Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

imoje
15-08-10, 19:08
eylul08
İMOJE canım başlamışsın tedaviye ne güzel inşallah yumoşların kaliteli olurlar az olsun iyi olsun sonrada bebiş gelsin inşallah hayıt ve benzeri kürleri normal zamanda kullanınca kist yapıyor bende ne zaman kullandıysam kist oluştu ama tedaviye başlayınaca kullanmak senin gibi yani en iyisi tabiki
acupunckturu bende isterim canım en azından stresimi alırda bizim burda yok ben küçük bir ilçede yaşıyorum kadın doğumcumuz bile 5 aydır var herzaman olmuyor yani tedavi dışı bazen kontrol için ile gitmem gerekiyor bendeki en büyük problem heryere uzak olmamız çalışınca dahada zor tabi
canım inşallah herşey yolunda giderde hamileyim haberini verirsin bize
canim benim guzel dualarin icin tesekkur ederim. amin insallah hepimizin bir gun bebisi olur.. acupuncktur olmasa bile seni rahatlatacak bir ugras edinebilirsin.. nebileyim resim yapmak kitap okumak yada cok sevdigin muzikleri acip kanepeye uzanmak.. kendine en azindan bir saat rahatlama molasi ver.. sadece kendinle basbasa kal.. okadar cok yazi okudum ki. relax olarak yasanan tedavilerde daha cok pozitif sonuc aliniyor. ya tatilde oluyorlar ya misafirleri gelmis eglenmis oluyorlar.. gerci istisnalarda var :) vallahi sonuc olarak hepimiz pozitif olmamiz gerekiyor. uzuntuyle bir yere varilmayacagini hatttaa negatifligin negatiflikleri cagirdigini ogrendim.. o nedenle kafama cok takmamaya calisiyorum.. niye ben diye? Hersey guzel allahimdan.. ol derse olur.. Nasip kismet...

eylul08
15-08-10, 19:08
starsuzie
canım kamp hayatı yumurta kalitesini arttırıcı kürleri içeriyor.)
mutlka sende yapmalısın.hayıt suyu..bitkisel çaylar arı sütü bal polen.
canada daki bi kadın forumunda biri uzmana sormuş faydası varmıdır diye oda cevap yazmış dogrudan yumurtaya etkisi bilimsel kanıtlanmış degil fakal immune sistemi güçlendiriyor .kullanan hastalarda iyi sonuçlar alıyoruz demiş.
ben bilmem yane:)
haklısın canım gerçi bazı kürler kist yapıyor bende ve en az 2 ay doğum kontrol hapı kullanıyorum geçsin diğe düşünsene ya çocuk sahibi olmak için uğraşırken korunmuş oluyorsun:)) ama bitkisel çaylar bişey yapmaz önceden hiç içmedim ama bundan sonra içeyim artık bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa bile bende inanıyorum faydası olduğuna
ama en etkili şey psikolojinin düzgün olması ben ilk 2 denememde çok stresliydim aman yumoşlar iyi olsun diğe bal çörekotu tarçın karışımı keçiboynuzu pekmezi yedim yememe içmeme çok dikkat ettim ama sonuçta kaliteli yumurtam olmadı sayılır 2. de 1 kaliteli kaldı sadece hamileydim kaybettim ama 3. de o kadar yoğun çalışıyordum ki yememe içmeme dikkat bile edemedim aparatifle geçirmiştim günlerimi kürler falanda yapmaya zamanım yoktu ama çok iyiydim stres falan da kalmamıştı gezmeye gider gibi arşınladık yolları yedik içtik gezdik transfer öncesi ama yumurtalarım en kaliteli o zaman oldu ilk defa 3 kaliteli embriyo oldu 2 transfer oldu umutluydum tabi ama yine olmadı
yani anlamıyorum bu yumoşları ne istiyorlar daha:) yedirip içirincede olmadı gezdirip tozdurunca da olmadı:)) ah bir gelsin bizim bebekler popolarını ısırmak lazım sizin için neler yaptık diğe:))

eda_11
15-08-10, 20:08
eylul08
EDA cım başlıyorsun demek inşallah herşey iyi gider canım kistlerin duyguların yansıması olayını da tuttum yani:) tabi dimi vücutla bütün olmuş yani...evet ya bizim çocukların burçları farklı olacak keşke sürpriz yapsalarda burçlarını baştan bilmesek hiç önemli değil..en erken sen sonuç alıcan canım inşallah pozitif sağlıklı sonuç alırsın

İMOJE canım bende incir olayına takılmıştım tedavi zamanı tam incir zamanıydı temmuz başı yani tereddüt etmiştim 1 kere 1 tane yemiştim ama aslında zararı olduğunada inanmıyorum incir kürü değil ki dimi sonuçta inir bir meyve zararı olsa incir zamanı kimse hamile kalmazdı:) sen nezaman başlıyorsun canım

Eylülcüğüüüüm, ne güzel seni görmek :1hug: Diğer sayfada haber alamamıştım senden daha sonra, biz de senin kadar üzüldük tabii :çok üzgünüm: Ama çok sevindim, toparlanmışsın kısa sürede, planlar da yapılmış, çok güzel a.s Hep birlikte göreceğiz güzel günlerimizi de inşallah canım :1rolleyes:

İmojeciğim, sana hayırlı uğurlu bir tedavi, bol ve kaliteli yumurtalar diliyorum canım... Bütün dualarımız seninle a.s Müjdelerinle coşalım inşallah :1rolleyes:

Eveeeeet, kimdi şu sizin kampın müdürü, bir disipline soksun bizi bakalım kaydirigubbakcemile3

Ben iğneler olurken ne kullanayım karar veremedim, doktora soracağım yarın, bal tarçın olmalı mı mesela, içtiğim vitaminler devam mı, soracağım... İncir, kayısı kurusu, ceviz yerim... Ama çaylar bende hiç işe yaramadı mesela kızlar, her bünye farklı herhalde, hayıt çayını o kadar dikkatli, düzenli kullandım, FSH daha da fırladı bende...

Filo
16-08-10, 10:08
eda cığım fsh kaç

eda_11
16-08-10, 11:08
Geçen ay 29 'du canım:bbo: Çaylar ve diyetler öncesi 15'ti ..... Bu ay ölçtürmedim, doktor boşver onları, hormonlara takılma diyor, yumurta durumunu takip etmeyi daha önemsiyor... Ben de ona inanmak istiyorum tabii :1rolleyes:

semos427
16-08-10, 12:08
eda 11 canım hangi doktora gidiyorsun sen peki

semos427
nikocum nerelerden gelişmeleri merak ettim ne durumdasın canım

eda_11
semos427
eda 11 canım hangi doktora gidiyorsun sen peki
Umut'ta Ulun Bey'e gidiyorum canım... Bugün ilk iğneme başladım, dua edin benim için bilmiyorumkismile :1rolleyes:

semos427
16-08-10, 14:08
tamam canım.rabbim hayırlısıyla tedavini sonuçlandırsın.inş. bebişini tez zamanda kucağına alırsın

eylul08
16-08-10, 14:08
eda_11
Eylülcüğüüüüm, ne güzel seni görmek :1hug: Diğer sayfada haber alamamıştım senden daha sonra, biz de senin kadar üzüldük tabii :çok üzgünüm: Ama çok sevindim, toparlanmışsın kısa sürede, planlar da yapılmış, çok güzel a.s Hep birlikte göreceğiz güzel günlerimizi de inşallah canım :1rolleyes:

İmojeciğim, sana hayırlı uğurlu bir tedavi, bol ve kaliteli yumurtalar diliyorum canım... Bütün dualarımız seninle a.s Müjdelerinle coşalım inşallah :1rolleyes:

Eveeeeet, kimdi şu sizin kampın müdürü, bir disipline soksun bizi bakalım kaydirigubbakcemile3

Ben iğneler olurken ne kullanayım karar veremedim, doktora soracağım yarın, bal tarçın olmalı mı mesela, içtiğim vitaminler devam mı, soracağım... İncir, kayısı kurusu, ceviz yerim... Ama çaylar bende hiç işe yaramadı mesela kızlar, her bünye farklı herhalde, hayıt çayını o kadar dikkatli, düzenli kullandım, FSH daha da fırladı bende...
Edacım diğer sayfada da yazdım o aralar aslında ama sana denk gelmedi heralde zaten iki sayfada da genelde bizler yazışıyoruz fsh yükselmesi yumurta rezervi azlığı oluyor bak böylece iki sayfa oldu aynı
neyse canım evet toparlandım ya da toparlanmaya çalışıyorum demek daha doğru zaman çok önemli bizim için yaş da ilerleyince ki başlayıncaya kadar nerdeyse 36 olucam korkuyorum biliyormusun ankara daha çok aklımda var ama çok uzağız oralara da olmaması o kadar yolları çektikten sonra daha zor geliyor
yaşadığım yerde tüp bebek merkezi olsaydı ya da 1-2 saatlik mesafede yaptırdığımdan kimsenin bile haberi olmazdı ve bu kadar yorulmazdım
emeksiz gelmiyorlar işte inşallah hepimiz bu emeklerimizin karşılığını alırız

nisasum
16-08-10, 15:08
Nisasum
canım hoşgeldin..o kadar hoşgeldin ki anlatamam..
tek yumurta kaliteli olduktan sonra rabbim iziz verdikten sonra oluyor işte..ben buara yımırta sayıma taktım.2 folikül gözüküyor ve içi boş mu dolumu bilmiyoruz bile?takılmamak lazım.
canım benim hayırlı ugurlu olsun.yaşanan süreci paylaşmak istersen bize umut olursun.[/QUOTE]

herkes neler yazıyor fsh m sizlere göre düşük ama...okadar iğne ve ılaca ragmen yumurtalar hiç tepki vermedi..normalin ıkı ıkıbucuk katı iğne ve ilac aldım..gelişsin çoğalsın dıye..doktor tedavıye yarıda kesecekti ama menapoza gırmek ıhtımalın yüksek nasılsa tutmaz dıye düşünerek yinede ttransferi yaptı..şuan meleğim kollarımda.. ben umudum yitirmedim inat ettim ve inandım..

imoje
16-08-10, 16:08
canim benim hayirli olsun bebegin.. Allah anali babali buyutsun...
tedavi oncesi bitkisel bisiler kullandin mi canim? birde hangi igne ilacini kullandin tatlim?

dus
16-08-10, 20:08
hayırlı olsun.cok sevindik bende ramazandan sonra baslıcam ins.incir kuru ne basladım bilmiyorum iyi mi olucak.bu arada beslenme seklimi degistirdim.diyetisyen esliginde 7 kilo verdim.cok cok dua ediyorum tabi ki allahım bu güzel duyguyu hepimize yasatsın diye

starsuzie
16-08-10, 22:08
dus
hayırlı olsun.cok sevindik bende ramazandan sonra baslıcam ins.incir kuru ne basladım bilmiyorum iyi mi olucak.bu arada beslenme seklimi degistirdim.diyetisyen esliginde 7 kilo verdim.cok cok dua ediyorum tabi ki allahım bu güzel duyguyu hepimize yasatsın diye
allah dualarını kabul etsin bende her gün hepimiz için dua ediyorum.
kilo vermek olumlu bir aşamaymış..ben nasıl saldım kendimi anlatamam...
acilen topaerlanmam lazım sebzeye dönmem lazım...:)

eda_11
17-08-10, 07:08
nisasum
Nisasum

herkes neler yazıyor fsh m sizlere göre düşük ama...okadar iğne ve ılaca ragmen yumurtalar hiç tepki vermedi..normalin ıkı ıkıbucuk katı iğne ve ilac aldım..gelişsin çoğalsın dıye..doktor tedavıye yarıda kesecekti ama menapoza gırmek ıhtımalın yüksek nasılsa tutmaz dıye düşünerek yinede ttransferi yaptı..şuan meleğim kollarımda.. ben umudum yitirmedim inat ettim ve inandım..
Canım, çok teşekkürler, moral verdin bize a.sa.s

Umudumuzu yitirmeden inatla devam edeceğiz bizler de, değil mi kampçılar yerimseniben

İmoje ne aşamadasın canım :1rolleyes: Eylülcüğüm hiç korkma, bak nisasumun mesajı tam da güzel yanıt korkularımıza ... Canım eğer Ankara'da daha güvendiğin bir merkez varsa hiç düşünme diğer detayları, sonuçta kimse bilmezken de ne büyük çaba veriyor insan, hem sen yine hergün yol yapıyordun, hergün yapacağına bir kez gider gelirsin uzun yol, hem de belki diğer işlerinden uzaklaşmak da iyi gelir sana... Belki de Ankara kökenli olmak istiyor yavrun :1rolleyes:

Starsuzieciğim, benim kilo sorunum yok, ama kisti etkiliyor dediklerinden söylene söylene hala şu vejeteryen diyeti yapıyorum -tatlicadiarzu- Hele bir hamile kalayım, ilk işim ete ve balığa saldırmak olacak :roflol::roflol:

eylul08
17-08-10, 13:08
NİSASUM tebrik ederim canım demek ki inatçı olmak gerekiyormuş bazen sen bu inatçılığınla bebeğini kazanmışsın allah onu sağlıla büyütmenizi nasip etsin

DUS sende eylülde başlayanlardansın hayırlı olsun sonunda bebeğin gelsin inşallah bir ben cesaret edemiyorum incir kürüne kist yapar diğe önceki denediğim şeyler kist yaptı çünkü inşallah sanada yararlar canım zayıflamanda iyi olmuş başlayınca zaten biraz alınıyor bende çok dua ediyorum allahım isteyen herkese evlat versin diğe inşallah dualarımız kabul olur

eylul08
17-08-10, 13:08
evet EDA cım nisasum arkadaşımız hepimize iyi geldi genel hayatımda çok inatçı değilim ama çocuk konusunda acayip inat ediyorum yoksa bu kadar zorluklarla nasıl uğraşırım inatda bir murtdır:) derlerya inşallah bizim muradımız da gelir bu inatla..
evet belkide bizim bebek ankaralı olmak istiyor ne de olsa başkent:)) bu sefer gidip gelemiycem tabi hep kalmam gerekecek eşim benimle hep kalamaz ama o olunca benim moral tavan yapıyor da bakalım olmayınca ne olucak..bende arkadaşlarım var onlarda kalırım artık...olsunda bunada katlanırız artık..
ben ankara tüp bebek merkezini düşünüyorum bir ara aklımda genart ve anatoliada vardı istanbula gelseydim kesin memorial olacaktı da orası daha uzak bütün 1. derece akrabalarım orda kimseye açıklama yapana kadar en iyisi durumumu bilen arkadaşlarımda kalmak
önce sizler bir başlayın da banada pozitif sonuçlarınız moral versin...inşallah diyorum inşallah..

dus
17-08-10, 16:08
eylul08
NİSASUM tebrik ederim canım demek ki inatçı olmak gerekiyormuş bazen sen bu inatçılığınla bebeğini kazanmışsın allah onu sağlıla büyütmenizi nasip etsin

DUS sende eylülde başlayanlardansın hayırlı olsun sonunda bebeğin gelsin inşallah bir ben cesaret edemiyorum incir kürüne kist yapar diğe önceki denediğim şeyler kist yaptı çünkü inşallah sanada yararlar canım zayıflamanda iyi olmuş başlayınca zaten biraz alınıyor bende çok dua ediyorum allahım isteyen herkese evlat versin diğe inşallah dualarımız kabul olur
amin insallah hayırlı olur hepimiz icin burda insallah güzel haberler veririz birbirimize

eda_11
17-08-10, 17:08
eylul08
önce sizler bir başlayın da banada pozitif sonuçlarınız moral versin...inşallah diyorum inşallah..
Amiiiin arkadaşım, inşallah sıra sıra hepimiz paylaşacağız bu güzel duyguyu, birbirimizin haberleriyle coşacağız :1rolleyes: Eylülcüğüm, benim de eşim yanımda olmayacak, transferde de yalnız olacağım, ama bize yeter canım onların manevi destekleri, görürüz biz işimizi evelallah yerimsenibenhihoyyyt Annemlere de ben hala söylemedim mesela, belki transferde söylerim çok yalnız kalırsam, bakalım :1rolleyes:

İkinci iğnemi biraz önce yaptım, fokur fokur uyarsınlar yumoşlarımı inşallah :dance:

imoje
17-08-10, 18:08
eda_11
Canım, çok teşekkürler, moral verdin bize a.sa.s

Umudumuzu yitirmeden inatla devam edeceğiz bizler de, değil mi kampçılar yerimseniben

İmoje ne aşamadasın canım :1rolleyes: Eylülcüğüm hiç korkma, bak nisasumun mesajı tam da güzel yanıt korkularımıza ... Canım eğer Ankara'da daha güvendiğin bir merkez varsa hiç düşünme diğer detayları, sonuçta kimse bilmezken de ne büyük çaba veriyor insan, hem sen yine hergün yol yapıyordun, hergün yapacağına bir kez gider gelirsin uzun yol, hem de belki diğer işlerinden uzaklaşmak da iyi gelir sana... Belki de Ankara kökenli olmak istiyor yavrun :1rolleyes:

Starsuzieciğim, benim kilo sorunum yok, ama kisti etkiliyor dediklerinden söylene söylene hala şu vejeteryen diyeti yapıyorum -tatlicadiarzu- Hele bir hamile kalayım, ilk işim ete ve balığa saldırmak olacak :roflol::roflol:
Tatlim ben de iki saat once 5. ignemi vurdum.. hayirlisi artik.. karnim baya bi sis.. hormon yukleniyor nede olsa... bakalim yumoslarimi nekadar hareket ettirecek yada ettiremicek... yarin ultrasyona girecegim kismetse... Hersey rabbimden... hayirlisi neyse o olsun...

eda_11
İmoje bekliyoruz yarın güzel haberlerini canım, dualarım seninle a.s Senin ilk denemen mi ? Bugün benim gittiğim merkezde 3. denemesinde ikizlere gebe bir arkadaş vardı.. Ultrasonda izlemiş ikizlerini, nasıl heyecanlı, şaşkın :1rolleyes: : Çok hoşuma gitti a.s Darısı inşallah bizlerin başına canım a.s

imoje
eda_11
İmoje bekliyoruz yarın güzel haberlerini canım, dualarım seninle a.s Senin ilk denemen mi ? Bugün benim gittiğim merkezde 3. denemesinde ikizlere gebe bir arkadaş vardı.. Ultrasonda izlemiş ikizlerini, nasıl heyecanlı, şaşkın :1rolleyes: : Çok hoşuma gitti a.s Darısı inşallah bizlerin başına canım a.s
tatlim benim bir asilamam var.. bir tane durdurulan tedavim var. bir tane de dollenmeyen tedavim var. anlayacagin esasen hic denemem yok :) henuz bisicikler gobusume gelmedi. hayirlisiyla insallah bu tedavimde hamis kalabilirim... heyecanli bir maraton bakalim neler olacak... ayrica o arkadasi tanimasakta Allah anali babali buyutmek nasip etsin diye iyi dileklerimizi gonderiyoruz buradan...

eda_11
17-08-10, 19:08
Bu sefer girecekler göbüşüne, gör bak a.shihoyyyt O arkadaşı ben de tanımıyordum, ama bu derdi çeken biliyor biliyorsun, hemen sağolsun duacım oldu orada, ben de keyifle izledim heyecanını a.s Darısı başımıza, darısı başımıza, darısı başımıza, TEZ ZAMANDAAAAA :CüvCüv::CüvCüv:

imoje
eda_11
Bu sefer girecekler göbüşüne, gör bak a.shihoyyyt O arkadaşı ben de tanımıyordum, ama bu derdi çeken biliyor biliyorsun, hemen sağolsun duacım oldu orada, ben de keyifle izledim heyecanını a.s Darısı başımıza, darısı başımıza, darısı başımıza, TEZ ZAMANDAAAAA :CüvCüv::CüvCüv:

Amin canim benim AMINNN

eylul08
eda_11
Amiiiin arkadaşım, inşallah sıra sıra hepimiz paylaşacağız bu güzel duyguyu, birbirimizin haberleriyle coşacağız :1rolleyes: Eylülcüğüm, benim de eşim yanımda olmayacak, transferde de yalnız olacağım, ama bize yeter canım onların manevi destekleri, görürüz biz işimizi evelallah yerimsenibenhihoyyyt Annemlere de ben hala söylemedim mesela, belki transferde söylerim çok yalnız kalırsam, bakalım :1rolleyes:

İkinci iğnemi biraz önce yaptım, fokur fokur uyarsınlar yumoşlarımı inşallah :dance:
iğnelerin yarasın arkadaşım kaliteli sağlam yumoşların olsunda bebekleri getirsin inşallah
tabiki eşlerimizin yanımızda olması güzel ama şartlar uygun olmayınca olamıyorlar işte benim ilk üçünde hep yanımdaydı eşim ama yürekleri hep bizimle olacaktır içleri gider yanımızda olmak için sonunda güzel haberler verlim inşallah
benim ailem ve eşimin ailesi biliyor zaten aynı yerde yaşıyoruz başka şehire gidincebilmeleri gerekti tabi
ama sende annene söylesen transfer sonrası çok yardımı olur sana malum çok yorulmamak gerekiyor hayırlısı olsun hepimiz için edacım