TEST

kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

sophronie
18-02-10, 14:02
bu topikte de kısa boylu kadınlar olarak neleri giymemiz gerektiğini konuşalım :) uzun boylu kadınlar ne giymeli topiğinden kıskandım, öyle açtım :)))

165lik bodur bi hatun olarak, kısa boylu kadınlara en çok mini etekleri yakıştırıyorum. bacaklar düzgün ve biçimliyse muhteşem duruyor özellikle :)

kalçanın altında biten kazakları, badileri falan yakıştırmıyorum. bacak boyunu olduğundan kısa gösteriyor.

sizin önerileriniz/giymeyin dedikleriniz varsa bekliyorum :)

Laale
18-02-10, 17:02
Oooooo ben kısacıkım..
Hele ailenin tüm fertlerine göre..
1.61'im..kaydirigubbakcemile3
Kışın genelde mini elbise ya da etek giyerim.. Topuklu çizmelerle harika oluyor bence..
Yazın da diz hizasında elbiselere devam diyorum.. Yine topuklu giyiyorum altına..hihoyyyt
İnce badilerle kot giydiğim de olur..
Şort çok seviyorum ayrıca.
Çok tarz kadını değilimdir,hemen heryerden alışveriş yapabilirim.boshayallersmile
Uzun etekler,elbiseler hiç yakışmaz bana..:umursamaz:

Laale
18-02-10, 17:02
Ayrıca bu sene çok moda olan bilekte biten botlardan pek hoşlanmadım.:sm_confused:
Babam almış geçen gün,hediye olarak..
Onları da gününe göre kumaş ya da kot pantolonlarımın altına giyiyorum..sositososito

LEYLA3842
19-02-10, 08:02
yaa kızlar siz 1.61 ve 1.65 e kısa diyorsanız ben cüce grubuna giriyorum o zamankaydirigubbakcemile3...1.56 boyum..armut tipliyim..üstüm zayıf ama popom büyük..ben nasıl gyinicem pekii..

SeHNaz
19-02-10, 11:02
Konunuz yanlis yere acilmis oldugundan dolayi,kadin giyim bölümüne tasinmisdir.Bilginize...

spaniard
19-02-10, 12:02
kesinlikle dar paça pantolon veya kot giyiyorum.geniş paçalar daha kısa gösterebilir.ayrıca hemen kalçamın altında biten uzun ceketleri tercih ediyorum şık duruyor ve çok büyük çantalar takmıyorum çünkü aa şuna bak çantası kendinden büyük diye saçma esprilere maruz kalmak istemiyorum.

spaniard
1.60ın üstünde olanlar normal bence.ben 158im yani kısa.bence zarif bir kadın olmak için en son 1.68 boyunda olmalı.ben daha uzunlarına giydikleri hiç birşeyi yakıştırmıyorum malesef.birde topuklu giyince daha bir kazulet oluyorlar:umursamaz:

Glorya
aaa bu ne yaa? bodurmu? :umursamaz:
benimde boyum 1.65 ve bence ideal boy zemuszemus
sanki çok uzun olsak dahamı iyi?
bende skinny jeans giyiyorum,straplezle hoş duruo.
istediğim kdr topuklu giyiyorum (eşim 1.96 bu konuda avantajım war)
kısa elbiselerde hoş duruo...

ne demiş atalarımız...bodur tavuk her daim piliçdir...
öylemiydi yaa bilmiyorumkismile

oykumruyam
19-02-10, 13:02
boyu 165 lerde olanlar kısayım diye buraya yazmışlar sanki dalga geçer gibi:KK43:(

benim boyum 156 minyonum yüzüm de göstermez yaşımı olduğumdan 10 yaş küçük zannediyorlar önceden dezavantaj gibi geliyordu ama yaş ilerledikçe avantaj oldu
uzun etekler ve bilekte biten botlar giymem,çok büyük çantalar ben de kullanmam
çok yüksek topuk rahatsız eder ama dümdüz de giymem
şık ve zarif bir kadın olduğumu düşünüyorum

859
20-02-10, 10:02
ben de 1.65-67 arasıyım..ama yaşım 19 oldugu için fazla sıkıntı etmiyorum bunu kendime :kedi: sitenin birinden b kaç öneri buldum konuyu baya b aydınlatacaga benziyor sizinle de paylaşmak istedim
Pantolon Tercihi:

Eğer vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek istiyorsanız düşük belli pantolonlar tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için ise yüksek belli ve düz inen pantolonlar seçin. Kontrast renklerden ve iri desenlerden kaçının. Canlı renkleri üstünüzle aynı tonlarda olmak kaydıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ceket ve Gömlek Tercihi:

Fazla uzun veya belde biten kısa ceketlerden kaçının. Bele oturan ve kalça hizasında kalan modeller seçin. Düşük belli bir pantolon giymek istiyorsanız üzerine saçaklı, püsküllü veya payetli bir gömlek kullanabilirsiniz. Altla üst arasında renk kontrastları yapmayın, illa bir kontrast yapmak istiyorsanız, kumaş türü kontrastları uygulayın: ıpek bir elbise üzerine jean ceket gibi.

Elbise Tercihi:

Tek renk ve düz kesim elbiseler silueti daha uzun gösterir. Ayrıca kadınsı ve seksi kesimleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etek boyu baldırların ortasına hatta topukların hemen üstüne kadar inebilir.
Kısa boylu hanımların giyimlerinde dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır:

Çok süslü ve dik çizgili elbiseler giymemelidir.
Uzun ceketler, büyük cepler ve geniş kemerlerle boyu daha da kısa gösterecek tercihlerden sakınılmalıdır.
Çok geniş ve çok uzun etek giymemelidir.
Çok büyük ve geniş kenarlı şapkalardan kaçınılmalıdır.
Kısa ceketlerle belden yukarısı uzun gösterilnıeye çalişılmalı, tek renkli, ince kemerli elbiseler tercih edilmelidir.
Hafif bol veya vücudu saran mantolar kısa boylular için idealdir.
Moda ne olursa olsun, bacaklar ve ayaklar zarif görülecek şekilde giyilmelidir.
Küçük ve yüksek şapkalar kullanılmalıdır.
Özellikle yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.
Muntazam, küçük çantalar, eşarplar ve ufak mücevherler seçilmelidir.
alıntıdır.

moonlight20
11-03-10, 11:03
bnm boyum 1.60
kısa değilim,normal boydayım

LOCA
24-04-10, 20:04
1.60,1.65 boy kısa değilki :sm_confused: sen kısadan sayıyosun ama zaten türk kadınlarının boyu zaten ortalama öyle neyse tişört ve body giyerken kalçanın altında olmamalı yani tunik falan yakışmaz bide pantolon olarak yüksek beli tercih edinki bacaklarınız uzun görünsün.yerimseniben

KaRaLaHaNa
24-04-10, 21:04
ayy kısalr alemsiniz ya...
benim boyum 1.60 olsa daha ne isterdim.
1.55 boyum belki o kadar bile yok...
en çok üzüldüğümde şu harika renk renk babetlerden giyememek.
takıntım var biraz.
ama sinir oluyorum çünkü çok güzeller.
27 yaşında olduğum halde herkes 18 19 diyor.
inş avantajdır göreceğiz bakalım.
ayrıca bende çok uzun bayanları sevmiyorum .
orta boy herşey için ideal ..
orta boyda benim gözümde 1.60 1.65..
en çok bu boya bence herşey yakışıyor .
düz de topukluda...

okyanus elif
24-04-10, 22:04
LOCA
1.60,1.65 boy kısa değilki :sm_confused: sen kısadan sayıyosun ama zaten türk kadınlarının boyu zaten ortalama öyle neyse tişört ve body giyerken kalçanın altında olmamalı yani tunik falan yakışmaz bide pantolon olarak yüksek beli tercih edinki bacaklarınız uzun görünsün.yerimseniben
hadi ya tunik giymeyelim mi?:uhm:
bende cok severim tunik gomlek uzun tisort taytla filan fisfisfis
boyum 1.66 cm zaten:sm_confused:

su.ay
25-04-10, 09:04
offfff bende 154cm.mim.

topuklu giyerim. zaten yüzümde çok küçük gösteriyor.etek giymem. geniş pantolon tercih ederrim. kapalıyımda bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum uyumlu giyineyim diye.

LOCA
25-04-10, 11:04
okyanus elif
hadi ya tunik giymeyelim mi?:uhm:
bende cok severim tunik gomlek uzun tisort taytla filan fisfisfis
boyum 1.66 cm zaten:sm_confused:
tunik kalçanında altında olduğu için bacak boyunu kısaltıyo.özellikle bacakları kısa olanlar giymemeli yasakkelime ama senin boyun iyi ben 1.50 yim hiç giyemiyorum.

mondschein_x
28-04-10, 14:04
bende 1.55 boyum ve sürekli kısa etek giyiyorum en güzel o duruyor hem şık hemde alımlı oluyor kotta dar paçaları pek tercih etmiyorum kısa gösterdiğini düşünüyorum

LOCA
21-05-10, 21:05
evet dar paçada kısa gösteriyo gibi bende giymiyorum

Vuvuzela
nazli_20
1.60ın üstünde olanlar normal bence.ben 158im yani kısa.bence zarif bir kadın olmak için en son 1.68 boyunda olmalı.ben daha uzunlarına giydikleri hiç birşeyi yakıştırmıyorum malesef.birde topuklu giyince daha bir kazulet oluyorlar:umursamaz:
hmm demek 1.68in üstündekilere giydiği hiçbirşey yakışmıyor.
ve kazulet gibi oluyorlar kendimce güldüm ama düşüncedir saygı duyarım kazulet falan gibi nahoş ithamlarda bulunmak istemem..:eek:lmaz:
yalnızca şunu hatırlatmak istedim.. manken ve modellerin boyu neden 1.75 ve üstü acaba??
kıyafeti daha iyi taşıdıkları için olmasın sakın?sengözlerimebaksanab

ama yine de minyon bir bayan olmasam da minyon bayanların üstünde tek parça mini elbiseleri harika buluyorum.. yok yani yok ben kendimde o denli yakıştıramam :)
onun dışında abercrombıe tarzı sweetlerı bol pantları falan da en cok mınyon kızlara yakıstırmısımdır:)
ben öyle olsaydım tarzım heralde daha lolitavari olurdu :)

Caramelim
kisa boylular bence iri desenlerden kacinmali.
bol degil üste oturan kiyafetleri tercih etmeli
kombin yaparken keskin renkleri tercih degilde yakin renklerde kombinler gözü yaniltir :KK66:
bilek de ayrintisi, bandi olan aykakkabilardan uzak durmali
boyu uzun göstericek örnek de verim: dar paca pantolon ile bolero

HanimKelesimiGetir
21-05-10, 22:05
Mini elbise giyiyorum bende çok ta şık duruyor altınada hafifi topuklu ayakkabı giydimmi hanım hanımcık oluyorum.
Beli düşük pantolonları hafif dar badyleri giyiyorum .

kardelenn88
21-07-10, 11:07
bende 1,60 boyundayım ama giydiğim kıyafetlerle kapatıyorum ki 1,60 o kadar kısa değil.
dar bi kot ve üstüne dar bir badi gayet güsel duruyor ve bide alımlıysanız bence boyu hiç takıntı yapmayın. Ben genelde elbise altıan tayt giyerim ve vazgeçilmezim topuklu ayakkabı ve açıkcası kimse boyuma bakmıyor bence normal bir boy

Missy
21-07-10, 11:07
Bende kısaboyluyum 1,55 boyum. Aynada kendime baktığımda ne yakışıyorsa onu giyinirim.
Kısaboylu bayanlara geniş olan tunik ve geniş paçalı pantolonlar bence yakışmıyor, daha kısa gösteriyor. Eeğer fazla kilolu değilse kesinlikle dar kıyafetler ideal.
Ben boyumu pek sorun etmiyorum ama ayaklarım sorun benim için ayakkabı bulmakda zorlanıyorum çok küçük:sinifsinif:

kedi83
25-05-11, 14:05
Aslında boyla birlikte beden, vücud tipi önemli. Mary-Kate Olsen, Madonna kısa boylu bol pantolonları da giyiyorlar, dar pantolonlarıda, uzun etekte kısa etekte ve yakışıyor da. :) Boyla birlikte vücud şekline göre değişiyor diye düşünüyorum :)

AskKirintisi
25-05-11, 22:05
ya ben elbise hilelerinde sadece zayıf ve şişman gösteren tüyoları doğru buluyorum.

kısa boy uzun boy laf kalabalığı bence. o kişinn yanana gidiyorsanınz boyu bellidir. uzaktan bakıyorsanız yanında biri varsa yine bellidir.

yüksek bel giyinsin kısalar böylelikle bacaklar uzun görünür deniliyor, e peki düşük bel giyse üst kısmı uzun gösterse olmuyormu yani.
bence insan boyunu kabul edecek ve aynada kendini beğeniyorsa onu giyecek. ama şuda bir gerçek hem kısa olup hem kilolu ise o kötü duruyor.

uzun boylulaarda kilo o kadar göstermiyor kendini ama kısalar kesinlikle zayıf olmalı.

AglayanPasta
25-05-11, 23:05
1.63 boydayim 53 kiloyum))) tesetturlu oldugum icin uzun seyler giyiyorum. Yada pantolonla dizde biten tunikler giyiyorum.Ama en cok sevdigim seyler tek parca seylerdir.Yani uzun elbise. kesinlike uzun olacak bilekte bitmeyecek boyu, cunku bilekte bitiyorsa daha kisa gozukuyorsun.Oyuzden tam uzun bir elbise ve altinada dolgu topuk ayakkabi super gozukuyor)))elbise uzun oldugu icin dolgu topuk ayakkabi fazla gozukmuyor:KK34:

changing
1-06-11, 22:06
kısa boylu kadın yoktur topuksuz ayakkabı vardır :)) ayrıca ne demişler ;bodur tavuk her dem piliç ! :KK52:

megryann
2-06-11, 13:06
KaRaLaHaNa
ayy kısalr alemsiniz ya...
benim boyum 1.60 olsa daha ne isterdim.
1.55 boyum belki o kadar bile yok...
en çok üzüldüğümde şu harika renk renk babetlerden giyememek.
takıntım var biraz.
ama sinir oluyorum çünkü çok güzeller.
27 yaşında olduğum halde herkes 18 19 diyor.
inş avantajdır göreceğiz bakalım.
ayrıca bende çok uzun bayanları sevmiyorum .
orta boy herşey için ideal ..
orta boyda benim gözümde 1.60 1.65..
en çok bu boya bence herşey yakışıyor .
düz de topukluda...
Katılıyorum 1.60-1.65 boya birde ideal kilodaysa herşey yakışıyor.Ben altındayım çoğu arkadaşımda bu boyun üzerinde.Alışverişe çıktığımızda mutlaka denediğimiz kıyafetlerde sorn yaşıyoruz.

Missy
Bende kısaboyluyum 1,55 boyum. Aynada kendime baktığımda ne yakışıyorsa onu giyinirim.
Kısaboylu bayanlara geniş olan tunik ve geniş paçalı pantolonlar bence yakışmıyor, daha kısa gösteriyor. Eeğer fazla kilolu değilse kesinlikle dar kıyafetler ideal.
Ben boyumu pek sorun etmiyorum ama ayaklarım sorun benim için ayakkabı bulmakda zorlanıyorum çok küçük:sinifsinif:
Çokmu küçük ? Kaç numara giyiyorsunuz?

megryann
2-06-11, 13:06
Mini etek ve elbiseler çok yakışıyor giydiğimde fakat bacaklarımın arası doğuştan açık yürüyüşümde çok narin değil kaba saba yürüyorum mini giysileri çok iyi taşıyamıyorum nedense.Bu yaz elbiselerle haşır neşir olmak istiyorum ama bu kezde çok bol oluyor hamile gibi gösteriyorlar.
Mini elbiselerin ve eteklerin altına çok topuklu giyemem küçük kızım var rahat yürüyemem babetlere yöneliyorum hem daha rahat hemde hoş görünüyor....

changing
2-06-11, 15:06
neyse ki bekar olmanın faydaları da var,ne çoluk ne çocuk giy topukluları çık :-):KK52:

megryann
harikaevre
neyse ki bekar olmanın faydaları da var,ne çoluk ne çocuk giy topukluları çık :-):KK52:
Tadını çıkarın bu avantajların.Sonra hamilelik,doğum,çocuk derken bir sürü şeyden fedakarlık etmek zorunda kalıyoruz.Ama kızım için değer Rabbim sağlıkl hayırlı ömürler versin yavrularımızada razıyız tüm bunlra.Bir kaç yıl sonra kızım büyüdüğünde nasipse tekrar giyrim artık topukluları...:KK49:

rdlpstck
1.60 ım bende
boyumdan cok memnunum
topuklu ayakkabılara bayılıyorum yürürken başka hava katıyor sanki
onun dışında dar paça kot üstüne sade tenine giden dar bi tısort ve iyi bir makyaj
boya bakmadan herkesi güzel gösterebilir
ah bi de şu kadınların kilo problemi olmasa:))

megryann
rdlpstck
1.60 ım bende
boyumdan cok memnunum
topuklu ayakkabılara bayılıyorum yürürken başka hava katıyor sanki
onun dışında dar paça kot üstüne sade tenine giden dar bi tısort ve iyi bir makyaj
boya bakmadan herkesi güzel gösterebilir
ah bi de şu kadınların kilo problemi olmasa:))
Zayıf olmama rağmen bende bile şu yan simitler çıkıyor çok dar giyince.O zamanda ya alttaki dar kottan vazgeçiyorum yada üzerine daha salaş bir şeyler giyip kapatıyorum.Yemek yiyince göbeğim bile çıkıyor :KK9: İsteyen herkes istediği kiloya iner inş. Kilonun çaresi varda boyun yok.Boy diyet yapınca uzamıyor çünkü :KK9:

rdlpstck
2-06-11, 16:06
megryann
Zayıf olmama rağmen bende bile şu yan simitler çıkıyor çok dar giyince.O zamanda ya alttaki dar kottan vazgeçiyorum yada üzerine daha salaş bir şeyler giyip kapatıyorum.Yemek yiyince göbeğim bile çıkıyor :KK9: İsteyen herkes istediği kiloya iner inş. Kilonun çaresi varda boyun yok.Boy diyet yapınca uzamıyor çünkü :KK9:
ya ama herkes ideal kilo da olsa o zaman da fabrikasyon gibi dururuz
belki o yanlardan cıkanlar sana hosluk katıyordur:))
hem giyim tarzıda bu yüzden oluşuyor zaten
herkes bedenine göre tarz oluşturuyor
hoş oluyor bence:)
mesela benim kaldığım yerde baya kilolu bir kız var
normalde kıyafet çok zor bulunur
ama o kadar güzel giyiniyor ki cok tatlı oluyor
ben 3-5 kilo alsam depresyona giriyorum:)
sanırım kendini güzel hissedince ne giysen yakışıyor

Yorgun
3-06-11, 08:06
aa konu sahibi 1.65 e kısa demiş.ben 1.60 ım:KK59:topukluda giyemiyorum.babetlerle geziyorum:KK59:napsam ki:KK59:

megryann
3-06-11, 19:06
rdlpstck
ya ama herkes ideal kilo da olsa o zaman da fabrikasyon gibi dururuz
belki o yanlardan cıkanlar sana hosluk katıyordur:))
hem giyim tarzıda bu yüzden oluşuyor zaten
herkes bedenine göre tarz oluşturuyor
hoş oluyor bence:)
mesela benim kaldığım yerde baya kilolu bir kız var
normalde kıyafet çok zor bulunur
ama o kadar güzel giyiniyor ki cok tatlı oluyor
ben 3-5 kilo alsam depresyona giriyorum:)
sanırım kendini güzel hissedince ne giysen yakışıyor
Evet aslında tüm olay yakıştırmakta.Ben açıkçası balıketli arkadaşlarıma herşeyi yakıştırıyorum e azından giydikleri kıyafetin içini orantılı bir biçimde dolduruyorlar.Bizim gibi içinde kaybolup komik duruma düşmüyorlar. :KK53:

Yorgun
aa konu sahibi 1.65 e kısa demiş.ben 1.60 ım:KK59:topukluda giyemiyorum.babetlerle geziyorum:KK59:napsam ki:KK59:
Ben cüce grubuna giriyorum öyleyse 1.50 :KK9:

elagam
5-06-11, 09:06
benim boyumda 1.57 :21:
boyumdan memnunun çünkü minyon olmak çok hoşuma gidiyor :90:
yüzümde minyon olduğundan bayağı küçük gösteriyorum :KK9:
ben kapalı olduğum için uzun etek altına topuklu ayakkabı giyiyorum çok hoş oluyor,onun dışında çok bol giyinmiyorum.
genelde tarzımı beğenirler,giydiğimin yakıştığını düşünürler :KK76:

highschool17
10-06-11, 09:06
benim de boyum kısa.bence mini mini etek ve şortlar çok yakışıyor :)

dejavu_one
10-06-11, 16:06
ahahah 1.65 ve kısa haa.. Ben 1.50 boyunda bile değilim. 1.48.. Önceleri çok sorun yapıyordum ama sonra hiçte takıntı yapmamaya başladım. Evlendim eşim 1.78 boyunda. Yüzüm güzeldir zayıf oldığum içinde giydiğimi yakıştırırım ama kilo alamıyorum. 34 beden pantolunu bile alıp daraltıyorum. Ayakkabı zor buluyorum çünkü 33-34 giyiyorum en rahat bpt buluyorum 35 numara oluyor çünkü kalıj çoraplarla giydiim için en çok yuvarlak burun botlar yakışıyor ve kalın topuk. Çok yüksek ve ince topuklarla yürüyemiyorum babet rahat buluyorum. Ayakkabıcım var ona beğendiğim modelleri kendime göre yaptırtıyorum. Mini etekleri, dar ama paçaları bol kotları, üsr tarafı dar ama bele doğru indikşe bollaşan bluzleri ve bodyleri seviyorum. Kendimle de barışığım.. Ayrıca spor ceketlerde çok yakışıyor.

okteza
10-06-11, 21:06
arkadaşlar bende 150cm boyundayım 38 bedenim hafif göbeğim var yeni doğum yaptım.kardeşimin düğünü var abiye elbise alıcam ama size sorayım dedim elbisenin eteği balık gibi geliyor tek omuz sizce uzun gösrerirmi

su.ay
10-06-11, 22:06
Bende 153 cm. çok takıntı yapmıştım ama alıştım . Yaş 33 oldu artık..elbise yakışamz diye hiç giymemiştim ama şimdi kızıyorum kendime kısayım diye giymezdim ama yakışıyormuş maalesef..hep etek pantalon giyerdim. Kapalıyımda .artık elbise giyiyorum.. Fazla topuklu giyemiyorum ama .giyenlere helal olsun valla:))

elagam
11-06-11, 08:06
su.ay
Bende 153 cm. çok takıntı yapmıştım ama alıştım . Yaş 33 oldu artık..elbise yakışamz diye hiç giymemiştim ama şimdi kızıyorum kendime kısayım diye giymezdim ama yakışıyormuş maalesef..hep etek pantalon giyerdim. Kapalıyımda .artık elbise giyiyorum.. Fazla topuklu giyemiyorum ama .giyenlere helal olsun valla:))
bende kapalıyım canım ve inan elbise kısa boylu bayanlarada çok yakışıyor ben çok giyerim :21:
topukluya alışırsan vazgeçemiyorsun :KK9:
heleki upuzun elbisenin altında çok hoş duruyor :KK69:

dejavu_one
11-06-11, 19:06
bugün valla çıktım çok güzel ciciler aldım kendime. Lacivert puantiyeli elbise aldım boyundan bağlamalı bluzlar aldım hırka aldım küçük ve şık. Yanii hiiiç boyum kısaymış yakışmazmış yok öyle şey yakılanı buluyor insan illa kii..

saref
18-06-11, 17:06
benimde boyum kısa ama gayet memnunum yaa sorun etmiyorum :)))
1.60 - 1.65 boynuna kısa diyenler var yapmayın arkadaşlar neyiniz kısa yaaa biz ölelim o zaman :KK53:

KISA BOYLU KADINLAR NASIL GİYİNMELİ

Kısa boyluyum diye üzülmeyin. Doğru giyim tarzı ile olduğunuzdan daha uzun ve hoş görünmek elinizde. Kısa boylu bayanlar için giyim tüyolarımız ile daha güzel ve şık görünebilirsiniz.

* Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın, ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına özen gösterin.
* Gereksiz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.
* Ayakkabıda sivri burun tercih edin ve dolgu topukları bir an önce unutun.
* Etek boyunuzu diz hizasında tutun.
* Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın (Bunlar dikey pensten, dikey çizgiye, pantolondaki ütü çizgisinden, kirpiğinizdeki maskaraya kadar her şey olabilir).
* Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlardan kaçının.
* Derin V yakalar kullanın.
* Saçlarınızda yalın, düz kesimleri tercih edin.
* Saçınızın üst kısmını hafifçe kabartın.
* Dik oturun ve dik yürüyün.
* Kıyafetinizde baştan aşağı, ayakkabı ve çorap dahil aynı rengi kullanın.
* Düz ayakkabıdan kaçının, en azından 2-3 cm. topuklu giyin.
* Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin, fazla büyük parçalardan kaçının.

( alıntı )

megryann
21-06-11, 18:06
okteza
arkadaşlar bende 150cm boyundayım 38 bedenim hafif göbeğim var yeni doğum yaptım.kardeşimin düğünü var abiye elbise alıcam ama size sorayım dedim elbisenin eteği balık gibi geliyor tek omuz sizce uzun gösrerirmi
bence uzun gösterir model olarak sademi tek renkmi?

megryann
saref
benimde boyum kısa ama gayet memnunum yaa sorun etmiyorum :)))
1.60 - 1.65 boynuna kısa diyenler var yapmayın arkadaşlar neyiniz kısa yaaa biz ölelim o zaman :KK53:

KISA BOYLU KADINLAR NASIL GİYİNMELİ

Kısa boyluyum diye üzülmeyin. Doğru giyim tarzı ile olduğunuzdan daha uzun ve hoş görünmek elinizde. Kısa boylu bayanlar için giyim tüyolarımız ile daha güzel ve şık görünebilirsiniz.

* Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın, ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına özen gösterin.
* Gereksiz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.
* Ayakkabıda sivri burun tercih edin ve dolgu topukları bir an önce unutun.
* Etek boyunuzu diz hizasında tutun.
* Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın (Bunlar dikey pensten, dikey çizgiye, pantolondaki ütü çizgisinden, kirpiğinizdeki maskaraya kadar her şey olabilir).
* Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlardan kaçının.
* Derin V yakalar kullanın.
* Saçlarınızda yalın, düz kesimleri tercih edin.
* Saçınızın üst kısmını hafifçe kabartın.
* Dik oturun ve dik yürüyün.
* Kıyafetinizde baştan aşağı, ayakkabı ve çorap dahil aynı rengi kullanın.
* Düz ayakkabıdan kaçının, en azından 2-3 cm. topuklu giyin.
* Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin, fazla büyük parçalardan kaçının.

( alıntı )
paylaşım için teşekkürler canım

barro
civcivvvv
bende kapalıyım canım ve inan elbise kısa boylu bayanlarada çok yakışıyor ben çok giyerim :21:
topukluya alışırsan vazgeçemiyorsun :KK9:
heleki upuzun elbisenin altında çok hoş duruyor :KK69:
katılıyorum
ve fakat ayakkabı evde giyip 10 dakika dolaştım mı ayağımı ağrıtıyo nasıl yapayım bilemedim mezuniyette giymek istiyorum ama acısını gidermenin bi yolu yok mu ki acaba :KK14:

morfin
15-07-11, 20:07
benim boy 160 kilo 45 ölçüler 80 62 88, anlaşıldığı gibi kalçam var, ama şekli güzeldir :KK9: popoma oturan ispanyol paça bi pantolonum var siyah ama paçaları yere kadar ve mutlaka yüksek topukla, onu giydiğim zaman hem kendime güvenim geliyo hemde bakan bi daha bakıyo. :89:

laleenver
12-08-11, 07:08
Çok uzun olmayan etekler ve diz altı kısa çizmeler mutlaka kaçınılmaz..

tienen
21-09-11, 13:09
diz altı elbiseler bizlere göre değildir. Ama upuzun elbiselerle şık durabiliriz günlük hayatta benim tercihim elbise giyiyorsanız dizin biraz üstünde olsun yada mini giyebiliyorsanız mini giyinin ha bide şişmansanız bolaran elbiseleri tercih etmeyin hafif dar elbiseler daha şık durur bence..