Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Haftada 1cm uzayan saçlara ne dersiniz?

jeyloo
19-04-10, 22:04
Ben jaleyi iyi tanirim, sanirim biraz isim yapti, ama benimde tercih edeceyim biryer degil, belki son yillar daha iyi gelistirmisdir ve daha iyi yapiyordur saclari.

OFFPOFFF
jeyloo
Memnunmusun rengden ve kesimden????
Önemli olan bu zaaten.
Daha önce kime gidiyordun?
Oscavip de iyi diyorlardi annemle gittik berbat bir kesim yaptilar annem resmen sacma birsey cikti ortaya.
Yani illa nam var diye iyi yapmiyorlar herzaman herseyi, ama Almedarda hep iyi seyler duydum.
Kesim kaca yapiyor?
Boya kaca?
cok memnun kaldım..hem cok guzel kestı,ılk defa boyunu kısaltma dedım ve gercekten kısaltmayan bır kuafor gordum:),hemde tam ıstedıgım gıbı bır golge yaptı..
golgeyı genelde sac dıbınden yaparlar ve ılk yapıldıgında yol yol olur,nefret ederım o goruntuden..bugun gıttıgımde ılk bunu soyledım ve her ay golgeyı yaptırmaya gelemem dedım rengınıde ona gore yapın dedım..krape gole denıyor yanlıs bılmıyorsam,ondan yaptı bana..golgelerım hem sac dıplerımden baslamadı hemde yol yol olmadı..rengı de cok dogal oldugu ıcın her ay gıdıp yaptırmam gerekmıyecek...eskı golgelerımle de o kadar ıyı tutturdu kı onlar da abest durmuyor suan..kesımı cok guzel katlı kestı..ve dedıgım gıbı boyunu 1cm bıle kısaltmadı..
kestım ve golgeye 100tl verdım canım..
tek sorunum ucalrı cok kurudu saclarımın ama o da onların sucu veya yanlısı degıl,boyle olacagı bellıydı :))))

OFFPOFFF
loading
tamam cnm çok sağolopuyorumnanaktan
iyice araştırayım öyle karar vereyim kaydirigubbakcemile5
bir de şirinyerde jaleyi biliyormusun cnm saç kestirmiştim çok sevmemiştim ama yıllar oldu yani boyada iyimidir kiCADIARZU
sitesine baktım dip boya, röfle ve balyajın fiyatı var ama tam boya yazmıyor saçın boyuna, boyanın rengine göre değişiyor heraldefisfisfis
herhalde degısıyordur bende emın degılım..ama kısa saclı bırıne 2 tup kullanıyorsa(tamamen atıyorum suan:)) sana sacların uzun dıye 5 tup boya kullanması gerekebılır..emın degılım ama dedıgım gıbı..boya cok pahalı olmuyor genelde..golge rofle balyaj daha pahalı cunnku onlar daha zahmetlı ama boya cok kolay :) o yuzden de daha ucuz..
hıc duymadım canım ben..ben goztepe de oturuyorum bu taraftakılerı bılırım az cok :)

loading
jeyloo
Ben jaleyi iyi tanirim, sanirim biraz isim yapti, ama benimde tercih edeceyim biryer degil, belki son yillar daha iyi gelistirmisdir ve daha iyi yapiyordur saclari.
hmm sağol cnma.s.
zaten kuaförün boyadığı bir saç görmeden emanet etmem saçlarımı araştırırım biraz jalede boyatan varmı diye öyle karar veririmkaydirigubbakcemile5
tabi kesen, boyayan kişi de önemli o yüzden daha az kişi çalışan yerlere gitmek daha iyi olur gibi geliyorfisfisfis

jeyloo
cekhu
cok memnun kaldım..hem cok guzel kestı,ılk defa boyunu kısaltma dedım ve gercekten kısaltmayan bır kuafor gordum:),hemde tam ıstedıgım gıbı bır golge yaptı..
golgeyı genelde sac dıbınden yaparlar ve ılk yapıldıgında yol yol olur,nefret ederım o goruntuden..bugun gıttıgımde ılk bunu soyledım ve her ay golgeyı yaptırmaya gelemem dedım rengınıde ona gore yapın dedım..krape gole denıyor yanlıs bılmıyorsam,ondan yaptı bana..golgelerım hem sac dıplerımden baslamadı hemde yol yol olmadı..rengı de cok dogal oldugu ıcın her ay gıdıp yaptırmam gerekmıyecek...eskı golgelerımle de o kadar ıyı tutturdu kı onlar da abest durmuyor suan..kesımı cok guzel katlı kestı..ve dedıgım gıbı boyunu 1cm bıle kısaltmadı..
kestım ve golgeye 100tl verdım canım..
tek sorunum ucalrı cok kurudu saclarımın ama o da onların sucu veya yanlısı degıl,boyle olacagı bellıydı :))))
Ay ne güzel böyle bir kuaför bulduysan, sen birdaha gittiginde sor ismini bende gideyim ona, fiyatida gayet iyi gölge ve kesim icin, sitelerinde sanki daha farkli fiyatlar yaziyordu.
Neyse güle güle kullan.

Bende 2 hafta önce bir kuaföre gittim cok cok iyi diye, hadi dedim kalitelidir gideyim birde bunu deneyim , boydan hic kisaltma dedim, tak 10 cm e yakin gitti, ve cok kötü bir kesim hic kullanamiyorum, eee sacda kisaldi simdi birdaha kestirsem kisacik olacak, ay okadar gicik oluyorum ki boy alma deyipde 10 cm kesenlere hadi 1-3 cm gitsin de 10 cm cok

loading
cekhu
herhalde degısıyordur bende emın degılım..ama kısa saclı bırıne 2 tup kullanıyorsa(tamamen atıyorum suan:)) sana sacların uzun dıye 5 tup boya kullanması gerekebılır..emın degılım ama dedıgım gıbı..boya cok pahalı olmuyor genelde..golge rofle balyaj daha pahalı cunnku onlar daha zahmetlı ama boya cok kolay :) o yuzden de daha ucuz..
hıc duymadım canım ben..ben goztepe de oturuyorum bu taraftakılerı bılırım az cok :)
tamam canım sağol en azından boyanın daha ucuz olduğunu öğrendim kaydirigubbakcemile5
hiç bilgim yok bu konularda:kedi:

OFFPOFFF
jeyloo
Ay ne güzel böyle bir kuaför bulduysan, sen birdaha gittiginde sor ismini bende gideyim ona, fiyatida gayet iyi gölge ve kesim icin, sitelerinde sanki daha farkli fiyatlar yaziyordu.
Neyse güle güle kullan.

Bende 2 hafta önce bir kuaföre gittim cok cok iyi diye, hadi dedim kalitelidir gideyim birde bunu deneyim , boydan hic kisaltma dedim, tak 10 cm e yakin gitti, ve cok kötü bir kesim hic kullanamiyorum, eee sacda kisaldi simdi birdaha kestirsem kisacik olacak, ay okadar gicik oluyorum ki boy alma deyipde 10 cm kesenlere hadi 1-3 cm gitsin de 10 cm cok
valla bende cok sevındım goztepeye sube acmalarına :) artık sureklı oraya gıdıcem :) haftada bır orada nem bakımı da yaptırıcam..ucları cok kotu oldu sımdı :KK43:(((((((( ama nedense hıc pısman degılım :) cok ıcıme sındı cunku :) bol bol zeytınyagı surerım artık saclarıma :KK70:
haftasonu fon e gıderım mutlaka ben :) sorarım cocugun adını..hemen soylerım sana :)

OFFPOFFF
loading
tamam canım sağol en azından boyanın daha ucuz olduğunu öğrendim kaydirigubbakcemile5
hiç bilgim yok bu konularda:kedi:
ben o kadar cok kuafor kazasına ugradım kı master yaptım dıyebılırım :)))))))))
ama yıne masallah saclarım bu kadar seye ragmen yanmadı ya :nazar:

loading
cekhu
ben o kadar cok kuafor kazasına ugradım kı master yaptım dıyebılırım :)))))))))
ama yıne masallah saclarım bu kadar seye ragmen yanmadı ya :nazar:
:nazar::nazar:
ama bundan sonra dinlendir biraz saçlarını cnmkaydirigubbakcemile5

OFFPOFFF
loading
:nazar::nazar:
ama bundan sonra dinlendir biraz saçlarını cnmkaydirigubbakcemile5
tabıı canım artık bıttıııı ne kestırırım ne golge vs yaptırırım...
sımdı en kısa surede uclarını toparlamaya calısıcam..ınsallah basarırım..
canım ben yatıyorum artık :) cok uykum geldı :) sana ıyı geceler opuyorumnanaktan

loading
cekhu
tabıı canım artık bıttıııı ne kestırırım ne golge vs yaptırırım...
sımdı en kısa surede uclarını toparlamaya calısıcam..ınsallah basarırım..
canım ben yatıyorum artık :) cok uykum geldı :) sana ıyı geceler opuyorumnanaktan
tamam cnm ben de kitap okucam sana da iyi gecelerropuyorumnanaktan
bu hafta içinde kuaföre gidiyorum cnm konuştum çünkü bakalım son anda fikir değiştirmezsem boyatıcam yazarım sonra nasıl olduğunukaydirigubbakcemile5

sedna03
20-04-10, 07:04
cekhu
kontescim problem yok :))) saclarım hala aynı renk :)))))))

Cuma gunü de maya ve zeytinyağını yapicam..uçları çok kuru saçlarımın belki kuruluga da iyi gelir?

loading canım ben uzun yıllar boya yaptırmış biri olarak sana tavsiyem; boya isine girme..suanki aklım olsa asla boyatmazdim sacımı..hele hele kızıl tonlarında..boya sacı çok yıpratıyor,suan sacların kim bilir ne kadar sagliklidir..o günleri mumla arıyorum inan..
cnm gözün aydın.ben o nedenle demiştim nie yaptın die..bende renk değişimi yapmıştı demek herkesde olmuyo. ben kahve üzerine fındık kabuğu oyamıştım kürü yapınca aktı bi değişik oldu ilk seferlerde her kürü yapışta biri soruyordu saçlarını mı boyadın diye..en sonunda çikolata kahve oldu :teytey: bende uzun zamandır çikolata kahve istiyodum da aksın die bekliyodum. o kadar çok istedim ki demek saçlarım kendiliğinden çik kahve oldu diyodum soranlara :sm_cool:

kkontess
20-04-10, 07:04
cekhu
valla canım bana donebilirsin dediler gaza getirdiler ha dondüm donmesine de ama sac falan kalmadı..annem hala laf soyler :) mahvettin güzelim saclarını diye..6 yıldır bıkmadan bu lafı söylüyor çünkü çok haklı:KK43:(( ben bu ise golgeyle başladım :) sonra hızımı alamadım boya yaptırdım..bak gölge için aynı şeyi diyemiycem,ben bı zararını görmedim,kendi sac rengine yakın bir renk yaptırdığın sürece :) platinden bahsetmiyorum :) normal bı sarı gölge benim sacıma hiç zarar vermemişti mesela..ama ne zaman ko boya yaptirdiiiiiim....onunda sebebi; boya yaptırdığında her ay diplerin çıkacağı için o işlemi yaptırmak zorundasın,yani her ay saclarina o kimyasalı sürmek zorundasin..onun zararını sana söyle anlatiyim; o boya bir,sac derini accayip kasindiriyor(çünkü hafif hafif yanıyor) iki,kokusundan bahsetmek bile istemiyorum genzin yanıyor resmen..gözlerim bile yanıyordu..inan abartmıyorum..yani böyle güçlü bir kimyasalı her ay sacına sürmen lazım..benim kızılı her ay sadece dip boya yapamıyorlardı çünkü tutturamiyorlardi ve bu yüzden ben her ay sacımı komple boyatiyordum..kökten uca..artık sen duşun..
ben sacım kaliteli,gür diye şımardım resmen..amaan benim sacım sağlam bir şey olmaz diye..ama şimdi sikiysa o banyoda krem kullanma bakalım açabiliyormusun sacı :))) icinde kalması konusunda haklisin bende aynı senin gibi oldugum için yaptırdım zaten :) ama keske yaptirmasaydim..gölge attır biraz?hem degisiklik olur hem de çok fazla yıpratmamış olursun??

kontescim malum bu anlattığım sebeplerden ötürü ve bugünkü gölge de tabiikide sac uçlarımı felaket kuruttu..bu zeytinyağı ve mayayı en kısa sürede yapicam :) ya bu kuru maya nerden alınır ya?aktardan mı?

sana boyatacaksan uzamadan ödün vermen gerek derken bunu kastetmiştim,sense saçım kaldırmaya müsait olmasa kuaförüm bunu önermezdi tarzı bi şey demiştin:1ninca:
ne olursa olsun uçlar mutlaka kuruyor,pütürleşiyor
bende de öyle oldu
bi kısmını kestirdim bi kısmı ile hala cebelleşiyorum...

kuru may marketlerde var

atess
20-04-10, 08:04
sadece sinameki ve badem yağı karıştırsam olmazmı arkadaşım bemix ya da herhangi bir yağ olmadan da uzama olmazmı. benim saçlarım omuzlarımda ve küt kesim. temmuza kadar belime gelme ihtimali varmı

papattyya
atess
sadece sinameki ve badem yağı karıştırsam olmazmı arkadaşım bemix ya da herhangi bir yağ olmadan da uzama olmazmı. benim saçlarım omuzlarımda ve küt kesim. temmuza kadar belime gelme ihtimali varmı
neden sadece sinameki ve badem yağı bemiksle ne alıp veremediğin varkaydirigubbakcemile3
ben sana cevap veriyim şekerim çünkü bende 2 ay kullandım 10cm kadar uzadı bence tarifi tam uygulamalısın bemiks b vitamini ve b vitamini saç için çok gerekli
birde herkesin saç yapısı farklılık gösterebiliyor bazı arkadaşların 4. 5. uygulamalardan sonra etkisini gösteriyor bazılarında ise ilk uygulamadan sonra uzama fark ediliyor
yerimseniben

papattyya
kontescim bende bu hafta yeniden başlıcam bayağı ara verdim röflemi yeni yapturdığım için bu aralar düzleştiriciyle fönle çok uğraştım
ya havalar ısındıımı saçlarda böyle röfleli olunca insan kendini tutamıyor düzleştirici yapmadanboshayallersmile

kkontess
20-04-10, 09:04
papattyya
kontescim bende bu hafta yeniden başlıcam bayağı ara verdim röflemi yeni yapturdığım için bu aralar düzleştiriciyle fönle çok uğraştım
ya havalar ısındıımı saçlarda böyle röfleli olunca insan kendini tutamıyor düzleştirici yapmadanboshayallersmile
hg kuşumma.s.
inşallah yakmadın saçları eyvahedigeldismile

ela.
papatyacım özel msj yoladım sana cnm...

ela.
papattyya
ya ben saçlarımı düşleştirince az gibi geliyor psikolojikmanda olabilir bilmiyorum hemen sönüyor sanki ....:çok üzgünüm:

kkontess
atess

bemiks olmasın ama saçım temmuza kadar belime gelsin diyorsun?
doğru mu anladım?
soruna yine bir soruyla karşılık vermek isterim...
temmuza kadar 2 ay 10 gün var,
hadi 3 ay olsun
seni bilmem ama benim omzumla bel aram 40 cm...
ayda 1 cm uzar denilen saçları ,ayda 4-5cm uzamaya ulaştırabildim,
senin hesap: ayda 13cm oluyor
sence uzar mı ?

papattyya
kkontess
hg kuşumma.s.
inşallah yakmadın saçları eyvahedigeldismile
ay ne biliyim şekerim yani görünürde kırık dışında yanma filan yok işte olmaması için hemen başlamam lazım yoksa bu gidişle yanıcaklar :)

kkontess
papattyya
ay ne biliyim şekerim yani görünürde kırık dışında yanma filan yok işte olmaması için hemen başlamam lazım yoksa bu gidişle yanıcaklar :)
pikii
hadi bakalıma.s.

kkontess
bugün benim de bakım günümm:dance:
sınavlardan dolayı yapamamıştım...

kkontess
ela.
papatyacım özel msj yoladım sana cnm...
neler dönüor bakem oralardaaaaklinialirimsmile

kaydirigubbakcemile3

papattyya
ela.
ya ben saçlarımı düşleştirince az gibi geliyor psikolojikmanda olabilir bilmiyorum hemen sönüyor sanki ....:çok üzgünüm:
benimsaçlarım normalde dalgalıdır ben önce saçlarıma fön çekiyorum üzerine bir kat düzleştirici yapıyorum öyle saçlarım ütülü gibi dümdüz olmuyor biraz daha kabarık oluyor sgerçi yaptığım bakımlardan dolayı saçlarım çok gürleşti sadece aşağılara indikçe seyrek gözüküyor oda zamanla kendne gelecek
yeni çıkan saçlar bir anda beline gelmiyor sonuçta
biraz sabır gerektiyor eğer gür saçlara kavuçmayı kafana koyduysan

ela.
kkontess
neler dönüor bakem oralardaaaaklinialirimsmile

kaydirigubbakcemile3
bişey dönmüyor kuşummeyvahedigeldismile

ela.
papattyya
benimsaçlarım normalde dalgalıdır ben önce saçlarıma fön çekiyorum üzerine bir kat düzleştirici yapıyorum öyle saçlarım ütülü gibi dümdüz olmuyor biraz daha kabarık oluyor sgerçi yaptığım bakımlardan dolayı saçlarım çok gürleşti sadece aşağılara indikçe seyrek gözüküyor oda zamanla kendne gelecek
yeni çıkan saçlar bir anda beline gelmiyor sonuçta
biraz sabır gerektiyor eğer gür saçlara kavuçmayı kafana koyduysan
aynı canım işte aşağı doğru az ve röfle üstüne boya olduğu için yıpranık:1ninca:

papattyya
ela.
aynı canım işte aşağı doğru az ve röfle üstüne boya olduğu için yıpranık:1ninca:
bide şöyle bir durum var sen röfleden nefret ediyosun ama röfle saçı kesinlikle seyrek göstermiyor
tam tersi durum söz konusu

atess
papattyya
neden sadece sinameki ve badem yağı bemiksle ne alıp veremediğin varkaydirigubbakcemile3
ben sana cevap veriyim şekerim çünkü bende 2 ay kullandım 10cm kadar uzadı bence tarifi tam uygulamalısın bemiks b vitamini ve b vitamini saç için çok gerekli
birde herkesin saç yapısı farklılık gösterebiliyor bazı arkadaşların 4. 5. uygulamalardan sonra etkisini gösteriyor bazılarında ise ilk uygulamadan sonra uzama fark ediliyor
yerimseniben

bemixle alıp veremediğim yok. olmazsa olmaz diyosanız hemen alırım 4 tl civarıydı dimi fiyat bi de içinde ne kadardı nekadar idare eder

kkontess
atess
bemixle alıp veremediğim yok. olmazsa olmaz diyosanız hemen alırım 4 tl civarıydı dimi fiyat bi de içinde ne kadardı nekadar idare eder
5şişe = 5 hafta

atess
kkontess
bemiks olmasın ama saçım temmuza kadar belime gelsin diyorsun?
doğru mu anladım?
soruna yine bir soruyla karşılık vermek isterim...
temmuza kadar 2 ay 10 gün var,
hadi 3 ay olsun
seni bilmem ama benim omzumla bel aram 40 cm...
ayda 1 cm uzar denilen saçları ,ayda 4-5cm uzamaya ulaştırabildim,
senin hesap: ayda 13cm oluyor
sence uzar mı ?
belime kadar derken 1 karış uzasa yeter yaz kadar

OFFPOFFF
kontes bacım doğru demissin vallaha..uçları kurudu iyice :KK43:( ama dünkü sinirime o kadar iyi geldi ki anlatamam :))))))
bu arada dün kerastase in sac dökülmesini önleyici sampuanini aldım ilk kez dün kullandım ve 1 tel bile sacım dökülmedi:)))) serumlarinida aldım 2 günde bir onu yapicam :))) sac dökülmesini çözdüm bı de su kurulugunu çözeyim başka bir şey istemiyorum:KK43:(((

kkontess
canlarım az önce dergide okudum
temiz bir saç derisi için; 'cadı fındığı' isimli bitkinin çiçeğini ağız gargarası ile karıştırıp saç diplerine fıslatın,5dk masaj yaparak yedirin ve yıkayın diyor...
yağların bir süre sonra saç derisi gözeneklerini tıkaması durumunu içine sindiremeyen arkadaşlar için bu iyi bir uygulama olabilir...
ayrıca bi arkadaşımızın özel durumu vardı,kimdi hatırlamıyorum ama bu mesajım ilgisini çekebilirrr

kkontess
atess
belime kadar derken 1 karış uzasa yeter yaz kadar
1karış uzama olabilir...

ela.
papattyya
bide şöyle bir durum var sen röfleden nefret ediyosun ama röfle saçı kesinlikle seyrek göstermiyor
tam tersi durum söz konusu
canım röfle saçı seyrek göstermez elbet ama ilceltir yıpratır..benim saçıma hiç yaramadı mesela röfle bir daha da asla....

atess
kkontess
5şişe = 5 hafta

harikaymış fiyatı tam olarak ne kadar acaba

atess
kkontess
1karış uzama olabilir...
çok sevindim bunaişte:KK70:

kkontess
atess
harikaymış fiyatı tam olarak ne kadar acaba
4küsur tl

atess
kkontess
4küsur tl
hemen cuma günü çıkıp almalıyım etkisini görürüm inşallah.

melegim_yildiz
20-04-10, 10:04
slm kızlar benim saclarım hiç uzamıyor omzumdan asagı inmiyor zaten cok seyrekler uzadıkcada cansızlasıyorlar sampuanımın içine sarımsak koysam cesaret edemiyorum esim cok hassas koku konusunda kokarmıyım acaba bide bioblas aldım yeni belki faydası olur diye onun içine koysam bisay olurmu