TEST

30'lu Yaşlarda İlk Hamilelik Heyecanını Yaşayanlar

nesemese
8-04-10, 13:04
Sezenim aynı aşamalardan hepimiz sırayla geçtik hiç merak etme:)) hepsi normal. Sadece sakince dua et. Canım son adet tarihin ne ve nasıl bir takvim istersin?

sezen10
8-04-10, 13:04
nesemese
Sezenim aynı aşamalardan hepimiz sırayla geçtik hiç merak etme:)) hepsi normal. Sadece sakince dua et. Canım son adet tarihin ne ve nasıl bir takvim istersin?
nasıl bir takvim mi? nasıl oluyor ki?
sana bırakayım canım ya da nerden yapılıyor sen söyle
son adet tarihim 2 mart

loveli
8-04-10, 14:04
rahat ol sezenim yükselir sen iyi ol
ben alttan baktırdım hem keseyi görmek için kalp atışıiçinçok şükür bişey olmadı
ben epilasyon aleti kullanıyorum bikini bölgesine ama bastırmada aşağyı jiletle alıyorum zaten ağda sevmemmm kendim de zor yapardım güzellik salonlarına giderdim bekarken

sezen10
8-04-10, 17:04
loveli
rahat ol sezenim yükselir sen iyi ol
ben alttan baktırdım hem keseyi görmek için kalp atışıiçinçok şükür bişey olmadı
ben epilasyon aleti kullanıyorum bikini bölgesine ama bastırmada aşağyı jiletle alıyorum zaten ağda sevmemmm kendim de zor yapardım güzellik salonlarına giderdim bekarken
canımmm lovelim benimmm

nesemese
9-04-10, 06:04
Günaydın tatlı hamişler. Bugün derslerim yoğun uğrayamazam da aklımdaısnız Hepinizi öpüyorum. Hayırlı cumalar....Sezenim takvim yapamamışsın sanırım. Takıldığın yeri sor canım. Lovelim cinsiyeti belli oldu mu senin fıstığın?

sezen10
9-04-10, 07:04
günaydın canım neşem ya bakamadım henüz verdiğin linklere..hafta sonu yapıcam inşallah

arkadaşlar bende çok gaz oluyor normal mi acaba bir de biraz karın ağrım var az yani..

bir de 12 nisanda gidecektim ya doktora dayanamadım yarın öğlene randevu aldım

yarın size haber veririm mutlaka..

nesemese
Canım gaz, şişkinlik, kabız normal bunlar hepsi geçecek inşallah...Canım insan çok meraklı oluyor ama erken gidince moralin bozulmasın bazen göremeyebiliyorlar ve insanın morali boşu boşuna altüst oluyor. ınşallah hayırlı haberlerle dönersin, göremezlerse de endişelenme...

sezen10
nesemese
Canım gaz, şişkinlik, kabız normal bunlar hepsi geçecek inşallah...Canım insan çok meraklı oluyor ama erken gidince moralin bozulmasın bazen göremeyebiliyorlar ve insanın morali boşu boşuna altüst oluyor. ınşallah hayırlı haberlerle dönersin, göremezlerse de endişelenme...
canımmm Neşecim..
hayırlısı arkadaşım..bakalım yarın olsun da bir ne olacak hemen size anlatıcam inşallah..

endişelerim çook.

geçen bir arkadaşımla konuştuk onun da bir oğlu var dedim endişeleniyorum dedi ki:

ben doktora ilk kontrollere gittiğimde sorardım eminmisiniz? herşey yolunda mı? sanki ters bişeyler var gibi endişeleniyorum?

doktor da dedi ki dedi: tebrikler işte şimdi anne oldun...

yani dedi o duygu içine girdi ya bir daha sanma ki çıkacak nefes aldııın sürece o duygu seninle olacak..anne olmak böyle bişey iste..

nesemese
Arkadaşın doğru demiş canım. Hayırlıısyla hepsi geçecek. Bir bulantıların başalsın sen o zaman göreceksin ahmişlik nasıl oluyormuş? Kızlar benim dersim var akşama kadar, herkese mutlu haftasonalrı diliyorum şimdiden...Öpüyorum. sezenim hayırlı güzel ahberlerle dön inşallah...

loveli
9-04-10, 14:04
yok canım çarşamba kontrolümüz var içim içime sığmıyor gün geçmiyor zaman durdu sanki cinsiyetini merak etmiyorum valla yeterki sağlıklı hayırlı eli ayağı düzgün olsun

sezen10
13-04-10, 06:04
canım arkadaşlarım nerelerdesiniz topiğe uğramaz oldunuz ben hamiş değilken burası hareketliydi ben geldim sustu:-(

nesemese
15-04-10, 07:04
Günaydın tatlı hamişlerrrrr, Sezenim nasılsın? Pıtpıtları duymaya ne zaman gideceksin? Loveli dünkü dr kontrolün nasıl geçti? Diğer hamişler nasılsınız? Doğum yapan var mı? Neler yapıyorsunuz???
Kızlar biz yoğun bir iş dönemindeyiz, uğaraymazsak kusurumuza bakmayın. Kızlar diğer topik aldı başını gidiyor, takip edemiyorum. Yazdıysanız bulamam herhalde. Buraya yazarsanız sevinirim. Herkesi ve bebişini kocaman öpüyorum...

nesemese
Sezen takvimin de çok güzel olmuş maşallah, o yaptığın sitede hamilelik haftalarıyla ilgili detaylı bilgiler de var, ıngilizcen iyi ise anlayabilirsin. Çok güzel ya maşallah hamişlerimize...

sezen10
nesemese
Sezen takvimin de çok güzel olmuş maşallah, o yaptığın sitede hamilelik haftalarıyla ilgili detaylı bilgiler de var, ıngilizcen iyi ise anlayabilirsin. Çok güzel ya maşallah hamişlerimize...
canım neşecim nerelerdesin?
özlettin..
dün çok korktum ilk defa kahverengi gibi yani kahverengi değil koyu sarı gibi bir leke geldi nasıl ağladım korktum anlatamam..yarın nasılsa hastaneye gidicem doktoruma tahliller için soracağım..
hep diken üstündeyim..Allahım kimseyi evlat acısı ile sınama amin.

nesemese
Amin Sezenim hiç korkma, o normal, arada olur o. Canını sıkma sen, sakin ol. Dr gidince cebini iste. Acil bişi olursa ara sor. Canım ben çıkmalıyım. Hepinizi çok öpüyorum...

nesemese
17-04-10, 13:04
Sezencim akıntın devam ediyor mu? Loveli Dr neler dedi? Burada da paylaşabilir misin? Diğer topikte bulmam imkansız, maşallah kızlar epey ilerletmişler sayfaları. Benim de haftasonu bir sürü yetiştirmem gereken dersim var:KK43:( kızlar burada bir üçümüz mü kaldık? Diğerleri nerde? Küstürdük mü yoksa:KK43:(

loveli
17-04-10, 13:04
bişey demediii dese hemen derim güzelim ikili test yapmadı enseyi ölçtü direk üçlü test dedi

nesemese
17-04-10, 14:04
Canım üçlü test ne zaman yapılıyor? Benimki de enseyi ölçmüştü son gitğimizde ve 2li test falan dememişti. Acaba normal olunca istenmiyor mu ki? Bebişin nasıldı? Kımıldıyor muydu? Cinsiyeti ile ilgili bişi dedi mi dr? Bir sonraki randevun ne zaman? Ay ne çok soru sordum:)) Canım bebişe minik bişler almaya başladın mı? Mobilya falan bakıyor musun? Ay çok hoş birşey ya bunları konuşabiliyor olmamız bile maşallah..Bir de bebişi ne zaman hissetmeye başlayacağız biliyor musun?

loveli
bana 16 haftada gel yapalım dedi ense omurga normal sınırlardaysa gerek görmüyorlar direk üçlü yapıyorlar benim dr riskli gebelik uzmanı bu işte adananın en iyisi o yüzden gerek görmüyorsa sorun yok demek sen de de sorun yokki gerek görmemiş rahat ol
evet kımıldıyordu çikolata ye giderken dr bi de su iç bol bol kımırdanmasına yardım ediyor bilgin olsun
sormadım canım o da bana bana şimdi cinsiyeti ne sorma dedi en baştan ben de sağlıklı olsun cinsiyet önemli değil dedim valla
almadım neşem ya 8.aydan önce almayacağım o yüzden bakmıyorum valla
almayacağım mobilya kiracıyım evde kendi evim olmadan oda almak istemiyorum kiralarda sürünmesin eşyaları bir yatak bir şifoniyer alırım sadece
çok güzel neşe nerden nereye değil mi çok şükür bugünümüze
16-17.haftalarda başlar yavaşça dedi akadaş o 17.haftada çok hafif hissediyorum dedi

nesemese
Lovelicim tüm sorularımı ne güzel cevaplamışsın, teşekkür ediyorum. Çok şükür bugünlerimize. Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla versin inşallah. Eşya konusunda beni de annem ve arkadaşlar gaza getirdiler. Birkaç parça minik kıyafet aldım ben de, alınca da kendimi ilk defa hamiş gibi hissettim çok hoş bir duygu bence yaşamalısın. Neyden korkup kaçınırsak o başımıza geliyor, bu yüzden rahat olmaya çalışmalıyız. Mobilya falan almak için daha çok erken ama bakmak bile çok zevkli. Şu sepet beşikler var ya onlarpek bir moda galiba, çok kullanışlı değil ama hoş görünüyor. ınşallah o günleri de görücez hayırlısıyla...
Çatlak için bişiler sürmeye başladın mı? Benim dr'um yeni doğum yaptı kendisi. Ona sordum badem yağı gibi yağlar asidikmiş cildi daha da kuruturmuş. Kakao yağı sürebilirsin dedi..Sen neler yapıyorsun?

nesemese
17-04-10, 15:04
Kızlar kusmalarınız ne durumda? Ben hala çok kötüyüm:KK43:(

loveli
valla hep sorayım diyorum unutuyorum
kusmam yok şükürr
öptüm

nesemese
Ben de seni öpüyorum Lovelicim. Bebişini de...

sezen10
17-04-10, 17:04
nesemese
Sezencim akıntın devam ediyor mu? Loveli Dr neler dedi? Burada da paylaşabilir misin? Diğer topikte bulmam imkansız, maşallah kızlar epey ilerletmişler sayfaları. Benim de haftasonu bir sürü yetiştirmem gereken dersim var:KK43:( kızlar burada bir üçümüz mü kaldık? Diğerleri nerde? Küstürdük mü yoksa:KK43:(
canım evet çarşamba perşembe cuma ve bugün cts devam ediyor pazartesi gününe randevu aldım hiç alttan muayene olmamıştım ama bebişin sağlığı ve ne durumda olduğumu görmem için mecbur alttan muayene olacağım çoook korkuyorum gerçi çok çok az yani bir leblebi kadar leke ama korkutuyor insanı dün hastanedeydim kan testleri yapıldı orda muayeye olmadım ama söyledim dr rahim içi temizleniyordur normaldir dedi ama geçmezse pzt gel dedi gideceğim..
sizlerin iyi haberlerini alıyorum mutlu oluyorum güzel arkadaşlarımm

loveli
17-04-10, 18:04
sorun değil neşe diğer topiğimizi de2-3 kişi yürüttük şimdi bak kaç olduk bu da öyle olacakkk

nesemese
27-04-10, 05:04
Kızlar dr teyzesinin söylediğine göre oğluşum geliyormuş. Sağlıkla ve hayırla gelsin inşallah. Maşallah iyi olsun da. Lovelim seninkinin cinsiyeti hakkında bişi dedi mi dr? Sezenim maşallah 8 haftan geride kalmış. Bulantılar geldi mi? Benim hala son sürat devam ediyor. Hergün 2-3 defa kusmaktan belim, bacaklarım, karnım feci ağrıyor. Üstüne bide okulda sınavlar var, koşuşturuyorum. Eve gidince de dinlenicem diyorum ama beni bekleyen ödevlerim var. ınşallah bu dönemi hayırlısıyla atlatırız. Şu sınavlar bir geçsin biraz dinlenmek istiyorum inşallah. Sizlerde neler var? Merak ediyorum ama buraya uğrayamıyorum da. Şimdi sınava gitmeliyim. Herkesi kocaman öpüyorum...
Lovelicim doğru diyorsun canım.

loveli
27-04-10, 05:04
bize de erkek dedi ama kendi dr değil hastaneye gittim orada öyle dedi ama kendi dr söylesin öyle
yaaa geçmedi mi kız bulantın çok yoruluyorsun neşe dinlen artık yeğenim kızıyor bebişime demiş
annem beni çok yoruyor kızıyorum demiş haberin olsunnn neşecim bana bebeğim öyle dedi neşe teyzem çok yoruyormuş arkadaşımı

nesemese
30-04-10, 05:04
Lovelicim Rabbim dileyen ehrkese versin, hamişlere de hayırlı bir hamişlik süreci ve doğum versin inşallah. Desene ikimiz de kaynana olucaz inşallah:)) bulantılarım geçmedi canım. Dün akşam sınavlarım bitti tam dedim ki azıcık dinleneyim, bir bulantı, yarım saat lavabodan çıkamadım. Okulda bizim katın temizliğinden sorumlu ablam da korkmuş, "hocam seni bırakıp gidemedim, bu böyle mi oluyor hep?" diyor. Hiç halim kalmadı Lovelicim. Hayırlısıyla bugün 2'ye kadar son sınavları yapıcaz. Haftasonu dinlenebilirsem inşallah. Aslında şeytan diyor önümüzdeki hafta 5 günlük rapor al, hem evde dinlen hem tezime çalışayım biraz. Çok yoruluyorum belki bulantılarda bu da etkili. Raporlarımı çok harcamak da istemiyorum malum bizim senede sadece 20 günlük iznimiz var. Göbiş kocaman olunca ne yapıcam? Canım doğum izni hakkında bilgin var mı? Biz yaklaşık Ekim sonu gibi yapıcaz inşallah. Öncesi de sıcak yaz günblerine denk gelecek. Neyse hayırlısı.

nesemese
30-04-10, 05:04
Kızlar geçenlerde bir radyo programına rasgeldim. Hamişlikle ilgili şeyler anlatılıyordu, ders çalışırken ilgimi çekti takıldım. Orada hamişlerin devamlı okuması tavsiye edilen ayetler verdiler, dua ayetleri. Anlamalrına baktım çok güzel. Hem bize hem evlat isteyenlere yarar. Diğer topiğe de yazıcam. ınşallah her akşam okuyabildiğimiz kadar okuyalım.

Hamiş yada hamiş kalmak isteyenler için:

-Ahkaf Suresi 15. ayet
-Bakara Suresi 128. ayet
-Ali ımran S. 38. ayet
-Araf S. 189. ayet
-ıbrahim S. 40. ayet
-Furkan S. 74. ayet (Bu sureyi hayırlı bir eş isteyenler de bolca okumalıymış)
-Enbiya Suresi (80 gün bebişin güzel ahlaklı olması için)

(Hurma, ayva,elma yenmesi de sünnet. Bebiş için faydalıymış.)

Kolay doğum için :

-Meryem Suresi 24-26. ayetler (tamamını okuyabilsek daha iyi)
-Abese S. 18-20. ayetler
-Ayetel Kürsi
-Araf S. 54. ayet
-Bolca ya Fettah çekilecek
-Fetih Suresi
- bolca ıhlas, Felak, Nas
-Fatiha S.
-ınşirah S. (özellikle sıkıntıdayken)

Kızlar gebelik depresyonu falan kalmaz inşallah hayırlı bir hamişlik süreci ve doğum geçiririz.

Hepinizin cumaları mubarek olsun...Şimdi sınava gidiyorum. Bebişlerinizle Yaradan'a emanet olun...

sezen10
30-04-10, 07:04
Neşecim,aslında 12.haftadan sonra geçmesi lazım değil mi bulantıların?
seni okuyunca böyle korkuyorum ben de
benim de çook var çünkü ama ben sadece 1 defa kustum kusmuyorum ama hep kusacak gibiyim herşey midemi bulandırıyor herşeyden tiksiniyourm..ne süt içebiliyorum ne balık yiyebiliyourm hiç besleyemiyorum bebişimi..tatlı görmek istemiyorum hep tuzlu şeyler..
biz 8+3 olduk ben de heyecanla bekliyorum 12.hafta gelsin de bitsin bulantılar diye..ama ya senin gibi olursa yandık desene canım..
doktorun ne diyor bu konuya peki? bir ilaç falan yokmuymuş..

Lovelicim..benim canım..göbişleriniz çıktı mı? benim şimdiden kocaman zaten göbeğim vardı hep iyice şişti..

loveli
30-04-10, 09:04
azcık çıktı göbüşüm
bulantılarım 12 haftada azaldı canım şimdi yemekten sonra oluyor azccık

efee
1-05-10, 08:05
Kızlar harika bı duygu ben 21 mart'ta dogm yaptım sizde sagliklica alın meleklerinizi insALLAH kucağınıza merak ettikleriniz olursa sorun hayırlı olsun hepinize

efee
1-05-10, 08:05
Buarada loveli bende adanaliyim sen neresindesin

loveli
1-05-10, 13:05
ilçeden canım adanalı değilim görev icabı burdayım efeeecim
maşallah darısı başımıza inşallah

nesemese
1-05-10, 13:05
sezen10
Neşecim,aslında 12.haftadan sonra geçmesi lazım değil mi bulantıların?
seni okuyunca böyle korkuyorum ben de
benim de çook var çünkü ama ben sadece 1 defa kustum kusmuyorum ama hep kusacak gibiyim herşey midemi bulandırıyor herşeyden tiksiniyourm..ne süt içebiliyorum ne balık yiyebiliyourm hiç besleyemiyorum bebişimi..tatlı görmek istemiyorum hep tuzlu şeyler..
biz 8+3 olduk ben de heyecanla bekliyorum 12.hafta gelsin de bitsin bulantılar diye..ama ya senin gibi olursa yandık desene canım..
doktorun ne diyor bu konuya peki? bir ilaç falan yokmuymuş..

Lovelicim..benim canım..göbişleriniz çıktı mı? benim şimdiden kocaman zaten göbeğim vardı hep iyice şişti..
Canım bünyeden bünyeye fark ediyor. Benim sanırım sonuna kadar devam edecek. Sabah yada akşam, aç yada tok hiç farketmyor. Geldimi durdurmak imkansız. Tiksinmek kelimesi normal yaşamım oldu sanki. Öyle zaman oluyor ki sabah akşam sadece erik yiyorum, ekmek bile kokuyor. Süt-yoğurt-balık yememle çıkması bir oluyor. Geçen hafta çok bitkindim az bir tatlı yedim inan 10 dk durmadı içimde. Dr söyledimson gidişimde yok mu bir ilaç falan diye. Ben bu durumundan memnunum, bulantın olmasa yersin kilo alırsın diyor, anlamadım ki hala kilo vermemin nesi iyi. Ben günde 2-3 öğün kusmaktan bacaklarım, belim, karnım ve kasıklarım tutuldu diyorum o bana günde sabah ve akşam 2 sefer 30-45 dk yürü diyor. Zaten biriken laktik asidi giderecek kadar dinlenemiyorum bile yürüyüşü nasıl yapıcam? Anlamadım gitti. Millet kilo alıyor ben hala vermede..Popom küçüldü, oradan gidiyor Sezenim ama göbiş çıkıyor. Doğuma kadar böyle giderse manken gibi bir vücudum olacak:) ilk defa bu kadar hızlı kilo veriyorum ama halimden hiç memnun değilim. Perşembe ve cuma günü kabs gibiydi, hele cuma. Tam sınavda tek gözetmenim, yanımda hiç hoca yok. Öğrenciler içeride canla başla sınav sorularını cevaplamaya çalışıyor, bir de çift sınava girenler var. Toplamda 90k ordayım. Çocuklar üşüyor camları kapatıyor benim içerisinin ağırlığından midem dönüyor. Öyle bir an geldi ki sınıfın ortasına çıkarıcam, artık anlıyor ya insan. Afedersin midem köpürmüş, ağzıma geliyor ve soğuk terler döküyorum. Gözlerim karardı. Dedim tamam, bunun sonu belli. Kendimi zorla sınıfın kapısına attım, koridordan biri geçse de rica etsem 2 dk duruverse, tam da bir hocayı görmez miyim. Allahım nasıl sevindim. Hocam 2dk dururmusunuz hemen lavaboya gitmem gerek dedim. Koştum ve en yakın bizim kullandığımız kilitli lavaboya gittim. Anahtarı sokamıyorum öyle kötüyüm, ay bir baksam bir hoca içerde. Hemen koştum 2. kata öğrenci lavabosuna. Ama var ya son saniyede öyle zor yetiştim ki. Çok şükür dedim. Döndüğümde artık suratım ne haldeyse hoca, sen git bahçeye biraz dinlen gel dedi. Öğrenciler tuzlu krakerlerini çıkardılar çantalarından, hem de son kalan 3-5 tane. Neyse ki normale dönüp sınava devam edebildim şükür. Anlayacağınız benim bulantıların hız keseceğine dair hiç umudum yok. Bitmeyecekler de bari azıcık azalsa da bişiler yemeye başlasam hayırlısıyla. Ay ne uzun yazdım. Sen merak etme senin böyle olmaz inşalalh. Benim 6. haftadan beri hep böyle. Sen 9. haftadaysan ve hergün kusmuyorsan seninki azalabilir. Hepimizin durumu kendine özel. Benim de bunları yaşamam gerekiyormuş, inşallah günahlarıma keffaret olur. Sağlııklı hayırlı evlatlarımız olsun da bunların hepsini unutucaz canım..

loveli
azcık çıktı göbüşüm
bulantılarım 12 haftada azaldı canım şimdi yemekten sonra oluyor azccık
Maşallah canım, inşallah benimkiler de azalır. Bir zaman eşime ben bu annelik işini beceremeyeceğim galiba dedim ama inşallah iyi olsun da razıyım ben. Canım hamiş kıyafeti bulabiliyor musun? Ben bulamıyorum fazla. Netten iç çamaşırı aldım onlar rahat, dene istersen. Dışarıda giymeye fazla bişi yok olanlar da çok pahalı..Yazın napıcaz bakalım?

efee
Kızlar harika bı duygu ben 21 mart'ta dogm yaptım sizde sagliklica alın meleklerinizi insALLAH kucağınıza merak ettikleriniz olursa sorun hayırlı olsun hepinize
Amin canım. Benim herkese sorduğum tek şey bu bulantılar nasıl geçer? İlaç kullanmadan, aç yada tok farketmiyor. Hergün bu kadar kusmak normal mi?

efee
1-05-10, 14:05
Amin canım. Benim herkese sorduğum tek şey bu bulantılar nasıl geçer? İlaç kullanmadan, aç yada tok farketmiyor. Hergün bu kadar kusmak normal mi?[/QUOTE]

canim o bulantilar gecmez bir se yapmakla cok sukur benim okadar cok olmadi ama size sunu soyleyim karninizi kesinlikle yaglayin catlamasin ve gogusleriniz icinde son aylarda catlamamasi icin krem surun cunku dogumdan sonra cocuk tutmayi beceremiyor sen emzirmeyi baya yara oluyor ben iki gun emziremedim ve hamileyken midemin bulandigi seyleri hala cok yiyemiyorum son olarak akil veriyormus gibi olmayimda kizlar vitamin almayi da unutmayin dr.verir zaten hamilelikte dis problemi cok oluyor ben 2-3 dis curuttuum sabah aksam 1 bardak sut ve mutlaka peynir yeyin kasarda cok kalsiyum varmis bebek sizden aliyor herseyi ama siz cekersiniz ilacda icilmiyor yaeyvahedigeldismile

nesemese
4-05-10, 05:05
Efeecim tavsiyelerin için teşekkür ediyoruz canım. Kızlar ben bu hafta rapor aldım evde dinleniyorum inşallah biraz işe yarar. Loveliim senin dersler nasıl gidiyor? Sezencim sen ağda ile ilgili araştıma yapıyordun, ne sonuca vardın? Birageç oldu ama sakıncalı mıymış? Ben de mağara kadınına döndüm ama yapacak bişi yok. Kızlar az sonra eve temizliğe bir ablam gelecek, belki ben de azıcık kestiririm, hepinizi öpüyorum..

nesemese
4-05-10, 05:05
Kızlar ya ben havalar iyice bunaltmadan alışverişe yavaş yavaş başlasam diyorum, neler alıcaz biz? Bir alınacaklar listesi yapalım mı? Şimdi ebn gder bir tulumda 10 çeşit alır dönerim, sonra da tüh çeşit alsaydım diye kızarım ekndime. Huyumu biliyorm çünkü..

loveli
4-05-10, 06:05
hamilelik pantalon aldım 89 lira içim yandı valla ben de diktşrmeye karar verdim kapri falan üstler de büyük beden aldım zaten hepsi hamilelik gibi yoksa hepsi ateş pahası valla
diktirme imkannn varsa diktir derim sana üstleri de büyük beden al ben elbile bile diktiricem annemin terzisi var o çok güzel dikiyor kumaş alıp yaptırayım diyorum

2009 ekim annelerinin2010 ekim annelerine tavsiyleri var ya orada yazıyordu gliba

loveli
canım ya bulantıların devam ediyor haaa üzüldüm ya ama bebeğin senden besleniyor ama sen çok yıpranıyorsun dimi

loveli
neşecim tansiyonun düşük olması sorun değil önemli olan yükselmesin 14/9 oldumu önemli pazar günü tansiyonum 13/7 oldu korktum dr aradım sabah pazar bi de endişelenme dedi küçük tansiyonun 7 9 olsaydı acile git derdim ama normal eve git dinlet dedi yarım saate düzelirsin dedi

ben de burslulukta görevliydim fena oldum daha sınav başlamadan izin istedim eşim aldı eve getirdi bütün gün yattım bitkin düşürüyor beni

nesemese
loveli
canım ya bulantıların devam ediyor haaa üzüldüm ya ama bebeğin senden besleniyor ama sen çok yıpranıyorsun dimi
Canım hergün kusmak adet oldu sanırım geçmeyecek bu 9 ay. Hayırlısı vardır bunun da bir hikmeti. Eşime diyorum ki "bu bulantılar bittiği gibi 100 kilo olurum ben kesin krizden çıkınca deli gibi yerim:))" Bebek ise neyden besleniyor hiç bilmiyorum. Akşam gene kustum gün içinde ne yediysem aynen çıktı sanki sindirim mekanizması hiç işlemiyor. Sonrasında bir kuru ekmek yedim içimi bastırsın diye. Bak gene burnum kanamaya başladı. Sende de oluyor mu? Benim geçen haftadan beri sık sık oluyor.

loveli
hamilelik pantalon aldım 89 lira içim yandı valla ben de diktşrmeye karar verdim kapri falan üstler de büyük beden aldım zaten hepsi hamilelik gibi yoksa hepsi ateş pahası valla
diktirme imkannn varsa diktir derim sana üstleri de büyük beden al ben elbile bile diktiricem annemin terzisi var o çok güzel dikiyor kumaş alıp yaptırayım diyorum

2009 ekim annelerinin2010 ekim annelerine tavsiyleri var ya orada yazıyordu gliba
Canım hamişlik kıyafetleri ateş pahası. LCW'da üçbeş bişi gelmiş istersen oralarda varsa bi bak. Çok da almaya gerek yok aslında ama insan özeniyor işte..Özellikle bel bölgemi sıkıyor eski kıyafetlerim üst bir şekilde ayarlanır da etek, pantalon falan bulmak zor.

loveli
neşecim tansiyonun düşük olması sorun değil önemli olan yükselmesin 14/9 oldumu önemli pazar günü tansiyonum 13/7 oldu korktum dr aradım sabah pazar bi de endişelenme dedi küçük tansiyonun 7 9 olsaydı acile git derdim ama normal eve git dinlet dedi yarım saate düzelirsin dedi

ben de burslulukta görevliydim fena oldum daha sınav başlamadan izin istedim eşim aldı eve getirdi bütün gün yattım bitkin düşürüyor beni
Dün 9-5ti benim, şimdi gene burnum kanadığına göre düşmüş olabilir. Bizim sınavlardan izin de alınıyor çünkü yerine birini bulman gerek o da imkansız. Çk şükür 2 hafta sınavı atlattık o yüzden kendime dinlenme verdim. Şimdi de biraz dinleneyim. Eve temizliğe birini çağırdım o da camalrı siliyor ooohhhçok şükür. Hem yapamıyorum hem pislikten bunalıyorum. Canım sen de kendine dikkat et, beslenmene özellikle. Ne çok isterdim ben de bu kusmalar bitse de hayırlısıyla keyfini çıkarabilsm hamişliğimin. Buna da şükür tabi ki..Çok öpüyorum canım, gene gelirim arada..

nesemese
Loveli bebişin hissedince nasıl bişi olduğunu yaz, merak ediyorum ço..

sezen10
4-05-10, 07:05
nesemese
Efeecim tavsiyelerin için teşekkür ediyoruz canım. Kızlar ben bu hafta rapor aldım evde dinleniyorum inşallah biraz işe yarar. Loveliim senin dersler nasıl gidiyor? Sezencim sen ağda ile ilgili araştıma yapıyordun, ne sonuca vardın? Birageç oldu ama sakıncalı mıymış? Ben de mağara kadınına döndüm ama yapacak bişi yok. Kızlar az sonra eve temizliğe bir ablam gelecek, belki ben de azıcık kestiririm, hepinizi öpüyorum..
canım neşem okulda sınavda başına gelenleri büyük bir dikkatle okudum sanki seninle ben de yaşadım..
ağda konusuna gelince hiç zararı yokmuş ama eğer bünyen daha önce yaptırmaya alışık ise..
yaptırdığın yer bildik ve temiz hijyenik bir yerse çekinmeden yaptırabilirsin ben yaptırdım.
internetten çamaşır aldım demişsin ya merak ettim burdan yasaksa bana özelden gönderebilirmisin müsait olduğunda?
ben çok rahat hamile pantolunu aldım şimdiden..zaten göbekliydim şimdi sıkıntıya hiç gelemiyorum çok rahat ettim.

sezen10
arkadaşlar elevit dışında kalsiyum demir falan kullandınız mı?
kullandıysanız ne zaman başladınız?
ben sadece elevit kullanıyorum.
ikili üçlü testler yapıldı mı?
benim yaştan dolayı korkum var ya..76 doğumluyum ya ben..

nesemese
sezen10
canım neşem okulda sınavda başına gelenleri büyük bir dikkatle okudum sanki seninle ben de yaşadım..
ağda konusuna gelince hiç zararı yokmuş ama eğer bünyen daha önce yaptırmaya alışık ise..
yaptırdığın yer bildik ve temiz hijyenik bir yerse çekinmeden yaptırabilirsin ben yaptırdım.
internetten çamaşır aldım demişsin ya merak ettim burdan yasaksa bana özelden gönderebilirmisin müsait olduğunda?
ben çok rahat hamile pantolunu aldım şimdiden..zaten göbekliydim şimdi sıkıntıya hiç gelemiyorum çok rahat ettim.
Kuzum nette satan bir sürü yer var. Hepsi...ile başlayan yerden aldım ben. Yalnız alırken dikkat et kargoyu hepsi birarada gelsin diye iste bana posta posta geldi. Okulda korumalar "hocam akrgon geldi" diyorlar, iniyorum birbakıyorum bir don, ertsi gün bir don daha, 2-3 gün sonra bir atlet. Fenalık gelmişti bana.. Tavsiyem hepsini tedarik edince göndersinler:)) ağdaya da çok ihtiyacım var, offfya zaten hergün kusmaktan acı çekiyorum ide onun acısını çekmek canım istemiyor:KK43:(
Sen pantalonunu nerden aldın? Kaça aldın? Eşofman bile sıkıyor beni de. Zaten göbişim vardı şimdi iyice sıkıntılı oldum. Bir tavsiye de normal alt iç çamaşırlarını kaynat, lastikleri salıyor, göbişin altında bırakarak giy. Benim netten aldıklarım göbişi sarıyor ama yazın hiç çekilmez onlar...

sezen10
arkadaşlar elevit dışında kalsiyum demir falan kullandınız mı?
kullandıysanız ne zaman başladınız?
ben sadece elevit kullanıyorum.
ikili üçlü testler yapıldı mı?
benim yaştan dolayı korkum var ya..76 doğumluyum ya ben..
Canım ben sadece B vitamini kompleksi vrdi onu kulalnıyorum. Zaten fazladan vitamin almak bebek için zararlı olabilir, dr ne verdiyse onu al, kafana göre yapma. Mesela fazladan A vitamini bebeğin gelişimine zarar evriyormuş, kimin aklına gelir dimi ama...Dr 2li teste gerek yok 3lü yü yaptırırız dedi. İnşallah bişi çıkmaz merak etme, kuzum yaşında ne var? Ben de 76 lıyım hem de ocaklı..Rahat ol. Bişeylere endişelendikçe başımıza geliyor..

loveli
sezenim ben vitamin kullanmıyorum dr daha vermedi en azından
şu an iğne coraspin folik asit prednol diye bir ilaç bol bol sebze yemeğe çalışıyorum meyveyi çok yemeğe çalışıyorum unutuyorum malesef

ikiliye gerek görmedi dr gelecek hafta 3lü yaptıracak
yaşında ne var kızzzz ben de 78 liyim korkma sen beslenmeye bak bulantıları yemek yedikten sonra çubuk kraker falan yemeyi dene

neşem bazen hissediyorum böyle kayar gibi oluyor hissediyorum şimdi solumda duruyor orda bir hiss var

haftaya daha çok hiisedermişim inşallah

loveli
benim donlar küçükücük kaldı düştü düşecek valla
ama almak lazım don falan atlet oyyy

donlae 90 derecede yıknadıkça ordan burdan lastikleri çıkıyor çok komik

sezen10
evet ya ben de çok sıcakta yıkıyorum hatta ütülüyorum da çamaşırları ama sıkmaya başladılar neşecim iyi fikir netten alalım o zaman:-)
lovelicimmm ne güzel hissetmeye başlamışsın ayy darısı başımıza aslında 20.haftada ancak diyorlar sen erkencisin maşallah canım.

loveli
bence de erken ama hani gaz desem değil bi de dışta sertlik olluyor sonra ortaya geçiyor
arkadaşım da erken hissetmiş çok güzel Rabbime şükürler olsun inşallah sen de hissedersin
daha çok sırt üstü yatınca belli oluyor