Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

Starimu
30-09-10, 20:09
arkadaşlar lütfen şu FSH olayına takılmayın
benim ilk denememde FSHım çok idealdi = 5,5 . uzun protokol , 3 yumurta hücresi elde edildi
2. denememde FSH = 7 , antagonist pro , 11 yumurta hüc.
3. denememde FSH = 11 , 7 yumurta hüc.
son denemede dr.um gereksiz bulduğu için baktırmadı bile bu FSHa , " kafa karıştıracak , zaten çok belirleyici birşey değil , bir yaptırdığında bakarsın çıkar , bir bakarsın diğer ay iner , yaptırmanı istemiyorum o yüzden " dediği için yaptırmadım ..
bir arkadaşımın FSHı yanlış hatırlamıyorsam 20 lerin üzerindeyken belki dah da fazlayken normal yolla hamile kaldı . ki üretkenlikle ilgili başka sorunları da vardı sanırım , donör tavsiye etmişti görüştüğü bir kaç dr.
o yüzden derim ki bırakın FSHı kurcalayıp durmayı , ilerliyorsa ilerleyecektir bazen de geriye gidebiliyormuş .. onun yerine stresten uzaklaştıracak , rahatlatacak , yatıştıracak meditasyon vb şeylerle meşgul olursanız üzerinizdeki baskı ve stresten de uzaklaşmış olur , beyinden salgılanan hormonlarınız ve kan akışınız da istendik şekilde olacağı için yumurtlamanıza olumlu yönde etki edecek ve belki daha fazla ve kaliteli yumurtalarınız olacaktır ..
inşallah başlayacağınız tedavilerde beklediğinizden de fazla gelir yumoşlarınız

Kademi
2-10-10, 20:10
starsuzie
cnm merhaba,ben gün sayıyorum gene bir bilinmezlige:/
dogum kontrol hapının bitmesine az kaldı bakalım neler olacak önüzdeki hafta görecegiz..umarım artık başlayabiliriz.
sen nasılsın?Ağrın yoktur umarım.bel fıtığı zor.her işte bir hayır vardır önce beli tedavi edip sonra hamile kalmak daha sağlıklı olacak..
ne aşamadasın?
Selam canım msn de görüşürüz.Bildiğin gibi pazartesi bel fıtığı ameliyatım var.

Kademi
2-10-10, 20:10
Filo
kızlar temmuzda ilk tüp denemem olmuştu...fsh ım yüksekti.....30 larda 40 lardaydı.. o ay 11 e düşmüştü...2 yumurta oluştu fakat transfer bile edilemedi boş çıktı....ekimde yine deneyelim diyoruz ama çok korkuyorum ya aynı şeyi yaşarsak diye....tabi fsh düşükse deneyeceğiz .....bir şey sormak istiyrm...tüp denerken fsh ın düşük olması şartmı...sizlerde hep hep fsh a bakarakmı başlandı..yardım edin nolur kafayı yiycem...tabi bu arada yaşta var 40....böyle deneyimleri olanlar varmı umut olsun bizlere.....
Selam Filo özelden mesajımı aldın mı?

starsuzie
3-10-10, 09:10
Kademi
Selam canım msn de görüşürüz.Bildiğin gibi pazartesi bel fıtığı ameliyatım var.
cnm umarım sorunsuz atlatırsın bugünleri.
kalbimdesin,dualarımdasın.

angies
5-10-10, 15:10
Starimu
arkadaşlar lütfen şu FSH olayına takılmayın
benim ilk denememde FSHım çok idealdi = 5,5 . uzun protokol , 3 yumurta hücresi elde edildi
2. denememde FSH = 7 , antagonist pro , 11 yumurta hüc.
3. denememde FSH = 11 , 7 yumurta hüc.
son denemede dr.um gereksiz bulduğu için baktırmadı bile bu FSHa , " kafa karıştıracak , zaten çok belirleyici birşey değil , bir yaptırdığında bakarsın çıkar , bir bakarsın diğer ay iner , yaptırmanı istemiyorum o yüzden " dediği için yaptırmadım ..
bir arkadaşımın FSHı yanlış hatırlamıyorsam 20 lerin üzerindeyken belki dah da fazlayken normal yolla hamile kaldı . ki üretkenlikle ilgili başka sorunları da vardı sanırım , donör tavsiye etmişti görüştüğü bir kaç dr.
o yüzden derim ki bırakın FSHı kurcalayıp durmayı , ilerliyorsa ilerleyecektir bazen de geriye gidebiliyormuş .. onun yerine stresten uzaklaştıracak , rahatlatacak , yatıştıracak meditasyon vb şeylerle meşgul olursanız üzerinizdeki baskı ve stresten de uzaklaşmış olur , beyinden salgılanan hormonlarınız ve kan akışınız da istendik şekilde olacağı için yumurtlamanıza olumlu yönde etki edecek ve belki daha fazla ve kaliteli yumurtalarınız olacaktır ..
inşallah başlayacağınız tedavilerde beklediğinizden de fazla gelir yumoşlarınız
evet haklısın canım bencede takılmamak gerekiyor. benim gittiğim bir doktor fshın 10 un altında olmazsa almam tedaviye dedi. diğer doktor fsh önemli değil dedi zaten bir kere yükselmişse değiştirecek bişey yok düşüp yükselir zaman içinde önemli olan yumurta oluşması demişti ve tedaviye almıştı tek yumurtam oldu ve kaliteliydi transfer yapıldı ama tutunamadı. ondan sonrada başka doktora gittim oda bu sefer fsh önemli dedi yumurta görsemde fshın 20 in üstünde olursa başlamıyalım tedavie dedi. ama bu doktor daha olumluydu ilk gittiğime göre yani tecrübelere göre konuşuyorum dedi folikül olur ama büyümez dedi 20 nın üstünde olursa fshın boşuna bu kadar ilaç yüklemesi yapmayalım dedi.

dus
5-10-10, 20:10
arkadaslar nasılsınız ben bugun doktora gıttım .doktor 2 ayn sonra baslıcaz dedı.bu arada vitamin hapı verdi b 12 ignesine baslıycam yarın .adet bıtımı gel rezerve bakalım dedi sizler ne yaptınız

dus
6-10-10, 07:10
krishazel
Evet canim beraber basliyoruz hayirli olsun:)
krishazel gittin mi halit beye ne dedi.ben adet bitimi cagırdı yakın oldugu icin tam belli degil dedi.

acemiera
6-10-10, 09:10
merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim fakat iki yıl bitti fsh ın yüksek olduğunu öğreneli.geçen sene altı ay kadar yumurta takibi yapıldı ilk başta hiçbirşey yoktu sonra her ay yumurtalarım arttı ve kendiliğinden büyüdü fakat hiçbiri tutmadı..tüp bebeğe cesaret edemedim kaliteli olsalardı tutarlardı çünkü diye düşündüm..şimdi kendi kendime kürler uyguluyorum ve gittikçe adetlerim azalıyor korkuyorum...

dus
8-10-10, 18:10
kademi gecmis olsun insallah bir an evvel toparlanırsın

melikepam
10-10-10, 17:10
acemiera
merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim fakat iki yıl bitti fsh ın yüksek olduğunu öğreneli.geçen sene altı ay kadar yumurta takibi yapıldı ilk başta hiçbirşey yoktu sonra her ay yumurtalarım arttı ve kendiliğinden büyüdü fakat hiçbiri tutmadı..tüp bebeğe cesaret edemedim kaliteli olsalardı tutarlardı çünkü diye düşündüm..şimdi kendi kendime kürler uyguluyorum ve gittikçe adetlerim azalıyor korkuyorum...
merhaba yazın okudum ve kayıtsız kalamadım.bendede rezervde azalma var bu ay tüp bebek denedik iki yumurta oluştu,biri transfer edildi ancak tutanamadı.iki ay sonra terar deniycez.sana tavsiyem çok vakit kaybetme bir an önce dr unla konuş hala şansın çok hamile kalabilirsin.ancak bunun için ne gerekiyorsa yap bizim durumumuzda olup hamile kalan çok.sakın moralini bozma.yüce RABBİM nasip ettiyse olur hiç merak etme.:teselli::

starsuzie
10-10-10, 19:10
melikepam
merhaba yazın okudum ve kayıtsız kalamadım.bendede rezervde azalma var bu ay tüp bebek denedik iki yumurta oluştu,biri transfer edildi ancak tutanamadı.iki ay sonra terar deniycez.sana tavsiyem çok vakit kaybetme bir an önce dr unla konuş hala şansın çok hamile kalabilirsin.ancak bunun için ne gerekiyorsa yap bizim durumumuzda olup hamile kalan çok.sakın moralini bozma.yüce RABBİM nasip ettiyse olur hiç merak etme.:teselli::
cnm agzından bal damlıyor...umut var ama mücadele istiyor ,sebat ,istiyor.tedavideyim tek folikülüm var.inşallah yumurta sayısı artar...Rabbim yardımcımız olsun

dus
10-10-10, 19:10
arkadaslar bende su anda beklıyorum doktorum ıkı ay sonra baslarız dedi.su an antıbıyotık tedavısı verdı.yumurta sayım merak edıyorum oda adet yakın belli degıl dedi.adet bıtımı gel bı daha bakalım dedi ama yumurtalık iyi görünüyo dedi insallah öyledir .dua edin benim icin ben hepimiz icin ediyorum

melikepam
10-10-10, 20:10
starsuzie
cnm agzından bal damlıyor...umut var ama mücadele istiyor ,sebat ,istiyor.tedavideyim tek folikülüm var.inşallah yumurta sayısı artar...Rabbim yardımcımız olsun
stres yapma,inan çak zararı oluyor,beslenmene dikkat et.karbonhihrat içerikli beslenme sakın.adet döneminden yumurtlama dönemine kadar düzenli spor yap.protein ve sebze ağırlıklı beslen.süt ve süt ürünleri tüket.ben de etkili oldu sende dene en önemliside güçlü ol sakın pes etme yüce RABBİM isteyen herkeze evlat nasip etsin İNŞALLAH.

melikepam
10-10-10, 20:10
dus
arkadaslar bende su anda beklıyorum doktorum ıkı ay sonra baslarız dedi.su an antıbıyotık tedavısı verdı.yumurta sayım merak edıyorum oda adet yakın belli degıl dedi.adet bıtımı gel bı daha bakalım dedi ama yumurtalık iyi görünüyo dedi insallah öyledir .dua edin benim icin ben hepimiz icin ediyorum
ALLAH yardımcımız olsun.bende iki ay sonra tekrar deniycem.umarım bebişlerimize kavuşuruz.:nazar:

Kademi
11-10-10, 11:10
starsuzie
cnm umarım sorunsuz atlatırsın bugünleri.
kalbimdesin,dualarımdasın.
Canım teşekkürler.İnşallah daha iyi olurum .Selamlar.

starsuzie
11-10-10, 18:10
melikepam
stres yapma,inan çak zararı oluyor,beslenmene dikkat et.karbonhihrat içerikli beslenme sakın.adet döneminden yumurtlama dönemine kadar düzenli spor yap.protein ve sebze ağırlıklı beslen.süt ve süt ürünleri tüket.ben de etkili oldu sende dene en önemliside güçlü ol sakın pes etme yüce RABBİM isteyen herkeze evlat nasip etsin İNŞALLAH.
cnm dikkat etmeye çalışıyorum zaten elde var bir yumurta.bol meyve sebze,ceviz ,incir,hurma,bal,arısütü,polen yiyorum
amin cnm inşallah rabbim ellerimizi boş bıakmasın.
bol bol yürüyüş yapıyorum soracaktım dr a unuttum ine aşamasında bi zararı olmaz sanırım.belki yorulmamak da lazımdır.

Kademi
Canım teşekkürler.İnşallah daha iyi olurum .Selamlar.
kademi ameliyat nasıl geçti.iyimisin?herşey yolunda mı?

starsuzie
11-10-10, 18:10
melikepam

cnm nerede tedavi olmuştun..aynı kaderi paylaşıyoruz.

melikepam
11-10-10, 20:10
starsuzie
cnm nerede tedavi olmuştun..aynı kaderi paylaşıyoruz.
memorial ataşehirde Cem Demirel e tedavi oldum,dr un bana söylediği başarı şansımın olduğu,ancak sabırlı olmam gerektiğini ve bu şekildeki birçok hastasının anne olabildiğinden bahsetti ve ben kesinlikle dr uma katılıyorum.yüce RABBİM nasip ederse hiçbirşey engel olamaz.sen nerede tedavi oldun.sana söylenen nedir dr un nediyo

melikepam
11-10-10, 20:10
starsuzie
cnm dikkat etmeye çalışıyorum zaten elde var bir yumurta.bol meyve sebze,ceviz ,incir,hurma,bal,arısütü,polen yiyorum
amin cnm inşallah rabbim ellerimizi boş bıakmasın.
bol bol yürüyüş yapıyorum soracaktım dr a unuttum ine aşamasında bi zararı olmaz sanırım.belki yorulmamak da lazımdır.

yürüyüş yapmanın hiçbir sakıncası yok,sadece çok ağır egzersiz yapmamalısın.

Kademi
12-10-10, 09:10
Merhaba starsuzie ameliyat olalı 1 hafta oldu.Şu an yatarak dinleniyorum.Evde yavaş yavaş yürümeye başladım.1 Aylık raporum var.İnşallah 10 güne kadar dışarıda da yavaş yavaş yürüyüşlara geçilecek.Kendimi iyi hissedersem 4 Kasımda işe başlıyacagım ,olmazsa 10 gün daha rapor alıp bayram tatili ile birleştireceğim.Çok şükür iyiyim.Canım sen ne yaptın başladınmı?İlaçlara ve yiteceklere devam mı?Selamlar.

Kademi
12-10-10, 14:10
dus
kademi gecmis olsun insallah bir an evvel toparlanırsın
Canım teşekkürler.Sana da kolay gelsin.

Filo
14-10-10, 14:10
gncelll...........

Kademi
15-10-10, 08:10
Selam kızlar.Kimseler yok mu?

Kademi
16-10-10, 09:10
Starsuzı.... nerdesin.Topik kapanmasın.

dus
16-10-10, 15:10
arkadaslar nasılsınız carsamba gunu ne randovi aldım yumurta rezerv bakılıcaz hayırlıs ile bır an evvel baslamak ıstıyorum tedavıye durdukca stres yapmaya basladım

meleklerkorusu
16-10-10, 15:10
hayırlısı olsun dus..:KK66:
umarım tedavin olumlu sonuçlanır..

nil1971
16-10-10, 16:10
Kizlar selam
Öncelikle rabbim yar ve yardimciniz olsun inseallahhhh Allah emeklerinizi bosa cikarmaSIN AMINNN

Filo
16-10-10, 20:10
amin cnmm.........................

dus
16-10-10, 22:10
amin arkadaslar insallah yüzü güler

Kademi
17-10-10, 09:10
Kızlar haydi hayırlısı.İnşallah hayırlısı ile tedaviye başlarsınız.Ben bel fıtık ameliyatı nedeni ile 4-5 ay kadar beklemem gerek.Herşeyde hayır var.Sizlere kolay gelsin.Güzel haberlerinizi bekliyorum.

Kademi
20-10-10, 11:10
Selam kızlar nerelerdesiniz?

dus
20-10-10, 16:10
arkadaslar nasılsınız ben bugun doktora gittim cok sükür 7 tane yumosum varmıs .beni biliyosunuz ilk denemem de 2 tane veya 3 tane cıkardı .bugun cok mutlu oldum 7 taneyı duyunca doktorum rezervin iyi dedi folbiol verdi vitamin önümüzde ki aya baslıyorum cok mutluyum kızlar ya

dus
20-10-10, 16:10
bu arada sizler nasılsınız ?

starsuzie
20-10-10, 17:10
dus
arkadaslar nasılsınız ben bugun doktora gittim cok sükür 7 tane yumosum varmıs .beni biliyosunuz ilk denemem de 2 tane veya 3 tane cıkardı .bugun cok mutlu oldum 7 taneyı duyunca doktorum rezervin iyi dedi folbiol verdi vitamin önümüzde ki aya baslıyorum cok mutluyum kızlar ya
cnm çok sevindim...evet 7 gerçekten bizim için iyi hatta süper sayı.
cnm nasıl başardın bunu?benim tedavim iptal edildi 2 yumurta vardı gelişmedi:/

Kademi cnm nasıl oldun?hala yatıyormusun?
benimle ilgili gelişmeler yarım kalan bir tedavi,yarım kalan hayaller:KK43:

imoje
dus
tatlim. senin ilacsiz ultrasyonda mi gordu 7 tane yumosu.. yoksa kullandigin herhangi bisi var mi? bu arada cok sevindim...

starsuzie
İmojanımmm,nasılsın?
ilaçlara devam mı?ben bir aktardan macun aldım)ne bulsam yer oldum..ha bir de saoğan kürü yapıyorum.

imoje
deha kullaniyorum sadece ama bugun hayite ve dong quai ye tekrar baslicam tatlim.. sen nasilsin

starsuzie
20-10-10, 18:10
iyiyim canım,aklımı başka şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum ne kadar mümkünse:))
buarada diyet yappabilsem diyorum ..yumurtaya faydalıdır diye ne bulduysam yedim.incir,,ceviz,,bal,,polen,,,,,kalorili ne varsa:))5 kiloya mal oldu .buarada biraz sağlıklı beslensem diyorum ama zor gibi gözüküyo.işkembeyi büyüttüm:))

imoje
bende omega3 ler ballar incirler felan kilo aldim..gerci son 20 gundur hic birsey yemiyorum tup bebek bitkisellerinden. belkide dogal yumurta buyumeye mi birakilmasi lazim acaba.. kafam karisti. tr. deki tedavimde bu tur seyler yemeyi dusunmuyorum... hayit ve dong quai yi sadece hormonlarim icin icicegim. suziskom hersey umarim istedigimiz gibi olur ve bebis hasretimiz sona erer...

dus
yok kızlar utrasyonda 7 tane görundü.

starsuzie
imoje
bende omega3 ler ballar incirler felan kilo aldim..gerci son 20 gundur hic birsey yemiyorum tup bebek bitkisellerinden. belkide dogal yumurta buyumeye mi birakilmasi lazim acaba.. kafam karisti. tr. deki tedavimde bu tur seyler yemeyi dusunmuyorum... hayit ve dong quai yi sadece hormonlarim icin icicegim. suziskom hersey umarim istedigimiz gibi olur ve bebis hasretimiz sona erer...

cnm belkide doğal akışına bırakıp stresten uzak durunca işler yoluna girecek:)çok kurcalamak iyi degil sanırım.bende şu macunu yiyip soğan kürünü bitirip normal akışına bırakacağım..sırf acaba yapsam işe yarar mıydı dememek için yapıyorum:)
imojanımm herşey çok güzel olacak,bu yaşadığımız bir süreç.hedefimize mutlaka ulaşacagız.bugünleri sıkıntılı üzüntülü geçirmemeye çalışmamız lazım..hatta şu çocuksuz son günlerimizin tadı çıkartalım..rahat rahat uyuyalım gezelim tozalım ama değil mi:)

dus
starsuzie
cnm çok sevindim...evet 7 gerçekten bizim için iyi hatta süper sayı.
cnm nasıl başardın bunu?benim tedavim iptal edildi 2 yumurta vardı gelişmedi:/

Kademi cnm nasıl oldun?hala yatıyormusun?
benimle ilgili gelişmeler yarım kalan bir tedavi,yarım kalan hayaller:KK43:
yaptım cok seyler 21+21 incir kuru yaptım
mesir macunu yedim sabah aksam 1 tatlı kasıgı
balın ıcıne corekotu tarcın karıstım yedim 1 tatlı kasıgı gunde
bol sebze ve meyve yedim
spor yaptım
ruseym yemeklerımın ıcıne attım bol bol
kızlar sizde yapın bakın benim cogalmıs

starsuzie
dus
yok kızlar utrasyonda 7 tane görundü.
cnm maşallah harika bir sayı bu..kaliteleride iyi olsun ...
nasıl başardın...paylaş bizimle!!!

dus
starsuzie
cnm maşallah harika bir sayı bu..kaliteleride iyi olsun ...
nasıl başardın...paylaş bizimle!!!
insallah kaliteli olur bilmiyorum doktorum cok umutlu konustu önümüzde ki aya baslıyalım diye bu yumurtalar bana yeter dedi ama bakalım insallah güzel olur hersey hepimiz icin

starsuzie
dus
yaptım cok seyler 21+21 incir kuru yaptım
mesir macunu yedim sabah aksam 1 tatlı kasıgı
balın ıcıne corekotu tarcın karıstım yedim 1 tatlı kasıgı gunde
bol sebze ve meyve yedim
spor yaptım
ruseym yemeklerımın ıcıne attım bol bol
kızlar sizde yapın bakın benim cogalmıs
ne kadar süredir bu şekilde devam ediyorsun...ay heyecan yaptım ve çook sevindim.)
Benim tedavim yarım kaldı,2 yumurta vardı onlarda gelişmedi:/geçen hafta tedavim iptal oldu:KK43:(( ilk adetle başlayacagız tekrar senin listeni uygulayacağım.zaten bi macun bende aldım yogurtla karıştırıp yiyorum.ruşeymli ekmek vardı ondan alırım,incir kürünü tedavi ile başlayacagım.
doktorun kimdi?ekstra vitamin..vs verdimi?

kızlar bu topik bizim buluşma noktamız,bağlantıyı kopartmayalım.bende ihmal ediyorum ama bu bizim ortak sıkıntımız ve birbirimize ,tecrübelerimize ihtiyacımız var.

dus
evet baglantıları koparmayalım benım ıkıncı denemem doktorum halit fırat erden bahceci klinigi cok sevdim doktorumu herkese tavsiye ediyorum bana cok moral verdi.ben sırayla yaptım canım yaklasık 6 aydır yapıyorum doktorum sadece elevıt pronotorol verdi .bide b 12 kalcadan olurum haftada 2 gun ben ilk önce incir kurunu yaptım bitti.sonra ki ay mesir macununu yedim .sonra ki ay balın icine corekotu bal tarcın karıstırdım yedim .keciboynuzu pekmezi yedim 1 ay.yani ben sırayla yaptım yemeklerimin icine ruseym attım sutumun yogurtumun ıcne attım yedim ben

dus
kızlar bıde selatı tefrıcıye cekiyorum 4444tane tesbıh cekıyosun ben su an 2000 tane cektım bır arkadasım dedi bana baslamadan cek cok dua ettim onun etkiside olmustur mutlaka

dus
starsuzie
ne kadar süredir bu şekilde devam ediyorsun...ay heyecan yaptım ve çook sevindim.)
Benim tedavim yarım kaldı,2 yumurta vardı onlarda gelişmedi:/geçen hafta tedavim iptal oldu:KK43:(( ilk adetle başlayacagız tekrar senin listeni uygulayacağım.zaten bi macun bende aldım yogurtla karıştırıp yiyorum.ruşeymli ekmek vardı ondan alırım,incir kürünü tedavi ile başlayacagım.

kızlar bu topik bizim buluşma noktamız,bağlantıyı kopartmayalım.bende ihmal ediyorum ama bu bizim ortak sıkıntımız ve birbirimize ,tecrübelerimize ihtiyacımız var.
canım bide ananas suyu ictim ama sadece yumurtlama zamanı onuda icin

dus
starsuzie

canımsen yap insallah güzel yumurtaların olur benim hic umudum yoktu ılk doktorum dedi ki cok ciddi durumun yumurtlayamıyosun dedi moralim bozulmustu elimden elini yaptım insallah sonu güzel biter

starsuzie
20-10-10, 19:10
dus
canım bide ananas suyu ictim ama sadece yumurtlama zamanı onuda icin
cnm ananas suyunu bilmiyordum..taze sıkılmış olması lazım sanırsam.umut oldun düş gerçekten çok sevindim.gelişmelerden haberdar et mutlaka.