TEST

film daha bitmedi....

TatLiGaci
17-05-10, 14:05
adam resmen maddi manevi ,seni kullanıyor..
böyle bir adamla hala evli kalmak için, çok geçerli gerekçeler olmalı

leadangel
18 kişi okuyor vay amma bende merak ettim ya bu adamdan koca olmayacağı hele hele bab olmuyacağı baştqan belliymşi ama işte aşk diyorsunya insan orda takılıp kalıyor

niltt
O.........Mavi.........O
Ben de bunları merak ediyorum.

Konu sahibi tahsilli olduğundan bahsediyor,madem bu kadar tahsillisin neden böyle bir adamdan çocuk yaptın ?
Aynen aynen,bende onu merak ettim ve neden hala boşanmıyor?ailem beni toparlıyor diyor,maaşım da var diyor,çocukları düşünüyorsa bilemeyeceğim,ama böyle bir sahtekarla nereye kadar sürer bir evlilik????kafamçokkarıştı

ersealme
yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..

BenmasMavi
Konu sahibi anlaşılan her yaşadığını günü gününe anlatmak istiyor.

Kendi rahatlayayım derken bizi şişirecek burda :nazar:

Zaten bütün hayatını anlatırken mesaj sayısı 1000 i geçer :nazar: ben de o zamana kadar yaşlanır ölürüm heralde :nazar:

BenmasMavi
ersealme
yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..
Ay bana bişeyler oluyor kafamçokkarıştı

Şimdi bayılazam akannehir

nurunayn
ben bişey anlamadım bu işten bacım ayrıl kurtul

HanimKelesimiGetir
Bu adam ağzını burnunu kırıyor 2 tane çocuk yapıyorsun buna birde seviyorum diyebiliyorsun ..
Hangi mantık bunu kabul eder allesen söylermisin ..

Kendine acı verilmesinden hoşlanıyorsun herhalde sen ..

Hırsızlık var yalan dolan var herşey var bu adamda hala nasıl olurda çocuklarınla beraber bu insanla aynı evde yaşamaya devam edebiliyorsun..

melek_21
ben de bayılıcam hala sorularımın cevaplarını alamadım en iyisi kimse yorum yapmasın kponu sahibi bi kaç gün takılsın burda sonra biz de okuyalım he

nurunayn
O.........Mavi.........O
Ay bana bişeyler oluyor kafamçokkarıştı

Şimdi bayılazam akannehir
dur bayılma sona az kaldı galiba :sm_cool:

ersealme
evlendim ama boşandım falan işte.. ya ben neden bu adama hayır dıyemyorum peki?

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

güzelliğm var ve daha 28 ysındayım..

nurunayn
ersealme

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

işte kendi meziyetlrini saymışsın yazık sana ayrıl ve kurtul sana başka eşmi yok

BenmasMavi
17-05-10, 15:05
nurunayn
dur bayılma sona az kaldı galiba :sm_cool:
İnşallah inşallah kafamçokkarıştı

ersealme

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

Hala profilinde neden evli yazıyo boşandıysan

melek_21
ne oldu yani ben anlamadım boşandın o zaman sevinmen gere değil mi hala para mı istiyor napıyor çocuklar kimde kaç yaşındalar

tr_lelli
Bacular konu çelişkilenmeye başladı işkillendim ben
evliydi şimdi boşandı olay karıştı durun bakimm el atalım..

nurunayn
onun kalbi halen kocası için atıyorsa bekarlığı kabullenemiyordur belki ..
ama yazık sana değmez böyle bi adama sil hayatından gitsin..

ersealme
boşanan ben değilm eşim ilk eşinden boşanmış...

cherrybl0ss0m
sanırım kocasından bahsetmiş, hani evlenmiş ya yurttan biriyle..o boşanmış sanırım onu diyor...

çöz bakalım gibi oldu konu yahu =)

niltt
ya evlendim ama boşandım falan işte derken acaba "az önce ki konuyu mu devam ettiriyo,eşinin eski olayını?

tr_lelli
Kocası önceden boşamış birini
hımss... kimin eli kimin cebinde gibi de oldu sanki azıcık
bence ilk eşiylede bu gibi sorunlar yüzünden boşanmıştır..

nurunayn
birde çocuk var değilmi iyide böyle tahsilli bi kadının korunmayı bilmiyormuydu yazık o çocuklara hemde çok..

elefera
Dandını dandını dastana
Danalar gırmıs bostana...

Masal nıyetıne okuyorum. Lısede bır arkadasım vardı, kocaman bır hayal dunyasında yasıyordu. Ama sızınkı gıbı dramatık degıl. Zengın!

Evlerını anlata anlata bıtıremezdı. Gunun bırınde hangı akla hızmet bılmem benı ve en yakın arkadasımı evlerıne davet ettı. Arkadasım ve ben sok olmustuk. Yaldızlı koltukların yerınde sedırler, kocaman cam kapılar yerınde ıse yeller esıyordu. Kımı odaların kapısı yoktu!

Nedense bu masal bana o arkadasımı anımsattı.

Kendını meth edecek kadar ozguvenı olan bırı nasıl olurda boylesı ıskencelere bıle bıle maruz kalır, aklım almıyor.

Unı. mezunu, guzel ve genc bayan bıraz daha gercekcı olmaya davet edıyorum sızı!

HanimKelesimiGetir
O.........Mavi.........O
İnşallah inşallah kafamçokkarıştı

Hala profilinde neden evli yazıyo boşandıysan
adam boşandı herhalde o kızdan öyle tahmin ediyorum
ayyyy başım dönmeye başladı burada kafamçokkarıştı
anlayan banada anlatsın sevabına akannehir

tr_lelli
Bu topiğe tercüman istiyoruzz lütfen..

BenmasMavi
ersealme
boşanan ben değilm eşim ilk eşinden boşanmış...
Adam boşandıysa bize ne bundan.

Biz seni soruyoruz neden hala evlisin diye ?

ersealme
istenmeye gelişim... iki araba gelindi.. kaınpeder hacı amca,eşi görumcelerim ve eşi kayın bırader.. arabadan iner inmez anneme anne demsibabama baba demesi herkesleri şaşırttı..şakacı,bıcır bıcır .. ama annem pek sevmedi. bize layık değiller dedi.. ama sen sevmişsin yoksa kapımdan sokmam dedi.kayınpeder kıza diyin pantolon gıymeın demiş. eşim sakın babamı dınleme bıldıgın gıbı ol ffalan dedi. bana pıranta bir yuzuk ve bıleklık,gerdanlık getırdıler.. baskada bısey yok zaten..verıldımde.. annme annecım sen bıze ev eşyası çeyızverme sadece dugun salonunu ayarla gerısını ben hallederım dedi.

nurunayn
ersealme
istenmeye gelişim... iki araba gelindi.. kaınpeder hacı amca,eşi görumcelerim ve eşi kayın bırader.. arabadan iner inmez anneme anne demsibabama baba demesi herkesleri şaşırttı..şakacı,bıcır bıcır .. ama annem pek sevmedi. bize layık değiller dedi.. ama sen sevmişsin yoksa kapımdan sokmam dedi.kayınpeder kıza diyin pantolon gıymeın demiş. eşim sakın babamı dınleme bıldıgın gıbı ol ffalan dedi. bana pıranta bir yuzuk ve bıleklık,gerdanlık getırdıler.. baskada bısey yok zaten..verıldımde.. annme annecım sen bıze ev eşyası çeyızverme sadece dugun salonunu ayarla gerısını ben hallederım dedi.

ya kardeşim sadede gel artık ne bu böyle ya sen alaymı ediyon bizle alsanaalsanasmile

BenmasMavi
Konu sahibi lütfen Allah rızası için şu soruları bi cevaplayıver de merakımız gitsin :nazar:

- Hala neden bu adamla evlisin ?

-Adam seni kullanıyor resmen ne sevgi var ne saygı bunu görmüyormusun ?

-Üst üste kazık yemene rağmen neden inatla sürdürüyorsun? Sakın sevgi aşk deme ,sevgiyle alakası yok seninki hastalık.

-Bu adamı bile bile neden 2 çocuk yapıyorsun ,çocuklarına hiç mi acımıyorsun da halad evam ettiriyorsun ?

-Bu evlilik kaç yıldır bu şekilde sürüyor ?

-Boşanmayı hiç mi düşünmüyorsun ?Korktuğun birşeyler mi var,adam tehdit mi ediyor da boşanmıyorsun ?

melek_21
ayyy baydı valla

ersealme
ya kızmayın bosuna ben yasadıkalrımı yazacam.. zaten uh halım ıyı deği.. kapanmışım içime.. duvarlarla konuşmaktan,hergun ağlaıp evden gulucukler atıp çıkmaktan,dısardan bakan herkesn kıskandıgı evli mutlu yuvası olan kadını oynamaktan delircem..anlatacam aklıma gelen her seyı..

melek_21
bi de ailemin haberi yok olanlardan demişşin nasıl olmaz bu kadar olaydan insanın yüzüne top çarpmasıyla dozer çarpması arasında dünya kadar fark var belki herkes herşeyin farkında da siz farkında değilsiniz bi hayal dünyasında yaşıyorsunuz psikologa görünün

HanimKelesimiGetir
Anlatırken şu yemeklerime bakayım hemen gelcem sempatiksalakcinni

ersealme
kızın sıkılın okumayın o halde.. yapılan yorumlar bana güç verıyor.. sadede gelınecek bir sey yok.. hala evliyim.. adamın ıkı teli var.. ikide şifeli.. işi yok.. aaşım hacizli.. evime icra geldi.. ve bilen kimsecıkler ok yetmez mi.

melek_21
ersealme
ya kızmayın bosuna ben yasadıkalrımı yazacam.. zaten uh halım ıyı deği.. kapanmışım içime.. duvarlarla konuşmaktan,hergun ağlaıp evden gulucukler atıp çıkmaktan,dısardan bakan herkesn kıskandıgı evli mutlu yuvası olan kadını oynamaktan delircem..anlatacam aklıma gelen her seyı..
neden rol yapıyorsunuz ki boşu boşuna başkalarını kandırınca mutlu mu oluyorsunuz boşanın gitsin işiniz var gücünüz var ailem arkamda diyorsunuz.......boshayallersmile

tr_lelli
Hanımlar arkadaş dolu...
Ve burayıda günlük gibi tüm yaşadıklarını satır satır kelamlara dökmek için açmışş ve içindeki herşeyi kusuyor iyide yapıyor
Anlatın yazın hatta bastıra bastıra karalayın dökün içinizi..
Rahatlayın hatta bağıra bağıra ağlayın...
Hatasını hatalarını kabul etmmiş ve bunları anlatacak kimsesi olmayan bir arkadaş..
Dökün içinizi..

nurunayn
sen varya hasta olmuşsun bunu bize olduğu gibi bi psikiyatıra anlatsana burdan hiç iyi gözükmüyorsun..
ayrıca ailenede anlat çünkü seni bu adamdan ancak onlar kuratrır..

elefera
Ben sıze su an malum kısının goruntusunu az cok cızeyım...

Evınde oturmaktan canı sıkılmıs bır ev hatunu getırın gozunuzun onune. (aılesı ya da esı ıle yasayan ve gayette mutlu olan) Fakat monotonluktan canı sıkılmıs. Ne yapsam ne etsem dıye dusunur durur, kendıne eglence arar.

Sıtelere takılır, aaa bır bakar kadınların dertlestıgı bır sıte. Kafasının sag ust kosesınde bır ampul yanar. 'Bır masal uydurayım da, bıraz egleneyım, keyfım yerıne gelsın' der.

Derken kurgular bır senaryo ve baslar yazmaya, her yazısında gulmekten karnına agrılar gırer, yorumları okudukca gozlerınden yaslar akarcasına katıla katıla guler...

Fakat bır cok kımsenın ona zavallı gozu ıle baktıgını bılmez. Mısal ben!

Ruh hastası mısın nesın?

Ben bu kadar laf yesem, ıngılız asaletınden bıle gelsem asaletı fılan unutur, herkesın agzının payını verırdım.

Ben buradan ne anlıyorum, 'gercek olmayan bır hıkaye ıcın ısıttıgın hakaretlerın onemı yok senın ıcın'

nurunayn
dökse ne faydaki yaşadıklarını tekrar tekrar yaşamayacakmı??
allah korusun bu halde iken canına kıyabilir, adam ilerde bundan çocuklarıda alabilir o zaman nasıl yaşayacak lütfen ileriyide göze alarak karar verin, peki çocuklar kaç yaşında onlarda sizin kadar rahatsızlardır bu yaşantıdan eminim..

niltt
bi psikoloğa gitmeyi düşündün mü,eğer özele yetmez param dersen bir çok devlet hastanesinde iyi psikologlar var,bu sorunu kimseye aktarmadan çözemezsin,allah hakkında hayırlısını versin...

ersealme
ailem uzakta.. düğün izim memlekette oldu ve dediki burada yapaılm yoksa evlenıp ayrıldıgıı duyarlarsa izin vermezler.. birileri ağzından kaçırır.. düğünümde takılanlarda düğün sabaı yok oldu.. dahaa bır aylık evlıyken annenlerde 6 mılyar iste dedi. allahtan annem vermedi.
ilk aylar iş arıyordu,eğitim durumunu snradan öğrendi. ilk eşinden çocuklarını öğrendim.. hamıle kaldım.
maaşımı o çekti.. sigara içti. bılgısayarda sabahlara jkadar chatleşti.

BenmasMavi
boshayallersmile

nurunayn
ersealme
ailem uzakta.. düğün izim memlekette oldu ve dediki burada yapaılm yoksa evlenıp ayrıldıgıı duyarlarsa izin vermezler.. birileri ağzından kaçırır.. düğünümde takılanlarda düğün sabaı yok oldu.. dahaa bır aylık evlıyken annenlerde 6 mılyar iste dedi. allahtan annem vermedi.
ilk aylar iş arıyordu,eğitim durumunu snradan öğrendi. ilk eşinden çocuklarını öğrendim.. hamıle kaldım.
maaşımı o çekti.. sigara içti. bılgısayarda sabahlara jkadar chatleşti.
ve sen halen bu adamla yaşıyordun yapma yaaa allah aşkına tama bizde kör olabiliriz bazen ama bukadar yaşananlar senin gözünü nasıl açmadı onu anlamadım..
bunları aynen ailenede anlat bak nasıl rahatlıcaksın, bu hayt böyle sürmez inanki..

BenmasMavi
O.........Mavi.........O
Konu sahibi lütfen Allah rızası için şu soruları bi cevaplayıver de merakımız gitsin :nazar:

- Hala neden bu adamla evlisin ?

-Adam seni kullanıyor resmen ne sevgi var ne saygı bunu görmüyormusun ?

-Üst üste kazık yemene rağmen neden inatla sürdürüyorsun? Sakın sevgi aşk deme ,sevgiyle alakası yok seninki hastalık.

-Bu adamı bile bile neden 2 çocuk yapıyorsun ,çocuklarına hiç mi acımıyorsun da halad evam ettiriyorsun ?

-Bu evlilik kaç yıldır bu şekilde sürüyor ?

-Boşanmayı hiç mi düşünmüyorsun ?Korktuğun birşeyler mi var,adam tehdit mi ediyor da boşanmıyorsun ?

Konu sahibi bana bu mesajımdan dolayı eksi rep vermiş :nazar:

fatolina
gazeterden falan mı alıntı bu
film daha bitmedi bitmez bu film

melek_21
hayatını değiştirmek için çaba harcamazsan bu benim kaderim böyle gelmiş böyle gider dersen keşkelerle yaşar durursun kendi kendini yersin başka da elinden bişey gelmez eğer bu yazdıklarınız gerçekse sizin ruh sağlığınız hiç iyi değil işinizi nasıl yapyorsunuz çocuklara kim bakıyor

TatLiGaci
çok karma bir eser oldu bu..her sorundan bir parça var içinde
adam işsiz, hırsız,seni sömürüyor..ilk eşini ailen bilmiyor..çetleşiyor...filan filan..
yaprak dökümünden daha çok felaket var burda..

nurunayn
aman valla sıkıldım yanlış anlama senden değil yaşadıklarından dolayı halen katlanmana ve kendini mecbur hissetmene..
allah sana yardım etsin...

elefera
Bende bu masala gercekten ınanan var mı dıye merak ettım.

denizbaris
ersealme
Yaz yaz istediğin kadar da buraya bunları yazınca senin hayatında hiçbişey değişmeyecek....
Duvarlarla konuşacağına önce bi avukata anlatıp biran önce boşan, sonrada psikologa anlatıp ruh sağlığını düzelt....
Dışardan bakanların kıskandığı mutlu yuvası olan kadını oynayacağına, boşanmış ama mutlu güçlü kendini ezdirmeyen kadın ol....

Sen anlat anlat da biz ne yapalım ki...
Anlatmakla çözülmüyor sorunlar....

ersealme
şiddet gördüm.. gırdığı işlerden çıktı kısa surede..kendıne iş açtı.. ben kredi çektım.. ailem dstek oldu.. onuda batırdı.. kadınlarla beraber oldu. tellerınden tesadufen msjlar gördum.. pcden kadınlarla konuşmalarını gördum.. suyum ,elektırıgım,dogal gazım,tellerım kesıldı.. ik doğumumda yanımda degıldı.. bebek kocaman olmustu doğu iznım bıtınce gördu.. ikincinin doğumuna gelırken dogumyapacagım ece geldi. ama bana desek olmak için degıl.. tellde beni delirtecek msjlar yazarak. doguma gırerken yoktu yanımda çıkınca da uyandım sayıklamısım ben kocamı çok evıyorum o beni sevmıyor dıye... hiç iyi bişey yok ki...