TEST

2010 şubat anneleri süt olsun diye neler yapıyoruz

07papatya
12-02-10, 15:02
ee şubat anneleri birbirimize fikirler verirsek iyi olur.bol bol sütmüz olsun inşallah.ama ne yiyor ne içiyoruz.süt olması için neler yapıyoruz.hadi anlatın bilgilenilim...

07papatya
12-02-10, 15:02
önce ben anlatayım.evet herkeste biliyo.bol bol su.ama ben bl bol içemiyorum ya hep unutuyorum.amam en az 1,5 2 litre tüketiyorum sanırım.ama elemden geldigince artıracagım su olayını.humanadan stil tea sabah akşam iki kez içiyorum.
kuru incir yiyorum.şimdi kayısıda aldırdım.ondanda yiyecegim.arada sütlaç yapılıyo bana .
işte kızlar böyle.
ayva kompostosu diyolar ama ben tarifini bilmiyorum.bilen varsa yazsında bende yapayım yaaaa...

zeynepb
12-02-10, 18:02
canım bende su ıcıyorum bol bol...
humana stıll tea gunde 2 kez ıcıyorum.
bol kayısı hoşafı.yarın ayva kompostosu yapılcak evde tarifini veririm sana gerçi googla dan da arat.
yesıllık ye ustune su ıc ıse yarıyor. marul gobek falan. yıka koy masaya gıt gel agzına at ustune su ıc...
bunlar dısında dengelı duzenlı beslenmeye calısıyorum. her gıdadan olculu almaya calısıyorum.

denizkızıl
12-02-10, 20:02
ben de bol su ve hoşaf içiyorum, tahin helvası, tahin pekmez karışımı yiyorum kahvaltıda. milupa still tee sallama çay içiyorum hergün iki fincan.humanaya göre daha hesaplı ve işe yarıyor tavsiye ederim. fırsat bulduğum her zaman 15 dk da olsa uyumaya çalışıyorum. uyku süt yapımını artırıyor çünkü.gece emzirmeye kalktığımdaysa büyük bir bardak laktozsuz süt içiyorum.allaha şükür sütüm oldukça fazla, inşallah böyle devam eder.

DerSu
12-02-10, 21:02
kızlar bol su ve ımkan buldukca dınlenın en ıyı süt artırma yolu...

07papatya
13-02-10, 08:02
zeynepb
canım bende su ıcıyorum bol bol...
humana stıll tea gunde 2 kez ıcıyorum.
bol kayısı hoşafı.yarın ayva kompostosu yapılcak evde tarifini veririm sana gerçi googla dan da arat.
yesıllık ye ustune su ıc ıse yarıyor. marul gobek falan. yıka koy masaya gıt gel agzına at ustune su ıc...
bunlar dısında dengelı duzenlı beslenmeye calısıyorum. her gıdadan olculu almaya calısıyorum.

googlda arattım ama yinede sen tarifini ver.alayım.bnde düzenli besleniyorum.kayısıyı hoşaf olarak degil sade yiyorum.ya bende kimse yok.yanımda ne olursa kendim ypacagım bu sefer böyle.kaynanam 6 gün kaldı gitti.annem yok biliyorsunuz.iki çocukla bu işleri yapmakta biraz zor oluyo.yalnız bırakamıyorum zeynoyu.artık eşim akşam işten gelince yapabilirim.ondada zaten yoruluyorum.bide yemekleri akşamdan yapıyorum gündüzde çocukların yanında duruyorum.hem yemek hem tatlı yada komposto yapabilirmiim bilmilorum deneyecegim ama.şükür sütüm çok iyi geliyo.ama daha bebeklerimiz yeni.bol sütün olması normal şöyle 1-2 ay geçsin asıl o zaman belli olur sütümüzün iyi olup olmadıgı..

07papatya
denizkızıl
ben de bol su ve hoşaf içiyorum, tahin helvası, tahin pekmez karışımı yiyorum kahvaltıda. milupa still tee sallama çay içiyorum hergün iki fincan.humanaya göre daha hesaplı ve işe yarıyor tavsiye ederim. fırsat bulduğum her zaman 15 dk da olsa uyumaya çalışıyorum. uyku süt yapımını artırıyor çünkü.gece emzirmeye kalktığımdaysa büyük bir bardak laktozsuz süt içiyorum.allaha şükür sütüm oldukça fazla, inşallah böyle devam eder.

ya bende tahın helvası ve tahin pekmez yiyecektim.yeni 2 aylık bebegi olan arkadaşım var doktu ona bunları yeme bunlar sana kilo yapar.okadarda süt yapmaz onlar bol su iç hafi sütlü tatlılardan ye yeter demiş.bana sakın başlama dedi.bende yememeye karar vermiştim.demek işe yarıyo.ne kadar yiyorsun sadece sabahmı yiyorsun.bi kaşık falanmı..benim uyuma gibi lüksüm yok bazen ögle vakti.öyle uykum geliyoki gözlerimi zor açıyorum.zeynepte uyusa öglen ne güzel olurdu.ne yapalım biz anca akşamı bekliyoruz uyumak için.tabi defne izin verirse oda..

07papatya
ya kızlar bide soda duydum diger topiklerden.günde bir bardak soda tüketmek çok iyi geliyormuş sütebhani mineral varya...yapsakmı aceba...

sevilirem
13-02-10, 16:02
bu milupanın humana still tea çayı işe yarıyomu acaba bende yeni aldım fazla sütüm yok gibi işaalah işe yarar

*YAĞMUR*
13-02-10, 17:02
sevilirem
bu milupanın humana still tea çayı işe yarıyomu acaba bende yeni aldım fazla sütüm yok gibi işaalah işe yarar
Evet kızlar işe yarıyor YALNIZ Petibör bisküvi ile yenmesi gerek
bol bol boza içmeyide unutmayın...:KK46:

BeyazBulut
13-02-10, 18:02
sütün çok olmasının nedeni yüksek morel
ben bunu bilir bunu söylerim hiçbir şeye canınızı sıkmayın
ve sıktırmayın sütüm az doymuyor demeyin o doyar kendinizi buna inandırın
yoksa morel bozuk olunca ne yerseniz yeyin bir işe yaramaz
kulaklarınızı bütün olumsuz sözlere kapatın özelliklede bu çocuk aç sütün az diyen koca karılara :eek:klava::eek:klava:

sumifer
13-02-10, 19:02
öncelikle bol su içiyorum bende kızlar dr'um günde 4 litre iç dedi.ama ne kadar zorlasamda kendimi henüz 4 lt ye ulaşamadım.
ayva ve kayısı kompostosu, hurma, tahin helvası, fındık ezmesi, humana stil tea çay günde 3 4 bardak yazıyor üstünde geceleri süt vermeye kalkdıktan sonra bile içiyorum.
tahin helvası ve fındık ezmesi için de iyi diyorlar ama kilo olarak geri dönmese bari.
birde bugün dr kontrolümüz vardı spinal sezeryan oldum bende çok sıkmayan korse giy karnını toparlasın dedi aklınızda bulunsun kızlar.

denizkızıl
14-02-10, 10:02
07papatya
ya bende tahın helvası ve tahin pekmez yiyecektim.yeni 2 aylık bebegi olan arkadaşım var doktu ona bunları yeme bunlar sana kilo yapar.okadarda süt yapmaz onlar bol su iç hafi sütlü tatlılardan ye yeter demiş.bana sakın başlama dedi.bende yememeye karar vermiştim.demek işe yarıyo.ne kadar yiyorsun sadece sabahmı yiyorsun.bi kaşık falanmı..benim uyuma gibi lüksüm yok bazen ögle vakti.öyle uykum geliyoki gözlerimi zor açıyorum.zeynepte uyusa öglen ne güzel olurdu.ne yapalım biz anca akşamı bekliyoruz uyumak için.tabi defne izin verirse oda..
papatyacım ben her sabah kahvaltıda kibrit kutusu kadar tahin helvası ve iki-üç tatlı kaşığı tahin pekmez yiyorum üstünede su içiyorum bolca. çok faydasını gördüm açıkçası.tavsiye ederim başka yiyeceklerden porsiyonunu biraz küçülterek dengeleyebilirsin aldığın kaloriyi.

sevilirem
ben milupa stil tee içiyorum humanaya göre daha hesaplı ve işe yarıyor.

birde hergün banyo yapmanızı tavsiye ediyorum, göğüslerinize bolca sıcak su tutup hafif bastırarak masaj yapın duştan sonra sütün göğsünüzden aktığını göreceksiniz.

zeh
14-02-10, 16:02
yaa kızlar benim canım sıkkın ama sıkmıyım bi göğsümde süt var ötekinden zorla geliyo senağlamasenağlama

sevilirem
14-02-10, 17:02
zeh
yaa kızlar benim canım sıkkın ama sıkmıyım bi göğsümde süt var ötekinden zorla geliyo senağlamasenağlama
cnm humananın still tea çayını al ben dün aldım denedim akşam iki fincan aldım göğüslerim hemen doldu öncesinde hiç dolu diildi ler tavsiye ederim işe yarıyo

07papatya
15-02-10, 11:02
sumifer
öncelikle bol su içiyorum bende kızlar dr'um günde 4 litre iç dedi.ama ne kadar zorlasamda kendimi henüz 4 lt ye ulaşamadım.
ayva ve kayısı kompostosu, hurma, tahin helvası, fındık ezmesi, humana stil tea çay günde 3 4 bardak yazıyor üstünde geceleri süt vermeye kalkdıktan sonra bile içiyorum.
tahin helvası ve fındık ezmesi için de iyi diyorlar ama kilo olarak geri dönmese bari.
birde bugün dr kontrolümüz vardı spinal sezeryan oldum bende çok sıkmayan korse giy karnını toparlasın dedi aklınızda bulunsun kızlar.

ayy banada 3 litre diyo ama ben okadar bile içemiyorum.deneyecegim artık zorda olsa.ya bu korse olayını hemen takmayayaım diyodum.hımm yazdıgın iyi oydu bende takayım bari.gerçi göbek falan az ama oda gitsin.ama şimdideyiyoruz kilo vermeyi bırak artık alırız gibi geliyo.neyse yarasında artık ne yapalım süt işi bitince veririz kiloları.

denizkızıl
papatyacım ben her sabah kahvaltıda kibrit kutusu kadar tahin helvası ve iki-üç tatlı kaşığı tahin pekmez yiyorum üstünede su içiyorum bolca. çok faydasını gördüm açıkçası.tavsiye ederim başka yiyeceklerden porsiyonunu biraz küçülterek dengeleyebilirsin aldığın kaloriyi.

ben milupa stil tee içiyorum humanaya göre daha hesaplı ve işe yarıyor.

birde hergün banyo yapmanızı tavsiye ediyorum, göğüslerinize bolca sıcak su tutup hafif bastırarak masaj yapın duştan sonra sütün göğsünüzden aktığını göreceksiniz.

hımmm bende okadarcık yiyeyim bari.bende duş oyalını biliyorum.gerçekten duş alınca doluyo gibi.

zeh

ya olur böyle.benimde bazen sol gögsüm saga göre daha dolu oluyo.zamanla dolar.şimdi dengede ama.kızlar biz daha bir aylık bile olmadık.böyle ufak tefek problemlerimiz olacak ha gayrek zamanla düzelecegiz.

07papatya
kızlar bugün doktor amcamıza gittikbrutin kontrol.bugün 18.günümüz.3.072 ile dogmuştuk..3.740 olmuşuz.okadar mutlu oldumki.doktorum bize çok iyi sütünüz iyiymiş dedi.hemen hoşumuza gitti açıkcası.

ayshe85
zeh
benımde oyle sol gogsum her zaman daha ıyı sag gogsumde az
bırde sag gogsumun ucu yok ,solun ucu var ne bıleyım ıste offfffffffffffffffff:lepi:

zeh
15-02-10, 17:02
sağolun kızlar teselliiçin bugün daha iyi çok şükür ayva yiyin canlarım

zeynepb
15-02-10, 18:02
aysegul ayva yapmadık canım kayısı yaptı kayınvalıdem yıne daha ıyı dıye ondan veremedım tarıfı :sinifsinif:

zeynepb
15-02-10, 18:02
kızlar bıde medela sut pompası aldım ben elektrıklı. kız emmedıgı zaman goguslerım tas gıbı oluyo rahatsız oluyorum canım yanıyo sagıyorum sutu. sagdıgım sutu de zıyan etmek ıstemıyorum dr browns dogal akıs bıberonu aldım. gunde 6 kere meme verıyosam 1-2 kerede sagdıgımı verıyorum onla zıyan olmasın dıye... sut pompası cok guzel ve cok ısıme yaradı cektıkce kanallar acılıyo gogustekı sut uretımıne yardımcı...

07papatya
16-02-10, 07:02
zeh
sağolun kızlar teselliiçin bugün daha iyi çok şükür ayva yiyin canlarım

bende günde bir ayva yemeye çalışıyorum....dahada düzelir sütün annesi..

zeynepb
aysegul ayva yapmadık canım kayısı yaptı kayınvalıdem yıne daha ıyı dıye ondan veremedım tarıfı :sinifsinif:

olsun canım yinede sagol.yarasın sanada...

07papatya
16-02-10, 07:02
zeynepb
kızlar bıde medela sut pompası aldım ben elektrıklı. kız emmedıgı zaman goguslerım tas gıbı oluyo rahatsız oluyorum canım yanıyo sagıyorum sutu. sagdıgım sutu de zıyan etmek ıstemıyorum dr browns dogal akıs bıberonu aldım. gunde 6 kere meme verıyosam 1-2 kerede sagdıgımı verıyorum onla zıyan olmasın dıye... sut pompası cok guzel ve cok ısıme yaradı cektıkce kanallar acılıyo gogustekı sut uretımıne yardımcı...
bende arada bir pomyapla sagıp kaşıkla veriyordum.ama dündoktor amcamız gerek yok.kilosu iyi dedi.bende vermemeye başladım.yaa geçen benimde gögüsler taş gibi oldu birde agrı kıvrandım resmen.hemen sagdımda sütleri biraz rahatladım.bazılarını içirdim bazılarını dökmek zorunda kaldım.biberona alıytırmak istemiyorum.sagdıgımıda kaşakla verdim zati..

zeynepb
16-02-10, 15:02
bendemı kaşıkla versem ki... o kadar süt de kaşıkla verilmez ki anacım :1shok:

07papatya
17-02-10, 07:02
zeynepb
bendemı kaşıkla versem ki... o kadar süt de kaşıkla verilmez ki anacım :1shok:

bende birazını veriyom.birazını döktüm.ne yapayım alışmasın.kendim iyi bakarsam nede olsa mandıralıga devam.daha olur inşalla sütüm.

zeynepb
17-02-10, 09:02
07papatya
bende birazını veriyom.birazını döktüm.ne yapayım alışmasın.kendim iyi bakarsam nede olsa mandıralıga devam.daha olur inşalla sütüm.
ay ıns hep boyle gıder hihoyyyt

Beris
17-02-10, 10:02
ben sabahları kahvaltıda çam fıstığı, çörekotu, 3 badem, pekmez, tahin helvası yiyorum. günde 4 bardak humana steel tea içiyorum. sıcak su torbasıyla kompres yapmaya çalışıyorum eğer halim kalırsa. bir de 1.5 lt lik sulardan iki tane bitirmeye çalışıyorum.

07papatya
18-02-10, 08:02
kızlar çikolata gas ypıyo diyolar öylemiki..
bide şu kefir varya oda süt yapıyormuş...

zeynepb
18-02-10, 09:02
ayyyy o kefiri bende duydum bıde malt ıcıcegını duydum ama tadları nasıkı aceppp

derinzlm
18-02-10, 10:02
Allah hepinize bol bol süt nasip etsin diileklerimi sunup .Kendime geçiyorum .1 yaşında nerdeyse kızım 11 ay boyunca emdi hala sütüm var .
MORAL çok önemli .Bol sıvı .AYVA kompastosu yerine ayva yedim ben kilolarca şimdi tam zamanı heryerde var .Tatlı hiç sevmem ama evimden 9 ay boyunca un kurabiyesi eksik olmadı TARıFı :250 gr. tereyağ yada margarin karışıkta kullanabilirsiniz .yarım su bardağı sıvıyağ 4 s.b. un ,1 s.b. pudra şekeri 175 derecede 20 dakika yumuşak bir hamur olucak.Gece büyük bir bardak sütle beraber yedim 3-4 tane .
HUMANA still tea hiç eksik olmadı yine evimden aklıma geldikçe içtim.
SAĞDINIZ SÜTLERı lütfen atmayın buzlukta 6 ay boyunca duruyor aman kızlar ilk zamanlar süt bol diye hep öyle olucak gibisine geliyor .Bir damlası altın değerinde kullanmadığınızı sağdınız zaman hemen buzluğa atın .Süt poşetlerine de gerek yok küçük kavanozlar edinin onlara doldurun . Bulduğunuz her fırsatta 10 dakika bile olsa uyuyun .ve en önemlisi bu sanırım emzirmeyi sevin .Ablam ve kuzenim hiç sevmedi emzirmeyi 3 ay ancak emzirebildiler .aklıma gelenler bunlar sütünüz bol gazınız az olsun

07papatya
18-02-10, 12:02
bende ayva yiyorum.akşamları yiyorum gnelde..ben ilk kızımda süt saklıyordum.ama bunda istemiyorum artık yoruldum.hem ne kadar emerse okadarda süt devamı gelir.elbette ilk zamanlar gibi olmaz süt.hem olamazda.dört ay yada aytı ay sadece süt verilip nede olsa ek gıdaya geçilecek o aralarda yeter zaten.ilk kızımda çok rahat yetti.bende 7 ay emzindim.bir ayda biberonla verip içirdim.yani 8 ay emzirdim.yeterli bir süre yinede.bunda daha umutluyum.hep pozitif bakıyorum sanki daha uzun olacak gibi.)))))inşallah...

nestle76
18-02-10, 13:02
kızlar biraz iğrenç ama 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı maya katıp için..bende epey arttırmıştı...tabi soğanı da unutmayalım..hem yeşili hem kurusu..üzerine de bol su...ama işin özü kesinlikle beyin...benim oğlum hiç emmedi sağolsun..ama bu yöntemlerle işte 5 ay anne sütü alabildi sağarak yavrucak...

nestle76
18-02-10, 13:02
bilmiyorum yazıldı mı ama vitamalt ı da deneyebilirsiniz...süt arttırıyor....

zeh
18-02-10, 14:02
valla kızlar çok zormuş anne olmak benimde sütüm geldi şşimdide kızım zorla emiyo.. dua edin düzelsin tutamıyo sinirleniyo bu sefer meme ucumda iyi var yani.. niye öle zorla tutuyo aanlamıyom

07papatya
18-02-10, 15:02
nestle76
kızlar biraz iğrenç ama 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı maya katıp için..bende epey arttırmıştı...tabi soğanı da unutmayalım..hem yeşili hem kurusu..üzerine de bol su...ama işin özü kesinlikle beyin...benim oğlum hiç emmedi sağolsun..ama bu yöntemlerle işte 5 ay anne sütü alabildi sağarak yavrucak...
bu maya olayını bende duymuştum.ayyy denemedgimiz şey kalmayacık bu gidişlekaydirigubbakcemile3
ya bu malt içecegi ne kızlar.valla bilmiyorum ben.nerde satılır nasıl bişey.ayy çok cahilim..:kedi:

zeh
valla kızlar çok zormuş anne olmak benimde sütüm geldi şşimdide kızım zorla emiyo.. dua edin düzelsin tutamıyo sinirleniyo bu sefer meme ucumda iyi var yani.. niye öle zorla tutuyo aanlamıyom

annesi zamanla alışacak alacak..bebek durukları küçük haliyle kocaman açmıyorlar agızlarını sıgdır sıgdırabilirsen ucukaydirigubbakcemile3 .sen iyice büz ver ucu.bide kibarsa küçük hanım armut piş agzıma düşmü diyorhihoyyyt

zeh
he valla aynen öle bekliyo bazen ben sıkıyom oda yutuyo kaydirigubbakcemile3

nestle76
vitamalt bebek mağazalarında satılıyor...e-bebek te var mesela...gazlı pekmez gibi bir tadı var...çok şahane desem yalan olur ama işe yarıyor...yalnız ucuz bişi değil haberiniz olsun...hergün 1 şişe içeceğiniz düşünülürse...

İBŞA
18-02-10, 16:02
Ayva ahmet maranki tarafındanda tavsiye edilen meyve kesinlikle bol bol yiyin ...bende kayısı suyu artırıyordu ama zayıflama derdindeydim az yıyordum yani olay beyinde ..emzırmeyi cok cok istiyeceksiniz dikkat edin mutlu oldugunuz zamanlarda sütünüz nasıl artıyor..

ayshe85
19-02-10, 10:02
1 yemek kasıgı rezene
1 yem kas ısırgan
1 yem kas ıhlamur
1 tatlı kasıgı anason
1 tatlı kasıgıda kımyon
bunların hesını sabah kalkınca orselen demlıge koyun agzına kadar sıcak suyla doldurun ve 10 dk demlendırın gun boyu ıcın,benım demlıkten zaten 3 bardak cıkıyo ıcıyorum,

ınsallah faydası olur

zeynepb
19-02-10, 14:02
benımkıde ucu tutamıyor yaaa bı 10 dk kavga edıyor memeyle zor tutturuyoruz sınırlenıyo kızarıyo homurdanıyo mafoldumben

zeh
19-02-10, 16:02
zeynepb
benımkıde ucu tutamıyor yaaa bı 10 dk kavga edıyor memeyle zor tutturuyoruz sınırlenıyo kızarıyo homurdanıyo mafoldumben
zeyno aynen öle benimkide kavga savaş tutuyo sonrada saatlerce uyuyo emiyo keyfine göre anlamıyom ne zaman doyduğunu bi düzene sokamadım beslenmesini saatli emse gazıda az olurmuş...

kızlar maya yı kim sölemişti süper işe yarıyo iğrenç olsada kaydirigubbakcemile3

nestle76
19-02-10, 16:02
zeh
zeyno aynen öle benimkide kavga savaş tutuyo sonrada saatlerce uyuyo emiyo keyfine göre anlamıyom ne zaman doyduğunu bi düzene sokamadım beslenmesini saatli emse gazıda az olurmuş...

kızlar maya yı kim sölemişti süper işe yarıyo iğrenç olsada kaydirigubbakcemile3
ben sölemiştim..işe yaramasına sevindim..bol sütlü günleriniz olsun....

07papatya
20-02-10, 09:02
zeh

sen denedinmi mayayı.iyi diyorsan bak sana güvenerek bende içecegim ona göre..şu kuru mayalar varya onlardanmı oluyo....

ayol benim kız gögsün ucunu görünce mıknatıs gibi daha yakınını gelirken çekmeye çalışıyo...kaydirigubbakcemile3

07papatya
20-02-10, 09:02
.................

zeh
20-02-10, 11:02
07papatya
sen denedinmi mayayı.iyi diyorsan bak sana güvenerek bende içecegim ona göre..şu kuru mayalar varya onlardanmı oluyo....

ayol benim kız gögsün ucunu görünce mıknatıs gibi daha yakınını gelirken çekmeye çalışıyo...kaydirigubbakcemile3
denedim canım günde 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı sulandırdım kuru mayayı içtim bende işe yaradı hergün içicem.......ooyyy maşallaaahh:nazar:

ayshe85
20-02-10, 11:02
ay bende ıceyım yaaaaaaaaaaaaaa
şimdi 1 saattır pompayla sut cektım ıkı gogsumden sadece 20 ml sut cıktı doyarmı bu cocuk sımdı bu kadarcık sutle
offfffff cok az sutum kafayı yıcem ya

07papatya
21-02-10, 08:02
iyi bari bende içeyim.ıyy nasıl içecegimki....

bitanesii
21-02-10, 11:02
bende bi deniyim o zaman....

turkkahvesi85
21-02-10, 14:02
kkızlar bebişler emerken göğüsünüzün uçları kopçak gibi acıyomu sizinde? benim sol daha hassas, bakımını yapıyorum zeytinyağı ve gülsuyu kullanıyorum iyi geliyor ama tutunca memeyi ayyy diye bağırasım geliyor. 5 dk emince geçiyor. ya sizinki?

zeynepb
21-02-10, 20:02
maya nasıl yanııı bende denıyım nasıl oluyo