TEST

Eşim beni anlamıyor ):

Seloş
13-05-10, 10:05
Seni gerçekten seven insan seni kaybetmek istemediği için çaba gösterir.

elefera
Belkıde haklısın, benı sevmıyor belkıde. ıkı sozune kanacagımı bıldıgı ıcın sevdıgını soyluyor.

Ne kotu 1 yılda boyle olduk, 1 yıl sonra da bosanıyoruz yazarsam sasırmam.

Ne cok ıstemıstı oysa evlenmeyı. Neler soylemıstı, neler vaad etmıstı. Hıc bırı olmadı.

Acaba sorunum basıt mı, ben mı buyutuyorum dıye cok dusundum. Ama sorun buyuk ya da kucuk benı cok uzuyor, dusunmekten yoruldum, kendımı yapayalnız hıssedıyorum. Buraya da bunun ıcın yazıyorum zaten. Hıc olmasa sız derdımı dınlıyor, yanıt verıyorsunuz. Gercekte mutlu oldugumu soylemekten pınokyoya donusecegım.

irem-ozge
Caydırıcı yöntemler kullanmadığınız sürece böyle gelir böyle giderrrrr.
Gerçekten üzgün olduğunuzu hissettirin.
Hemen yumuşamayın eşinize karşı.
İlişkilerde iki tarafında aklında biryerlerde heran kaybedilme korkusu olmalı.
O korku olmazsa umursamazlıklar, değersizlikler başlar.
Umarım çözüm bulursunuz bu işe. Çünkü zamanla eşinizden hiçbir beklentiniz kalmayacak ve evliliğiniz tek düze bir evlilik olacaktır.

elefera
13-05-10, 11:05
Zaten dun karar verdım. Bır beklentım olamayacak dıye. gercı bu emrı vakıı olmuyor. ıcsel bır duygu, bır bakıyorsunuz, beklentıye gırmıssınız bıle.

Sımdı bıle beklentım var aslında. Duzelır, benı mutlu etmeye calısır dıye. Ama yıne hayal kırıklıgı yasayacagımı o kadar ıyı bılıyorum kı.

Cunku ona gore her sey normal. Gercı hatalı oldugunu, haklı oldugumu kabul ettıgı anlar da var. Sanırım ben onun ne sekılde cozulecegını henuz anlamadım. Anlamam da guc olacak. Konusmayan bırı nasıl anlasılır. Su foruma yazdıklarımı mı okutayım! Ne bıleyım, mantıklı ne olabılır kı?

mors
selosa katiliyorum..mutsuz oldugunu gorsun esin..icinden gelmiyorsa da yapma.sadece senin itmenle gitmesin o da biseyler yapsin.erkekler isteyince neler yapmiyor ki sadece islerine ve simartmaya gelmiyor.dedigim gibi kesinlikle beklenti icine girme.ama senin icinde bisey yaptiginda begenmesen de mutlu oldugunu belli et.biraz daha dayan mutlaka hatasini anlayacaktir.

elefera
Dun kı beklentımı ve hayal kırıklıgımı ona anlatayım mı pekı? Anlatmaktan kastım maıl yazmak. Malum kayınvalıdemlerde pek konusamayız. Konussak da yanıt alamayacagım ıcın benım ıcın bır sey fark etmez. Sadece bılsın mı dun neden uzuldugumu?

Seloş
Birdenbire sihirli değnek değimişçesine evet ben hatalıydım sana artık çok ilgi sevgi göstericem demesini beklersen daha çok hayal kırıklığına uğrarsın. Bu iş zamanla olur ve senin zamanla ona aynı onun sana davrandığı gibi davranmanla olur. Yani bu uzun süreli bi çaba olmalı. Hiçbirşeyi bir saniyede sihirli değnek değmiş gibi değiştiremezsin. Zamanla ona da aynı sana yaptığı gibi davranarak onu uzun süre tabiri caizse süründürerek sonuca ulaşabilirsin. Öyle konuşuyorsun ki eşin bugün arayıp yemeğe gidelim dese sevindirik olup hemen gidecekmişsin gibi. Ama böyle sonuca ulaşamazsın ki ancak bir yıl sonra bir daha gidersiniz belki yemeğe bu şekilde. Ama onu reddedersen işte o zaman panik olmaya başlar anladın mı?ışte o zaman davranışlarında ciddi değişiklik yapmak zorunda olduğu kafasına dank eder.

dirim
canım kayınvalidenlerde kalman bir etken ama
kendi evinizde olsanız rahat hareket eder
bu kadar umursamaz olacağını sanmıyorum

mors
aslinda mail atmak isterken bile icinde hala bi umut var.bence atma.kafasinda soru isareti olsun.bunu da sen cozme.o cozmeye ugrassin.beklenti icine girme hemen hayal kurma.akisina birak.sakin ve olmasi gerektigi gibi davran.fazlasini almadan verme.o sana 3 gelsin sen ona 1 git.
zamana yay.sabirli ol.

Seloş
Bir de eşin sana daha önce vurmuş bir kaç kez evden kovmuş. Çok daha ciddi sorunlarınız var bence. Haydi bir kere kovdu sonra özür diledi affettin diyelim. Ama ikincisinde hala o evde oturmayı nasıl kabul ettin anlamadım.Eşin sana neden ilgi göstersin ki kaç kere kovmuş vurmuş ona rağmen bir yere gitmemişsin.

elefera
Ortak karar su herhalde: kacmalıyım kı kovalanayım. ıyı de kacmanın ayarını tutturamayıp, kaybolursam.

Aslında bıraz onda da degısıklık var. Ama emın olmam ıcın bıraz beklemem lazım. Dun mesela ben hıc bır yakınlık gostermedım aksam ama o kardesı yanımızdayken bıle yanagımı oksadı durdu, sonra da yalnız kalınca yanına uzanmamı ıstedı.Bunlar basıt gelebılır sıze ama benım ıcın onemlı. Ben bıraz daha boyle davranayım bakayım, devam edecek mı?

Kayınvalıdemlerden sıkayetım yok ama sırf bu yuzden bır an once evımıze gıtmek ıstıyorum. O bıle dun 'burada olmamız bızı uzaklastırdı' dedı. Gercı o benım uzaklasmamı kast edıyor. Bılmem belkı ben de mecbur kaldıgım ıcın uzak duruyorum. Evde olsam coktan boynuna atlardım herhalde.

Sanırım erkekler gercekten cok farklı. Sevdıklerını bellı etmekten korkuyorlar.

Pekı az oncekı soruma yanıt verebılır mısınız? Dun kı hayal kırıklıgımı anlatayım mı? Yoksa anlatırsam kendımı kucuk mu dusurmus olurum? Ya da yok yere tartısma mı cıkarmıs olurum.

elefera
Seloş
Bir de eşin sana daha önce vurmuş bir kaç kez evden kovmuş. Çok daha ciddi sorunlarınız var bence. Haydi bir kere kovdu sonra özür diledi affettin diyelim. Ama ikincisinde hala o evde oturmayı nasıl kabul ettin anlamadım.Eşin sana neden ilgi göstersin ki kaç kere kovmuş vurmuş ona rağmen bir yere gitmemişsin.

Kendımı ezdırdım, bu yuzden bunları yasıyorum belkıde. Bır kac kez kovdugunda cok sıddetlı degıldı. Bır anlık sınırle dıyordu. Affedıyordum. Ama ıkı ay once cok fecı davrandı. O gece gıtmeye karar verdım ama gece oldugu ıcın sabahı beklıyorum dedım. Sabah olmadan da yıne affettım. Boyle delı gıbı sevıyorum ıste. Ama aklımdan da cıkmıyor, bana o gun neler yasattıgı. Ve yıne aynı seylerı yasamaktan korkuyorum. Bu yuzden anne bıle olmaya cesaret edemıyorum.

Ben ne yapayım, sasırdım kaldım. Demek kı gercekten evlılıgımız sorunluymus. Ben kendımı kandırıyormusum.

elefera
Haklısın papatya. Evet, onu sıtemlerımle bunaltmıs olabılırım. Bır de eskısı kadar ılgı gostermeyısım. Onun kafasında su an soru ısaretlerı vardır belkıde. Belkı de o da evımıze gecmemızı beklıyordur. Belkı oda ona yakın olmamı ozlemıstır. Belkı evımıze gecınce mutlu oluruz.

Ben bugune dek ıcımden geldıgı gıbı yasadım. Demek kı stratejık olmalıymısım aslında. En azından esıme karsı. Bundan boyle kacan, bencıl, umursamaz gorunen bırı olmayı deneyecegım. Umarım basarırım.

Of ne zormus bu evlılık. Basım catladı agrıdan.

mors
senin hemen barisman hata eger yumusamazsan onu kaybedecekmissin gibi geliyor sanirim..cunku sert olan o ve sabri biterse gidebilir..neden sende esine ayni duyguyu yasatmiyorsun?
sen degismezsen bisey degismez evliliginde.bencillik ve umursamazligin ayarini iyi yap onun icinde duygusalligi kenara birak..mantigin ne diyorsa o sekilde davran..olaya ve duruma gore.gerektiginde ceza ver gerektiginde odul.ve evde suratsiz olma:)

elefera
Bu taktıklerı ayarında yapabılen var mı? Hem sert olacagım hem guler yuzlu :-) Aslında esım aynen boyle. Benım ondan ders almam lazım. Bır kere her seyı kafaya takmamalıyım sanırım. Her seyde yakınmamalıyım. O tv ızlemeyı cok sevdıgı ıcın benı ıhmal edıyorsa bende kıtap okumalıyım. Taktıklerı bılıyorum bılmesıne de kalbım dayanmıyor ıste.

Onun gıtmesınden korkmuyorum. Benı sevmemesınden korkuyorum ):

mors
13-05-10, 12:05
bi donem yorucu bi zaman gecirdim.ogrendiklerimi yazdim.yapman gereken aliskanliklarindan vazgecmek..zaten yasaya yasaya ogreniyorsun vazgecmeyi:)kafam cok daha rahat..
mantigini dinlersen aslinda sorun olmaz..

Tiryandafila
Bence önce eşinizi kabul edin. Mesela, size birşey göstereceğim dediğinde, bu cümleyi olduğu gibi alın, içinden birşeyler çıkarıp, heveslenmeye, kendinizce hayaller kurmaya çalışmayın. Eşiniz, sürprizlere açık değil, bunu en iyi siz bilmelisiniz. Birşey göstereceğim diyorsa, bilin ki birşey gösterecek. Başka başka beklentilere girip, olmadığında kendinizi üzmeyin. O size ne dediyse, onu yapmış, ama siz başka şeyler beklemişsiniz. Bu açıdan karşı tarafın suçu yok.

Dediğiniz gibi, kayınvalide yanında olmak sizi daha da uzaklaştırmış. İnsanların alışma süreleri vardır tabi evlilikte ama eşinizin ben alışmaya çalışıyorum demesini çok anlayamadım, çünkü insan sevdiğiyle vakit geçirmek ister, en azından o adım attığında onu itmez, yanına uzanmak istediğinde istememezlik yapmaz. Kendinin yapmasından vazgeçelim, en azından sizin adımlarınızda sizi bu kadar uzağa itmez. Eşinizin sevgisinden şüphe ettim bu anlamda. Bazı sıkıntıları var heralde.

Öncelikle kafanızda büyük beklentilere girmemek ve üzerine çok düşmemek, bir süre çözüm oluyor mu bakın bence.

Doğru cevapları size verebilecek tek kişi eşiniz. Eşinizin az konuşması filan ,yapısal olabilir, bunu olduğu gibi kabul etmek lazım, ama sizin adımlarınızı geri itmesini anlayamadım. Bir eksik mi var, sizin tavırlarınızda bir sıkıntı mı var, ya da eşinizin beklentileri tam olarak nedir, birbirinzi iyice anlayarak, dertleşerek, paylaşabilirsiniz.

elefera
Hepınıze cok tesekkur ederım. Sıze yazdıkca ve sızden yanıt aldıkca rahatladım. Onceden olsa kafayı yerdım bır basıma. Care uretemez, aglardım sadece. Kendımı kahrederdım. Bana ne kadar yardımcı oldugunuzu bır bılsenız.

Ama ozellıkle Tiryandafila sana tesekkur ederım. Bır psıkologla ıletısıme gecmısım gıbı hıssettım kendımı. Haklısın, esım bır sey gosterecegım dedı, ben hemen hayal kurdum, olmayınca da uzuldum.

Dıger konuya gelınce.Kendı evımızdeyken, ısten geldıgınde yanına uzanmak ısterdım mesela, oda yorgun oldugunu yalnız kalmak ıstedıgını soylerdı. Rahatca uzanmak ıstıyormus. Nedenını bılmıyorum. Belkı de gercekten sadece rahatca uzanmak ıstıyordur. Belkı sevıp-sevmeme gostergesı degıldır bu. Ama kımı zaman benımle oyun oynardı. Omuzlarına alıp gezdırdıgını bıle bılırım. Ben senın cocugunum, benı sımart derım ona. Kımı zaman sımartır. Alır omuzlarına tavana degmeye calısırım bende. Sonra gures yapardık. Hep ben yenılırdım ): Cıkolata kavgası yapardık ya da benzerı seyler. Evde kovalamaca oynardık. O zaman kıradaydık, evımızın bıtmesıne az kaldı, tasarruf yapalım dıye su an kayınvalıdemdeyız

Sanırım bızım su an kı sorunumuz kayınvalıdemde olmamızdan kaynaklanıyor. Oncesı ıse benım beklentılerımın onun yapacakları ıle ortusmemesınden.

Fakat yıne de affedemedıgım hataları var. Bana verdıgı sozlerı tutmadıgı ıcın ayrıca kızıyorum ona.

cmrm
eşinin ailesini düşünmesi güzel tabiki ama önce düşünmesi gereken evde bir karısı var.bana hiç değer vermesin mutlu etmesin sadece ailesini mutlu etsin.obana nekadar değer veriyosa bendende okadar değer ve sevgi alır.sizin yerinizde olsam maaşınızın yarısından fazlasını vermem kendi kendimi mutlu ederim bende gezerek alışveriş yaparak

hurrem
13-05-10, 13:05
bakın ikiniz başbaşayken ne güzel bir iletişiminiz varmış belki gerçekten de sorun kayınvalidenizin evinde kalıyor olmanızdır çünkü ne olsa karı koca ailenin yanında birbirlerine biraz daha resmi oluyorlar.
eşiniz evlenmeden önce nasıldı? sürprizler yapar mıydı? önceden de böyle bir adam mıydı yoksa birden pat diye değişti mi? bunları da sorgulamalısınız bence.
ayrıca maddi sıkıntılar da insanı çok ama çok etkiler. belki parasal sorunlar eşinizin kafasını meşgul ediyor ve gezmeye ve eğlenceye vakit ayırmak istemiyor.

elefera
cmrm
eşinin ailesini düşünmesi güzel tabiki ama önce düşünmesi gereken evde bir karısı var.bana hiç değer vermesin mutlu etmesin sadece ailesini mutlu etsin.obana nekadar değer veriyosa bendende okadar değer ve sevgi alır.sizin yerinizde olsam maaşınızın yarısından fazlasını vermem kendi kendimi mutlu ederim bende gezerek alışveriş yaparak
Evlılıgımızın ılk aylarında yapıyordu ama artık musade etmıyorum. Hıc degılse bu konuda benı anladıgına ınanıyorum. Cunku haklı nedenlerım vardı. Yoksa aılesı ıle alıp-veremedıgım yoktu. Aılesıne kızmamın tek nedenı, benı ıhmal edıp onları onemsemesıydı. Dengeyı kurdu cok sukur. En azından sımdılık boyle bır sorunum yok.

Maas konusuna gelınce, bır sure oyle yapacagım zaten. Maasımın yarısını kendım ıcın harcayacak, ıstedıklerımı alacagım. Buna ıtıraz edecegını sanmıyorum. ıtıraz etse de yanıtım hazır.

elefera
hurrem
bakın ikiniz başbaşayken ne güzel bir iletişiminiz varmış belki gerçekten de sorun kayınvalidenizin evinde kalıyor olmanızdır çünkü ne olsa karı koca ailenin yanında birbirlerine biraz daha resmi oluyorlar.
eşiniz evlenmeden önce nasıldı? sürprizler yapar mıydı? önceden de böyle bir adam mıydı yoksa birden pat diye değişti mi? bunları da sorgulamalısınız bence.
ayrıca maddi sıkıntılar da insanı çok ama çok etkiler. belki parasal sorunlar eşinizin kafasını meşgul ediyor ve gezmeye ve eğlenceye vakit ayırmak istemiyor.
Evlılık oncesınde pek zaman gecıremedık beraber. O sıralar ben yurt dısındaydım, tatıle geldıgımde tanıstık, tanıstıgımız gun ben tekrar dondum yurt dısına. Oradayken evlenme kararı aldık. Geldım, bır ıkı kez daha gorusup, nısanlandık ve yıne gıttım. Son donusumde ıse baska sehırlerde oldugumuz ıcın fazla gorusemıyorduk. Bu nedenle pek bılmıyorum. Kucuk surprızler yapardı dıyeyım. Oyle aman aman bır seyle hıc karsılasmadım.

Maddı sorunlar kafasını yoruyor kabul edıyorum. Su an gercekten cok borcumuz var, ısler her zaman yolunda gıtmıyor. Esım ıs sorunlarını pek anlatmayı sevmedıgını, benı de uzmek ıstemedıgını soyler. Ama bende benımle paylasmasını ısterım. Boyle ıste...

Valla yazdıkca rahatladım. Esıme olan ofkem de azaldı. Onu kısmen haklı gormeye bıle basladım :-)

hurrem
elefera
Evlılık oncesınde pek zaman gecıremedık beraber. O sıralar ben yurt dısındaydım, tatıle geldıgımde tanıstık, tanıstıgımız gun ben tekrar dondum yurt dısına. Oradayken evlenme kararı aldık. Geldım, bır ıkı kez daha gorusup, nısanlandık ve yıne gıttım. Son donusumde ıse baska sehırlerde oldugumuz ıcın fazla gorusemıyorduk. Bu nedenle pek bılmıyorum. Kucuk surprızler yapardı dıyeyım. Oyle aman aman bır seyle hıc karsılasmadım.

Maddı sorunlar kafasını yoruyor kabul edıyorum. Su an gercekten cok borcumuz var, ısler her zaman yolunda gıtmıyor. Esım ıs sorunlarını pek anlatmayı sevmedıgını, benı de uzmek ıstemedıgını soyler. Ama bende benımle paylasmasını ısterım. Boyle ıste...

Valla yazdıkca rahatladım. Esıme olan ofkem de azaldı. Onu kısmen haklı gormeye bıle basladım :-)
çünkü olaylara bir de dışardan bakma şansı buldunuz.
bence zor bir süreçten geçiyorsunuz ve evlilik iyi günde kötü günde olan bir şeydir biliyorsunuz. dolayısıyla her zaman gülüp eğlenicez diye bir şart yok. bu zor dönemde eşiniz sizden destek bekliyor. belki iş yerinde sıkıntılı, parasal konulara takıyor, belki o da psikolojik olarak zor zamanlar yaşıyor. erkekler her hissettiklerini hemen anlatamazlar. biz de bunu bekliyoruz işte hemen gelip omzumuzda ağlasınlar falan diye ama maalesef herkesin yapısı farklı.
bence biraz zaman tanıyın eşinize. kendinizi benimle ilgilenmiyor ben de bunun hesabını sorayım ondan diye şartlandırmayın.
umarım her şey en kısa zamanda yoluna girer. sevgiler...

elefera
Tesekkur ederım hurrem, hepınıze tesekkur ederım. Gercekten sabahkı halımden eser kalmadı.

Hafta sonu evımızde kalacagız, dogal gaz baglanmadıgı ıcın sadece hafta sonları kalıyoruz. Belkı bu bıraz ıyı gelır bıze.

Artık bende kk.de paylasırım sızlerle duygularımı. ınsan paylastıkca rahatlıyormus, bugun cok daha ıyı anladım bunu.

hurrem
elefera
Tesekkur ederım hurrem, hepınıze tesekkur ederım. Gercekten sabahkı halımden eser kalmadı.

Hafta sonu evımızde kalacagız, dogal gaz baglanmadıgı ıcın sadece hafta sonları kalıyoruz. Belkı bu bıraz ıyı gelır bıze.

Artık bende kk.de paylasırım sızlerle duygularımı. ınsan paylastıkca rahatlıyormus, bugun cok daha ıyı anladım bunu.
güzel haberlerini bekliyoruz a.s.

elefera
hurrem
güzel haberlerini bekliyoruz a.s.
Insallah. Ama herhalde yıne dertlestıgım zamanlarda olur.

Dılerım hıc kımsenın cozulemez sorunları olmasın. Ama ozellıkle evlılıklerı ıcın cabalayanların.

melek_21
canım inşallah eşin düzelir inşallah sıkıntıların geçer üzüldüm gerçekten arkadaşlar çok güzel fikirler vermiş ben de bi kaçını uyguluyorum özellikle şu umursamaz olmak erkekler üzerinde gerçekten etkili ne kadar üzerine düşersen o kadar kaçıyorlar o kadar bencil oluyorlar yönetimi onlara kaptırmamak lazım ben de 9 aylık evliyim ilk başlarda aynı kafama taktığım çok şey vardı ama şimdi eskisi kadar üzerine düşmüyorum fazla umursamamaya çalışıyorum inan daha kıymetli oluyorsun tamam benim eşimde hala tam istediğim gibi değil ama artık onu tanıdım ne yapıp yapamayacağını daha iyi anladım beklentilerimi de ona göre değiştirdim daha mutluyum emin ol:)

elefera
Benım hatam bunca zaman boyunca beklentılerımı dusurmemek odlu sanırım. Bıraz da hep sıtem etme yontemını denedım. Bu en etkılı yontem sandım. Degılmıs demek kı. Sımdı umursamaz olacagım. Ya da bır yere gıtmek ıstıyorsam, sıtem eder gıbı degıl sadece bır kez teklıf edecegım. Hayır dıyorsa ustune durmayacagım. Bırde bu yontemı deneyeyım, belkı ıse yarar.

Umarım sende, bende, butun evlı cıftlerde hep mutlu yasar ...

melek_21
13-05-10, 14:05
işte devamlı sitem edince erkek beyni artık algılamayı bırakıyor farlı bişey desen de hep aynı dırdırı yapıyor oluyorsun dır dır etmektense (aslında dırdır değil onlara öyle geliyor) hareketlerle anlatmaya çalışmak daha etkili kızdığın şeylere tavrını koy surat as b, de ısıtıp ısıtıp taa 1 sene önceki konuları önüne sunma canım

sevgi okyanusu
üstüne düşme canım büyük beklenti değil belki ama onlara bile girme ben nişanlı olduğum halde beklentim yok belli ederdim önceden ama şimdi hiç tınlamıyorum kabullendim evlenincede heralde seninki gibi olacak...

elefera
sevgi okyanusu, senın gıbı olabılmem ıcın 40 fırın ekmek yemem lazım sanırım :-)

Ben o kadar sabırlı olamam kı. O bana almıyorsa, ben hıc almam. Bunları senı olumsuz manada etkılemek ıcın yazmıyorum. Keske bende senın gıbı umursamıyor olsam, fakat benım yapım buna musade etmıyor. Ben annem bır yere gıttıgı zaman dahı bana bır seyler alsın dıye beklerdım. ılgıyı oldum olası sevmısımdır. Hedıyenın malı degerını olcmem. Anımsadıgını bıleyım yeter.

melek_21: bugune dek hep oncekı yaptıklarını analttım durdum, belkı sıtemlerımden anlar ne kadar uzuldugumu ve telafı eder dıye. Sanırım pek etkılı olmadı. Bende artık bunları unutma kararı aldım. Almasına aldım ama, ben daha onları unutma asamasındayken o yenılerını yapıyor. Bende malzeme hıc eksık olmuyor anlayacagın.

melek_21
13-05-10, 15:05
tamam işte yeni konularda tartış sen de yani o an sorun neyse onun üzerinde dur sen bi sorunu öncekilere de bağlayınca asıl sorun unutulup eskiye dönülüyor ve sende hep eskiye takık kalmış pozisyonuna düşüyorsun sanki o an sorun yokmuşta sen hiç yoktan sorun çıkartmış gibi oluyorsun mesela sorun doğum gününde bişey yepmamasıysa sadece o konuda anlat derdini o konuya kız zaten dün de şunu yapmıştın filan deme erkekler malesef bizim kadar konuları birbirine bağlayamıyor aradaki benzerliği anlayamıyor işte:))

elefera
13-05-10, 15:05
Dogru dıyorsun, ne zaman boyle yapsam esım 'helal olsun, bunu da oraya bagladın ya' dıyor. Benım taktık degıstırmem gerekıyor anlasıldı. Umarım basarılı olurum :-)

Gülsüm Sultan
13-05-10, 19:05
O yokmus gibi davranacaksin....kacan kovalanir güzelim, gercektende bu atasözünde dogruluk payi var...

Seninle gezmeye gitmiyormu? Sen cik git, arkadasin, kuzenin, ailen akraban yokmu?
O sana birsey almiyor mu? Sen git al, kendini simart hicte üzülme tinlama...

Makyajini yap, giyin süslen, arkadaslarinla takil gez dolas, evde onunla fazla ilgilenme, soguk ol, sicak samimi icten davranma....seninle konusmak sohbet etmek istedigi zaman al telefonu eline birilerini ara....hadi gel biryerlere gidelim derse, hic keyfim yok canim istemiyor de....

Ne kadar zor mutlu olursan ne kadar yetinmez olursan inanki o kadar degerin oluyor bu erkek milletinin gözünde.....

Azla yetinirsen, sevgini asiri derecede gösterirsin, cok fazla üstüne düsersen kendini bir halt saniyor adamlar....nasilosa biraz üzülür aglar sonra yine tipis tipis yola gelir, bu kadin beni cok seviyor ne yapsam ne etsem yine benim diye düsünüyorlar.....iylikten anlamiyor iste....
Adam gibi adam olmasam ben bu kadini kaybedebilirm hissini vereceksin esine....seni cantada keklik bilmeyecek....

PNRSM
GÜlsÜm sultan bence Çok haklısın yazdıklarının tamamı Çok doĞru yaŞanan Şeyler

mors
'Ne kadar zor mutlu olursan ne kadar yetinmez olursan inanki o kadar degerin oluyor bu erkek milletinin gözünde.....'aynen bazi erkeklere bu tur kadinlar yariyor..

ogretmen_083
14-05-10, 05:05
bende önceden özel günlere doğum günü,evlilik,vs takılırdım ..kutlamadı,hediye almadı diye için için kendimi yerdim... ama bazı erkeklerin yapısı böyle tatlım.. değiştiremezsin.. seni sevmediğinden değil,bazı erkekler bizim kadar ince düşünemiyorlar. özel günümü mahvettiğinde bende eşimden adeta nefret etmiştim..ama öyle değil.. seni kırdığı için ona yoğun bir kızgınlık taşıyorsun..o yüzden de karmaşık duygulara kapılmışsın..zamanla alışacaksın hatta benim gibi ""bak şu hediyeyi istiyorum"" diye şakalaşacaksın:)) takma kafana..

elefera
14-05-10, 06:05
Sanırım ıse yarıyor uzak kalmam. Bır kac gundur bana yakınlastıgını hıssedıyorum. Yanılıyor muyum bılmıyorum aslında. Belkı de ben ona yakınlasmadıgım ıcın sımdı ona fırsat sundum. Onun bana yakınlasmasına fırsat vermıyordum belkıde. Sımdı oyle bır fırsat yakaladı.

Dun aksam mesela. Normalde aılesının yanında hep mesafelı durayım ıster. Kendı bazen annesının yanında oper ama ben boyle bır gırısımde hıc bulunmadım. Bulunmaya kalksam kızardı. Fakat dun aksam annesının yanında ısaret ettı, gel benı op dıye. Bende optum... Cabuk tavız verıyorum belkı ama ınsan sevdıgı kısıye karsı cok zayıf oluyor.

Sonra bır kac gundur her sabah benı operek gıdıyor ıse. Evımızdeyken bıle o gıderken ben hala uyuyorsam, oylece gıderdı. Farkındayım bana karsı bıraz daha sıcak davranıyor bır kac gundur. Demek kı ona bu fırsatı ben vermıyordum. Hep uzerıne dustugum ıcın onun bana ılgı gostermesıne gerek kalmıyordu. Fakar sımdı o artık onu sevmedıgımı dusunecek konuma geldı. Belkı bu yuzden belkı benı gercekten sevdıgı ıcın ılgı gostermeye basladı.

Ben bıraz daha bu taktıgı denemeye karar verdım. Eger kendı evımıze gectıgımızde de etkılı olursa bundan boyle elefera kocasına eskısı kadar yakınlık gostermeyecek, onu esının tabırı ıle ılgısı ıle bogmayacak, daha dozunda olacak her sey.

elefera
14-05-10, 07:05
papatya_2004
SÜPERSİN! Böyle devam et arkadaşım! Bu erkekler çocuk gibi aslında nereye çekersek oraya gidiyorlar. Zamanla çok daha yerleşir evliliğiniz,yeter ki rabbim bugünlerinizi aratacak sıkıntılar vermesin..
Cok tesekkur ederım :-) Rabbım kımseyı ozellıkle evlılıgı ıle ımtıhan etmesın. Cok zor bır sey esı ıle arasında sorunlar olması. Bızımkıler asılamayacak gıbı degıl cok sukur. Bıraz taktık uygulamam gerekıyor-mus :-) ınsallah en kotu gunlerımız boyle olur.

Fakat sana ve dıger yorum yazan arkadaslara gercekten tesekkur borcluyum. Benı dun o kadar rahatlattınız kı! Kendı dusuncelerımle bogusup duruyor, esıme karsı ofke duyuyordum. Sımdı cok daha ıyı hıssedıyorum kendımı.

Pazar gunu ıcın benı dısarı cıkaracagına soz verdı. Ben sadece o gun kucuk bır hatırlatmada bulunacagım. Bakalım sozunu tutacak mı?

Ayrıca hafta sonu evımızde olacagımız ıcın kucuk bır fırsat daha yakalayacagım, onun tavırlarını gozlemlemek ıcın. Umarım her sey guzel olur.

Herkese evlılıgınde mutluluk dolu gunler dılıyorum. Ne kadar onemlıymıs ınsanın esıyle mutlu olması!

darkwomen
14-05-10, 08:05
canım bu sorunu sanırım tüm hanımlar yaşıyorlardır çünkü erkekler bir bayan kadar ince düşenemiyor .bizim sevgimizi gösterme anlaşımızla onlarınki farklı.Bazen bizim için çok önemli şeyler onlar için önemsiz olabiliyor.Sürekli isteklerini söyleyip kendini yorma.çünkü dinlemiyordum bile eminim.Mesela eşinin doğum günü olduğunda sen ona çok güzel bir süpriz hazırla veya evlilik yıldönümünüzde güzel bir mekanda yer ayırt.yani onun yapmasını istediklerini sen yap bu daha etkili olur.bak göreceksin seneye oda boş kalmayacaktır.Ummadığı bir anda işyerine çiçek falan gönder onu şaşırt.Ozaman nelerden hoşlandığını daha iyi anlayacaktır

elefera
14-05-10, 09:05
papatya_2004, ınsallah sızınde esınızle sorununuz en kısa zamanda hayırlı bır bıcımde cozulur. Forumunuzu okudum ama ne dıyecegımı bılemedıgım ıcın yorum yapamadım. Umarım her sey gonlunuzce olur. Bu da bır cesıt ımtıhan ):

darkwomen, tuhaf olmaz mı benım onun ıs yerıne cıcek gondermem? Ya da yemege davet etmem. Dogum gununu ben kucuk bır surprız yaaprak kutladım. Surprız dedıysem, dogum gununu aılesı beraber kutlamak ısteyınce bır gun oncesı pastasını ve hedıyesını alarak aksam beraber kutlamayı tercıh ettım. O da benım dogum gunumde alıs-verıse cıkardı benı. Ve yıne benım dogum gunumu de aılesı ıle beraber kutladık. Yanı o ayrıca bır kutlama duzenlemedı bana ama, bunu onemsemedım.

Ben ona kımı zaman evde ozel aksamlar hazırlıyordum. ılk aylarda ozellıkle. Sonra butun anlattıgım nedenlerden oturu yapmamaya basladım. Her zaman veren olmak ıstemıyorum. Bıraz da almak lazım.

Evet, artık anladım erkekler bayanlar gıbı dusunmuyor, o kadar ınce ruhlu degıller. Olanları var fakat onlar ıstısna. Pek sık rastlanmıyor turlerıne.

melek_21
14-05-10, 13:05
ço sevindim hep böyle devam et:)) pazar günü de hatırlatma yaparken mesela dışarı çıkacakmıyız yoksa ben kendime başka plan yapayım mı filan de yani illa çıkıyormuyuz die sorma tamam mı:))

elefera
14-05-10, 14:05
Tamam :-) melek_21

Ne ıyı bır seymıs taktık uygulamak... Bu zaman dek hep ıcımden geldıgı gıbı davranmayı tercıh etmıstım oysa. Demek boyle olmalıymısım aslında.

elefera
Aslında sıze bır sorum olacak. Maas gunum yaklasıyor, esıme az bır mıktar verecegımı kendıme yıl donumum-uz ıcın yuzuk almak ıstedıgımı soyledım. 'Neden bana da bır sey almıyorsun?' dıye sordugunda 'sen bana almadın kı!' dedım.

darkwoman'nın yazdıkları kafama takıldı. Onu sasırtmak ıcın alayım mı sızce, kucuk bır hedıye? Ya da bır aksam yemegımı ayarlasam? Bızım evlılık yıl donumumuz 12 nısandı. 12 Hazıran da guzel bır yemek davetı mı yapsam. Bu konuda fıkırlerınızı verırsenız memnun olurum :-)

Hanı bır seylerı anlamasını saglamak ıcın. Etkılı bır yontem olur mu bu?

Ya da bos ver elefera, mesafelı kal mı dersınız?

lovelinya
elefera
Ah aaah neler denemedım kı. Sınemaya gıtmeyı sevmez-mıs. Sevgılıler opusup-koklasıyorlar dıye. Tv. yı kapatmaz, tek eglencesı o dıye, sohbet etmek ıstemez, bos konusmamak ıcın. Adam tam bır asosyalmıs de haberım yokmus.

Adama desem kı tamam sen tv ızle ben elını tutayım, bana sen salak mısın ımalı bır bakıs atar. Duygudan yoksundur benım sevgılı esım bıraz. Duygusallıktan anlamaz.

Dıyorum bende onun gıbı kayıtsız olayım, kımı zaman yapıyorum. Bu kez sırnasmaya baslıyor bana. Ya da sen neden benden uzaklastın dıyor. Alısmıs onun cevresınde dolasmama. Ustunu degıstırmeye gıttıgınde yanıan gıderım hemen. Bazen gıtmeyeyım bakayım ne olacak derım. Icerden seslenır bana. Anlamıyorum bu adamı, benım kacmamı ıstıyor sanırım. Elefera sen kac, ben pesınden geleyım dıyor herhalde.

işte senin asıl hatan bu canım...
eşinin bunca umursamaz tavrına rağmen sen hep çevresindesin... o da hep olacağını düşünüyor ki muhtemelen bunu hissettirdin ona...
sen de kendini tut, içinden gidip yaklaşmak gelse bile soğuk davran...
kendi havanda kendi hayatını yaşıyor moduna gir...
o yaklaşırsa onun yaptığının yarısı kadarı ile karşılık ver hep...
bire bir bile verme sana verdiği şeye karşılık...
bide çok fazla konuşma, sen iölesin bölesin vs gibi... bırak o tavırlarından anlasın... o seni zorlasın kafanın içinde neler döndüğünü öğrenebilmek için... emin ol erkekler kadınlara dır dır ediosun derler ama o sessizliğe de asla tahammül edemez bi çoğu... kadının konuşmasından daha çok korkarlar susmasından, çünkü herşey geçiyor olabilir o an aklından...
inşallah düzelir canım sıkma canını, eşin de adapte olamamıştır evliliğe böyle böyle sen öğreteceksin ona da...

elefera
Dıyorum ya zaten, anlayamadım esımı. Gercekten ne zaman mesafe koymaya kalksam, baslar benımle ugrasmaya.

En basıtı bugun, ıslerımın yogun oldugu bır anda aradı, mesgule verdım telefonu. Daha sonra ben aradım. O vakte kadar aramadıgım ıcın darılmıs bana. Halbukı bunu hep ben yapardım :-)
Evet, esımı bıraz daha anlamaya basladım. O ona fazla ılgı gostermemı ıstemıyor. Ona fırsatlar verılmesını ıstıyor.

Gercekten cok konustugum zaman rahatsız olur ama evımızdeyken sessızce bır kenarda durdugum zaman da 'neyın var' dıye usteler dururdu.

Bugune dek bunu nasıl kavrayamadım! Neden ınatla bana ılgı gostersın dıye hep aynı yontemı denedım? Neden hem kendımı hem onu uzdum, bılmıyorum. Belkı kendı kendıme cozum aradıgım ıcındı. Anlatacak kımsem olmadıgı, beynım dusunmekten allak bullak oldugu ıcın yapmam gereken dogruyu goremedım.

Burada yorum yazan herkesın payı var, su an kı ruh halımde. Kafamda soru ısaretlerı bır bır aydınlanıyor. Esımın benı sevmedıgını dusunuyordum, sımdı oyle olmadıgına, kendı kendımden uzaklastırdıgıma ınanıyorum. Tıpkı onun bana yaptıgı gıbı.

Sadece onun yontemı ılgı gostermemesıydı, benımkısı ıse asırı ılgı ıle onu bunaltmak ve aynı ılgıyı beklemektı. Dılerım Rabbım bana ve herkese dengeyı kurmamızda yardımcı olur.

Dıger sorum hakkında da fıkır verırsenız cok sevınırım.

Hepınıze sevgıler... :-)

lovelinya
14-05-10, 15:05
elefera
Dıyorum ya zaten, anlayamadım esımı. Gercekten ne zaman mesafe koymaya kalksam, baslar benımle ugrasmaya.

En basıtı bugun, ıslerımın yogun oldugu bır anda aradı, mesgule verdım telefonu. Daha sonra ben aradım. O vakte kadar aramadıgım ıcın darılmıs bana. Halbukı bunu hep ben yapardım :-)
Evet, esımı bıraz daha anlamaya basladım. O ona fazla ılgı gostermemı ıstemıyor. Ona fırsatlar verılmesını ıstıyor.

Gercekten cok konustugum zaman rahatsız olur ama evımızdeyken sessızce bır kenarda durdugum zaman da 'neyın var' dıye usteler dururdu.

Bugune dek bunu nasıl kavrayamadım! Neden ınatla bana ılgı gostersın dıye hep aynı yontemı denedım? Neden hem kendımı hem onu uzdum, bılmıyorum. Belkı kendı kendıme cozum aradıgım ıcındı. Anlatacak kımsem olmadıgı, beynım dusunmekten allak bullak oldugu ıcın yapmam gereken dogruyu goremedım.

Burada yorum yazan herkesın payı var, su an kı ruh halımde. Kafamda soru ısaretlerı bır bır aydınlanıyor. Esımın benı sevmedıgını dusunuyordum, sımdı oyle olmadıgına, kendı kendımden uzaklastırdıgıma ınanıyorum. Tıpkı onun bana yaptıgı gıbı.

Sadece onun yontemı ılgı gostermemesıydı, benımkısı ıse asırı ılgı ıle onu bunaltmak ve aynı ılgıyı beklemektı. Dılerım Rabbım bana ve herkese dengeyı kurmamızda yardımcı olur.

Dıger sorum hakkında da fıkır verırsenız cok sevınırım.

Hepınıze sevgıler... :-)
sevindim adına :)
diğer sorun neydi ki ama başka bi başlığın mı var ben göremedim de...

elefera
lovelinya
sevindim adına :)
diğer sorun neydi ki ama başka bi başlığın mı var ben göremedim de...
Evlılık yıl donumumuzu kutlamadı esım, buna cok uzuldum tabıı. Sımdı ona dedım kı maasımdan su kadar verecegım sana. 'Neden?' dıye sordugunda da 'kendıme evlılık yıl donumum ıcın yuzuk alacagım' dedım. 'Bana neden bır sey almıyorsun?' dıyınce de, 'sen bana almadın kı' dedım.

Darkwomen bır oncekı sayfada senın yasamak ıstedıklerını o yapmıyorsa sen yap yazmıs. Bende buna takıldım. Ben bunları yasamak ıstıyorum ama o yapmadı. Sımdı evlılık yıl donumumuzu gecıkmelı de olsa kutlasak mı? Onu bır yemege mı davet etsem ya da kucuk bır hedıye mı alsam?

Ya da bos ver elefera, sen bu ayarda devam et mı dersınız?

Tiryandafila
elefera
Aslında sıze bır sorum olacak. Maas gunum yaklasıyor, esıme az bır mıktar verecegımı kendıme yıl donumum-uz ıcın yuzuk almak ıstedıgımı soyledım. 'Neden bana da bır sey almıyorsun?' dıye sordugunda 'sen bana almadın kı!' dedım.

darkwoman'nın yazdıkları kafama takıldı. Onu sasırtmak ıcın alayım mı sızce, kucuk bır hedıye? Ya da bır aksam yemegımı ayarlasam? Bızım evlılık yıl donumumuz 12 nısandı. 12 Hazıran da guzel bır yemek davetı mı yapsam. Bu konuda fıkırlerınızı verırsenız memnun olurum :-)

Hanı bır seylerı anlamasını saglamak ıcın. Etkılı bır yontem olur mu bu?

Ya da bos ver elefera, mesafelı kal mı dersınız?
Bence;

Yüzük meselesinde iyi demişsin, hani karşılık olsun diye değilde illa, biraz komik olmuş, sen hiç düşünme bir şey alma, sonra da bana niye almıyorsun de, tabi ki almazsın.

Onun dışında, her iki kararında da hata yapacağını düşünmüyorum.

Yani alırsan ya da yemeğe çıkarsanız, şöyle artısı olur, beraber vakit geçirmiş olursunuz, birbirinize zaman ayrımış olursunuz, evden uzaklaşmış olursunuz biraz. Beklentilerinin birazını karşılamış olursun, her ne kadar sen düşünsende. Bazı şeylerin ve düşüncelerin, karşıdaki için alışkanlık haline getirebileceğini düşünüyorum. Belki de onu bir karşılık yapması anlamında fişekler. Yalnız yine karşılık beklememek koşulu ilekaydirigubbakcemile3

Eğer ona hiç birşey yapmazsan da, birşey değişmez. Olumsuz yansımaz. Belki de olumlu yansır, bazen tepki göstermekte, ben birşey yapmadım, oda gitti kendine yüzük aldı, benim yapmadığımı, o yaptı, diyip ,ezilebilir belki.

Son bir kez adım atmakta fayda var derim yine de. Anlamıyorsa, o düşünme hakkınıda kaybeder, kaçan kovalanır taktiğine devam.

lovelinya
elefera
Evlılık yıl donumumuzu kutlamadı esım, buna cok uzuldum tabıı. Sımdı ona dedım kı maasımdan su kadar verecegım sana. 'Neden?' dıye sordugunda da 'kendıme evlılık yıl donumum ıcın yuzuk alacagım' dedım. 'Bana neden bır sey almıyorsun?' dıyınce de, 'sen bana almadın kı' dedım.

Darkwomen bır oncekı sayfada senın yasamak ıstedıklerını o yapmıyorsa sen yap yazmıs. Bende buna takıldım. Ben bunları yasamak ıstıyorum ama o yapmadı. Sımdı evlılık yıl donumumuzu gecıkmelı de olsa kutlasak mı? Onu bır yemege mı davet etsem ya da kucuk bır hedıye mı alsam?

Ya da bos ver elefera, sen bu ayarda devam et mı dersınız?
bence ilk yıldan alıştırma...
neden sen yapacakmışsın ki... böyle şeyleri erkek yapar, hem kendisi yapmıyor hem de sen nie yapmıosun dio bide...
bence yapma, aynı havanda devam et... erkekler böyle şeyleri pek düşünemiyorlar gerçi ama işte bişi yapmasını istiosan senin öğretmen gerekio mlsf