PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kantaron yağının faydalarıSayfa : [1] 2

seclusion
04-05-2007, 13:32
HÜCRE YENILEYICI KANTORON YAĞı
Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bu mucizevi yağ, daha bir çok şifa özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkili.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırıyor. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. Sizlere de kantaron yağını evinizde bulundurmanızı ısrarla öneriyorum. Ona en beklenmedik anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Zaten kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

KANTARON YAĞININ ŞİFA ÖZELLİKLERİ:

Kantaron yağı her türlü yaralarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;
*Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller
* İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur
*Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur
*Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar
*Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.

Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur.

Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.

Kantaron yağının bebeklerin pişiklerinde de çok etkili olduğunu belirtmek isterim. İki çocuğumda da pişik kremi yerine kantaron yağı kullandım ve çok faydasını gördüm.

Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Masaj yaparken bebeğinize sevginizi hissettirmeyi de sakın unutmayın.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.

Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Bu sorunu yaşıyordum ve bir büyüğümüz topuklarıma kantaron yağı-kekik yağı karışımı sürmemi önerdi. Geçen kış ayaklarım üşümedi. Ayakları üşüyenler ayrıca bacak bacak üstüne atmamalı. Bu enerji dolaşımını kilitler ve ayakların üşümesine sebep olur.

Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Ne dersiniz, kantaron yağını evimizden eksik etmemekte haklı değil miyiz? Bence siz hemen kantaron yağı alın ve elinizin altına bir yere koyun. Zaten onu kullandıkça, etkilerine inanamayacak ve ondan vazgeçemeyeceksiniz. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder. Bitkisel tedavilerin giderek revaç bulduğu dünyamızda kantaron yağının da zamanla modern tıptaki yerini alacağına, yakın bir zamanda da onun acil servislerde kullanılacağına inanıyorum. Şifalı bitkilerle dost kalmanız dileğiyle…

seclusion
04-05-2007, 14:58
al canım bende yüzüme sürüyom geceleri çok güzel bişey

FERAYKANAL
04-05-2007, 21:18
annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler

seclusion
05-05-2007, 06:31
annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler

evet canım bu yağ öğle elde ediliyormuş zaten biyerde okumuştum almaktansa böle yapmak daha iyidir canım. ne güzel bende yapacam bak özendim şimdi:))))))

Nuray
05-05-2007, 07:27
günaydın yazılarını okudum.benim de sivilcelerim ve de izleri mevcut.sen bu yağı sulandırarak mı doğrudan mı sürüyorsun?ayrıca sabah akşam mı? verdiğin bilgiler için şimdiden teşekkürler canım.:sm_confused:

seclusion
05-05-2007, 07:34
selinnazım ve diğer canlarım bendede doğal bitkilere karşı özel bi ilgi var. ama çok büyük bi ilgi bu işe yaramasa bile yaptıklarım büyük bi zevk alıyorum doğal şeyleri alıp sürmekten:))))) ben önceleri çok şeyler denedim yüzüme sürdüm doğal olarak.sivilce izleri var bendede. pek derin izler deil ama herkes cildinin pürüzsüz bebek gibi olmasını ister değilmi:)) ilk ergenlik yıllarımda(12-13 yaşımdayken) çok bilinçsiz olduğum için sıkardım hep sivilcelerimi. sonra izleri geçirmek için yöntemler aramaya başladım.sonrada şunun farkına vardım arkadaşlarım. cildimizin yenilenmesi ve güzelleşmesi için gerçekten bişeyler sürmemiz yeterli değil ki bu ne olursa olsun.isterse bir milyarlık bi krem olsun.isterse mucize olsun olmuyor yediklerimiz düzenli ve sağlıklı olmayınca olmuyor arkadaşlar.şimdi 1 aydır size ne yaptığımı ve cildimin nasılda güzel parladığını anlatayım. öncelikle sabahları 7 gibi kalkıyorum.1bardak ılık suyla 1tatlı kaşığı üzüm çekirdeği içiyorum. ardından 1su bardağı suyu kaynatıp kendim topladığım kuruttuğum ısırganlardan 1tatlı kaşığı ufanlanmış ısırgan içine atıp 5 dakika demlendirip.süzüyorum ve içiyorum.bu ısırgan ve üzüm çekirdeğini sabah akşam aynı şekil uyguluyorum. inanın bunları kullandığımdan beri insanlar bile güzelliğimin farkına vardı. geçen komşu teyze dediki bana yüzünde bi güzellik var hamilemisin dedi. hahahaha:)))) bunlar insanın içini temizliyor vitamin ve antioksidan etkisi yapıyor arkadaşlar.birde meyve sıkacağında sıktığım 1elma-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondurdum.hersabah yüzümü yıkadıktan sonra yüzümde gezdirip 30dk.sonra yıkıyorum.ve güneş kremimi sürüp(sebamed 45faktör)işe gidiyorum.sonra akşam yatmadan önce yüzümü yıkıyorum.ayva çekirdeği kremimi sürüyorum kuruduktan sonra kantaron yağıyla masaj yapıyorum ve ölece yatıyorum.işte böle arkadaşlar.inanın bunları yaptıktan sonra sivilce izlerim geçmeye başladı cildim toparlandı gerildi.üzüm çekirdeği iştahımı kesti.işimde evime yakın olduğu için sabah akşam 20dk.yürüyorum 2 kilo verdim 1 ayda.öle yani arkadaşlar.ben bunları artık hayatımın sonuna kadar yapmayı düşünüyorum allahın izniyle.sizide tavsiye ederim.birde üzüm çekirdeği yağının göz altı morluklarına,kırışıklıklarına ve göz sağlığına iyi geldiğini yazıyordu bu sitede formların birinde.o yazıyı bulamıyorum kaç gündür.bulanlar varsa bana linkini göndersin lütfen!göz altlarım fazla mor değil ama bütün gün bilgisayarında başında çalışmak zorundayım.o yüzden akşam eve gittiğimde yorgunluktan gözlerim morarmış oluyo.lütfen o yazıyı bulursanız sitede bana linkini yollayın olurmu. öpüyorum hepinizi. hep güzel,sağlıklı ve mutlu kalın.ama en önemlisi ruh sağlığınız iyi olsun hiç bişey için üzmeyin kendinizi. mucukkss
__________________

seclusion
05-05-2007, 08:36
canım verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. öpüyorum seni:1yes2:

nedemek selinnazım inş. faydalı olmuşumdur. bütün kadınlar çiçektir ve çiçekler suyla gübre ister canım unutma:))))))) nemlendirecen ve besliceksin:)) uygula bunları faydasını görecen canım. ben doğa anaya çıkıp hafta sonları kendim bitki toplarım çok rahatlıyorum büyük zevk alıyorum:)) suna dumankaya ya gidip doktoramı yapsam napsam yaw:))

FERAYKANAL
05-05-2007, 13:38
evet canım bu yağ öğle elde ediliyormuş zaten biyerde okumuştum almaktansa böle yapmak daha iyidir canım. ne güzel bende yapacam bak özendim şimdi:))))))

canım havalar ısındı güneşte yapmak lazımmış başlayabilirsinailem ayvalıkta oturuyor oralarda ot kültürü fazla biberiye de ağrı kesici özelliği var ben bunlara pek inanmazdım adetlerim çok sancılı geçiyordu adetten önce annem bana biberiya kaynatıp içiriyordu ve gerçekten ağrım kalmadı çok şaşırmıştım hatta denemek için içmediğim zamanlar oldu o zamanda ağrıdan kıvrandım

seclusion
05-05-2007, 13:46
canım havalar ısındı güneşte yapmak lazımmış başlayabilirsinailem ayvalıkta oturuyor oralarda ot kültürü fazla biberiye de ağrı kesici özelliği var ben bunlara pek inanmazdım adetlerim çok sancılı geçiyordu adetten önce annem bana biberiya kaynatıp içiriyordu ve gerçekten ağrım kalmadı çok şaşırmıştım hatta denemek için içmediğim zamanlar oldu o zamanda ağrıdan kıvrandım

aa saol canım bende ısırgn içiyom ama o kür olarak içiliyomuş. 20 gün içip sonra 10 gün bırakacan. bu biberiyeyi demliyomusun yoksa kaynatıyomusun.biberiye yaprağımı bendede var aynı sorun.adet sancıları var yani. bi tarifini verde bende yapim adet olcam zaman canım. saolasın. hem doğa anaya inan oldumu:))) doğada bir tek ölümün çaresi yok. her derde bi derman vermiş allah!!!

FERAYKANAL
05-05-2007, 19:32
valla ikiside olur istersen kaynar suya at istersen demle tadı da benim hoşuma gitmişti inşallah sende beğenirsin adetine 4-5gün kala hergün bi bardak iç

hsenuz
07-05-2007, 11:43
merhaba arkadaşlar

bende kantoran yağını ucuk tedavisinde kullanmıştım anında ucuğu kurutup 1-2 sonrada tamamen yok ediyor

canan
11-05-2007, 07:35
iyi yapılmış bir kantaon yağı her evde bulunması lazım olan bir ilaç bence de

üç yıldır biz bir çok derdimize onunla çare bulduk

paylaşımın için teşekkürler bilmeyenler de öğrenmiş oldu...

maze
21-05-2007, 09:01
ya bende aldım kantoran yapını ama aldığım aktarcı cilde kullanılmaz bu dedi?

seclusion
21-05-2007, 10:19
çok biliyo o aktarcılar zaten bende gittim cumartesi yosun yağı sordum bi ton azar işittim delüü adamdan. sen bakma canım kullanılır o. arada bi kullanılır

maze
21-05-2007, 14:23
teşekkür ederim her bal cım sen ne aralıklarla kullanıyorsun haftada 2 defa yeter mi sence?

muşmula
22-05-2007, 07:56
Doğal beslenmek cildi ciddi anlamda destekleyip güzelleştiriyor. İzmirde yaşarken cildimle ilgili sorunlarım olmazdı.çünkü çoğu yediğmiz şey sebze ve otlardı. Bursaya geldiğimden beri bunlardan yoksun yaşıyorum senağlama
Özelllikle son yıllarda nescafe tüketimim bi hayli arttı.Sigara kullanmadığım ve yaşımdan bayaaa bi genç gösterdiğim halde yüzümün eskisi kadar düzgün olmadığının farkındayım.senağlama
makyaj yapmıyorum fondoten pudra filan kullanmıyorum ama ilt gözeneklerim açıldı. birde sivilcelerim artmaya başaladı ve geçtikten sonra bile izleri kalıyor. nasıl yok ederim hiç bilmiyorum.bi fikri olan var mı?

seclusion
22-05-2007, 08:02
teşekkür ederim her bal cım sen ne aralıklarla kullanıyorsun haftada 2 defa yeter mi sence?

aslına bakarsan ben herakşam avucumun içine 2 damla damlatıyorum.2 damlada buğday yağı damlatıp parmakucumla karıştırıp yatmadan temzi yüzüme sürüyorum. sivilce izlerime çok iyi geldi 20 gündür falan yapıyorum. gözle görülür farklılıklar var. bu arada aktarın sağlık bakanlığınca onayı yok dediği yosun yağının onayı varmış. arkadaşım istanbuldan almış.sağlık bakanlığı izni var. yosun yağıda sivilce izlerini tamamen geçirmiş arkadaşımın gördüm.arkadaşımın babası aktar üstelik istanbulda.bu aktarların bazıları sallıyo canım bakma sen onlara:kızgın::1yes2:

seclusion
22-05-2007, 08:09
Doğal beslenmek cildi ciddi anlamda destekleyip güzelleştiriyor. İzmirde yaşarken cildimle ilgili sorunlarım olmazdı.çünkü çoğu yediğmiz şey sebze ve otlardı. Bursaya geldiğimden beri bunlardan yoksun yaşıyorum senağlama
Özelllikle son yıllarda nescafe tüketimim bi hayli arttı.Sigara kullanmadığım ve yaşımdan bayaaa bi genç gösterdiğim halde yüzümün eskisi kadar düzgün olmadığının farkındayım.senağlama
makyaj yapmıyorum fondoten pudra filan kullanmıyorum ama ilt gözeneklerim açıldı. birde sivilcelerim artmaya başaladı ve geçtikten sonra bile izleri kalıyor. nasıl yok ederim hiç bilmiyorum.bi fikri olan var mı?
evet canım doğru diyosun keşke bende ege bölgesinde falan yaşasaydım ne güzel zeytinlik heryer. ucuz ve doğal zeytinyağları var. bence nescafeyi günde 1 fincana düşürmekle başlıyabilirsin işe. onun dışında demlenmiş ısırgan otu çayı içebilirsin içini kanını temizler. sivilcelerin oluşumunu engeller cildine canlılık verir kan yapar. bunu tavsiye ederim bide bahsettiğimiz yağlardan kullanabilirsin. buğday yağı,kayısı çekirdeği yağı, yosun yağı, çay ağacı yağı, kantaron yağı... bunlar cildi besler ve canlandırır sivilcelerin oluşumunu engeller. en etkilileri sivilce için yosun ve çay ağacı yağı.. tavsiye ederim canım.

seclusion
22-05-2007, 08:16
canım verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. öpüyorum seni:1yes2:
canım ayrıca geçen gün kantaron bitkisinin kendisini aldım. suna hanımın tarifidir bu 1 su bardağı suya bir tutam kantaron at 5 dakika kaynat süz.dondur. sabah akşam 1 tane yüzünde dolaştır. sabah kini 30dk sonra yıka ve güneş koruyucusuz dışarı çıkma. akşamkini yüzünde bırakabilirsin üzerine kantaron yağı ve buğday yağıyla masaj yapıyorum ben. bunuda dene bence çok iyi kurutuyo kantaron losyonu varolana sivilceleri... deneyin canlarım tavsiye ederimşutarafagitti

TatliSeniz
22-05-2007, 08:35
arkadaşlar ne güzel bilgiler veriyosunuz kadın dayanışması işte buuuuuuuu benim yüzümde sivilce yok ama gözenek problemi yaşıyorum bide renk dalgalanması var güneş lekeleri var banada yardım edermisiniz

seclusion
22-05-2007, 08:50
arkadaşlar ne güzel bilgiler veriyosunuz kadın dayanışması işte buuuuuuuu benim yüzümde sivilce yok ama gözenek problemi yaşıyorum bide renk dalgalanması var güneş lekeleri var banada yardım edermisiniz

renk dalgalanmasına armut suyu iyimiş canım bi dene. sürüp gece yat öle iyi geliyomuş

seclusion
22-05-2007, 09:30
BUĞDAY YAĞI: Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.
Kayısı Çekirdeği Yağı: Kayısı çekirdeğinden elde edilir. Cilt bariyer lipitlerini güçlendirirken cilt yüzeyindeki yağlı maddelerin çözülmesine yardımcı Oleic ve Linoleic gibi yağ asitlerinin mükemmel kaynağıdır. A Vitamini ve Linoleic asidin zengin kaynağıdır. Kayısı Çekirdeği Yağı iritasyonu rahatlatır, cildi besler ve nemlendirir. Olgun, kuru ve akne eğilimli cilt durumlarına önerilir.
kayısı yağıysa yüze kullanılmaz sadece masaj yağlarında koku amaçlı kullanılan hoş kokulu uçucu bir yağdır. yüze sadece kayısı çekirdeği yağı kullanılır

canan
23-05-2007, 21:40
buğday yağının nasıl yapıldığını biliyorsan anlatır mısın?

şimdiden teşekkürler.

hexe
17-06-2007, 01:47
kantaron yagi nasil yapilir kendim yapabilirmiyim bilen varsa yazabilirmiyerimseniben simdiden tesekürler kizlara.s.

odessia
28-06-2007, 15:08
kantoron yağı değilde otunu çay gibi demleyip onu kullansak olmazmı

EU3
28-06-2007, 15:40
tatliseniz merhaba canım renk dalgalanmasına birde gerçekten ben yapıyorum iyi geldi şimdi vazgeçmiyorum aralarda mutlaka yapıyorum ELMA SİRKESİ ni akşamları yatmadan önce bir pamuk yardımıyla düzenli sürün renk dalglanmasını yok edip,tek renk olunuyor .Büyük ve gözenekler için en doğal tonik emin olunki SADE SODA ve GÜL SUYU BUNLARI YÜZÜNÜ TEMİZLERKEN kullanın ardndan elma sirkesi (başka sirkede olur ama elma sirkesinin yararları çok fazla)bunları ben yapıyorum 31 yaşındayım 22-23 yaşında görünüyorumm cildim 17 yaşında gibi..sevgiler

EU3
28-06-2007, 15:43
güneş lekelerinden de tamamiyle kurtulmak istiyorsan arkadaşım (tatlıseniz) hiç evde şunla bunla uğraşma hem yorucu hemde sabır işi uzun zaman ve emek istiyor.en iyisi iyi bir güzellik salonun git bir kaç seans da hallediyorlar öyle aman aman para değil sorun edipte taşımaktansa kurtulmak en güzeli

perize
19-07-2007, 21:50
arkadaşlar sarı kantoran depresyona iyi geliyormuş.kullanan varmı acaba..

dark princess
01-08-2007, 10:08
bende yüzümdeki sivilcelerden kalma izlerden kurtulmak istiyorum kantaron yağını direk sürücek miyim yüzüme??yoksa cok az suyla karıştırıp mı sürüyiim her akşam yatmadan önce sürsem yeter herhalde ya da buğday yağı nasıl kullanılır ????

canan
02-08-2007, 07:31
gece temizlenmiş cilde kantaron yağını hafif ce masaj yaparak sürüyorsun sabaha kadar cildi onarıyor.

suyla karıştırmana gerek yok çünkü bir iki damlası zaten yüze yeter

kantaron yağı taze çiçeklerin güneşte toplanarak sızma zeytin yağı ile yapılıyor . sadece cilt için değil daha çok ağrı kesici ,ve tedavi edici olarak kullanıyoruz.

İYİ YAPILMIŞ kantaron yağı mucizevi bir ilaç bence...

kedix
13-02-2008, 18:58
HÜCRE YENILEYICI KANTORON YAĞı
Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bu mucizevi yağ, daha bir çok şifa özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkili.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırıyor. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. Sizlere de kantaron yağını evinizde bulundurmanızı ısrarla öneriyorum. Ona en beklenmedik anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Zaten kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

KANTARON YAĞININ ŞİFA ÖZELLİKLERİ:

Kantaron yağı her türlü yaralarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;
*Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller
* İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur
*Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur
*Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar
*Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.

Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur.

Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.

Kantaron yağının bebeklerin pişiklerinde de çok etkili olduğunu belirtmek isterim. İki çocuğumda da pişik kremi yerine kantaron yağı kullandım ve çok faydasını gördüm.

Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Masaj yaparken bebeğinize sevginizi hissettirmeyi de sakın unutmayın.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.

Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Bu sorunu yaşıyordum ve bir büyüğümüz topuklarıma kantaron yağı-kekik yağı karışımı sürmemi önerdi. Geçen kış ayaklarım üşümedi. Ayakları üşüyenler ayrıca bacak bacak üstüne atmamalı. Bu enerji dolaşımını kilitler ve ayakların üşümesine sebep olur.

Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Ne dersiniz, kantaron yağını evimizden eksik etmemekte haklı değil miyiz? Bence siz hemen kantaron yağı alın ve elinizin altına bir yere koyun. Zaten onu kullandıkça, etkilerine inanamayacak ve ondan vazgeçemeyeceksiniz. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder. Bitkisel tedavilerin giderek revaç bulduğu dünyamızda kantaron yağının da zamanla modern tıptaki yerini alacağına, yakın bir zamanda da onun acil servislerde kullanılacağına inanıyorum. Şifalı bitkilerle dost kalmanız dileğiyle…
Merhabalar..
Kantaron yağının yararlarını daha önce okumustum sizden de tekrar okuyunca kullanmak istedim..ben nemlendirici kullanmıyorum gülsuyu toniğinden sonra kantaron yağını mı sürmeli miyim yoksa nemlendirici de kullanmalı mıyım?
Teşekküler güzel bilgileriniz için :)

PurpleRain
13-02-2008, 23:08
gerçekten inanılmaz bir drog bu, yaraları iyileştirmeye o kadar iyi geliyor ki..

Sevgi Kelebeği
20-02-2008, 18:58
benim cildim yağlı sivilcemde çok olmasada var daha çok ufak izlerim var şimdi bu yağ sonuçta cildim daha kötü olmaz dimi yağlı bi cildim var aldım gerçi ama yinede bir sorim dedim bilgisi olan varmı bu konuda kızlar acil cvb verirseniz sevinirim

Fancy
21-02-2008, 13:46
Arkadaşlar aciil yardımmm.. Deri kanserindede işe yarar mııııııııı ??? Yaramasa bile zararı olur muu?????

canan
22-02-2008, 18:37
deri kanseri için kullanılacak olan

taze AYNI SAFA(portakal nergizi) suyu ve merhemi kullanılır.

geçmiş olsun

canan
22-02-2008, 18:49
benim cildim yağlı sivilcemde çok olmasada var daha çok ufak izlerim var şimdi bu yağ sonuçta cildim daha kötü olmaz dimi yağlı bi cildim var aldım gerçi ama yinede bir sorim dedim bilgisi olan varmı bu konuda kızlar acil cvb verirseniz sevinirim

kantaron yağı gerçekten uygun yerden uygun zamanda usulüne göre toplanıp hazırlanmış ve usulüne uygun kullanılan sarı kantaron yağı:
el ve yüz bakım toniği olarak ve hematomların yok edilmesinde kullanılmaktadır.

geçmiş olsun


bir öneri:
sivilcelere

ısırgan otu iki ölçü
böğürtlen yaprağı bir ülçü
hindiba(acı marul kök ve yaprak) bir ölçü
melek otu kökü bir ölçü

tamamı ince kıyılarak karıştırılıp, yarım veya bir tatlı kaşığı alınıp çay gibi demlendikten sonra aç karnına içilir.
günde iki dört defa içilebilir

kanı ve karaciğeri temizleyerek sivilceleri içerden tedavi eder.a.s.

Sevgi Kelebeği
22-02-2008, 18:58
kantaron yağı gerçekten uygun yerden uygun zamanda usulüne göre toplanıp hazırlanmış ve usulüne uygun kullanılan sarı kantaron yağı:
el ve yüz bakım toniği olarak ve hematomların yok edilmesinde kullanılmaktadır.

geçmiş olsun


bir öneri:
sivilcelere

ısırgan otu iki ölçü
böğürtlen yaprağı bir ülçü
hindiba(acı marul kök ve yaprak) bir ölçü
melek otu kökü bir ölçü

tamamı ince kıyılarak karıştırılıp, yarım veya bir tatlı kaşığı alınıp çay gibi demlendikten sonra aç karnına içilir.
günde iki dört defa içilebilir

kanı ve karaciğeri temizleyerek sivilceleri içerden tedavi eder.a.s.

yani bu kullanabilirim anlamına geliyor dimi :(( sürebilirim aldığım sarı kantaron yağı hatta sürdüm ama hergece sürmüycem 2 günde bir

üfürükten_teyyare
23-02-2008, 14:39
bende kantaron yağı aldım ama üzerinde kırmızı sarı yazmıyordu aktar farketmez ikiside yararlı dedi..
şimdi benim sorunum şu: benim kantaron yağı resmen zeytinyağı gibi kokuyor rengi kırmızı ama:.
bu koku normal mi acaba.
aktara sordum normal dedi ama çok rahatlamadım açıkcası..
burda kullananlar yardımcı olur inş.

Sevgi Kelebeği
23-02-2008, 16:59
Valla benimkinin üzerinde sarı kantaron yazıyor üstündede cilt ve saç içindir yazıyor kokuda hissetmedim rengi bildiğimiz yağ gibi canım

üfürükten_teyyare
23-02-2008, 17:41
Valla benimkinin üzerinde sarı kantaron yazıyor üstündede cilt ve saç içindir yazıyor kokuda hissetmedim rengi bildiğimiz yağ gibi canım

üzerinde falan ne için olduğu yazmıyor..ama kokusu aklımı karıştırdı resemen yağ yani..
daha önce biberiye yağını da rezene yağınıda kullandım onlar böyle kokmuyorlardı.
benimkinin rengi de kırmızı..

canan
24-02-2008, 13:17
Kantaron yağı sarı kantaron bitkisinin sızma zeytinyağında belli şartlarda belli süre bekletilmesiyle elde edilir.Sarı Kantaron yağı yara ve yanıkların tedavisinde,ağrıların iyileştirilmesinde,kireçlenme ve romatizma tedavisinde kullanılır Kırmızı kantaron daha farklı bir bitkidir gerçekten çiçek rengi pembemsi kırmızıdır daha ziyade mide ağrıları için kullanılır.Zaten bu aktarlarda bulunmaz.Genellikle sarı kantaron yağı kantaron yağı diye satılır.Aktarlarda maalesef doğru üretilmiş kantaron yağı bulmak biraz zor oluyor.Kuru kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı normal zeytinyağı renginde olup ne yazıkki iltihaplanmalara sebep olabilmektedir. Yani kantaron yağı taze bitkiden yapıldığında kırmızı kan rengimde olur ve kandine has bir kokusu vardır.
İlk başta da yazdığımız gib doğru bitkiden doğru şartlarda üretilen kantaron yağı ağrıları kesiyor ve iyileştiryor,hematomları yok ediyor,kısacası hemen her derdinize çare olabiliyor.

emelale
05-04-2008, 00:10
Merhaba kızlar,

20 gün kadar önce yüzümdeki kılcal damarları tedavi ettireyim dedim ama yanık oluştu ve kabuklar döküldü. Şimdi bu yanıkların izi kaldı. Bepanthene merhem sürüyorum ama geçmiyor. Kantaron yağı iyi gelir mi? Üstelik 4 Mayıs' ta da nişanım var.

tılsım33
05-04-2008, 09:56
çok faydalı bişe ya yüzümde yaralar olmuştu izi kalır die çok korkmuştum ama kantron yagı sayesinde hiç bi izi kalmadı

maze
05-04-2008, 11:01
20 gün kadar önce yüzümdeki kılcal damarları tedavi ettireyim dedim ama yanık oluştu ve kabuklar döküldü. Şimdi bu yanıkların izi kaldı. Bepanthene merhem sürüyorum ama geçmiyor. Kantaron yağı iyi gelir mi? Üstelik 4 Mayıs' ta da nişanım var.


canım bununda faydası olur birde elmayı rendele yara yerinin üzerinde yarım saat beklet bunu günde 2-3 kere yap faydasını görürsün

kantoron yağını bende çok kullanırım en son geçen ay kayınpederim baypas oldu bacağından damar alındı bacağındaki dikişler sürdük günde 2 kez hem onu çok rahatlattı hemde yarayı hemen iyileştirdi tavsiye ederim arkadaşlar evnizden eksik etmeyin

emelale
05-04-2008, 17:34
Teşekkürler kızlar a.s..

Bugün aldım Kantaron Yağı' nı. Kutusunun üstünde "Kantaron Yağı (sabit)" yazıyor. Peçetenin üstüne hafif döktüm rengi kırmızımsı. Bunu mu süreceğim izimin üstüne? Bir de sarı rengi var diyorlar. Yoksa ben yanlış yağı mı aldım??? Sarı mı olmalı kırmızı mı :uhm:?

zuzu72
08-04-2008, 16:55
annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler

evt benimde evimde var. halis zeytinyağının içine karıştırdık. kavonozu camın önüne koyduk. güneş aldıkça zaman geçtikçe etkisi çoğalıyormuş. çocuklarımın bir nolu ilacıdır. düşmelerde yaralarda yanıklarda çok etkili bende tavsiye ederim.:dance:

Diamond
09-04-2008, 17:28
Çatlakları yok ettiğini duymuş muydunuz?Bir tanıdığım kullandı resmen yok etti o kadar çok çatlağı vardı ki inanamadım.daha önce duymamıştım bu yağın adını.Şimdi burada da okuyunca inandım artık.Ben de deneyeceğim.

helin24
09-04-2008, 18:10
arkadaşlar cilde hangi yağ iyi anlayamadım sarı kantoron yağı mı?, kırmızı kantoron yağı mı? çatlaklara hangi yağ? tam bir bilgi verirmisiniz.

emelale
10-04-2008, 23:36
Denedim ben de siyah noktalar yaptı.

heran
11-04-2008, 20:44
yatalak ninem var. bir yıla yakın zamandır kolunda yatak yarası vardı. yara el büyüklüğüne ulaştı. bir sürü ilaç denedik hiç bir faydasını göremedik. en son yaranın üzerinde çatlaklar oluşup yara geceliğine ordan da yatağa akmaya başlayınca, başka çareler aramaya başladık. aktara bitkisel yağları sordum. bana kantaron yağını önerdi. 3,5 ytl ye aldığım yağ mucize yarattı. 10 gün sonra çatlaklar kapanıp kurumuştu. 1 ayın sonunda yaranın kara mor rengi yavaştan açılmaya yer yer ten rengine dönüşmeye başlamıştı. ve üstelik hala aldığım 1. şişe yağ bitmemişti.
kantaron yağı hem yatak yarasını iyi ediyor hemde yeni yaralar oluşmasını önlüyor.

emelale
12-04-2008, 11:12
Siyah nokta yaptı bende ama yine kullanıyorum. Demekki cildimi besliyor. Şu yazıları bir internet sitesinden aldım. Sizinde bilginiz olsun... a.s

Sarı kantaron ayrıca, karaciğeri ve safrakesesini güçlendiren önemli bir toniktir.

Dudak uçuğu (herpes), suçiçeği ve zona, nevralji, bel ve sırt ağrıları, kas ve eklem ağrıları da bitki çayı, tentürü ve preparatları ile tedavi edilebilir.Kırmızı renkli kantaron yağı da,hiçbir evde eksik olmaması gereken çok önemli bir ilaçtır.İyileştirme gücünü en az iki yıl korur ve yalnızca açık yaralarda, yeni yaralarda, hematomlarda (deride mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ve pürüzlü yüzlerde bakım ve tedavi ilacı olmakla kalmayıp, sırt ve bel ağrıları,siyatik ve romatizmada da etkili bir friksiyon ilacı olarak kullanılabilir. Yanıklarda, haşlanmalarda ve güneş yanığında da kantaron yağı başarıyla kullanılabilir.

Karnı ağrıyan bebeklerin karıncıklarına kantaron yağı sürüldüğünde ağlamaları sona erer. Tüm lenf bezi şişkinliklerinde kantaron yağı ile yapılan hafif friksiyonlar büyük rahatlık sağlayabilir.

Sarı kantaron otunun uygulamada bilinen daha bir sürü faydası söz konusudur.1-) Kanser tedavisinde, kanserli tümörleri yok etmede ve kanserin yayılmasını durdurmada kantaron otu çok etkilidir.

2-) Uyuşturucu (eroin, esrar) morfin, alkol bağımlılığının tamamen ortadan kaldırılmasında çok etkilidir.

3-) AİDS hastalığının bir numaralı ilacıdır.

4-) Kurdeşen, iltihaplı romatizma, sedef hastalıklarının da bir numaralı ilacıdır.

Daha binlerce hastalığı kısa bir sürede tedavi etmektedir.Kantaron yağını eğer, ameliyat olduğunuz bölgeye ilk üç ay içinde sabah akşam sürerseniz , dikiş izi kalmazmış…UYARILAR :1- Bu ürünün önerilen dozlardan daha yüksek miktarlarda kullanımı ciltte kızarıklık ve güneş ışığına hassasiyetle sonuçlanan fotosensibiliteye sebeb olabilir.

2- MAO inhibitörleri ve antidepresan ilaçlarını kullananlar bu ürünü kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

3- Doğum kontrol hapı ile birlikte kullanımı , doğum kontrol hapının etkisini azaltabilir.

Kantaron yağı yapımı: Güneşli bir havada toplanan genç çiçekler hafifçe ezilerek saydam bir cam şişenin veya kavanozun boğazına yakın bölümüne kadar doldurulur, üstüne sızma zeytinyağı eklenir ve mayalanma süreci tamamlanana kadar(3-4 gün)kapağı açık olarak güneşte bekletilir. Sonra kapak kapatılır ve arada bir çalkalanarak 3-4 hafta güneşte bekletilir. Çok hoş bir kırmızı renk kazanan yağ iki kat tülbentten süzülür, çiçek posaları da sıkılır ve kantaron yağı koyu renkli şişelerde, çok sıcak olmayan bir ortamda saklanır. 2-3 yıl boyunca kullanılabilir.

dids
23-05-2008, 21:50
Kızlar ; bu kırmızı kantaron yağı eski yaralarda işe yarıyormu , bilginiz varmı?

canan
25-05-2008, 08:02
Kızlar ; bu kırmızı kantaron yağı eski yaralarda işe yarıyormu , bilginiz varmı?


denemenizde sakınca yok bence işe yararsa bizimle paylaşırsınıza.s.

mikos
25-05-2008, 10:04
bir aktar cilt lekeleri için kırmızı kantaronu tavsiye etmişti. ama almamıştımbenneyaptımki

peace84
25-05-2008, 11:02
bende deneyeceğim inş.faydasını görürüm

melek_angella
25-05-2008, 13:43
kızıl kantoronu bende sivilce izi icin duymustum ama yağı değil otunu suda kaynatıp tonik gibi cilde potasınıda cilde bekletince faydası olduğunu duydum ben hafta sonu alıp denicem.

melek_angella
25-05-2008, 14:01
her-bal cım bi tatlı kaşığı üzüm çekirdeği demişsin nasıl temin ederim üzüm çekirdeği satılıyomu bilgilendirirsen sevinirim. birde kantoron yağıyla masaj yapımıyorum demişsin benim cildimde bi kaç iz varda yeniden cildi yağlandırmazmı acaba dediklerini aynen not aldım deniyeceğim şimdiden tşk canım .

tulipbs
26-05-2008, 13:16
yatalak ninem var. bir yıla yakın zamandır kolunda yatak yarası vardı. yara el büyüklüğüne ulaştı. bir sürü ilaç denedik hiç bir faydasını göremedik. en son yaranın üzerinde çatlaklar oluşup yara geceliğine ordan da yatağa akmaya başlayınca, başka çareler aramaya başladık. aktara bitkisel yağları sordum. bana kantaron yağını önerdi. 3,5 ytl ye aldığım yağ mucize yarattı. 10 gün sonra çatlaklar kapanıp kurumuştu. 1 ayın sonunda yaranın kara mor rengi yavaştan açılmaya yer yer ten rengine dönüşmeye başlamıştı. ve üstelik hala aldığım 1. şişe yağ bitmemişti.
kantaron yağı hem yatak yarasını iyi ediyor hemde yeni yaralar oluşmasını önlüyor.

seninkinin markası neydi çünkü ben mecitefendinin kantaron yağını aldım rengi sarı çıktı ve kokusu da yok acaba gerçeği değil mi?
lütfen markasını yazabilir misiniz alıp memnun kalan arkasdaşlar

puffpuff
30-05-2008, 06:03
kantoran yağını babaannem hep verirdi bana yaranıza sürün geçirsin vs diyerek. öksürdüğüm zaman da içirirdi de tadı o kadar kötü ki ben inanmazdım içildiğine de yine de son çare içerdim işe yarardı da demek ki doğruymuş gerçekten içiliyormuş da :) ben özellikle yanık konusunda tecrübe ettim. erkek arkadaşım elini çaydanlıkla yakmıştı tüm parmaklarının üstü vss su toplamıştı bi pomad kullanıyordu da izi kalacak diye hayıflanıyordu. o pomaddan önce kantoran sürdüm her gün sabah akşam çabucak iyileşti, iz falan da kalmadı. tavsiye ederim

helin24
31-05-2008, 12:45
yatalak ninem var. bir yıla yakın zamandır kolunda yatak yarası vardı. yara el büyüklüğüne ulaştı. bir sürü ilaç denedik hiç bir faydasını göremedik. en son yaranın üzerinde çatlaklar oluşup yara geceliğine ordan da yatağa akmaya başlayınca, başka çareler aramaya başladık. aktara bitkisel yağları sordum. bana kantaron yağını önerdi. 3,5 ytl ye aldığım yağ mucize yarattı. 10 gün sonra çatlaklar kapanıp kurumuştu. 1 ayın sonunda yaranın kara mor rengi yavaştan açılmaya yer yer ten rengine dönüşmeye başlamıştı. ve üstelik hala aldığım 1. şişe yağ bitmemişti.
kantaron yağı hem yatak yarasını iyi ediyor hemde yeni yaralar oluşmasını önlüyor.

heran hangi marka kantaron yağı aldın?

helin24
09-06-2008, 22:10
huuuuu heran neredesin. kantaron yağının markası diyorduk. hangi marka lütfen yazarmısın

mor kuvars
22-07-2008, 17:30
Üzüm çekirdeğinin göğüsleri büyütme etkisi var.Göğüslerinin büyüklüğünden şikayet edenler varsa aman dikkat derim.

AKILLI
26-09-2008, 11:02
kantaron yağını ben de kullanıyorum yazın denize gidince güneş yanığı oldu cildimde akşamları bu yağı sürüp yattım inanılmaz rahatlatıyo ayrıca cildi sıkılaştırma etkisi var herkese tavsiye ederim.

blueblackstone
27-01-2009, 23:14
arkadaşlar 15 günlük bebeğim var.Fakat pişikleri için ne kullandıysam fayda etmedi.Acaba kullandığım hazır bezden mi diye düşünüyorum.Pişik kremleri kullandım fakay faydası olmadı.Acaba pişiklerine kantaron yağı kullansam iyi gelir mi?Sarı mı yoksa kırmızı kantaron yağı iyi gelir.

schnitCELL
28-01-2009, 05:13
arkadaşlar 15 günlük bebeğim var.Fakat pişikleri için ne kullandıysam fayda etmedi.Acaba kullandığım hazır bezden mi diye düşünüyorum.Pişik kremleri kullandım fakay faydası olmadı.Acaba pişiklerine kantaron yağı kullansam iyi gelir mi?Sarı mı yoksa kırmızı kantaron yağı iyi gelir.

sanıyorum kullanabilirsin canım,faydası olur ama zararı olmayacağı kesin...
öyleki yüzüme arada bir sürüyorum ben bu yağı,inan dünya para veripte aldıklarımdan çok daha iyi geldi bana...
kullandığım kırmızı olan,yağda hafif pembemsi bi yağ zaten,dilerim fayda görürsün bebişinde...:ecrin_bebek:

schnitCELL
28-01-2009, 05:14
evet kantaron yağı mucizevi bir yağ...
kırmızı olanı denemiştim ben,eşimin ayağına 8 dikiş atılmıştı 1ay geçmesine karşı yara hala iltihaplı ve suluydu...10 gün gibi bir süre her gün bu yağla pansuman yaptı, ayağındaki yara ve ağrı yok olduğu gibi iz bile kalmadı şükür...
kesinlikle her evde olması gereken bir yağ...:lepi:

blueblackstone
28-01-2009, 21:49
teşekkür ederim leberty75.İnşallah iyi gelir.Bu doğum sonrası göğüs yaralarına da iyi gelri mi acaba?

mitrayildiz
30-01-2009, 09:24
ben kantoron yağını İzmir -selçuğun meşhur turistik köyü Şirince'den almıştım , o bölgede kantoron otu doğal olarak yetiştiğinden köyde bir kaç kişi bu yağdan yapıp satıyor, onlardan duyduğum kadarıyla zeytin yağı ile kantoronun en az bir yıl ışık görmeyen bir yerde beklemesi gerekiyormuşki şifalı kantaron yağı ortaya çıksın. Baharat işiyle uğraşan bir arkadaşımda aktardaki bitkisel yağların hemen hemen hepsinde katkı yağlar olduğunu hiçbirinin %100 yüz gerçek olmadığnı söylemişti o yüzden yolu Şirince ye düşecek olan varsa ordan en doğalını almasını tavsiye ederim. Ben kışın nezle grip olup boğazım şişince 1 kaşık içiyorum ,öksürüğü acıyı alıyor, bir arada sivilcelerime sürmüştüm yamadan önce, o da fena değildi.

rana62
15-02-2009, 11:55
hadi ya hep kırmızıdan söz edilmiş. acaba sarısı iyi değilmi ,tüh almasaydım ,ben sivilce izleri için almıştım sarısı işe yaramıyormu lütfen cevap bekliyorum

Stella
06-03-2009, 14:31
Geçmiş sayfaların hepsini okumadım kusura bakmayın
yüz için hangi rengi iyi, yara için hangi rengi iyi, öksürük için içeceksen hangi rengi :bbo:

bilen var mı?

civciv06
21-03-2009, 12:56
arkadaşlar bende uçuk çıkmıştı geçti fakat izi kaldı kantaron yağını sürdüm her aksam iz geçti ama ben çok sürdüm galiba yüzümde bi tane sivilce gibi bi şey çıktı kırmızı anlayamadım bende bıraktım ama o iz şimdi hiç belli olmuyo kaydirigubbakcemile4

can85
07-08-2009, 09:08
harika bişey...sivilce izlerine çok ii gelio...bende hemen hemen kalmadı...çok faydalı..ben sulandırmadan sadece üstlerine hafifçe sürdüm...yeni çıkan iltahaplı akneye,başka yaralara ve yanıklarada iyi gelio...ben sarı kantaron yağı kullanıyorum.....

neenone
12-09-2009, 01:15
ben sarıyı 1 hafta kullandım izlerim için ama birden sivilceler çıktı büyük büyük ve ben de kullanmayı bıraktım, sivilcem yoktu bu yağ sayesinde artık bir sürü var.bunun olması normal mi?
şuan yosun yağına başladım bu da sanki sivilce çıkardı, napmam gerekiyo bi fikir verebilir misiniz?

tourmaline
22-09-2009, 20:35
kırmızı kantaron yağı ,bacağımdaki beyaz beyaz ,çocukluktan kalma yara izlerine de iyi gelir mi acaba?

mericnur
03-10-2009, 22:37
bende mecit efendinin kantaron yağını aldım her gün düzenli kullanacağım.bir yerde okumuştum hücre yenileyici özelliği olduğu için vücuttaki çatlaklarada çok iyi geliyormuş.kollarımdaki çatlaklıklar beni çok rahatsız ediyor umarım faydasını görürüm.

aazzi
03-11-2009, 14:53
kızlar bana yardım edin:benim kalçamda sivilceler vardı şimdi arada bi çıkıyo madekassol diye bi krem kullandım geçti ama lekeler var çok kötü bu kantaronyagı lekelere iyi gelirmi
yardım edin pisikolojim bozuldu yaaaa:çok üzgünüm:

tourmaline
03-11-2009, 21:23
arkadaşlar bende uçuk çıkmıştı geçti fakat izi kaldı kantaron yağını sürdüm her aksam iz geçti ama ben çok sürdüm galiba yüzümde bi tane sivilce gibi bi şey çıktı kırmızı anlayamadım bende bıraktım ama o iz şimdi hiç belli olmuyo kaydirigubbakcemile4
canım sen hangi markayı kullandın ? ben aktardan karden markalı almıştım o da iyi gelir mi dersin izlere?

tourmaline
03-11-2009, 21:29
evet kantaron yağı mucizevi bir yağ...
kırmızı olanı denemiştim ben,eşimin ayağına 8 dikiş atılmıştı 1ay geçmesine karşı yara hala iltihaplı ve suluydu...10 gün gibi bir süre her gün bu yağla pansuman yaptı, ayağındaki yara ve ağrı yok olduğu gibi iz bile kalmadı şükür...
kesinlikle her evde olması gereken bir yağ...:lepi:
sen hangi markayı kullandın canım?

lavinya29
05-11-2009, 19:06
karden markalı aldım yüzüme nasıl kullanmalıyım ??

blind_saw
30-04-2010, 20:48
bende aktardan sarı kantaron aldım. kullanan arkadaşlara sorularım olucak. sivilceden kalma çukurlara hangi rengi etki eder kullanan yada bilen varmı. yüze sürülürken direktmı uygulıycaz yoksa sulandırarakmı
mor damar çatlaklarına hangi rengi iyi geliyor sivilce izlerine hangi rengi iyi geliyor.kullananlar deneyimlerini yazsın lutfen.

nemise
15-05-2010, 11:43
bende karden marka aldım sarı kantaron ama rengi kırmızı bacaklarımda batık izleri var acaba sürsem düzelirmi diye düşünüyorum?

gulnagme
16-06-2010, 17:31
çok etkili bir yağ bebeğim dünyaya geldi geçen cumartesi her gün göbek bağına sürdük bu yagdan.
inanılmaz ama 3 gün de göbek düştü
ilk kızımda 7 gün düşürememiştik gerçekten cok faydalı
şimdi yara olan meme uclarıma sürüyorum daha etkisi olmadı ama bekliyorum

reallyblackbeauty
17-06-2010, 11:59
ben sarıyı 1 hafta kullandım izlerim için ama birden sivilceler çıktı büyük büyük ve ben de kullanmayı bıraktım, sivilcem yoktu bu yağ sayesinde artık bir sürü var.bunun olması normal mi?
şuan yosun yağına başladım bu da sanki sivilce çıkardı, napmam gerekiyo bi fikir verebilir misiniz?

kantaron yağını ilk kez geçen sene memlekette bi tanıdığımız vermişti anneme, annemin yüzünde yıllar öncesinde bir yanıktan sonra hassasiyet oluşmuştu. güneş ışığında kızarmalar soyulmalar özellikle burnunda, ve sivilceler çıkıyordu sanki ergen sivilcesi gibi.. bu sebeple o hanım tavsiye etmişti hatta evde kendi yaptıkları yağdan vermişti. sarı kantaron yağı (rengi kırmızı oluyor) annem kullanırken ilk başlarda normalde olanlardan çok daha fazla sivilce çıkardı, ama annem kullanmayı kesmedi ve bi müddet sonra sivilceler tamamen geçti ayrıca kızarmalar ve soyulmalar da geçti. artık uzun yıllardır olmadığı kadar düzeldi cildi. bence yüzde sivilce çıkarmasının nedeni deri altını temizlemesinden kaynaklanıyor. kullanmaya devam edildiği taktirde geçeceğinden eminim... bu yağı öğrendikten sonra artık pek çok şeye kullanıyoruz ve daima fayda sağlıyor... inanılmaz bir şifa kaynağı..............şutarafagitti

sewqi
22-06-2010, 10:10
arkdaşlar btün yorumlarnzı okudm ve bya bi bilgilendm tşk edrm hepnize =) ayrca üzm çekirdeği demşsinz onu nsl kullanız yani anlmdım nsl temn edicem =)

mor5
25-06-2010, 14:16
merhaba arkadaşlar.ben bugün kantaron yağını aldım üzerinde sabit yazıyodu.yağı kokladığımda zeytin yağı gibi kokuyodu.markası biotama.kantaron yağının kokusu nasıl

sinnye
02-07-2010, 09:03
kısslar merhaba...
ankarada kırmızı kantaron yağını bulan var mı..? varsa nereden aldığını yazarsa sevinirim..:kedi:

_asya_
04-07-2010, 10:12
Teşekkürler. a.s.
Ne zamandır elimin altında duran nimetin farkında değilmişim.
Yanık yarası için hemen deneyeceğim.

cilekcan
07-07-2010, 11:41
bende karden marka aldım sarı kantaron ama rengi kırmızı bacaklarımda batık izleri var acaba sürsem düzelirmi diye düşünüyorum?ya ben de bu yağı batık izlerim için almayı düşünüyorum..sen faydasını gördün mü acaba ve hangi rengini kullandın? sarı mı kırmızı mı?

cilekcan
20-07-2010, 16:36
kızlar ya ben de karden marka aldım ama sanki bemki çok yoğun değil su gibi de değil ama ben yoğun kıvamlı bişeydir die düşünmüştüm..sizce sahte olabilr mi?karden kullanıp da izlerim geçti diyen var mı aranızda?

cilekcan
30-07-2010, 13:11
kızlar neden kimse beni cevaplamıyoorr...

Alinda
30-07-2010, 13:26
Merhaba cilekcan , ben Mecitefendi nin yagini almistim.Bu da öyle cok koyu kivamda degil.Fayda edip etmedigi konusuna gelince, sürekli kullanmadigim icin, bende bilmiyorum :çok üzgünüm:

meltem_d83
30-07-2010, 13:38
bende kullandım bu yağı ama yara üzerine... açıkcası pek bi faydasını görmedim hem ben öle dışardan felan satın almadım hatayda yapıyorlarmış oradan birisi getirdi hakikisi derler ya öle işte...

hem öle koyu bişi de değil belki cilde felan iyi geliyordur ama benim yara üzeri aynı...

wallstale
31-07-2010, 12:00
Arkadaslar!
Ben de bitilere asigim, ama dikkatli olun Sari kantaron bir cok hapla agir allerji yapiyor. Yurt disinda, bazi ulkelerde, onu receteyle satiyorlar, mutlaka doktora danisin.

CLeOpaTRa
25-08-2010, 20:58
ßu qün kantaron yağı aldım kızlar
yeni doğum yaptım ve qöbeğimde çatlaklarım var onlar için kullanıcam
inşallah faydasını qörürüm
internetten araştırdım bi çok şeye faydası varmış
yanık lekesini sivilce ve sivilce lekesini vs .. de qeçiriyormuş bilqiniz olsun
ben çatlaklarıma faydasını qörürsem tekrar yazarım...

kardelen57
25-08-2010, 21:25
bende aldım kantaron yağını deneyeceğim

melek ve mucizesi
27-08-2010, 08:02
bende bir süre önce mecitefendi kantaron yağını almıştım.
dün sabah dudağımın kenarında uçuğa benzer bir şey çıkmıştı.sabah sürdüm öğlene doğru geçmişti

çatlakları bilemem ama yara izinde mükemmel

gulnagme
07-10-2010, 19:21
meme yaralarıma iyi geldi kesinlikle sürü bebeğede faydalı masallah uslu acaba ondan mı kantaron onada ii geldi bebeğim cok uslu

riyosan
03-11-2010, 11:16
gastrite iyi geliyor kantaron sarı kantarondu sanırım...mideye iyi geliyormuş,zeytinyağıyla özel bir karışım yapmak gerekior ama

sibelvtore
29-01-2011, 21:21
kesinllikle burda yazılanlara katılıyorum
bende kullanıyorum ve faydasını gördüm

loreal1982
04-02-2011, 00:15
arkadaşlar paylaşımlar için çok tşk ederim sizler sayesinde iyi bilgiler ediniyorum ama kullandığınız ürünelrin markasınıda yazsanız çok iyi olur.kafalarda soru işareti kalmaz.hangi marka daha iyi bilemiyorum

lapis
17-02-2011, 10:57
Çok haklısınız benim teyzem de hiç eksik etmez ben de aldım hatta yaralı bir kedim vardı onun yarasını çabuk onardı hem de zararsız yese de bir şey olmadı

asis
08-03-2011, 13:27
akşamları yatmadan önce yüzüme masaj yaparak sürüyorum

bakalım sivilce lekelerimi geçirecek mi

gelişmeleri yazarım. 4 gecedir kullanıyorum

nur19
17-03-2011, 11:11
merhaba benimde yüzümde sivilce izleri var acaba aktardan alırken sarı kantaron yağını mı yoksa kırmızı kantoran yağını mı almalıyım yardımcı olursanız çok sevirim hangisinin iyi geldiğini anlayamadım çünkü şimdiden teşekkürler

ameliepoulain
17-03-2011, 11:24
biraz geçirir gibi oldu sivilce izlerimi, ama yeni sivilceler çıkarttı bende 1buçuk haftada:(

deniz741
17-03-2011, 11:45
hiç duymamıştım bu yağı, denemekte fayda var

dm85
19-03-2011, 21:04
yara izlerinde faydalımıdır gercekten?

buujuu
28-03-2011, 01:51
sarısımı ii kırmızımı yüzüme sürcem

asis
01-04-2011, 18:19
kırmızısı iyi diyorlar. bütün yara ve leke izlerine iyi geliyormuş

burcu135
12-05-2011, 08:47
bndede kırmızısı varrr ama dhaa kllanmadmm cildeee iyi gelrmiki yaa offff

cesurveguzel
18-05-2011, 10:13
ben de almıştım kırmızısını vermişler bana kantaron demiştim bu iyi dedi aktar bayan oda bitki bölümü mezunu güvendiğimde birisi. sarı kantaron duymamıştım . o önerdi kırmızı aldım. tca yapmayı düşünüyorum üzerine sürücem bakalım gelişme olursa yazarım ...

malevolent
23-05-2011, 14:00
yara cıktıktan cok kısa bır sure sonra sürerseniz aşırı hızlı etki yapıyor ayrıca hücre yenıleme etkısınden dolayı cılt bakım ürüü oalrak ta kullanılabilir .
pembe maske kullanınız var mı varsa olumsuz yanları ve nerden temin ettigi hakkında bilgi alabilir miyim
teşekkürler

Sena007
29-05-2011, 21:53
hangi markayı almalıyım yoksa aktardan herhangi birini alsam zararı olur mu acaba yara izi için

hddes
29-06-2011, 16:12
malum günlerden dolayı diye düşündüğüm şu güne kadar tek tük çıkan sivilceler gecen hafta alnımı ele geçirdi... :18: annem kantaron sür deyince buraya baktım kıl tüy yapmasın diye... kullanılıyormuş bu akşamdan itibaren başlıyorum sürecem yüzüme :21: yaralar tazeyken geçsin bari :31: