Gebelikle ilgili sorular

Bahceci
22-09-10, 06:09
GÜLCEZA
hocam benim sayfamada bakarmısınız lütfen bi yanlışlık yapmışım
Sayfanızın adresini alabilir miyim?

Bahceci
sevgidris
doktor bey 5+5 günlük hamileyim geçende yazmıştım size kese var şimdilik haftaya pazartesi doktora gidicem bebğin kalp atışı varmı diye fakat sorum şu boş gebelik belirtileri nelerdir benim hiç midem bulnamıyo mesela, ama iştahımda artma var, çok çabuk açıkıyorum,acıkınca çok güçsüzleşiyorum kısaca hamilelik belirtileri var ama ben çok korkuyorum hiç midem bulanmıyo bu bebeğin oluşmadığı anlamına gelebilir mi, boş gebeliğin belirtisi nelerdir bu konuda bilgi verir misiniz?

Hanımefendi endişelerinizi anlıyorum. Sabretmeye devam edin. Gebelikte bir belirti bulgu olması işlerin iyi veya kötü gittiğini göstermez. Kalbini duyduğunuzda bizimle paylaşın, birlikte sevinelim...

Bahceci
zeynepduru07
Bora Bey,son adet tarihim 19 ağustos.17 eylülde idrar testi yaptım ve 2.çizgi hafif silik çıktı.18 eylülde emin olmak için kanda bhcg yaptırdım ve çıkan sonuç 27.67 ..2 gün sonra yani bugün tekrar bhcg yaptırdım ve değer 46.92 olmuş.:KK43:(çok endişeliyim,ilk değer bile sanki düşük gibi..diye üzülürken,belki 2 gün sonraki testte belki tam 2 kat olur diye kendimi teselli ediyordum ama malesef çıkan değer yine 2 katı değil:KK43:daha önceki hamileliklerimde çıkan değer daha yüksekti.şu anda bulunduğum yer çok küçük bir yer.onun için ne yapacağımı kime danışacağımı bilemiyorum.ama zaten bir kadın doğum uzmanına gitsem henüz kese falan görünmez değil mi?şu anda ne yapmam gerekir?testi tekrar ne zaman yaptırmalıyım?yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyorum..lütfen yanıtlarsanız çok sevineceğim.teşekkürler..
1. Gebesiniz,
2. testi tekrar tekrar yaptırmanız sizi rahatlatmayacaktır. Bu şekilde bir takip yok, faydası da yok,
3. 2 hafta sonra kalp atımları görüldüğünüzde bizimle paylaşırsanız sevinirim...

GÜLCEZA
Op.Dr. Bora CENGİZ
Sayfanızın adresini alabilir miyim?
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/390830-hamile-olma-ihtimalim-hic-yok.html

hocam tarihleri yanlış yazdıgım için tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın beta hcg yükselmesi normalmi.

ceylamm
22-09-10, 07:09
hocam çok teşeşkür ederim bize anlayış gösteriyosunuz, destek oluyosunuz.hamile kalmadan önce acba kalırmıyım diye kalınca da acaba sağlıklımı heşey yolundamı diye endişe duyuyor boş gebelik geçiren çok kişi var hemen insanın aklına geliyor acba diye.kalbini duyduğumda büyük bir mutlulukla sizinla paylaşıcam kolay gelsin.

yicika
22-09-10, 14:09
hocam ben 9 hafta 4 günlük hamileyim doktorum 13 hafta bitimine ense kalınlığı testi için gün verdi ondan 1 hafta öncesi randevuları doluymuş bu tarih bu test için geçmi acaba .testi yaptırmak için en ideal hafta hangisidir.ne yapmamı önerirsiniz

Bahceci
22-09-10, 14:09
yicika
hocam ben 9 hafta 4 günlük hamileyim doktorum 13 hafta bitimine ense kalınlığı testi için gün verdi ondan 1 hafta öncesi randevuları doluymuş bu tarih bu test için geçmi acaba .testi yaptırmak için en ideal hafta hangisidir.ne yapmamı önerirsiniz
11-14. haftalar arasında yapılmaktadır. Hekiminiz hesaplamış ve randevuyu ona göre vermiştir (umarım a.s )

mayflowers
22-09-10, 16:09
Op.Dr. Bora CENGİZ;15267128]
1. Gebesiniz,
2. testi tekrar tekrar yaptırmanız sizi rahatlatmayacaktır. Bu şekilde bir takip yok, faydası da yok,
3. 2 hafta sonra kalp atımları görüldüğünüzde bizimle paylaşırsanız sevinirim...

Dr.Bey,gerçekten burada bizlerin mesajlarına tek tek cevap vermeniz beni hem şaşırtıyor hem de çok sevindiriyor..
önce kendi adıma size çok çok teşekkür ediyorum..iyi ki varsınız.:)
umaım herşey yolunda gider ve değerim yükselir..şu anda sanki böyle bir gebelik hiç olmamış gibi davranmaya çalışıyorum.elimden gelen hiçbirşey yok,biliyorum..beklemek zor olsa da yine de ümidim var..eğer sizin de dediğiniz gibi 2 hafta sonra kalp atımını duyarsam,sizi muhakkak haberdar edeceğim..çok sağolun..:)

zap_zup
26-09-10, 07:09
Merhaba Doktor Bey. 21 hafta 5 günlük hamileyim.Ultrasona girdim ama koca doktoruma gösteremedim sonucu ve şehre çok uzakta oturduğumuz için anca bir dahaki ay gidebiliriz.Ultrason sonucuma göre herşey normal mi acaba?
Obstetrik U.S.G Tetkikinde;
Serviks uzunluğu 33 mm'dir.Servikste açıklık izlenmedi.Endoservikal mukoza normaldir.
Uterus kavitesi içerisinde baş prezentasyonunda tek canlı fetüs izlenmiştir.
Plasenta anteriır duvar yerleşimli, grade 2 maturasyondadır.
Amnion sıvısı gestasyonel döneme göre normal miktardadır.
AFI:150mm , enderin cep 50mm.
BDP: 46 mm 20 hafta 1 gün
FL: 33mm 21 hafta 1 gün
AC : 157 mm 20 hafta 5 gün
SAT: 21 hafta 4 gün
Umblikal kortta 2 arter 1 ven konfigürasyonu izlenmektedir.
Sonuç:20 hafta 4 gün ile uyumlu tek canlı fetus (375gr).

Sizce bunların anlamları nedir?Üçlü tarama testi de yatıramadığım için bebeğimin sağlığından endişeliyim.

ysmndgr
26-09-10, 08:09
merhaba dr bey iki gün önce hamile olduğumu öğrendim.ankara ya yeni taşındığım için buradaki hastahane ve doktorlar hakkında hiçbir bilgim yok.tavsiye edebileceğiniz doktor yada hastahane var mı? şimdiden teşekkür ederim.

lara62
26-09-10, 17:09
bora bey 38_3 günlük hamileyim iki gündür tuveleten ciktigimdan balgamsi bir sekilde hafif akinti var simdiden tsk

mayflowers
27-09-10, 11:09
Bora Bey,bugün adet gecikmesinin 11.günü.bugün yaptırdığım bhcg sonucum 132,60 ..bhcg değerlerim ilk günden beri düşük seyrediyor.adet gecikmesinin 2.günü bhcg 27,67..gecikmenin 4.günü 46,92.gecikmenin 7.günü 109,63.. 2 hafta sonra kalp atımını duyduğunuzda haber verin diye yazmıştınız ama benim ümidim kaybolmak üzere.hala bir umut varmıdır?kesenin görünmesi için bhcg değerinin en az kaç olması lazım?bu durumda kimyasal gebelik yada dış gebelik olma ihtimali olabilirmi?teşekkürler..

ceylamm
27-09-10, 13:09
iyi günler doktor bey geçen hafta yazmıştım 7+3 haftalık hamileyim kalbini duyunca haber ver demiştiniz bu gün kalp atımlarını duyduk çok şükür herşey yolunda yalnız bi sorum olucaktı uçak yolculuğu yapmak riskli olurmu bu dönemde birde benim ağzımda beyaz yaralar çıkıyo doktorlar aft diyolar ben onun için kenakort merhem kullanıyodum yine kullansam sakıncası olurmu acaba? şimdiden teşekkürler.

Bahceci
28-09-10, 05:09
zap_zup
Merhaba Doktor Bey. 21 hafta 5 günlük hamileyim.Ultrasona girdim ama koca doktoruma gösteremedim sonucu ve şehre çok uzakta oturduğumuz için anca bir dahaki ay gidebiliriz.Ultrason sonucuma göre herşey normal mi acaba?
Obstetrik U.S.G Tetkikinde;
Serviks uzunluğu 33 mm'dir.Servikste açıklık izlenmedi.Endoservikal mukoza normaldir.
Uterus kavitesi içerisinde baş prezentasyonunda tek canlı fetüs izlenmiştir.
Plasenta anteriır duvar yerleşimli, grade 2 maturasyondadır.
Amnion sıvısı gestasyonel döneme göre normal miktardadır.
AFI:150mm , enderin cep 50mm.
BDP: 46 mm 20 hafta 1 gün
FL: 33mm 21 hafta 1 gün
AC : 157 mm 20 hafta 5 gün
SAT: 21 hafta 4 gün
Umblikal kortta 2 arter 1 ven konfigürasyonu izlenmektedir.
Sonuç:20 hafta 4 gün ile uyumlu tek canlı fetus (375gr).

Sizce bunların anlamları nedir?Üçlü tarama testi de yatıramadığım için bebeğimin sağlığından endişeliyim.
Raporda herhangi bir problemden bahsetmemişler. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim

Bahceci
28-09-10, 05:09
ysmndgr
merhaba dr bey iki gün önce hamile olduğumu öğrendim.ankara ya yeni taşındığım için buradaki hastahane ve doktorlar hakkında hiçbir bilgim yok.tavsiye edebileceğiniz doktor yada hastahane var mı? şimdiden teşekkür ederim.
Ankara Üniversitesi'nde Feride, Acar ve Murat hocalarımı öneririm.

Bahceci
28-09-10, 06:09
lara62
bora bey 38_3 günlük hamileyim iki gündür tuveleten ciktigimdan balgamsi bir sekilde hafif akinti var simdiden tsk
Nişan gelmiş olabilir. Doktorunuza başvurmanızı öneririm.

zap_zup
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim doktor bey.

Bahceci
zeynepduru07
Bora Bey,bugün adet gecikmesinin 11.günü.bugün yaptırdığım bhcg sonucum 132,60 ..bhcg değerlerim ilk günden beri düşük seyrediyor.adet gecikmesinin 2.günü bhcg 27,67..gecikmenin 4.günü 46,92.gecikmenin 7.günü 109,63.. 2 hafta sonra kalp atımını duyduğunuzda haber verin diye yazmıştınız ama benim ümidim kaybolmak üzere.hala bir umut varmıdır?kesenin görünmesi için bhcg değerinin en az kaç olması lazım?bu durumda kimyasal gebelik yada dış gebelik olma ihtimali olabilirmi?teşekkürler..
Artış beklenen düzeyde değil. 1000 ve üzerinde kese görülebilir. Geçmiş olsun.

Bahceci
sevgidris
iyi günler doktor bey geçen hafta yazmıştım 7+3 haftalık hamileyim kalbini duyunca haber ver demiştiniz bu gün kalp atımlarını duyduk çok şükür herşey yolunda yalnız bi sorum olucaktı uçak yolculuğu yapmak riskli olurmu bu dönemde birde benim ağzımda beyaz yaralar çıkıyo doktorlar aft diyolar ben onun için kenakort merhem kullanıyodum yine kullansam sakıncası olurmu acaba? şimdiden teşekkürler.
Gözünüz (ve gözümüz!) aydın. Aftlar için kullandığınız tedavinin ve uçak yolculuğunun gebelik üzerine negatif etkisi yoktur.

mayflowers
28-09-10, 12:09

Op.Dr. Bora CENGİZ
Dr.Bey,dün yaptırdığım son bhcg 132.60 çıkmıştı ve yine dün akşam az az kahverengi akıntı başladı.:KK43:(benim durumumla ilgili yorumunuz nedir?BEN KİMYASAL GEBELİKMİ YAŞADIM YOKSA DÜŞÜKMÜ YAPIYORUM?bu durumda dış gebelikten şüphelenebilirmiyim?şu anda benim durumumu dış gebelikten ayıran ne olabilir?bulunduğum yer küçük bir yer acilen doktora gitmem gerekirmi?teşekkürler..

Bahceci
28-09-10, 12:09
zeynepduru07

Op.Dr. Bora CENGİZ
Dr.Bey,dün yaptırdığım son bhcg 132.60 çıkmıştı ve yine dün akşam az az kahverengi akıntı başladı.:KK43:(benim durumumla ilgili yorumunuz nedir?BEN KİMYASAL GEBELİKMİ YAŞADIM YOKSA DÜŞÜKMÜ YAPIYORUM?bu durumda dış gebelikten şüphelenebilirmiyim?şu anda benim durumumu dış gebelikten ayıran ne olabilir?bulunduğum yer küçük bir yer acilen doktora gitmem gerekirmi?teşekkürler..
Sizi muayene etmeden ne olduğunu anlamam mümkün değil. Doktorunuz size doğru bilgiyi verecektir...

kelebeklikuzu
30-09-10, 13:09
bora bey ben ağustosun 10 adet oldum ve 3. günü doğum kontrol hapına başladım. eylülün 8 inde adet oldum adet bitince 3 gün devam edebildim doğum kontrol hapına çok fazla yan etki yaptı dayanamadım daha fazla. hapı bırakınca tabi ayın 20sinde tekrar adet oldum.
şimdi yumurtlama dönemimi nasıl hesaplamalıyım ? teşekkür ederim.

Bahceci
1-10-10, 07:10
kelebeklikuzu
bora bey ben ağustosun 10 adet oldum ve 3. günü doğum kontrol hapına başladım. eylülün 8 inde adet oldum adet bitince 3 gün devam edebildim doğum kontrol hapına çok fazla yan etki yaptı dayanamadım daha fazla. hapı bırakınca tabi ayın 20sinde tekrar adet oldum.
şimdi yumurtlama dönemimi nasıl hesaplamalıyım ? teşekkür ederim.
Adet düzeninizi bilmem gerek....

bunalımdayım
1-10-10, 08:10
hocam çok tüylü olmak hamıle kalmaya engelmi yada hamılelıkle bır alakası varmı

mayflowers
1-10-10, 14:10
Dr.Bey,son adet tarihim 19 ağustos...18 eylül'de bhcg=27
20 eylül'de bhcg=46
23 eylül'de bhcg=109
27 eylül'de bhcg=132 ve aynı gün kahverengi akıntı..(ara ara iplik gibi uzun,lif lif bişeyler geldi)yoğun mide bulantısı ve baş dönmesi nedeniyle kadın doğum uzmanına gittim,karından muayene oldum ve birşey gözükmüyor dedi.akıntı fazlalaşırsa acile gel dedi.
30 eylül bhcg=19 kahverengi akıntı normal kanama şekline dönüştü..

gittiğim dr.u tekrar aradım ama ulaşamıyorum malum küçük bir yer.. benim 2003'te 8.haftada kalp atımı durduğu için kürtaj,2005 de sağlıklı bir normal doğum,2008'de 8.haftada kalp atımı durduğu için yine kürtaj...2010 mayıs'ta operatif histeroskopi geçirdim.sonrasında çekilen hsg'ye göre tüp bebek uzmanları 2.operatif histeroskopi önerdi.10 dr.da rahimde yeterli kavite var(%90)dedi..ben ekim ayında aşılama denemek istiyordum ama bu hamilelik sürpriz oldu..bu durumda benim izlemem gereken yol ne olmalıdır?kimyasal gebelik ya da düşük mü olduğu nasıl anlaşılır?şu anda dr.a gitmemin bir faydası olur mu?(kanamam devam ediyor)aşılamayı hala ekim ayında düşünebilirmiyim?cevaplarsanız çok sevinirim,teşekkür ederim..

ozz83
1-10-10, 16:10
dr bey merhaba....

11 haftalık hamileyim ve bir kac gündür kuyruk sokumumda acayip bir ağrı var oturmak ıstemıyorum resmen...haftaya kontrolum var ama o kadar bekleyemedım...sızce bu agrı neden olabılır

Bahceci
2-10-10, 06:10
bunalımdayım
hocam çok tüylü olmak hamıle kalmaya engelmi yada hamılelıkle bır alakası varmı
Adetleri düzenli olan bir kadın için tüylü olmanın bir önemi yoktur.

Bahceci
ozz83
dr bey merhaba....

11 haftalık hamileyim ve bir kac gündür kuyruk sokumumda acayip bir ağrı var oturmak ıstemıyorum resmen...haftaya kontrolum var ama o kadar bekleyemedım...sızce bu agrı neden olabılır
Hanımefendi fiziksel şikayetler sanal ortamda tanı konulabilecek durumlar değildir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Bahceci
zeynepduru07
Dr.Bey,son adet tarihim 19 ağustos...18 eylül'de bhcg=27
20 eylül'de bhcg=46
23 eylül'de bhcg=109
27 eylül'de bhcg=132 ve aynı gün kahverengi akıntı..(ara ara iplik gibi uzun,lif lif bişeyler geldi)yoğun mide bulantısı ve baş dönmesi nedeniyle kadın doğum uzmanına gittim,karından muayene oldum ve birşey gözükmüyor dedi.akıntı fazlalaşırsa acile gel dedi.
30 eylül bhcg=19 kahverengi akıntı normal kanama şekline dönüştü..

gittiğim dr.u tekrar aradım ama ulaşamıyorum malum küçük bir yer.. benim 2003'te 8.haftada kalp atımı durduğu için kürtaj,2005 de sağlıklı bir normal doğum,2008'de 8.haftada kalp atımı durduğu için yine kürtaj...2010 mayıs'ta operatif histeroskopi geçirdim.sonrasında çekilen hsg'ye göre tüp bebek uzmanları 2.operatif histeroskopi önerdi.10 dr.da rahimde yeterli kavite var(%90)dedi..ben ekim ayında aşılama denemek istiyordum ama bu hamilelik sürpriz oldu..bu durumda benim izlemem gereken yol ne olmalıdır?kimyasal gebelik ya da düşük mü olduğu nasıl anlaşılır?şu anda dr.a gitmemin bir faydası olur mu?(kanamam devam ediyor)aşılamayı hala ekim ayında düşünebilirmiyim?cevaplarsanız çok sevinirim,teşekkür ederim..
gebe kalıp doğum yapmayı başarmışsınız. Yine başarabilirsiniz. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

censel
4-10-10, 10:10
merabalar ben 22 haftalık hamileyim.60 kiloyla hamile kaldım boyum 164.ilk 3 ay 3-4 kilo verdim,şu an 59 kiloyum.bebek iyi ama korkuyorum hala niye kilo almadım.bir aydır iştahım da açıldı ama aynıyım.şimdiden teşekkürler

Bahceci
4-10-10, 11:10
censel
merabalar ben 22 haftalık hamileyim.60 kiloyla hamile kaldım boyum 164.ilk 3 ay 3-4 kilo verdim,şu an 59 kiloyum.bebek iyi ama korkuyorum hala niye kilo almadım.bir aydır iştahım da açıldı ama aynıyım.şimdiden teşekkürler
Endişelenmeyin. Bazı hastalarımız, bulantı kusma nedeni ile çok kilo kaybedebiliyor. Bu kayıp annede oluyor. Yedğiniz herşey öncelikle sizin için...sağlıklı bir gebelik dilerim...

censel
5-10-10, 10:10
teşekkürle dr bey.benim bir sorunum daha var.midemde özellikle akşamları çok fene yanmalar oluyor.snırım gebelik reflüsü denen şey.doktoruma danışmadan bi kaç gün renee tablet aldım.gebelik için zararı var mı?bu yanmalar için ne önerebilirsiniz?şimdiden teşekkür ederim

hıztutkunu!!!
5-10-10, 11:10
mrb doktor bey ben 2 bucuk aylık hamileyken bebeğim karnımda öldü haziranda aldırdım.
tekrar hamile kaldım 3 haftalık bebeğim tekrar düştü kimyasal gebelik dedi doktorum ama kafamı karıştıraan bize hiç korunun demedi ne ilkinde nede 2 hamileliğim..
simdide korunmayın devam edin dedi bi sorun olurmu hamile kalabilmek için ne yapmam lazım bana özelden yazarsanız sevinirim.tesekkurlar

hıztutkunu!!!
5-10-10, 11:10
burdan yazarsanızda olur ama bişeyler yazın lütfen kafam karısık moralim sıfır

amtcdm
5-10-10, 12:10
mrb. doktor bey.Benim iki tane bebeğim karnımda öldü ilki 12 haftalıktı ,ikincisi 8 haftalıktı.daha sonra doktorum çapada kromozom testi , kan pıhtılaşma testi ve birçok test yapıldı, rahim filmi çekildi, ama hiçbir sorun yok dedi doktorum, sadece'' hamile kalınca önlem olarak aspirin kullan dedi. kendini hazır hissettiğinde tekrar hamile kalabilirsin'' dedi ama ben yinede korkuyorum ,aynı şeyleri yaşamaktan.bunların dışında yaptırmam gereken başka birşey var mı?

Bahceci
censel
teşekkürle dr bey.benim bir sorunum daha var.midemde özellikle akşamları çok fene yanmalar oluyor.snırım gebelik reflüsü denen şey.doktoruma danışmadan bi kaç gün renee tablet aldım.gebelik için zararı var mı?bu yanmalar için ne önerebilirsiniz?şimdiden teşekkür ederim
rAHATLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ. sabah öğle ve akşam yemekle birlikte iki tablet gece yatarken de iki tablet kullanabilirsiniz...

Bahceci
hıztutkunu!!!
mrb doktor bey ben 2 bucuk aylık hamileyken bebeğim karnımda öldü haziranda aldırdım.
tekrar hamile kaldım 3 haftalık bebeğim tekrar düştü kimyasal gebelik dedi doktorum ama kafamı karıştıraan bize hiç korunun demedi ne ilkinde nede 2 hamileliğim..
simdide korunmayın devam edin dedi bi sorun olurmu hamile kalabilmek için ne yapmam lazım bana özelden yazarsanız sevinirim.tesekkurlar
Korunmaya gerek yok. Başarılı bir gebelik için artık düşük sonrası en kısa sürede gebe kalınması öneriliyor. En kısa sürede bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Bahceci
amtcdm
mrb. doktor bey.Benim iki tane bebeğim karnımda öldü ilki 12 haftalıktı ,ikincisi 8 haftalıktı.daha sonra doktorum çapada kromozom testi , kan pıhtılaşma testi ve birçok test yapıldı, rahim filmi çekildi, ama hiçbir sorun yok dedi doktorum, sadece'' hamile kalınca önlem olarak aspirin kullan dedi. kendini hazır hissettiğinde tekrar hamile kalabilirsin'' dedi ama ben yinede korkuyorum ,aynı şeyleri yaşamaktan.bunların dışında yaptırmam gereken başka birşey var mı?
Bütün tetkikler yapılmış ve normal olarak rapor edilmiş. En kısa sürede (psikolojik olarak hazır olduğunuz takdirde) gebe kalmanız başarıyı arttırmaktadır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

kad_er
Mrb Dr Bey ,
biz 2 yıllık evliyiz ve bebek sahibi olmak istiyoruz,fakat bende kansızlık var,hemoglobin değerim 10.6 şuanda kan ilacı kullanıyorum,günde 2 kez olmak üzre,sizce bu kansızlık gebe kalmamda engel teşkil eder mi?yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler...

Bahceci
kad_er
Mrb Dr Bey ,
biz 2 yıllık evliyiz ve bebek sahibi olmak istiyoruz,fakat bende kansızlık var,hemoglobin değerim 10.6 şuanda kan ilacı kullanıyorum,günde 2 kez olmak üzre,sizce bu kansızlık gebe kalmamda engel teşkil eder mi?yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler...
Anemi gebelik için engel teşkil etmez. Ancak gebeliğe anemik başlamak gebelik sürecini olumsuz olarak etkileyebilir. Anemi düzelmeden gebe kalmamanızı öğütlerim....

kad_er
Op.Dr. Bora CENGİZ
Anemi gebelik için engel teşkil etmez. Ancak gebeliğe anemik başlamak gebelik sürecini olumsuz olarak etkileyebilir. Anemi düzelmeden gebe kalmamanızı öğütlerim....

Çok teşekkür ederim Dr Bey,yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ilaçları,kontrole gidicem...Aneminin düzelmesi çok mu uzun bir süreç?ve bu değerim kaç olmalı gebelik için?

Bahceci
5-10-10, 13:10
kad_er
Çok teşekkür ederim Dr Bey,yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ilaçları,kontrole gidicem...Aneminin düzelmesi çok mu uzun bir süreç?ve bu değerim kaç olmalı gebelik için?
En az 3 ay. HB 12 nin üzerinde olmalı....

DURU57
13 ay önce doğum yaptım.doğumdan yakllaşık 2 ay sonra sprial taktırdım.senelik kontrole gittiğimde doktorum kaydığını söyledi.kaymasının sebebi ne olabilir?tekrar taktırsam tekrar kayarmı?hamile kalma riskim nedir?

kad_er
Op.Dr. Bora CENGİZ
En az 3 ay. HB 12 nin üzerinde olmalı....

Çok teşekkür ederim Dr Bey,,,Allah gönlünüze göre versinn

Bahceci
AYLİN20
13 ay önce doğum yaptım.doğumdan yakllaşık 2 ay sonra sprial taktırdım.senelik kontrole gittiğimde doktorum kaydığını söyledi.kaymasının sebebi ne olabilir?tekrar taktırsam tekrar kayarmı?hamile kalma riskim nedir?
Hanımefendi spiralin yerinde durmama sebepleri için forum uygun bir ortam değil. Tecrübenizden spirali sizin için uygun olmadığı sonucuna ulaşıyorum. Doktorunuzla diğer yöntemleri tartışmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

mayflowers
5-10-10, 17:10
Dr.Bey,size eşimin spermiyogram raporunu sormak istiyorum:
Miktar: 1.00 CC
Viskozite: Normal
Sıvılaşma:1 Saat

Mikroskopik Muayane
1cc/Hücre 32.000.000 Tümü: 32.000.000
Mikroskopi HER SAHADA 10-15 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ.

SPERMATOZOİD HAREKET KABİLİYETİ

Normal Hareketli(%) Yavaş Hareketli(%) Hareketsiz(%)

1/2 Saat: - 1/2 Saat: - 1/2 Saat: -
1 Saat: 40 1 Saat: 5 1 Saat: 55
2 Saat: 40 2 Saat: 5 2 Saat: 55

Boyalı Preparasyonda Morfoloji

Normal Yapılı: 40
Anormal Yapılı: -
Baş Anomalisi: 30
Boyun Anomalisi: 10
Kuyruk Anomalisi: 20

Diğer Bulgular
Fruktoz(Kantitatif):mg/dl

Teşekkürler...

yicika
merhaba bora bey. ben 12 haftalık hamileyim.6 haftadır mide problemleri yaşıyorum yaşama düzenim bozuldu.aç yada tok sanki midemde ve gırtlağımda hep bişey takılı gibi bunu 24 saat hissediyorum.içimde bişey dolaşıyo gibi hisediyorum.çok mutsuzum bana bi tavsiye verebilirmisiniz. hamilelikte normalmi bu yoksa bununla ilgili bi doktoramı gözükeyim. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

mayflowers
--------------------------------------------------------------------------------

Mikroskopik Muayane

Diğer Bulgular

Teşekkürler...

DURU57
6-10-10, 07:10
Op.Dr. Bora CENGİZ
Hanımefendi spiralin yerinde durmama sebepleri için forum uygun bir ortam değil. Tecrübenizden spirali sizin için uygun olmadığı sonucuna ulaşıyorum. Doktorunuzla diğer yöntemleri tartışmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.
teşekkür ederima.s

Bahceci
6-10-10, 08:10
zeynepduru07

Mikroskopik Muayane

Diğer Bulgular

Teşekkürler...
Spermiogram yeterli olduğunu gösteriyor. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...