8 mart kadınlar gününde yasaya karşı mail atalım..herkes buraya...

35deniz
1-03-10, 12:03
arkadaşlar daha önce arkadaşlarımız tüp bebekte yaşadığımız sıkıntılarla ilgili mail atmak için herkesi toplamaya çalıştılar fakat bazı aksilikler çıktı ve devam edemedik bu sefer böyle olmasın her yere ayrı konu açılmasın sadece topikleri bilgilendirmek için sayfalarına not düşelim ama her bölüme konular açılmasın kazenden de bu konuda yardım istiyoruz herkesi bizim adımıza bilgilendirirse seviniriz..
1 ekimden çıkan yeni düzenlemeyle zaten tüp bebek sayısı düşürüldü birde embriyo sayısını düşürüyorlar ve yasa her an çıkmak üzere..bilmeyen arkadaşları bilgilendirmek için konuyu kopyalıyorum arkadaşlar...

35deniz
Hürriyet gazetesindeki yazıyı kopyaladım arkadaşlar...

Tüp bebek tedavisinde yeni dönem başlıyor. Bundan sonra embriyo transferine tek sınırlaması getirileceği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. ırfan Şencan, tüp bebek tedavisinde embriyo transferine “tek” sınırlaması getirileceğini, uygulamanın Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra geçerli olacağını bildirdi.

Şencan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üremeye yardımcı tedavi metodlarının uygulanması ve merkezlerin fiziki yapılarının değiştirilmesine yönelik bazı kararlar alındığını söyledi.

Tüp bebek merkezlerinin işleyişini ve uyması gereken kuralları belirleyen bir yönetmeliğin mevcut olduğunu anımsatan Şencan, şimdi bu yönetmeliğin tamamen yenilendiğini belirtti. Şencan, yapılan değişiklikle üremeye yardımcı tedavi yöntemlerini yeniden bir düzen içerisine soktuklarını ifade etti.

Üremeye yardımcı tedavi yöntemlerinin iki safhadan oluştuğunu anlatan Şencan, bunun ilkinin hastanede yapılan “aşılama”, bir diğerinin ise tamamen embriyonun dışarıda oluşturularak gebeliğin sağlandığı yöntem oluğunu anlattı.
Şencan, üremeye yardımcı tedavi yöntemlerinin uygulamasında alınan kararlar hakkında şu bilgileri verdi:

“Yapılan değişiklikle bundan sonra herkes istediği kadar embriyo transfer edemeyecek. Bunun için belli bir sınırlama getiriliyor. Bu sınır, artık öncelikle 'bir' olacak. Yani, tek embriyo transfer edilebilecek. Özel durumlarda bu sınır değişebilecek. Özel durumlar ise ikinci ya da üçüncü denemeler ve daha sonrasını kapsıyor. Bu durumlarda iki embriyo transferine izin veriyoruz. Ayrıca, 35 yaş üstünde olunması halinde de iki embriyo transferine izin veriliyor. Onun dışında tek embriyo...”

“EBMRıYO VERıCıLERıNDEN DNA ANALıZı ALINACAK”

ıkinci bir değişiklik olarak da “tamamen dış ortamda yumurta ve sperm birleştirilmesinde kaynaklar konusunda oluşabilecek riskleri azaltmaya yönelik tedbir alındığını” ifade eden Şencan, “Çünkü, spermin kaynağı değişebilir, karışma riski var. Bu kanunlarımızda ve anayasamızda ele alınan bir konudur. Bunu çok ciddi bir şekilde disipline ediyoruz. Bundan sonra eğer embriyo üç aydan daha fazla dondurulacaksa embriyo vericilerinden DNA analizi alınacak. Bununla beraber konulacak ki sonra soyun karışması engellensin. Soyun korunması, kanunda öngörülen bir şey zaten. Biz de tedbirini alıyoruz” dedi.

Şencan, bunun dışında tüp bebek merkezlerinin açılış esaslarına ilişkin de mevzuatın değiştirildiğini belirterek, “Artık, şimdiye kadar olduğu gibi bu merkezlerin rastgele açılmasının önüne geçiyoruz” diye konuştu.

Değişiklikle tüp bebek merkezlerin bulunduğu binalar için birtakım standartlar getirildiğini dile getiren Şencan, bu binaların müstakil bina değilse istenilecek standartlara uygun olması ya da hastane içinde olması şartı aranacağını söyledi.

Şencan, yapılan değişiklikle tüp bebek merkezlerinin hepsinin yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve doğum ünitesi olan bir merkezle işbirliğinin şart koşulduğunu da dile getirdi.

Şencan, “Çok daha önemli olan şey ise tüp bebek yöntemiyle gebe kalınması durumunda, söz konusu gebenin doğuma kadar takibinin, gebe kalmasına aracı olan tüp bebek merkezinin sorumluluğuna verilmesidir” dedi. Şencan, bu şekilde gebe kalan bir kişinin başka bir yerde kontrole gitmesi halinde de tüp bebek merkezinin tüm bunların kaydını tutarak, il sağlık müdürlüğüne bildireceğini söyledi.

Uygulamanın Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra geçerli olacağını ifade eden Şencan, mevcut merkezler için belli bir geçiş süresi tanınacağını bildirdi.

35deniz
arkadaşlar güzel bir metin hazırlayalım sıkıntılarımızı anlattığımız fakat herkesin düzenlemeyle ilgili sıkıntıları farklı olduğu için herkes görüş bildirsin sonra metini toparlayalım 8 marta kadar..

yeşbü
valla insanlar zaten ne zorluklarla bu tedaviyi göğüslemeye çalışıyor...birde bu devletin azda olsa yaptığı yardımı dahada kısıtlarlarsa biz mahvoluruz.....adreslere ayrı ayrı mailde atabiliriz....

35deniz
evet adresleri de yazarız herkes ayrı ayrı atar aynı gün de ve dünya kadınlar gününde olması anlam katar ama işe yarar mı bilmiyorum kimseyi dinlemeden oturdukları yerden yasa çıkartanlar olduğu sürece işimiz zor..

yeşbü
olsun biz yinede atalım....muhakkak sesimizi duyacaklardır....1 yada 2 embriyo sınırlaması da ne oluyor yaa.... maddi manevi ne durumda olduğumuzu bu tüp bebek sürecine kadar ne kadar yıprandığımızı.....aramızda belkide hiç buyduyu tatamayacak....hiç anne olamayacak insanlar var...yani bu kadarda olamz yaniii.... üstelik bırakın bunları..... sadece çocuk sahibi olmakla iş bitmiyorki,
allah sağlıkla versin çocuk doğduktan sonra başlıyor
maddi zorluklar....
işte bu yüzden devletimiz bize bu tedavilerde
kolaylıklar sağlamalı.
bu tedavilere yatırılan paralar, olmayınca yitirilen umutlar
bozulan psikolojiler....
asıl önemlisi doğacak çocuklarımızın geleceği????
tüp bebek tedavilerine yatırdığımız paraları
çocuklarımızın geleceği için harcasak???
bu zamanda geçinmek bile çok zor...
işte bu yüzden devletimiz bize
bu tedavilerde kolaylık sağlamalı ki
bizlerde bu yollara döktüğümüz paraları
sağlıklı bilinçli eğitimli çocuklar nesiller yetiştirmek
için harcamalıyız bence....​

35deniz
çok haklısın ama bunu bilen yok onların tuzu kuru bende 3 haftadaır konsey kararı bekliyorum karar vermek bile zor geliyor belkide yasa çıkacak onun için bekliyorlar ..

35deniz
Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BıMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZı
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

bende bunu başka topikten kopyaladım arkadaşımız sağ olsun bulmuş adresleri..

yeşbü
1-03-10, 13:03
ben bu adreslerin hepsine mail attım sabah....lütfen arkadaşlar hepiniz bu adreslere mail atın...sesimizi duyuralım....hatta çevrenizdekilerde mail atabilir....ne kadar çok baskı uygularsak o kadar iyi...inşalalh yararı olur.....hatta isterseniz.....size başka bir forumda yazılan yazı örneğinide yazabilirim mail tatrken yardımcı olur....

35deniz
yeşbü canım kopyalsana o yazıyı isteyen üstünde değişiklik yapar

35deniz
isteyen bugünde atar hatta baskı için ne kadar çok atarsak o kadra iyi..

wintersun
yeşbü canım attığın maili kopyalarmısın onun üzerinde değişiklik yapmak isteyenler yapıp atsınlar şahsen benmde aklıma çok az şey geliyor ekleme çıkarma bişiler yapıp atarız maillleri

yeşbü

kızlar ben bu yazıyı üye olduğum başka bir forumdan aldım.... hiç bir değişiklik yapmadan buraya kopyalıyorum.....

Merhaba arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi yeni tüp bebek genelgesi çıktıktan sonra eğer 35 yaşından gençseniz tüp bebek tedaviniz de kaç yumurta elde edilmiş ve döllenmiş olursa olsun bir tek embiryonuz rahiminize yerleştirilecek.

Dernek olarak 35 yaşından once yumurta rezervinin durumuna ve erken menapoz riski taşıyan hastaların 35 yaş sonrası gibi 2 yada 3 embiryo yerleştirilmesini istedik.

Biz Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Ekibi olarak gerekli müracaatları yaptık. Ama bir dernek olarak tek müracaat yapmanın hiç bir anlamı yok. Tek ses ve tek vucut olduğumuzu göstermeliyiz.Mutlaka olaydan etkilenecek olan çiftlerin bu konuda görüşlerini yazmaları gerekiyor.Yoksa bu genelge bu şekilde çıkacak..

Haftaya Çarşamba günü Ankara’ya gideceğiz. Bu konu ile ilgili görüşebileceğimiz herkesle Bakan dahil görüşmeye ve sıkıntımızı anlatmaya çalışacağız.

Eğer sizden onlara hiç mail gelmez ise benim tek başına orada olmamın hiç bir anlamı olmayacaktır.

Bütün üyelerimiz mail atmalı yada fax çekmeli ki biz değil , Ankara’da bu konu ile yetkili kişiler kendileri açıp bizi görüşmeye çağırsınlar. Gazete ve televizyon sık sık haber yapsın. Biz yalnız değiliz, hep birlikteyiz ve çok mubarek bir şey için : aile olmak ,anne ve baba olmak için mücadele ediyoruz. Herkes bizimle birlikte olmalı ,destek vermeli, bilmeden de olsa kimse önümüze aşamayacağımız engeller koymamalı .

2005 yılından tüp bebek tedavilerini devletin desteklemesi için nasıl yoğun bir mail atağı yapıldı gene aynısı olmalı

Hepinizden desteklerinizi esirgememenizi rica ediyorum.Sağlık Bakanlığında tanıdıklarınız varsa şahsen açın ve bu konuyu konuşun.Bu maili atabildiğiniz herkese atın onlarda yollasınlar.Lütfen tanıdıklarınıza mail zinciri yapınız .Çok önemlidir.
Sevgilerimle

Sibel Tuzcu
Çocuk İstiyorum
Dayanışma Derneği (ÇİDER)
Başkanı

yeşbü
Örnek yazılar yazdık ; Siz kendiniz de yazabilirsiniz.Önemli olan herkesin ufak da olsa bir şey yazıp konunun önemini anlatmasıdır.

Başbakanımıza cumhurbaşkanına sağlık bakanımıza ak partiye,ak parti kadın kollarına Mecis Sağlık komisyonuna ve gazetelere ayrı ayrı lütfen yollayınız.Mail bilgileri örnek yazıların altında verilmiştir.

Sayın ................

Yeni çıkacak tüp bebek tedavileri genelgesinde tüp bebek tedavilerinde 35 yaş altı ilk tedavide tek embiryo, tedavi negatife olduğunda ikinci tedavide iki embiryo koyulacağı,35 yaş üstü olanlarda 2 embiryo verileceği şeklinde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Sn.İrfan Şencan’ın bir açıklaması olmuştur. Bu uygulama hamile kalma,anne ve baba olma imkanımızı tamamen yok etmektedir.

Tüp bebek tedavisi masraflarının önemli bir bölümünü zaten çiftler karşılamaktadır. Bir çok kişi tüp bebek raporu alamadan kendi parası ile tedavi görmekte ve ilaçlarını almaktadır. Bütün tedavilerimiz bile devlet tarafından karşılansa gene de bu uygulama kadın açısından büyük zorluklar taşımaktadır Tüp bebek tedavileri yapılırken kadın çok yüklü miktarlarda hormon yüklenmektedir. Maddi ve manevi olarak çok yıpranmaktadır..Tek embiryo koyulması merkezlerin başarı şansını çok düşürecek ve zaten büyük zorluklarla bu yüksek meblağları toplamış olan kişiler belki de bir daha hiç bir zaman tedavi olmak imkanını yakalayamayacaktır. Tedavi eğer negatife olursa kadına tekrar tekrar aynı hormonlar yüklenerek denemeler yapılacaktır.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (Çider) ve Çocukİstiyorum.com internet sitesi üyeleri olarak Tüp bebek Genelgesinde bu bölümün tekrar gözden geçirilmesini ve yaş ve yumurta rezervine gore 2- yada en fazla 3 embiryonun verilmesi şeklinde degiştirilmesini rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Gazetelere örnek yazı

Sayın Basın temsilcisi

Yeni çıkacak tüp bebek tedavileri genelgesinde tüp bebek tedavilerinde 35 yaş altı ilk tedavide tek embiryo, tedavi negatife olduğunda ikinci tedavide iki embiryo koyulacağı,35 yaş üstü olanlarda 2 embiryo verileceği şeklinde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Sn.İrfan Şencan’ın bir açıklaması olmuştur. Bu uygulama hamile kalma, anne ve baba olma imkanımızı tamamen yok etmektedir.

Tüp bebek tedavisi masraflarının önemli bir bölümünü zaten çiftler karşılamaktadır. Bir çok kişi tüp bebek raporu alamadan kendi parası ile tedavi görmekte ve ilaçlarını almaktadır. Bütün tedavilerimiz bile devlet tarafından karşılansa gene de bu uygulama kadın açısından büyük zorluklar taşımaktadır Tüp bebek tedavileri yapılırken kadın çok yüklü miktarlarda hormon yüklenmektedir. Maddi ve manevi olarak çok yıpranmaktadır..Tek embiryo koyulması merkezlerin başarı şansını çok düşürecek ve zaten zorlukla bu yüksek meblağları toplamış olan kişiler bir daha hiç bir zaman tedavi olmak imkanını yakalayamayacaktır. Tedavi eğer negatife olursa kadına tekrar tekrar aynı hormonlar yüklenerek denemeler yapılacaktır.

.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (Çider) ve Çocukİstiyorum.com internet sitesi üyeleri olarak Tüp bebek Genelgesinde bu bölümün tekrar gözden geçirilmesini ve yaş ve yumurta rezervine gore 2- yada en fazla 3 embiryonun verilmesi şeklinde degiştirilmesine destek için sizden ricamız bu konunun üzerinde önemle durmanızı ,haber yapmanızı ve düzeltilmesine destek olmanızı rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına
recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

35deniz
çok sağol yeşbü hemen atmaya başlayalım
arkadaşlar lütfen herkes göndersin tek vucüt olalım..

yeşbü
kızlar ben bu adreslerin her birine ayrı ayrı attım sizlerde atın...çoğunluk olursak daha iyi olur....
denizciğim bu kouyu açman çok iyi oldu...bende bir kaç gündür böyle bir konu açmayı düşünüyordum.....sesimizi ne kadar fazla yere duyurursak...hatta ne kadar fazla çoğunluk oluşturursak etkili olacağını düşünüyorum....bu yazıya ek olarak herkes kısaca yaşadıklarını....duygularını paylaşsın lütfen...muhakkak sesimizi duyan...hatta yardımcı olacak kişiler çıkacaktır....ben inanıyorum....

HADİ KIZLAR MAİL YAĞMURUNA...... hihoyyyt :enbuyukkk:

35deniz
1-03-10, 14:03
ben hepsine tek tek attım

35deniz
arkadaşlar hepimiz atalım atanlarda yazsın attık diye görelim ne kadar sayımız var..

35deniz
yeşbü
kızlar ben bu adreslerin her birine ayrı ayrı attım sizlerde atın...çoğunluk olursak daha iyi olur....
denizciğim bu kouyu açman çok iyi oldu...bende bir kaç gündür böyle bir konu açmayı düşünüyordum.....sesimizi ne kadar fazla yere duyurursak...hatta ne kadar fazla çoğunluk oluşturursak etkili olacağını düşünüyorum....bu yazıya ek olarak herkes kısaca yaşadıklarını....duygularını paylaşsın lütfen...muhakkak sesimizi duyan...hatta yardımcı olacak kişiler çıkacaktır....ben inanıyorum....

HADİ KIZLAR MAİL YAĞMURUNA...... hihoyyyt :enbuyukkk:
geçen sefer ki fiyaskodan sonra çok üzülüyordum birlik olamadık diye inşallah bu sefer oluruz..

yeşbü
eline sağlık canım....

hadi kızlar sizde gönderin...

o kadar kişi açıp bu sayfayı okumuşki...hiçbirşey yazmadan çıkmışlar....

35deniz
1-03-10, 15:03
duyarlı olmak lazım bizim başımıza gelmiş olabilir ama yarın herkesin başına gelebilir ben aşılama bölümündeki topiklere de not düştüm inşallah duyarlı olur herkes..

yeşbü
80 kişi konuyu tıklamış açmış,okumuş ama malesef yorumsuz kalmış herkes....

pes doğrusu........:eek:lmaz:

necla81
denizcim çok güzel düşünmüşsün ben kendi adıma bu konuyla ilgili her türlü desteğe varım

ve bunun kararının doktorların vermesinden yanayım sonuçta her hastanın durumu ve embriyo kalitesi farklı siyasetçilerin bizim anne baba olma hakkımıza karışmasına şiddetle karşı çıkıyorum onlar öncelikle kendi yetiştirme yurtlarındaki minik çocuklara sahip çıksın ki onları evlat edinmek istediğimizde de karşımıza bin tane engel çıkartıyorlar.

35deniz
necla81
denizcim çok güzel düşünmüşsün ben kendi adıma bu konuyla ilgili her türlü desteğe varım

ve bunun kararının doktorların vermesinden yanayım sonuçta her hastanın durumu ve embriyo kalitesi farklı siyasetçilerin bizim anne baba olma hakkımıza karışmasına şiddetle karşı çıkıyorum onlar öncelikle kendi yetiştirme yurtlarındaki minik çocuklara sahip çıksın ki onları evlat edinmek istediğimizde de karşımıza bin tane engel çıkartıyorlar.
sağol canı herkesten bekliyoruz bu desteği
inşallah o açıp bakan arkadaşlar buraya yazmasalarda mail atarlar...

necla81
bahsettiğiniz sitenin bende üyesiyim kızlar ve dün tüm adreslere gönderdim mailleri hatta bununla yetinmeyip mail adresimdeki arkadaşlarımada gönderdim bize destek olmak için göndersinlerdiye sizde aynı şeyi yapabilirsiniz..

yeşbü
inşalalh canım...umarım öyle oluyordur....

neclacığım teşekkürler...üstelik senin yazdıkalrınada şunu da eklemek istiyorum....

başbakanımız recep tayyip erdoğan herkes en az 3 çocuk yapsın derken....bizim gibi normal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilere böyle bir sınırlama getirilmesine karşı çıkmamasıda tartışma konusu.....

melony
kızlar ben 2 gun önce attım banada mesaj olarak gelmişti çider den hepsine yolladım lütfen duyarsız kalmayalaımm

35deniz
yeşbü o konuyu hiç açma istersen yoksa içimden çok feci kötü şeyler kendimi tutamam falan..
ne hale geldik ya 3 ten ikiye indirdiler zaten yarısı cebimizden çıkıyor bunun sınırlaması olmamalı ama iyi denetlenmeli doktorlar her kafasına esen tüp bebek yaptırmamalı bunlara denetim koysunlar.
3 yıl evlilik şartı var ben çukulata kisti hastasıyım ve 2 ameliyat geçirdim sürekli kist çıkıyor ve hamileliğe engel ama şubata kadar rapor için beklemedim ve özelde herşeyi kendim karşıladım dünya para verdim olmadı şimdi de rapor çıkartmak için uğraşıyorum buna rağmen öğrendim ki 2500 tl çıkacakmış cebimden..
ödenen verginin ne anlamı var o zaman ne anladık bu işten .. çok sinirlendim yine..

35deniz
necla81
bahsettiğiniz sitenin bende üyesiyim kızlar ve dün tüm adreslere gönderdim mailleri hatta bununla yetinmeyip mail adresimdeki arkadaşlarımada gönderdim bize destek olmak için göndersinlerdiye sizde aynı şeyi yapabilirsiniz..
bende düşünüyorum hatta eşimin mail adersinden de atacağım sadece kadın sorunu değil ki bu..

musetta
1-03-10, 16:03
bende attım arkadaşlar, inşallah dikkate alırlar

necla81
bu kadar maile kayıtsız kalırlarsa onlara diyecek başka sözüm yok allah kendi başlarına versin demekten başka.

bizim gibi bi çok zorluktan ve sıkıntıdan geçen insanları birde onların üzmeye hiç hakkı yok

xBettyx
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir konuya değindiniz bu konuda sesimizi çıkarmamız lazım yoksa ilerde Allah bilir daha ne zorluk çıkaracaklar. Her sene yeni yeni tasarılar icat edip elimizi kolumuzu bağlıyorlar. Şu haliyle bile güya tüp bebekte devlet yardımı var 7 ay önceki denememde 6-7 milyar tuttu toplam masraf... devletten aldığım sadece 1250 TL idi bunu da geri öderken 350 TL sini kestiler geriye ne kaldı ki...
Bu yasanın çıkacağını duyduğum günden beri çok sinirliyim bu duyarsız insanlara karşı... Bizim neler çektiğimizin farkında bile değiller ne acılar yaşadığımızın...
Ben de şimdi bu durumu anlatır bir mail yazıp verdiğiniz adreslere göndereceğim....

nursim05
1-03-10, 17:03
Denizcim bi bimere gitti adreslere tıklayınca sayfa çıkıyo gerisini yapamadım mail gönderemedim canım

baharson
1-03-10, 19:03
hepsine gönderdim bakalım birşeyleri değiştirirmi ?

35deniz
1-03-10, 19:03
nursim05
Denizcim bi bimere gitti adreslere tıklayınca sayfa çıkıyo gerisini yapamadım mail gönderemedim canım
kendi mail adresine yazıları kopyala .adresi kime kısmına yaz öyle gönder

GULYUZUM
1-03-10, 21:03
35deniz
Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİ
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

bende bunu başka topikten kopyaladım arkadaşımız sağ olsun bulmuş adresleri..
bu adreslerin hepsine mail attım,herkesler mail atsın lütfen...

nzmyhn
1-03-10, 21:03
Bende attım hepsine

35deniz
1-03-10, 22:03
sağolun arkadaşlar allah hepinizden razı olsun bu mailleri atmamız için sorunumuzun olması gerekmiyor hamile olan bebeği olan arkadaşlardan da destek bekliyoruz..

vesta
2-03-10, 08:03
Ben de eşimde gerekli yerlerin hepsine e-posta gönderdik.Adres kutumuzdaki herkesten rica ettik, onlar da destekleyecek bizi. Bu sorun toplumsaldır, herkesin gereken duyarlılığı göstermesi gerekiyor. Başaracağımıza inanıyorum.

yeteeeeer
2-03-10, 09:03
topik hayılı olsun

yeteeeeer
2-03-10, 09:03
yeteeeeer
topik hayılı olsun
listeye benide ekleyin arkadaşlar

ozlem82do
2-03-10, 10:03
çok saçma artık iyice saçmalıyolar.
ben ikinci tedavimdeyim devletten yardım almıyorum bana karışma hakıını nereden buluyorlar benim haklarımı nasıl bölyle kısıtlayabiliyorlar bir anlasam
aylarca çalışıp biriktirip zar zor borç içinde tedavi olupta bunu kısıtlamaları saçmalık ugrasacak başka işleri yok sadece tek sölenecek bu

umut2011
2-03-10, 10:03
35deniz
isteyen bugünde atar hatta baskı için ne kadar çok atarsak o kadra iyi..
Sayın Yetkililer,

Yeni çıkacak tüp bebek tedavileri genelgesinde tüp bebek tedavilerinde 35 yaş altı ilk tedavide tek embiryo, tedavi negatife olduğunda ikinci tedavide iki embiryo koyulacağı,35 yaş üstü olanlarda 2 embiryo verileceği şeklinde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Sn.İrfan Şencan’ın bir açıklaması olmuştur. Bu uygulama hamile kalma,anne ve baba olma imkanımızı tamamen yok etmektedir.

Bu yasanın hazırlanmasında emeği geçen kişi ve/veya kişilerin bu tedavi süreci ile ilgili mutlaka bilgileri vardır ancak bu tedaviyi yaşamamışlar ise asla anlayamayacakları bir duygu var ki; doktorların bile tedavi süresi boyunca olmazsa olmaz dedikleri bu seyin adı UMUT, bu seyin adı MORAL. Ve maalesef inaniyorum ki bu yasa bu tedaviyi yaşamak zorunda olan insanların UMUTLARINI alacak MORALLERİNİ alt üst edecektir.

Bu tedavi süresince anne adaylarının aldıkları hormonlu ilaçlar maddi ve manevi zarar vermektedir ki, bu yasa çıkarsa eğer insanlar daha çok deneme yapmak zorunda kalacaklar ve daha çok ilaç alacaklar anlamına gelir. Şuanki haliyle bile maddi ve manevi olarak yıpratıcı olan bu süreci lütfen zorlaştırmayın.

Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “herkez en az 3 çocuk yapsın” önerisine rağmen yasanın çıkması ve onaylanması durumunda, annelik ve babalık duygusunu yaşamak isteyen ve buna hakları olan insanların bu yasa ve öneri arasındaki çelişkinin açıklanmak zorunda kalınacağına inanmaktayım.

Bu duyguları hiç kimsenin yaşamamasını ümit ederek sizden ancak elimizden UMUTLARIMIZIN alınmamasını aksine destek olunmasını isteyebiliriz. Zira biz anne ve baba adaylarının maddi ve manevi desteğe olan ihtiyaçlarını tıp bile kabul ediyorken bunu görmezlikten gelmemeniz UMUDUYLA,…

Saygılarımla,

surayn
2-03-10, 11:03
türkiyenin sorunlarını bitirdiler de bi el atmadıkları bu kalmıştı tabiki derdi çeken bilir kendilerinin tuzu kuru olan yine biz halka oluyor hepsini allaha havale ediyorum

meralun
2-03-10, 11:03
Arkadaşlar bu kadar saçmasını duymadım pessss

bizim en önemli şeimizi zamanımızı çalıyorlar

benim zaten 2 embriyom oluor, onuda bire mi indirecekler

bu problemi sadece isteğe bağlı algılıyorlar

sonuçta bu bir sağlık problemi

benim kistlerimin gerilemesi için tek tedavi hamilelik

bunun dışında bir çok aile bölünüyor bu nedenle, her şeyimizi etkiliyor 5 senedir geriye sayıyoruz ne yatırım ne birikim

tedavi sürecinde çektiklerimiz?

Başbakan 3 çocuk diyor bi de

yeşbü
2-03-10, 12:03
kızlar sağolun.....emeğinize sağlık.....inşallah bir yerlerde bu tepkimize karşılık veren birileri çıkar ve bizi daha fazla zor durudma bırakmaz bu devlet.....

35deniz
kızlar çok sağolun hepimiz aynı sıkıntıları çektiğimiz için durumun farkındayız
birde bu sıkıntıla çekipte kendini gösteremeyenler var toplum ve çevre baskısı inşallah onlar adına da kazanmış oluruz

35deniz
yeteeeeer
listeye benide ekleyin arkadaşlar
canım hoşgeldin kusura bakma 2 gün her tarafta birleşelim dedim geçen sefer bu işe ön ayak olan arkadaşlarda topikte değilmiş artık bende dayanamadım açtım zaten adresleri de sizin toparladıklarınızdan attım sonra da sağ olsun yeşbü arkadaşımız metin attı herkese daha kolay oldu..

cucu-pete
Bende tüm adreslere mailimi gönderdim...
insallah güzel sonuclar cikar :Saruboceq:

cucu-pete
birde arkadaslar,300 küsür kisi okumus bu sayfayi ama yazanlarin sayisi parmakla sayilacak kadar...
destek olmak icin illa ki bu sorunlari yasamak mi gerekiyor?
buradaki cogu bayan ya anne,yada gelecekte anne olmak isteyen insanlar...
lütfen desteginizi esirgemeyin
Allah kimseye bu stresleri yasatmasin ama ne oldum degil,ne olacagim diyerek bu konuya bakilmasini diliyorum...