Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2010 Ağustos Anneleri

TaDukHePa
7-04-10, 11:04
meral77
napalım bebişlerimiz sağlıklı olsunlarda kilo artık doğumdan sonrada veririz guclubacismile

bende geçen kendime lcwden 3 tane hamile badileri aldım çok güzeller ikisi uzun kollu biri kısa kollu ve gerçekten fiyatlarıda çok uygundu zemuszemus

Ene LCW'ye kısa kollu gelmiş mi hamile bodyleri. Ben baktığımda hepsi uzun kolluydu. Kısa kolluları geldiyse ben de alayım...

cryptic
berrakada
Hoşgeldin, bizde de doktorla evdeki tartı arasında 1 kilo fark var. kaydirigubbakcemile3
berrakçı ben 22 haftalık oldum 2 kilo aldım sen kaç haftalıksın doktorum daha 10 kilo alırsın merak etme dedi

Soho
01Duygu
kızlar ben hiçkilo almadım ilk 5 ay boyunca ama en so doktora gittiğimde 3 haftada 3 kilo aldığı gördüm , dopktorumda kızdı ama benşmde cab-nımsıkıldı , yemiyorum ekstra nasıl alırım dedim , ellerimde kollarımda 24 saat uyuşma olduğu ii ödem oabilir bol bol yürüyüş yapve su iç dedi.

bende kilo alamdım almadım birden 3 kilo aldım 3 haftada , eve konrtol altına aldım kilomu , aten kilolu girince hamileliğe , dikkat etmek zorundayım kızlar .

duyguuu öğrendimmm gitmedin dimiiii???

cryptic
Wild_Wild_Cat

Hoşgeldin canım benim. Ben her ay 1 kilo alıyorum. 53 kilo olmuşum geçen baktık. Kaburgalarım sayılıyor, bastırdım mı kemik geliyor elime ama kilo alıyorum, herhalde bebeğe gidiyor. Neyse canım veremeyeceğim kilo yok benim Allah'ıma şükür.
metebolizman hızlı galiba ben kolay kilo veremiyorum onedenle kilo alıcam diye korkuyorum hemde çoook

sier
angelnrcn
iyi günlerde giyin canım yalnız benlcw ye baktığımda bir çıt çıtlı bebek badisi 10 liraydı pahalı gelmişti bana
Saol cnm :))benim bu badilerin 3 tanesi 12.90 lira canım ve çok ciciler kumaşıda çok kaliteli..

devereux
bende cok kılo almadım sanırım 1-2 fılan herhalde esımde annemde kızıo ama yıyorum yanı ne yapayım ama hareketlıyım sanıım o yuzden olabılır ona da kızıolar onlara kalsa ye yat yapıcam hergun ama o da sıkıyo ınsanı butun gun evdeyım zaten :umursamaz:
lcw nın fıyatlarını bende begendım ordan kot pantı ve etek aldım ve bı suru bluz.bı de teyzem nette de satısı olan magazadan bluz almıs benım bedenımde ama buyuk geldı nıye bılmıorum gobek kısmı bol otesı ama soylemedım bı sey buyusun hele de opuyorumnanaktan
evet cnm bende iki bluz aldım biri uzun kollu bu havalarda giymek için bide geçen kısa kollu buldum yaz için önündede bebek ayağı parıltılı yazısı filan var.rengide çok hoştu.fiyatlarıda gerçekten çok çok uygun..sende güle güle kullan cnm.

bende geçen kendime lcwden 3 tane hamile badileri aldım çok güzeller ikisi uzun kollu biri kısa kollu ve gerçekten fiyatlarıda çok uygundu zemuszemus[/QUOTE]

güle güle giyin cnm..

meral77
Wild_Wild_Cat

Ene LCW'ye kısa kollu gelmiş mi hamile bodyleri. Ben baktığımda hepsi uzun kolluydu. Kısa kolluları geldiyse ben de alayım...

walla cnm ben iki hafta önce falan aldım kısa kolluda vardı bende hemen görünce dayanamayıp aldım :kedi:

serdemm
9 kilo de benden:)

sier
Wild_Wild_Cat

Evet cnm gelmiş tiiiiiiiiiiiii geçenlerde bende aldım fakat çok hızlı tükeniyo.yani bi ertesi güne kalmıyo nerdeyse diyebilirim.

Soho
Kıslar şimdi burdan yeni doğum yapıp dönmüş biri ile görüştüm... öğrendiğime göre...

-Özel hastane raporu da geçerli oluyormuş. Devlet Hastanesine gitmemize gerek yok.
-Doktor duruma göre rapor veriyormuş doğuma 2 veya 3 hafta kala kadar çalışabilir diye... iş yeri de bunu ssk ya veriyormuş.
-izin boyunca ssk ödenmiyormuş.
-izinden döndükten sonra topluca maaşını veya ay ay onu tam bilmiyorum sgk maaşın 3/4 ünü postaneye yatırıyormuş oradan alıyormuşuz.

yani eğer brüt maaşlarını doğru gösteriliyor ise..doğumdan sonra çalışmadığınız ayların maaşlarını şimdiki maaşınızla eşit oranda alıyormuşsunuz..

benim öğrenebildiklerim bu kadar :))

TaDukHePa
angelnrcn
metebolizman hızlı galiba ben kolay kilo veremiyorum onedenle kilo alıcam diye korkuyorum hemde çoook

Bilemiyorum ki metabolizmam mı hızlı? Ben azimliyimdir bir de. Kilo aldığıma kanaat getirirsem, hemen diyete başlarım. Yemem dedim mi kesinlikle yemem. Spor falan da yapıyordum, karın çalıştım, pilates yaptım. Öyle sanıyorum ki karnımdaki kaslar yüzünden henüz 1 tane bile çatlağım yok :nazar: . Belki de bundandır. Tam bir fikrim yok, kurcalamadım neden hızlı veriyorum diye de..

Dexterella
daisy6595
kızlar bişi sorcam,saçını boyatan yada boyatmayı düşünen var mı?
Ben hiç boyatmadım hayatımdaaa. bilmiyorumkismile

angelnrcn
iyi günlerde giyin canım yalnız benlcw ye baktığımda bir çıt çıtlı bebek badisi 10 liraydı pahalı gelmişti bana

Şimdi 3 tanesi 12.90 sanırım. Öyle görmüştüm en son.

angelnrcn
berrakçı ben 22 haftalık oldum 2 kilo aldım sen kaç haftalıksın doktorum daha 10 kilo alırsın merak etme dedi
20+4 üm ben. guclubacismile

prenssssesss
serdemm
9 kilo de benden:)
Yarasın canım ohhh...Ne yaptın sen ya:eek:lmaz:

Serdemcim bulantıların pek olmadı galiba...bilmiyorumkismile

sersuma
daisy6595
kızlar bişi sorcam,saçını boyatan yada boyatmayı düşünen var mı?
ben bitkisel boya ile 3 aydan sonra boyattım cnm, çünki beyazlarım çok fazla ,

sier
7-04-10, 12:04
Soho
Kıslar şimdi burdan yeni doğum yapıp dönmüş biri ile görüştüm... öğrendiğime göre...

-Özel hastane raporu da geçerli oluyormuş. Devlet Hastanesine gitmemize gerek yok.
-Doktor duruma göre rapor veriyormuş doğuma 2 veya 3 hafta kala kadar çalışabilir diye... iş yeri de bunu ssk ya veriyormuş.
-izinden döndükten sonra topluca maaşını veya ay ay onu tam bilmiyorum sgk maaşın 3/4 ünü postaneye yatırıyormuş oradan alıyormuşuz.

yani eğer brüt maaşlarını doğru gösteriliyor ise..doğumdan sonra çalışmadığınız ayların maaşlarını şimdiki maaşınızla eşit oranda alıyormuşsunuz..

Cnm çok iyi oldu bunları öğrendiğimizz..yani maaşlarımızı rapor süresince almıycaz.rapor bitince ya topluca yada aylık olarak tekrardan alcaz öle dimi?? yalnız o 3/4 oalyına takıldım.yani kesintilimi alcaz sonradan alırken paramızı?

TaDukHePa
sier
Evet cnm gelmiş tiiiiiiiiiiiii geçenlerde bende aldım fakat çok hızlı tükeniyo.yani bi ertesi güne kalmıyo nerdeyse diyebilirim.

Hay aksi :1shok:

prenssssesss
sier

Ben LCW'nin hamile kıyafetleri de bulundurduğunu bilmiyordum..Bunu öğrendiğim iyi oldu kızlar..

01Duygu
Soho

anladım , brüt maaşlarımız üzerinden aynı miktarı alacağız okey canım çok sevindim. çok sağol

Soho
sier
Cnm çok iyi oldu bunları öğrendiğimizz..yani maaşlarımızı rapor süresince almıycaz.rapor bitince ya topluca yada aylık olarak tekrardan alcaz öle dimi?? yalnız o 3/4 oalyına takıldım.yani kesintilimi alcaz sonradan alırken paramızı?

canım hani şimdide brüt maaşımızı almıyoruz ya zaten... kesintili olmuyor ozaman... Net maaşını almış gibi düşün kendini... yani kesintisiz maaş alacak 4 ay için...

01Duygu
sier
bende onu düşünüyorsum neden 3/4 , bide hakkımızın alınmaması gereken doğum durumu bu ya

01Duygu
Soho

canım hani şimdide brüt maaşımızı almıyoruz ya zaten... kesintili olmuyor ozaman... Net maaşını almış gibi düşün kendini... yani kesintisiz maaş alacak 4 ay için...
evet canım biz neti alıyoruz ama 3/4 tam onamı tekabül ediyor , devlet bu biryerden kesecek bahane bulur gibi geliyor.

Soho
01Duygu
bende onu düşünüyorsum neden 3/4 , bide hakkımızın alınmaması gereken doğum durumu bu ya
canlar biz şimdide brüt maaşımızı almıyoruz ki... ssk da 1300 lira gösteriliyorsa maaşınız zaten 1000 lira alıyorsunuz onun gibi... aslında aynı şey... kesintiler vsler her ay oluyor ya zaten.. hakkınız yenmiyor yani...

Soho
01Duygu
evet canım biz neti alıyoruz ama 3/4 tam onamı tekabül ediyor , devlet bu biryerden kesecek bahane bulur gibi geliyor.
hmmm onu bilemicem canım... dediğin gibi bulur o kesecek bir yer... napalım :))) verdiğine şükretmeli...

serdemm
Soho

sier

Arkadaşlar ben de öğrendim günlük kazancını raporlu günle çarpıp 2/3ünü alıyormuşsun ama brüt üzerinden hesaplandığından kaybın olmuyormuş örnek 100tl maaş alıyorsan 95 tl filan ver,iyorlar aylık

sier
prenssssesss
Ben LCW'nin hamile kıyafetleri de bulundurduğunu bilmiyordum..Bunu öğrendiğim iyi oldu kızlar..
evet cnm küçük bi reyon ama yinede fiyatlar çok uygun.yalnız her lcw de yok haberin olsun..

Soho

hımmm anladım cnm şimdi..

a_seyma
selam kıslar ben geldımmm... kocısı gonderdım sımdı... bu arada benım mılupa paketım gelmıs hemen actım baktım... ama sadece kıtapcık bıtkı cayı ıslak mendıl sampuan cıktı

serdemm
Benim hiç bulantım olmadı canım ondan 9 kilo aldım ki son 3 haftadır yarım kilo aldım dikkat ediyorum valla

Soho
serdemm
Arkadaşlar ben de öğrendim günlük kazancını raporlu günle çarpıp 2/3ünü alıyormuşsun ama brüt üzerinden hesaplandığından kaybın olmuyormuş örnek 100tl maaş alıyorsan 95 tl filan ver,iyorlar aylık
BUNA da şükür :)

cryptic
sersuma
ben bitkisel boya ile 3 aydan sonra boyattım cnm, çünki beyazlarım çok fazla ,
4. aydan sonra sakıncası yok dedi doktor bende boyattı beyazlarım iyice çıkmıştı isteyen bitkisel boya ilede boyatabilir

Soho
a_seyma
selam kıslar ben geldımmm... kocısı gonderdım sımdı... bu arada benım mılupa paketım gelmıs hemen actım baktım... ama sadece kıtapcık bıtkı cayı ıslak mendıl sampuan cıktı
Hoşgeldin canım... ben boşuna mail falan atmayayım içinde işe yarar bişey yok sanırım zaten :)) ben bebeğin bütün ürünlerini sebamed almayı düşünüyorum... Nivea kullanmicam zaten...

kızlar biliyorsunuz yaza giriyoruz... güneş lekesi olabilir yüzümüzde bu yüzden sakın güneş koruma kremi sürmeden sıcak havalarda dışarı çıkmayın.. ben de henüz almadım ama yakın zamanda yine sebamedin yüz için 50 faktörlü koruma kreminden alıcam ben bir de beyaz tenliyim ben de kesin çıkar korumazsam...

cryptic
serdemm
Benim hiç bulantım olmadı canım ondan 9 kilo aldım ki son 3 haftadır yarım kilo aldım dikkat ediyorum valla
zayıfmı hamile kaldın canım ben1-59 um 65 kg da hamile kaldım yani kilolu hamile kaldım 2 kilo aldım 22 haftada fazla almam inşallah çünki zor kilo veriyorum sanada dikkat etmeni önerrim kilo depresyona sebeb olabiliyor

Dexterella
a_seyma
Bize de onlar geldi canım, başka bişey yok .kaydirigubbakcemile3 pişik önleyici kremde vardı bi de. o yok mu sende?

cryptic
Soho
Hoşgeldin canım... ben boşuna mail falan atmayayım içinde işe yarar bişey yok sanırım zaten :)) ben bebeğin bütün ürünlerini sebamed almayı düşünüyorum... Nivea kullanmicam zaten...

kızlar biliyorsunuz yaza giriyoruz... güneş lekesi olabilir yüzümüzde bu yüzden sakın güneş koruma kremi sürmeden sıcak havalarda dışarı çıkmayın.. ben de henüz almadım ama yakın zamanda yine sebamedin yüz için 50 faktörlü koruma kreminden alıcam ben bir de beyaz tenliyim ben de kesin çıkar korumazsam...
bebek bakım ürünlerinde sabun yağve pudra kullanılmıyormuş kızlar onedenle tek tek almanızı öneririm ben şampuğan nemlendirici ve pişik kremini alıcam

TaDukHePa
a_seyma

Hoşgeldin canım. İndirim kuponları çıkmadı mı kafamçokkarıştı .Evet ya milupa kargosundan DVD çıkması lazımdı, benimkinden de çıkmadı, yok göndermeyecekseniz ne yazarsınız anlamam. :kızgın:

Dexterella
Soho

Zaten gönderdikleri şeyler ufacıkkkkk bişeyyyyy. indirim kuponlarını kullanıcam ben.

a_seyma
Soho

hıc sorma canım ya... bıde kociş kendısı acmıs paketı adam benden meraklı ha bıde hıc meraklı degılım dıyo... nese bumu bukadar mı hanı dedı:):)

gunes kremını soyledıgın ıyı oldu tatlım yaa... bende alıyım bende beyaz tenlıyım baya hemen yanarım bıde leke hıc dusunemıyom:KK43::KK43:... bu arada assa komsumun oglu oldu tatlım kadın cok cırkınlesmıs ama yuzunde hep lekeler var... demekkı bu kız-oglan bebiş meselesi degıl

a_seyma
Wild_Wild_Cat
Hoşgeldin canım. İndirim kuponları çıkmadı mı kafamçokkarıştı .Evet ya milupa kargosundan DVD çıkması lazımdı, benimkinden de çıkmadı, yok göndermeyecekseniz ne yazarsınız anlamam. :kızgın:
hosbulduk datlısım... kuponlarda var onları unutmusum...:):) ama ben 1-2 bez falanda dvd falanda beklıyodum:)