TEST

2010 Eylül Anneleri

pembehera
18-03-10, 15:03
zelcan
gerçektende pek yazan yok sanırım
ama geçmiş o kadar çok ki
maşallah bir kaç sayfasını okudum ama çooooooook geldi
haha

kızlar benim sağ karnımın alt tarafı ağrıyor
sizdede oluyor mu?????
ayağa kalkınca falan oluyo bazen birkaç saniye bende de.

Nagihan
pembehera
ben 3 kilo verdim ve az önce gene çıkardım.
ALLAH yardımcımız olsun isyan etmek gibi olmasın ama ben de bıktım.
sen nekadar oldun canım benim bulantılarım da aşırıydı allaha şükür azaldı ama sabahları çok oluyor akşama kadarda miğdem bulanıyor ama çıkartmıyorum

Nagihan
pembehera
sen pendik şifa ferda hanıma gidiyordun değil mi nagihan?
evet canım ferda hanıma gidiyorum sen

gamze_kelebek
Nagihan
kızlar iyi akşamlar nasılsınız
bulantısı olan arkadaşlar nasıl bulantılar geçtimi zizin
benim hala devam ediyor ama önceki gibi sürekli çıkartmıyorum
ooooooooooooffffffffffffff bitsin artık bulantılar yaaaaaaaaaaaaaa

benşm bugğn hiç bulantım olmadı ilk defa bulantısız bi gün geçiriyorum:nazar: bugün bi yemek yedim bi yemek yedim artık gerçekten birsin bulantılar yiyelim yiyelim göbüşümüz çıksınnnnn:):CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

pembehera
Nagihan
sen nekadar oldun canım benim bulantılarım da aşırıydı allaha şükür azaldı ama sabahları çok oluyor akşama kadarda miğdem bulanıyor ama çıkartmıyorum
bugün tam 12 haftalık olduk ama 56,5 kilo ile başladığım hamilelikte bugün tartıldığım kadarıyla 53 kiloyum.
bulantıları düşün artık. bulantıyla kalsa iyi tüm alınması zaruri gıdalardan bile tiksinme hali. kokudan mutfağa girememe, yemek yiyememe.
zor, ALLAH yardımcımız olsun...

Nagihan
zelcan
gerçektende pek yazan yok sanırım
ama geçmiş o kadar çok ki
maşallah bir kaç sayfasını okudum ama çooooooook geldi
haha

kızlar benim sağ karnımın alt tarafı ağrıyor
sizdede oluyor mu?????
benimde bugün başladı sağ tarafımda ağrı ama benim suçum var saksı sürükledim bolkona bide kaldırdım galiba ağrı ondan korkuyorum

zelcan
pembehera
ayağa kalkınca falan oluyo bazen birkaç saniye bende de.

hemen geçiyor mu??
ben oturuyorum hala geçmedi
korktum biraz
çok değil ama biraz evi toparlamıştım
ağır filan kaldırmadım elektrik süpürgeyide çalıştırmadım
biraz toz aldım kiler gibi biyer var orayı azıcık düzelttim ama
bir saattir filan baya hissetiriyor kendini bilmiyorumkismile
ayakları uzattım geçmedi
bide tamamen yatayım bakalım fark edecek mi

pembehera
Nagihan
evet canım ferda hanıma gidiyorum sen
ben de ferda hanıma gidiyorum ama kendisi ayın 22 sine kadar izinliymiş ve ben bugün ikili testimi mecburen burçak hanıma yaptırdım... inşaallah iyi bir doktordur. hiçbir fikrim yok.
gideceksen haberin olsun 22 sine kadar yok.

A&S
selam kızlar nasılsınız
biz bugün dr a gittik ikili testimizin sonucu temiz çıktı çok şükür
10000 1den aşağı yazıyor herşey yolunda çok şükür
bebeğim büyümüş 8 cm olmuş 13+4 çıktık usg de
yine kıpır kıpırdı meleğim yüzünü kapatıyordu elleriyle bize bay bay yaptı
hiç durmadı maşallah cd alamadık dvd yokmuş bidahaki sefere inş
cinsiyet kesinleşti
oğlum oluyorrrrrrrr
gelsin mavilerrrrr

zelcan
Nagihan
benimde bugün başladı sağ tarafımda ağrı ama benim suçum var saksı sürükledim bolkona bide kaldırdım galiba ağrı ondan korkuyorum
eşşek kafam bende bir kaç şey yaptım evde ondan mı acaba
dündü sanırım cam silmiştim ozamanda biraz yokladı ama geçmişti sonra uzanınca
biraz uzansam mı yine ne

işte bişey olmaz o kadardan diyoruz sonra al sana...

pembehera
zelcan
hemen geçiyor mu??
ben oturuyorum hala geçmedi
korktum biraz
çok değil ama biraz evi toparlamıştım
ağır filan kaldırmadım elektrik süpürgeyide çalıştırmadım
biraz toz aldım kiler gibi biyer var orayı azıcık düzelttim ama
bir saattir filan baya hissetiriyor kendini bilmiyorumkismile
ayakları uzattım geçmedi
bide tamamen yatayım bakalım fark edecek mi
endişelenme, hareket edince biraz fazla bende de oluyo dediğim gibi.uzun sürmüyor pek.
bence de yat, dinlen. kendini yorma. geçer merak etme...ALLAH'a emanet bebeklerimiz

pembehera
A&S
selam kızlar nasılsınız
cinsiyet kesinleşti
oğlum oluyorrrrrrrr
gelsin mavilerrrrr
hayırlı olsun, maşaallah.

Nagihan
gamze_kelebek
benşm bugğn hiç bulantım olmadı ilk defa bulantısız bi gün geçiriyorum:nazar: bugün bi yemek yedim bi yemek yedim artık gerçekten birsin bulantılar yiyelim yiyelim göbüşümüz çıksınnnnn:):CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

ben yemek yiyorum da sonra biğdem gelip gidiyor fena bişey geçer 3 aydan sonra diyorlar ama geçmiyor
ilacıda kestim 15 gün oluyor artık nane şekeriyle durdum şimdi ondanda tiksindim allah geçekten sabır versin bizlere annelik kolay değilmiş

pembehera
bugün tam 12 haftalık olduk ama 56,5 kilo ile başladığım hamilelikte bugün tartıldığım kadarıyla 53 kiloyum.
bulantıları düşün artık. bulantıyla kalsa iyi tüm alınması zaruri gıdalardan bile tiksinme hali. kokudan mutfağa girememe, yemek yiyememe.
zor, ALLAH yardımcımız olsun...
bende kilo vermiştim
canım sen ilaç kullanmıyormusun bak rahatlatıyor ben zofer diye ilaç kullandım anın da kesti 2 kutu bitirdim
köyde hava değişikliği oldu rahatladım köy havası iyi geldi bana
giydiğim elbiselerden bile tiksindim artık

A&S
pembehera
hayırlı olsun, maşaallah.
cnm çok teşekkürler darısı başına

zelcan
A&S : gözün aydın!!!!!!! demek oğluşun oluyor
ne mutlu sana!!!!!!!
bizim henüz belli değil can atıyorum cinsiyetini öğrenmek için

pembehera
Nagihan
[

bende kilo vermiştim
canım sen ilaç kullanmıyormusun bak rahatlatıyor ben zofer diye ilaç kullandım anın da kesti 2 kutu bitirdim
köyde hava değişikliği oldu rahatladım köy havası iyi geldi bana
giydiğim elbiselerden bile tiksindim artık
ne güzel, ben şimdilik ferrum fort ve elevit kullanıyorum, bulantı hapım yok.
bulantılarının azaldığına sevindim, böyle giderse ben de bulantı ilacı alacağım.
ben de tenimin kokusundan bile tiksiniyorum, geçecek inşaallah

zelcan
kızlar bende çıkıyorum
uzancam biraz karnım ağrıyor :KK43:

heroine
BU ARADA ELEVIT BENDE KABIZLIK YAPIYOR sızde de öyle bır durum oldumu?

Nagihan
A&S
selam kızlar nasılsınız
cinsiyet kesinleşti
oğlum oluyorrrrrrrr
gelsin mavilerrrrr
hayırlı olsun hayatım oğlun sağlıklı gelsin inşallah bende bugün gidecektim kesin belli olsun diye haftaya gitmeyi pilanlıyorum :CüvCüv:

pembehera
Nagihan
hayırlı olsun hayatım oğlun sağlıklı gelsin inşallah bende bugün gidecektim kesin belli olsun diye haftaya gitmeyi pilanlıyorum :CüvCüv:
gitmemişsin bugün iyi ki. ferda hanım 22 sine kadar izinli

pembehera
heroine
BU ARADA ELEVIT BENDE KABIZLIK YAPIYOR sızde de öyle bır durum oldumu?
ben bugün başladım elevite (çıkardım gerçi maalesef aldıktan yarım saat sonra)
kabızlık yapar mı bilemiyorum henüz

Nagihan
pembehera
ne güzel, ben şimdilik ferrum fort ve elevit kullanıyorum, bulantı hapım yok.
bulantılarının azaldığına sevindim, böyle giderse ben de bulantı ilacı alacağım.
ben de tenimin kokusundan bile tiksiniyorum, geçecek inşaallah
evet ya eşimin yanına bile korkarak sokuluyordum ben kokuyorum diye meğerse ben kokmuyormuşum
göğüslerime bakamıyordum kokuyordu
burda ki arkadaşlara söylemiştim süt kokuyor diye eşimede diyorum dalga geçiyor benle bi atlatsak şu günleri

pembe50
aysecm g.aydnnnnnnnnnnnnnnnn

heroine
pembehera
ıkınızde aynı hastaneye mı gıdıyosunuz?
hangisi?

A&S
zelcan
A&S : gözün aydın!!!!!!! demek oğluşun oluyor
ne mutlu sana!!!!!!!
bizim henüz belli değil can atıyorum cinsiyetini öğrenmek için

canım çok sağol darısı başına inş
insan öğrenmek istiyor hemen maviler almaya başlıcam

Nagihan
cnm 4 boyutluda benim 11 haftalıkken belli oldu
bugünde kesinleşti
inş seninkide belli olur cnm

sevsevil
ArkadaŞlar, bır maruzatım olacaktı... Ben de bır eylÜl annesı olarak bu topıcte yerım olduĞunu dÜŞÜnÜyorum ancak buraya gırdıĞımde ıŞın ıÇınden Çıkamıyorum. Bır gÜnde sayfalarca ılerlıyor okumaya kalktıĞımda gÜnaydınlar ıkı sayfa, aynı kıŞılerın aynı meselelerı sayfalarca sÜrÜyor, arada sorularım oldu cevap geldı mı dıye dakıkalarca aradım bulamadım. Hakverıcek mısınız bılmıyorum ama nasıl olucak anlamadım... Bır grup dostluk oluŞmuŞ, yenı gelenlere duyarsız kalınmıŞ sankı. Hepınızı sevıyor ve ÖpÜyorum...

pembehera
heroine
ıkınızde aynı hastaneye mı gıdıyosunuz?
hangisi?
pendik şifa hastanesi canım

Nagihan
pembehera
aaaaaaaaaaaa gerçektenmiiiiiiiiii neden hastalarını uyarmıyor ozaman bana randevu günü veriyor allah allah yaaaaaaaaa
haksızmıyım ani olan izin değildir bu demi önceden pilanlıdır heralde
eşim işten kalacak gidecez kimse yok

ya bide orda burçak hanım var onasıl onumu denesem acaba

heroine
sevsevil
ArkadaŞlar, bİr maruzatım olacaktı... Ben de bİr eylÜl annesİ olarak bu topİcte yerİm olduĞunu dÜŞÜnÜyorum ancak buraya gİrdİĞİmde İŞİn İÇİnden Çıkamıyorum. Bİr gÜnde sayfalarca İlerlİyor okumaya kalktıĞımda gÜnaydınlar İkİ sayfa, aynı kİŞİlerİn aynı meselelerİ sayfalarca sÜrÜyor, arada sorularım oldu cevap geldİ mİ dİye dakİkalarca aradım bulamadım. Hakverİcek mİsİnİz bİlmİyorum ama nasıl olucak anlamadım... Bİr grup dostluk oluŞmuŞ, yenİ gelenlere duyarsız kalınmıŞ sankİ. Hepİnİzİ sevİyor ve ÖpÜyorum...
canım öyle düşünme...
benımde cok sorumlarım havada kalmıştır... çalışıyorsan eğer, sürekli online olmaıyorsun (bende aynı durumdayım herşeye cevap yazamıyorum ve bakamıyorum ) o arada surekli burda olanlar konuşmaya devam edıyorlar ...
ama kişisel algılama sen içinden geceneri yaz..elbet birileri cevap verecektir.

heroine
18-03-10, 16:03
pembehera
pendik şifa hastanesi canım
ok uzakmış bana :)

heroine
ben kaçtım iyi akşamlar.

pembehera
Nagihan
aaaaaaaaaaaa gerçektenmiiiiiiiiii neden hastalarını uyarmıyor ozaman bana randevu günü veriyor allah allah yaaaaaaaaa
haksızmıyım ani olan izin değildir bu demi önceden pilanlıdır heralde
eşim işten kalacak gidecez kimse yok

ya bide orda burçak hanım var onasıl onumu denesem acaba
ah canım sen benim sana bikaç sayfa önnce yazdığım mesajı okuyamadın sanırım.
bugün takvimden de anlayacağın üzere 12. haftaya girdim ve ikili test günümdü.
olanları anlamışsındır, bir aradım ferda hanım izinliymiş ve mecburen ikili testimi hakkında hiçbirşey bilmediğim burçak hanım yaptı.
hayırlısı olsun artık, nasip olmadı doktoruma yaptırmak bu önemli testibilmiyorumkismile

zuleyha
slm kızlar ben 13 hafta 3 günluk gebeyım aşırı midemde yanma ve ekşime var ne yapmalıyım bana yardımcı olun lütfen dayanamıyom

peny
amelie26
5 kişiyiz diğerleri güzellik uykusunda heralde :CüvCüv:
nasılsınız?umarım bebişler de iyidir.
evet uykudaydık ne uykuydu ama...:bbo:

Nagihan
pembehera
ah canım sen benim sana bikaç sayfa önnce yazdığım mesajı okuyamadın sanırım.
bugün takvimden de anlayacağın üzere 12. haftaya girdim ve ikili test günümdü.
olanları anlamışsındır, bir aradım ferda hanım izinliymiş ve mecburen ikili testimi hakkında hiçbirşey bilmediğim burçak hanım yaptı.
hayırlısı olsun artık, nasip olmadı doktoruma yaptırmak bu önemli testibilmiyorumkismile
görmedim canım kusura bakma valla bende testimi burçak hanım göstermiştim
o farklı söyledi ferda hanım farklı anlattı biraz kafam karıştı
işte hastasını çağırıyon haber ver demi

zuleyha
kızla lütfen yardımcı olun bana

Nagihan
kızlar eşim mesaiye kalmış gelemiyor bende yemek yiyeyim geleyim yavrum acıkmış doyurayım geleyim görüşürüz

peny
Mopsy
isim konusu çok zor kızlar ya isim bulamıyorum ben..kız ismi tabi..bitane beğeniyorum 3 günde sıkılıyorum....şimdi yine bi isime taktım sıkılmazsam koyarım belki.bide bulduğum isimleri birisi beğenmeyince hemen soğuyorum.
aynen ben de kız ismi bulamıyorum kız isimlerini hiiiiiiiiiç beğenmiyorum..Bir tane eh işte dediğim isim var ama onu da biri koymuş ayıp olmazsa artık onu koyarım..

Nagihan
zuleyha
kızla lütfen yardımcı olun bana
nane şekeri bi dene bakalım nasıl olacak benim bulantılarıma iyi gelmişti dene istersen

pembehera
Nagihan
görmedim canım kusura bakma valla bende testimi burçak hanım göstermiştim
o farklı söyledi ferda hanım farklı anlattı biraz kafam karıştı
işte hastasını çağırıyon haber ver demi
öyle canım, dumura uğrdım biraz ama ne fayda.
0,8 mm ense kalınlığı dedi burçak hanım. kan sonucu da perşembeye çıkacakmış.sende de sorun yoktur inşaallah canım. hakkımızda hayırlısı olsun.
bu arada ikili test fiyatı 16 tl ye inmiş.

gamze_kelebek
A&S
selam kızlar nasılsınız
cinsiyet kesinleşti
oğlum oluyorrrrrrrr
gelsin mavilerrrrr
canım hayırlı olsun allahım sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin:)

pembehera
mide yanmasına ne iyi gelir hiçbir fikrim yok bu arada

zuleyha
benim mide bulantılarım geçti midemde ekşime başladı cok kötüyüm

peny
kismet
canim benim al sana dunyada bulunmayan iki isim,bu iki isim kurani kerimde en buyuk ayetlerden birisidir,misal ilki duha (DUHANA) kiz ismi duha suresinden geliyor, ikincisi havila (HAVILA) kurani kerimde 4buyuk irmkatan birinde bulunan altin sehrinin adina havila deniliyor ,ben sozum var kendime erkek olursa DENIZCAN kizim olursa sadece DENIZ koyacam yoksa koyardim,ben arastirmayi seviyorum ama su duha yada duhana ismine bayiliyorum kendime sozum olmasa koyardim,ama iyice bak bu iki isim asla asla ama asla yok,,ha birde elida ELIDA cok sevdigim isimlerden bir bayandan duymustum bu isimi kiz ismi,sevgiler ya aklima takildi belki hosuna gider ama anlamlari buyuk iki isim ve dunyada yok,,opuyorumnanaktan
Duha ismini duymuştum ama havilayı duymadım..Duha kuşluk vakti demek....İkisi de şahsen bana kız ismi olarak ( semantik olarak ) itici geldi..Mesela Kuranda geçiyor diye Aleyna koyuyorlar o da semantik olarak güzel ama anlamı "üzerimize" demekkaydirigubbakcemile3

A&S
gamze_kelebek
canım hayırlı olsun allahım sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin:)
canım çok sağol
darısı başına inş

gamze_kelebek
sevsevil
ArkadaŞlar, bİr maruzatım olacaktı... Ben de bİr eylÜl annesİ olarak bu topİcte yerİm olduĞunu dÜŞÜnÜyorum ancak buraya gİrdİĞİmde İŞİn İÇİnden Çıkamıyorum. Bİr gÜnde sayfalarca İlerlİyor okumaya kalktıĞımda gÜnaydınlar İkİ sayfa, aynı kİŞİlerİn aynı meselelerİ sayfalarca sÜrÜyor, arada sorularım oldu cevap geldİ mİ dİye dakİkalarca aradım bulamadım. Hakverİcek mİsİnİz bİlmİyorum ama nasıl olucak anlamadım... Bİr grup dostluk oluŞmuŞ, yenİ gelenlere duyarsız kalınmıŞ sankİ. Hepİnİzİ sevİyor ve ÖpÜyorum...
canım mrb :)
öle düşünme topic olarak biraz kalabalığız hepimizin bi çok sorusu havada kalıyor yani şahsi algılama:):) öle bi gruplaşma yokkk hem biiizz eylül anaları olarak hepimiz bi grubuz tatlımmm hoşgelmişsin aramızaaahihoyyythihoyyyt:CüvCüv:

afilli
sevsevil
ben de katılıyorumcnm sana gruplaşma var bir kere yazdım bi daha yazamadım bana cvp geldi mi bulamıyorum bile:):)neyse olmazsa bi grup da yeni katılanlar kuralım napalım başka türlü dikkat çekemecez

gamze_kelebek
zuleyha
benim mide bulantılarım geçti midemde ekşime başladı cok kötüyüm
bana süt ii gelio ama onuda kokudan içemiyorum içebiliyosan süt iç ii gelioo tatlımm:CüvCüv:

Nagihan
pembehera
öyle canım, dumura uğrdım biraz ama ne fayda.
0,8 mm ense kalınlığı dedi burçak hanım. kan sonucu da perşembeye çıkacakmış.sende de sorun yoktur inşaallah canım. hakkımızda hayırlısı olsun.
bu arada ikili test fiyatı 16 tl ye inmiş.
canım ben o 2 li 3 lü testleri yptırmıyorum
bende de kan uyuşmazlığı var iğnesi var burçak hanım doğumdan sonra iğne vurulacak diyor ferda hanım 7 ci ayda vurulacak diyor kafam karıştı iyice
ben testleri hastenede yaptırıyorum kaynarcada orda çok pahalı kaldıramam okadar sigortam var neden para vereyim ki

doğumdan sonra çocuğun kanı benimkinden olursa iğneye gerek yokmuş eğer babasının knın dansa iğne vurulacakmış
teyzemin kızındada vardı uyuşmazlık 72 saat çinde iğne vurulmuş
çocuğa zararı olur karnın da vurula diyorlar aklım bulanık buara

gamze_kelebek
afilli
ben de katılıyorumcnm sana gruplaşma var bir kere yazdım bi daha yazamadım bana cvp geldi mi bulamıyorum bile:):)neyse olmazsa bi grup da yeni katılanlar kuralım napalım başka türlü dikkat çekemecez
tatlışım yok öle bişi şahsi değil gerçekten emin olun benimde yazdıklarımdan 3tanesinden 2 tanesi muhakkak havada kalıo ama inanın topic kalabalık biraz ondan bu kargaşa yoksa az önce de dedğimiz gibi bizz eylül analarıyız:):) hepimiz biriz bunda bence bi sorun yok :KK46::KK46: hepimiz bebitolarımız için burdayız :ecrin_bebek::ecrin_bebek: