İstanbul'da Fal - Falcılar

chloes
28-06-10, 15:06
Lamba, Ponpons Arzu'ya nasıl ulaşılacağını burada yazmış.
ponpons
arzuya gelınce arzuya yıllar oldu gıdelı valla zamanında telf nu bıle vardı ama kaybettım. bende gıtmek ıstıyorum .yerı soyle dıyım tam hatırlamıyorum aklımda kalan
eskı pazar yerı varmıs üsküdarda camı var o sokaga gırdımdı. ve esnafa ,yoldan gecene sor arzuyu herkes gösterdıydı bılıyordu evını cok meshur ama sabahtan bakardı fala öğlene kadar 12 yae 1 e kadar sonra gıder kapısında kuyruk oluyordu.
bakın bence emıneye gıdın benım arkadasların ne zaman evlenıcegını kımle falan kesın konusup zaman vermıstı ve oldu..ama artık bana cok bakamıyor cunku artık benım herseyımı bılıyor. ilk falları muthıstı sık gıtmeyın ılk baaktıgı fal muthıstır. erken gıdın 11 falan gelır yerıne randevu alın kafası rahat olsun genelde sınırlıdır ogleden sonraları olmasın kafası karısık tır.

alevko
chloes
Alevko, bu ne demek şimdi?CADIARZU
Ben Levent'e baktırmadım. Beyoğlu'dan oraya geçen Levent sandığımdan gitmiyordum. Şimdi aradım aynı kişi değilmiş ama o da Beyoğlu'ndan gelmiş. Bir gün gideceğim umarım daha önce baktırdığım birisi değildir.
canım ya kötü birşey demek istemedim sen diyorsun ya bende falsavarlık mı var diye
kime baktırdıysan tutmuyor diye şikayet ediyorsun ya onun için dedim valla kötü niyetim yoktu yani olsa olsa chloesa tutmamıştır dedim ama baktım elifcikcike de tutmamış gerçi banada karıştırdı önceleri ama sonunda düze çıkıp söyledi yani ben düzelttim bilmiyorum artık

umutluperi
kızlar bugün neslihana gittim kahve baktırdım. bana bakan çoğu falcının dediklerini söyledi. çok şaşırmadım söylediklerine. gelecekle ilgili söylediklerinde verdiği tarihler 5 hafta ve 45 gün arasında. çıkarsa söylerim ama bence dilek daha iyi. orta şeker diyebilirim. çok olağanüstü değildi yani.

bu arada umutmadan söyleyeyim randevu alarak gittim. randevusuzda bakıyorlar ama randevulu olana öncelik veriliyor.

sliuistu
28-06-10, 16:06
osmanbeydeki kafede bakılan falcıya giden oldumu hiç

chloes
Yepyeni listemiz:

1-Kadıköy yelkovan cafe handan (rex sinemasının yanındaki barlar sokağındaymış)
2-Bakırköy purple cafe gül
3-Üsküdar- arzu (ayna falı)
4-Beyoğlu-14 şubat cafe-Melda
5-Beyoğlu-inci cafe- binnur, nesrin
6-Beyoğlu-Amon Ra Cafe- Zeynep

Kızlar, Zeynep'i belki tanıyan çıkar diye onu da ekledim. Bilginize...

chloes
sliuistu
osmanbeydeki kafede bakılan falcıya giden oldumu hiç
Osmanbey'de hangi falcıdan bahsetmiştiniz?

sliuistu
orda bir cafe var fal bakılıyorda hep görürüm hiç gitmedim ama fiyatı 20 tl civarıydı buralarda oturupta giden var mıdır acaba diye sormuştum

chloes
sliuistu
orda bir cafe var fal bakılıyorda hep görürüm hiç gitmedim ama fiyatı 20 tl civarıydı buralarda oturupta giden var mıdır acaba diye sormuştum
Nişantaşı ve Osmanbey'de birkaç falcı var. Ben sadece Nişantaşı'nda Valikonağı Caddesinde Symbol Cafe'ye gittim. Diğerlerine uğramadım.
Senin bahsettiğin yer tam olarak nerede?

sliuistu
28-06-10, 17:06
telefoncular sokagının orda madonun arkası prestijin karşısı

chloes
sliuistu
telefoncular sokagının orda madonun arkası prestijin karşısı
Ben hiç fark etmedim. Bu sene o ara sokakten hiç geçmedim.

elifcikcik
Yelkovan cafe ile ilgili bilgiler az sonraaaA:)

elifcikcik
28-06-10, 18:06
eveeeett.. Birincisi gerçekten tatlı bir bayan, detaylı bakıyor... kahve ile baslıyor sonrasında tarota gecıyor 3-4 soru sorduruyor.. yani arada kaldım biraz... kötü değil kesinlikle... ama süperdi de diyemiyorum.. zaten öyle cok uzun bakamadı bıraz fazla içmişim kahveyi:)

alevko
elifcikcik
eveeeett.. Birincisi gerçekten tatlı bir bayan, detaylı bakıyor... kahve ile baslıyor sonrasında tarota gecıyor 3-4 soru sorduruyor.. yani arada kaldım biraz... kötü değil kesinlikle... ama süperdi de diyemiyorum.. zaten öyle cok uzun bakamadı bıraz fazla içmişim kahveyi:)
peki sanada burcu biriz falan aynı şeyleri söylemişlerdi bu da aynısını mı söyledi

elifcikcik
alevko
peki sanada burcu biriz falan aynı şeyleri söylemişlerdi bu da aynısını mı söyledi
evet..olması konusunda ümidim var mı? HAYIR:)

smile24
ben artık hiçbirine inanmıyorum...

elifcikcik
Yolunuz düşerse deneyin derim.. 15 tl

chloes
Kızlar, Yelkovan Cafe'yi listeden çıkarayam mı? Ben düşünmüyorum kendisini.
Bu arada Elifcik bizi listedeki bir falcı konusunda aydınlattığın için teşekkürler...

alevko
elifcikcik
Yolunuz düşerse deneyin derim.. 15 tl
peki kızlar anlamadığım şey şu diyelimki bana falcılar dese ki hı bu adamla evleneceksin işte şu tarihte ok derim çok bilinmesi güç değil hepsi aynısını söylesin

nasıl oluyor da 4-5 falcı aklımızda hiç yokken şu tarihte şundan ayrılacaksın deyip aynı özellikte birini tarif edip yaklaşık aynı tarihlerde onla evleneceğimi söylüyor mesela garip değil mi

hatta geçen tarota bakarken biriz keserken aklımdan birşey geçiriyordum dedim ki böyle düşündüğüm için böyle çıkacak ama aklımdan atamadım o an oysa kadın tam tersini söyledi ben bu işi çözemedim çözebilen varsa söylesin

alevko
chloes
Kızlar, Yelkovan Cafe'yi listeden çıkarayam mı? Ben düşünmüyorum kendisini.
Bu arada Elifcik bizi listedeki bir falcı konusunda aydınlattığın için teşekkürler...
ama elifcik gidin diyor

alevko
chloes boşuna uğraşma bence eğer listeden çıkaracaksak böyle kimse kalmayacak
puanlama mı yapsak acaba ponpon nerde ki rahşanı arasın bizi dayanamayacam ben

chloes
alevko
ama elifcik gidin diyor
Gidin diyor ama süper demiyor. Yorumlarını orta halli bulmuş.

Elifcik, şöyle bir soru sorayım. Yelkovan Cafe'den daha fazla beğendiğin falcı var mı varsa kimler? Ona göre arkadaşlar kendilerince yorum yapsınlar.

chloes
28-06-10, 19:06
alevko
peki kızlar anlamadığım şey şu diyelimki bana falcılar dese ki hı bu adamla evleneceksin işte şu tarihte ok derim çok bilinmesi güç değil hepsi aynısını söylesin

nasıl oluyor da 4-5 falcı aklımızda hiç yokken şu tarihte şundan ayrılacaksın deyip aynı özellikte birini tarif edip yaklaşık aynı tarihlerde onla evleneceğimi söylüyor mesela garip değil mi

hatta geçen tarota bakarken biriz keserken aklımdan birşey geçiriyordum dedim ki böyle düşündüğüm için böyle çıkacak ama aklımdan atamadım o an oysa kadın tam tersini söyledi ben bu işi çözemedim çözebilen varsa söylesin
Canım kendimle ilgili sana şöyle bilgi vereyim. Bana da belirttiğin gibi aynı zamanlarda baktırdığım birçok falcı aynı şeyleri, aynı vakitleri(sevgili olsun, iş olsun, evlilik olsun) söyledikleri halde çıkmadı. İnsan, bunlar böyle deyince demekki bunda bir iş var herkes aynı şeyi söylüyor, aynı vakitleri veriyor demekki olacak galiba diye düşünüyor. Sonuç ne oluyor; koca bir 0.

alevko
arkadaşlar beğenme oranımız değil de çıkma oranına göre puanlayalım bence geçmişi ve geleceği tutturma
ben veriyorum
burcu:8 kardeşimden :8
levent:7 kardeşimden:3
biriz:5
armağan:3 kardeşimden:3
nilüfer:3 kardeşimden:3
demet:1 kardeşimden:2

alevko
chloes
Canım kendimle ilgili sana şöyle bilgi vereyim. Bana da belirttiğin gibi aynı zamanlarda baktırdığım birçok falcı aynı şeyleri, aynı vakitleri(sevgili olsun, iş olsun, evlilik olsun) söyledikleri halde çıkmadı. İnsan, bunlar böyle deyince demekki bunda bir iş var herkes aynı şeyi söylüyor, aynı vakitleri veriyor demekki olacak galiba diye düşünüyor. Sonuç ne oluyor; koca bir 0.
ben de öyle düşündüm hep çıkacak gibi ama kardeşim dedi çok kaptırma haklıymış yani tamam çıkmasın onada ok de nasıl oluyor onu anlamaya çalışıyorum sadece hani desem ben öyle düşündüm yok hiç aklımda olan bişi de değil şaştım kaldım

elifcikcik
alevko
ama elifcik gidin diyor
evet cıkarmayın bence deneyın dıyorum bana kısa bakabıldı...

elifcikcik
chloes
gidin diyor ama süper demiyor. Yorumlarını orta halli bulmuş.

Elifcik, şöyle bir soru sorayım. Yelkovan cafe'den daha fazla beğendiğin falcı var mı varsa kimler? Ona göre arkadaşlar kendilerince yorum yapsınlar.
arkadaşlar; benim favorim burcu ve melekler zeynep kesınlınle

elifcikcik
alevko
arkadaşlar beğenme oranımız değil de çıkma oranına göre puanlayalım bence geçmişi ve geleceği tutturma
ben veriyorum
o zaman ben puanlayamacağım...

chloes
Kızlar birazdan 200. sayfaya geçeceğiz ve dalya diyeceğiz.
Şimdiye kadar 199 sayfa yazılmış.

alevko
kızlar kafanızı karıştırmak gibi olmasın da gittiğimden bildiğimden değil sadece 6. hissim biraz kuvvetlidir
ama bu forumda da yanılmıyorsam adıyla değil yeriyle geçti
fazla gezen bir insan değilimdir ama ne zaman fal baktırmaya kadıköye gitsem hep gözüm nostradamus cafe diye bir yere takılıyor tabiki nostradamusun kehanetlerle ilgili oluşundan bir çekiciliği var
şimdi de nette araştırdım bayağı ünlüler gidiyormuş türkiyeye fal cafeyi getiren yermiş caddeye de şubesi açılmış ben birgün deneyecem hayırlısı belki aranızda deneyen duyan vardır diye söyledim

nilmil
bende bugün yelkovandaydım.bana da kahveyi çok içmişsin ve çalkalamamışsın dedi :) kısa ve herkese söylenecek şeyler söyledi fincanda.daha doğrusu hiçbirşey söylemedi elle tutulur.soru sorabilir miyim diyince kartlara başvurdu.bu beni tatmin etmedi.benim için fincan veyahut hisler benim o sırada hasbelkader çektiğim kartlardan daha önemli.

telrun
kızlarrrrrrr nasılsınızz
ne zamandır giremiyorum nete, taşndık sizden de uzak kaldım
neler oldu bitti hiç okuyamadım ama umarım yakın zamanda dönerim aranıza.
öpüyorum hepinizi :)

alevko
elifcikcik
o zaman ben puanlayamacağım...
niye canım sen de levente burcuya birize gideli oldu tarihleri geçti demiştin

umutluperi
kendi adıma konuşmam gerekirse şu bir yıl içinde ömrümde baktırmadığım falı baktırdım.
pen cafe: yeter
kadınlar: dilek, pelin, barış, remziye,
zade: armağan
majestic: neriman
güneşli: nilüfer
melekler: kerim, can
symbol: tarık
sea garden: neslihan

bunların içinde bir derecelendirme yapacak olursam en kötü remziye, can
orta şeker: yeter, pelin, armağan, neslihan
iyi: dilek
ama dilek in de her dediği çıkmadı. neslihanda ona benzer şeyler söyledi. yakın zamanda belli olacaklardan biri kardeşim hamile erkek çocuk dedi. diğer söyleidkleri içinde ortalama 1.5 ay var. bakalım çıkarsa derim. ama öyle soğuk biri değil yani. birde şu var ben alıştım hem kahve hem tarot baktırmaya sırf kahve baktı neslihan bana. öyle olunca bir şeyler sanki havada kaldı. tarotta çok daha fazla şey tutuyor bence.

alevko
nilmil
bende bugün yelkovandaydım.bana da kahveyi çok içmişsin ve çalkalamamışsın dedi :) kısa ve herkese söylenecek şeyler söyledi fincanda.daha doğrusu hiçbirşey söylemedi elle tutulur.soru sorabilir miyim diyince kartlara başvurdu.bu beni tatmin etmedi.benim için fincan veyahut hisler benim o sırada hasbelkader çektiğim kartlardan daha önemli.

tamam chloes at gitsin handanı

elifcikcik
alevko
ben veriyorum
aa pardon her zamankı gıbı yarımyamalak okumuşum..puanlarımı yazıyorum ama dediğim gibi benım beklediğim sey olmadı puanlarımız gecmısı ve mevcudu bılme harf-burç bılme olarak alın lütfen...

Zeynep:9
burcu:8
biriz:7
Yelkovan:6
levent:3

alevko
bende bu hafta dilek binnur ve rahşanla jubilemi yapıp fal olayını bitirmeye karar verdim

elifcikcik
alevko
kızlar kafanızı karıştırmak gibi olmasın da gittiğimden bildiğimden değil sadece 6. hissim biraz kuvvetlidir
fazla gezen bir insan değilimdir ama ne zaman fal baktırmaya kadıköye gitsem hep gözüm nostradamus cafe diye bir yere takılıyor tabiki nostradamusun kehanetlerle ilgili oluşundan bir çekiciliği var
şimdi de nette araştırdım bayağı ünlüler gidiyormuş türkiyeye fal cafeyi getiren yermiş caddeye de şubesi açılmış ben birgün deneyecem hayırlısı belki aranızda deneyen duyan vardır diye söyledim
heh buyrun burdan yakın:)

elifcikcik
nilmil
gecmısı ve mevcut durumu bıledımı pekı

umutluperi
ya birde kızlar neslihanı dinlerken hep diğe falcıların dediğini söyledi ya ben inanamadım herkes aynı şeyi söylüyor ama hiç bir değişiklik yok diye. alevko da da aynı durum varmış. ne hikmetse çok fal baktırınca yaydığımız enerjiden mi acaba falcıların aynı şeyi söylemesi. bende hep herkes bu kadar aynı şey söylüyor var bunda bir şey diyorum tabi sonra bir şey olmuyor. karışan kafalarımız dışında.

elifcikcik
alevko
bende bu hafta dilek binnur ve rahşanla jubilemi yapıp fal olayını bitirmeye karar verdim
he he bende her hafta böyle diyorum:)

nilmil
elifcikcik
gecmısı ve mevcut durumu bıledımı pekı
valla o kadar genel konuştuki yola gideceksin hastanız var falan filan.bunu bana fal bakan arkadaşlarımda söyler :KK1:

smile24
alevko
canım ya ben de nostradamusdan bahsedecektim evet ben de araştırdım baya ünlü müşterisi varmış...fotolarını da koymuşlar...fala özel bir odada mı ne bakıyorlarmış...

nilmil
nostrdamusa ben kaç defa gittim arkadaşlar.arzu hanım vardı ilk geldiği sırada süper bakardı.en azından şuanı çok iyi bilirdi.sonra o kadar müşterisi oldu ki sırası çok olunca başından savmaya başladı.şimdi şaşkınbakkal şubeye geçmiş.diğer falcılarını hiç bilmiyorum.

alevko
smile24
canım ya ben de nostradamusdan bahsedecektim evet ben de araştırdım baya ünlü müşterisi varmış...fotolarını da koymuşlar...fala özel bir odada mı ne bakıyorlarmış...
ya onu çoğu yapıyor demet de burcu da yaptı zaten ben istanbulda bulamazsam temmuz sonu ankaraya kendi falcıma gidicem canıma tak etti bu kadar kaptırdığım paraları yol parası yapardım daha iyi

chloes
Denenecekler Listesi:

1-Bakırköy purple cafe gül
2-Üsküdar- arzu (ayna falı)
3-Beyoğlu-14 şubat cafe-Melda
4-Beyoğlu-inci cafe- binnur, nesrin
5-Beyoğlu-Amon Ra Cafe- Zeynep
6-Nostradamus-Şaşkınbakkal-Arzu

smile24
alevko canım bana da aynı şeyleri söylüyorlar genelde ben de var bir hikmet diyorum ama sonuç bende de yok...tek olan zaman kaybı ve para...bi de umut...bazen diyorum ki olacağı varsa da olmuyor günaha girdiğim için...

alevko
kızlar yalnız arzu isminde iş var deyim ben size
evet bu arzu ünlüymüş nostradamusta ama nasıldır bilemem

smile24
ankara'daki nerde alevko..adı ne...

chloes
Verilen puanlardan anladığım kadarıyla en iyisi Burcu.

alevko
smile24
ankara'daki nerde alevko..adı ne...
yıldız canım son yerini kaybettim ama tryamour bulmuştu ben de bir arkadasımı göndercem ankarada hiç aklımda olmayan seyleri yani 1.5 yıllık hayatımı yazmıştı bana hepsi oldu sonra hangi arkadasıma kimle evleneceksin dediyse onla evlendi ben onun gibisine rastlamadım valla gidecem ankaraya hatta bu hafta sonumu gitsem napsam cok zordayım yani