TEST

2010 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

HavvaEsen
30-07-10, 09:07
ebruderin
fiyatı nekadarmış araştırdınmı nasıl bişey resmi felan varmı?
Ben de şimdi ona bakıyodum buyur canım

IKEA Turkey - MAPA Mobilya ve Aksesuar Pazarlama A.Ş.

XSIDE
ebruderin
fiyatı nekadarmış araştırdınmı nasıl bişey resmi felan varmı?
IKEA Turkey - MAPA Mobilya ve Aksesuar Pazarlama A.Ş.

tepsi destek minderi falanda varmış ama onalr ek galiba

XSIDE
mama sandalyesi tepsisi 14.95
minderi ise 12.95 miş

ebruderin
XSIDE
mama sandalyesi tepsisi 14.95
minderi ise 12.95 miş
yaa benim evim ufak mutfağımda aynı salonda yemek yiyoruz biz o yüzden sandalye üstüne konan mam sandalyeleri varya ondan düşünüyorum ben...hiç değilse fazla yer kaplamaz.

XSIDE
bende çok yer kaplıyor diye istemiyorum ama bunun için çok pratik diyorlar.

HavvaEsen
Ben de kararsızım sandalye üstü olanlar ne kadar güvenli acaba. bizim ev de küçük. Hem taşınabilir olsun diyorum ama

1tanelerimozi
ama haksız mıyım sinirlenmekte burcu yav..

ZEYNEP6672
selam kızlar, bakıyorum bebişler geceleri uyumuyormuş. biz dişte böyle sorunlar yaşamadık ama diş çıkarırken huzursuzluk oluyormuş tabiki. baktınız gece uyumuyor calpol verin çeyrek ölçek bence. bu arada biz 6. ayı bitirdik biliyorsunuz. Doktorumuz bu ay bebeklerin annelerini kaybetme ve bırakılma korkularından dolayı geceleri huzursuz olabildiklerini söyledi. eger gece sık sık seni isterse kaldırmadan sakinleştirip tekrar uykuya dönmesini sagla dedi. yoksa alışır gece kalkmaya dedi. Sizinlede paylaşayım dedim.

HavvaEsen
30-07-10, 10:07
ZEYNEP6672
selam kızlar, bakıyorum bebişler geceleri uyumuyormuş. biz dişte böyle sorunlar yaşamadık ama diş çıkarırken huzursuzluk oluyormuş tabiki. baktınız gece uyumuyor calpol verin çeyrek ölçek bence. bu arada biz 6. ayı bitirdik biliyorsunuz. Doktorumuz bu ay bebeklerin annelerini kaybetme ve bırakılma korkularından dolayı geceleri huzursuz olabildiklerini söyledi. eger gece sık sık seni isterse kaldırmadan sakinleştirip tekrar uykuya dönmesini sagla dedi. yoksa alışır gece kalkmaya dedi. Sizinlede paylaşayım dedim.
Sağol Zeynepçim ben de tam o korkunun üstüne çalışmaya başlayacağım ya... Nasıl olacak bakalım. Bu sefer kaynana bakacak.

srpp
kızlar ben bunu beğendim daha bakmadım yarın falan bakıcam inş. bulurum.. ben plastik birşey istemiyorum ondan kayar diye düşünüyorum kumaş olsun ve taşınabilsin..

http://www.mothercare.com/Travel-bo...ing=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

XSIDE
1tanelerim
ama haksız mıyım sinirlenmekte burcu yav..
hankısın canım bekara kara boşamak kolay tabii öyle konuşuyoruz ama sende hemen atlamışsın bi dur biraz sitesini takip et sinsi sinsi sor dökülmesini bekle

ZEYNEP6672
sağol canım paylaştığın için.bende gece uyandığında sakin olmaya çalışıyorum ama o kadar uykuzusluktan bazen off uyu dedirtiyor sonrada niye sesimi yükselttim diye üzülüyorum.böyle böyle öğreneceğiz demekki.

srpp
Havva annen gelmeyecek mi canım??

ebruderin
srpp
kızlar ben bunu beğendim daha bakmadım yarın falan bakıcam inş. bulurum.. ben plastik birşey istemiyorum ondan kayar diye düşünüyorum kumaş olsun ve taşınabilsin..

http://www.mothercare.com/Travel-bo...ing=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core
ay evet çok güzelmiş bu nekadar acaba bunlar?

HavvaEsen
srpp
Havva annen gelmeyecek mi canım??
Yok canım babam hasta ya... Minnet etmek zorundayım ne yazık ki...
Sandalye güzelmiş canm...Bu sandalyeye bağlanandan di mi

1tanelerimozi
siteyi takip etmek ne kelime..uyanır uyanmaz açıyorum..
zaten daha doğru düzgün kullanmamış bile birkaç kşi var kayıtlı çoğusu kuzenleri falan..
zaten birşey yapacak olsa oradan yapmaz biliyorum ama kafam da takılmıyor değil..
ben neye takılıyorum biliyor musun? bilmiyorum demesine bilmiyorsan öğren bakalım nasıl olmuş bu..
ben daha nasıl eklenir onu bile bilmiyorum diyor..
biz eşimle 12 senedir tanışıyoruz ne benim ne de onun başka sevgilisi oldu..
ortaokulu beraber okuduk. ilk aşk yani..
kötü günler de yaşadık ayrılmadık.
adapazarında oturuyorduk onlar iş nedeniyle bursaya taşındı.. yine beraberdik..

beni istemeye geleceklerdi babası öldü..
sonra dayısı kalp krizi geçirdi..
düğünümüze üç gün kala benim dedem öldü..

biz çok şey yaşadık aslında..

eşim de şimdi diyor ki..
burada yalnız kaldın arkadaşın işin vs yok..
evde oturup oturup bana sarıyorsun diyor.. böyle şeyleri aklımdan geçirmem bile onu şaşırtıyor.
herşeyde onu suçluyorum buna kıırılıyor sanırım..

sizlere olayı anlatma sebebim de acaba ben olayları abartıyor muyum..yanlış yerden mi bakıyorum..

fatolina
ebruderin
canım sen kızınla berabermi yatıyon ?
evet canım kaynanamda olduğum için beraber yatıyoruz
XSIDE
şu ikea nın mama sandalyesini araştırıyorum kızlar herkes çok memnun ikiz anneleri falan almış 2'şer tane hemen hemen hepsi memnun.hem pratikmiş hem kolay maneleme falan yerde kaplamıyor alsam mı ki.Duru artık kucagımda oturur vaziyette yemek istiyor ee büyüdüler tabi yatarak yutmakta zor oluyor.
evet ya ablam almış nereye gitse yanında götürüyo çok pratik hemde çok uygun olmadı bende sipariş veriyim diyorum

srpp
ebruderin
ay evet çok güzelmiş bu nekadar acaba bunlar?
valla ben de bilmiyorum canım bugün yarın gidip bakıcam bulursam söylerim size de..

HavvaEsen
Yok canım babam hasta ya... Minnet etmek zorundayım ne yazık ki...
Sandalye güzelmiş canm...Bu sandalyeye bağlanandan di mi
evet alttan ve arkadan bağlanıyor..

1tanelerim
zaten daha doğru düzgün kullanmamış bile birkaç kşi var kayıtlı çoğusu kuzenleri falan..
zaten birşey yapacak olsa oradan yapmaz biliyorum ama kafam da takılmıyor değil..
ben neye takılıyorum biliyor musun? bilmiyorum demesine bilmiyorsan öğren bakalım nasıl olmuş bu..

eşim de şimdi diyor ki..
evde oturup oturup bana sarıyorsun diyor.. böyle şeyleri aklımdan geçirmem bile onu şaşırtıyor.

sizlere olayı anlatma sebebim de acaba ben olayları abartıyor muyum..yanlış yerden mi bakıyorum..
bunca sene birliktesiniz birbidirini çok iyi tanımışsınızdır.
Ama eşin haklı sanırım evde oturup kuruyor olabilirsin..
valla eşim bana senin evde oturmanı istemem evde otur düşün düşün akşamları kavga edelim aman aman git çalış diyor..

dineva
bencede kılar evde oturunca insan sürekli saracak birşey araıyor valla bana işe başlamak iyi geldi

XSIDE
HavvaEsen
Sağol Zeynepçim ben de tam o korkunun üstüne çalışmaya başlayacağım ya... Nasıl olacak bakalım. Bu sefer kaynana bakacak.

Ayyy kız annen ne zaman gelecek.e sen o zaman 2-3 gun beraber kaynanala vakit geçirmen lazım ki yeme içmesine kaynanan da alışsın.

srpp

Travel booster seat with SteriTouch® - Cream with a cushion : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop

niye yurt dışı sitesinden bakıyorsun burdaki fiyatlarla çok farklı.bizde en az 3 katı bunun fiyatı canım veeee benim böyle sandalyem yok.ikeadaki iyi gibi geldi bana bi ara gidip bakayım kıytırık mı duruyor acaba.

1tanelerim

eşim de şimdi diyor ki..

sen abartıyorsun .yanlış yerden bakmak demiyelim ama zorla adama sevgili bulmaya çalışıyorsun.arkadaş edin çık gez dolaş biraz gerçektende insanın yakınında tanıdığı görüştükleri olmayınca kafasında kuruyorda kuruyor.herşey yoluna girere merak etme.

HavvaEsen
srpp
valla ben de bilmiyorum canım bugün yarın gidip bakıcam bulursam söylerim size de..

evet alttan ve arkadan bağlanıyor..

bunca sene birliktesiniz birbidirini çok iyi tanımışsınızdır.
Ama eşin haklı sanırım evde oturup kuruyor olabilirsin..
valla eşim bana senin evde oturmanı istemem evde otur düşün düşün akşamları kavga edelim aman aman git çalış diyor..
Ay bana da aynısını diyo benimki. Valla ben evde kalsam herhalde iyi bi senarist olurum..
Seçilcim şimdi anlattıklarına bakınca eşin haklıymış gibi geliyo be canm...

ebruderin
1tanelerim

eşim de şimdi diyor ki..

eşini çok iyi tanıyorsundur abartma bu aralar senindde piskolojin bi tuhaftır o yüzden bence çokda kafaya takılacak bişey yok..

HavvaEsen
Burcucum maalesef öyle. Birkaç gün zaman geçireceğiz. Esra için yaptığım en büyük fedakarlıkolacak galiba bilmiyorumkismile Kıbrıstan dönelim de bakacağız artık

XSIDE
Serappp allah senden razı olsun bak bana hediye gelmişti yurt dışından almışlar

http://www.mothercare.com/Bumbo-Bab...2/279-8670950-0177034?_encoding=UTF8&mcb=core

siteyi karıştırırken gordum bunlar mama sandalyesıde oluyormuşş
süperrrrrrrrrrrr

ayyn karıştırayım aczık daha
ben sadece oturmaya alısana kadar kullanılacak diye anladım.

1tanelerimozi
XSIDE

Bumbo Baby Sitter and Play Tray - save over £5* : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop

süperrrrrrrrrrrr

aaa
e çok güzel birşeymiş bu..
annem hediye almştı bize chicco mama sandalyesi.. açmadım daha.. valla yer kaplar mı bilmiyorum..

srpp
XSIDE
niye yurt dışı sitesinden bakıyorsun burdaki fiyatlarla çok farklı.bizde en az 3 katı bunun fiyatı canım veeee benim böyle sandalyem yok.ikeadaki iyi gibi geldi bana bi ara gidip bakayım kıytırık mı duruyor acaba.
kız türkçe sitesi vadı da ben mi bakmadımsempatiksalakcinni
ben aldıklarım abaktım bu siteye göre iki katı oluyor fiyatlar ortalama..
zaten 100 tlden aşağıya birşey beklemiyorum ki o chicconun bana göre çok dandik olan plastikleri bile 80TL böyle birşeye para veririm en azından kullanışlı.
kız illa öyle sandalyeye koyman mı lazım benim de yok öyle sandalyem nereye istersen oraya oturt sandalye mi yok evde

XSIDE
http://www.mothercare.com/Bumbo-Bab...2/279-8670950-0177034?_encoding=UTF8&mcb=core
süperrrrrrrrrrrr
faydan olmuş sana iyi barisempatiksalakcinni

HavvaEsen
Serapçım bu hafta sonu Forum İstanbul a gidebiliirsem Mothercare nin mağazasına girip bakarım canım. Ama gerçekten mothercare nin fiyatları çok uçuk

tugba64
nasılsınız şekerler yine amma kaynatmışsınız bir bıraktığım yerde durmuyorsunuz aman maşallah diyeyim hep dolsun taşsın topiğimiz :KK1:
banada birazdan annemle teyzem geleceklermiş teyzem amasyada oturuyor izne gelmişler bebiş sevcez dediler gelindedim onlar gelene kadar buralardayım ama aklinialirimsmile

HavvaEsen
Valla ya ben bi ara korktum eski formuna kavuşamayacak topik, sohbetler olmayacak diye

HavvaEsen
Valla ya ben bi ara korktum eski formuna kavuşamayacak topik, sohbetler olmayacak diye. Bi de zırt pırt bakıma girmese. Şanzımanlı motor sanki yağı suyu bitiyo siten,n yaa

srpp
HavvaEsen
Serapçım bu hafta sonu Forum İstanbul a gidebiliirsem Mothercare nin mağazasına girip bakarım canım. Ama gerçekten mothercare nin fiyatları çok uçuk
aslında indirimde olduğunda çok uygun bence. zaten ayda bir kere %50 indirim yapıyorlar mutlaka.
örnek vereyim 7 tane çıtçıtlı body paketi 32 TL alıyorum, şortlu takım aldım 15 TL, önlük 5 tane 20 TL, bunların dışında şortlar badiler aldım hep öyle çok ta sanıldığı gibi değil. indriimdeyken mutlaka girip bakın derim.

fatolina
hehe artık büyüdür ilk zamanlardaki gibi değiller maşallah bizde zaman kalıyo 2çitf laf etmek için

07papatya
dineva
hayırlı olsunnnn....kim bakıyo kızlara..
ablamız yaz okulun başladı sabah 9 da servise verdim akşmada 5 te gelecek evdeki yardımcım alacak inşallah küçük hanımıdaq bakıcımıza bıraktım cicianne diyoruz biz ablamızada 4 sene baktı revnada hemen alışmış valla çok mutlu oldum sevinç çığlıkları geliyodu içim çok rahatladı benim kızlar benden çok cicianneyi seviyo zaten[/QUOTE]

ayy ne güzel aman anlaşsınlar işte cici aneleriyle seninde için rahat eder..

sibelce0
maşallah annesi defneye iyi almış bence...ek gıda yaramış miniğe...boyuda maşallah selvi gibi amaninnn manken olmaya kararlı bu...ahmet burak ın işi zor olacak....çok kıskanacak çokkkkkkkk.....

yahu aslında iyi degil ama ne edek buna şükür..valla kaynanası yanında oldug usürece ben korkmuyorum.kızımı savunacak cici annesi..

selmakerem
maşallah selvi boylu kızıma:nazar:

sagolasın selmacım.bu arada sizede geçmiş olsun.neden ateşi var zeynonun..

1tanelerim
öyle mi diyorsun.. ali ayağına dolanmıyor evet ama bu da fazla rahat ne bileyim diyor çıkıyor işin içinden.. ama ben çıkamıyorum. bi de dalga geçiyor bayan hafiye diye..

tabi bence öyle.çok şüpheci olmaa..

HavvaEsen
Maşallah maşallah. Başarılarının artarak devamını diliyoruz Defnecim. NBol bol ye üzme anneni emi...

ayy inşallah.bende bekliyorum devamını..

XSIDE
aman hadi gözünaydın Ayşegül.bak birde boylarıda uzun kiloyu göstermiyorlarda Adananın havası yaramış Defneye maşalahhhhhhhhhhhhh.

yaaa hüyla(hulen)duysun barii.adana yaramış kızımaa.amaa alanyaya gelince 10 günde kızçen 210gr almış,demekki alanya daha işe yarıyo.doktorda öyle diyo.bu kiloyu bile boyundan dolayı göstenrmiyo diyo.bizim dktor da diyo bu kız manken olcak çok istikrarlı gidiyo diyo:))

sibelce0
kızlar harıl harıl tatil planı yapıyorum..tatil dediysem küçücüüükkk bi tatil..2günlük...hemencecik yakın biyerlere gitcez...denizi görürsek yeter...eşimle değil annm kardeşm yengem kuzenler hepimiz kız pardon bazımız kadın.kaydirigubbakcemile3kalacak yeri ayarladık...şimdide götürecek birini arıyoruz...kuzenimin eşi götürecek gibi...ama oda erkek nasıl olcekki diyoz.bilmiyorumkismile

ayy olsun kız ne güzel iki günde olsa iyi olur...deniz.kum güneşş.tabi çocukkkkaydirigubbakcemile3

1tanelerim
kızlar şimdi msj göndermiş kardeşim bizde kalıyor demiştim hatırlarsanız hem onu götürelim hemde annemleri ziyafer edelim dyor..
birden bi sempati duymaya başladım benimkine :-)))

kaydirigubbakcemile3kız çok kötüsünn...

ZEYNEP6672

teşekkürler bilgi için..

dineva
sizlere birşey sorucam ben büyükm kızda yemek konusunda çok çektim halada çekiy7orum öyle olmasın diye küçüğe herşey veriyorum sabahları yumurta peynir pekmez tattırıyorum akşamları yemeklerin suyuna ekmek batırıp veriyorum hele dün akşam pilav vardı ve bayağı yedi hiç hayır demedi sizde veriyormusunuz acaba böyle devam etsem mi kararsız kaldım 15 gün önce ek gıdalara başlamıştık zaten onlarıda yiyiyor çok şükür

srpp
ay çocuk uyudu ben size takıldım kovun beni gari şu yerleri silip duş alayım hazır velet hala uyuyorken
4 e doğru gidicem önce küaföre bakıma:jeyyar: sonra da tebarekeye
neyse arada bakarım yine dayanamam

07papatya
tugba64
nasılsınız şekerler yine amma kaynatmışsınız bir bıraktığım yerde durmuyorsunuz aman maşallah diyeyim hep dolsun taşsın topiğimiz :KK1:
banada birazdan annemle teyzem geleceklermiş teyzem amasyada oturuyor izne gelmişler bebiş sevcez dediler gelindedim onlar gelene kadar buralardayım ama aklinialirimsmile
iyiz şekerr.seninde keyfin yerinde belli..

HavvaEsen
Valla ya ben bi ara korktum eski formuna kavuşamayacak topik, sohbetler olmayacak diye. Bi de zırt pırt bakıma girmese. Şanzımanlı motor sanki yağı suyu bitiyo siten,n yaa
evet ya.aslında msn de olur ama o eskidendi.ona oturup yazman lagzım.yani çok zamınn olmulı.bak ben bir sürü iş yaptım öyle geldim.bsizi kaçırmadan takip ettim.olmadı cevap yazdımmama msn le olmuyo yaa...evet sorun olmazsa dahada iyi..

07papatya
dineva
sizlere birşey sorucam ben büyükm kızda yemek konusunda çok çektim halada çekiy7orum öyle olmasın diye küçüğe herşey veriyorum sabahları yumurta peynir pekmez tattırıyorum akşamları yemeklerin suyuna ekmek batırıp veriyorum hele dün akşam pilav vardı ve bayağı yedi hiç hayır demedi sizde veriyormusunuz acaba böyle devam etsem mi kararsız kaldım 15 gün önce ek gıdalara başlamıştık zaten onlarıda yiyiyor çok şükür
bence hiç çekinme yiyorsa verrr..normal pilavımı yedi.ezmeden falanmıı..

XSIDE
HavvaEsen

ve bana çok kaliteli gibi gelmiyor nedense.özellikle kıyafette iç badilerde lwc ne çekiyor ne daralıyor hemde kalıbı geniş .

tugba64

sende şu güzel ve büyük totonu 12:00 den önce kaldırda gel anacığım .

srpp
aslında indirimde olduğunda çok uygun bence. zaten ayda bir kere %50 indirim yapıyorlar mutlaka.
örnek vereyim 7 tane çıtçıtlı body paketi 32 TL alıyorum, şortlu takım aldım 15 TL, önlük 5 tane 20 TL, bunların dışında şortlar badiler aldım hep öyle çok ta sanıldığı gibi değil. indriimdeyken mutlaka girip bakın derim.

yaa ben hep giriyor ve birşey bulamıyorum anlıyorlarda kaldırıyorlar mı nedir .ama şimdiden kışlıklara başlasam iyi olcak yünlü eşofman aldı ve yarım boğazlı badi stok yapmam lazım.bide kışın götür getir beni çok düşündürüyor bu yol hasta edicem çoçuğu yollarda diye korkuyorum.

selmakerem
Ayşegül dişlerinden sanırım vücüdunda ateşi yok, alnında da fazla yok ama tepesi sıcak az önce yıkadım biraz rahatladı sanki acaba calpol versemmi ki...

dineva
he valla bacım normal pilav ezmeden kaşık kaşık yedi söylemesi ayıp ben ona haşlanmış tavuk verdim onuda yedi bu sabahda ben kahvaltı niyetine işe gelicem diye çabuk olsun diye kek yapmıştım ondan yiyordum ondanda verdim yedi bu ay kilosu nasıl olacak bakalım

07papatya
benim kızda emekleme girişiminde.ellerini çok iyi kullanamıyo.degilse popo havada diziyle ittiriyo kendini.ama ellini emeklemek için daha kullanamıyobzaten 180derece döüyorlar.kafayı koydugum yerde bi bakıyorum ayakları var.ayaga kaldırıyorum.rahat rahat basıyor zaten.ayaklarınıda öne dogru ittiriyo hemde teker teker yürüme gibi aynı.uykularıda 1,5 aydır çok iyi.eskedir sırtüztü yatardı.1,5 aydır kendi kendine saga dönüp uyuyo.sola dönüyo.yüzüstü dönüyo gece öyle uyumuş .sırtüstü yatırmıştım yüzüstü dönmüş uyuyo.aslanda senim kızımda anne babayı çıkartıyo ama ben bilinçli söylemedig için demiyordum.ama anneyi gnelde sinirlindigi zamanlarda diyo.baba birkaçkez çıktı.babba der gibi...ben pek bişey anlatmıyormuşum yaa ..

dineva
burcu hiç korkmaq bişeycik olmaz ben büyük kızı 4 sene getir götür yaptım hiçbişeycik olmadı şimdide küçüğe başladık bakalım

07papatya
30-07-10, 11:07
selmakerem
Ayşegül dişlerinden sanırım vücüdunda ateşi yok, alnında da fazla yok ama tepesi sıcak az önce yıkadım biraz rahatladı sanki acaba calpol versemmi ki...

versen iyi olur en azından yarım ölçek..

dineva
he valla bacım normal pilav ezmeden kaşık kaşık yedi söylemesi ayıp ben ona haşlanmış tavuk verdim onuda yedi bu sabahda ben kahvaltı niyetine işe gelicem diye çabuk olsun diye kek yapmıştım ondan yiyordum ondanda verdim yedi bu ay kilosu nasıl olacak bakalım

ayy ciddimsiinakannehirmaşallah annesi aman bu becerisini kaybettirme sana tavsiyemm..benim kıza versen kusar kesin..ben yiyecegini bilsim asla vazgeçirmem.nasıl başardın kızz banada dee...keşke benimkide yese böyleee...

HavvaEsen
Dineva maşallah canım ya... İştahlı olacak galiba. Ama tuzlu ve şekerli için erken değil mi. Böbrekleri daha kaldıramaz tuzu. Ggene sen bilirsin ama

ebruderin
ay yemeğimi yaptım geldim akşama kadar oturabilirim artık dinevna hayırlı olsun işin negüzel aklının kalmıyacağı biri bakıyo çocuğuna.
şu ek gıdalar işini bide biz halletsek sürekli meme emmek istiyo kahvaltı yaptırdım bugun bakın neler koydum 3 tane bisküvi,2 yemek kaşığı mama,1 çay kaşığı pekmez,1 tatlı kaşığı labne peyniri,1 çay kaşığı tereyağ bunu zorla yedirdim ama bitirmedi 4 tatlı kaşığı kadar kaldı ama hemen arkasına açmış gibi emdi şimdi acıksın çorba vercem onu nekadar yicek bakalım..

burcinn
o kadar sıcaksınız ki benimkiler izin verirse yazmak istedim size kendimi..hem belki bunaldığınız anlarda aklınıza gelirim de bir nefes alıp mutlu olursunuz, şükredersiniz diye düşündüm..
eşimle yedi yıl flört ettik biz..ilk 4-5 sene ailesi hiç istemedi beni..hep problem yaşadık..17-18 yaşında üstüme yıkılıp 21-22 yaşına geldiğimde azalan, 24 yaşına geldiğimdeyse sanki hiç bişey olmamış havasına sokulan bu boyumu ve yaşımı aşan stresli yıllar beni guatr yaptı..kimseye sen de bana böyle dedin bunu yaptın demedim ama hiç bir zaman da olanları unutmadım, unutmayacağım da..

2006 da nişanlandık kayınvalidem şeker gibi bi kadın oldu, hatta geçmişi unutmamı istedi benden açık açık..tamam anne unuttum zaten dedim mesele etmemek için..

2007 de evlendik 7 temmuzda..herşey kusursuzdu taki 8 kasıma kadar..özel bölgemde elime pütür pütür gelen şeyleri mantar zannederek doktora gittiğimde onların hpv ye bağlı siğiller olduğunu öğrendim, çok ilerledi, çok sancılı ve sıkıntılı bir dönemden geçtim..bu arada ailevi başka sıkıntılarım da oluyordu..3. şahıslar hep can sıkıcı bişeyler buluyordu yapacak..bu da iyileşme sürecimi uzattıkça uzatıyordu..

2008de doktorum bi rahim ameliyatı mutlaka olacaksın, hemen bir bebek yap sonra düşünelim bunu dedi ve 11 ay bebek sahibi olamadım..yumurta takibi yapıldı ve yumurta arttırıcı bir iğne kullandım..o iğne yumurtalarımın sayısı ve kalitesini çok arttırdı hemen o ay 5 adet döllenmeye hazır yumurtam oldu..doktorum hepsinin döllenmesi gibi bi risk de olduğunu ve eşimle ilişkiye girmemi önermediğini söylemesine rağmen benim artık güzel şeyler yaşama arzum ve özlemim herşeyin üstündeydi ve dinlemedin doktorumu..çok şükür sadece 2 tanesi döllendi yumurtaların ama o kadar zor bir hamilelikti ki anlatamam size..kanamalar, her an düşük riski vs vs vs..bebeklerim erkenden gelmesinler, beni bırakmasınlar diye 38 hafta kıpırdamadan yattım..bu süreçte allah binlerce kere razı olsun ki annem hergün geldi bana bakmak için yemeklerimi bile saatli yedirdi, evimin tüm işlerini o yaptı, eşimin iç çamaşırlarını bile o yıkadı ütüledi..kayınvalidem sadece 2 kez OTURMAYA geldi o kadar..görümcem bir kere OTURMAYA geldi ve 24 yaşında bekar..eşim deseniz gece yarılarına kadar çalışır kayınpederim evde karının karnı burnunda ya bişey olsa, git oğlum evine demez..her neyse böyle böyle geçti 38 hafta işte ve çok şükür ki sağlıkla geldi kuzularım, hiç üzmediler anneciklerini..
çocuklarımı bu zamana annecimin desteğiyle getirdim..kayınvalidem davet bekler hep, kırk yılda bir geldiğinde ise şöyle özledim böyle özledim diye buğuz yapar..bana yardım et diye nasıl davet edeyim ki, bu işler gönülle olur taleple değil ki..

işim başımdan aşkın, neyi nasıl yapsam diye deli oluyorum bir de bebekler üç aylıkken rahimağzı kanseri başlangıç evresinde çıktı..ameliyat oldum iyiyim şimdi hamdolsun..bakalım inşallah biter gider..o süreçte ya bebeklerim bensiz kalırsa diye ağlamaktan gözümün yaşı kurudu inanın..sütüm de bitti gitti tabi..ona da bi ayrı üzüldüm ya neyse..

ben çocuklarıma gözlerinin içine akarak onları hiç ağlatmamaya çalışarak hep mutlu ederek bir an olsun yalnız bırakmayarak tüm vaktimi ve enerjimi onlara harcayarak bakıyorum hepinizin de yaptığı gibi..evlat bu başka şeye benzer mi, başkası anlar mı bu duyguyu aşkı tutkuyu?tüm bunlara rağmen kayınvalidem çocuklarıma bakamadığımı düşünüyor sanırım..kızım dönmeye ve yerde sürüklenmeye başladı oğlumsa daha tembel sadece yatıp aguu diyip kahkahalar atıyor..ilk 2 ay ben sadece oğlumla ilgilenmiştim çünkü sarılığı vardı, şekeri düşüktü, ilk topuk kanında tsh ı yüksek çıkmıştı (ki bu ilerde devlik, cücelik ve zeka geriliği nedeni bilirsiniz) ama şimdi normal herşeyi..üstüne üstlük hamileliğimde de düşme riski olan bebeğim de oğlumdu..ben loğusa psikolojisiyle ya oğlum beni bıraksaydı diye haftalarca ağladım zaten..her neyse o süreçte kızımı annem yanına aldı, kendi odasında yatırdı, hiç üstüme gelmedi beni benle baş başa bırakabildi ve bebekler 2 aylık olduğunda yavaş yavaş çocukları değişmeyi teklif ederk beni kızımla buluşturdu bir nevi..kayınvalidem 3 gündür burada çünkü annemler tatilde 3 gündür bana kızı biz büyüttük bak nasıl güzel gelişti sen oğluna kıyamadın bak noldu diyor..nasıl üzüldüğümü tahmin edemezsiniz ya da anlarsınız tahmin edersiniz..üstüne üstlük eşim de yanımda değil günde anca yarım saat görüyoruz birbirimizi bunlarla adamı mı şişiricem..sanki anlatsam da annesine bişi diyebilecek..

amaaann neyse işte bunca şeye rağmen yine de hamdolsun..sağlık olsun yavrularım benle ben onlarla olayım..Rabbim güç kuvvet versin başka da bişey istemem..

kusura bakmayın şişirdim sizi ama bu ara pek doluyum içimi boşaltmam gerekiyordu..

XSIDE
selmakerem
Yarım ölcek versen iyi olur aslında.4 saat sonra geçmezse 1 ölçek verirsin.

dineva
yesin yesin maşallah afiyet şeker olsun ama pilavı katıyağ ile yapıyorsun ya o biraz faka karıştırıcı ayrı mı yapsan az birşey .senin yakında çorba pilav tavuk ayran yapar.

07papatya
benim kızda emekleme girişiminde.ellerini çok iyi kullanamıyo.degilse popo havada diziyle ittiriyo kendini.ama ellini emeklemek için daha kullanamıyobzaten 180derece döüyorlar.kafayı koydugum yerde bi bakıyorum ayakları var.ayaga kaldırıyorum.rahat rahat basıyor zaten.ayaklarınıda öne dogru ittiriyo hemde teker teker yürüme gibi aynı.uykularıda 1,5 aydır çok iyi.eskedir sırtüztü yatardı.1,5 aydır kendi kendine saga dönüp uyuyo.sola dönüyo.yüzüstü dönüyo gece öyle uyumuş .sırtüstü yatırmıştım yüzüstü dönmüş uyuyo.aslanda senim kızımda anne babayı çıkartıyo ama ben bilinçli söylemedig için demiyordum.ama anneyi gnelde sinirlindigi zamanlarda diyo.baba birkaçkez çıktı.babba der gibi...ben pek bişey anlatmıyormuşum yaa ..
bencede hiçbirşey anlatmıyormuşsun :eek:lmaz:

dineva
burcu hiç korkmaq bişeycik olmaz ben büyük kızı 4 sene getir götür yaptım hiçbişeycik olmadı şimdide küçüğe başladık bakalım
inşallah kışın korkuyorum karda falan annem şimdiden pazarlığını yapıyor burda kalırsınız kayar düşürürsünüz çoçuğu diye.

HavvaEsen
Dineva maşallah canım ya... İştahlı olacak galiba. Ama tuzlu ve şekerli için erken değil mi. Böbrekleri daha kaldıramaz tuzu. Ggene sen bilirsin ama
bide tuz var doğru .

07papatya
ebruderin
ay yemeğimi yaptım geldim akşama kadar oturabilirim artık dinevna hayırlı olsun işin negüzel aklının kalmıyacağı biri bakıyo çocuğuna.
şu ek gıdalar işini bide biz halletsek sürekli meme emmek istiyo kahvaltı yaptırdım bugun bakın neler koydum 3 tane bisküvi,2 yemek kaşığı mama,1 çay kaşığı pekmez,1 tatlı kaşığı labne peyniri,1 çay kaşığı tereyağ bunu zorla yedirdim ama bitirmedi 4 tatlı kaşığı kadar kaldı ama hemen arkasına açmış gibi emdi şimdi acıksın çorba vercem onu nekadar yicek bakalım..
bizim kahvaltıya benziyo.benimkiişte anca yarım fincan kadar yiyo:KK43:(

burcinn
o kadar sıcaksınız ki benimkiler izin verirse yazmak istedim size kendimi..hem belki bunaldığınız anlarda aklınıza gelirim de bir nefes alıp mutlu olursunuz, şükredersiniz diye düşündüm..
eşimle yedi yıl flört ettik biz..ilk 4-5 sene ailesi hiç istemedi beni..hep problem yaşadık..17-18 yaşında üstüme yıkılıp 21-22 yaşına geldiğimde azalan, 24 yaşına geldiğimdeyse sanki hiç bişey olmamış havasına sokulan bu boyumu ve yaşımı aşan stresli yıllar beni guatr yaptı..kimseye sen de bana böyle dedin bunu yaptın demedim ama hiç bir zaman da olanları unutmadım, unutmayacağım da..

2006 da nişanlandık kayınvalidem şeker gibi bi kadın oldu, hatta geçmişi unutmamı istedi benden açık açık..tamam anne unuttum zaten dedim mesele etmemek için..

2007 de evlendik 7 temmuzda..herşey kusursuzdu taki 8 kasıma kadar..özel bölgemde elime pütür pütür gelen şeyleri mantar zannederek doktora gittiğimde onların hpv ye bağlı siğiller olduğunu öğrendim, çok ilerledi, çok sancılı ve sıkıntılı bir dönemden geçtim..bu arada ailevi başka sıkıntılarım da oluyordu..3. şahıslar hep can sıkıcı bişeyler buluyordu yapacak..bu da iyileşme sürecimi uzattıkça uzatıyordu..

2008de doktorum bi rahim ameliyatı mutlaka olacaksın, hemen bir bebek yap sonra düşünelim bunu dedi ve 11 ay bebek sahibi olamadım..yumurta takibi yapıldı ve yumurta arttırıcı bir iğne kullandım..o iğne yumurtalarımın sayısı ve kalitesini çok arttırdı hemen o ay 5 adet döllenmeye hazır yumurtam oldu..doktorum hepsinin döllenmesi gibi bi risk de olduğunu ve eşimle ilişkiye girmemi önermediğini söylemesine rağmen benim artık güzel şeyler yaşama arzum ve özlemim herşeyin üstündeydi ve dinlemedin doktorumu..çok şükür sadece 2 tanesi döllendi yumurtaların ama o kadar zor bir hamilelikti ki anlatamam size..kanamalar, her an düşük riski vs vs vs..bebeklerim erkenden gelmesinler, beni bırakmasınlar diye 38 hafta kıpırdamadan yattım..bu süreçte allah binlerce kere razı olsun ki annem hergün geldi bana bakmak için yemeklerimi bile saatli yedirdi, evimin tüm işlerini o yaptı, eşimin iç çamaşırlarını bile o yıkadı ütüledi..kayınvalidem sadece 2 kez OTURMAYA geldi o kadar..görümcem bir kere OTURMAYA geldi ve 24 yaşında bekar..eşim deseniz gece yarılarına kadar çalışır kayınpederim evde karının karnı burnunda ya bişey olsa, git oğlum evine demez..her neyse böyle böyle geçti 38 hafta işte ve çok şükür ki sağlıkla geldi kuzularım, hiç üzmediler anneciklerini..
çocuklarımı bu zamana annecimin desteğiyle getirdim..kayınvalidem davet bekler hep, kırk yılda bir geldiğinde ise şöyle özledim böyle özledim diye buğuz yapar..bana yardım et diye nasıl davet edeyim ki, bu işler gönülle olur taleple değil ki..

işim başımdan aşkın, neyi nasıl yapsam diye deli oluyorum bir de bebekler üç aylıkken rahimağzı kanseri başlangıç evresinde çıktı..ameliyat oldum iyiyim şimdi hamdolsun..bakalım inşallah biter gider..o süreçte ya bebeklerim bensiz kalırsa diye ağlamaktan gözümün yaşı kurudu inanın..sütüm de bitti gitti tabi..ona da bi ayrı üzüldüm ya neyse..

ben çocuklarıma gözlerinin içine akarak onları hiç ağlatmamaya çalışarak hep mutlu ederek bir an olsun yalnız bırakmayarak tüm vaktimi ve enerjimi onlara harcayarak bakıyorum hepinizin de yaptığı gibi..evlat bu başka şeye benzer mi, başkası anlar mı bu duyguyu aşkı tutkuyu?tüm bunlara rağmen kayınvalidem çocuklarıma bakamadığımı düşünüyor sanırım..kızım dönmeye ve yerde sürüklenmeye başladı oğlumsa daha tembel sadece yatıp aguu diyip kahkahalar atıyor..ilk 2 ay ben sadece oğlumla ilgilenmiştim çünkü sarılığı vardı, şekeri düşüktü, ilk topuk kanında tsh ı yüksek çıkmıştı (ki bu ilerde devlik, cücelik ve zeka geriliği nedeni bilirsiniz) ama şimdi normal herşeyi..üstüne üstlük hamileliğimde de düşme riski olan bebeğim de oğlumdu..ben loğusa psikolojisiyle ya oğlum beni bıraksaydı diye haftalarca ağladım zaten..her neyse o süreçte kızımı annem yanına aldı, kendi odasında yatırdı, hiç üstüme gelmedi beni benle baş başa bırakabildi ve bebekler 2 aylık olduğunda yavaş yavaş çocukları değişmeyi teklif ederk beni kızımla buluşturdu bir nevi..kayınvalidem 3 gündür burada çünkü annemler tatilde 3 gündür bana kızı biz büyüttük bak nasıl güzel gelişti sen oğluna kıyamadın bak noldu diyor..nasıl üzüldüğümü tahmin edemezsiniz ya da anlarsınız tahmin edersiniz..üstüne üstlük eşim de yanımda değil günde anca yarım saat görüyoruz birbirimizi bunlarla adamı mı şişiricem..sanki anlatsam da annesine bişi diyebilecek..

amaaann neyse işte bunca şeye rağmen yine de hamdolsun..sağlık olsun yavrularım benle ben onlarla olayım..Rabbim güç kuvvet versin başka da bişey istemem..

kusura bakmayın şişirdim sizi ama bu ara pek doluyum içimi boşaltmam gerekiyordu..
canım çok şeyler yaşamışsın.üzüldümm.ama sonu güzelya şükür..rahmin alındımı yoksa başka bi tedavi yolumu seçildi..

selmakerem
Burçincim kimse anne gibi olmuyor canım , iyiki annen var vede sana yardımcı olabiliyor buna şükür, kayınvalidenide boşver takma kafana hepsi aynı,benim üç tane çocuğum var bende zorlanıyorum ama ikizlere bakmak dahada zordur herhalde allah sana sağlık versin güç kuvvet versin canım....

sibelce0
burçincim işin zor valla.Allah yardımcın olsun..babalarını görünce tanıyomu peki çocuklar...evet öyle olur 2gün bakarlar biz baktık olur...napıcan işte idare ediceksin....sen çocuklarına konsantre ol başka bişey düşünme canım.....

sibelce0
selmacım bencede calpol ver....biraz ateşini alır...burakta bugün pek durgun...ateşi var gibi biraz......