2010 Ağustos Anneleri

meral77
15-04-10, 08:04
kızlar bende çıkıyorum
dışarı çıkıcaz kızımla biraz gezinelim bakalım
kendinize iyi bakın

asspirin
benimde göbek deliğim düzleşmeye başladı dün eşimle bakarken dur daha dışarı fırlıyıcak dedim yüzünü buruşturdu ya sinir oldum :KK43:

Fotokolik
defne25
kızlar ben yine kaçıyorummmmm offff birgün rahat yok zaten bana
görüşürüz canım ahh şu kaynanalar nie böyle yapio
ben böyle olmam dimi diyorum kendime bazen :)
çok şükür benm kaynanam annem gibidir çok rahatım o yüzden
ama etrafımda böle sorunluları görünce çok üzülüorm :KK43:

asspirin
sıkma canını defne idare etmeye çalış bebekle zaten gezdiremez seni yaza rahatlarsın

green26
asspirin
sıkma canını defne idare etmeye çalış bebekle zaten gezdiremez seni yaza rahatlarsın
gezdirr gezdirir alır bebişi de kucağına hadi der ben biliyorum..benim derdim gezmekte değil hafta içi nereye isterse gidelim ama haftasonumuzu mahvetmesin yani offff.

asspirin
daha yemek yemeye 1 saat var :KK43:

asspirin
ahh canım ahh bizimkilerde öyleydi bi rest çektim o oldu şimdi 2 hafta başbaşayız 1 hafta onların istediğini yapıyoruz

TaDukHePa
meral77
kızlar bende çıkıyorum
dışarı çıkıcaz kızımla biraz gezinelim bakalım
kendinize iyi bakın

Kendine dikkat et, iyi gezmelerrr...

Fotokolik
kızlar yaa bişi sorcam size ben daha doğrusu danışıcam :KK43: çok kararsızım da :KK43: ne yapsam şaşırdım :KK43:

geliorum hemencik

aylask
Güzel anneler hepinize merhabalar
ben uzun zamandır giremiyordum maşallah çoğunuzun şeker yüklemesi zamanı gelmiş bende 4 hafta sonra gittiğimde yaptıracağım inşallah 100 gerek kalmaz
Bebişlere kıyafetlerde alınmış tecrübeli biri olarak fazla kıyafet tarzı şey almamanızı öneririm o kadar çabuk büyüyorlarki ben aldıklarımın çoğunu giydiremedim... ama yinede insan görünce dayanamıyor değilmi :)

green26
pelinurgun
eşim bana az tuzlu ye duba gibi olcan dedi dün :KK43: parmaklarım şişio benimde :KK43:
öyle söyleyince de içim bi tuhaf oldu ama bişi demedim :KK43:
yaaa bişi yazarkende isim soyisim aynı olunca olmuo kullanıcı adımı nie böle almışsam ben :KK70:
yaaaa benimki de nickimi bilio okuyodurda yazdıklarımı ben eminim yani okuduğuna ama hiiiç umrumda değil napayım kimselere gidip kafasını şişirmiyorum ona da demiyorum artıkk hem moralini bozmayayım diyorum hem de bu konularda beni pek haklı bulmuyor o yüzden herşeyi anlatmıyorum eşime ama gelip buraya yazıyorum napiiiymmm....

Fotokolik
ben Eyüp te Balat or-ahaym hastanesine gidiorum ilk ayımdan beri. hatta burası musevi hastanesi.
çok temiz biryer. çalışanları da çok ilgili. Dr.umu çok seviyorum zaten.
ilk başta Bilge Hast. gitmiştim ben memnun kalmayınca da burada Meltem Hnm.a başladım ve devam ediyoruz.
fahat bu hastaneden saat 5ten sonra ve h.sonları jinekolog yok!
yani çalışma saatleri dışında nöbete kalan yok :KK43:
Ebe var o da acil doğumlar için :KK43:
Dr.um ben telefon nöbetçisiyim hemen beni arıyorlar telefonla gerekli müdahale için bilgi veriyorum dedi. gerekirse geliyorum dedi :KK43:
aklıma takılan şu acil bir şey olsa doğum öncesi ve gitsem bana bakacak kimse yok. ebe yada diğer dr.lar ne kadar müdahale edebilir ki :KK43: herkes kendi işini yapabilir sonuçta :KK43: doktorumun gelmesi ya geç olursa off karıştı işte kafam :KK43: sonuçta gece insanın başına herşey gelebilir. diğer dr.lar ultrasondan bile ne kadar anlayabilir mesela :KK43: kararsızım çok ve istemeden tedirgin edio bu durum beni.
çok şükür herşey yolunda şu ana kadar hiç riskli bir durum yaşamadım ben. ama ne olacağını da kimse bilemez.
ee değiştirmek istesem şimdi başka dr. başka hast. ara :KK43: sonuçta herşeyimi bilen meltem hnm ve ben dr.umdan çok memnunum :KK43:

Fotokolik
defne25
yaaaa benimki de nickimi bilio okuyodurda yazdıklarımı ben eminim yani okuduğuna ama hiiiç umrumda değil napayım kimselere gidip kafasını şişirmiyorum ona da demiyorum artıkk hem moralini bozmayayım diyorum hem de bu konularda beni pek haklı bulmuyor o yüzden herşeyi anlatmıyorum eşime ama gelip buraya yazıyorum napiiiymmm....
senin yine nick :) ve eşin bilio sadece :)
beni burda biri görse hemen tanır :) doğum tarihimden de kesin bu bizim pelin der :KK70:
kullanıcı adı değişikliği mi yapsam ne :)

Fotokolik
uff yine mi gitti herkes :KK43: kimse konuşmuo benimle :/

aylask
pelinurgun
ben Eyüp te Balat or-ahaym hastanesine gidiorum ilk ayımdan beri. hatta burası musevi hastanesi.
çok temiz biryer. çalışanları da çok ilgili. Dr.umu çok seviyorum zaten.
ilk başta Bilge Hast. gitmiştim ben memnun kalmayınca da burada Meltem Hnm.a başladım ve devam ediyoruz.
fahat bu hastaneden saat 5ten sonra ve h.sonları jinekolog yok!
yani çalışma saatleri dışında nöbete kalan yok :KK43:
Ebe var o da acil doğumlar için :KK43:
Dr.um ben telefon nöbetçisiyim hemen beni arıyorlar telefonla gerekli müdahale için bilgi veriyorum dedi. gerekirse geliyorum dedi :KK43:
aklıma takılan şu acil bir şey olsa doğum öncesi ve gitsem bana bakacak kimse yok. ebe yada diğer dr.lar ne kadar müdahale edebilir ki :KK43: herkes kendi işini yapabilir sonuçta :KK43: doktorumun gelmesi ya geç olursa off karıştı işte kafam :KK43: sonuçta gece insanın başına herşey gelebilir. diğer dr.lar ultrasondan bile ne kadar anlayabilir mesela :KK43: kararsızım çok ve istemeden tedirgin edio bu durum beni.
çok şükür herşey yolunda şu ana kadar hiç riskli bir durum yaşamadım ben. ama ne olacağını da kimse bilemez.
ee değiştirmek istesem şimdi başka dr. başka hast. ara :KK43: sonuçta herşeyimi bilen meltem hnm ve ben dr.umdan çok memnunum :KK43:

Canım bence hiç canını sıkma sonuçta başka hastenedeki doktorunun acil bir durumda yanında olacağının yüzde yüz garantisi yok doktorundan memnunsan kal bence ama sonuçta çok dert ediyorsanda araştır başka hasteneleri.
Birde artık normal doğumlar bile günlü gibi birşey iki tane arkadaşım normal doğum yaptı doktor pazartesi gel suni sancı vereceğiz demiş yani sezeryen gibi günlü gidip suni sancı ile normal doğum yaptılar çok nadir duyuyorum artık gece sancım geldi hastaneye gittim diyenleri....

BEBEGIMMMMMM
pelinurgun
uff yine mi gitti herkes :KK43: kimse konuşmuo benimle :/
niye konusmayalım kız konusuyoruzda ben yazdıklarını okuyordum
bende aynı durumdayım benim hem özel hastahane olmasına ragmen ik doktor var ikiside nöbetçi klamıyorlaracil birşey olursa biz geliriz diyorlar benimde içim rahat eger acil birşey olursa cepten ulaşırım kendisine ben hastahane ye gidene kadar o gelir
eger evham yaparsam olmayacak seyler gelir basına onun için düşünme eskiden herkes ebe yaptırıyormus doğumu onun için rahat ol
millet kendi doğuruyo ve mola da doğuruyo göbek bagını kesip bebeği cöpe atıp yola devam edenler var demek o kadar da zor değil sadece rahat olmak lazım tabiki rahatlıkta ki amacım bebeği çöpe atmak değil doğum sandıgımız kadar zor birşey değil

birde söyle düşün evlenmeden önceki korkularımızı nasılolucak cok acır filan diyorduk simdi cocuklarımızoluyo bu doğanın kanunu

asspirin
pelin drun doğumuna giremiyicekmi yani saat 5den sonra doğum yaparsan. ben olsam göze alamazdım

Fotokolik
aylask
Canım bence hiç canını sıkma sonuçta başka hastenedeki doktorunun acil bir durumda yanında olacağının yüzde yüz garantisi yok doktorundan memnunsan kal bence ama sonuçta çok dert ediyorsanda araştır başka hasteneleri.
Birde artık normal doğumlar bile günlü gibi birşey iki tane arkadaşım normal doğum yaptı doktor pazartesi gel suni sancı vereceğiz demiş yani sezeryen gibi günlü gidip suni sancı ile normal doğum yaptılar çok nadir duyuyorum artık gece sancım geldi hastaneye gittim diyenleri....

haklısın tatlım bende böle düşünüorum ama bir taraftanda haftasonu mesela acil bişi olsa doğuma daha zaman varken gitsem hastaneye jinekolog yok, orda ne kadar müdahale edebilirler yada dr.umun gelmesi çok gel olursa felan die düşünüp huzursuz oluorum işte :KK43:

BEBEGIMMMMMM
sadece söyle düşün ben bu cocuğu istiyorum ne olursa olsun ne kadar acı cekersem cekeyim onu doğurup bir kerecik bile olsa yüzünü görmek istiyorum boşuna cennet annelerin ayaklarının altında değil

asspirin
valla druma özellikle sordum merak etme nerde olsam bulurlar beni dedi zaten şehir dışına çıkmam doğumlarım yaklaştığı zaman dedi o yüzden rahatım

Fotokolik
asspirin
pelin drun doğumuna giremiyicekmi yani saat 5den sonra doğum yaparsan. ben olsam göze alamazdım
yaa acil durumda geliorum dedi
ama benim tek korkum doğum öncesi çıkabilecek bir sorunda geç müdahale edilirse :KK43:

asspirin
acil durum derken kastettiği ne zor giden doğum mu yoksa daha acil bi şey mi. yani sen sancılandın hastaneye gittin açılman var drun gelicek mi? eğer gelicekse bence takma kafana ebeler bakıyor zaten hatta çoğu yerde ebeler doğumu yaptırıyor ben pek hoş karşılamasamda

Fotokolik
BEBEGIMMMMMM
niye konusmayalım kız konusuyoruzda ben yazdıklarını okuyordum
bende aynı durumdayım benim hem özel hastahane olmasına ragmen ik doktor var ikiside nöbetçi klamıyorlaracil birşey olursa biz geliriz diyorlar benimde içim rahat eger acil birşey olursa cepten ulaşırım kendisine ben hastahane ye gidene kadar o gelir
eger evham yaparsam olmayacak seyler gelir basına onun için düşünme eskiden herkes ebe yaptırıyormus doğumu onun için rahat ol
millet kendi doğuruyo ve mola da doğuruyo göbek bagını kesip bebeği cöpe atıp yola devam edenler var demek o kadar da zor değil sadece rahat olmak lazım tabiki rahatlıkta ki amacım bebeği çöpe atmak değil doğum sandıgımız kadar zor birşey değil

birde söyle düşün evlenmeden önceki korkularımızı nasılolucak cok acır filan diyorduk simdi cocuklarımızoluyo bu doğanın kanunu

tatlım haklısın bende böyle düşünüorum zaten doğum için acil ebe var dr.umda gelir zaten müdahale edilir ama birde şöyle düşünüorum şimdi mesela bu ayımda bişi olsa ya müdahale için geç kalınırsa korkusu tedirgin eido beni :KK43:
doğum öncesi acil önlem gerektirecek sorunlardan korkuorum ben.

Fotokolik
doğum için zaten ebe var dr.um gelene kadar müdahale eder ve çoğu hastanede ebe var artık.
ama benim korkum doğum değil. doğum öncesinde başıma bişi gelse kimse yokkkk
dr.umun gelmesi geç olursa yada geç müdahale edilirse die tedirgin oluorum ben.

beyz2
merhaba anneler bende hep okuyup yazma fırsatı bulamıyorum bugün boş günüm ve evdeyim dinlenicem.ben dopplere 19+5 de girdim şimd sizleri okuyunca acaba erkenmi girmişim dyorum ama doktor sölerdi heralde erken olsa. bu arada kızım gayet sağlıklı ama şimdi yine sizleri okuyunca kilosu düşük gibi geldi:) ohaoldumsmilebana 19+5 te 320 gramdı.bide italyadan vardı amniyosentez yaptıran onu merak ettim haber alan var mı? öpüldünüz canlar..

Fotokolik
15-04-10, 09:04
SENA1970
Canım bende anne adayıyım.15 yıldır bu Özlemle beklıyordum.bırgÜn bu kadınlar kulubÜnde gezınırken bır numara bırakmıŞtı bır arkadaŞ onun Önerısı Üzerıne aradım o kadar ıÇten ,o kadr cıddı o kadr samımıydı hemen baŞladık..Şımdı anne adayıyım,numarası bu xxxxxxxxxx sızde arayın...maddı manevı yardımcı oluyor.ılaÇda yardım cı oluyor
teşekkür ederim canım sağol.

Fotokolik
beyz2
merhaba anneler bende hep okuyup yazma fırsatı bulamıyorum bugün boş günüm ve evdeyim dinlenicem.ben dopplere 19+5 de girdim şimd sizleri okuyunca acaba erkenmi girmişim dyorum ama doktor sölerdi heralde erken olsa. bu arada kızım gayet sağlıklı ama şimdi yine sizleri okuyunca kilosu düşük gibi geldi:) ohaoldumsmilebana 19+5 te 320 gramdı.bide italyadan vardı amniyosentez yaptıran onu merak ettim haber alan var mı? öpüldünüz canlar..
bende bugün gidiorum canım detaylıya.
geçen hafta yani 20+1 ken 398 gramdı bizim kereta ama dr sürekli gramı önemli değil
gelişimi önemli dio bize. gelişimide 1 hafta önden ilerliomuş o yüzden içim rahat. sende sıkma canını gr önemli değil gelişimde sorun olsa zaten konuşurdu seninle.

asspirin
beyz2
ben
19+1 de girdim ayrıntılı usgeye ve bebeğim 260 gr o yüzden üzülme üzülmesi gereken benim boshayallersmile

asspirin
bu arada bu tel numarası nedir anlamadm ben ????

Fotokolik
asspirin
ben
19+1 de girdim ayrıntılı usgeye ve bebeğim 260 gr o yüzden üzülme üzülmesi gereken benim boshayallersmile
bugün uzun uzun görürüm dimi bebişimi ben :) nelere bakıyolar bilgi veriyolar mı ?

BEBEGIMMMMMM
asspirin
bu arada bu tel numarası nedir anlamadm ben ????
bende anlamadım ne gerek vardı ki birde ben hiç tanımıyorum siz tanıyormusunuz

Fotokolik
BEBEGIMMMMMM
bende anlamadım ne gerek vardı ki birde ben hiç tanımıyorum siz tanıyormusunuz

hayır.

beyz2
teşekkürler kızlar bu arada bende anlamadım nedir bu talefon numarası bilmiyorumkismile

beyz2
pelinurgun
bugün uzun uzun görürüm dimi bebişimi ben :) nelere bakıyolar bilgi veriyolar mı ?
bakıyo doktor öle sessiz sessiz sende ağzından çıkacak söze kilitleniyosun normal falan dedikçe arada kalp atışların normale dönüyo:)) ben çıktıktıktan sonra heyecandan kulaklarıma kadar kızarmıştım Allahtan bi sorun çıkmadı darısı girmeyenlerin başınabuyrunnnnnnnnn

Fotokolik
beyz2
bakıyo doktor öle sessiz sessiz sende ağzından çıkacak söze kilitleniyosun normal falan dedikçe arada kalp atışların normale dönüyo:)) ben çıktıktıktan sonra heyecandan kulaklarıma kadar kızarmıştım Allahtan bi sorun çıkmadı darısı girmeyenlerin başınabuyrunnnnnnnnn
:) oğluşum benm büyümüştürde 1 haftada :) sabah eşime hava güzel bugün dedim o da bana ama gezilmez esio dedi :) gezmicem ki oğlumu görmeye gidicem dedim gülüo :)
o gelemicek ilk kez :KK43: iş yüzünden saat 4'te gidicem ben :KK43:
umarım herşey normal çıkar :)

serdemm
Bırakın noyu filan aramayın kızlar ne olduğu belli değil, yazan nicki de neden ayzdığını da anlamadım ben.

serdemm
Pelincim işallah iyi haberlerle gelirsin benim de c.tedi kontrol ve şeker yüklemem var tetanos aşımı da olurum gitmişken hastaneye. 4 haftadır kızımı görmüyorum çok merak ediyorum en son 21. haftadaydık 417gramdı acaba 800filan olmuşmudur

Fotokolik
serdemm
Bırakın noyu filan aramayın kızlar ne olduğu belli değil, yazan nicki de neden ayzdığını da anlamadım ben.
aramadık canım merak ettik sadece.

DrGunay
Selam kızlar.Hoş geldim nasılsınız bakayımmm???

serdemm
Ben yemeğe gidiyorum kızlar gelince yazarım

beyz2
serdemm
Ben yemeğe gidiyorum kızlar gelince yazarım
afiyett olsuuunnn:içelim:

Fotokolik
serdemm
Pelincim işallah iyi haberlerle gelirsin benim de c.tedi kontrol ve şeker yüklemem var tetanos aşımı da olurum gitmişken hastaneye. 4 haftadır kızımı görmüyorum çok merak ediyorum en son 21. haftadaydık 417gramdı acaba 800filan olmuşmudur
nasıl özlüyo insan görmek için gün sayıyo merak edio :) acaba bnm oğlum ne kadar olmuştur
bide ilk defa tek başıma gidicem :KK43: kendimi çok yanlız hissettim şimdi :KK43:

Fotokolik
DrGunay
Selam kızlar.Hoş geldim nasılsınız bakayımmm???
hoş geldin tatlım iyiyiz sen nasılsın ?

DrGunay
Ben de iyim canım teşekkür ederimmm..

yvzyvz
KIZLAR; ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU KRAFT YADA CHİCCO DA KARAR KILDIM. ARABA BU:
[B]ÖN TEKERİN TEKLİ OLMASI, DÖNÜŞLERDE ÇOK KOLAY OLUYOMUŞ VE TAKILMA SORUNU OLMUYORMUŞ.SAĞLAM VE KALİTELİ Bİ ARABA ŞART!! YAZ BEBEĞİ OLCAK BEBİKLERİMİZ... HEP GEZCEZ MALUM [/B] naniknanik

Bİ DE YATAK DA BU OLSUN İSTİYORUM. PARK ALANI FERAH HEM.. AYY BAKINCA BİLE HEYECANLANDIM. ÖNÜMÜZDEKİ AY ALICAZ BAKALIM HAYIRLISIYLA kaydirigubbakcemile

onat
15-04-10, 10:04
yvzyvz
KIZLAR; ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU KRAFT YADA CHİCCO DA KARAR KILDIM. ARABA BU:
[B]ÖN TEKERİN TEKLİ OLMASI, DÖNÜŞLERDE ÇOK KOLAY OLUYOMUŞ VE TAKILMA SORUNU OLMUYORMUŞ.SAĞLAM VE KALİTELİ Bİ ARABA ŞART!! YAZ BEBEĞİ OLCAK BEBİKLERİMİZ... HEP GEZCEZ MALUM [/B] naniknanik

Bİ DE YATAK DA BU OLSUN İSTİYORUM. PARK ALANI FERAH HEM.. AYY BAKINCA BİLE HEYECANLANDIM. ÖNÜMÜZDEKİ AY ALICAZ BAKALIM HAYIRLISIYLA kaydirigubbakcemile
canım ben chıcconun arabasını aldım ct 0,2 super bısey ıcınde pusetıde var ıkısını 500 tl pesınde aldım ucuzada geldı ve tank gıbı :) park yataktada kraftın tp 504 aldım onuda kurduk super oldu tavsıye ederım :)

01Duygu
Kıslar selam nasılsınız bz oĞluŞumla yemeĞımızı yedık geldık , bıraz geÇmıŞegıdıyorum kıslar gÖrÜŞÜrÜz

01Duygu
Kıslar doĞum sÜresı 40 hafta yanı 280 ÜnmÜ , yoksa herkesım aĞzındakı 9 ay 10 gÜnmÜ , Çok merak ettım , 40 hafta 10 aya tekabÜl edıyor , akŞam doktorıa gıttıĞımde soracaĞım

hallisna
hepinize tünaydınlar......
yvzyzv bende aynı yatak ve aynı arabayı almak üzereyim:) hatta aynı renk.. sadece arabanın beyaz kısımları değişik olacak.. benekli değil benim istediğim..

ayrıca arkadaşlar salı günü dopplere girdim.. su ikiziymişim.. yani hem fazla su şişkinliği hem bebek şişkinliği... ileriki dönemlerde ALLAH korusun su artımı devam ederse enjektörle suyu çekiyorlarmış.. inş buna gerek kalmadan vakitlice sağlıklıca gelir kızım...

onat
hallisna
hepinize tünaydınlar......
yvzyzv bende aynı yatak ve aynı arabayı almak üzereyim:) hatta aynı renk.. sadece arabanın beyaz kısımları değişik olacak.. benekli değil benim istediğim..

ayrıca arkadaşlar salı günü dopplere girdim.. su ikiziymişim.. yani hem fazla su şişkinliği hem bebek şişkinliği... ileriki dönemlerde ALLAH korusun su artımı devam ederse enjektörle suyu çekiyorlarmış.. inş buna gerek kalmadan vakitlice sağlıklıca gelir kızım...
su ıkızını ılk defa duydum canım ınsallah bı sorun olmadan dogar kuzucun.gecmıs olsun canım benım