Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

film daha bitmedi....

BenmasMavi
17-05-10, 14:05
ersealme
inanmak zorunda değilsiniz ki.. b zaten suçsuzum demedim.. ama yazıp rahatlamak istedim evet cümlelerim devrik.. ama isteyerek değil düşündükçe aklıma her sanıyesı geliyor.. gldikçe kelime bulamıyrum.. amacım edebıyat yapmak değil.. mutevazıyım de fazlasıyla.. o mutevaziliğim yuzunde buradayım zaten..konuyu dün şiddetli bir kavganın ardından açtım aslında coktan paylasmaktı amacım.. tavan yapmayın.. isterseniz okumayın ama ben yaşadklarımı yazacam.. ve kendimle yüzleşem burada.. bi kere başladım..
O zaman baştan sona yazın siz de rahatlayın biz de...

tr_lelli
Bende merak ettim elim ve gözüm hep buraya kayıyor..
Tam romanlık konuu tırnaklarım dudaklarımın arasında merak ediyorum..
Ama yaa olmuyor kii yazsın konu sahibi arkadaşım (doğamız gereki meraklıyız napalım)

ersealme
dun gece geç saatte yazdım.. sabah işe gıttım ve istediğimher an pcde vakit gecirebılecek bir iştede çalışmıyorum.. eve yeni geldimve yazmaya devam edeceğim..

BenmasMavi
Birşey soracağım hala evlimisiniz ?

ersealme
bana her şey düzelcek.. kazadan sonra durumum kötu dıyordu. az sabır.. az sabır ya sabır oldu.. her nefret ettiğim an bi kandırmanın yolunu buldu.. ya körkütük bağlandım gerçekten takıntımıydı.. bana tel hattı al ücretsız konusalım ben sana bı kere canım dedım karım dedım dedi. çok darbeler yedim sen de vurma bana dedi.. aldğım hat bır ay sonra kullanıma kapalıydı.. pffffffffffff musterı hızmetlerını aradım.. 2006 şubatta 1250 fatura.. maaşım 1000 lira ama.kredi çekelim kredi katı brçlarını kapatalım ddi.. yuh demeyın ya da yuhh salak deyin.. gıttım arkadasım kefilim oldu.. tam kredıyı çekecekken bankada bıtıverdi.. ben bı kosu yatırayım dedi. arkadasımla kalakaldık.. sona ben kapattım borcu desede.. 100 doları kurtarma aşkına her gun bıraz daha batıyordum..

Gardenia
ersealme
bana her şey düzelcek.. kazadan sonra durumum kötu dıyordu. az sabır.. az sabır ya sabır oldu.. her nefret ettiğim an bi kandırmanın yolunu buldu.. ya körkütük bağlandım gerçekten takıntımıydı.. bana tel hattı al ücretsız konusalım ben sana bı kere canım dedım karım dedım dedi. çok darbeler yedim sen de vurma bana dedi.. aldğım hat bır ay sonra kullanıma kapalıydı.. pffffffffffff musterı hızmetlerını aradım.. 2006 şubatta 1250 fatura.. maaşım 1000 lira ama.kredi çekelim kredi katı brçlarını kapatalım ddi.. yuh demeyın ya da yuhh salak deyin.. gıttım arkadasım kefilim oldu.. tam kredıyı çekecekken bankada bıtıverdi.. ben bı kosu yatırayım dedi. arkadasımla kalakaldık.. sona ben kapattım borcu desede.. 100 doları kurtarma aşkına her gun bıraz daha batıyordum..
yok yok arkadaşım bu anlattıkların gerçekmi? gerçekten ağzım açık kaldı resmen sen naptın böyle kendine canım yaaa tez zamanda kurtul bu adamdan başka söylenecek söz yok :eek:lmaz::eek:lmaz::eek:lmaz:

BenmasMavi
Anlaşılan siz baya baya dolmuşsunuz :nazar:
Peki böyle günlük anlık anlatmaya devam mı edeceksiniz ?

Şunu bir çırpıda anlatmanız olanaksız mı ?

ersealme
memlekete idecegım gun termınale geldi.. seni çok özleyeceğim.. gıtme ne olurdedi.. bak durumumdaduzeldı artık falan.. evet cebınde artık para vardı.. tuvalete zorla gönderdı benii. gıtmem desemde hadıı gıt.. çantamı tutuyor ver dedim. guvenmıyosan bana oo hadi git dediysem git. yolun uzun dedi.. artık guven bana.. dedi. her neyse srıldı bındırdı beniotobuse.. daha otobana yenı gırmıstıkkı cuzdanımı b actım,maa kartım yok.. beni hep kandırcak bır yol buluyordu.. memleket dönsu sabah nazazına kalktım,camiideyım ben dedi. inançlı görunuyordu.. ama ramazanda oruç tutuyorum dediği halde yerken kaç kez yakaladım..

Gardenia
ersealme
memlekete idecegım gun termınale geldi.. seni çok özleyeceğim.. gıtme ne olurdedi.. bak durumumdaduzeldı artık falan.. evet cebınde artık para vardı.. tuvalete zorla gönderdı benii. gıtmem desemde hadıı gıt.. çantamı tutuyor ver dedim. guvenmıyosan bana oo hadi git dediysem git. yolun uzun dedi.. artık guven bana.. dedi. her neyse srıldı bındırdı beniotobuse.. daha otobana yenı gırmıstıkkı cuzdanımı b actım,maa kartım yok.. beni hep kandırcak bır yol buluyordu.. memleket dönsu sabah nazazına kalktım,camiideyım ben dedi. inançlı görunuyordu.. ama ramazanda oruç tutuyorum dediği halde yerken kaç kez yakaladım..
ve siz hala bu adamla evlisiniz iki tanede masum çocuk yapmışsınız pes vallahi pess

melek_21
evet ya böyle okumak çok sıkıcı ve insanın kafası dağılıyor

reneta80
yuhhhh artık.

tr_lelli
Ben inanıyorum bacılarımm akşam dayak yiyipde sabah hiç bişi olmamaış gibi kocasını işe uğurlayan kadınlar var..
Yok diye bişi yok herşey olabiliyor..
Bir sebebi vardır elbette bırakamıyordur..
Çok yakın bir arkadaşım mesela kocasından dayak yiyor ve bırakıp gidemiyor
sebepleri var dinleyince sizde olsanız hak veririsiniz..
Babasının evi rahat değil geri gitse daha kötü olucak herşey durumları da iyi değil mecbur dayağı yiyp katlanıyor neler var ben inanarak okuyorum arkadaşımızın başından geçenleri..
Ama bi yerde dur demelisiniz nereye kadar böyle gidicek hır gürle..

ersealme
babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff

BenmasMavi
Konu sahibi bizim yazdıklarımızı okumuyor bile.

Kendi yazıyor ve çıkıyor,tekrar giriyor gene yazıyor ve çıkıyor.:umursamaz:

BenmasMavi
ersealme
babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff
Arkadaşım heyyy !

Sen duyuyormusun beni yada bizi -tatlicadiarzu-

Şunu peşin anlat yada anlatma .

Roman mı okuyoruz canım burda.

Sadete gel ee sonuç noldu sonuç ?

Sen sonucu felan yaz da sonra yazarsın arada olan şeyleri...

nurunayn
eeeee çok heyecanlı
kusura bakma ama adam paranı çalmış kartını çalmış yaa aşk değil bu inanki değil, ya seni başka yollara sevketseydi ne olacaktı o zaman???

fatolina
pööööööfffff harbidende ya bu ne ya ayşegül serisi gibi olmuş onu
dedi bunu dedi hepsini toplayıp ilk sayfada birleştirin böyle onu dedi bunu dedi hiç bişey anlaşılmıyo ki

melek_21
O.........Mavi.........O
Arkadaşım heyyy !

Sen duyuyormusun beni yada bizi -tatlicadiarzu-

Şunu peşin anlat yada anlatma .

Roman mı okuyoruz canım burda.

Sadete gel ee sonuç noldu sonuç ?

Sen sonucu felan yaz da sonra yazarsın arada olan şeyleri...
aynen katılıyorum hepsini aynı sayfaya yazsanıza

ersealme
bu dünyada olmayacak kadar iyi bir ailem var.. çok mutluydum tekrar dıyorum... hala babam ve annem beni topluyor.. hala her anımdasadece babam ve annem var.. her neyse...isterseniz yorumlarını sonra yazınkopuyosa ve sıkıldısanız.. nasıl yazayım ki hepsini.. gerçi 2012-2013 duıye dalgada geçilmi ama ben kendimle yüzleşmek istıyorum. yalansız dolansız anlatacam.abartmadan,süslemeden..

Gardenia
tr_lelli
Ben inanıyorum bacılarımm akşam dayak yiyipde sabah hiç bişi olmamaış gibi kocasını işe uğurlayan kadınlar var..
Yok diye bişi yok herşey olabiliyor..
Bir sebebi vardır elbette bırakamıyordur..
Çok yakın bir arkadaşım mesela kocasından dayak yiyor ve bırakıp gidemiyor
sebepleri var dinleyince sizde olsanız hak veririsiniz..
Babasının evi rahat değil geri gitse daha kötü olucak herşey durumları da iyi değil mecbur dayağı yiyp katlanıyor neler var ben inanarak okuyorum arkadaşımızın başından geçenleri..
Ama bi yerde dur demelisiniz nereye kadar böyle gidicek hır gürle..
tamam bende inanıyorum ama sizinde dediğiniz gibi nereye kadar böyle devam edicek tamam baba kapısına gidemiyorsa elinde ne güzel mesleği var ayakları üzerinde gayet dura bilir,bence bu bahane olmamalı kendisi diyo zaten çok seviyorum diye gidecek yerim yok mecburum demiyorki:kahve:

BenmasMavi
ersealme
bu dünyada olmayacak kadar iyi bir ailem var.. çok mutluydum tekrar dıyorum... hala babam ve annem beni topluyor.. hala her anımdasadece babam ve annem var.. her neyse...isterseniz yorumlarını sonra yazınkopuyosa ve sıkıldısanız.. nasıl yazayım ki hepsini.. gerçi 2012-2013 duıye dalgada geçilmi ama ben kendimle yüzleşmek istıyorum. yalansız dolansız anlatacam.abartmadan,süslemeden..
Sana hepsini yaz diyen yok zaten.

Tamam lanet bir kocan var bunu anladık.

Sonra ne oldu boşandın mı başkasıyla mı evlendin adam öldü mü,şuan sağ mı ?

Hala aynı tas aynı hamam mı bunlardan bahset.

Sonuç ne sonuç ?

ersealme
yazdıklarımı ilk sayfaya editliyorum..okumak isterseniz ilk sayfadan taki edebilirsiniz... sonuç hala evliyim...durumu bılen sadece 1 arkadasım var bıde allah... ailem üzülür dıye aklım çıkıyor.. ama hıkayemın tamamını yazacagım...

Gardenia
oyyyy arkadaşım vallaha şiştik haaa sonuç nee onu anlatta ona göre yorum yapalım yahuueyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

tr_lelli
IZABELLE
tamam bende inanıyorum ama sizinde dediğiniz gibi nereye kadar böyle devam edicek tamam baba kapısına gidemiyorsa elinde ne güzel mesleği var ayakları üzerinde gayet dura bilir,bence bu bahane olmamalı kendisi diyo zaten çok seviyorum diye gidecek yerim yok mecburum demiyorki:kahve:
Tabiki canım orda hemfikiriz..
Dur! denmelii

TatLiGaci
kusura bakma konu sahibi de..adam senin cüzdanından maaş kartını çalıyor..
sen onunla evleniyorsun..adam düpedüz hırsız yanii...
sen normal karşılayıp bu durumum evlenmişsin..
Nedir dünyanın en yakışıklı ada mı da senin gözün mü kör oldu?

BenmasMavi
IZABELLE
oyyyy arkadaşım vallaha şiştik haaa sonuç nee onu anlatta ona göre yorum yapalım yahuueyvahedigeldismileeyvahedigeldismile
Sonuç hala evliymiş .

Arkadaş inat yapıyor konuyu sonuna bağlamamaktan.

Neden boşanmıyorsun peki ? Bulunmaz hint kumaşı mı bu adam ?

melek_21
ben de en çok böyle saçma bi adamla neden evlenmeye karar verdin onu merak ediyorum sevdiğimden deme paralar gitti boşa gitmiş olmasın diye mi evlendinrdin bi deeee hala konuşuyor mu başkalarını da dolandırıyor mu neden ıkı çocuk yaptın ve neden hala boşanmıyorsun bunları anlat yeter

BenmasMavi
melek_21
ben de en çok böyle saçma bi adamla neden evlenmeye karar verdin onu merak ediyorum sevdiğimden deme paralar gitti boşa gitmiş olmasın diye mi evlendinrdin bi deeee hala konuşuyor mu başkalarını da dolandırıyor mu neden ıkı çocuk yaptın ve neden hala boşanmıyorsun bunları anlat yeter
Ben de bunları merak ediyorum.

Konu sahibi tahsilli olduğundan bahsediyor,madem bu kadar tahsillisin neden böyle bir adamdan çocuk yaptın ?

TatLiGaci
adam resmen maddi manevi ,seni kullanıyor..
böyle bir adamla hala evli kalmak için, çok geçerli gerekçeler olmalı

leadangel
18 kişi okuyor vay amma bende merak ettim ya bu adamdan koca olmayacağı hele hele bab olmuyacağı baştqan belliymşi ama işte aşk diyorsunya insan orda takılıp kalıyor

niltt
O.........Mavi.........O
Ben de bunları merak ediyorum.

Konu sahibi tahsilli olduğundan bahsediyor,madem bu kadar tahsillisin neden böyle bir adamdan çocuk yaptın ?
Aynen aynen,bende onu merak ettim ve neden hala boşanmıyor?ailem beni toparlıyor diyor,maaşım da var diyor,çocukları düşünüyorsa bilemeyeceğim,ama böyle bir sahtekarla nereye kadar sürer bir evlilik????kafamçokkarıştı

ersealme
yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..

BenmasMavi
Konu sahibi anlaşılan her yaşadığını günü gününe anlatmak istiyor.

Kendi rahatlayayım derken bizi şişirecek burda :nazar:

Zaten bütün hayatını anlatırken mesaj sayısı 1000 i geçer :nazar: ben de o zamana kadar yaşlanır ölürüm heralde :nazar:

BenmasMavi
ersealme
yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..
Ay bana bişeyler oluyor kafamçokkarıştı

Şimdi bayılazam akannehir

nurunayn
ben bişey anlamadım bu işten bacım ayrıl kurtul

HanimKelesimiGetir
Bu adam ağzını burnunu kırıyor 2 tane çocuk yapıyorsun buna birde seviyorum diyebiliyorsun ..
Hangi mantık bunu kabul eder allesen söylermisin ..

Kendine acı verilmesinden hoşlanıyorsun herhalde sen ..

Hırsızlık var yalan dolan var herşey var bu adamda hala nasıl olurda çocuklarınla beraber bu insanla aynı evde yaşamaya devam edebiliyorsun..