Dişlerimi yaptırdım estetik lamine kaplama

Sevginingucu
7-05-10, 12:05
forumdan bir kaç arkadaşım ısrarla resimlerimi koymamı istediler özel mesajdanda bana ulaşanlar oldu vallaha ben çok memnunum dişlerimin şu anki görüntüsünden önceki dişlerimde çarpıklıklar çok fazlaydı gülerken bile ağzımı kapatarak gülüyordum allaha şükür şu anda son derece iyi kendime güvenim geldi en başta artık gülerken ağzıma kapatmıyorum :)))) opuyorumnanaktan öncesi sonrası resimlerime koydum

resimlerim silinmiş arkadaşlar dişlerimin ilk hali duruyor ama yaptırdıktan sonraki halim silinmiş.. disestetik.com sitesine koymuşlar ben ordan alamadım biri alıp konuya tekrardan eklerse resimleri sevinirim...

şüko
süper olmuş dişleriniz ...ne kadar fark ettiriyor dişler gerçekten...
ben de laminate yaptırdım çok ama çok memnunum....bazıları da porselen olmak zorunda kaldı...

Sevginingucu
şüko
süper olmuş dişleriniz ...ne kadar fark ettiriyor dişler gerçekten...
ben de laminate yaptırdım çok ama çok memnunum....bazıları da porselen olmak zorunda kaldı...
Çok teşekkür ederim canım ben sadece üst dişlerimi yaptırdım laminate bende inanılmaz memnunum şükürler olsun çok korkuyordum istediğim gibi olmuyacak diye ama istediğimden çok daha güzel oldular

nevaM0707
çok güzel olmuş geçmiş olsun
kaç günde yaptırdın? birde yapım aşamasında işe falan gitmek sorun olurmu acaba en son sorumda ne kadara yaptırdın çok saol şimdiden en kısa sürede bende yaptırcammmm

AssOrtik
güle güle kullanın ck güzel olmus

Sevginingucu
wusten_blume
çok güzel olmuş geçmiş olsun
kaç günde yaptırdın? birde yapım aşamasında işe falan gitmek sorun olurmu acaba en son sorumda ne kadara yaptırdın çok saol şimdiden en kısa sürede bende yaptırcammmm
benim 1 hafta 10 gün kadar sürdü canım işe gitmemde hiç sorun olmadı ama doktor çok önemli tabiki burda fiyat olarakta değişiyor yapılacak olan işleme göre ben üst dişlerimi yaptırdım

Sevginingucu
AssOrtik
çok teşekkür ederim canım :) beni çok mutlu ediyor bunu duymak sağol

adilemir
nasıl yaptıla ya..çok begendım..

adilemir
Sevginingucu
benim 1 hafta 10 gün kadar sürdü canım işe gitmemde hiç sorun olmadı ama doktor çok önemli tabiki burda fiyat olarakta değişiyor yapılacak olan işleme göre ben üst dişlerimi yaptırdım
once dişlerını kuçulttu mu..sonra mı kapladı...çok gusel yapmıs..pahalı bır ışlem mi..

nevaM0707
7-05-10, 13:05
aşama aşama anlatırmısın çok merak ediyorum ben

Sevginingucu
7-05-10, 13:05
adilemir
once dişlerını kuçulttu mu..sonra mı kapladı...çok gusel yapmıs..pahalı bır ışlem mi..

Evet öncelikle dişlerimi küçülttü daha sonra geçiçi bir diş kalıbı yerleştirdi yerleştirdiği kalıpta dişlerimin işlem gördüğünü kimse anlamadı bile daha sonra 1 hafta kadar dişlerimin hazırlanmasını bekledim dişlerim yine aynı yerde labaratuarda zeynep hanım hazırladı. Bu arada doktorum cem erdoğan daha sonra beni 7 inci 8 gun cagırdılar. Dişleriniz hazır diye gittim diş rengini hazırlığını herşeyini yaptılar. Bilmiyorum ki daha ne anlatabilirim sorularınız olursa sorabilirsiniz.

bu arada kesinlikle ağrı sızı hiç bir şey hissetmedim ağrınız sızınız kesinlikle olmuyor bana güvenin sonrasında mutlu dişler kaydirigubbakcemile2

sema_s
7-05-10, 14:05
canım gayet güzel olmuş bende bekliyorum bakalım benimde nasıl olucak sanırım bu çarşamba biter benimkisi de..doktorun ne dedi sana sert cisimleri ısırabiliomusun mesela rahatlıkla tost vb şeyler yenebilirmi bu dişlerle ve bi soru daha senin laminaların arkasında çıkıntı var mı yoksa komplemi kaplandı

Sevginingucu
7-05-10, 14:05
sema_s
canım gayet güzel olmuş bende bekliyorum bakalım benimde nasıl olucak sanırım bu çarşamba biter benimkisi de..doktorun ne dedi sana sert cisimleri ısırabiliomusun mesela rahatlıkla tost vb şeyler yenebilirmi bu dişlerle ve bi soru daha senin laminaların arkasında çıkıntı var mı yoksa komplemi kaplandı
Çok teşekkür ederim canım sağol inşallah seninkilerde çok güzel olur yok çıkıntı yok komple oldu vallaha yanlış bir bilgi vermek istemiyorum ama ben elma ısırabılıyorum rahatlıla ıyıyorum yanı hiç bir sorun yok dün dürüm yedim mesela ama zannetmiyorum ole bisey olsun ya tabı ceviz fındık kırmadıkça zaten bunu ben kendi gerçek dişlerimde de yapmıyordum kı onun dısında her şey çok doğal zaten küçültmede çok az yapıldı ustune kaplandı... gayet sağlıklı şu anda

YildizlarVeGece
7-05-10, 20:05
Ben resmi goremedim.cokta merak ettim.

aclya
yeni resmini ben de göremiyorum konu da yeni silmediniz inşallah benim merak ettiğim konu maliyeti..Ne kadar tuttu toplamda

kardelen44
yeni resmi göremedim.
maliyeti nedir???

Sevginingucu
7-05-10, 22:05
kardelen44
yeni resmi göremedim.
maliyeti nedir???
yeni resmi koydum canım bı problem oldu sanırım

aclya
9-05-10, 13:05
Çok güzel olmuş gerçekten.Benim dişlerim de çook sorunlu off:KK43: şekilleir bozuk arka dişlerim çürüdü çektirmem lazım yerie yeni diş yaptırıcam filan fıstık 10bin lirayı bulur sanırım...

YASERYASERYASER
10-05-10, 10:05
çok güzel olmuş güle güle kullan kendi dişlerimi gördüm sandım bi an yapılmış hali çok benziyo benimkine ben bugün bide ortodontiste gittim tel taktırmak için ama gerek olmadığını söyledi kararsız kaldım bende yaptırıp yaptırmamak konusunda

rozelinda
Güzel olmuş, bende bu yöntemi araştırıyorum. Benim dişlerimde renk değişikliği var, birazda eğik büğükler. Fiyat olarak ne kadara yaptırdınız peki?

sema_s
Sevginingucu
Çok teşekkür ederim canım sağol inşallah seninkilerde çok güzel olur yok çıkıntı yok komple oldu vallaha yanlış bir bilgi vermek istemiyorum ama ben elma ısırabılıyorum rahatlıla ıyıyorum yanı hiç bir sorun yok dün dürüm yedim mesela ama zannetmiyorum ole bisey olsun ya tabı ceviz fındık kırmadıkça zaten bunu ben kendi gerçek dişlerimde de yapmıyordum kı onun dısında her şey çok doğal zaten küçültmede çok az yapıldı ustune kaplandı... gayet sağlıklı şu anda
çok sevindim canım benimde içim rahat etti evet doktorumda bana öyle dedi fındık kırmak sakıncalı ki kaldıkı bunu dogal dişlerle yapmakta ..bu yöntem en dogal ve en saglıklı yöntemlerdenmiş ve birçok ünlünün dişleri bu yöntemle görsellik kazandırılmış bakalım darısı başımıza artık:KK66:

sema_s
buarada diş reng seçimininde ben çok beyaz olsun istedim senin diş rengin A1 dediklerinden mi çok soru sordum farkındayım:KK66:

Sevginingucu
10-05-10, 11:05
sema_s
buarada diş reng seçimininde ben çok beyaz olsun istedim senin diş rengin A1 dediklerinden mi çok soru sordum farkındayım:KK66:
sorabilirsin tabi semacım ne demek aşk olsun yok A1 değil zaten o kadar beyaz olsun istemedim çünki doğal durmuyor ben doğal olsun istedim ağzımdaki tüm dişleri yaptırmadığım için alt dişlere beyazlatma yaptırdım alt dişlerle üst dişlerin rengini aynı yaptık en doğal duranı ne ise o şekilde olsun istedim vallaha şimdi kimse yapılı olduğunu dahi anlamıyorum millet eski dişlerin nasıldi ki diye soruyorlar :)

f.arana
10-05-10, 12:05
cnm çok güzel olmuş güle güle kullan:))

Sevginingucu
10-05-10, 17:05
f.arana
cnm çok güzel olmuş güle güle kullan:))
teşşkür ederim bitanem :) sağol

adilemir
11-05-10, 12:05
Sevginingucu
teşşkür ederim bitanem :) sağol
kaç paraya mal oldu...aşagı yukarı yani..

shekerkizcandy
11-05-10, 13:05
Canım öncelikle hayırlı olsun yeni dişlerin.
Tel taktırmadan mı düzelttiler çarpık olanları?:uhm:
Maliyeti ne kadar oldu dişlerinin?

Sevginingucu
11-05-10, 16:05
shekerkizcandy
Canım öncelikle hayırlı olsun yeni dişlerin.
Tel taktırmadan mı düzelttiler çarpık olanları?:uhm:
Maliyeti ne kadar oldu dişlerinin?
Evet canm tel taktırmadan oldu estetik diş kaplama lamina diye geçiyor benim yaptırdım işlem. Bu dişlerin fiyatları yapılan yere göre değişiyor. 300 TL diyen var 500 TL diyen var 1000 TL diyen var tanesine ben üst dişlerimi yaptırdım. Yapılan malzemeye yapan doktora kadar fiyatlar hep farklılık gösteriyor. Yaptırmadan önce çok yer dolaştım çok doktora gittim fiyatları her yerde değişiyor yani benimde şartlarım çok elverişli değil tabiki bunlar bizler için çok yüksek paralar ama okadar kötü yapılmış dişler gördüm ki doğal durmayan renkleri farklı olan kesinlikle hayatınız boyunca siz o dişlerle yaşıyacaksınız bence bunun için değer en iyi olması için en iyi malzemeyi yaptırttım 3000 4000 5000 TL değişiyor ama dediğim gibi kaç dişinizi yaptırıcaksınız estetik lamine kaplamamı yapılacak diş telimi olucak hep fiyatlar değişiyor. Bende keşke anlasamda daha çok şey söylüyebilsem bu konuda ama şimdi çok mutluluyum sizlerinde güzel şeyler söylemeniz beni gerçekten çok mutlu ediyor. Kendime güvenim geldi hep gülüyorum artık :)

Sevginingucu
12-05-10, 13:05
AssOrtik
çok teşekkür ederim canım sağolasın :)

mehfil
12-05-10, 14:05
Sevginingucu
Evet canm tel taktırmadan oldu estetik diş kaplama lamina diye geçiyor benim yaptırdım işlem. Bu dişlerin fiyatları yapılan yere göre değişiyor. 300 TL diyen var 500 TL diyen var 1000 TL diyen var tanesine ben üst dişlerimi yaptırdım. Yapılan malzemeye yapan doktora kadar fiyatlar hep farklılık gösteriyor. Yaptırmadan önce çok yer dolaştım çok doktora gittim fiyatları her yerde değişiyor yani benimde şartlarım çok elverişli değil tabiki bunlar bizler için çok yüksek paralar ama okadar kötü yapılmış dişler gördüm ki doğal durmayan renkleri farklı olan kesinlikle hayatınız boyunca siz o dişlerle yaşıyacaksınız bence bunun için değer en iyi olması için en iyi malzemeyi yaptırttım 3000 4000 5000 TL değişiyor ama dediğim gibi kaç dişinizi yaptırıcaksınız estetik lamine kaplamamı yapılacak diş telimi olucak hep fiyatlar değişiyor. Bende keşke anlasamda daha çok şey söylüyebilsem bu konuda ama şimdi çok mutluluyum sizlerinde güzel şeyler söylemeniz beni gerçekten çok mutlu ediyor. Kendime güvenim geldi hep gülüyorum artık :)
siz nekadra yaptırdınızz .. bende bı cok doktor dolaşrtımm fiyatlar ucukk yanii bıde ünlülerın doktoru doktorunuzz yazarsanız fıyatıı cok süper olurrr

mehfil
ArkadaŞ fıyat sÖylememekte kararlıı:)

kardelen44
bence de :)))

Sevginingucu
14-05-10, 15:05
mehfil
ArkadaŞ fıyat sÖylememekte kararlıı:)
arkadaşlar fiyatlar konusunda gerekli açıklamayı yaptım sanıyorum ama benim yaptırdığım işlemi soruyorsanız bana çok değişik fiyat ve malzemeler sundular benim yaptırdığım işin fiyatı 800 tl ama tabiki malzemeye kaliteye göre değişiyor daha ucuzuda var daha pahalısıda yanı

mavis81
15-05-10, 13:05
merhaba arkadaşım güle güle kullan dişlerini çok hoş olmuş gerçekten.benim merka ettiğim konu diş beyazlatmayla ilgili dişlerini beyazlatıp ona göre diş rengi seçmişsiniz gerçekten güzel olmuş yalnız dişlerin rengi zaman içinde deeğişmiyormu acaba?porselen değişmez tabi ama doğal dişler tekrar eski rengine dönerse ikisi arsında fark olmazmı?bu konuda bilgi verdimi doktor canım?

mavis81
15-05-10, 13:05
birde üst dişlerinin tamamınımı yaptırdın yani toplam kaç diş?ben biraz araştırdım lamine kaplamayı yalnızca estetik amaç güdüldüğünde yaprak lamine deniyor takma tırnak gibi dişin üstüne yapıştırıyorlar.bu öyle bir uygulama değil sanırım dimi?o konuda bir bilgin varmı?birde ne kadarlık ömürleri varmış yani o kadar para verince uzun süre kullanmak istiyor insan.çok soru sordum kusura bakma canım cevaplarsan sevinirim

Sevginingucu
16-05-10, 20:05
mavis81
birde üst dişlerinin tamamınımı yaptırdın yani toplam kaç diş?ben biraz araştırdım lamine kaplamayı yalnızca estetik amaç güdüldüğünde yaprak lamine deniyor takma tırnak gibi dişin üstüne yapıştırıyorlar.bu öyle bir uygulama değil sanırım dimi?o konuda bir bilgin varmı?birde ne kadarlık ömürleri varmış yani o kadar para verince uzun süre kullanmak istiyor insan.çok soru sordum kusura bakma canım cevaplarsan sevinirim

Teşekkür ederim canım evet doktorum konu hakkında bilgi verdi zaten benim alt dişlerimde problem yoktu asıl problem ve renk olayı üst dişlerimdeydi alt dişlerimde bir temizleme işlemi oldu dişlerimi temizleme konusunda tabikide eskiye göre biraz daha özenli olmam gerektiğini iletti diş temizliğimi düzenli olarak yapıyorum artık zaten öylede olması gerekiyor ben eskiden çok özensizdim dişlerime fırçalamayı bile aklıma geldikçe yapıyordum :KK43:

Toplam 6 diş yaptırdım yok benımkısı oyle değil benimkisi tam kaplandı ve en iyi malzemeden olsun istedim aslında sordum onuda kaç sene kullanırsınız diye ama inanın su anda hatırlamıyorum aradan 2 3 ay gectı bana dedıgı yanlız dısı kırıcı sert bırseyler yemezsenız dısınıze ozenle bakıp temızlıgı konusunda tıtız davranırsanız çok uzun omurlu oldugu

mavis81
17-05-10, 05:05
anladım canım teşekkürler cevapların için.gerçekten çok uygun yaptırmışsın 6sı birden 800 ise eğer.yok benim dişlerim kirli değil aslında beyaz ama ben normal diş rengimi 1-2 ton açtırmayı düşünüyordum onun için sordum.yinede sağol canım

_emirinannesi_
17-05-10, 05:05
6 dişin 800 liraya olduğunu sanmam..
çok çok ucuz...
tanesi 800 demiştir arkadaş..

mavis81
17-05-10, 08:05
evet bende ilk başta öyle düşünmüştüm ama arkadaş benim yaptırdığım iş 800 lira demiş.öyle olsaydı 4800 lira der diye düşündüm.evet ya bu konudada bizi aydınlatırsan sevinirim arkadaşım.

rozelinda
17-05-10, 08:05
Ben de epeydir bu lamine kaplama ile ilgili bilgi topluyorum.Anladığım kadarıyla farklı ama benzer yöntemler var. Kiminin malzemesinden sanırım daha pahalı, yaprak poselen dediklerim özellikle, onların tanesini 400TL den yapan var-1000 Tl yede..sanıırm birazda bu iş rant sağlıyorlar doktorlar..o yüzden pek güvenemedim açıkcası..

mavis81
17-05-10, 10:05
september sanırım sende benim gibi yaprak porselen düşünüyorsun.bilgi topladığına göre belki bana yardımcı olabilirsin.acaba normal lamine ile yaprak lamine arasında kullanım olarak bir fark varmıdır?yani daha uzun ömürlü olması açısından soruyorum.çünkü sadece biraz daha estetik olsun diye dişlerimi küçültmek istemiyorum ben.ancak onca para verip yaprak porselen yaptırıp birkaç yıl kullandıktan sonra değiştirmekte işime gelmez doğrusu.sence hangisi daha doğru bir seçim olur?

rozelinda
17-05-10, 12:05
mavis81 merhabalar, ben burdan bu işlemi yaptırıp uzun süredir kullananları duydum.Araştırdığıma göre malzemesi kaliteli ve kullanımıda güzel olursa çok uzun süreler kullanılıyor deniliyor. Bende sizin gibi dişlerimi kestirmek istemiyorum, çok sağlıklılar, malesefki görüntü bozukluğu çarpıklığı var.O yüzden yaprak lamine daha mantıklı geliyor.

Sevginingucu
22-05-10, 17:05
september06
mavis81 merhabalar, ben burdan bu işlemi yaptırıp uzun süredir kullananları duydum.Araştırdığıma göre malzemesi kaliteli ve kullanımıda güzel olursa çok uzun süreler kullanılıyor deniliyor. Bende sizin gibi dişlerimi kestirmek istemiyorum, çok sağlıklılar, malesefki görüntü bozukluğu çarpıklığı var.O yüzden yaprak lamine daha mantıklı geliyor.
Çok doğru düşünmüssünüz gerçekten

rozelinda
24-05-10, 07:05
Sevginingucu
Çok doğru düşünmüssünüz gerçekten
Şimdilik tek doktorla görüştüm, bugün başka yerle daha görüşeceğim, gelişmeleri bildiririm size..12 diş için 6000TL istediler, çok fazla geldi fiyat, başka yere bakacağım. Bu arada doktor bu iş için çok uygun olduğunu söyledi dişlerimin..

laracroft
28-05-10, 20:05
12 dis 6.000 lira normal... Ben 4 de dis yaptirdim laminate veneer tanesi 250 euro'dan.. Sevginin gucu dislerin harika olmus benimkiler de cok guzel oldu cok mutluyum :))

rozelinda
29-05-10, 06:05
laracroft
12 dis 6.000 lira normal... Ben 4 de dis yaptirdim laminate veneer tanesi 250 euro'dan.. Sevginin gucu dislerin harika olmus benimkiler de cok guzel oldu cok mutluyum :))
Bana çok gelmişti ama piyasa böyleymiş canım, ben daha az olur diye tahmin etmiştim. Ortama fiyatları böyle yani..Peki memnunsun değilmi, ön dişlerini rahatça kullanabiliyor musun?

laracroft
29-05-10, 16:05
Ya simdi daha yeni ya, ustune titriyorum odum patliyo birsey olcak diye :)) Ben eskiden de elmayi ya da tostu falan da isirip kopartarak yemezdim su an da degisen birsey olmadi, ilk zamanlar icin birsey isirmamaya ozen goster dendi, goruntusu mukemmel cayi kahveyi asitli icecegi kestim abur cuburu da.. Daha n'olsun :))))

mavis81
29-05-10, 17:05
ay hiç çay kahve kola falan içemiyormusun?bu benim için imkansız bişey akannehir

şüko
30-05-10, 07:05
ben her türlü şeyi yiyip içiyorum...kola kahve çay v.s. bir sene olacak haziranda...laminatelerin en önemli özelliği kola çay gibi içeceklerrin renginden etkilenmemesi diye biliyorum ben...elmayı falan ısırırak yiyiyorum...

mavis81
30-05-10, 11:05
ay evet ya 2 dişim daha estetik dursun diye bütün zevklerimden hayat boyu ödün veremem ben.şüko içimi rahatlattın