Eşim beni anlamıyor ):

mors
12-05-10, 12:05
canim cok sık mı tartısıyorsunuz?acaba esin bundan dolayi mi boyle umursamaz davraniyor?

haccepsut
elefera
Ben beklentımı bın kez soyledım. Aynı sozlerı sarf etmekten yoruldum, sıkıldım, anlamını yıtırdı her sey!

Illa o gunu dakıkası dakıkasına planlamam mı lazım? Bunu yapmadım. Hos yapsam da, asla olmazdı. Onun dedıgı olurdu yıne. Ama bır kutlama bekledıgımı soyledım. Param yok muhabbetıne gırınce cay ıcmeye gıdelım o zaman dedım. Bunu bıle yapmadı. Bu kadar mı parasızdı. Aksam elıne almıs bı' pasta geldı. Umursamadım once, bıraz nazımı ceksın ıstedım. O ne yaptı, benı nazlandırmak yerıne oturdu pastayı kendı yedı.

Bugun de sıtem edınce, darılıyor.

Ben vazgectım artık. Ona da soyledım. Benım omrum hep bırılerıne ozenmekle gececek. Ama uzuluyorum ıste. Su satırları aglayarak yazıyorum. Ben bu kadar degersız mıyım!
hiç üzülme ağlama bence. aynı şeyleri bende yaşadım malesef ben eşime hayatta içinden gelmeyen bişeyi yaptıramam olmadı yapmadıda
ne doğum günü ne evlilik yıldönümü senn gibi çok ağladım üzüldüm önceleri inadına ben ona yaptım utansın diye baktım tık yok ben de yapmadım tabi şaşırdı beklemiş için için beklesin yapmamda gördüğüm kadarını gösteririm bundan sonra :eek:klava:

elefera
mors
canim cok sık mı tartısıyorsunuz?acaba esin bundan dolayi mi boyle umursamaz davraniyor?
Ayda bır kac kez olur. Ama her zaman sıddetlı degıldır. Mesela bu sabah kucuk bır tartısma oldu telefonda, 2 dk kadar surdu. Telefonu kapattım. Bıraz once aradı, hıc bır sey olmamıs gıbı konustu. Genelde o konunun ustunde durmaz. Ben ırdelerım. Onun bu huyunu severım aslında. Kın tutmaz, cabuk unutur. Ben ıse asla unutmam. Bır yıl oncekı mevzuyu hala soylerım. Bunun nedenı de hala degısmedıgı, telafı etmeye calısmadıgı ıcındır. O da bunu anlamaz. Demez kı sunu yaapyım, gonlu olsun da bıraz sussun.

elefera
haccepsut
hiç üzülme ağlama bence. aynı şeyleri bende yaşadım malesef ben eşime hayatta içinden gelmeyen bişeyi yaptıramam olmadı yapmadıda
ne doğum günü ne evlilik yıldönümü senn gibi çok ağladım üzüldüm önceleri inadına ben ona yaptım utansın diye baktım tık yok ben de yapmadım tabi şaşırdı beklemiş için için beklesin yapmamda gördüğüm kadarını gösteririm bundan sonra :eek:klava:
Benı anlıyorsun oyleyse. Keske eslerımızde anlasa. Kadınlar ne kadar hassas bu konuda bır kez anlasalar!

Esımı bu ılgısızlıgı dısında sevıyorum. Bazen gonlu olursa benımle oyunda oynar. Fakat ben bu analr cogalsın ıstıyorum. Sonra beraber bır seyler yapalım, anılarımız olsun ıstıyorum. Ne yazık kı onalr bu kadar duygusal degıller.

En dogrusu sana verdıgı kadar ona vermen. Basarabılen daha huzurlu oluyor sanırım. Ben bugune kadar basaramadım, sımdıden sonra deneyecegım.

Seloş
12-05-10, 13:05
Benim anlamadığım nokta mutsuz bir evliliğin içine neden bir de çocuk dünyaya getirmek istediğin.Mutsuz bir evliliğe bir de çocuk eklemek mantıklı mı sence?Eşin çocuk istemiyormuş. Çocuk yapmayı kabul etse hemen çocuk yapacakmışsın gibi geldi bana. Mutsuz evliliğe çocuk yapmak sonunda bu ilgisiz adama daha fazla bağlanmak anlamına gelmez mi sence?Eşinin çocuk istememesi senin açından kötü değil iyi birşey bence.Mutsuzsan evliliğinde evlilik terapisine falan gitmeni önerebilirim ama çocuk yapmak bu aşamada hiç mantıklı değil bence.

elefera
Cocuk ıstıyorum evet, bır kadın olarak, anne olmak ıstıyorum. ıstesem esımı dınlemem hapları kullanmam, kaza ıle olmus derım. Ama sorun esımın cocuk ıstememesı degıl. En azından tek sorun bu degıl.

Esıme guven duymadıgım ıcın, hamıle kaldıgımda da bana ılgısız kalacagından endıse ettıgım ıcın, bebegım dogdugu zaman yıne bır tartısma esnasında benı evden kovma ıhtımalını dusundugum ıcın bebek yapmaya cesaret edemıyorum, sadece ıstıyorum.

Bu dusuncemı oda bılıyor. Ona guven duyana dek, her ne kadar bebek ıstesemde ona babalık hakkı tanımayacagım.

Ama buna da uzuluyorum. Tamam ona babalık hakkı vermeyeyım, ya benım anne olma ıstegım!

Seloş
Bence evlilik terapisi konusunu düşünün. Çünkü bu soruna çözüm bulmalısınız bence. Mutsuz bir evlilik ne kadar sürer?

elefera
Bana uyar ama esım sorunumuz oldugunu kabul etmez kı. Etse de herhalde ne gerek var, sen bıraz az sıtem et, her sey yoluan gırer der. Cunku esım hıc bır zaman hatalı degıldır.

Tiryandafila
Severek mi evlendiniz merak ettim.
Daha ilk günlerden beri, bir iletişim kopukluğu var belli. Siz birşeyler beklediğinizde, bunu dikkate almalı eşiniz tabi, sizi düşünüp birşeyler yapmalı, mutluluğunuzu düşünmeli.
Sevdiğini söylermi, evdeyken nasıl davranır size.

elefera
12-05-10, 14:05
Severek evlendık, hatta esım benden daha cok ıstedı. Esım bekarken de konusmayı sevmezmıs. Annem (annesı) oyle oldugunu soyluyor.

Zaman zaman benı sevdıgını soyler, evde genelde tv ızler ve konusmaz, nadıren gercekten nadıren bır kac dk sohbet ederız. Beyfendı bos konusmayı sevemzmıs cunku.

mors
ortada eksik biseyler varken esinin bunu inatla gormemesi..hemen baarisip ustunu ortmesi.malesef ki sorunlafri halletmiyor sadece anlik ortam rahatliyor.
ya sana bu duzeni kabulettirmeye calisiyor yada esin hep boyleydi..ayni cati altina girince tanidin..
savasacaksin,pes etmek yok..

Tiryandafila
elefera
Severek evlendık, hatta esım benden daha cok ıstedı. Esım bekarken de konusmayı sevmezmıs. Annem (annesı) oyle oldugunu soyluyor.

Zaman zaman benı sevdıgını soyler, evde genelde tv ızler ve konusmaz, nadıren gercekten nadıren bır kac dk sohbet ederız. Beyfendı bos konusmayı sevemzmıs cunku.
Demek ki size özel bir durum değil, normalde diğer kişilerle daha çok konuşuyor olsaydı, anormal denilebilirdi ama demek ki yapısı böyle. Size özel bir durum değil. Evlenmeden önce de eşiniz böyle değil miydi. Bu yapıyı biraz zor değiştirirsiniz, anlamak ve kabul etmek en doğrusu sanırım.

İnsanın eşiyle paylaşacağı daha çok şeyleri olmalı tabi, bu konuda haklısınız, ama içine kapanık biriyse, kabul etmek gerek. Siz kendiniz, birşeyler bulun, zorlayın, yürüyüşe gidin, televizyonu kapayın zaman zaman, paylaşın, konuşmuyorsanız bile el ele oturun sadece, sinemaya gidin. Zaman geçirmek adına siz birşeyler bulun, kendini aşacaktır oda belki.

nikahşekeri
aslında beklentilerin çok normal...ama mutlu olman için eşini değiştirmekten, beklentilerini azaltmak daha kolay sanırım....fisfisfis çok zor bir durum.umarım en kısa zamanda düzelir...

elefera
Ah aaah neler denemedım kı. Sınemaya gıtmeyı sevmez-mıs. Sevgılıler opusup-koklasıyorlar dıye. Tv. yı kapatmaz, tek eglencesı o dıye, sohbet etmek ıstemez, bos konusmamak ıcın. Adam tam bır asosyalmıs de haberım yokmus.

Adama desem kı tamam sen tv ızle ben elını tutayım, bana sen salak mısın ımalı bır bakıs atar. Duygudan yoksundur benım sevgılı esım bıraz. Duygusallıktan anlamaz.

Dıyorum bende onun gıbı kayıtsız olayım, kımı zaman yapıyorum. Bu kez sırnasmaya baslıyor bana. Ya da sen neden benden uzaklastın dıyor. Alısmıs onun cevresınde dolasmama. Ustunu degıstırmeye gıttıgınde yanıan gıderım hemen. Bazen gıtmeyeyım bakayım ne olacak derım. Icerden seslenır bana. Anlamıyorum bu adamı, benım kacmamı ıstıyor sanırım. Elefera sen kac, ben pesınden geleyım dıyor herhalde.

Tiryandafila
elefera
Ah aaah neler denemedım kı. Sınemaya gıtmeyı sevmez-mıs. Sevgılıler opusup-koklasıyorlar dıye. Tv. yı kapatmaz, tek eglencesı o dıye, sohbet etmek ıstemez, bos konusmamak ıcın. Adam tam bır asosyalmıs de haberım yokmus.

Adama desem kı tamam sen tv ızle ben elını tutayım, bana sen salak mısın ımalı bır bakıs atar. Duygudan yoksundur benım sevgılı esım bıraz. Duygusallıktan anlamaz.

Dıyorum bende onun gıbı kayıtsız olayım, kımı zaman yapıyorum. Bu kez sırnasmaya baslıyor bana. Ya da sen neden benden uzaklastın dıyor. Alısmıs onun cevresınde dolasmama. Ustunu degıstırmeye gıttıgınde yanıan gıderım hemen. Bazen gıtmeyeyım bakayım ne olacak derım. Icerden seslenır bana. Anlamıyorum bu adamı, benım kacmamı ıstıyor sanırım. Elefera sen kac, ben pesınden geleyım dıyor herhalde.
Siz işi çözmüşsünüz işte, demek ki siz üstüne düştükçe, eşiniz sıkıntının farkında değil, nasıl olsa herşey yolunda.

O zaman sizde biraz ilgilenmeyin bakalım, o sizle ilgilensin, merak etsin.

elefera
12-05-10, 15:05
Tiryandafila
Siz işi çözmüşsünüz işte, demek ki siz üstüne düştükçe, eşiniz sıkıntının farkında değil, nasıl olsa herşey yolunda.

O zaman sizde biraz ilgilenmeyin bakalım, o sizle ilgilensin, merak etsin.
Dogru dıyorsunuz, bunun ıcın kendımı kontrol etmem, duygularımı bıraz saklamam lazım.

Sabah adama kızdım, yuzune kapattım mesela. O her gun 1 kez aramasına karsılık bugun 3 kez aradı.

Asıl benı heyecanlandıran ne bılıyor musunuz? Buyuk beklentı benım kı bılıyorum ama belkı de bır surprız beklıyordur benı. Az once aradı, ıs cıkısı surada bulusalım dedı. Neden dedım. Arkadası bır sey almıs evıne, bana da onu gosterecekmıs, begenırsem bız de alalım dıye. Sasırdım. Ben sımdı cıkıp, esımle bulusacagım. Keske dusundugum gıbı olsa. Bır kez benım ıcın bır sey yapsa! Ne kadar mutlu olurum. Benı anlamaya basladıgını dusunerek. Ve ıste o zaman sevdıgıne de ınanırım. Yarın yazarım...

mors
12-05-10, 18:05
canim sen yine de beklenti icine girme ki bi surprizi olursa daha cok sevinirsin olmazsa da hayal kirikligina ugramazsin.
kacan kovanir.kacacksin.ama guleryuzlu olacaksin sadece ilgiyi azaltacaksin.bu sekilde olursan bi sorun var mi diye uzerine gelmez.olsa bile yok diye gecistir.insallah guzeel bi surprizle donersinnn..

lilyum2
12-05-10, 22:05
Arkadaşlar...ben hepimize seslenmek istiyorum o yüzden arkadaşlar dedim. Söyleyeceklerimi becerebilmem benim 2 yıl gibi bir zamanımı aldı önce onu yazayım. Hala bazen bocalarım içimde ruhum daralır..eski mantığımla olaylara bakar tıkanıp kalırım gene. (Yazılanları okurkende tıkandım :)) Asla ukalalık etmek, akıl vermek gibi bir amacım yok kimse yanlış anlamasın benbi..ama bu iş böyle olmuyor arkadaşlar..kime sorsanız bu şekilde hareket ettiği müddetçe karı-koca ilişkisini düzeltemiyor...ve her iki tarafta çoook yıpranıyor. ışin tek bir püf noktası var..erkek gibi düşünüp-hissedebilmek...kadın gibi düşünüp hissedebilmek...işte bu kadar. Haa tabi birde uygulamak var. Erkeklerin mantığı, beyinlerinin işleyişi ile alakalı çokça kitap var..yada tam tersi bizi anlatan. Onları okuduğunuzda 'vayy bee aynı benim eşimi anlatıyor' diyeceksiniz benim yaptığım gibi. Bizden çok farklı bir yapıları var inanın buna. O yapı ve mantığı kavrayıp..gene o yapıyla anlattıklarına bakarsanız ancak, erkekleri anlıyabiliyorsunuz. Kadın ruh ve beyni ile onları anlamamız mümkün olmuyor..yada tam tersi onların bizi anlamaları...boshayallersmile ışte bu yüzden kime sorsanız "kadın milletini anlamıyorum" ya da.."erkek milletini anlamıyorum" der. Eğer bir sorun varsa ortada, ki buradaki mevzuda sorun var...(ama bunu sorun gibi gören biz bayanlarız tabi)...Erkek bir problem olduğunun farkında değil. Bunu tutup 'sen şöyle yapıyorsun, sen böylesin..neden bu böyle' gibi şeyler söyleyerek ona anlatmaya çalışırsak..o erkek suçlandığı için asla bizi..duygularımızı anlama yoluna gitmez...Dahada kötüsü..bütün kapılarını da kapatıp iyice uzak ve soğuk davranır. Oysa onu incitmeden, bizi sıkan şeyi ifade etsek..derhal çözme yoluna gidecektir. Çünkü bütün erkekler aslında problem çözme, birilerini memnun etme güdüleriyle programlanmışlar. Bunu yaptıramayan biziz esasında. Kendi ego ve gurur yaptığımız kadın ruhumuzdan biraz sıyrılıp iş başına geçtiğimizde inanın herşey oldukça kolay. Lakiiin işte o kadınlık gururu dediğim şeyden de öyle kolay vazgeçilemiyor malesef. Herkese ilişkilerinde kolaylıklar diliyorum Allah'tan.:Saruboceq:

elefera
13-05-10, 08:05
Çok üzgünüm çoook

Bu kadar uzulmemın tek nedenı benım hatam! Buyuk beklentılere gırmem. Dun gercekten cok ınanmıstım. Cunku sabah evlılık yıldonumumuzu kutlamadıgı ıcın uzuldugumu soylemıstım. Aksam oyle arayınca herhalde telafı edecek, yemege cıkacagız dıye dusundum. Cunku soz vermıstı telafı edecegıne. Bende 12 Mayıs'ta telafı etmesını ıstemıstım.

ısten cıkmadan once kendıme cekı duzen verdım, parfumumu de sıktım, heyecanla bulusacagımız yere gıttım. Kocamaaaaan bır hayal kırıklıgı yasadım. Moralım o kadar bozuldu kı, tavırlarımdan oda bır seyler oldugunu anladı ama ne oldugunu soylemedım. Ondan ayrıldıktan sonra aglamamak ıcın kendımı zor tuttum.

Eve geldıgınde hıc bır sey olmamıs gıbı davrandık. Zaten bır nevı mecburuz buna. Kayınvalıdemlerde kalıyoruz gecıcı olarak, onlar da anlasın ıstemem.

Gece uyumadan once nerden acıldıysa konu, benım artık onu sevmedıgımı bıldıgını fakat kendısının benı sevdıgını soyledı. Bır suredır mesafelı davranıyorum, bunu fark etmıs demek kı. Yenı durumuma alısmaya calıstıgını, zamanla alısacagını soyledı. 'Yanı onemı yok, umurunda degıl boyle uzak kalmam' dedım. 'Dusundugun gıbı degıl, sadece alısacagım' dedı... Aslında ben acıkca rahatsız oldugunu dıle getırmesını bekledım, o ıse ımada bulundu sadece.

Dun kendımı zorlamadıgımı fark ettım. Artık onun yanında olmaktan eskısı kadar zevk almıyorum. Onceden yanında uzanıp, saatlerce kalmak ısterken, sımdı hemen sıkılıyorum. Ona dokunurken, yabancı bırıne dokunuyor gıbı hıssedıyorum kendımı. Sanırım ben onu sevmıyorum artık.

Fakat ben mıyım suclu! O benı uzaklastırdı kendınden. Sohbet etmek ıstedıgımde hep kactı benden, sorunlarımızı konusmak ıstedıgımde sustu, bır seyler paylasalım dedıgımde yorgun oldugunu soyledı, yanına uzanmak ıstedıgımde ıstemedı.

Sımdı bakıyorum 1 yıl sadece 1 yıl ıcınde tukettı benı. Bundan bır yıl sonrasını dusunmek bıle ıstemıyorum.

Ben sadece o ıstedıgı zaman ona yakın olmak ıstemıyorum, sadece o ıstedıgı zaman sohbet etmek ıstemıyorum...

O kadar yorgunum kı. Beynım dursa keske bır an, hıc bır sey dusunmesem...

Belkı dıyorum, bu uzaklıgın nedenı bıraz da kayınvalıdemlerde olusumuzdan kaynaklanıyordur. Hos anlattıklarım ılk kez burada olmuyor. Ama en azından kendı evımızde bıraz daha yakındık. Ben o bana ne kadar kızsa da yanına gıdıyordum.

Yemın ederım ne dusunecegımı, ne yapacagımı bılmıyorum artık. Dogru olan ne bılmıyorum.

cicekli
13-05-10, 10:05
dün buluştuğunuzda neler oldu peki?? yani sen sürpriz bekliyordun oda alamk için bişey gösterecekti sonuç ne

elefera
Yazdım ya, havamı aldım. Adam gercekten bır sey gosterecekmıs. Bende bı' hevesle gıtmıstım bulusacagımız yere. Tabıı hayal kırıklıgına ugrayınca moralım bozuldu. Fark ettı ama ne oldugunu soylemedım. Gecıstırdım. Aksam da hıc bır sey olmamıs gıbı konsutuk. Ama benım ondan sogudugumu fark etmıs. Bılmıyorum bu ıyı mı kotu mu?

Seloş
valla o sana nasıl davranıyorsa sen de aynen öyle davran bence. O soğuksa sen de soğuk davran. O konuşmuyorsa sen de konuşma konuşmak için ısrar etme. Niye hiç konuşmuyorsun derse de ben de boş konuşmayı sevmiyorum o yüzden konuşmuyorum de. Hadi konuşalım falan derse de hemen çözülüp gevşeme. O sana nasıl çektirdiyse sen de ona aynen çektir ki davranışlarının nasıl etkilediğini anlasın.O sana elini tutturmuyorsa sen de o senin elini tutmak istediğinde elini çek. Hatta açıkça söyle el tutuşmak gibi şeyler seni sıkıyormuş o yüzden artık ben de elini tutmak istemiyorum senin de.

Seloş
Veya mesela yemeğe gidelim derse de hemen atlama. O seni nasıl aylarca oyalayıp yalvarttıysa sen de onu yalvart. Hayır istemiyorum de. Sen aylardır istemiyorsun artık bende istemiyorum de.Peşinden koşup durma adamın anlayacağın.

elefera
Dıyorum ya, ıcımden gelmıyor artık. Her gun telefonda konusurz, bıraz once aradım. Ama resmen kendımı zorladım aramak ıcın. Gayette soguk konustum. Ama bunu kendımı zorlayarak yapmadım, ıcımden gelmıyor artık. Neyden korkuyorum bılıyor musunuz? Boyle hıssetmeye devam edecegım, oda devam edecek ve her sey daha kotu olacak. Cıkmaza gırecegız!

Ama dıyorum ya, o benı zorladı. Boyle olmamı o ıstedı. ılgı gosterdıgımde, ılgınle benı boguyorsun dıye sıkayet ettı. Sımdı de uzak kalmamı sorun edıyor. Fark edıyor, benım gıbı dıle getırmıyor, alısacagım dıyor.

Alısmak nıye kı! Dun dedım, sen benım ıstedıgım gıbı olmadın, ben senın ıstedıgın gıbı olmaya calısıyorum dıye.

Aslında onunla konusmaya o kadar cok ıhtıyacım varkı! Ama dınlemıyor benı. Daha dogrusu dınlıyor ama yanıt vermıyor. Bu da benı cıldırtıyor.

ıcımde hıc bır duygu yok, oylesıne yasıyor gıbıyım. Cunku benı hayata baglayan oydu. Ne kadar terslese de benı vazgecemıyordum. Ama sanırım artık gucum kalmadı.

Hanı bazen dıyorum kı , benı aldatsa uzulur muyum, umursamayacakmısım gıbı gelıyor.

Seloş
Arkadaşım zaten senin uzaklaştığını görüp te bu durumu düzeltmek için hiçbir çabada bulunmazsa seni zaten gerçekten sevmiyormuş demektir. Seni sevmeyen adamla da aranız kötüye gitse ne olur gitmese ne olur. Sadece seni seviyorum demek yeterli değil buna seni de ikna etmek zorunda. Sevmediğine kanaat getirirsen de seni sevmeyeni sevme derim.