

hamra86
18-05-10, 14:05
asi_83
bende kullanıyordum ama böyle olunca durum bende bıraktım folik asiti....
aynen senin gibi yapıcam tekrar hazır olunca hamilelige bende alıcam tekrardan....
en cok neye yanıyorum arkadaşlar ya..... yanlış anlamayın ben hamilelikten önce sigara kullanıyordum fakat hamile oldugumu örenir örenmez bırakmıştım ama boş bir gebelik oldugundan dolayı tekrar sigara icmeye başladım cok stress üzüntü herşey karıştı birbirine ve yine iciyorum ne güzel bırakmıştım ama............:nazar: mafoldumben
ne olur icme bebeklerin gelişmemesinin nedenlerinden biridir sigara. ben icmiyorum ama esim iciyordu onu cogu zaman sucluyorum senin sigaran yüzünden oldu belkide diyorum

asi_83
18-05-10, 14:05
hamra86
ne olur icme bebeklerin gelişmemesinin nedenlerinden biridir sigara. ben icmiyorum ama esim iciyordu onu cogu zaman sucluyorum senin sigaran yüzünden oldu belkide diyorum

benim eşim icmiyor ama ben malum aslında bu aralar cok gerginim ve cok üzüntülü günler icindeyim ondan oldu böyle ama tekrar hamile kalmak isteyince önceden birakırım insallah....

benimde bir arkadaş var bu ay dogum yapıcak .... kendisi tüm hamilelik döneminde icmiş sıgara şaşırdım kaldım ben olsam yapmam bebege cok zarar veriyor ....
görüşdügümüzde gözlerime inanamadım valla ama öyle hemde az da icmiyor yarım paket icmişti o günüzü icme dedim ama dinlemedi bırakamış bir türlü.... ben kendimi bir toparlayayım bırakıcam tekrardan

hamra86
18-05-10, 15:05
asi_83
benim eşim icmiyor ama ben malum aslında bu aralar cok gerginim ve cok üzüntülü günler icindeyim ondan oldu böyle ama tekrar hamile kalmak isteyince önceden birakırım insallah....

benimde bir arkadaş var bu ay dogum yapıcak .... kendisi tüm hamilelik döneminde icmiş sıgara şaşırdım kaldım ben olsam yapmam bebege cok zarar veriyor ....
görüşdügümüzde gözlerime inanamadım valla ama öyle hemde az da icmiyor yarım paket icmişti o günüzü icme dedim ama dinlemedi bırakamış bir türlü.... ben kendimi bir toparlayayım bırakıcam tekrardan
İyide canım sigarayı bıraktığın gibi aynı gün icinde sigaranın zararları vücuttan atılmıyor ki.
önceden bırakman lazım.Bak ben esime karabaş otu aldım bugun netten arastır bicok bırakan var olmazsa nicdur alacam .
neyse kürtaj sonunda patoloji yaptıran var m? benim bugun sonuclar belli oldu enfekte diudual yazıyor ama doktora gösteremedik. ama baska bi doktora sordum enfeksiyon demek dedi ondan olmuş

venus43
18-05-10, 19:05
hamra86
İyide canım sigarayı bıraktığın gibi aynı gün icinde sigaranın zararları vücuttan atılmıyor ki.
önceden bırakman lazım.Bak ben esime karabaş otu aldım bugun netten arastır bicok bırakan var olmazsa nicdur alacam .
neyse kürtaj sonunda patoloji yaptıran var m? benim bugun sonuclar belli oldu enfekte diudual yazıyor ama doktora gösteremedik. ama baska bi doktora sordum enfeksiyon demek dedi ondan olmuş
ya benimkide gitmişti patolojiye ama sorduğumda doktor bişey demedi.yok gelmedi,bişey yok bi şeyler zırvaladı.seninkinde ne enfeksiyonuydu acaba?ben bide anasınıfı öğretmeniyim, sürekli grip , nezle,öksürük,su çiçeği hepsini oluyoz maşallah...

hamra86
18-05-10, 21:05
venus43
ya benimkide gitmişti patolojiye ama sorduğumda doktor bişey demedi.yok gelmedi,bişey yok bi şeyler zırvaladı.seninkinde ne enfeksiyonuydu acaba?ben bide anasınıfı öğretmeniyim, sürekli grip , nezle,öksürük,su çiçeği hepsini oluyoz maşallah...
bende anlamadım ki telde uzman bi doktora sordum önceki sorduğum pratisyendi oda dediki normal, bişey yok dedi. ayy yakında ben doktor cıkıcam arastıra arastıra...öyle bi şehirde oturuyorum ki resmen iyi bilgilendiren doktora muhtacım ya..

venus43
20-05-10, 19:05
sanırım ilk bebek olduğu için böyle yapıyorlar.pek önemsemiyorlar yani.hele benim doktor o kadar yoğunki doğru dürüst konuşamıyoruz bile.

hamra86
21-05-10, 10:05
venus43
sanırım ilk bebek olduğu için böyle yapıyorlar.pek önemsemiyorlar yani.hele benim doktor o kadar yoğunki doğru dürüst konuşamıyoruz bile.
doktor meselesini hic sorma,hatırlayınca moralim bozuluyor.canım ya ben hala adet olmadım bir ay oldu. sen oldun mu?

venus43
21-05-10, 13:05
hamra86
doktor meselesini hic sorma,hatırlayınca moralim bozuluyor.canım ya ben hala adet olmadım bir ay oldu. sen oldun mu?
merak etme bugün yarın olursun.ben 33. günümde falan oldum ve o kadar az oldu ki benim ki.bende sen gibi çok telaş etmiştim.bacaklarım inanılmaz ağrıdı bi kaç gün öncesinden.biz varis falan sandık hatta ama önce işte biraz kahverengi çamur gibi akıntım oldu sonrada çok ama çok az bi adet gördüm.toplamı 1,5 gün falan sürdü.bende az oldu diye korkuyorum şimdi.yapışıklık falan olunca az oluyomuş ya.Allah korusun.belkide normaldir ben artık çok pimpirikli oldum iiyice...kısacası olusun tatlım..

venus43
21-05-10, 13:05
hıı bide ben soğan suyuna başladım.rahmi temizleyip iyileştiriyomuş.rahim içi tabakayı kalınlaştırıyomuş.haliyle bizim incelmiştir kürtaj sonrası.ne kadar ince olursada o kadar az adet görürüz heralde...diye düşünüyorum..istersen sende dene..bide papatya falan varsa içiver rahat edersin..

hamra86
21-05-10, 16:05
venus43
hıı bide ben soğan suyuna başladım.rahmi temizleyip iyileştiriyomuş.rahim içi tabakayı kalınlaştırıyomuş.haliyle bizim incelmiştir kürtaj sonrası.ne kadar ince olursada o kadar az adet görürüz heralde...diye düşünüyorum..istersen sende dene..bide papatya falan varsa içiver rahat edersin..
Ay Allah korusun rabbim yasatmasın bi daha yasadıklarımızı.Sanırım yapısıklık olursa bir daha kürtaj yapıyorlar. bu arada soğan suyunu günde kac defa nasıl hazırlıyorsun?
dün aile hekimim hamile olabilirsin dedi inş değilimdir.farzedelim öyle olsa soğan suyu zararlı olur mu?

venus43
22-05-10, 06:05
hamra86
Ay Allah korusun rabbim yasatmasın bi daha yasadıklarımızı.Sanırım yapısıklık olursa bir daha kürtaj yapıyorlar. bu arada soğan suyunu günde kac defa nasıl hazırlıyorsun?
dün aile hekimim hamile olabilirsin dedi inş değilimdir.farzedelim öyle olsa soğan suyu zararlı olur mu?
sen korun muyomusun? ben korunduğum için rahattım yani.saraçoğlunun sitesinde yazdığına göre bi zararı olmazmış ama öğrendiğinizde bırakın diyor.bir bak istersen sende oraya.ben günde bir kez yapıuorum.iki demiş ama ben bir yapıyorum.
yarım litre klorsuz kaynayan suyun içine bir soğanı 4 e bölüp atıyorum.5 dk.kaynatıp tencerede ılımaya bırakıyorum..ılık olunca içiyorum.
ben okudum yapışıklık olunca kürtaj değilde , yapışıklığı açıyorlarmış.sonrada sprial takıyorlarmış bir süre.inş böyle kötü bişey yaşamayız.adet belirtisi falan yokmu sende?????adet olunca ya da hamile olursan mutlaka yaz, merak ederim bennnnn :)))

hamra86
22-05-10, 09:05
venus43
sen korun muyomusun? ben korunduğum için rahattım yani.saraçoğlunun sitesinde yazdığına göre bi zararı olmazmış ama öğrendiğinizde bırakın diyor.bir bak istersen sende oraya.ben günde bir kez yapıuorum.iki demiş ama ben bir yapıyorum.
yarım litre klorsuz kaynayan suyun içine bir soğanı 4 e bölüp atıyorum.5 dk.kaynatıp tencerede ılımaya bırakıyorum..ılık olunca içiyorum.
ben okudum yapışıklık olunca kürtaj değilde , yapışıklığı açıyorlarmış.sonrada sprial takıyorlarmış bir süre.inş böyle kötü bişey yaşamayız.adet belirtisi falan yokmu sende?????adet olunca ya da hamile olursan mutlaka yaz, merak ederim bennnnn :)))

sorma ya ben korunmuyorum esim korunuyordu sanırım oda pek iyi korunamadı.Hamilelik istemiyorum su aşamada cünkü hala unutamadım yaşadıklarımı. ve daha yeni kürtaj oldum cok erken. adet belirtisi yok ama cok akıntım var beyaz ve su seklinde.sende de varmıydı böyle bişey?
.bende iceyim o zaman hergün taze mi hazırlıyorsun? hamile olursam yazarım merak etme:))

venus43
22-05-10, 18:05
evet canım her içimde taze hazırlıyorum.taze olması şart.sakın bekletme yap ılıt ve iç.bu arada söylemesi ayıp biz prezarvatif kullanıyoruz.hem güvenli hem de hijyenik diye.biliyosun özellikle kürtaj sonrası idrar yollarında ya da vajende iltşhap olmaması gerekiyor.sana da dikkat ederim.artık biz bir düşükten sonra riskli hamilelik grubuna giriyoruz unutma.onun için daha DİKKAT...hamile olursanda mutlaka yaz , ben burdan takip edicem seni:))bende şimdi 2.adetimi bekliyorum bakalım ne zaman olacak ve ne miktar olacak bakalımmm.....yazıcam inş...

hamra86
22-05-10, 21:05
venus43
evet canım her içimde taze hazırlıyorum.taze olması şart.sakın bekletme yap ılıt ve iç.bu arada söylemesi ayıp biz prezarvatif kullanıyoruz.hem güvenli hem de hijyenik diye.biliyosun özellikle kürtaj sonrası idrar yollarında ya da vajende iltşhap olmaması gerekiyor.sana da dikkat ederim.artık biz bir düşükten sonra riskli hamilelik grubuna giriyoruz unutma.onun için daha DİKKAT...hamile olursanda mutlaka yaz , ben burdan takip edicem seni:))bende şimdi 2.adetimi bekliyorum bakalım ne zaman olacak ve ne miktar olacak bakalımmm.....yazıcam inş...
bak korktum simdi bunu bilmiyordum. hamile olmadığım kesinleşsin bol bol bitki cayı icicemde bi 10 gün daha bekliyeyim diyorum.ama soğan suyunu iceyim inş..istersen msnedende görüsebiliriz ben özelden yazarım adresi istersen.

venus43
23-05-10, 08:05
seni korkutmak için söylemedim sadece dikkat et.merak etme bişey yoktur.hıı bu arada soğan suyunu 15 gün içiyoruz sonra 7 gün ara veriyoruz.adet bile olsak içmeye devam çünkü adetle birlikte varsa kist,miyom,iltihap vb. şeyler akıp gidiyomuş.ben 2 kez uygulamayı düşünüyorum sonra da incir kürü yapıcam.ben o kadar kolay hamile kalamıyorum çünkü.bir sorunda yok çok şükür ama yinede hiç korunmadığım halde 7.ayda hamile kalabildim.sen özele yaz msn ni görüşürüz tatlım.bu forumda sadece ikimiz kaldık sanırım :))

hamra86
23-05-10, 14:05
venus43
seni korkutmak için söylemedim sadece dikkat et.merak etme bişey yoktur.hıı bu arada soğan suyunu 15 gün içiyoruz sonra 7 gün ara veriyoruz.adet bile olsak içmeye devam çünkü adetle birlikte varsa kist,miyom,iltihap vb. şeyler akıp gidiyomuş.ben 2 kez uygulamayı düşünüyorum sonra da incir kürü yapıcam.ben o kadar kolay hamile kalamıyorum çünkü.bir sorunda yok çok şükür ama yinede hiç korunmadığım halde 7.ayda hamile kalabildim.sen özele yaz msn ni görüşürüz tatlım.bu forumda sadece ikimiz kaldık sanırım :))
sanırım evet:)) bende de bi üşengeclik varki sorma kürtaj sonrası kansızlık olustu elim ayagım cekilyo resmen. Bi kere titreme krizi tuttu. onun icinde üzüm cekirdeği yemem lazım aldım ama kullanan kim...bu arada adresimi attım özelden sana.

venus43
23-05-10, 14:05
adresi açmaya çalışıyorum,inş yaparım bekle bakalım

hamra86
26-05-10, 16:05
sonunda adet oldum:teytey:

venus43
26-05-10, 18:05
hamra86
sonunda adet oldum:teytey:
:) hadi bakalım darısı başıma:)))

eren sezen
27-05-10, 09:05
kızlar benim eski açtığım konuyu görünce geçmişe döndümm ben 2 ay sonra hamiş kaldımm ve adetlerim hep düzenli oldu 29 günde 1 kürtajdan öncede böyleydi şimdi 5 aylık hamişimm tehlikeli dönemi atlattım ama benim içimdeki korku hala azalmadı doğana kadar böyle olucak sanırım sizde 2 adetten sonra başlayın çalışmalara

venus43
27-05-10, 14:05
eren sezen
kızlar benim eski açtığım konuyu görünce geçmişe döndümm ben 2 ay sonra hamiş kaldımm ve adetlerim hep düzenli oldu 29 günde 1 kürtajdan öncede böyleydi şimdi 5 aylık hamişimm tehlikeli dönemi atlattım ama benim içimdeki korku hala azalmadı doğana kadar böyle olucak sanırım sizde 2 adetten sonra başlayın çalışmalara

AYYY ÇOK SEVİNDİM YAA.DEMEK TEKRAR HAMİLESİN.BAK OLUYOMUŞ İŞTE.NASIL UMUTLANDIRDIN.ÇOK RAHATLADIM İNAN.ŞİMDİ BEN 2. ADETİMİ BEKLİYORUM.SONRADA KORUNMUCAM.DR 3 AY DEDİ AMA OLSUN.DAYANAMICAM.İNŞ BENİMDE DÜZENE GİRER VE BENDE HEMEN HAMİLE KALIRIM.yerimseniben

venus43
27-05-10, 14:05
Canım peki senin kürtajdan sonraki ilk adetin ne zaman gelmişti.29 gün sonra mı? Benim 33. Günde geldi ve çok azdı.peki sen hatırlıyomusun miktarı nasıldı??az mı,çok mu?ben normalde 28-29 günde bir olurdum.

hamra86
27-05-10, 22:05
ben cok korkuyorum yeniden hamile kalmaya...korkularımı yenermiyim bilemiyorum. benim adet kanamam normal. hanımla kürtaj sonrası cok afedersiniz bir iki kere bende gaita simsiyah geldi sizde de oldu mu acaba? bu bi kanamanın belirtisi olabilirmiş::KK43:((

asi_83
28-05-10, 10:05
..........

hamra86
28-05-10, 10:05
asi_83
bende cok korkuyorum tekrardan hamile kalmakdan şuan zaten daha erken 2-3ay beklememiz gerekiyor ztn ve benim kürtajdan sonra ilk adetime daha var 1-1.5hafta sonra normal olman gerekiyor....... ama benim şimdi bir korkum daha var yanlış anlamayın lütfen ama bizde kürtajdan 2hafta sonra bir ilişkiye girdik ve hamile olmaktanda acıkcası korkuyorum inşallah öyle degildir.
bir anlık birşey oldu cok yanlışdı o kadarda eşime söyleyip söyleyip durdum ama oldu bir kez.
zaten biz hamilelik döneminde duyar duymaz ilişkiye girmemiştik hic,ve ilk o zaman oldu korunmadıkta inşallah yoktur birşey ..........
korkma inş bişey yoktur bendede öyle oldu ama cok sükür adet oldum darısı basına