TEST

İzmir Buca Kadın Doğum Hastanesin de, gebelik takibi yada doğum yapanlar var mı?

sunuak
29-06-10, 14:06
nz35 tşk.ederim tatlım
inş.öğrenirsin sen de haftaya cinsiyetini.
ben 6 aylıkken öğrendm 25-26.haftada falan,göstermemişti benim prensim,bana dönük durmuş hep.

gulsen_arda
29-06-10, 14:06
plin bugün hastaneye gidecekti
ama daha haber yokkkk

yeldacinar35
29-06-10, 15:06
nz35
merhabalar kızlar naılsınız..

yeldacım bebeğin çok tatlı, maşallah allah nazarlardan korusun :nazar:

__sunuak__ gülşen__ sizler nasılsınız.. nasıl bebişler ?

sağol teyzesi teşekkür ederiz

sunuak
yeldacım hani sana demiştim ya yeğenime benziyo Emre çok diye
az önce anneme de gösterdim o da çok benzetti
yeğenim Adana da benim abimin görevi icabı.ondan annemin gözleri doldu
nekadar çok benziyo,çok tatlı o da maşallah diyo:)

gülşencim sen nasılsın?
nasıl pamuk prenses,oynaşmaya devam mı:)

PLIN
kızlar mrhb bugün hastanedeydim ayrıntılı ulrasona girdim öğleden sonraya kaldım herşey normal çıktı şükür 21+1 günlük hamileyim bebiş 380gram çıktı sizce normal mi doktor normal dedi ama bana sanki biraz az geldi bu arada gülşencim beni sormuşsun az önce tahir beyin muayenehanesini bi daha aradım randevumu teyit edeyim diye yarın dörtbuçukta oradayım canım

sunuak
PLIN
kızlar mrhb bugün hastanedeydim ayrıntılı ulrasona girdim öğleden sonraya kaldım herşey normal çıktı şükür 21+1 günlük hamileyim bebiş 380gram çıktı sizce normal mi doktor normal dedi ama bana sanki biraz az geldi bu arada gülşencim beni sormuşsun az önce tahir beyin muayenehanesini bi daha aradım randevumu teyit edeyim diye yarın dörtbuçukta oradayım canım
herşeyin yolunda olması çok güzel cnm,inş.hep böyle devam eder.
normaldir kilosu soun etme kendine
ben unuttum o haftalarda kaç kilo olduğunu,hep tartılıyo ya insan unutuyo her yenisinde bi eskisini.

PLIN
29-06-10, 16:06
sunuak
herşeyin yolunda olması çok güzel cnm,inş.hep böyle devam eder.
normaldir kilosu soun etme kendine
ben unuttum o haftalarda kaç kilo olduğunu,hep tartılıyo ya insan unutuyo her yenisinde bi eskisini.
çok sorun etmiyorum zaten canım ama ne zaman böyle test yapılsa o gün çok geriliyorum acaba bi sorun vamı diye allaha şükür ne ikilide ne üçlüde bi sorun çıkmadı şimdiye kadar normal

gulsen_arda
sunuak

gülşencim sen nasılsın?
evet canım oynaşıyoruz kızımla sürekli elim karnımda zaten
geçen haftaki sancıdan sonra bir hafta çok hareketsizdi
bu hafta yine eskiye döndük annesini tekmeleyip duruyor yaramaz kızım:nazar:

gulsen_arda
PLIN
hadi bakalım annesi kızın bir sonraki ultrasonda da sana el sallar artık herhalde
sağlıklı olmanıza da çooook sevindim canım yarın tahir bey 4 boyutlu ultrasonla bakar bebeğine ben siyah beyazdan anlamıyorum zaten geçen hafta gittiğimizde bize yüzünün resmini verdi tahir bey
babasına aynı sen dedim ama kızım düpedüz kopyam
her ultrasona girdiğimizde benim gözlerim dolar ağlamamak için zor tutarım kendimi
selam söyle canım tahir beye
bu arada adım gülşen değil gülsen
seninki de pelin galiba plinden öyle anlaşılıyor

PLIN
gulsen_arda
hadi bakalım annesi kızın bir sonraki ultrasonda da sana el sallar artık herhalde
sağlıklı olmanıza da çooook sevindim canım yarın tahir bey 4 boyutlu ultrasonla bakar bebeğine ben siyah beyazdan anlamıyorum zaten geçen hafta gittiğimizde bize yüzünün resmini verdi tahir bey
babasına aynı sen dedim ama kızım düpedüz kopyam
her ultrasona girdiğimizde benim gözlerim dolar ağlamamak için zor tutarım kendimi
selam söyle canım tahir beye
bu arada adım gülşen değil gülsen
seninki de pelin galiba plinden öyle anlaşılıyor
evet canım pelin şimdi sen dört boyutlu ultrason deyince heyecanlandım normal ulrasondaki gibi fotoğraf veriyorl mu senin duygularını çok iyi anlıyorum bende ilk zamanlar ultrasonda kızımı bişeye benzetemiyordum ama 3aylıkmı neydi doktor bi ultrason fotoğfafı verdi elleri ayakları yüzü yandan olduğu gibi çıkmış bi hafta bakıp bakıp ağlamıştm kim bilir 4boyutluyu görünce ne yaparım artık :)

yeldacinar35
sunuak

gülşencim sen nasılsın?
ayy kıyamam ben ona ellerinden öperim annenin sen daha burda olduğuna göre bişey yok

yeldacinar35
29-06-10, 17:06
PLIN
gözünaydın canım doktorun kilosu iyi diyorsa takma kafana

Fetal Kilo Arlk Boy Uzunluk Tahmini lm Bebek Kilosu hesaplama Arlk bebek Boyu Hesaplama Doum Kilosu Tahmini Zayf kk Gelimemi Ksa Kse cce Bebek ri Kilolu Obez Bebek

burdan karşılaştırabilirsin ben öyle yapardım

PLIN
29-06-10, 17:06
yeldacım ben yazdığını tam anlamadım nasıl yani

sunuak
29-06-10, 18:06
gulsen_arda
evet canım oynaşıyoruz kızımla sürekli elim karnımda zaten
geçen haftaki sancıdan sonra bir hafta çok hareketsizdi
bu hafta yine eskiye döndük annesini tekmeleyip duruyor yaramaz kızım:nazar:
canım benim o yaa,aman oynaşsın cimcime
oynaşıp durun analı kızlı:)

sunuak
yeldacinar35
ayy kıyamam ben ona ellerinden öperim annenin sen daha burda olduğuna göre bişey yok
yok cnm daha bişey,ama o sancı gibi şey çok doğuma kadar geçmicek sanırım:KK43:
ne zormş ya,bir an önce gelse de oğluşum kurtulsam artık.

yeldacinar35
anlıyorum seni canım sabır

gulsen_arda
29-06-10, 19:06
PLIN
evet canım pelin şimdi sen dört boyutlu ultrason deyince heyecanlandım normal ulrasondaki gibi fotoğraf veriyorl mu senin duygularını çok iyi anlıyorum bende ilk zamanlar ultrasonda kızımı bişeye benzetemiyordum ama 3aylıkmı neydi doktor bi ultrason fotoğfafı verdi elleri ayakları yüzü yandan olduğu gibi çıkmış bi hafta bakıp bakıp ağlamıştm kim bilir 4boyutluyu görünce ne yaparım artık :)
pelincim renkli ultrasonda muhteşem görünüyor o zaman anlıyorsun resimdekinin bebeğin olduğunu.ayrıca kalp atışlarını duymak da beni inanılmaz heyecanlandırıyor dosyama resimlere bakıp bebişimin nasıl büyüdüğünü görüyorum çok duygulanıyorum yarın haberlerini bekliyorum tahir beye soracaklarını şimdiden not al unutma bebeği görme heyecanıyla aklındaki herşey uçuyor yani en azından benim öyle oluyor
iki gün üstüste bebeğini göreceksin ne şanslısın

gulsen_arda
sunuak
yok cnm daha bişey,ama o sancı gibi şey çok doğuma kadar geçmicek sanırım:KK43:
ne zormş ya,bir an önce gelse de oğluşum kurtulsam artık.
seldacım gününde sağlıkla gelsin bebeğin acele etme
onlar bilir geleceği zamanı
doktorlar bebek için bir saatin bile önemli olduğunu söylüyorlar
tabii ki allah kurtarsın seni de
ama önce bebişimiz tatlımmmm opuyorumnanaktan

sunuak
haklısın canım da ne bileyim bekledikçe bebiş gelmedikçe insan sabırsızlanıyor
sancılar da boş sancı oluyor haliyle:KK43:

hayırlısı tabii geç gelsin,güç gelmesin.

gulsen_arda
29-06-10, 20:06
sunuak
haklısın canım da ne bileyim bekledikçe bebiş gelmedikçe insan sabırsızlanıyor
sancılar da boş sancı oluyor haliyle:KK43:

hayırlısı tabii geç gelsin,güç gelmesin.
sen çatı muayenesi yaptırdın mı canım
bazı kadınlarda uygun olmuyormuş normal doğuma
son hafta yapılıyor diye biliyorum

sunuak
29-06-10, 20:06
yok cnm yapmadılar çatı muayenesi
doğum anında bakıyolarmuş burda yani sancım geldiğinde,yada su,kan falan geldiğinde
kısacası doğum için hastaneye başvurduğumuzda malesef

gulsen_arda
30-06-10, 07:06
sunuak
yok cnm yapmadılar çatı muayenesi
doğum anında bakıyolarmuş burda yani sancım geldiğinde,yada su,kan falan geldiğinde
kısacası doğum için hastaneye başvurduğumuzda malesef
haklılar aslında normal seyrinde giden bir hamileliğe neden müdahale edilsin ki zaten doktorumda demişti ben hiç olmasam da sen %80 sağlıklı bir bebeği tek başına dünyaya getirirsin ben kalan %20 ye müdahale edebilmek için varım
biz fazla abartıyoruz durumu galiba
bugün nasılsın canım sancılar nasıl gidiyor

sunuak
30-06-10, 08:06
günaydın canım
çok haklısın zaten bebek Allah tarafından kendisi geliyormuş
dr.lar ebeler sadece yardımcı,nefes al şöyle yap böyle yap diye.
şimdilik iyiyim,sabahları iyiyim nedense öğleden sonra bi başlıyo gece yatana kadar devam
yarın dr.günümüz söylücem bakalım ne dicek

sen nasılsın?

gulsen_arda
30-06-10, 08:06
sunuak
günaydın canım
çok haklısın zaten bebek Allah tarafından kendisi geliyormuş
dr.lar ebeler sadece yardımcı,nefes al şöyle yap böyle yap diye.
şimdilik iyiyim,sabahları iyiyim nedense öğleden sonra bi başlıyo gece yatana kadar devam
yarın dr.günümüz söylücem bakalım ne dicek

sen nasılsın?
güzel haberlerle gelirsin inş. doktordan
öğleye kadar vücut dinlenmiş olduğu için idare ediyor
sonra yeter artık dinlen diyor olmasın sana
biraz dinlenmeye çalış
ben iyiyim canım dün bütün gün gezmiştim bugün sabah ev işleri yapılıyor artık

PLIN
30-06-10, 11:06
kızlar merhaba nasılsınız bi sorum var size balık yiyemeyip balık yağı hapı kullanan var mı

sunuak
30-06-10, 12:06
inş.gülsencim,güzel haberler alırız dr.dan
bakalım yarın sabahın köründe hastanedeyiz nasipse:)

plincim mrb.valla ben hapını hiç kullanmadım cnm,kullanan vardır mutlaka.
inş.yazan olur.

gulsen_arda
30-06-10, 14:06
PLIN
kızlar merhaba nasılsınız bi sorum var size balık yiyemeyip balık yağı hapı kullanan var mı
ben hergün ceviz yemeyi tercih ettim balık yağı çok kilo yapıyormuş
semiz otu falan da yiyorum
balığı hamilelikten önce haftada 3-4 kez yerdim ona saysın artık bebişim

efsanur
gulsen_arda
haklılar aslında normal seyrinde giden bir hamileliğe neden müdahale edilsin ki zaten doktorumda demişti ben hiç olmasam da sen %80 sağlıklı bir bebeği tek başına dünyaya getirirsin ben kalan %20 ye müdahale edebilmek için varım
biz fazla abartıyoruz durumu galiba
bugün nasılsın canım sancılar nasıl gidiyor
kendi kendimize abarttığımız konusuna % 1500 katılıyorum canım.

gulsen_arda
efsanur
kendi kendimize abarttığımız konusuna % 1500 katılıyorum canım.
ama yine de kendimize engel olamıyoruz değil mi canım?
çok şükür hiç problemsiz bir hamilelik yaşıyorum ama kafamda ne senaryolar üretiyorum bir görsen sağ salim bir kucaklayayım şu bebişi düğün bayram edicem valla
hamilelik beni paranoyak yapacak bu gidişle

PLIN
30-06-10, 16:06
gülsencim gittim tahir beye gerçekten dediğin gibi çok iyi bi doktor aklıma takılan bütün soruları sordum tamgün yasası çıkınca ne yapmayı düşünüyorsunuz dedim hastaneden ayrılıcam dedi ben hastanede doğum yapmak istiyorum ve doğumuma sizin girmenizi istiyorum dedim büyük ihtimal öyle olur yasa onaylansa bile ben bakarım bi çaresine sen kafana takma bunları dedi içim bir rahatladı ki sorma bebişimi de gördüm :))))) okadar güzel gözüküyorki 4boyutluda nasıl anlatayım ki o duyguyu.... bide cd vedi bize tahir bey gerçi bilgisayarda açamadım ama...çok mutluyum .sağolsun tahir bey her yerini inceledi prensesimin ayyy çok güzeldi cdyi açabilsem defalarca izlicem

gulsen_arda
PLIN
gülsencim gittim tahir beye gerçekten dediğin gibi çok iyi bi doktor aklıma takılan bütün soruları sordum tamgün yasası çıkınca ne yapmayı düşünüyorsunuz dedim hastaneden ayrılıcam dedi ben hastanede doğum yapmak istiyorum ve doğumuma sizin girmenizi istiyorum dedim büyük ihtimal öyle olur yasa onaylansa bile ben bakarım bi çaresine sen kafana takma bunları dedi içim bir rahatladı ki sorma bebişimi de gördüm :))))) okadar güzel gözüküyorki 4boyutluda nasıl anlatayım ki o duyguyu.... bide cd vedi bize tahir bey gerçi bilgisayarda açamadım ama...çok mutluyum .sağolsun tahir bey her yerini inceledi prensesimin ayyy çok güzeldi cdyi açabilsem defalarca izlicem
canımmmm çok sevindim memnun kalmana ben sana demiştim o bizi yarı yolda bırakmaz bir biçimde hallder diye bebeğinin sağlıklı olmasına da çok sevindim bir sonraki randevun ne zaman bana daha cd vermedi sorarım ben ona

PLIN
gulsen_arda
canımmmm çok sevindim memnun kalmana ben sana demiştim o bizi yarı yolda bırakmaz bir biçimde hallder diye bebeğinin sağlıklı olmasına da çok sevindim bir sonraki randevun ne zaman bana daha cd vermedi sorarım ben ona
canım 15 temmuzda hasneye gel şeker yüklemesi yapıcaz dedi ozaman söylerim bi daha ne zaman geleceğini dedi. bende açamadım ki cd yi eşimin iş yerindeyim şimdi eve gideyim dvd de denicem bide

nz35
30-06-10, 20:06
_____sunuak_____ nasılsın canım. ne var ne yok ? nasıl gidiyo? bebiş ne alemde? :KK46:

nz35
30-06-10, 20:06
___ gulşen__ merhaba canım sen nasılsın ?? bebeğin nasıl ?

gulsen_arda
1-07-10, 05:07
nz35
___ gulşen__ merhaba canım sen nasılsın ?? bebeğin nasıl ?
biz iyiyiz canım benim bugünler rahat günlerimiz daha hoplayıp zıplıyorum ağrı sancı da yok çok şükür,kızımla oynaşıp duruyoruz işte
sen nasılsın bebeğinin cinsiyetini öğrenebildin mi canım

sunuak
1-07-10, 11:07
nz35
_____sunuak_____ nasılsın canım. ne var ne yok ? nasıl gidiyo? bebiş ne alemde? :KK46:
mrb.canım
iyiyim ben şükür ara ara sancılarımın ağrılarımın dışında bi sorun yok çok şükür.
bugün kontrolümüz vardı herşey yolunda,bebişim de iyi.

sen nasılsın,senin bebiş nasıl??

gulsen_arda
sunuak
mrb.canım
iyiyim ben şükür ara ara sancılarımın ağrılarımın dışında bi sorun yok çok şükür.
bugün kontrolümüz vardı herşey yolunda,bebişim de iyi.

sen nasılsın,senin bebiş nasıl??
selda ne dediler 40+3 mü bekleyeceklermiş doğum için
benim bir arkadaşımı 40+4 de sezeryana aldılar bebek gelmeyince
sen ne düşünüyorsun eğer sancı gelmezse suni sancı isteyecek misin

sunuak
yok canım daha fazla bekleniyormuş malesef
dr.pazar yine gel nst ve kontrol için dedi,3 günde bir bakılck artık
42 haftanın sonuna kadar normalmiş,bekleniyormuş.
bilmiyorum gülsen yaa okadar gerginim ki,sancımı mı bekleyim,gelmezse suni versinlermi
başka yere gidip sezeryanla mı aldırsak bilemedik.
eşimle kararsız kaldık,çok zormuş beklemek biliyomusun
artık herşeye ağlamaklı oluyorum,çok gerginim,tedirginim...

gulsen_arda
sunuak
yok canım daha fazla bekleniyormuş malesef
dr.pazar yine gel nst ve kontrol için dedi,3 günde bir bakılck artık
42 haftanın sonuna kadar normalmiş,bekleniyormuş.
bilmiyorum gülsen yaa okadar gerginim ki,sancımı mı bekleyim,gelmezse suni versinlermi
başka yere gidip sezeryanla mı aldırsak bilemedik.
eşimle kararsız kaldık,çok zormuş beklemek biliyomusun
artık herşeye ağlamaklı oluyorum,çok gerginim,tedirginim...
haklısın tatlım çok ağırlaştın artık
ya ne bileyim acaba özel hastaneye mi gitsen diyorum artık
doruk tıp merkezinde doğum 300 tl imiş
çok iyi diyorlar bir araştır istersen

sunuak
araştırdık cnm hatta istedik de orda doğumu
ama başlardan beri kontrollere falan gitmediğimiz için doğuma da almıyorlar malesef.
yoksa orayı da gaziyi de çok istemiştik.
eğer çok gecikirse ve biz de sezeryana karar verecek olursak hayat a gitcz artık,orda var çünkü kaydım
istemiyorum orayı ama nasip gülsencim,ne diyeyim artık.

nz35
___ gülşen___ sunuak ___ merhaba kızlar ben çok iyiyim şükür... 20.hafta bitmek üzre haftaya çarş.yada perş.günü gidicem.. umarım cinsiyetini söylerler, walla bende merak etmeye başladım.. aradabi kıpırdıyo fazla bi hareket yok henüz bilmiyorumkismile

sunuak cnm ınşallah hayırlı bi şekilde gelir doğumun.. rabbim yardımcın olsun. hayırlısı ile kavuş bebeğine :hooray:

sunuak
birde bucayı tam teşekküllü bir hastane diye çok istemiştik
steril olması,dr.ların işinin ehli olması da çok büyük artıydı tabii

sunuak
nz35
___ gülşen___ sunuak ___ merhaba kızlar ben çok iyiyim şükür... 20.hafta bitmek üzre haftaya çarş.yada perş.günü gidicem.. umarım cinsiyetini söylerler, walla bende merak etmeye başladım.. aradabi kıpırdıyo fazla bi hareket yok henüz bilmiyorumkismile

sunuak cnm ınşallah hayırlı bi şekilde gelir doğumun.. rabbim yardımcın olsun. hayırlısı ile kavuş bebeğine :hooray:
amin canım,sağolasın.
senin de ilk bebeğin dimi? kız mı istiyorsun erkek mi?
gönlün hangisinden yana?

nz35
___ sunuak __ cnm öncelikle sağlıklı olmasını diliyorum ama kız bebiş olursa sanki daha cici bici olur diye düşünüyorum.. tabii herşey bi yana rabbim hayırlı ewlat versin.. kız yada erkek farketmez.. buarada benim ablalım 3üzleri var. 2 kız 1 erkek. hepsi ayrı güzeller ayrı sewimliler. kaydirigubbakcemile2

bişiy daha var benım aklıma takılan bucada normal doğumda epidural yapmıyolar mı. eğer öylese ben biraz tırsarım yaa eyvahedigeldismile

gulsen_arda
1-07-10, 12:07
sunuak
araştırdık cnm hatta istedik de orda doğumu
ama başlardan beri kontrollere falan gitmediğimiz için doğuma da almıyorlar malesef.
yoksa orayı da gaziyi de çok istemiştik.
eğer çok gecikirse ve biz de sezeryana karar verecek olursak hayat a gitcz artık,orda var çünkü kaydım
istemiyorum orayı ama nasip gülsencim,ne diyeyim artık.
ne diyeyim tatlım
bu hastanelerde bir ilginç oldu
tahir beyle konuşsan diyorum belki alır seni doğuma
napalım epiduralsiz normal doğum olsun
ya da sezeryan yapsın konuş bence bir kez
o da izinliymiş galiba senelik izne çıktı sanırım
ne yapsak ki

gulsen_arda
nz35
___ sunuak __ cnm öncelikle sağlıklı olmasını diliyorum ama kız bebiş olursa sanki daha cici bici olur diye düşünüyorum.. tabii herşey bi yana rabbim hayırlı ewlat versin.. kız yada erkek farketmez.. buarada benim ablalım 3üzleri var. 2 kız 1 erkek. hepsi ayrı güzeller ayrı sewimliler. kaydirigubbakcemile2

bişiy daha var benım aklıma takılan bucada normal doğumda epidural yapmıyolar mı. eğer öylese ben biraz tırsarım yaa eyvahedigeldismile
canım benim evet sağlıklı olsunlarda gerisi hiiiiçççç önemli değil kız erkek ne farkeder ikiside evlat ama evet kıza bakmak daha zevkli diyorlar daha kolaymış bakımı birde hevesini alman için ilk çocuğun kız olması güzel diyorlar
epidurale takılıyor herkes yaaaaaa
bende taktım o konuya

nz35
gülşen cnm ya sen şimdi doğum için nereyi düşünüyosun... şartları neler ? fiyat vs. datayları paylaşırmısın benımle ??

gulsen_arda
nz35
gülşen cnm ya sen şimdi doğum için nereyi düşünüyosun... şartları neler ? fiyat vs. datayları paylaşırmısın benımle ??
ben daha doktorumla konuşmadım ama
kendi doktorum çınarlıda doğum yaptırıyor 3000-3500 arası fiyat çıkıyor
egepole gidiyorum ayrıca orası 700 tl alıyor
ama şimdi tahir bey bucadan ayrılacak yaaa
bence sgk ile anlaşması olan bir özel hastaneyle anlaşır
herkes 3000-4000 nasıl versin
sen ne düşünüyorsun

nz35
____ sunuak ___ gülşen ____ kızlar eğer ıstersenız msn.den konuşalım buradan her zaman denk gelemıyoruz... eğer kabul eden varsa özelden adresını msj atsın. bebeklerle ılgılı paylaşımlarımızı doğumdan sonrada görüşüp konuşuruz. umarım sizd aynı fıkırde olursunuz... olumunekankayizsmile

nz35
1-07-10, 13:07
canım benım kafam çok karışık... bucayı çok fazla övüyolar.. dıyorum demek kı herkesın bı bıldıgı var. ama epidural ile doğumu nıye yaptırmıyolar onu anlamış değilim.. ssk ıle anlaşmalı en guvenılır yerı bulmaya çalışıyorumm.. tabii buca olursa çok iyi olur. doruk tıp merkezi yazmışsın orayla bı görüşsemmi diyorum. sana doruktan nasıl bılgı verdıler ? süreklı muayene şartı var mı ? aslında msnde konuşsak çok guzel olucak.