Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

Beyaz
27-08-10, 20:08
eylul08
merhaba beyaz moral verdiğin için çok teşekkür ederim inşallah ikiz bebeklerin olur sağlıkla sıhhatle doğarlar ve hayırlı evlatlar olarak size mutluluk verirler inan canı gönülden diliyorum bunu
ben evet biraz stresliyim atabilsem daha iyi olacak tabi ama sanırım çok uzakta olmanın ve yaşadığım olumsuzluklaradn olayı olan bir durum tedavi zamanını belirleyince o zamana kadar stresli oluyorum ama başlayınca rahat oluyorum bu hep böyle oldu inşallah bu seferde stresim geçmiş olur
tedaviler öncesi doğal bir gebeliğim oldu 2.5 yıl önce düşük yaptım 1.5 yıldır da tedaviler için geziyorum aşılama yaptırdım bir defa sonra tüp bebeğe geçtik ilkinde bazı eksik yapılan tahlillerinde etkisiyle kalitesiz 2 yumurta transferi ve sonuç olumsuz oldu 2. de 1 tane kaliteli yumurtayla hamile kaldım bebeğim gelişmedi kürtaj oldum aran 3-4 ay geçince 2 bebek kaybından dolayı genetik araştırma yapıldı pıhtılaşma bozukluğu çıktı biraz ileri boyuttaydı bebeklerimi kaybetmemin en büyük nedeniymiş
3. ye başlayacaktık kan sulandırıcı kullanacaktım fsh yüksek çıktı ertelendi tedavi ertesi ay düşünce başladık ama prolactin çok yüksek çıktı halende yüksek ilaç kullanıyorum 3tane 3. güne kaliteli embriyom kaldı ikisi transfer edildi olmadı kan sulandırıcının dozu az gelmiş dendi ayrıca bende hipotiroidi ve birçok vitamin eksikliği var ilaçlar kullanıyorum ama çok fazla düzelmedi şimdilik doktorum çok iyiydi ve her konuda yardımcı oluyordu ama kısmet değilmiş olmadı geçen ay fsh yine yüksek çıktı ama bu ay düşmüş
4. ye başlayacağım için istanbul uzak olduğu için haliylen düşünceler aldı beni en büyük korkumda ya yine olmazsa diğe yollarda çok gezdik çok yorulduk küçük bir yerde yaşayıp büyük yerlere gitmek çok zor hele çalışırken işlerini ayarlamak başka yerlerde kalmak çevrendekilere zorunlu olarak bazı açıklamalar yapmak daha da zor
tabiki herşey allahtan ve inşallah bir gün mükafatını alacağız herkes tabiki kendi sorununu bilir ama inan büyük yerlerde yaşasaydım bu kadar strese girmezdim
topiklerdeki bir çok kişi hep öngörüşmeden bahsedince gitmek gerekli diğe düşündüm telefonda halledebilmek çok daha iyi tabiki teşekkür ederim arayıp konuşayım o zaman belkide önceden gitmeme gerek kalmaz
inşallah zamanı gelince daha rahat olurum ve tedavim çok güzel geçer
teşekkür ederim canım. işallah allahım hiç birimizi evlat sevgisindem mahrum bırakmaz. evet küçük yerlerde yaşamak ne demek bilirim. memorial in telini internetten bulabilirsin. durumunu özetleyip uzakta olduğunu ve gelmeden hangi tahlilleri istediklerini sorarsın ona göre hazırlıklı gelirsin. buraya da gelsen senden isteyecekleri önce tahlil olacaktır. istediğin bişi olursa çekinme yardıma hazırım.
sevgiler...

starsuzie
27-08-10, 20:08
Kademi,inşallah.cnm.günler ilerledikçe bi korku sardı beni...
hadi gene kist olursa ya gene ertelenirse....v.s
korkmaktan çok degişik bir heyecan bu.bakalım bu süreci hep beraber gögüsleyecegiz...
eylülde hep beraber bu yolda ilerleyeceğiz bakalım neler yaşayacagız.???.
ne kadar plan yaparsak yapalım ,hayat kendi planını uyguluyor sonuçta.

Kademi
28-08-10, 21:08
starsuzie
Kademi,inşallah.cnm.günler ilerledikçe bi korku sardı beni...
hadi gene kist olursa ya gene ertelenirse....v.s
korkmaktan çok degişik bir heyecan bu.bakalım bu süreci hep beraber gögüsleyecegiz...
eylülde hep beraber bu yolda ilerleyeceğiz bakalım neler yaşayacagız.???.
ne kadar plan yaparsak yapalım ,hayat kendi planını uyguluyor sonuçta.
Canım git öbür ay gele alıştık.İnşallah olmaz.Olumlu düşünelim.İnsan hem heycan,hem merak hemde sitrese giriyor ama kendimize meşgul olacağımız işler yada ortamla bunu yenelim.Evde tek olmamaya gayret et ,anlaştığın arkadaşlarle zaman geçir hatta ortam bile değiştir.Bana iyi geliyor.Canım ben özelden mesaj göndermedim.Sen bana özelden msn gönder görüşelim.Ayrıca diğer arkadaşlarda msn gönderirlerse görüşürüz.Selamlar.

dus
28-08-10, 21:08
Kademi
Selam kızlar.Hayırlı Ramazanlar ve hayırlı Cumalar.Özellikle nisasum ile smile hayırlı olsun .Kızlar başarmak için inanalım ,olması için de pozitif olalım.Tüm Eylül ve Ekim ayı tedaviye başlama heycanı yaşayan arkadaşlarıma kolay gelsin.Kızlar starsuzie,imoje,beyaz,dus,eylül08,aren,bebeğim01,.....daha adını yazamadığım umut yolcuları haydi hep beraber pozitif olalım ,enerjilerimi kaybetmeden dualar edelim.Bin aydan hayırlı Ramazan ayında ve Cuma gününün hürmetine birbirimize dua edelim....
cok tesekkur ederim kademi duaların icin bende hepimiz icin cok edıyorum .stres yapmıcam desemde cok streslıyım bu ikinci denenmem olucak insallah bu sefer hersey yolunda gider iyi ki varsınız

imoje
29-08-10, 01:08
Kademi
Selam kızlar.Hayırlı Ramazanlar ve hayırlı Cumalar.Özellikle nisasum ile smile hayırlı olsun .Kızlar başarmak için inanalım ,olması için de pozitif olalım.Tüm Eylül ve Ekim ayı tedaviye başlama heycanı yaşayan arkadaşlarıma kolay gelsin.Kızlar starsuzie,imoje,beyaz,dus,eylül08,aren,bebeğim01,.....daha adını yazamadığım umut yolcuları haydi hep beraber pozitif olalım ,enerjilerimi kaybetmeden dualar edelim.Bin aydan hayırlı Ramazan ayında ve Cuma gününün hürmetine birbirimize dua edelim....
Tatlim insallah bebislerimize kavusuruz.. bakalim 3 eylulde dr. randevumuz var. ne dicek acaba.. yoksa baska bir dr. bakicagiz. biraz uzakta ama zaten kac defa topu topu dr. ye gidiyoruz ki degil mi...
Butun ama butun dunyadaki bebek ozlemi ceken kadinlarin umarim dilekleri gercek olur...

Kademi
29-08-10, 09:08
dus
cok tesekkur ederim kademi duaların icin bende hepimiz icin cok edıyorum .stres yapmıcam desemde cok streslıyım bu ikinci denenmem olucak insallah bu sefer hersey yolunda gider iyi ki varsınız
allah hepimizin yardımcısı olur.duamızı ve inancımızı kaybetmeyelim.

Kademi
29-08-10, 09:08
imoje
Tatlim insallah bebislerimize kavusuruz.. bakalim 3 eylulde dr. randevumuz var. ne dicek acaba.. yoksa baska bir dr. bakicagiz. biraz uzakta ama zaten kac defa topu topu dr. ye gidiyoruz ki degil mi...
Butun ama butun dunyadaki bebek ozlemi ceken kadinlarin umarim dilekleri gercek olur...
Amin canım sen nereye gideceksin?Özlemlerin gerçekleşmesi dileğiyle.........

imoje
29-08-10, 22:08
Kademi
Amin canım sen nereye gideceksin?Özlemlerin gerçekleşmesi dileğiyle.........
tesekkur ederim Kidemcim.. tatlim biz yurt disinda yaptiracagiz tedaviyi. eger basarili olmazsak tatilde tr de dusunuyoruz... kismet insallah basarili oluruz hepimiz...

starsuzie
29-08-10, 23:08
Eylül ekibi,
baglantıyı kopartmayalım eylül hareketli bir ay olacak gibi...

imoje
30-08-10, 00:08
starsuzie
Eylül ekibi,
suzijanimmm insallah bu sefer hersey yolunda gider tatlim...

Kademi
30-08-10, 07:08
imoje
tesekkur ederim Kidemcim.. tatlim biz yurt disinda yaptiracagiz tedaviyi. eger basarili olmazsak tatilde tr de dusunuyoruz... kismet insallah basarili oluruz hepimiz...
Canım Allah yardımcımız ılsun.İnşallah olur.

Kademi
30-08-10, 07:08
starsuzie
Eylül ekibi,
İnşallah hayırlı ay olur.Canım dr.a ayın kaçın da gidecek sin?Ben de adet geçikmesi olmazsa bayramdan önce gideceğim.Adetim İnşallah bayram tatiline gelmez.Yoksa ekime kalırım.Haydi hayırlısı eylül ekim yolcuları hepimize kolay gelsin.:))

dus
1-09-10, 21:09
arkadaslar nasılsınız ben rahım filmi ni cektirdim cok sükür bir sorun yok dedi ceken doktor.genetik icin bugun kan verdik 20 gün sonra cıkıcak dendi.

dus
2-09-10, 14:09
arkadaslar kardiyovasküler risk paneli yaptıranınız varmı.bugun hastaneleri gezdım kimse yapmıyoruz dedi.sizler yaptırdıgsanız ne olur yardım edin hangi hastanede yaptırdınız .ssg geciyomu.bahceci klinigi yapıyo ama cok pahalı 750 tl istedi

dus
2-09-10, 14:09
acaba haseki hastanesi yapıyo mu

dus
5-09-10, 10:09
arkadaslar hayırlı kandiller bu gece hepimiz birbirimize bol bol dua edelim

starsuzie
5-09-10, 10:09
hayırlı kandiller dus...
allahım dualarımızı kabul etsin...

starsuzie
8-09-10, 19:09
iyi bayramlar şimdiden...

imoje
8-09-10, 21:09
seninde kutlu olsun suzijanim...
aklima ne geldi benim hani sen deha kullaniyorsun ya tatlim.. o kist yapmis olabilir mi??
dr. sana ne verdi kistleri kucultmek icin? dogum kontrol hapi veriyorlar genelde... sordun dimi dr. ne tatlim??

starsuzie
9-09-10, 09:09
imojanım dheadan mı sormadım.dogum kontrol hapına başladık.bakalım adetle durum degerlendirmesi yapılacak.
canım benim çok buruk içim bugün:/
rabbim seneye bugünlerde yüzümü güldürmüş olsun seneye ramazan bayramaında kucaklarımız dolmuş olsun.çok canım yanıyor:KK43:

gorkemli
9-09-10, 18:09
hepimize umut dolu sabır dolu, kaliteli ve bol yumurtalı bayramlar diliyorum bende

imoje
10-09-10, 21:09
suziskom lutfen uzulme.. hersey insallah guzel Allahimin izniyle guzel olacak.. biliyorum elimizde degil uzulmemek ama guclu olmak ZORUNDAYIZ.. baska cagremiz yok... bizler elimizden gelenini yapiyoruz.. taktir Allahimin.. insallah dedigin gibi seneye kucaklarimizda bebislerimizle bayram kutlariz...

Kademi
16-09-10, 16:09
canım ne haber ben bel fıtığında yayılma nedeni ile 2 haftadır raporlu yatıyordum.Malasef o aşamada tüpe başlayamadım.İnşallah önümüzdeki aylarda.Sen den ne haber .Bende de geçen ey kist var dı bu ay da bel fıtığı nedeni ile olmadı .Ayrıca bende daha önce kist olduğu zaman tüpe başlamadan önce doğum kontrolü hapı kullanatak baskılama yapmışlardı.Tüpe hazırlık aşamasında 3 ay kullanmış.Allahtan hayırlısı...........

starsuzie
16-09-10, 20:09
gorkemli
hepimize umut dolu sabır dolu, kaliteli ve bol yumurtalı bayramlar diliyorum bende
amin inşallah kaliteli bol yumuş:)

imoje
suziskom lutfen uzulme.. hersey insallah guzel Allahimin izniyle guzel olacak.. biliyorum elimizde degil uzulmemek ama guclu olmak ZORUNDAYIZ.. baska cagremiz yok... bizler elimizden gelenini yapiyoruz.. taktir Allahimin.. insallah dedigin gibi seneye kucaklarimizda bebislerimizle bayram kutlariz...
imojanım msjını yeni gördüm aslında bu topic i çok boşladık halbuki bizler kader arkadaşıyız://
taktir allahın boynumuzu büktük bekliyoruz.sen bunları yazarken tedaviye başlamamıştın şimdi ise epey bi yol kattetin.başaracaksın umut olacaksın.
ne aşamadasın şu an?

Kademi
canım ne haber ben bel fıtığında yayılma nedeni ile 2 haftadır raporlu yatıyordum.Malasef o aşamada tüpe başlayamadım.İnşallah önümüzdeki aylarda.Sen den ne haber .Bende de geçen ey kist var dı bu ay da bel fıtığı nedeni ile olmadı .Ayrıca bende daha önce kist olduğu zaman tüpe başlamadan önce doğum kontrolü hapı kullanatak baskılama yapmışlardı.Tüpe hazırlık aşamasında 3 ay kullanmış.Allahtan hayırlısı...........

canım çok çok geçmiş olsun hiç haberim yoktu bel fıtıgı ciddi bi durum mu!!!
ağrın yoktur umarım.
hayat aslında kendi planını yapıyor bizde sanki kendimiz planlamışız gibi oynuyoruz...her işte bir hayır vardır diyoruz işte.
çok geçmiş olsun tekrar.
bu topic i güncel tutalım baglantıyı kopartmayalım.

imoje
17-09-10, 19:09
suziskom nasil olayim iste telefon bekliyoruz.. tedirgin olarak bekliyorum.. kismet artik... Hayirlisi neyse o olsun tatlim

imoje
Kademi canim gecmis olsun.. umarim simdi daha iyisindir..

starsuzie
imojanım tüm kalbim seninle...

imoje
17-09-10, 21:09
tatlim 4 yumos almislardi. 3 dollenmisti sadece bir tanesi dollendigini soyledi ve oda yavasmis. yani iptal edilecek sanirim. bir gun daha izleyeceklermis. eger buyume olmaz sa ki oyle olacak bence. transfer edilemicek.. yapacak bisi yok... kismet degilmis... demekki..

starsuzie
17-09-10, 21:09
canım henüz bekleme aşamasındasın ...
allahım iyi haber vermen için dua ediyorum..

imoje
17-09-10, 22:09
sagol bitanem.. ben umidi kestim...

Kademi
20-09-10, 04:09
Teşekkür ederinm canım.Şu an daha iyiyim ama sağ bacağım ara ara çekme ve ağrı yapıyor idare ediyorum .Başka dr un görüşünü de alacağım ona göre tedaviye devam mı yıksa amaliyat mı karar vereceğiz.Canım Allahtan umut kesilmez hayırlısı olsun.Bak yumurtan olmuş ve döllenme aşamasına kadar ilerlemisin.Hayırlısı olsun .Üzülme demek kolay ,yaşayan bilir .Canım kendine ii bak .Öptüm

Satarsuzi selam.Ben yoğunluktan msn ye giremedim.Kusura bakma .Kızlar umutlarımızı yitirmeyelim.Senin dediğin gibi olması gerekenker oluyor bizde ayak uyduruyoruz.Allahtan her şeyin hayırlısı olması dileğiyle Selamlar.

starsuzie
20-09-10, 08:09
Kademi
Teşekkür ederinm canım.Şu an daha iyiyim ama sağ bacağım ara ara çekme ve ağrı yapıyor idare ediyorum .Başka dr un görüşünü de alacağım ona göre tedaviye devam mı yıksa amaliyat mı karar vereceğiz.Canım Allahtan umut kesilmez hayırlısı olsun.Bak yumurtan olmuş ve döllenme aşamasına kadar ilerlemisin.Hayırlısı olsun .Üzülme demek kolay ,yaşayan bilir .Canım kendine ii bak .Öptüm

Satarsuzi selam.Ben yoğunluktan msn ye giremedim.Kusura bakma .Kızlar umutlarımızı yitirmeyelim.Senin dediğin gibi olması gerekenker oluyor bizde ayak uyduruyoruz.Allahtan her şeyin hayırlısı olması dileğiyle Selamlar.
cnm sen iyileş konuşuruz bol bol.umarım ameliyata gerek kalmaz.

krishazel
20-09-10, 20:09
Arkadaslar bende yumurta rezervi az olanlardanim. 6 ay once 1 tup bebek tedavisi oldum 2 yumurtam cikti 1 i dollendi ve tutmadi. Bahceci kliniginde oldum . bu ay 2. yi olacagim insallah. FSH im 9.5 ve gecen ay 6 folikulum vardi . Hayit tohumu iciyorum bende. Ilk tedavimde 600 unite ilac verdiler gunluk ama ona ragmen yumurtam 2 tane oldu. Bakalim bu sefer ne verecek doktorum carsamba gorusmeye gidecegim.
Esime de doktoru igne verdi gobekten vuruluyor gun asiri menagon 75. 32 gun vurulduktan sonra tup bebek yaptirin dedi. Tup bebek sansini arttirmak icinmis. Yani embryo kalitesini belirleyen sadece yumurta degil sperminde onemi varmis. Ayrica dusuk oranini azaltiyormus bu tdeavi .

starsuzie
20-09-10, 21:09
cnm benimde fsh 10 ama 2 folikül gözüküyor...
yeni tedavinde başarılar diliyorum.ilk tedaviden sonra ekstra bişeyler yaptın mı?folikül sayısı artmış.
doktorun kim? rezerv sorunu yaşayanlar baglantıyı kopartmayalım desteğe ihtiyacımız var.

eylul08
20-09-10, 22:09
merhaba kızlar nasılsınız evet çok zamandır boşladık topiği

KADEMİ geçmiş olsun canım inşallah belin bir an önce düzelir canım önce sağlığına kavuşda tedavin biraz geç olsun ama inşallah bundan sonra herşey yolunda gider

İMOJE canım kötü düşünme inşallah o bir yumurta çok iyi gelişir ve transferin olur ve kavuşursun bebeğine ben 2. tedavimde 3. güne kalan tek yumurtayla hamileydim sonu gelmedi ama olsun demek ki olabiliyormuş inşallah senin sonuna kadar güzel gider

STARSUZİE 2 yumurta az tamam ama kaliteli olmaları önemli biliyorsun iyi gelişsin iyi büyüsün iyi döllensinler inşallah bebeğin o iki tanede saklıdır belkide allah verince veriyor 1 tanede olsa ve inşallah sende kavuşanlardan olursun canım

KRİZHAZEL inşallah kullandığınız ilaçlar işe yararlar benim eşimde tedaviler öncesi hep vitamin kullanıyor ben artık birşey kullanmıyorum tedaviler öncesi her kullandığım doğal şy kist yaptı ve hep tedavilerim ertelendi inşallah tedavin çok güzel geçer de kavuşursun meleğine

bende inşallah ekimde memorialde 4. ye başlayacağım bu ay histereskopi çektireceğim dr her testi herşeyi yaptırmışsınız başlamadan histereskopiyide çektirin dedi inşallah problem çıkmaz ver başlarım ekimde bu ay fsh ım 6. 20 çıktı çok sevindim ekimdede inşallah iyi çıkar allahım hepimize hayırlısıyla sağlıklı evlatlarımıza kavuştursun

krishazel
21-09-10, 03:09
starsuzie
cnm benimde fsh 10 ama 2 folikül gözüküyor...
yeni tedavinde başarılar diliyorum.ilk tedaviden sonra ekstra bişeyler yaptın mı?folikül sayısı artmış.
doktorun kim? rezerv sorunu yaşayanlar baglantıyı kopartmayalım desteğe ihtiyacımız var.
Evet ilk tedavimden sonraki ilk ay 11 folikulum vardi mesela ilaclarin arttirdigini dusunuyorum ben
Doktorum Halit bey
vitamin iciyorum sadece ve folibol.
Sanada basarilar canim