Tırnak mantarına son!!!!Sonunda kurtuldum.

guzelimm
31-03-10, 16:03
Merhaba arkadaşlar benim yüzümde kırmızı benek benek lekeler vardı,o kadar çok kozmetik kerm kullandım anlık geçirdi hepsi.Daha sonra kozmetiğin,boşa para olduğunu düşünerek bitkisel bişeyler almaya karar verdim ve araştırmaya başladım.Yüzüm için aynı sefa kremi aldım....Bunu araştırırken bu kremin mantarada iyi geldiğini öğrendim.Benim 3 seneden beri ayak baş parmağımda mantar vardı biçok kez doktora gittim,nibulen kullandım 1 yıl.Kısa süerliğine geçiyor sonra tekrarlıyordu.Yazın açık sandelet giymekten utanıyordum artık,çünkü tırnağım sap sarı ve altı bir tuhaf oluyordu....Yüzüm için kullandığım kremi denemek maksadıyla tırnağımada sürdüm şu anda tırnağımda mantar falan kalmadı,sağlıklı bir tırnağım var diğer tırnaklarım gibi.Allaha çok şükür kurtuldum şu iğrenç görüntüden ve tırnağına ne oldu senin demelerinden.Her gece yatmadan tırnağıma kremi sürüp masaj yaptım tırnağıma,hergün akşam muhakkak tırnağıma krem sürmeden ayaklarımı yıkadım,eve geldiğimde yıkamış dahi olsam.Sabah akşam kullancak vaktiniz varsa öyle yapın.Yanlız kremi sürdükten sonra iyice emilene kadar tırnağın üstüne bişey gelmesin,kerm silinmesin yani.Ben birde banyodan sonra sadece bana ait ve ayaklarımı silmek için kullandığım ayrı bir havlu kallanmıştım.Şimdiden sizlere kolay gelsin.Çok zor geçen bir hastalıktı ama ben bu şekilde geçirdim allah çok şükür....Hepinize geçmiş olsun.

Hermia
31-03-10, 17:03
Kendimi bildim bileli ayak başparmağımda var o illet. neler denedim geçmedi. Kremin adı ne anlamadım :) Yardımcı olur musun?

guzelimm
AYnı sefa kremi.Aktardan alıyorsun.Aynı sefa kremi olarak bir çok marka adı altında krem satılıyor ama ben mecitefendi aynı sefa kremini aldım.Ve tırnağın mantarlı olan yerini kestim,altı boş zaten tırnağın.Oraya akşamları sürdüm.Benim aldığım kremin fiyatı 7 tl idi.Şimdiden geçmiş olsun.Bende sizin gibi çok çektim ve kullanmadıım şey kalmadı nerdeyse.

guzelimm
Tırnaklarınızı keserken,mantarlı tırnak hem kalın hem sarı hemde altı boştur.Tırnak makasının girebildiği yere kadar canım acımıcak şekilde kestim ve kremi her gün tekrarladım.

Payam
31-03-10, 18:03
ne kadar zaman kullandınız acaba?

guzelimm
1-04-10, 19:04
Payam
ne kadar zaman kullandınız acaba?
4 ay kadar kullandım,zaten 1 ay içinde o kalınlık inceliyor ve sarı görüntü azalıyor.Ben tekrarlaması için 4 ay kadar kullandım.

guzelimm
2-04-10, 11:04
Aranızda kullanıcak olan arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim.

ŞEKERİM
4-04-10, 01:04
bendede tırnak mantarı var bı kaç sene once oldu hastaneye gıttım doktor ılac yazdı ılacı kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra hamıle oldugumu ögrendım doktorda bana hamıleysen sakın kullanma dedı şimdi kızım 1.5 yasında emzırıyorum hala kullanmadım adı terbısıl krem ve hap korkuyorum kullanmaya kızımı emzırdıgım ıcın ama yaz geldı bilmiyorum kismile acaba kullanmaya baslasam mı bıde senın dedıgın bu aynısefa kremı emzırenler kullanabılıyomu cvp verirsenız sevinirm

guzelimm
5-04-10, 15:04
ŞEKERİM
bendede tırnak mantarı var bı kaç sene once oldu hastaneye gıttım doktor ılac yazdı ılacı kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra hamıle oldugumu ögrendım doktorda bana hamıleysen sakın kullanma dedı şimdi kızım 1.5 yasında emzırıyorum hala kullanmadım adı terbısıl krem ve hap korkuyorum kullanmaya kızımı emzırdıgım ıcın ama yaz geldı bilmiyorum kismile acaba kullanmaya baslasam mı bıde senın dedıgın bu aynısefa kremı emzırenler kullanabılıyomu cvp verirsenız sevinirm
Kullanabilirsin,herhangi bir sorun teşkil etmez.Çünkü tamamen bitkisel bir krem.Eline kullandığın nemlendirici gibi.Gerçi aynı sefa kremi bizim kullandığımız nemlendiriciler yanında bebek kalır...

ılgıns
5-04-10, 16:04
Geçmiş olsun. Kurtuldugunuza sevindim. Bendede var aynı sorun banada cila seti vermişti dr. ama fayda etmedi. Benimde ayak baş parmaklarımda var. Birde tırnagımın üstü çatlak çatlak sizinkide aynımı. Bende denemek istiyorum umarım geçer.

AnGeL3432
7-04-10, 17:04
aradaşlar bndede aynı sorun var ve yazın açık ayakkabı giymeye utanıyorum sanki ayak baş tırnağıma farklı bakıyolar gibime geliyor bu önerdiğinizz kremi denicem.... yalnız bnim kat kat çıktı tırnaklarım, sarardı ve kalınlaştı yarısına kdr koptu şimdi kalın ve uzamıolar...bi kaç tanıdığımdada böle bi durum olmuş çektirmişler çok acımış :/ ve durum gene aynı olmuş sanırım bnde cesaret edip çektiremedimm inş yararını görürüm :KK43:

guzelimm
18-04-10, 09:04
AnGeL3432
aradaşlar bndede aynı sorun var ve yazın açık ayakkabı giymeye utanıyorum sanki ayak baş tırnağıma farklı bakıyolar gibime geliyor bu önerdiğinizz kremi denicem.... yalnız bnim kat kat çıktı tırnaklarım, sarardı ve kalınlaştı yarısına kdr koptu şimdi kalın ve uzamıolar...bi kaç tanıdığımdada böle bi durum olmuş çektirmişler çok acımış :/ ve durum gene aynı olmuş sanırım bnde cesaret edip çektiremedimm inş yararını görürüm :KK43:
iNŞLLAH CANIM,sonuçları paylaşırsın.

biricik_06
kızlar o dert bende de vardı.üniversitedeyken yurttan kapmıştım.yıllarca da geçmedi.ve tırnağımı baş ayak tırnaklarımı sarmışrı.tırnağımı dibine kadar kesiyordum çünkü çürüktü canım bile yanmıyordu çok da kötü kokuyordu.utancımdan açık ayakkabı terlik giymiyordum.ben de tırnak cilası törpüsü ve de "ıtraspor" adında bir hapı bayağı bir zaman doktor tavsiyesine göre tabiki kullandım.yıllar geçti aradan bir daha hiç tekrarlamadı çok şükür kurtuldum.hatta sürekli tekrarlayan vajinal mantar rahatsızlığım vardı çok krem ilaç kullanmıştım geçmiyordu o bile tamamen geçti.öğrenci yurdunun bana kalan mirasları oldu mantarlar.

guzelimm
biricik_06
kızlar o dert bende de vardı.üniversitedeyken yurttan kapmıştım.yıllarca da geçmedi.ve tırnağımı baş ayak tırnaklarımı sarmışrı.tırnağımı dibine kadar kesiyordum çünkü çürüktü canım bile yanmıyordu çok da kötü kokuyordu.utancımdan açık ayakkabı terlik giymiyordum.ben de tırnak cilası törpüsü ve de "ıtraspor" adında bir hapı bayağı bir zaman doktor tavsiyesine göre tabiki kullandım.yıllar geçti aradan bir daha hiç tekrarlamadı çok şükür kurtuldum.hatta sürekli tekrarlayan vajinal mantar rahatsızlığım vardı çok krem ilaç kullanmıştım geçmiyordu o bile tamamen geçti.öğrenci yurdunun bana kalan mirasları oldu mantarlar.
Çok sevindim canım kurtulduğuna,bende yıllarca ilaç kullandım ama o törpüyü hergün yapmak bana ölüm geliyordu,Ama allaha çok şükür kurtuldum artık,mantarlarımdan.....

guzelimm
23-04-10, 10:04
Kullanmaya başladınız mı arkadaşlar?

sonergizem
25-04-10, 10:04
offf yaaaaaaa

zeynep_kurubas
25-04-10, 12:04
guzelimm
Merhaba arkadaşlar benim yüzümde kırmızı benek benek lekeler vardı,o kadar çok kozmetik kerm kullandım anlık geçirdi hepsi.Daha sonra kozmetiğin,boşa para olduğunu düşünerek bitkisel bişeyler almaya karar verdim ve araştırmaya başladım.Yüzüm için aynı sefa kremi aldım....Bunu araştırırken bu kremin mantarada iyi geldiğini öğrendim.Benim 3 seneden beri ayak baş parmağımda mantar vardı biçok kez doktora gittim,nibulen kullandım 1 yıl.Kısa süerliğine geçiyor sonra tekrarlıyordu.Yazın açık sandelet giymekten utanıyordum artık,çünkü tırnağım sap sarı ve altı bir tuhaf oluyordu....Yüzüm için kullandığım kremi denemek maksadıyla tırnağımada sürdüm şu anda tırnağımda mantar falan kalmadı,sağlıklı bir tırnağım var diğer tırnaklarım gibi.Allaha çok şükür kurtuldum şu iğrenç görüntüden ve tırnağına ne oldu senin demelerinden.Her gece yatmadan tırnağıma kremi sürüp masaj yaptım tırnağıma,hergün akşam muhakkak tırnağıma krem sürmeden ayaklarımı yıkadım,eve geldiğimde yıkamış dahi olsam.Sabah akşam kullancak vaktiniz varsa öyle yapın.Yanlız kremi sürdükten sonra iyice emilene kadar tırnağın üstüne bişey gelmesin,kerm silinmesin yani.Ben birde banyodan sonra sadece bana ait ve ayaklarımı silmek için kullandığım ayrı bir havlu kallanmıştım.Şimdiden sizlere kolay gelsin.Çok zor geçen bir hastalıktı ama ben bu şekilde geçirdim allah çok şükür....Hepinize geçmiş olsun.
peki canım bişey sorcam bu kremi yüzüne kullandın galiba memnun kaldınmı yani o kırmızı lekelere iyi geldimi yani nemlendirici gibi kullanabiliyomuyuz tırnağımdada aynı sorun var bende alıcam ama yüzümede kullanmak istiyorum

guzelimm
25-04-10, 13:04
zeynep_kurubas
peki canım bişey sorcam bu kremi yüzüne kullandın galiba memnun kaldınmı yani o kırmızı lekelere iyi geldimi yani nemlendirici gibi kullanabiliyomuyuz tırnağımdada aynı sorun var bende alıcam ama yüzümede kullanmak istiyorum
Evet canım yüzümede kullandım ve iyi geldi.Ama ben bunu kışın kullanmıştım.Yazın kullanılacak bir krem değil.Çünkü yağlı,sıcakta iyi olmaz yani.Ben kışın kullanmıştım ve gece yatarken sürmüştüm yüzüme.....Sizede geçmiş olsun.(Benim cildim çok kuru bana iyi gelmişti)

sonergizem
26-04-10, 08:04
kızlar benımde elımde 2 parmaımda vardı doktra gtmstm verdıgı ılaclrı kullanmdm ve cok ugrastm o trnklarmla smdı mantar olms az once geldm dktrdan nibulen tırnak cilası seti werdı bde travogen krem werdı bence mutlaka doktora gıdın cunku mantardan mantara fark war mutlka gormesı lazım doktorun sağlık ocagına gıttım ben gayette guzel ılgılendı normalde hastaneye gdyorm ama bugun hastane uzk geldı dedıgm gbı mtlaka gıdın

guzelimm
26-04-10, 10:04
sonergizem
kızlar benımde elımde 2 parmaımda vardı doktra gtmstm verdıgı ılaclrı kullanmdm ve cok ugrastm o trnklarmla smdı mantar olms az once geldm dktrdan nibulen tırnak cilası seti werdı bde travogen krem werdı bence mutlaka doktora gıdın cunku mantardan mantara fark war mutlka gormesı lazım doktorun sağlık ocagına gıttım ben gayette guzel ılgılendı normalde hastaneye gdyorm ama bugun hastane uzk geldı dedıgm gbı mtlaka gıdın
oFFF aynı ialçaları banada vermişti doktor,hemen hemen 1 yıl kullandım nibuleni.Çok zahmetli bir işti bu benim için.....Sonunda aynı sefayı kullandım.Doktora gitmek gerekir tabide kullanıpta memnun olduğumuz şeyleri paylaşıyoruz burda....Bu arada sizede geçmiş olsun.

**garfield**
peki yüzündeki lekelere iyi geldi mi canım?

niltt
denesek mi acaba yaa..benim de ayak baş parmak tırnağımın yarısı,rengi giitgide koyulaşıyo,alıp kullansam yaza kadar geçer mi acaba...

messilo
26-04-10, 13:04
Ben de çok şey denedim.Yaklaşık 1 yıl önce tekrar ilaç tedavisine başladım ama 2 ay sonra vücudumda inanılmaz kızrıklıklar oldu ,sivri sinek ısırmış gibi kaşınıyordum ve yara haline geliyordu kızarıklıklar.Hemen bıraktım ilacı.Ben 10 yıldır çare bulamadım bir de Aynı sefa kremini deneyeyim.Ne de olsa kaybedecek bir şey kalmadı.ınşallah ben de yararını görürüm.Teşekkürler güzelimm

guzelimm
28-04-10, 08:04
messilo
Ben de çok şey denedim.Yaklaşık 1 yıl önce tekrar ilaç tedavisine başladım ama 2 ay sonra vücudumda inanılmaz kızrıklıklar oldu ,sivri sinek ısırmış gibi kaşınıyordum ve yara haline geliyordu kızarıklıklar.Hemen bıraktım ilacı.Ben 10 yıldır çare bulamadım bir de Aynı sefa kremini deneyeyim.Ne de olsa kaybedecek bir şey kalmadı.ınşallah ben de yararını görürüm.Teşekkürler güzelimm
ınşallah faydasını görürsün canım.Geçmiş olsun.Sonuçları bizimle paylaş olur mu?

guzelimm
**garfield**
peki yüzündeki lekelere iyi geldi mi canım?
Canım yüzümde yanma ve kırmızı benek benek banyodan sonra leke oluşuyordu bende birde çok kaşıntı ve gerilme oluyordu.Kaç kere doktora gittim testler falan yapıldı bir sürü.Her doktor başka bişey söyledi.Bende doktora gitmekten vazgeçtim.Çünkü hepsi bir noktada buşluşmuyordu ve ben sürekli yüzüm için ilaç kullanıyordum.Daha sonra ayağımdaki mantar için aldığım aynı sefa kremini araştırdım 1 hafta falan yüzüme kullanmaya karar verdim.Mantara,egzamaya,kaşıntıya iyi geldiğini öğrendikten sonra onu yüzümede kullandım.Yüzümdeki beneklere iyi geldi o gerginliği ve pullanmayı aldı.İyi ki bu kremi keşfetmişim.Ama yaz sıcağında kullanılacak bir kerm değil.Çünkü biraz yağlı bir yapısı var.Kremi ben geceleri yatmadan önce kullandım.Temiz cilde kullanıyorsunuz,bu kremi kullanırkende yüzünüze kozmetik bir krem yada başka bişey kullanmıyorsunuz.....Doktora gitmeyi ihmal etmeyin tabi ama ben o kadar ilaç kullandım hiçbir işe yaramadı ama bu kremden çok fayda gördüm.

guzelimm
zeynep_kurubas
Evet yüzümede kullandım çok iyi bir nemlendirici.Ben yüzüme,tırnağıma,ve çatlamaya çok müsait bir yapım var.Cildim çok kuru olduğu için ben kulandım nemlendirici olarak.Hem kaşıntıyıda alıyor......Yanlız ben sadece gece kullandım kremi,güneşle teması olmasın diye.Yazın çok sıcak olduğu için gündüz başka bir krem kulanmayı istiyorum.Cildim düzeldiği için aynısefaya gerek duymuyorum artık.....Ama iyi ki AYNISEFAYI keşfetmişim.ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA geçti...

messilo
28-04-10, 15:04
Bu tırnakları kesmek çok zor.Kesmeyince de krem alta nüfuz etmiyor gibi geliyor.Önce Mycospor kullanıp sonra mı kremi başlasam.(mycospor kesmeyi kolaylaştırıyor) Ne dersin Güzelimm

guzelimm
28-04-10, 16:04
messilo
Bu tırnakları kesmek çok zor.Kesmeyince de krem alta nüfuz etmiyor gibi geliyor.Önce Mycospor kullanıp sonra mı kremi başlasam.(mycospor kesmeyi kolaylaştırıyor) Ne dersin Güzelimm
Sen bilirsin canım.Benim tırnağım sertleşmiş(sanki 5 tırnak üst üste gibi olmuştu),altı boşalmış,altındaki deri katılaşmıştı.Ben tırnak makasının girdiği yere kadar kestim,sonra kremi uyguladım.Normal tırnak keser gibi az bişey kesmedim tırnağımdan....Benim kullanma şeklim buydu.Kremi sürmeden önce ayaklarımı bir güzel yıkadım,kremi her gece ve her sabah düzenli kullandım.

guzelimm
28-04-10, 16:04
Umarım sizlerde benim gibi fayda görürsünüz....Hepinize geçmiş olsun.

tubby
4-05-10, 19:05
arkadaşlar ayak mantarını geçirmeye mycospor tek başına yeterli olan bi ilaç değil.

canolen'i tavsiye ediyorum krem olarak.

messilo
7-05-10, 13:05
iki gündür aynı sefa kremini kullanıyorum ayak tırnaklarım için,sabah ve akşam ..yumuşacık ve kokusuz..Marka olarak mecitefendinin yoktu Selvanın aynı sefasını verdiler..aralarında fark yok dediler..ınşallah ben de yararını görürüm..gelişmeleri yazacağım...

guzelimm
11-05-10, 11:05
messilo
iki gündür aynı sefa kremini kullanıyorum ayak tırnaklarım için,sabah ve akşam ..yumuşacık ve kokusuz..Marka olarak mecitefendinin yoktu Selvanın aynı sefasını verdiler..aralarında fark yok dediler..İnşallah ben de yararını görürüm..gelişmeleri yazacağım...
İnşallah canım.Geçmiş olsun.

sangs
18-05-10, 15:05
kızlar o ıgrenc hastalıktan bende de var sanırım cok uzuluyorum mafoldumben doktorada gıtmye korkuyorum canlarım cekerler dıye
boyle tırnagımın yarısı sararmıs durumda ve sankı alttan yenı tırnak gelıyo ama ust taraftakı tırnak boyle yuksekte gıbı duruyo ve tırnagım cok sert mafoldumben
napmalıyım kızlar ellerıme ayaklarıma vucuduma cok dıkkat eden bırıyım cok sınırımı bozuyo o yuzden bende kullansam mı aynısefayı

messilo
19-05-10, 12:05
Ben 10 yıldır çekiyorum kullanmadığım ilaç,krem...kalmadı.Üstelik karaciğere o kadar zararı varmış ki bu ilaçların...Şu an GÜZELLıM in önerdiği aynısefa kremini kullanıyorum..2 hafta oldu,henüz bir değişiklik yok ama sanki tırnağım daha çabuk uzuyor..GÜZELLıM 4 ay kullanmış işe yaramış..Sabırla devam ediyorum..ıyileşeceğine inanıyorum...Denemeğe değer

tourmaline
30-05-10, 09:05
kızlar bişey sormak istiyorum benim baş parmağımın tırnağı da katman katman görünüyor..önce normal çıkıyor tırnak, sonra uzadıkça ortalara geldikçe sararıyor ve bir şerit oluşuyor enine sanki ordan kopup ayrılacakmış gibi , altaki tırnaktan bağımsız..ve tırnak uzadıkça 3 ayrı tabaka gibi görünüyor dışardan katman katman sanki..

sizce bu mantar mı doktora gitmeye üşendim önemsiz olduğunu düşünerek ?

_Zebos_
31-05-10, 10:05
peki canım bu kremin fiyatı ne?

ErGiNSeNa
2-06-10, 09:06
arkadaşlar ben 1.5 yıl önce tırnaqımı çektirdim korkunç bir acıydı tırnaqı çektirmeyi bırakın bir kenara asıl önemlisi sonrası... neler çektim Rabbimle ben bilirim işin kötüsü hiçbir faydası olmadı tam 1 yıl sonra kesme hizasına geldi inanılmaz kalın kenarları içe dönük bir şekilde şuan hiçbir şekilde tırnaqımı kesemiyorum sarı ve çokkk kalın bu kremi kullanan arkadaşlar kalın tırnak inceliyomu acaba kullanınca yani banada faydası olurmu?bilmiyorumkismile

Payam
2-06-10, 16:06
kalın tırnağı inceltmek için 3 ay boyunca iki günde bir çevresine birer damla sirke ruhu damlatılıyormuş arkadaşlar. ben deniyorum şimdi bakalım işe yarıyacakmı.
denemekten zarar gelmez dedim başladım

messilo
6-06-10, 16:06
zhebani
Aynısefa kreminin fiyatı 9 lira...

tourmaline
6-06-10, 18:06
tourmaline
kızlar bişey sormak istiyorum benim baş parmağımın tırnağı da katman katman görünüyor..önce normal çıkıyor tırnak, sonra uzadıkça ortalara geldikçe sararıyor ve bir şerit oluşuyor enine sanki ordan kopup ayrılacakmış gibi , altaki tırnaktan bağımsız..ve tırnak uzadıkça 3 ayrı tabaka gibi görünüyor dışardan katman katman sanki..

bana cevap verebilcek olan yok mu?

guzelimm
7-06-10, 09:06
sangs
kızlar o ıgrenc hastalıktan bende de var sanırım cok uzuluyorum mafoldumben doktorada gıtmye korkuyorum canlarım cekerler dıye
boyle tırnagımın yarısı sararmıs durumda ve sankı alttan yenı tırnak gelıyo ama ust taraftakı tırnak boyle yuksekte gıbı duruyo ve tırnagım cok sert mafoldumben
napmalıyım kızlar ellerıme ayaklarıma vucuduma cok dıkkat eden bırıyım cok sınırımı bozuyo o yuzden bende kullansam mı aynısefayı
Canım aynı durum bendede vardı doktora git en başta canım,ilaçlardan pek fayda alamzsan bu kremi denersin.Geçmiş olsun.
messilo
Ben 10 yıldır çekiyorum kullanmadığım ilaç,krem...kalmadı.Üstelik karaciğere o kadar zararı varmış ki bu ilaçların...Şu an GÜZELLİM in önerdiği aynısefa kremini kullanıyorum..2 hafta oldu,henüz bir değişiklik yok ama sanki tırnağım daha çabuk uzuyor..GÜZELLİM 4 ay kullanmış işe yaramış..Sabırla devam ediyorum..İyileşeceğine inanıyorum...Denemeğe değer
Canım kullanırken o kalınlaşmış,altı boş olan tırnağını kesceksin,belki keserken canın acıyabilir ama keserek devam etceksin.Çünkü altta kalan mantarlı olan pul pul olan yer o kremle gidicek.Zaten altı boş olan tırnak gidiyor kesince.Kremde altta kalan o kalın yeri alıyor.Ve hızla iyileşiyor.Geçmiş olsun.
zhebani
Ben 7 tl alıp kullanmıştım.

guzelimm
7-06-10, 09:06
tourmaline

Evet mantar canım aynı problem bendede vardı.Allaha çok şükür geçti..

messilo
7-06-10, 12:06
Bir ay oldu kullanmaya başlayalı,henüz çok büyük bir fark yok ama hala inanıyorum işe yarayacağına ve devam ediyorum aynısefa kremine,Çünkü ben 10 yıldır çekiyorum 1 ayda geçmesini bekleyemem tabiki..Tırnağımı biraz daha kesmeye çalışsam iyi olur sanırım..Tekrar teşekkürler güzelimm

tourmaline
7-06-10, 16:06
guzelimm
Evet mantar canım aynı problem bendede vardı.Allaha çok şükür geçti..
saol cnm..doktora gidim o zaman ben de ilk önce..

casulet
14-06-10, 16:06
tourmaline
saol cnm..doktora gidim o zaman ben de ilk önce..
mantar o iğrenç durum işteee ve ne yazık ki geçmek bilmiyor...
ne ilaçlar kullandım... hap da verdi bir doktor ama bir diğer doktor ASLA hap almayın,
bu tür haplar karaciğere çok zarar verir dedi, bir daha tövbe hap içmem mantar için.
aynısefa kremini hemen yarın alıp başlıcam... yaz ayı, ayaklar sürekli hava alıyor...
yalnız şunu ekleyim kızlar... ilk yıllarda mantarım daha kötüydü, tırnağım kat kat idi
şimdi daha ince... o kdr ilaç losyon filan kullandım az da olsa etkisi oldu heralde...
rabbim bizi bu illetten tez vakitte kurtarsın inşalllaaaaahh :Saruboceq:

casulet
15-06-10, 17:06
gittim aldım bgn aynısefa kremi. erica marka, 12.5 tl. kokusu hafif hoş.
üstünde 'sedef, egzama ve mantara iyi gelir, 2 haftada etkisini göstermeye başlar' diyor.
deneyip görücez... hepimize şifalar olsun

guzelimm
3-07-10, 09:07
casulet
mantar o iğrenç durum işteee ve ne yazık ki geçmek bilmiyor...
ne ilaçlar kullandım... hap da verdi bir doktor ama bir diğer doktor ASLA hap almayın,
bu tür haplar karaciğere çok zarar verir dedi, bir daha tövbe hap içmem mantar için.
aynısefa kremini hemen yarın alıp başlıcam... yaz ayı, ayaklar sürekli hava alıyor...
yalnız şunu ekleyim kızlar... ilk yıllarda mantarım daha kötüydü, tırnağım kat kat idi
şimdi daha ince... o kdr ilaç losyon filan kullandım az da olsa etkisi oldu heralde...
rabbim bizi bu illetten tez vakitte kurtarsın inşalllaaaaahh :Saruboceq:
AMİNNN.hEPİNİZİ KURTARSIN.çOK İĞRENÇ BİR DUYGU TIRNAĞI SAKLAMAYA ÇALIŞMAK.
casulet
gittim aldım bgn aynısefa kremi. erica marka, 12.5 tl. kokusu hafif hoş.
üstünde 'sedef, egzama ve mantara iyi gelir, 2 haftada etkisini göstermeye başlar' diyor.
deneyip görücez... hepimize şifalar olsun
tırnağı nerdeyse yarıya kadar kesceksiniz,eğer kesmesseniz hiçbir işe yaramıyor çünkü tırnak altında mantarlı tabaka.Banyodan sonra kesin mesala o zman daha rahat kesersiniz ve ondan sonra altından kalıp halinde deri çıkcak onu temizleyin ve kremi uygulayın.Kremi uyguladıkça ölü deri çıkcaktır onu her seferinde temizleyin ve en sonunda mantardan kurtulursunuz.Ben çok çektim tırnak mantarından tırnağımın kalınlığından ayakkabı giyince canım o kadar yanıyordu ki inanılmaz bir ağrı o....Çekmeyen bilmez.Geçmiş olsun.

casulet
6-07-10, 09:07
guzelimm
AMİNNN.hEPİNİZİ KURTARSIN.çOK İĞRENÇ BİR DUYGU TIRNAĞI SAKLAMAYA ÇALIŞMAK.

tırnağı nerdeyse yarıya kadar kesceksiniz,eğer kesmesseniz hiçbir işe yaramıyor çünkü tırnak altında mantarlı tabaka.Banyodan sonra kesin mesala o zman daha rahat kesersiniz ve ondan sonra altından kalıp halinde deri çıkcak onu temizleyin ve kremi uygulayın.Kremi uyguladıkça ölü deri çıkcaktır onu her seferinde temizleyin ve en sonunda mantardan kurtulursunuz.Ben çok çektim tırnak mantarından tırnağımın kalınlığından ayakkabı giyince canım o kadar yanıyordu ki inanılmaz bir ağrı o....Çekmeyen bilmez.Geçmiş olsun.
hmmm yahu tırnağı o kdr kesersek ileride tırnak batması yapmasın... bir de onunla uğraşmayalım mafoldumben

AnGeL3432
15-07-10, 19:07
off ama bu benim canımı sıkan bir iş, kaç ay öncesinden aldım ama kullanalı 2 defa olmuştur :gitme: hayatta düzenli bişeyi kullanamam ki sıkılırım, sevgilimi bile delikafadulden

guzelimm
22-07-10, 10:07
AnGeL3432
off ama bu benim canımı sıkan bir iş, kaç ay öncesinden aldım ama kullanalı 2 defa olmuştur :gitme: hayatta düzenli bişeyi kullanamam ki sıkılırım, sevgilimi bile delikafadulden
O zaman tırnağını devamlı kullanmaya devam edersin.Kalın kalın.delikafadulden