TEST

Beyazlatmak icin süper deneyin pisman olmassınız

sinem_06
2-04-11, 14:04
Bi defa kullandım merak ettim ve diş etim ve yanağımın iç tarafı yara oldu !! bi kullanımda böyle yapıyorsa ikinci de ne yapar bilmiyorum
en basiti bunlar yerine miswak alıp onu kullanmak hiç olmazsa bi zararı yok
:KK50:

elmaa13
2-04-11, 16:04
deneyenler yorumlarını yazabilirmi ltfn ona qöre yapaılım bizde

nisan16
3-04-11, 18:04
Paylaşım için teşekkürler...

tontriko
3-04-11, 19:04
MoR.
Dis minesine ne kadar zarar verdiginizi soylememe gerek yok sanirim.
Denemeyin bu tur yontemleri arkadaslar.
Karbonatla,kabartma tozuyla disleriniz falan beyazlamaz.
Dishekimlerinin kullandigi kimyasal madde yardimiyle disleriniz beyazlar ancak.
Yani beyazlatma vaadi veren dis macunlari bile onerilmiyor genellikle dishekimleri tarafindan.
katiliyorum arkadasim. dis minesine cok zarar veriyor.

mavilotti
3-04-11, 21:04
eliz_
limonla karıştırıncada faydası oluyormuş diye duymuştum..
evet karbonatın içine bir kaç damla limon ve bir kaç damla zeytinyağı damlatın ve fırçalayın bunu haftada 2 kez yapın fark ettiğini göreceksiniz:KK49:

mathelda
4-04-11, 16:04
Çilekle diş ovmak beyazlatıyor diye duymuştum deneyen varmı?

sevtap74
4-04-11, 20:04
Teşekkürler deneyecem bakalım olursa sonucu bildiririm.

ecis
6-04-11, 15:04
ilk kez duydum zararlı mı gerçekten:44:peki limon etkili mi

FarkliHatun
7-04-11, 09:04
hemen denemeye gidiyorum gelince cevabı da söyleyecem :KK1:

FarkliHatun
7-04-11, 09:04
geeelldiiimmm :KK3: ama bende işe yaramadı önce fırçaladım sonra kabartma tozu ile fırçaladım ama normal fırçalamam gibi oldu bide ben 1 dk kadar fırçalamadım diş etlerimde acı hissi hissettim dayanamadım yani :KK59:

mucok
14-04-11, 10:04
Ben de geçen hafta yüzüme ve saçlarıma bakım yaparken dişlerim için de birşeyler yapayım dedim ve dolapta karbonat aradım bulamadım onun yerine kabartma tozu döktüm ve fırçaladım..

Sonuç mu ?

Süper oldu bembeyaz bir dişlerim oldu olmasına ama diş etlerim yandı resmen yaklaşık 1 saat diş etlerimde acı hissettim ön dişlerim yerinden çıkıcak gibi oldu..

Size tavsiyem kabartma tozunu kullanacaksanız diş fırçanıza çok az dökün benim gibi "aaa beyazlıyormuş" diyip sonra boca etmeyin :nazar::KK37:

seyma1
14-04-11, 11:04
çok ilginç denyeceğim

Ekindamla
14-04-11, 23:04
kabartma tozunu ne yapacağımızı da söyleseydin keşke :KK70:

SounD
18-04-11, 21:04
kesinlikle dencem umarım işe yarar ki :18:

sadiyer
20-04-11, 10:04
Deneyin ama dikkat edin bence, haftada birden fazla yapınca dişleri çiziyormuş oda hassasiyet yapıyormuş. annem gençken hep karbonatla beyazlatırmış dişlerinde bir süre sonra aşırı hassasiyetler başlamış doktoruda tabi 20 sene önce çare olarak hepsini kaplamış tabi şimdi çok pişman. ben bunu bildiğimden lazerle beyazlatma yaptırdım 2 sene kadar oldu hala rengi hiç bozulmadı. Çok memnunun herkese tavsiye ederim.

cakmaktas
24-04-11, 15:04
mathelda
Çilekle diş ovmak beyazlatıyor diye duymuştum deneyen varmı?
bir ünlü öyle beyazlatıyormuş dişlerini bir dergide okumuştum ama kimdi hatırlayamıyorum.

hedehudu
28-04-11, 16:04
Bende çileğin beyazlattığına inanıyorum ve yapıyorum da şöyle ki;öncelikle dişlerinizi fırçalayın sonra olgun bi çileğe fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın ben çok memnun kaldım haftada 2 defa yapıyorum.karbonatı da sadece karbonat olarak değil limon,zeytinyağı ve karbonat'ı karıştırp fırçanızı bu karışıma batırıp öyle fırçalayın çünkü sadece karbonatla fırçalarsanız diş mineleriniz zedelenir.Bu bilgilerimi de netten araştırıp ve birebir deneyerek yazıyorum size.hepimize bembeyaz gülüşlerrr hehe :KK53:

HerseyVatanIcin
4-05-11, 07:05
Sakın böyle yöntemlri denmeyin benım diş etlerım mahfoldu .

cecece123
5-05-11, 14:05
benim dişlerim de ne kadar fırçalarsam fırçalıyım beyaz değil .çok moralimi bozuyolor hic bir zaman rahat gülemiyorum.diş beyaztlatma için ne önerirsiniz tedavi olarak yaptıran birileri var mı yardımcı olrsaanz çok sevnrim.

klm3olm
6-05-11, 16:05
ilk defa duyuyorum bende bi denicem ... ama herhalde işe yarasada tekrar yapmam çünkü kabartma tozu asitli bi şey diş minelerimizi çizebilir ...

eessrraaaa
7-05-11, 10:05
ilk defa duydum bugün ilk işin denemek olacak.

Esra3229
10-05-11, 12:05
aynen bende deneyeceğim

aycan77
16-05-11, 16:05
ben daha önceden karbonatla fırçalıyodum dişlerimi hatta karbonata biraz limonda damlatıyodum beyazlıyo ama diş minelerinide çiziyo onun için yapmıyorum artık

__julianne__
20-05-11, 15:05
Denemekte fayda var fakat diş minesini çizmesinden korkuyorum.:44:

dygist
21-05-11, 09:05
hımm insanın kafası katışıyor ya:KK43:ama bir kez olsun denemekten zarar gelmez,dimi?:))
:KK1:

fishtank
9-06-11, 20:06
sakın denemeyin diş macunları bile diş minelerini çok zedeliyor. o karbonatın ufak parçaları dişleri çizer sonra içtiğiniz sigara, çay, kahve anında oralara birikerek leke yapar.

mosmori
9-06-11, 21:06
bn de çok araştrdm sonuç olarak yapıdan kaynaklı denidi ama bnu mutlaka deniycemm.. teşekkrlerr

bambam06
14-06-11, 17:06
kızlar ben denedim kabartma tozunu.hatta üstüne limonda denedim ama iç taraftan dudağımın 2 yeri yara oldu :KK59:

theangeldie
16-06-11, 14:06
siizi ayakta alkslyrm limonun icinde asit oldugunu ve asitin dişe zarar verdigini düşnmyo msnz acaba?

ssedoshh
19-06-11, 12:06
kafam karıştı:18:

GeReNk_YoK
çilek diş beyazlatır mutlaka deneyin derim

lavanyaa
güsel fikir bende deneyeceğim gelişmeleri bildiririmmm:KK66:

DenemeSilme
20-06-11, 10:06
denicem bende sağol

ecpa
20-06-11, 11:06
arkadaslar ölumden baska her derde deva olan 'misvak' oneririm size israrla. hem dis etlerinizi besliyor, agiz hastaliklarina iyi geliyor ustelik bembeyaz yapiyor disleri. gunde 1 kez dahi yapsaniz farki goruceksiniz:KK34:

erdihan
21-06-11, 12:06
bende denemeyi düşünüyorum dişimin sarılığından kurtulurum umarım :)

sweet_november
6-07-11, 17:07
Deneyip sonuç alan varmı arkadaşlar.

zynpp
16-07-11, 13:07
ne zararı olcak ya ben signal vhite now kullanıorum cok işe yarıo kullanmadan önce diş ipiyle araları temızlıorum fırca grmıo cunku sonra macunla fırcalıorum en az 2 dk ! sonra da kabartma tozunu denycem yanında bakalım yaramassa öldün sen :KK70:

FashionbyHatis
18-07-11, 13:07
hemen kalktım yaptım bir dk kadar fırçaladım
çok iyi temizledi muhakkak
ama beyazlatması konusunda birşey diyemeyeceğim. farketmedi.. birkaç kez daha yapacağım deişiklik olurda unutmazsam yazarım bence herkez denemeli herkezin yapısı bir olmuyo kimine yarar kimine yaramaz

grena
18-07-11, 14:07
bana zararı olabileceği söylendi ben diş hekimliği öğrencisiyim . okul açılınca hocalara sorana kadar kullanmamayı düşünüyorum kendi adıma

gkbn
19-07-11, 21:07
grena
bana zararı olabileceği söylendi ben diş hekimliği öğrencisiyim . okul açılınca hocalara sorana kadar kullanmamayı düşünüyorum kendi adıma
bende tam bi diş hkimine sorrk yapmak lazım yok mudur acaba burada diordumyazınızı gördüm.... bilgilerinizi beklioruz... bakalım hocalar ne diyecek bende merk ettim... :KK66:

be_reN
19-07-11, 21:07
:KK53::KK53::KK53: ana kabarrtma tozu mu hani şu bildiğimiz pasta kek börek çöreğe koyduğumuz kabartma tozu haaa...:KK52: vay anasını süpermiş yaa yarın hemen bende başlıyorum hadi bakalım.. şu sigara mahfetti hergün fırçalıyorum ne sensodynler ne ipanalar ne colgateler kalmıştı denemedim :KK51: birde bunu deneyelim bari...:KK53:

nagi_han
20-07-11, 13:07
Hergün bunla uğraşıp dişinize ve dişetlerinize zarar vereceğinize senede bir kere dişçiye gidin temizletin,1 sene rahatsınız :KK34: en azından daha sağlıklı

_allure_
22-07-11, 22:07
Huli81
peki ne önerirsin?!
mesajı bir yıl sonra gördüm ama cevap vericem:)

gkbn
bende tam bi diş hkimine sorrk yapmak lazım yok mudur acaba burada diordumyazınızı gördüm.... bilgilerinizi beklioruz... bakalım hocalar ne diyecek bende merk ettim... :KK66:
ben ilk mesajımda yazmıştım aslında bu tekniğin neden olacağı durumlar, itiraf edeyim arada bende uygulamıyor değildim lisedeyken...tekrar edicem şimdi:)

dişler üzerinde mine adını verdiğimiz koruyucu bir doku var içilen kahve sigara yemek artığı lekeleri bu mineyi sarartıyor ve sonuçta dişler sararmış oluyor.
karbonat oldukça sert bir madde karbonatla diş fırçalandığında bu sarı doku kaldırılıyor, yani koruyucu doku kaldırılmış oluyor... bu yöntem uzun vadede işlersürekli sürekli mine dokusu kaldırılırsa dişlerde hassasiyet oluşur dahası mide düzensiz bir şekilde kaldırıldığı için artıkların birikimi daha kolay olur ve daha çabuk sararma gözlenir. yani bir kısır döngü oluşur

benim tavsiyem böyle bir yöntem yerine normal diş macunuyla günde 2-3 kere dişlerinize fazla baskı yapmadan fırçalamanız beyazlatıcı macunlarda dişleri aşındırır çünkü. aslında en etkili çözüm alışkanlıkları değiştirmektir

illa diş hekimine gitmeniz gerekmez, sonuçta diş beyazlatma işlemleride alışkanlıklar devam ettikçe sonuç hep aynı olur.
var olan plağı en etkili şekilde dişlerin temizlenmesi kaldırır, ama piyasadaki bazı gargaralarda uzun vadede etkili oluyor.:KK20: buda dişlerin bir nebse daha parlak görünmesini sağlar.

slnys
Ayda bir karbotnatla fırçalıyorum bembeyaz oluyor

lorem
karbonat işe yarıyor gerçekten. arada bende yapıyorum ama dişlerim hassaslaşıyor bazen

_allure_
hassasiyetiniz varsa colgate pro relief gibi diş macunları gerçekten işe yarıyor

gizemmmm_bora
26-07-11, 09:07
diş etlerine zarar vereceğini düşünüyorum

Ebruli79
26-07-11, 10:07
Kesinlikle deniyeceğim kızlar :)) Çok işimize yarayacak bir şey çok teşekkürler :KK66:

grena
26-07-11, 13:07
karbonat kullanmayın sordum önermiyorlarlarmış

gulnagme
27-07-11, 20:07
bende denicem ama diş etlerim hasta belkii zararı olur diye korkuyorum