Eşinizin sizi sevmeye çalıştığını öğrenseydiniz

eflatun81
22-12-09, 05:12
kızlar sabaha kadar uyumadım moralim okadar bozukki sıkıntıdan patlıcam.Buraya yazıp rahatlıyorum az da olsa..daha önce kaynım ve eltimle ilgili topik açmıştım.o konu ile bağlantılı olarak eşimle ilgili birşeyler yazıcam okuyanlara fikir verenlere şimdiden tşk ler..
1 buçuk yıllık evliyim.eşim olduğu için demiyorum bana ve diğer insanlara iyi niyetli ,yardımsever,dedikodu yapmayan,düşünceli biri.kendisi iyi bir ünv bitirip kariyer sahibi olmuş buna rağmen alçakgönüllü biri.görücü usulü evlendik,daha doğrusu tanıştırıldık.nişanlı iken farklı şehirlerde idik telde ,nette görüşürdük çok nadir gelirdi ist dan sivasa..nişanlı iken uzak olmamızdan kaynaklandığını düüşünürdüm ondaki suskunluğun.ama evlendik yine aynı kızlar..bana çok değer verir,ütüsünüde kendi yapar,ayağıma çorabımı giydirir fakaat benimle pek konuşmaz,hep suskundur.bilgisayarında oyun oynamayı ve dizi izlemeyi tercih eder.bir yere gideriz gittiğimiz yerde e konuşmaz.beni kırmamak için kelimelerine dikkat eder..güzel olduğumu ben sormadan söylemez,hatta ilk aylarda giyim tarzımı eleştirirdi,eski fotoğraflarımda erkek gibi olduğumu şimdi daha iyi göründüğümü,kadınsı giyinmem gerektiğini söylerdi.elbiselere bisürü para dökerdim çıkardım karşısına sorardım,çoğunu beğenmez ben üzülünce sen sordun ben söyledim derdi,artık farkında beni çirkin bulduğunu düşündüğümü biliyor buna rağmen bana güzelsin diye iltifat etmiyor..Arkadaşlar sizce eskiye göre seni daha güzel buluyorum,eskiden çok zayıf kara kuru bişeydin demek iltifat mı? biliyorum güzel olmadığımı,madem beni beğenmiyordu almasaydı..neyse
Gelelim şeytan kaynıma..Bundan 5 ay önce eşimle konuşmuş ..sen bu kızı nerden buldun çok çirkin,sana yakışmıyor demiş..ben bu lafları kaynımın kendi ağzından duydum,eşime sordum hayır öyle bişey demedi dedi..fakat kaynımla ilgili tartışırken dün kendi itiraf etti evet bana senin güzel olmadığını,canayakın durmadığını söyledi dedi.sen nededin siye sordum..eşim ist la yeni geldi zamanla alışacak abi,aslında çok iyi biri,geriden duruşu öyle demiş..kızlar eşim bunları söylerken yine beni güzel bulduğunu söylemedi.
Dün kaynıma mail atmıştım,tartışmıştık,bana hakaret etti ben de ona ..eşime okuttum yazdıklarını eşim bu olaydan sonra abisinin 5 ay önceki süşüncelerini..abisi mailinde bana kardeşimin yanında çocuk gibi duruyorsun seni ilk gördüğümde farketmedim bile diyerek resmen bana hakaret etti ve daha yazmadığım birçok terbiyesiz lafları var..soracaksınız eşin ne dedi diye..eşim abimde sende hakaret içerikli konuşmuşsunuz ,o senden büyük sen hatalısın ,ondan özür dileyeceksin diyerek özür maili yazdırdı bana..ona cana yakın davranacaksın yoksa herşey kötü olacak dedi..özür diletti zorla bana adam cvp bile yazmadı..en çok üzüldüğüm şey de abim sana çirkin dese de ben se i güzel buluyorum dememesi..eskiden benim için güzelllik önemli değil ,şimdi önemli mi olmaya başladı acaba.kızlar velhasılı eşimin suskunluğunun,bana güzel demeyişinin,tv ve pc de vakit geçirişlerinin sebebi buymuş.BENİ SEVMESİ DEĞİL SEVMEYE ÇALIŞMASI imiş..ben çabalamıcam,beni sevmesi için.benim tipim bu,insanlar beni alçakgönüllü bulur kendi ailesi ve kendisi başta olmak üzere..buna rağmen beni kadın olarak beğenmiyorsa çabalamıcam beni sevmesi için bu evlilik nereye varacaksa varsın umrumda değil artık..ben salak değilim ya hissediyordum eşimin benimle paylaşımının az olduğunun,beni güzel bulmadığının.kendisi çok iyi biri kızlar kırıcı değil ama paylaşımımız yok.Başınızı ağrıttım kızlar kusura bakmayın

ema1
22-12-09, 06:12
başka kişilerin ne söylüyorsa söylesin aranıza kimseyi sokma kaydirigubbakcemilemuhatap olma mail dahi yazma, bence sen çok abartıyorsun gibime geldi benim eşimde :hulya:fazla konuşmaz onun yapısı bunu kabullen erkek kısmı hiç fazla konuşmaz eğer konuşkan olursada bilki bol bol yalan söylüyor çirkin felan o nerden çıktı bütün kadınlar güzelldir sadece sana yakışanı giymelisin uygun tonlar önemli birde artık derim ki kendini olduğun gibi sev kimsenin seni incitmesine izin verme :kahve:

esma01
Neden böyle düşünüyorsun ben hiçbirşey yapmam diye bütün kadınlar güzeldir ama bakımlı olmak gerekir bence daha bakımlı ol eşin sana yeterince ilgi duysa abisinin hakaretlerinede sessiz kalmazdı onlar ne derse dersin sen söleme yazma politik ol bak abin ne yazmış ben cevap vermedim de geç bir kadın en çok kendini güzel hissettiği zamanlar güzeldir sakın kendine olan güvenini yitirme eminim çok güzlesindir abisi sana psikolojik baskı yapıyor yenik düşme eşinide biraz kendi haline bırak kendinide yıpratma opuyorumnanaktan

kk-delisi
Arkadaşım bu güzelmiyim takıntını anlamadım. Neden sürekli sorup duruyorsun ki eşine. Ben de öyle çok çok güzel bir hatun değilim ama elim yüzüm düzgün çok şükür. Kaynını hiç anlamadım zaten sanki sen onunla evlisin. Sana ne be adam kardeşin gitmiş beğenmiş evlenmiş, sana mı kaldı güzeldi çirkindi. Sen çok istiyosan git dünya güzeliyle evlen. Sanki kendisi erkek güzeli:eek:klava::eek:klava:. Bırak herkes evinde mutlu huzurlu otursun. İşte insanda dert tasa olmassa boş boş oturursa burnunu da milletin yuvasından çıkarmaz.

Bana bak arkadaşım sen de hatalısın dış kapının mandalı bir adamı güzelliğin yada cana yakınlığına inandırmak gibi bir zorunluluğun yok. Sen eşinle mutlu huzurlu otur kavga etmek istiyosa canın bundan başka bahane de çok bulunur. Ama şunu unutmaki hiç kimse kimseye mecbur değil. Kocan seni güzel bulmuyorsa yanında huzuru da yoksa gidecekse gider. Benn güzel miyim ben şişman mıyım ben ölemiyim bölemiyim diye de adamı sık boğaz etmenin alemi yok.
O yüzden sıkma canını kendine uğraşlar bul oyalanacak böle saçma şeylere de takma kafanı. Kaynınla da fazla yüz göz olma bence. opuyorumnanaktan. Önce kendin inan kendine ne diyorlar eski türk filmlerinde BEN GÜZEL BİR KARIYEM.sırnaşık şeysırnaşık şey

UfuruktenPrenses
Görücü usulü evliliklerin olumsuz tarafı bu.
eşiniz size aşık olup evlenseydi sizde gerçekten dünyanın en çirkin insanı olsaydınız yine de umurunuzda olmazdı.çünkü eşiniz ben seçtim,sev,yorum ben beğeniyorum diyebilirdi.

bence mesele 1,5 yıl sonra bile kaynınızın bu lafları niye söylediği,ayrılmanızı mı istiyor..?
farzedelim ki çirkinsiniz,eee ne olacka evlisiniz mutluysanız da kaynınıza ne ..?
eşiniz şikayet falan mı ediyor acaba..?

çirkinim diyerek kendinizi yıpratmayan iki tane kendini bilmez adamın eline düşmüşsünüz görücü usulüyle evlenip suç sizde değil..evlilik kumar hele böylesi daha büyük kumar..

ben olsam özür mailini asla yazmazdım,ne olacaksa olsun derdim..bana hakaret eden adam yüzünden dayak da yiyeyim barii..!!!

okypete
Erkeklerin aklı evleneceği kadında, kalbi ise başka kadınlardadır..Sizce? Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bir dergide bu cümle yazıyordu.erkekler aklı ile evleneceği kadını seçer fakat evlendikten sonra kalbi başka kadınlardadır.Dikkatimi çekti eşimin fikrini öğrenmek istedim sordum."Erkekler namusunu dışarıda koruyabilecek ,evinin işine bakabilecek kadınla evlenir ama dekoltelii,bakımlı ,çekici kadınlarda aklı kalır,fakat o tür kadınlarla evlilik olmaz" siz ne diyorsunuz bu konuda ,Açıkçası ben çok sinir oldum,bir yıldır evliyiz,eşim bana çok saygı gösterir,saygıdan başka şeylermi eksik acaba bizde daha doğrusu bende
bir diğer konunuz.
bence bu laflar sizi rahatsız ediyor. eşiniz zaten bu sözüyle sizi çekici ,bakımlı bulmadığını söylemiş. çekici ,bakımlı,kadınla ,erkekler evlenmez ,demiş. namuslu ve evin işlerini yapan kim olursa olsun onunla evlenecekmiş demek.hoş ,çekici bakımlı kadın namuslu olmaza geliyor lafları ya. oda ayrı bir hakaret .

ema1
22-12-09, 07:12
okypete
Erkeklerin aklı evleneceği kadında, kalbi ise başka kadınlardadır..Sizce? Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bir dergide bu cümle yazıyordu.erkekler aklı ile evleneceği kadını seçer fakat evlendikten sonra kalbi başka kadınlardadır.Dikkatimi çekti eşimin fikrini öğrenmek istedim sordum."Erkekler namusunu dışarıda koruyabilecek ,evinin işine bakabilecek kadınla evlenir ama dekoltelii,bakımlı ,çekici kadınlarda aklı kalır,fakat o tür kadınlarla evlilik olmaz" siz ne diyorsunuz bu konuda ,Açıkçası ben çok sinir oldum,bir yıldır evliyiz,eşim bana çok saygı gösterir,saygıdan başka şeylermi eksik acaba bizde daha doğrusu bende
bir diğer konunuz.
bence bu laflar siz rahatsız ediyor. eşininz zaten bu sözüyle sizi çekicii ,bakımlı bulmadığını söylemiş. çekici ,bakımlı,kadınla erkekler evlenmez demiş. namuslu ve evin işlerini yapa kim olursa olsun onunla evlenecekmiş demek.hoş ,çekici bakımlı kadın namuslu olmaza geliyor lafları ya. oda ayrı bir hakaret .
çıktığı kız ile evlenmez kız kötü diye yani her türlü kulllanmıştır

eli değmemiş kız ile evlenir namus için erkeğin ne ten uyumu olur nede aynı görüş

her vakit yalnızlık yaşar
yazdıklarından bu çıkıyor:icecream:

okypete
ema1
çıktığı kız ile evlenmez kız kötü diye yani her türlü kulllanmıştır

eli değmemiş kız ile evlenir namus için erkeğin ne ten uyumu olur nede aynı görüş

her vakit yalnızlık yaşar
yazdıklarından bu çıkıyor:icecream:
bir insanın çıktığı kızı kullanması ne demek ya.. nasıl bir laftır kullanmak.
biriyle çıkıyorsan kullanmışmı oluyor seni.. ne alaka.
hem dışardaki bakımlı, çekici her kız namussuzmu.

YAMAN
cnm sen önce kendini çirkinim diye kabullenmiş kaderine razısın eşine nasıl güzelsin dedirmeye çalışıyosun ki.çirkin olabilirsin tabi bu göreceli bi kavram ama aklın var.hem iş güzellikt değil
anladığım kadarıyla durumun o kadar kötü değil
git cıvıl cıvıl sana yakışan şeyler al.neşeli bakımlı ol
bakımlı derken fönlü ojeli anlamında değil en azından temiz bir görünüm ve güler yüzle davran
zamanla eşinde alışır sana.bazen hepimiz çok sevdiğimiz insanlardan nefret eder duruma geliyoruz, yada nefret ettiklerimiz bi anda değer verdiğimiz kişiler olabiliyo.şanslı olduğun nokta eşin seni kırmıyo bunu bence göz ardı etme.sevmese değer vermese emin ol daha farklı davranırdı.sessizliğine bişey diyemeyeceğim biçok erkek böyle çünki.zamanla düzelir herşey cnm
biraz özel olacak ama cinsel yönden umarım sorununuz yoktur.bu şekildede bağlayabilirsin kendine
sevgiler...

joey
eşinle açık açık konuşsana. için içini kemireceğine bırak o düşünsün. uygun zamanı yakala, içini ona dök.
burda anlattıklarını ona anlat. "sen bana sürekli böyle diyorsun, kendimi kötü hissediyorum sen böyle dedikçe ve mutsuz oluyorum. mutsuz olan bir kadının kendine bakmasını etrafa gülücükler saçmasını bekleyemezsin" de. bu tavırlarının sebebini açıkça söylemesini sağla. laf arasına onun çok iyi kalpli, kırıcı olmayan bir insan olduğunu... vb cümleler sıkıştır. "belki de beni kırdığının farkında değilsin ama çok üzülüyorum" de... ama bunları yumuşak yumuşak, suçlayıcı olmadan söyle. "sen bunu bunu yaptın" değil " sen böyle yapınca ben şöyle hissettim" de..

bu tarz bir konuşma yap bakalım ne olacak? kimi erkek iltifat etmez, erkek adam iltifat mı edermiş diye düşünür. belki seninkinde de böyle bir durum var, sen bunlar anlatınca kendine gelecek. bir ihtimal yani...

esma01
[

arkadaşlar bir dergide bu cümle yazıyordu.erkekler aklı ile evleneceği kadını seçer fakat evlendikten sonra kalbi başka kadınlardadır.Dikkatimi çekti eşimin fikrini öğrenmek istedim sordum."Erkekler namusunu dışarıda koruyabilecek ,evinin işine bakabilecek kadınla evlenir ama dekoltelii,bakımlı ,çekici kadınlarda aklı kalır,fakat o tür kadınlarla evlilik olmaz" siz ne diyorsunuz bu konuda ,işlerini yapa kim olursa olsun onunla evlenecekmiş demek.hoş ,çekici bakımlı kadın namuslu olmaza geliyor lafları ya. oda ayrı bir hakaret .[/QUOTE]

Pazar günü giyindim süslendim nişanlımı karşıladım tayt çoraplardan aldım giydim üzerime elbise şeklinde tunik çektim altıma çizme saçlarıma bant takarak serbest bıraktım makyajımıda yaptım gayet çekici ve bakımlıydım ee şimdi nişanlım beni terkmi edicek yaw kafam karıştı sırnaşık şey bu tür şeyler çok saçma bir bayan bakımlıykende namusunu korur tabiki çok minicik etek giymeyebilirsin ama asıl çekicilik diz üstü eteklerdedir kaydirigubbakcemile3

chess
kaynına ne senin güzelliğinden çirkinliğinden, onu ilgilendiren bi konumu bu, hey allahım yaakannehirakannehir
madem ailecek seni güzel bulmamışlar, beyenmemişler neden ilişkinizin ilerlemesine izin vermişler en başta, o da ayrı muamma:sm_confused:

MRMN
derinss
Görücü usulü evliliklerin olumsuz tarafı bu.
eşiniz size aşık olup evlenseydi sizde gerçekten dünyanın en çirkin insanı olsaydınız yine de umurunuzda olmazdı.çünkü eşiniz ben seçtim,sev,yorum ben beğeniyorum diyebilirdi.

bence mesele 1,5 yıl sonra bile kaynınızın bu lafları niye söylediği,ayrılmanızı mı istiyor..?
farzedelim ki çirkinsiniz,eee ne olacka evlisiniz mutluysanız da kaynınıza ne ..?
eşiniz şikayet falan mı ediyor acaba..?

çirkinim diyerek kendinizi yıpratmayan iki tane kendini bilmez adamın eline düşmüşsünüz görücü usulüyle evlenip suç sizde değil..evlilik kumar hele böylesi daha büyük kumar..

ben olsam özür mailini asla yazmazdım,ne olacaksa olsun derdim..bana hakaret eden adam yüzünden dayak da yiyeyim barii..!!!

alkisalkisalkisalkisalkisalkis

kesinlikle çok doğru bir yorum yapmışsın
boşuna aşkkk diye bağırmıyorum buralarda ben :)

ama gerçek aşkkk ..

okypete
esma01
[

arkadaşlar bir dergide bu cümle yazıyordu.erkekler aklı ile evleneceği kadını seçer fakat evlendikten sonra kalbi başka kadınlardadır.Dikkatimi çekti eşimin fikrini öğrenmek istedim sordum."Erkekler namusunu dışarıda koruyabilecek ,evinin işine bakabilecek kadınla evlenir ama dekoltelii,bakımlı ,çekici kadınlarda aklı kalır,fakat o tür kadınlarla evlilik olmaz" siz ne diyorsunuz bu konuda ,işlerini yapa kim olursa olsun onunla evlenecekmiş demek.hoş ,çekici bakımlı kadın namuslu olmaza geliyor lafları ya. oda ayrı bir hakaret .

Pazar günü giyindim süslendim nişanlımı karşıladım tayt çoraplardan aldım giydim üzerime elbise şeklinde tunik çektim altıma çizme saçlarıma bant takarak serbest bıraktım makyajımıda yaptım gayet çekici ve bakımlıydım ee şimdi nişanlım beni terkmi edicek yaw kafam karıştı sırnaşık şey bu tür şeyler çok saçma bir bayan bakımlıykende namusunu korur tabiki çok minicik etek giymeyebilirsin ama asıl çekicilik diz üstü eteklerdedir kaydirigubbakcemile3[/QUOTE]

çekici ve bakımlıymışsınız. olmadı.
erkekler evlenmezmiş bakın.:roflol:
güzel olmayacaksınız,bakımsız ve çekicilikten uzak olacaksınız. işte o zaman namuslu oluyormuşsunuz ve erkekler evleniyormuş. haaa böyle düşünen erkekler bakıyormuş öyle kadınlara oda ayrı. kendiside bakıyor demek.:nazar:
aklı kalır o kadınlarda dediğine göre.

aLLeGRia
çok yüz göz olunmuş eşinin kardeşiyle
ne haddine onun senin güzelliğin hakkında yorum yapmak
eşin de büyük terbiyesizlik yapmış seni savunmayarak
valla 2 saygısızın arasına düşmüşsün ne diyeyim Allah yardımcın olsun
aşk evliliği yapmalı insanlar..tamam görücü usulü tanışabilirsin ama birbirinizi iyice tanıyıp aşık olup evlenseydiniz keşke
insana aşık olduğu kişi dünya güzeli gelir çünkü

chess
ya yazılanlardan anladığım kadarıyla evlilik öncesi flörtü eleştirmişsin ama eğer eşinle evlenmeden önce yakın bi flört dönemi geçirseydin onu daha iyi tanıyacak belkide bunlar başına gelmeyecekti:sm_confused:

beste2006
eşinizle görücü usulü evlendiğiniz için, abisi" neden öylede böyle değil" gibi yorumlar yapmış olabilir..

sizin yanlışınız, abisiyle yüzgöz olmanız..

neyse olmuş bir kere..

eşinizi seviyor ve kaybetmek istemiyorsanız, onunda sizi sevdiğinde dahada mutlu olacağınızı düşünüyorsanız biraz harekete geçin artık..

ailesiyle bir daha yüzgöz olmayın..

lafa lafla değil, hareketlerinizle karşılık verin..

eşinizin hoşlandığı giyim tarzını bulabilmek için, birlikte alışverişe çıkın.. önce onun fikirlerini öğrenin..esmerseniz " acaba saçımı sarıya mı boyatsam" gibi soru yöneltip esmerden mi sarışından mı hoşlandığnı öğrenmeye çalışın. vs vs..

yani eşinizin fikirlerini alarak hareket ederseniz bence onun beğendiği bir tip olabilirsiniz..

çünkü flörtlü bir evlilik değil.. öncesi bir sevme sevilme yok.. hadi bakalım kendinizi gösterinde, laf söyleyenler utansın kalsın..kaydirigubbakcemile5

_hande_
22-12-09, 08:12
Bence eşin seni seviyor ama sırf dışardaki boş laflardan dolayı aklı karışıyor :nazar:
Senden hoşlanmasaydı enn başından seni istemezdi böyle düşün..
Ayrıca abisi ne hakla sizin yaşantınıza karışıyorki,eşinin karıştırmaması gerekiyor:1closedeyes:
Kendisi best model miymişte seni beğenmiyor kafamçokkarıştı
Sen ne canını sıkıyorsun ya bırak abisiyle muhattap dahi olma
Eşinede o sana nasıl duruyorsa sende ona o şekilde uzak dur
UNUTMA KAÇAN KOVALANIR
Sen biraz soğuk davran bak nasıl değişecekkaydirigubbakcemile

beste2006
okypete
Pazar günü giyindim süslendim nişanlımı karşıladım tayt çoraplardan aldım giydim üzerime elbise şeklinde tunik çektim altıma çizme saçlarıma bant takarak serbest bıraktım makyajımıda yaptım gayet çekici ve bakımlıydım ee şimdi nişanlım beni terkmi edicek yaw kafam karıştı sırnaşık şey bu tür şeyler çok saçma bir bayan bakımlıykende namusunu korur tabiki çok minicik etek giymeyebilirsin ama asıl çekicilik diz üstü eteklerdedir kaydirigubbakcemile3
çekici ve bakımlıymışsınız. olmadı.
erkekler evlenmezmiş bakın.:roflol:
güzel olmayacaksınız,bakımsız ve çekicilikten uzak olacaksınız. işte o zaman namuslu oluyormuşsunuz ve erkekler evleniyormuş. haaa böyle düşünen erkekler bakıyormuş öyle kadınlara oda ayrı. kendiside bakıyor demek.:nazar:
aklı kalır o kadınlarda dediğine göre.[/QUOTE]

"kişi kendinden bilir" diye boşuna dememişler..

konu sahibi arkadaş, kendi eşinden yola çıkarak öyle yorumlar yaptı sanırım..yanlış düşündüğünün şimdi farkına varıyordur :nazar:

kuzum
ayy içim daraldı bu konuda.:nazar:

aLLeGRia
okypetemin bahsettiği konuyu okudum da siz bazı şeyleri baştan kabullenmişsiniz
eşiniz de bunun farkında o nedenle tepenize çıkmış kusura bakmayın..

askbuya
hepimizi allah yaratmıoş..güzel çirkn göreceli kavram fakat çirkn insan yoktur bence.bakımlı olmalısın.ünlüleri görsen senden bin kat çrknlerdr nasıl o hale geliolar sanıyorsnz.çık arkdşm dışarı önce saçndan başla kuaföre gt ardndan alverişe çık kendini yenilee.eski türk flmlerini izlede örnek al brass cnm.

office
22-12-09, 09:12
yanlış yorum yaptım :KK43:

pembehera
eflatun,
işte saygıdan başka evlilikte tutkal vazifesi gören çok önemli bazı unsurların eksik olduğu (en azından tek taraflı)bir tablo. ki saygı genelde en üst düzeyde görülür bu evliliklerde, çünkü aradaki saygıyı en ufak yitirecek ortamlar olmaz, tartışmalar, fikir ayrılıkları çıkmaz çünkü sen alttan aldığın, hesap sormadığın, böyle her kim oluyorsa kaynına bile özür dilemek zorunda bırakılacağın için seçilmişsindir belki de...
bunlar da yetmez gibi akılının başka yerde kalabildiğini,kalabileceğini bile ima eder, bakımlı kadınları eleştirir ama belki de inançları ket vurmasa şimdilik hayallerini ama fırsat olursa yaşantısının bir kısmını süsleyeceklerdir...
neslini sürdürebilmek, sözümona namuslu bir hanımla evlenerek sürdürebilmek, hayati ihtiyaçları karşılayabilmek için kimilerine göre doğru, kimilerine göre yanlış mantık evliliği...
seni tenzih ederek söylüyorum, eşin ve eşin gibilerin beyin yapısıyla ilgili bu düşüncelerim, lütfen alınma ve kırılma...
sen masum tarafsın burada, ne çirkin olduğunu düşünerek takıntılarla kendini yor, ne de alakasız insanlardan özür dile... bundan sonra durumu lehine değiştirmenin en önemli yolu çok basit, kendine saygı duymalısın...
kendine saygı duymayana kimse saygı duymaz...

askitom_85
offıce arkadasım sen bu bayanı baskasıyla karıstırıyorsun

o gorumcesı bosanan eşi şiddet gosteren bırısı baska bır bayandı

kardelen mıydı neydııı

bıdaha bak ıstersennn

deniz_gunes
Kendine güvenli, dik dur onlara karşı..

Zorla mı aldı seni aklı nerdeydi kocanın? Bu erkekler harbi tuhaf..

Zorlama, beni beğensin bilmem ne diye zorlama, çabalama,üzülme, kaynına kocana karşı dik dur, güzel miyim beni beğeniyor musun bilmem ne diye sorup da kendini küçültme, baştan düşünseydi, gözü kapalı mıydı evlenirken madem seni güel bulmuyor?

Kaynını da kaale bile alma şekerim, onunla neden muhatap oluyorsun, o kim ki? Ona ne sen güzel misin çirkin misin ? O kendi karısının güzelliğini test etsin çok boş vakti varsa...Allahım yaa..Siz mutluysanız kaynın kim oluyor da senin için yorum yapıyor..Hadsizlik yapmasın..
Bu benim düşüncem..

office
askitom_85
offıce arkadasım sen bu bayanı baskasıyla karıstırıyorsun

o gorumcesı bosanan eşi şiddet gosteren bırısı baska bır bayandı

kardelen mıydı neydııı

bıdaha bak ıstersennn
hehe amanın yanlış konuya yorum yaptım :kedi: kusura bakma eflatun arkadaşım a.s.

askitom sağol canım a.s.

askitom_85
sende sagol offıce cnmm

askitom_85
eflatun81

bıraz kendıne guven
ıkıde bır guzelmıyım deme

gıyın suslen bakımlı ol
soyle azıcık da cılvelı

herseyden once kendını sev
onun abısıyle nıye muhattap oluyor sunkı
kaale bıle alma onun sevıyesıne dusme

hersey ınsanın kendını sevmesıyle baslar
bende 9 aylık hamıleyım
dogumuma 15 gun var

hıcte boyle sorunlarım yokkk
guleryuzlu pozıtıf ol

bırak eşin senı boyle gordukçe
yuzun guneş gıbı parladıkça

o kosacak peşınden
bu kıza bır haller oldu dıyecek

ne demek artık ugrasmıycam
neden baskaları ıcın yasarız kı
once kendımızle barısık olalım
gerısı gelır
oturuo oturup çırkınım dıye kurma
allah daha buyuk dert vermesın
,
sana tavsıyem ılk once kendıne guvennnn
kımın ne dedıgı umrunda olmasın
guzellık gorecelıdır
kaynınla mı evlısın hayıırrrr
ozamannn sorun yoook

ıkıde bır de eşine guzelmıyım deme cocuk gıbı

bırak o senı kıskansın şımartsınn
ama kendıne bakkk
sevmese almazı,ustune bıde cocuk yapmazdı
sen annesın anne guzellıgın var şimdi
unutma nicesi çocuk ısteyıpte olamıyor
bu bile ne buyk lutuf,hayatta başka dertlerın olmasın arkadasım
sana benden arkadaş tavsıyesiii

SERENAY
Eflatuncum Erkekler güzellikten ne anlar Allahaşkına bacım yaaa. Bırak güzelmiyim diye ikidebir sormayı eşine sen önce bi silkelen ve kendine gel bakim...hadiiiivereliniortak

Bak güzelim erkek milleti için güzellik göreceli bir kavramdır ve fazla bir önemide yoktur erkekler bir kadına baktıkları zaman dikkat et önce bacak ve kalça sonra göğüslere bakarlar farketmedin miiii:1shok: güzel bir kalça ve bacak gördeler ise işte gözleri bööle olurrr.

Nice güzel hatunlar bilirim bebek gibidir eşlerini kendi güzelliklerinin yanında tırnakları dahi olmayacak hatunlara kaptırmışlardır. Neden mi güzel olup donuk bir kadını erkek ne yapsın, önemli olan DİŞİLİKTİR. Bir atasözü vardır bilirmisin "Bir kadın mutfağında aşçı, evinde hizmetçi yatağında da Fah....dir." işte erkek böyle bir kadını sever ister beğenir yoksa salt güzellik erkeğin istekleri arasında önemli bir yer teşkil etmez. Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Zaten seni istemese evlenmezdi arkadaşım bırak kaynının söylediklerini ve yaptıklarını 3. şahıslar için huzurunuda bozma. Kendine yakışan kıyafetler ve iç çamaşırları al ve bir kadın olarak dişiliğini ön plana çıkar, bıcır bıcır ol, fıkır fıkır ol erkeğin için bişiler ol işte anla artık canım.

Ay ben çok mu güzelim yooo güzel bile değilim üstelik ileri derecede işitme engelliyim yanı sağırım ve eşim engeli olmayan birisi. Her güzel olmayanı eşi sevmeseydi oooo bebek gibi hatunlar evli bizlerde bekar evde kalmışlar olarak hayatımızı devam ettirirdik.

Aklıma geldikce yine yazarım şimdilik bu kadar yazabildim. sen dediklerimi yap sonuç alamazsan özelden bana mesaj at ben sana taktik veririm yine.:teytey:

Çok öpüyorum seni...

ohcanimadeysin
eşin eğer seni sevmiyorsa neden evlenmiş ya uyuz olurum böyle şeylere..gırtlağına bıçak mı dayamışlar..
sende kendine güven biraz canım..kuaföre git saçlarını kestir yaptır değişik hva kat kendine..son moda vücuda yakışan kıyafetleri al..valla fıstık gibim olursun..

hem ne biçim bir anlayış ya bakımlı süslü kadınla evlenilmez diye...
bakımlı kadın eşini her yerde taşır..tabi eşininde bakımlı olması lazım o ayrı meselede,kadın giyimine saçına cildine dikkat etmeli ya..
ilk önce kendisi için..ben şahsen güzel giyindiğimde,kıyafete uygun takı takıp makyaj yaptığımda,üzerime bi kot bi kazak geçirip saçlarımı topladığım halimden daha mutlu oluyorum..
eşim beni her zaman beğendiğini söyler ama o zaman bakışındaki memnuniyet daha başka oluyor...

sende önce kendin için yap..gerisi gelir zaten..

nidam034
22-12-09, 10:12
kuzum kendını nıye paspas edıyordun..kaynına anlamadım..kim ki ya o sana boyle kelımler edıyor..aa ne terbıyesız valla cıldırdım..yazılan yorumları okuyacaktım onları bıle okuyamadım..ayrıyetten ona ne oluyor o gıtsın karısına baksın sana nıye karısıyor..tovbe est..valla ben olsam kesın tavrıma koyardım..agzıma gelını sayar bundan sonrada yuzlerıne bakmazdım..

chess
ya sen bi ara eltime bayramda gitmek zorundamıyım gibi konu açmıştın demi, eltin kayınpederine abuk sabuk foto gösterip bu yeni gelinin işte demişti, bu kayın o eltinin kocası kayın mı yoksaakannehirakannehir

pays_bas
Birileri evlenecegi zaman (bu gorucu usulu olsun anlasarak olsun) ailelerin veya akrabalarin/yakinlarin mustakbel gelin/damat icin guzeldir cirkindir kasi guzel agzi guzel burnu guzel soyle guzel boyle guzel diye ovunmeleri beni o kadar sinir ederki. Sanki onlar begenince olucak sadece bu is. Gonul bu yaa kimi ne ilgilendirir hic anlamamisimdir. Cirkin diye bisey yok, YARADAN herkese bi guzellik vermis Rabbimize sukretmemiz lazim elimiz ayagimiz var, halimize sukredelim bunlara sahip olamayanlarda var...
Canim esine gelince...seni alirken seni begenmedenmi almis? Kafasina silahmi dayamislar seninle evlendirmek icin, zorla olacak is degil ya bu.. Elbette seni begenecektir begeniyordur belkide senin kendine karsi guvenin olmadigini hissettiginden sana karsi boyle davraniyordur bir yanini ezik birakmak icin. Acikca onunla konussana. Hem o kadar pasif olma ne bu ya... sen elbette guzelsin. Kendine once guzel oldugunu soylemelisin. Ne demek yaa.. ay cok sinir oldum bu ise.
Okuduklarimdan sunu cikariyorum...heralde sen pek kendine bakmiyorsun.. olabilir...belkide kendine yakisan kiyafetleri almiyorsundur (bunu seni kucumsemek icin soylemiyorum, herkes bu konuda yetenekli olmuyor) soyle etrafina bak bakalim tanidigin biri mutlaka vardir zevkli birisii,birlikte cikip alisveris yapsaniz? Kendine biraz ceki duzen versen? Ama unutma herseyden once kendine inan..!!!

HayyaL
Ben seni güzel bulmasından daha çok senle paylaşımının bu denli az olmasına takıldım...
Hiçbirşey paylaşmıyorsunuz yazdığına göre.
Sana göre nazik terbiyeli düşünceli görünebilir ama sana karşı mesafeli...
Bu seni hiç mi rahatsız etmiyor?
Güzel bulunmak da çok önemli ama kaynın seni nasıl bulursa bulsun eşinin düşüncesi önemli.
yerimseniben
ılla çok güzel demesine gerek yok çünkü siz aşk evliliği yapmamışsınız o da sana aşk duymuyor bu yüzden sana güzelsin demeyebilir...
Maalesef görücü usulü evliliğin dezavantajları bunlar...
Birbirinizi çok tanımadan özelliklere bakılarak evlilik yapmışsınız...
Bunlar bir tarafa, eşin seni sevmeye çalışıyorsa bırak çalışsın...
Başkasını da umursama kaynın seni güzel bulsa ne bulmasa ne?
Eşin beğenmiş de almış ona bak sen...
Ve evliliğini oturtmaya bak.
a.s.

eflatun81
arkadaşlar yorumlarınız için saolun size hak vermedim değil.sorun ben de başlıyor kendime güvenim yok galiba benim..fakat ben e şunu söyleyim evlilik kolay değilmiş,evlilik akıl işiymiş kızlar bunu anladım..ben o adamdan özür diledim ya biraz önce msj atmış tamam bundan sonra normal davranalım önemli değil yazmış.ben de eşime yolladım yazdığı msj ı..ne olur çok yıprandım bundan sonra güzel başlangıç yapalım dedi..eşim haklı aslında..ben siyaset yapabilseydim bu sorunları yaşamıcaktım..yapmacık olamadım..benim için iyi başlangıç olmayacak ,ne olacak biliyor musunuz dobra eflatun yerine siyaset.i,yapmacık eflatun gelecek..böyle olmazsa evliliğimiz zarar görecek..güzellik konusuna gelince ben en iyisi pskoloğa gideyim yenemiyorum bu takıntıyı saolun

eflatun81
chess
ya sen bi ara eltime bayramda gitmek zorundamıyım gibi konu açmıştın demi, eltin kayınpederine abuk sabuk foto gösterip bu yeni gelinin işte demişti, bu kayın o eltinin kocası kayın mı yoksaakannehirakannehir
evet o kişiler bu kişiler

chess
ya şimdi canım sen bana gene kızcan ama vallahi objektif bakıyorum ve anlamıyorum, nasıl oluyorsa senin eşin bir kamyon olaydan sonra abisine ve yengesine karşı hala boynu kıldan ince oluyor, bu kayınla elti seni ayaklarına pas pas etmiş ayol, ve eşinde hala özür diletmek peşinde, yok yok gerçekten anlamıyorumakannehirakannehirakannehir

eflatun81
hani diyosunuz böyle kayınla görüşülür mü gidilir mi ağzına geleni say bitir ilişkini..hayır kızlar ben bunu yapmaya çalıştım amaa baktımki eşimle aramız soğuyor evliliğim çatırdıyor..eşim benden uzaklaşmaya başlıyor.eşim abisini koruduğundan değil onunda hatalarını söylüyor ama bana senin siyasetçi olmamanı ,dobra olmanı,sinirlenince açık açık konuşmanı istemiyorum sevmiyorum..böyle yaptığında onların eline koz veriyorsun..bak biz geline iyi davrandık o sinirli davranıyor derler diyhor sizce eşim haklı değil mi?evlilikte siyaset lazım kızlar dimi

chess
valla evet biraz diplomasi iyidir ama bu tarz bi kayın ve eltiye değil valla
kusura bakma ama böyle insanlara diplomasi gösterecem diye gururunu ayaklar altına aldırmamalısın yoksa bu işin sonu gelmez, gördüğüm kadarıylada gelmiyor sonu zaten

nidam034
eflatun81
hani diyosunuz böyle kayınla görüşülür mü gidilir mi ağzına geleni say bitir ilişkini..hayır kızlar ben bunu yapmaya çalıştım amaa baktımki eşimle aramız soğuyor evliliğim çatırdıyor..eşim benden uzaklaşmaya başlıyor.eşim abisini koruduğundan değil onunda hatalarını söylüyor ama bana senin siyasetçi olmamanı ,dobra olmanı,sinirlenince açık açık konuşmanı istemiyorum sevmiyorum..böyle yaptığında onların eline koz veriyorsun..bak biz geline iyi davrandık o sinirli davranıyor derler diyhor sizce eşim haklı değil mi?evlilikte siyaset lazım kızlar dimi
bence hiçte haklı degil..abisiyse abilgini bilecek küçük hata yaptıgında kapatmasını ortemesını bılecek ama sızınki masallah dil pabuc gıbı anca ona buna laf yetıstırsın hakaret etsın..kusura bakmasın eşin aynı hakaretlerı ona senın abın yapsaydı..kardesıme hıc yakısmıyorsun sen ne bıcım adamsın falan deseydı..acaba ne yapardı merak ettım..bosversene canım bunları ..bırak ya ne ezdırecen kendını..

Amonra
politik olmak bana yanlış geliyo. ben neysem o şekilde davranırdım ki davranıyorum da beni sevmeyen beni istemeyen bana hakaret eden insanlar eşimin ailesi evlendikten sonra tek bi kez görüşmedik eşimle. 6 ay oldu. eşim allahtan hep benden yana ama olmasaydı da tavrımı koyardım ne demek onlar beim canıma okuyacak ben özür dilicem bu kadar değersiz değilim ben der tepkimi koyardım. eşim benim yanımda ailesiyle ilgili konuşmaz hiç konusunu bile açmayız evimizde onları sildik yoklarmış gibi davranırız. kendimi burdaki bazı konuları okudukça o kadar şanslı sayıyorum ki. ama işin çoğu sen de bitiyo. güçlü ol tavrını koy. sırf bi adam beni sevsin evliliğim zarar görmesin diye kendime zarar verip insanların eline oyuncak olamam eğer kendimden eminsem içim rahatsa bırakırdım kendi hatasını kendş anlasın isterse de soğusun

eflatun81
ben ona ağzıma geleni saydım saydım msj da oda bana..sonrada özür diledim..ben ne yaptım tükürdüğümü yaladım ne y aptım..ne için evliliğim için..başım okadar ağrıyorki..kayınpeder bende kalıyo severim onu.kaynıma baban bile sende kalmak istemiyor yazdım ne demiş biliyomsuunuz?bendede 4 ay kaldı azcıkda kahrını sen çek..pederin bi kahrı yok bana..çok garip ya ben bu adamdan özür diledim yaa kimin için eşim için..bekarlara söylüyorumm evlilik toz pembe bir hayat değilmiş,susmayı,kendini törpülemeyi,ben bilirimleri bırakacakmışsın ben bunu anladım..bir topik daha açayım bari "Evlilik size neyi öğretti"diye herkes kesin törpülendiğini yazacaktır eşleri ile anlaşsalar bile

Amonra
evlilik kendini törpülemek değil özveridir... ama özveri tek taraflı olucaksa bunun adı da kendine ızdırap etmektir.

eflatun81
22-12-09, 11:12
nidam034
bence hiçte haklı degil..abisiyse abilgini bilecek küçük hata yaptıgında kapatmasını ortemesını bılecek ama sızınki masallah dil pabuc gıbı anca ona buna laf yetıstırsın hakaret etsın..kusura bakmasın eşin aynı hakaretlerı ona senın abın yapsaydı..kardesıme hıc yakısmıyorsun sen ne bıcım adamsın falan deseydı..acaba ne yapardı merak ettım..bosversene canım bunları ..bırak ya ne ezdırecen kendını..
abisi ile bundan 5 ay önce tartışmışlar dün analttı ilk defa..eşim beni korumuş..eflatun aileye yeni katıldı,ist la küçük şehirden geldi alışma sürecinde ,size karşı bilinçli tavır yapmıyor,onun duruşu ciddi...falan filan beni korumuş güya..abisninde hatalarını yüzüne söylemiş ne söylediğini anlatmadı.ama tartışdık dedi..eşim beni koruduğu için tükürdüğümü yalıyorum canım yoksa hakaretin alasını yapmasını bilirdim ona

nidam034
eflatun81
ben ona ağzıma geleni saydım saydım msj da oda bana..sonrada özür diledim..ben ne yaptım tükürdüğümü yaladım ne y aptım..ne için evliliğim için..başım okadar ağrıyorki..kayınpeder bende kalıyo severim onu.kaynıma baban bile sende kalmak istemiyor yazdım ne demiş biliyomsuunuz?bendede 4 ay kaldı azcıkda kahrını sen çek..pederin bi kahrı yok bana..çok garip ya ben bu adamdan özür diledim yaa kimin için eşim için..bekarlara söylüyorumm evlilik toz pembe bir hayat değilmiş,susmayı,kendini törpülemeyi,ben bilirimleri bırakacakmışsın ben bunu anladım..bir topik daha açayım bari "Evlilik size neyi öğretti"diye herkes kesin törpülendiğini yazacaktır eşleri ile anlaşsalar bile
bana kızmada sen hicbirseyi ogrenmemıssın..sen sadece evlılıkte pasıf olmayı ogrenmıssın..

ilk hatan kaynınınla yüz göz olmakta olmuş..
ikinci hatan dogrularının arkasında duramamandan olmuş..

ona cvp verme tenezzulunde dahı bulunmayacaktın..o kim oluyor ya ..inan kendımı senın yerıne koydum..gercekten acaıp sınırlendım..ben senın gıbı davranmazdım..dıyeceksın uzaktan davulun sesı hos gelır..hıc te oyle degıl..eger bır ınsana hakettıgı cvb verdıysem..senın gıbı yapıp tukurdugumu asla yalamazdım..cunku hak etmıs..bundan sonra yapabılıecegın tek sey var..dogrularının arkasında dur..tartısma olmasın ıstıyorsan..kaale alma..cvp verme..

TaDukHePa
eflatun81
kızlar sabaha kadar uyumadım moralim okadar bozukki sıkıntıdan patlıcam.Buraya yazıp rahatlıyorum az da olsa..daha önce kaynım ve eltimle ilgili topik açmıştım.o konu ile bağlantılı olarak eşimle ilgili birşeyler yazıcam okuyanlara fikir verenlere şimdiden tşk ler..
1 buçuk yıllık evliyim.eşim olduğu için demiyorum bana ve diğer insanlara iyi niyetli ,yardımsever,dedikodu yapmayan,düşünceli biri.kendisi iyi bir ünv bitirip kariyer sahibi olmuş buna rağmen alçakgönüllü biri.görücü usulü evlendik,daha doğrusu tanıştırıldık.nişanlı iken farklı şehirlerde idik telde ,nette görüşürdük çok nadir gelirdi ist dan sivasa..nişanlı iken uzak olmamızdan kaynaklandığını düüşünürdüm ondaki suskunluğun.ama evlendik yine aynı kızlar..bana çok değer verir,ütüsünüde kendi yapar,ayağıma çorabımı giydirir fakaat benimle pek konuşmaz,hep suskundur.bilgisayarında oyun oynamayı ve dizi izlemeyi tercih eder.bir yere gideriz gittiğimiz yerde e konuşmaz.beni kırmamak için kelimelerine dikkat eder..güzel olduğumu ben sormadan söylemez,hatta ilk aylarda giyim tarzımı eleştirirdi,eski fotoğraflarımda erkek gibi olduğumu şimdi daha iyi göründüğümü,kadınsı giyinmem gerektiğini söylerdi.elbiselere bisürü para dökerdim çıkardım karşısına sorardım,çoğunu beğenmez ben üzülünce sen sordun ben söyledim derdi,artık farkında beni çirkin bulduğunu düşündüğümü biliyor buna rağmen bana güzelsin diye iltifat etmiyor..Arkadaşlar sizce eskiye göre seni daha güzel buluyorum,eskiden çok zayıf kara kuru bişeydin demek iltifat mı? biliyorum güzel olmadığımı,madem beni beğenmiyordu almasaydı..neyse
Gelelim şeytan kaynıma..Bundan 5 ay önce eşimle konuşmuş ..sen bu kızı nerden buldun çok çirkin,sana yakışmıyor demiş..ben bu lafları kaynımın kendi ağzından duydum,eşime sordum hayır öyle bişey demedi dedi..fakat kaynımla ilgili tartışırken dün kendi itiraf etti evet bana senin güzel olmadığını,canayakın durmadığını söyledi dedi.sen nededin siye sordum..eşim ist la yeni geldi zamanla alışacak abi,aslında çok iyi biri,geriden duruşu öyle demiş..kızlar eşim bunları söylerken yine beni güzel bulduğunu söylemedi.
Dün kaynıma mail atmıştım,tartışmıştık,bana hakaret etti ben de ona ..eşime okuttum yazdıklarını eşim bu olaydan sonra abisinin 5 ay önceki süşüncelerini..abisi mailinde bana kardeşimin yanında çocuk gibi duruyorsun seni ilk gördüğümde farketmedim bile diyerek resmen bana hakaret etti ve daha yazmadığım birçok terbiyesiz lafları var..soracaksınız eşin ne dedi diye..eşim abimde sende hakaret içerikli konuşmuşsunuz ,o senden büyük sen hatalısın ,ondan özür dileyeceksin diyerek özür maili yazdırdı bana..ona cana yakın davranacaksın yoksa herşey kötü olacak dedi..özür diletti zorla bana adam cvp bile yazmadı..en çok üzüldüğüm şey de abim sana çirkin dese de ben se i güzel buluyorum dememesi..eskiden benim için güzelllik önemli değil ,şimdi önemli mi olmaya başladı acaba.kızlar velhasılı eşimin suskunluğunun,bana güzel demeyişinin,tv ve pc de vakit geçirişlerinin sebebi buymuş.BENİ SEVMESİ DEĞİL SEVMEYE ÇALIŞMASI imiş..ben çabalamıcam,beni sevmesi için.benim tipim bu,insanlar beni alçakgönüllü bulur kendi ailesi ve kendisi başta olmak üzere..buna rağmen beni kadın olarak beğenmiyorsa çabalamıcam beni sevmesi için bu evlilik nereye varacaksa varsın umrumda değil artık..ben salak değilim ya hissediyordum eşimin benimle paylaşımının az olduğunun,beni güzel bulmadığının.kendisi çok iyi biri kızlar kırıcı değil ama paylaşımımız yok.Başınızı ağrıttım kızlar kusura bakmayın

Sevgili arkadaşm; şimdi bir kaç anektoda dikkat ettim: Eşin anladığım kadarıyla nazik biri, ne güzel işte ya ayı olsaydı... Sana iyi davranıyorsa sevgisi var demektir, ancak bilmemiz gereken şey herkesin sevgisini göstermede bir tarzı vardır. Onu değiştiremeyiz.
İkinci olarak da kaynınla ilgili konu: senden nefret ettiği aşikar... Onun ne düşündüğü seni etkilememeli. Ben evlendikten sonra neler duydum neleeer... Hem de neden biliyor musunuz; eşimin boyu çok uzun benim boyum 1,60 diye... Kavga edecekti eşim, zor engel oldum. Senin eşin kardeşini de kaybetmek istemiyor, empati yapmanı tavsiye ederim. İki tarafı da sıkı tutmaya çalışıyor, çünkü yapısı bu; kendisi resesif...
Son olarak da şunu eklemeyi uygun görüyorum: Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. İyi bir kuaföre git (git git çekinme, pahalı bir yer olsun 1000de 1 lüks yaşamak lazım), bırak kendini kuaförün eline, o kendi kafasına göre seni bir şekle soksun, o zaman görsünler bakalım kim güzel, kim çirkin...

bulgar
herşeyi eşim için yapıyorum diyorsun ama..
eşin senin için ne yapıyor bir de bunları düşün...

TaDukHePa
eflatun81

Son bir şey daha; öyle bir adamla laf dalaşına girip de kaliteni düşürme; sonuçta çamura taş atarsan üzerine sıçrar...
:eek:lmaz:

chess
neden, herkes böyle, toz pembe değil, bi başlık açsam herkes böyle olduğunu yazar gibi şeyler yazarak kendine yandaş arıyorsun ki, gerçekleri görmüyorsun bence, kendinden bu kadar taviz verirsen geriye hiç bişey kalmaz, ne kalır geriye, kişiliğin kalmaz, sen kalmazsın, sadece eşinin ve onların elinde kukla olursun, o zaman mutlu bi evliliğin olacağınımı sanıyorsun, hayır olmıcak
sadece birbirize uygun değilsiniz bence, ve sen olaylara böyle bakmaya devam ettiğin sürece bu olaylar devam edecek
sürekli kendine bahaneler yaratıyosun, herkesin böyle olduğuna inanmak istiyosun, buna inanarak rahatlıcaksın belki ama gerçekler bunlar değil, hayatına objektif bak biraz