Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

sinem25
1-05-10, 12:05
godes
Ohhh ne güzel sahilde bir çay iç. Havada mis gibi. Hemde kafan dağılmış olur.
eşimin gelmesini bekliyorum yanlız bırakmıyo

godes
sinem25
cok üzüldüm suan aglamamak için zor tutuyorum hiç stres yapmadım ama işte ben kendimi olumsuzluga alıtırmıstım demekkı inansaydım oo bıtmıştım ben
Canım aynen bende öyle oluyorum. Her aşılamadan sonra kesin tutmayacak diyorum ve kendimi kötü senaryoya hazırlıyorum. SOnra tutmuyor acayip üzülüyorum. Senin dediğin gibi tutcak diye bekleyipta tutmasa demekki intihat etcez. Bence biz kendimizi kandırıyoruz tutmayacak diye düşünsekde bilinç altı öle demiyor işte..

sinem25
godescım listeye bakıyorumda sadece 1 kişi hamile kalmış bekleyen cook bitek bizde degil kolay olmuyomuş demekki bizde bekliceyiz

sinem25
godescim sen calışıyomusn şuan

godes
sinem25
godescim sen calışıyomusn şuan
malesef işteyim oturuyorum boş boş

godes
Listede bir kişi kalmış evet ya bu kadarmı zor ya hamile kalmak. ıstemedikleri halde hamile kalanlar nasıl başarıyor yaaaaaaaaa

godes
aaa birde aysad vardı dime hamile olan daha doğrusu pazartesi kesinleşecek olan. demekki 2 kişi oluyor. Acaba 3 de ben tamamlarmıyım yok yaaaaa hiç sanmam :KK43:

sinem25
niye olmasın ben hala acaba diyorum üstünemi görüyorum

godes
sinem25
niye olmasın ben hala acaba diyorum üstünemi görüyorum
olabilir. öyle olan çok var ya. kim bilir belkide öyledir.

godes
Az önce kuzenimle konuştum Oda 3-4 ay çocuk istedi olamadı sanki dünyası yıkıldı o kadar kısa sürede olmuyor diye. sonra 5. ayda hamile kaldı. Hiç doktora falan gitmedi doğal olarak hamile kaldı. Sonra ikiz olduğunu öğrendi. Şimdi 2 yaşına girdiler. o kadar hayatından bıktıki diyorki intihar edicem uğraşamıyorum bunlarla diyor. kuzen sakın üzülme eninde sonunda olacak acele etme bak ben şimdi dayanamıyorum. Çocuksuzluğun tadını çıkar diyorrr :)

godes
Olsa bir dert olmazsa bir dert.

sinem25
hemde ikiz ayy cok güzel bi okadarda yorucu
aklıma gelmedi degil ikiz olsa naparsın diye sordum kendi kendime ama
ben bitaneden yanayım bütün sosyal aktifiten sıfır olcak bitane olsun temiz olsun güzel olsun

godes
sinem25
hemde ikiz ayy cok güzel bi okadarda yorucu
aklıma gelmedi degil ikiz olsa naparsın diye sordum kendi kendime ama
ben bitaneden yanayım bütün sosyal aktifiten sıfır olcak bitane olsun temiz olsun güzel olsun
ya ikizz. neler çekiyor canım ya. ben çok korkmuyorum ama eşim acayip korkuyorrrrrr o yüzden tüp bebek pek stemiyor. Çoğul gebelik olur diye

sinem25
sizde birtane koydurursunuz bizdede tam tersi be korkuyorum eşim olsun annemle beraber bakarsınız dıyo o yüzden istemiyorum

godes
sinem25
sizde birtane koydurursunuz bizdede tam tersi be korkuyorum eşim olsun annemle beraber bakarsınız dıyo o yüzden istemiyorum
annesi kusur kalsın ne her yerden çıkıyor beee. ben uyuz oldum heeee. alla alla
acaba sinemcim 4. aşılama yapmasamda tüp bebekmi denesem kafam karışık ya

sinem25
şuan cok sıkılıyorum bitane bebegim olsaydı onla vakit geçirirdim arkadaşlarım var bebekleri olmalarına ragmen şikayet ediyolar sıkılıyolarmış benim bebegim olsa sıkılmamk, hiç ohh hep ona zaman ayırırım

sinem25
godes
annesi kusur kalsın ne her yerden çıkıyor beee. ben uyuz oldum heeee. alla alla
acaba sinemcim 4. aşılama yapmasamda tüp bebekmi denesem kafam karışık ya
ben senin yerinde olsan tüp bbek yaparım eşimle daha konuşmadım ama oda öyle diyodu regl olursan tüp bebek diye valla ugraşıcana yaptır maddi boyutu desem bin bin derken tüp bebek fiyatını geciyo ee geriye ne kalıyo yüzde yetmiş garanti

godes
1-05-10, 13:05
sinem25
ben senin yerinde olsan tüp bbek yaparım eşimle daha konuşmadım ama oda öyle diyodu regl olursan tüp bebek diye valla ugraşıcana yaptır maddi boyutu desem bin bin derken tüp bebek fiyatını geciyo ee geriye ne kalıyo yüzde yetmiş garanti
Doğru aslındada birde tüp bebekle olan çocuklar biraz sorunlu oluyor diye duymuştum o korkutoyr insanı

godes
1-05-10, 13:05
sinem25
şuan cok sıkılıyorum bitane bebegim olsaydı onla vakit geçirirdim arkadaşlarım var bebekleri olmalarına ragmen şikayet ediyolar sıkılıyolarmış benim bebegim olsa sıkılmamk, hiç ohh hep ona zaman ayırırım
belki biz yaşamadığımız için anlamıyoruzdur onları. belki ilerde bizimde çocuğumuz olduğu halde sıkılıyoruz diyeceğimiz günler olacaktır. Yaşamadan bilemeyiz

elfkaya
1-05-10, 14:05
godes
su gibi ilaçmı ben duymadım böyle bişey.
bak benimkiler şöyle

muayne 200
Aşılama işlemi 200
7 tane iğne kullandım 420
Sperm yıkama 210
çatlatma iğnesi 80
canım muayneye almadı
aşılama 150
sperm yıkama 200
çatlatma iğnesini 65 e aldım bi tanıdık sayesinde
o kadar zaten ben klomen kullanıyorum bana iğne vermiyor
en son gittiğimde dedim iğne verin onunla daha çok yumurta oluyormuş die gerek yok dedi bana klomenle oluyor die alkisalkisalkis

elfkaya
1-05-10, 14:05
iklim
:1ninca: ajanlıkmı yapıyon kıss :roflol::roflol:
yok cnm üst baş normal bu sefer ki :roflol:
he ajanlık yapıomm :)) dün burcuma baktıydım burdan anaa bi baktım sende yazmısın ordan biliyom ayol :icecream:

elfkaya
1-05-10, 16:05
nöffffffff kimseciklerde yok ulennn çıldırcammm :tomato:

godes
1-05-10, 17:05
elfkaya
canım muayneye almadı
aşılama 150
sperm yıkama 200
çatlatma iğnesini 65 e aldım bi tanıdık sayesinde
o kadar zaten ben klomen kullanıyorum bana iğne vermiyor
en son gittiğimde dedim iğne verin onunla daha çok yumurta oluyormuş die gerek yok dedi bana klomenle oluyor die alkisalkisalkis
anladım canım şimdi oldu. Muayneye almıyor iğnede olmuyorsunya arada tabi baya fark oluyor. iğneler çok tutuyor zaten.

sinem25
kızlar okadar sinirlerim bozukki anlatamam beni bana bıraksalar kendimi toparlarım ama birde insanların bana yaptıkları hakızlıga tahammül edemiyorum
ben onu üzücem derken o beni hiç umursamıyo çıkmış annesiyle oturuyo ben tadavi görürüken bir ilgi bir ilgi demekki benim pskljmi iyi tutuyomu bebek tutsun diye bugun geldi boşver falan dedi ama ilgi yok yaklaşıyorum uykum var rahat bırak ben zaten sabahtanberi aglamaktan sinirlerim bozuldu bayadırda anneme gidemedim bu haftada götrmez allah kahretsin onunla konuşmucam ben çok şansızım

35deniz
elfkaya
350 aşılama için istedi bide aşılama öncesi bişi koyuyorlarla rahme su gibi o ilaçta 67 lira falan toplam 400 de o kadar başka bişi istemedi benden :eek:lmaz:
canım sen iğne kullanmadan aşılama olmuşsun..iğne kullanamdan bu kadra para mı verdin yazık olmuş..
godes
su gibi ilaçmı ben duymadım böyle bişey.
bak benimkiler şöyle

muayne 200
Aşılama işlemi 200
7 tane iğne kullandım 420
Sperm yıkama 210
çatlatma iğnesi 80
sen herşeyi özle yaptırmış galiba üniversite hastanesi sperm yıkama ve muayene kan tahlili hepsi ücretsiz..tedabide sadece hastane ve iğne katkı payı ödeniyor..nerdeyse raporlu tüp bebek parası ödemişsin..
sinem25
benim 200 ovulasyon sperm ykama işlemi 200 ignem100 aşılama 400 tolam 900
200 ovulasyon dediğin nedir anlayamadım?

sinem25
35deniz
canım sen iğne kullanmadan aşılama olmuşsun..iğne kullanamdan bu kadra para mı verdin yazık olmuş..

sen herşeyi özle yaptırmış galiba üniversite hastanesi sperm yıkama ve muayene kan tahlili hepsi ücretsiz..tedabide sadece hastane ve iğne katkı payı ödeniyor..nerdeyse raporlu tüp bebek parası ödemişsin..

200 ovulasyon dediğin nedir anlayamadım?
yumurtlama takibi

sinem25
dertleşecegim kimse yokmu

sinem25
offfffffff

35deniz
godes
:) of sıkıntı bastı. hep başa sarmak hep başa sarmak yoruyor insanı ya...eşim hep evlatlık alalım diyor. öylemi yapsam acaba
canım yaşın kaç acaba?
daha erkend eğ*il mi bunları düşünmek için..inşallah gerek kalmaz kendi çocuğunu alırsın kucağına..
godes
ya ikizz. neler çekiyor canım ya. ben çok korkmuyorum ama eşim acayip korkuyorrrrrr o yüzden tüp bebek pek stemiyor. Çoğul gebelik olur diye
sinem25
zaten artık 8 martta çıkan yasa ile tek embriyo koyuluyor..
3. denemede 2 tane transfer ediliyor..
sinem25
kızlar okadar sinirlerim bozukki anlatamam beni bana bıraksalar kendimi toparlarım ama birde insanların bana yaptıkları hakızlıga tahammül edemiyorum
ben onu üzücem derken o beni hiç umursamıyo çıkmış annesiyle oturuyo ben tadavi görürüken bir ilgi bir ilgi demekki benim pskljmi iyi tutuyomu bebek tutsun diye bugun geldi boşver falan dedi ama ilgi yok yaklaşıyorum uykum var rahat bırak ben zaten sabahtanberi aglamaktan sinirlerim bozuldu bayadırda anneme gidemedim bu haftada götrmez allah kahretsin onunla konuşmucam ben çok şansızım
çok üzüldüm sinem ama şu anda sana destek olması lazım belki o da çok üzülmüştür seni üzmek istemiyordur..bir gün bend eeşime rahatsın benim gibi üzülmüyor sıkılmıyorsun demiştim sonra çok üzüldü ve ben istekli görünüp seni daha fazla üzmek istemiyorum demişti..gerçekten doğru söylüyordu onu daha istekli gördükçe daha da kahrolurdum..herşey kısmet inşallah düzelirsiniz..

35deniz
godes
Doğru aslındada birde tüp bebekle olan çocuklar biraz sorunlu oluyor diye duymuştum o korkutoyr insanı
tüp bebekte yapılan çocuklarda doğal yola olandan hiç fark yok..canım ben çok araştırdım ..negatif bir tüp bebek denemem var 2 embriyo transfer edildi fakat olmadı..kısmet değilmiş..tüp bebekte aksine eğer daha öncesinde düşük veya özürlü bebek sorunu varsa genetik araştırma yapılarak sağlıklı embriyolar transfer ediliyor sağlıksız bebek olma olasılığı azaltılıyor..
sinem25
yumurtlama takibi
anladım..

gulucum81
1-05-10, 19:05
iklimcim ben 28 inde çatlatma iğnemi yaptırdım. Normal yolla deniyoruz. 9-10 mayıs adet tarihim. listeye eklersen sevinirim. Herkes için en hayırlısı olur umarım. Sende üzülme benimde 4 yıldır çocuğum olmuyor ve ilk kez aşılama deniyoruz. Gerçekten çok zor bir süreç, özellikle psikolojik olarak. ama burada insan daha kolay atlatıyor. Her gün defalarca girip yeni bir yazı var mı diye bakıyorum. Bende burda yalnızım ama kk sayesinde o kadarda yalnız hissetmiyorum. inşallah daha çok güzel haber duyarız.

gulucum81
ayrıca senin fincanda kek tarifini denedim, burda duymuştum. çok güzel oldu, eşimde çok beğendi. tarif içinde teşekkürler

ozgeozge
kızlar ya 1000tl mi simdik asılama cok yaw tüp bebekmi yaptırsam direkt acaba

ozgeozge
godes
asıl tüp bebekle olan cocuklar cok zeki oluyo canım düşünsene spermler seçmece yumurtalar secmece en kalitelileri:):) hiç korkma bence tüp bebek dene

godes
ozgeozge
kızlar ya 1000tl mi simdik asılama cok yaw tüp bebekmi yaptırsam direkt acaba
canım biz 1000 liraya yakın verdik ama 35deniz arkadaşımız çok verdiğimizi söylüyor. O sana yardımcı olsun. Daha ucuza nasıl yapılır.

godes
1-05-10, 20:05

Malesef öyle oldu ama. Benim için gittiğim doktor çok önemli ve sonsuz güvenmem gerekiyor. Ben çok uzun araştırmalar sonucu doktoruma gitmeye karar verdim. O yüzden o kadar para vermeyide göze alıyorum. ıstediğim anda doktoruma ulaşmak istediğimde çat kapı gidebilmek,istediğimde randevu almak gibi bir çok rahatlığı var tabi.
Sonucta ben hiç üniversite hastanesine gitmedim. Prosedür nasıl işliyor bilmiyorum naısl randevu alınır her istediğinde doktora ulaşabilinirmi yada istediğin zaman randevu alınırmı. Saat problemi varmı ???????????? yanıtlarsan sevinirim